PDA

Pogledaj cijelu verziju : Auto mi je u k......



INTCP
27-11-2002, 00:32
Mini, trokira ispod 3, gasi se na minimumu, a svećice crne ko s roštilja, čađave, ali ne zauljene. Promijenio sam ih, ista stvar nakon par metara opet počne cukat. Možda neko zna, čisto sumnjam. Ajde, oduševite me znanjem :))

INTCP
27-11-2002, 00:53
Pa jel zna ko šta bi to moglo bit.

Girrari
27-11-2002, 01:01
Čuj, za mehaniku sam truba, no evo, probat ću, lucky guess.

Nema sličnosti no ajde.

Prošle godine mi je na vanbrodskom motoru od bajbota počeo trokirati motor. Frljim gas, no gad neće izglisirati. Ni traga nekadašnjoj snagi Yamahe Malte kojom sam se kurčio svom prijatelju i njegovom Tomosu (tip je mehaničar, pa popravlja taj Tomos već zadnjih 10 godina).
Čistim i šmirglam svjećicu (čađava ko moji čevapi pečeni u vrijeme utrke F1), no ništa. Nakon 1 milje opet trokira, gasi se...

Uglavnom dijagnoza: otišlo paljenje i elektrika u ××××× i to kompletno. To sam besplatno promjenio u Yamahinom servisu iako je garancija davno istekla (no motor valjda nije imao preko 7 sati rada).
Sada opet perem ovog s Tomosom i svaki se put zaderem: "Yaaamaha, aa-ca".

600
27-11-2002, 01:04
"Yaaamaha, aa-ca"

Puko si prijatelju!





:))

sepra
27-11-2002, 01:18
Ne, ne, ne to se tak mora reć.

INTCP
27-11-2002, 01:23
Daj girrari strašiš me. Ja se nadam da treba samo injection naštelat i očistit. U biti to mi je meh. rekao pred pol godine, a nisam ni eko test prošo. Ali smatram da trebam popravit auspuh koji je probušen odmah iza motora (flex. cijev) tako da ne idem još štelat, al ću morat izgleda. Ali volim kad mi se čuje, pa mi se ne da ni asupuh krpat a osim toga motor stalno razvaljuje serijske nosače i onda flex, cijev. Pogodite zašto.

T-IE_
20-01-2003, 00:35
INTCP, na miniju imaš injection??? :smile10: :)) :)) :))

bullit
20-01-2003, 00:39
Imas prehladne svjecice.

INTCP log dead
20-01-2003, 02:54
Ma nije u svjećicama. Olabavio se kabel na kapi do bobine. Trebalo ga je samo utaknut bolje.

INTCP log dead
20-01-2003, 02:56
T-IE, pa naravno da imam inection, i katalizator, sve tvornički. Zahvaljujući tome imam 63 KS, umjesto 75, mislim si. Evo sad kad prođe tehnički skidam katalizator i srednji lonac.

bullit
20-01-2003, 12:12
OK, ali od labavog kabla ti svjecice ne bi smjele biti crne i cadjave. To je inace siguran znak da trebas stupanj toplije. Pretpostavljam da znas kako svjecice moraju izgledati ako je odgovarajuca toplinska vrijednost u pitanju.

EasyRide
20-01-2003, 12:24
Ista stvar na mom jugiću. Ptromijenio sam nekoliko mehaničara ali greška se uvijek javi redovito svakih 2do3 mj. Imam KiN filter pa baš danas idem kupiti kučište i novi normalan filter, jer ništa durgo do sada nije pomoglo. Imam doma 2 fergića, s strare mašine i situacija je jednaka. Ništa ne pomaže. Znam da je nešto s dovodom goriva ili zraka. Dijelovi zaduženi za gorivo rade, znači jedino ostaju dijelovi frgića za zrak. Promijenit ću filter pa vidit, ak ni to ne pomogne bacit smeće od auta u 1. provaliju.

EasyRide
20-01-2003, 12:31
P.S. Malo će ti tko pomoći na miniju. Probaj si naštelat smjesu ak imaš fergić. I turirat ga ko idiot do blokade. To zna pomoć. Ali ako ti se to javlja samo kada je hladna mašina - KiN zafrkava. Mehaničari će ti ga možda i popravit ali kratko će ti trajat popravak. Kolega u sranju si ko i ja, ali meni se to događa već 9mj. Ti Mini progledaj filter goriva, možda imaš ×××××× u rezervoaru. E da, girriri pa o tebi znam sve što čovijek može znat o drugom čovjeku, a niti te ne poznam. Možda da počneš pisati o autima, a ne o odvjetničko-obiteljskim stvarima... Samo prijedlog...

