PDA

Pogledaj cijelu verziju : NCAP 5 zvjezdica Meganeu i Vel Satisu



Dalibor
26-11-2002, 13:26
Renault je danas objavio da su još dva njegova vozila, Megane i Vel satis, dobili 5 zvjezdica na NCAP testu...

Mazdohist
26-11-2002, 13:44
Eto, doslo je vrijeme kada se mora reci da Renault radi najsigurnije aute.
Prije 10-15 godina na tu vijest dobro bi se nasmijali.
Svaka cast, kapa dolje.
Nego...matere im....zasto Mazda6 nije testirana?

P.S. Laguna II je bila prvi auto sa 5 zvjezdica, jel?
Sada su vec znaci njih 5 u tom klubu najsigurnijih.
Znaci, za oko 5 godina vec ce pola automobila imati 5 zvjezda, a za 10 godina gotovo svi.
Blago nama.

Black Knight_
26-11-2002, 13:56
e jos da ne izgledaju ko korita :)

reno nije auto
26-11-2002, 14:48
Slušaj Dalibore, sad ču te ja prosvijetliti. Auti su ti Alfe, Calibre, Fiati i sl.
Reno ti nije auto jer:
1. su ga dizajnirali ×××××i u trenutcima dokolice i nedostatka monstercock-a u šupku;
2. osnovni model nema ubrzanje od 5,5 s do 100 km/h;
3. nema sportsko ležanje od kojega ti otpadnu bubrezi nakon 23 i pol km;

A to što je dobio titulu automobila godine i 5 zvjezdica na NCAP-u ti je čista prevara mračnih sila koje su se udružile da upropaste jedinu pravu auto-industriju.
Pa kako može pobijediti auto koji služi za udoban i siguran prijevoz npr. obitelji, pred opakim pilama s kojima možeš oprati bilo koga od semafora do semafora - ha, reci ti meni.
Okani se ti lijepo tih ×××××skih automobila i kupi Alfu 156 ili Calibru da te ceo komšiluk s respektom gleda.

VR6
26-11-2002, 14:58
Super, polako si dizu Image.
5 zvjezdica ce za par godina postati standard, kao sto su to danas 4.

boli me
26-11-2002, 15:15
da ima i 6 zvjezdica taj auto mene uopće ne interesira, isto ko da japanci daju 20 god. na pouzdanost, zaboli me ružan dizajn zvjezdice ne nadoknađuju

mytbyte
26-11-2002, 17:03
Kriteriji NCAPa su u najmanju ruku čudni, da ne velim pristrani...

Naime, Megane II testiran je s bočnim zračnim jastucima i bočnom zavjesom, i to model s jačim motorom 1.6, dok je testirana Corolla bila 1.4 kod koje se ne dobijaju bočni zračni jastuci...zar je to ravnopravno? Zašto nisu testirali Corollu s jačim 1.6 motorom i bočnim zračnim jastucima koji dolaze serijski??? Pa zato jer to FIA-i tako odgovara...da se europski automobili mogu pohvaliti s pet zvjezdica jer to je ono što narodi i narodnosti europske unije vide, pa kažu: "tko ×××× japance i ove druge, naši su auti najbolji", što povećava prodaju europskih vozila...a ne vide kako se ti testovi provode, ne vide da bi recimo ta Corolla zaradila dovoljan broj bodova da pređe prag za pet zvjezdica da je test pošteno proveden...zato vam se ja po××××m na NCAP, razumijete...isto su napravili i s Mercedesom, dali mu 5 zvjezdica zbog zvučnog signala za nevezane pojaseve jer eto ga, ne može Merc ne imati 5 zvjezdica...

VR6
26-11-2002, 17:22
mytbyte ne znam zasto je problem ako je uzet jaci motor. I osnovni model Renault Megane II 1.4 ima u seriji bocne zracne jastuke.

