PDA

Pogledaj cijelu verziju : Chip tuning - iskustvo



Black Knight_
27-11-2002, 13:26
Bratic je imao BMW 325 '93 cetiri godine. Presao je s njim u cetiri godine 150 tkm. Auto je sve 4 godine imao na sebi chip, granu i filter(imo je jos i slapu, ××××ne felge, Mov set opruga i neke druge zajebancije). Bratic ga je przio ko ××××××.

Nista se nije pokvarilo.

ŠULE
27-11-2002, 16:00
Viteže, ja imam i chip i Alterpower /znaš o čemu se radi / u Cliu 16v već 2 godine i sve je ok! Kad sam to stavljao u potpuno novi auto svi su mislili da sam lud, ali ja nisam požalio! :smile07:

OS-300
27-11-2002, 19:33
ŠULE,da li je to Clio 1,6 16v (110 ks)?Ja imam isti motor pa me zanimaju tvoja iskustva!Javi mi svoje impresije na Renault club. :)

Čisto me zanima koliko se tih 8-10 ks osjeti u vožnji,koliko se promjenila potrošnja itd...

ŠULE
27-11-2002, 20:25
Je, to je onaj 16v sport sa taurus felgama. Pazi, tih ??? ks osjetiš zapravo samo prvih par vožnji jer je to zaista malo na atmosferskom motoru da bi bilo drastično. Imam i Scenica sa istim motorom i ti primjetiš najbolje u leru kad pikneš gas! Mislim igla ide brže.
Cijela stvar je rađena u majci Sloveniji, i ljudi su totalno profi. Šala je koštala 800 DEM. A ono za ALTERPOWER vidi na www.racelogic.com ili u bilo kojem MaxPoweru i o tome si možda malo više razmisli-te.
Sljedeći tjedan stiže de-kat pipe i središnja cijev od Supersprinta.
PS. Imat ću i ja nekih, ali zaista pametnih pitanja - uskoro. By the way možeš i probat ako hoćeš!!!

Fresh
27-11-2002, 21:21
Daj reci koliko ti je skočila potrošnja.

Ja sam se kod Gabreka preko maila interesirao za povećanje snage na Focusu sa 100 KS na cca 130 KS, promejnom chipa, filtera, ispuha i ne znam čega sve ne. Odgovorili su mi da bi potrošnja u gradu skočila na cca 13 l/100 km. Sad troši oko 9,5. To je povećanje od preko 25 %.

Čitam već duže vrijeme da je Gabreka bolje izbjegavat, pa neka mi onda netko kaže istinu, koliko raste potrošnja kad se snaga poveća za 20 - 30 %.

ŠULE
27-11-2002, 22:17
Ne mogu ti ništa konkretno reći o potrošnji jer to zaista varira /po bordu/ od tanka do tanka. Uglavnom zanemarivo.
30 ks: za to ti treba kompletan ispuh -od motora nadalje, jasno plus chip i filter, i onda je upitno. Ja tako mislim.

Dom-Dom
27-11-2002, 22:19
U svezi Gabreka : smrt kmetu!!!!!!!!
U svezi tuninga : dečki ×××ך benzin ak auto ide dobro.

genz
27-11-2002, 23:27
Šule, di si u Sloveniji stavljao chip?
Jesi mijenjao zadnji lonac i filter (ako jesi, koji?)?

ŠULE
28-11-2002, 07:20
Nema ništa stari od promjene zadnjeg lonca, osim buke /grozne - treba se čuti motor a ne spuh / i šminke. Možda ks ili dvije ali na dyno mjerenju i to pri punom opterećenju,a ti to ne možeš osijetiti. Inače prije zadnjeg lonca postoje neki drugi lonci. Tvrtka se zvala Meteor tuning negdje su prije Novog Mesta.