Girrari
20-01-2003, 13:16
Moram priznat da te nisam baš shvatio... :smile11:

Možda zato kaj sam malo spavao, možda zato kaj moram ići popodne kod Valenčića, a ujutro sam već bio..., ali daj pojasni malo kaj si htio reći.

Miro.
20-01-2003, 17:25
Intcp,a daj reci od kad cigići znaju nesto o autima?!Pa nemožete ni osnovnu školu završit a kamo šta drugo!
Da pojasnimo cijenjenom narodu da si ti Cigan iz Lovrana!
Sad će ljudima neke stvari bit jasnije! :))

bullit
20-01-2003, 17:33
E, ljudi, daj ne drobite gluposti, OK? Ak neko nesto zna, onda nek kaze, ali nemojte baljezgati.

Svaka dva do tri mjeseca isti problem na jugicu, a kriv je K&N filter, jel? A ona dva mejseca kad auto radi, onda je filter dobar, pretpostavljam?

Covjek je rekao da ima Minija sa einspritzom, onda kaj brijete o stelanjima frge? Daj citajte i zbrojite se malo.

EasyRide
20-01-2003, 17:51
K&N filter može ponekad zadavat probleme, a ponekad ne. Znaš što 2mj. radi, ako počne raditi na -10 celzijevaca ne mora raditi jednako kao prije. Isto tako, KiN može šljakat neko vrijeme a ako je "njegova radna okolina" takva da je npr. posrka 2kg prašine vjerujem da će ti auto s KiNom raditi drugačije nego prije 2mj. kada je radio u extra čistoj okolini. To je samo jedan primjer. A to kaj mehaničar kaže da KiN u hladnim uvijetima zna zafrkavat znači da navedeni ponekad radi a ponekad NE radi. Neznam koliko vas to razumije. No, baš sam danas razgovaro s čovjekom kojemu stari nema alfu 164, nema odvjetničku firmu, nema jahtu i gro glisera, nema mamin fiat punto, nema nick girrari... Da ne duljim, tajk mi meh. kaže da uto zna zafrkavati i kada je mašina prejaka, pa frgić ili možda, kao i u MINI slučaju, auto ne može napajati cilindre autića... Što mi je taj čovjek kazao i nisam baš razumio pa ako mi netko to može objasniti... Ja sam samo govorio kaj se događa sa mojim autom s frgićem, ako me neki necigan krivo shvatio, sorry, samo sam iznosio svoje mišljenje... Da,.,. :) :(

INTCP odlog dead
20-01-2003, 18:36
Ako sa cigan to ne znači da manje vrijedim i da imam manje znanja od vas. Mini je pravi ciganski auto a kome to smeta neka se ××××.
Ova slika je dokaz da sam se od djetinjstva zanimao za aute za razliku od nekih koji nemaju pojma o autima nego samo ××××u bez veze. :smile09: :smile09: :smile09:
http://www.multikultura.org/images/bg_romitr.gif

bullit
20-01-2003, 19:10
Easy... nemam bas naviku nekome direktno reci da ×××× avione, ali ti ih bome ××××s.

Prvo, ne kuzim kaj je Girrari skrivio na ovoj temi. On je jedino rekao da je truba za mehaniku, i to je to.

Drugo, to kaj ti pricas o nekom mehanicaru, i da nisi bas shvatio kaj on prica, onda je jasno da te moze svako muljati kak se sjeti, i pricati bajke i basne o K&N filterima i slicnim stvarima. A da auto ima frgic koji je preslab da napaja cilindre, tj. prejaki motor.... mislim...daj jos jednom procitaj kaj si napisao, pa reci kak ti to zvuci.

trece, slucajno moj jako dobar frend ima filter ima otvreni filter na jugicu vec sestu godinu (narucen u prvoj narudzbi koja je isla u K&N), i kakve god zime i ostali vremenski uvjeti bili, auto radi ko beba. Prema tome, nemoj bas slusat sve kaj ti neko tam nabaja gluposti.

Girrari
20-01-2003, 19:17
Easyride steraj se u krasan ×××××!

alfist_zg odlog.
20-01-2003, 23:30
Čovjek je popio malo.