RENAULT Megane II 1.4 16V Authentique Pack 3v
Serijska oprema - PACK AUTHENTIQUE:

Prilagodljivi zracni jastuci sprijeda
Mogucnost iskljucivanja zracnog jastuka za suvozaca
Bocni zracni jastuci za zaštitu prsnog koša ugradeni u prednja sjedala
Zracna zavjesa za zaštitu glave sprijeda i straga
Anti-sliding zracni jastuk ispod prednjih sjedala (verzija s 3 vrata)
Zakljucavanje vrata u vožnji
Pojasevi s dvostrukim zatezacem ograniciteljem zatezne sile
Isofix na suvozacevom sjedalu i na bocnim sjedalima straga

Pogledaj na: :URL=http://www.megane.com.hr/:Megane:/URL:

Dom-Dom
26-11-2002, 17:48
Može imati 82 zvjezdice kad je ružan ko Alka Vuica hoću reči smrt.

mytbyte
26-11-2002, 17:50
Ma to sam spomenuo samo usput, vjerojatno nema veze, ali kad bolje razmislim postoji mogućnost da, budući da je ugradnja 1.4 motora obično budget rješenje, proizvođači na posvećuju dovoljnu pažnju ponašanju tog motora pri sudaru...ne znam, ovo je čisto nagađanje...
oprema Meganea je respektabilna, ali uvjeti MORAJU biti isti...dakle, ako auto dolazi i sa bočnim zračnim jastucima onda takav mora biti i testiran...

Initiale
26-11-2002, 18:07
Auti za testove se uzimaju direktno kod dilera,prodavaca iz razlicitih zemalja europe i corolu su mozda uzeli iz neke zemlje u kojoj nema serijski bocne zracne

mentor odlog.
26-11-2002, 19:01
Vjerojatno nas zajebavaju pa zvijezdice dodjeljuju po ružnoći a napišu da je to zbog sigurnosti.
Vrhunac ružnoće. Ovako nešto se nije pojavilo od buljavog scorpia.

Calibra Zender
26-11-2002, 19:58
mentor :))

Od kad sam čuo da je C klasa dobila 5. zvjezdicu radi zvučnog signala koji upozorava da vozač nije vezan od tada mi te zvjezdice i ne znače previše.

mytbyte
26-11-2002, 20:03
Init,

ne mogu vjerovati da im je netko držao pištolj uperen u glavu kako ne bi uzeli model sa svim zračnim jastucima...ne može se nasumice uzimati primjerke bez ikakvog kriterija!!!

VR6
26-11-2002, 20:34
mytbyte ono je gore sve serijska oprema Meganea, jedino sto nisu uzeli 1.4 nego 1.6 motor. Pasivna sigurnosna oprema je identicna.

Dalibor
27-11-2002, 08:31
Šta sam vam rekao, kada nema argumenata onda je i dobra teorija urote... ;)

OS-300
27-11-2002, 09:11
Teorija urote?Glupost!Pa tko može Laguni osporiti njenih pet zvjezdica kada ima 97 od 100 bodova.To su samo naklapanja i čista ljubomora!Renault je prokužio sistem i sada to primjenjuje na sve svoje nove modele.I šta je tu čudno.Nemojte se iznenaditi da i novi Clio postigne isto!? :))

reno nije auto
27-11-2002, 09:48
Bože primitivaca i seljačina zadrtih. Ne mogu im njihovi ograničeni mozgići provariti malo otkačenog dizajna (ali su u stanju japance proglašavati bezličnima), pa su u stanju i iz nosa iskopati "argumente" protiv automobila koji u modernom svijetu skuplja same lovorike.
Crknite od jala prijatelji dragi. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

INTCP
27-11-2002, 11:33
Zaboli me dupe :smile06:

Black Knight_
27-11-2002, 12:57
Vaaauuu

Renault ima sigurnost, alfa ovjese, honda motore, da se bar udruze! :)