PDA

Pogledaj cijelu verziju : Auto plus - novi mjesečnik



Fresh
29-11-2002, 21:51
Divim se ljudima koji pokrenu časopis tog tipa.

U uvodniku urednik kaže citiram ''Teško je biti drugačiji, pogotovo kada znamo koliko se kvalitetnih časopisa o automobilima može naći na hrvatskim kioscima''.

Ako je u ovoj rečenici mislio samo na Auto klub i Auto blic, a ne na hrpu stranih časopisa odmah Vam mogu reći da su ova dva navedena premija prema Auto plusu počevši samo od kvalitete papira i fotografija.

U nastavku uvodnika stoji citiram ''uvijek možete pronaći nešto za sebe: od predstavljanja, testova i vijesti o automobilima i motociklima, preko neizostavnih ljepotica, glazbe i tema o svakidašnjim stvarima poput odjeće i općenito lifestylea,...''.

Kad sam ovo pročitao zapitao sam se čemu ono Auto u naslovu časopisa.

Listajući časopis imao sam dojam da čitam Milu i Gloriu za muškarce, gdje glavna nit vodilja jesu auti, ali oni su tu tek tako, da se od nečeg krene.

Jedno je sigurno, pored mene ovakav časopis neće preživjet.

Club Italia
29-11-2002, 21:58
sve je to fino i lipo, al zaboravio si navesti cijenu navedenog časopisa!

doc
29-11-2002, 22:01
××××ga, prvi mačići se bacaju u vodu. Meni je bio obiljeni časopis onaj Auto list, na fomrmatu ko Vecernji za 7 kuna. Imali su odlične testove, imao sam doma sve brojeve. I onda jedno mjesec dana nije izasao niti jedan broj. I onda konacno dosao i novine se pretovrile u cisto ××××××. Pisalo je kao da imaju novog urednika, da ih je netko opljackao itd... Danas kod nas jedino Auto klub vrijedi. Auto blic ima samo kvalitetne slike i papir, a tekstovi su... znate kakvi.

T-IE
29-11-2002, 22:08
Tako je Doc. Rijetki trenuci da se slažem s tobom. Dok nisu promijenili urednika i dok ih netko nije kako kažu opljačkao bili su prva liga, a sad su i oni ošli u papar.

Fresh
29-11-2002, 22:20
Cijena je 10 kuna, ali mislim da ih to ne opravdava.

Meni je Auto Mania bio dobar mjesečnik, kupovao sam ga prvenstveno zbog priloga o kamionima. Onda su i oni prešli u nečije ruke i ugasili se.

ipi
29-11-2002, 23:54
auto je stvarno bio najbolji.

rale unlog
30-11-2002, 00:56
ja sam odrastao na slovenskom auto magazinu,taj mi je do danas definitivno najbolji....i neki test vozac,mislim martin cesenj

sad ih nemrem citat ne kuzim slovenski

_Stevo
30-11-2002, 11:15
Automoto magazin -> izlazi jednom mjesečno....

Calibra Zender
30-11-2002, 13:05
Revije koje izlaze jednom mjesečno mi nisu baš omiljene. Sve o čemu pišu kasni za ostatkom svijeta. Sve je već viđeno, pročitao, prošlo.

INTCP
30-11-2002, 13:14
Najbolji je bio auto auto. Prava elita, ovo sve drugo je usput. Kad sam kupio auto auto nikad nisam ostao razočaran. A puno puta kupim auto klub, a da me niš ne zanima u njemu. Sve neki glupi testovi. Jednom su čak svi auti bili dizelaži. Užas.

Mazdohist
30-11-2002, 15:43
Što se tiče novca za auto novine, nikada mi ih nije bio problem izdvojiti. Kupujem AutoKlub, AutoBlic i AutoMotoMagazin, a tu i tamo znam i neke strane jer na naslovnici vidim zanimljive testove...
Tako imam hrpu talijanskog Quattroportea i njemačkog Auto Motor und Sporta još tamo od prve polovice 90-ih.

AutoPlus je par kuna jeftiniji od ostalih ali da se u njima može nešto drugo (bolje) naći što drugi več nemaju - teško.
Istina, to je tek prvi broj ali pored več jake konkurencije ne znam baš koliko im je svijetla budućnost. AutoKlub su "najpotkovanije" novine i ne trebaju brinuti za budućnost, a i među mnogima i najozbiljnije.
AutoBlic je u društvu AutoBilda i interesantan je zbog stranih testova.
AutoMotoMagazin je pun svega i svačega pa je jednostavno zanimljiv.
AutoPlus su novine koje neće, osim ako se več sada drastično ne promijene (teško), naći put do mojih zbirki ostalih auto-novina.

Mazdohist
30-11-2002, 16:09
I da, slovenski AutoMagazin (dok je izlazio na Hrvatskom) su mi bile najbolje auto-novine. Taj M. Češenj je radio i pisao najbolje testove.