INTCP log dead
21-01-2003, 02:06
Bullit, al sad je sve u redu, bile su crne i čađave samo onda. Sad imaju lijepu boju, onako smećkaste. Inače kupujem za njega NGK R broj kakve su i tvorničke, ima ih u katalogu od NGK pod rover mini cooper 1.3i 96. godište. Dakle 100% su odgovarajuće za njega. A i meh. koji mi ga radi već 15 g. slaže minije sam, doslovno ih slaže i on si stavlja na njih te svjećice i iznimno je zadovoljan.
Međutim još mi se nešto dogodilo sa novim ngk r- Jedna svjećica se totalno rastopila zbog tvorničke greške pretpostavljam, motor je radio, ali ne baš zdravo, na 120km/h počeo trokirat. Druge svjećice su bile uredu, al sam svejedno kupil bosch super, pošto sam htio s više elektroda. Jednom sam imao splitfire, al su brzo otišle u k.. zbog ulja pretpostavljam. Troši litru na 1000.


Inače sve živo sam u kratkom roku sredio - nova pumpa (za×××× se, stara je još dobra), očistio rezervoar, makar nije bilo niš unutra, novi filter benzina, čišćenje i štelanje inectiona, novi kablovi, svjećice, filter zraka, aditiv za unutarnje čišćenje u rezervoar, u ulje, za ventile... i za kraj častim ga samo na OMW-u.

Al svejedno troši previše ulja. Možda mu treba samo karike, možda su samo gumice ventila, nemam pojma. Sumnjam da mu treba generalna jer ima snagu i ne ponaša se ko auto za generalnu.

Maxima21
21-01-2003, 02:45
INTCP mislim da tvoj problem lezi kod sistema za paljenje kojeg treba podesiti jer mozda zubcasti remen preskace . Remen treba podesiti za koji zub i vidjeti da li to djeluje na bolji sistem paljenja. Ako nije to , mozda je problem kod kablova i struje.

INTCP log dead
21-01-2003, 02:53
Ma već sam rekao kabel na kapi se olabavio. To je bilo pred 5000km Sad radi ko urica.
BTW nemam remen nego lanac. Jednom mi je pukao zatezač lanca, koji je btw od plsatike. ×××× ga nije to alfa.

Draš
21-01-2003, 07:36
Ajme bedaka... Auto zajebava zbog K&N filtera! Pa daj se odi razgovaraj na forum o biciklima! Bože prosvjetli mu...Takovim likovima treba zabraniti pristup na forum o autima! :smile09:

EasyRide
21-01-2003, 09:52
Ma vi ste svi pravi mehaničari. Valjda ste mi i zato popravili yugića. I dali mi savjet što bi moglo biti s mojim autom. Vjerojatno vas mnogo misli da bi auti mogli ići i bez filtera zraka, a što ako vam ja kažem da sam se igrom slučaja vozi kilometar ili 2 bez filtera i da su tada problemi isti kakve sada imam ali još potencirani. Kaj na to velite? Ali kažem, viste stručnjaci, i hvala vam na savjetima. Idem na forum o biciklima, možda nađem stručnjake koji se fakat u nešto i razumiju, a ne pričaju o romima, fiškalnim ordinacijama i sl. stvarima... :smile07: :smile08:

Girrari
21-01-2003, 10:03
Odi!

bullit
21-01-2003, 10:11
Easy, otplovi lagano...

INTCP, za×××× Boschove svjecice i puno elektroda (Na testovima su katastrofa, daju najmanje snage u uspordebi s vodecim svjecicama). Ili NGK, ili Denso Iridium, ili Triple Platinum od SplitFire-a.

Kolko je to "trosi puno ulja"? Koje ulje stavljas? Kolko Km ima motor?

Miro.
21-01-2003, 11:09
Intcp,pa ti si taj koji samo ××××.ta ima veze šta se zanimaš za aute kad nisi ništa naučio!

INTCP log dead
21-01-2003, 11:38
Miro od××××, ako si ti onaj propalitet iz lovrana daj mi to reci u lice majmunoliki.

INTCP log dead
21-01-2003, 11:49
Kad sam kupio auto imao je po brojčaniku 34000km, a može bit i 134 000. Uvezen iz Italije, treći sam vlasnik i imao je totalku. Kad je imao godinu dana kupljen je u italiji za 1000 dm. Pitanje je šta je bilo s tim motorom. Sad ima 85 000 ilik o zna koliko. Znaš kakve su muljaže s tim kilometrima.

Troši litru ulja na 1000 km. Trebao bi 0.2 l. E sad koje ulje stavljam. Ne stavljam ono od 80 kn jer mi to ne treba za takav motor od 1300 ccm i 63 ks. Isto tako to ulje mi je prerijetko, samo bi ga trošio više. A onda mi je i puno svako malo dat 80 kn za litru. A i tvornica propisuje 15W40. Sad trenutačno stavljam Shell 15W40, prije Valvoline 15W, pa a0W, pa sam mislio da ulje ne paše motoru, pa sam stavljo BP 15W, bio je unutra i Total 10W. Uvijek ista stvar ili litra ili preko litre.

