PDA

Pogledaj cijelu verziju : Izgradnja staze



VR6
26-11-2002, 02:59
Koliko bi kostala izgradnja jedne staze od jedno 2 km??

Zna li neko cijenu (u eurima)??

Ja sam nesto kontao, mozda oko 10 miliona eura.

ico
26-11-2002, 07:04
ako kilometar autoceste kosta gdje oko 1mil maraka ili 500,000 EUra onda ne vidim razloga da bude toliko.
znaci ako staza ima 5km nije to neka lova, nego stvar je u zemljistu!
di ces ti kupit 10km kvadratnih, pa dozvola građevinska i ostale ×××××rije

TDI
26-11-2002, 08:41
VR6 pogledaj na tu temu web stranicu:
http://www.bmwdeler.no/nordschleife.html
njemacka, platis i full gas, prava pista.
interesantni su podaci za postignuto vrijeme, prosjecnu brzinu i tip auta. normalno da ogromnu ulogu ima vozac ali ipak interesantno je uporedjivati razne tipove auta mada mislim da je vecina bila nabrijana i sa sportskim ovjesom i gumama.
:smile06:

Dom-Dom
26-11-2002, 10:19
Kolko su love dali u onu kretenariju od Dinamovog stadiona, mogli smo imati barem jednu još pravu stazu , ako ne i dvije.

VR6
26-11-2002, 15:04
TDI ne interesuju mu vremena po krugu, nego cisto kostanje izgradnje staze.

ico po tome sam nesto racunao, ovdje je kod Sarajeva gradjen kao neki autoput od 4 km, koji je placen 36 miliona DM. 2 trake u jednom i 2 u drugom smijeru.

seyzmo
26-11-2002, 19:37
razmisljali smo i mi o necem slicnom, ali puuuuuno manjih velicina.

sama izgradnja staze je skoro BESPLATNA koliko kosta ostatak. Kada izgradis stazu (dakle asfalt u vise slojeva sa posebnim finisem - bira se prema namjeni staze), e onda pocinje jebada.

Ti moras platiti toliko dozvola, pregleda, testova, atesta i ruckova sa guzonjama da bi MOOOOOOOZDA za 4-5 godina dobio sve papire koje ti trebaju da uopce mozes voziti bicikl po toj stazi.

Da ne govorim o HRPETINI infrastrukture koju treba napraviti da pokrijes neke zakone.

Ma ×××××, ne isplati se nikako.

Sad cu malo karikirati da vidite odnose... recimo, unajmis nekoga da ti izgradi stazu (mozda i sa nekim tribinama, pit-stop i slicna ××××××) i to ultra-super-mega-hitnom roku (dakle najskuplje moguce) i to sa najboljim strojevima i sa najkvalitetnijim materijalima.... takvo nesto recimo da kosta 700-800 tisuca Eura. E.... a sad sve ono ostalo sta sam nabrojao kosta MINIMALNO deset puta vise.

staza kao staza nije skupa, ali onda ti moze sluziti kao veeeeeeeliki komad jaaaako finog asfalta. Cak niti kao parkiraliste ju ne mozes koristiti.

kuuuuuurac, da prostite.

VR6
26-11-2002, 23:49
Kontao sam da ta odobrenja kostaju, ali ne toliko.

Mozda ovdje nije kao u HR...

Fresh
27-11-2002, 09:28
Da vam malo objasnim proceduru.

Prvo moraš tražiti lokacijsku dozvolu da se utvrdi da li ja na tom mjestu uopće dozvoljeno napraviti takav objekt, onda moraš raditi studiju utjecaja na okoliš - samo ime joj govori čemu služi, znači ako tu padneš ne možeš dalje.

Ako ti izdaju lokacijsku onda si na dobrom putu, u njoj ti piše koje sve suglasnosti moraš dobiti i kakva staza može biti. Kad to sve pribaviš ako je dokumentacija u redu možeš zatražiti građevnu dozvolu.

Nakon što izgradiš stazu, onda dolaze tehnički pregledi, uporabne dozvole, za ovo zadnje se ne moraš brinut jer pola hrvatskih cesta nema uporabnu dozvolu.

To je što se tiče dokumentacije, ako misliš graditi na divljaka pa dok traje, traje, to je druga stvar.

Dr. Strangelove
27-11-2002, 09:38
... jedna od dozvola za lokacijsku.. prolazi preko mog ureda... neću reć koja... ali uglavnom... jebada..jebada...jebada...hehehehehe :))

DKW_
27-11-2002, 23:01
Pa dovoljno je vidjeti Grobnik-nije dobacio u 20 godina dalje od Octavia i Focusa...