PDA

Pogledaj cijelu verziju : 307 VS. Megane; u podnaslovu Sjašite s Alfe



Girrari
27-11-2002, 00:44
Par riječi za uvod. Već mi je pun ××××× da se stalno Alfa gura u nekakve usporedbe sa ostalim autima. Vrlo često te teme ne otvaraju Alfisti već ostali sudionici foruma. Nerjetko je cilj tih tema popljuvati Alfu do bola ili pak namamiti Alfiste da, nedo Bog, napišu kako im je Alfa bolja, draža, ljepša... Tada oni postaju fach idioti koji ne vide dalje od Alfe (što ja doduše i jesam; tj. vidim sve ostalo i to kaj vidim je krasno, ali ipak kupujem samo talijane), a svi ostali su pravi ljubitelji automobila koji ne preferiraju niti jednu marku. Kao, nije očito da VR6 uprkos svojim tvrdnjama preferira švabe (što je sasvim OK dok god nije arogantan i bahat).
Svi imamo svoje favorite i to ne stvara nikakav problem dokle poštujemo tuđe opredjeljenje.



No da ne ××××m previše....

307- dokazani kompakt koji je u vrlo kratkom vremenu odlično prihvaćen na tržištu, pa se polako ugnjezdio i etablirao kao pravi predvodnik novog vala kopakata. Tržište ga voli i mnogi ga kupuju unatoč (dez)informacijama o čestim kvarovima i manjkavostima. Dakle, auto koji je svoje pozicije definitivno utvrdio.


Megane- suparnik na vlastitom terenu. Tipičan predstavnik Renaultove formule; avangardni dizajn, puno opreme, više nego solidna motorizacija, vrlo dobra kvaliteta i fer cijena. Uspijeh naizgled ne može izostati. Ipak zbog vrlo dvojbenog dizajna, budućnost mu možda nije toliko sigurna.


Može li se etablirani 307 odhrvati napadu novog i svježeg, domaćeg konkurenta?
Vidjet ćete u slijedećem nastavku... hehehe, ma šala.

Koje je vaše mišljenje?

DKW_
27-11-2002, 01:11
Znamo da su tako hrabri auti uvijek bili ekstremi-ili su bili promašaj, ili totalni uspjeh. Nema sredine. Ali baš sad neću nabrajati promašaje da mi odmah nebi netko skočio za vrat (jer možda takvog jednog ima u garaži ;) )

Girrari
27-11-2002, 01:19
Da i ja sam mislio tako. No moguće je da će i oni koje taj auto baš i ne oduševljava, pokleknuti pod hrpetinom opreme za relativno malu cifru.

Dr. Strangelove
27-11-2002, 09:27
... pogledajte samo kamo ta klasa ide... pa 307 i Megane su daleko veći od svojih predhodnika.. neda mi se sad tražit podatke ali ovaj megane mi izgleda ko da je još veći od 307-ice... kotači su mu pomaknuti u kuteve karoserije.. mali prevjes vjerojatno znači i puno mjesta unutra.. sad će dani otvorenih vrata idem baš zasjest u njega da vidim kakav je...

307
27-11-2002, 14:07
Velikom dijelu domaćih ljudi koji kupuju novi auto dizajn ne igra veliku ulogu (velikim dijelom zbog financijskih mogućnosti), što se može vidjeti i po tome koliko na cesti ima auta kao što su npr. Thalia, Polo Clasic itd. pa zbog toga mislim da bi Megane II mogao dobro proći zbog toga što definitivno ima najbolji odnos uloženo/dobiveno ako bira mozag, a ne srce. Prema tome ljudi koliko god nekima bio ružan pripremite se na to da bi ga mogli gledati po cestama u velikom broju.
Što se tiće 307-ice, ona mi je definitivno ljepša od Megana II. :smile07:

Black Knigt_
27-11-2002, 15:19
ma ×××× 307 i megane, ajmo mi o alfi!

alfa je gnoj!!!

:)) :)) :)) :))

mytbyte
27-11-2002, 15:54
Prekrasno! Golfa 307 zamijenit će Golf Megane II! ;)

A s Alfe ćemo sjašit kad Alfisti sjašu s nas!!! :))

Bez ljutnje pls.
27-11-2002, 16:32
VOAH! miir bledoliki.
veliki poglavica kaze da dolazi novi vjetar sa sjevera... nisam siguran...hmm...hmmmm a da...znam Golf mu je ime...GolfV!
Taj vjetar ce sve da zbrise...voah...uh...poglavica je zavrsio :))

Cezy
27-11-2002, 19:16
Autore u pravu si,ono kaj se tice Alfi.A o ova dva stvarno neznam,Megane-a jos nisam vidio u zivo pa nemrem sudit.

Fresh
27-11-2002, 21:07
Dr Strangelove iznenadit ćeš se kad vidiš Megane uživo.

I meni je na slikama izgledao ogromno a onda sam uživo na parkingu vidio verziju s pet vrata. Imao sam vremana malo obići oko njega. Zadnji kraj je za moj pojam premal, i sami novinari su zaključili da na stražnjim sicevima nema dovoljno visine, a gepek je manji nego u Megane I.

Vizualno je meni 307 veći od Megana II.

INTCP
27-11-2002, 23:54
Nema se tu šta raspravljat. Oba dva su udobna, obiteljaska govna za tipove koji moraju odmarat svoje trome guzice. :))