A za Bosch. Ma nisam ja htio svjećice s više snage. Da sam to htio kupio bi opet splitfire ili nešto slično. Htio sam obične svjećice al s više elktroda, nije mi cilj bio snaga. Već sam imao splitfire i krepale su. Kako god da ih isčetkaš auto će zatrokirat s njima. Tako da mi se ne da sad opet davat 400 kn za denso npr, pa da krepaju. Kad budem ikada sredio motor onda ću bezbrižno kupit tako nešto.

INTCP log dead
21-01-2003, 11:54
Easy Ride auto može vozit bez filtera zraka. Tebi je motor u kurcu, a to ti je možda smao više izraženo kad skineš filter. Pa ja sam nedavno vozio mini bez filtera 20 km. I još prije toga puno puta i alfu. Filter zraka ima ulogu da filtrira zrak. D aje zrak savršeno čist filter zraka ne bi bio potreban. Ali pošto ima svakakvog ×××××× filter je neophodan. Motr će raditi ok, ali svašta ulazi u njega i sagorijeva i odlazi u ulje i ako se nađe neka čestica u ulju između dva metalna dijela postoji mogućnost da dođe do oštećenja. Ali miotor može raditti bez filtra.

Black Knight_
21-01-2003, 16:57
Uopce ne vidim kako bi K&N filter imao toliki utjecaj na rad motora. K&N jedino sto zna zajebat zesce i ocigledno na radu motora je mjerac protoka zraka(naulji/zamasti ga sa svojim uljem) i onda se on samo skine i ocisti. Al, ne znam jel auti s frgicima uopce imaju mjerac protoka zraka?

T-IE
21-01-2003, 19:50
INTCP, dal si možda kod Bolješića u Lovranu štelao injection?

INTCP log dead
21-01-2003, 19:55
Ne jel to onaj u Bosch servisu iznad pumpe? On ej štelao na alfi i mislim si da ne rade bog zna šta, a skupi su u pizdu m. Htio mi je za minija uzet 300kn. Štelao sam kod pavlovića u Iki kod HT-a. Prvo je rekao 200kn. Kad sam trebao platit. A ajde 100. Tip se stvarno kuži. Same zvjerke se kod njega rade, nema šta. I Lancia od HF INT. je bila kod njega kad je meni radio.

INTCP log dead
21-01-2003, 19:58
Auti s karburatorom nemaju mjerač protoka zraka koliko ja znam. To je sve ×××××× ti inectioni, elektronika i posrani senzori. Nikad ne znaš kad će ti šta krepat. Kad imaš mehaniku znaš u kakvom ti je stanju i šta možeš očekivat da stane.

T-IE_
21-01-2003, 20:11
Logiranje :smile09:

Da to ti je taj, ja sam bio kod njega i zadovoljan sam, štelanje einspritza košta 160kn, a lik je bio ful korektan jer kad su mi moji mehaničari u Crik. slučajno poremetili omjer zraka u smjesi, došao sam kod njega pa mi je to sredio, a nije htio ništa uzet.
Kaže mi lik da živi od GTI-ja (što mu to znači :)) :)) :)) ).

INTCP log dead
21-01-2003, 20:16
Pa o kojem ti sad pričaš. Ovaj u Iki ili u Lovranu???

cuore sportivo
21-01-2003, 20:23
bolješič ti je iz lovrana i majstor je za bosh pumpe,kod njega ti nema popravljanja,nego ti taj stavlja sve novo,tako da nema greske,odličan je majstor,ali je ××××no skup

cuore sportivo
21-01-2003, 20:26
kod ovoga u iki kraj faxa uvjek je parkiran neki bordo 850 RI 4444 NV ,sta je to njegovu,a inace vozi i fokus kup,tako da stalno vozi fokusa po ceti,s cime se on bavi???

INTCP log dead
21-01-2003, 20:32
Pa na vizitki mu piše svašta. Al je napoznatiji po inectionu. Ali kolko vidim popravlja i mehaniku. Ima sve neke zvjeri u dvorištu. Jedna RX7 stoji tamo zabačena, R5 GT Turbo, bio je cosworth, delta integrale. A nađe se i prdekalica kao 206 s16. A on je za sebe nabavio jednu Alfu GTV Bertone koja mu je u garaži.

cuore sportivo
21-01-2003, 20:38
da vidio sam dobre aute kod njega zabacene sastrne,clio wiliams bez krova,206 s16 sav razbijen stoji vec pun ×××××....ima ih dosta

T-IE_
21-01-2003, 21:20
INTCP, ja sam mislio na Bolješića u Lovranu, on štela einspritz (160kn), a vjerujem da je servis Bosch pumpi skup.