PDA

Pogledaj cijelu verziju : Autoslalom



Pero
29-11-2002, 20:10
Što mislite o toj novoj discpilini u Hrvatskom automobilizmu. Mislim da je super što su ljudi iz HAKS-a konačno uveli neku disciplinu za nas mlađe vozače koji se želimo utrkivati (legalno) koja ne zahtijeva veliki buđet , za razliku od ostalih disciplina. Prošle sezone je bio relativno veliki interes vozača , a vozilo se samo 5 utrka. Glaedao sam raspored na stranici HAKS-a i za sljedeću sezonu su najavili čak 13 utrka što bi trbalo biti full zanimljivo

DKW_
01-12-2002, 01:33
Pohvalno. Bilo što za što ne trebaju milijuni je dobro.

Osamdesetih je bilo puno lakše-postojale su tzv. "nacionalne klase" (nastale krajem šezdesetih) gje su bili fiće, stojadini i kasnije yugači. Mogao si, recimo, složiti yuga u grupi N sa nekakvih 70 KS, ali mogao si ga složiti i za grupu A - 120 KS.

Bilo je jeftino i bilo je puno auta na startu i zanimljivo. Auto uopće nisu bili spori (mislim da je prosječna brzina na Grobniku za fiće bila oko 112 km/h!)... ××××ga, sada voze uglavnom nekakvi debeli vlasnici vulkanizerskih radnji...

Pero_32
04-12-2002, 21:26
Prijatelj i ja namjeravamo vozit autoslalom sa jednom fićom abarth samogradnjom. Bilo bi super kad bi ovi iz haks-a ponovno uveli nacionalku. Bilo bi puno zainteresantnih za to vozit (barem tu u Istri ih ima ). Kup bi bio super,atraktivan . Ako si snalažljiv fiću ti uopće nije neki veliki trošak sklepat (bar ne u odnosu na drug trkaće aute). By the way pročito sam u nekim novinama da je prosječna brzina fića na grobniku bila preko 125 km/h što ti je više nego što danas idu trkaće felicije

dkw_
04-12-2002, 23:21
Ne sjećam se kolika je bila, ali mogu doći do literature u kojem su egzaktni podaci (uvezeni Auto-magazini 19973-1985!) pa možemo vidjeti...
Znam da je prosjek bio opak... a kao nacionalke sa 32 KS... (naravno, 750 S...)

dkw_
04-12-2002, 23:26
Pravi automobilisti se rađaju u ranim dvadesetim i mora im se omogućiti da počnu sa utrkama što ranije. Tada imaju veliko srce, dovoljno su ludi, a sama tehnika može doći samo na stazi. Iskustvo se stječe u utrkama, a gdje će stjecat iskustvo ako mu je sve to preskupo! Zato su nacionalke bile zakon, jer si mogao Yuga spustit, izvadit sjedala, stavit rolbar, i peri!

Club Italia
04-12-2002, 23:27
×××× ga više nema nacionalne auto industrije pa tako i nacionalki! ali slažem se da treba neka auto disciplina koja ne zahtjeva prevelika ulaganja!

Pero_32
08-12-2002, 19:12
Ako ima na tom forumu još ljudi koji voze autoslalom ili ga namjeravaju voziti javite se i napišite šta namjeravate vozit.