ŠULE
28-11-2002, 07:35
Filter je KD zamjenski u Cliovoj original air box kutiji jer sa direktnim filterom je problem zbog dovoda hladnog zraka. Vidiš i sam da je leptir nezgodno okrenut, mislim prema vozaču. Jedino rupa na haubi, onako kao na Williamsu onda bi išlo.

Black Knight_
28-11-2002, 09:32
Chip za calibru turbo dize snagu sa 204 na 248 konja i SMANJUJE potrosnju!

genz
28-11-2002, 11:53
sta se tice filtera, to mislim da si u pravu jer je zajebano zrak dovest ( nemas od kud).
a zadnji lonac...meni to nije grozna buka (naprotiv), ako je lonac dobar. a i ako mijenjas cijeli ispusni sustav morat ces i zadnji lonac promijenit radi bolje protocnosti

ŠULE
28-11-2002, 13:04
Imao sam protočni lonac na njemu ali samo sat vremena jer Clio 16v isporučuje najveći okretni moment na 3750 okretaja a to je relativno nisko i njemu jednostavno ne odgovara smanjenje zadnjeg pritiska te je zbog toga auto u nižim okretajima jednostavno izgubio dio snage, a taj segment mi je najbitniji za "ajmoreć" ganjanje po gradu. :smile06:

OS-300
28-11-2002, 20:25
Šule,sa promjenom svjećica i zadnjeg lonca nisam ništa osjetio poboljšanja na autu dok nisam došao na autocestu.Tu se pokazalo da je konačna brzina narasla za 5 km/h.Tek sa otvorenim filterom osjeti se značajnija razlika u sveukupnom ubrzanju pogotovo iznad 4000 obrtaja.Moj ti je savjet da si ugradiš Twister od Greena kao i ja.Malo je skup (1200 kn),ali se u konačnici isplati ugraditi ga.On crpi zrak kroz orginalnu cijev direktno iz prednjeg otvora na haubi pa je onda i zrak tako hladniji.Filter se manje i prlja jer je u aluminijskom oklopu.Moji su utisci 100% pozitivni s tim filterom.

Usput,gdje ti živiš?Pitam u vezi probne vožnje.
Daj malo pojasni što si točno onda mijenjao u ispuhu?

ŠULE
28-11-2002, 21:31
Probao sam lonac od nekog slovenskog proizvođača, ubi me kak se zove i auto je zaista loše radio u nižim okretajima. Nisam testirao konačnu ali ne bih pristao na kompromis zbog par km na kraju. Makina mora raditi u cijelom režimu, znaš šta mislim. A za autoput mi je zaista dosta onih 210 po satu. Vidjet ćemo uskoro kako će biti bez kata i srednjeg lonca koji su puno veće zlo.
Inače ja sam ti u Maximiru ZG.

OS-300
28-11-2002, 21:49
Imam Remus-ov zadnji lonac i auto jednako ubrzava iz nižih okretaja kao i prije!
Nemoj skidati srednji lonac!Auto će ti imati grozan zvuk.To je jedan tip napravio na svom coupe-u.Svima se ne sviđa zvuk. :(
Ja sam iz OS pa kada budem bio u Zg možda nešto i ugovorimo. :)

genz
28-11-2002, 22:17
frend je na svom cliu stavio novi lonac i auto mu ne vuce nis slabije na nizin okretajima...cak i bolje sad kad je promijenio filter..a i zvuk je puno ljepsi

snaga se razvija na visim okretajima

Hondo_
28-11-2002, 22:52
Remus nema protočni (znači potpuno otvoreni) lonac, već su svi njihovi modeli samo malo otvoreniji od serijskih i zbog toga sa Remusom ne možeš skužiti ovo što ti Šule veli, a i ta pojava varira od auta do auta.

genz
28-11-2002, 23:23
jel ima SOLE protocni lonac? ja sam planirao njega stavit na clia

ŠULE
30-11-2002, 16:35
OS ne znam, vidjet ću kad stavim cijevi gore što će ispasti, sad su naručene i inače nisu neka strašne pare.