PDA

Pogledaj cijelu verziju : na kojoj pumpi tankati common rail diesel ?



St.Zagi
25-11-2002, 12:14
Pozdrav svima! Dočekao sam isporuku xsare HDi, ali sada sam na velikim mukama gdje tankati te osjetljive dizelaše? Do sada sam imao običnog starog diesela i tankao sam na INI, a sada sam u nedoumici INA, PETROL, OMV Gdje pobogu? Tko ima najboji-najčišći diesel? Molim sve koji voze HDi, TDI, Cdi itakok dalje, dečki gdje vi tankate? Kakva su vaša iskustva? Neki mi vele da mi je najpametnije ići u Deželu, ali neće mi se k tim žandarima ići i njima nofce ostavljati! Kaj vi velite?

vw
25-11-2002, 18:55
nema tu pravila tankaj euro dizel i to je to sve račune čuvaj i tankaj samo na pumpama iz istog koncerna u slučaju tužbe da ti ne mogu prigovarat da si tankao na više pumpi te sud neće moći utvrditi tko je krivac. Ako tankaš na INI onada samo na INI ako na OMV-u onda samo na njihovim pumpama i to je to.
Pravilo je i ne sipati kada dođe cisterna, sipaj ujutro rano kada se pumpa otvara i kada se prek noći gorivo stabiliziralo, nema pumpi da vuku i to je to. Filter nafte mjenjaj svakih 15-20,000 km. i vozit ćes se dugo dugo.

St.Zagi
26-11-2002, 08:43
Hvala stari, dopada mi se tvoj savjet da se tanka ujutro kad se sve slegne...A što se tiče "čuvaj račune", da, i to bi bilo pametno... ali kad se sjetim našeg pravosuđa i njihove "brzine" - izgubiš volju za tužbe.. Srdačan pozdrav.

St.Zagi
27-11-2002, 09:05
Dakle, nazvao sam benz. postaje u ZGB i saznao da OMV, MOL, INA i bezbroj malih prodavača goriva prodaju eurodiesel iz riječke rafinerije. Jedino Petrol na Slav. aveniji prodaje eurodiesel iz Mađarske. Eto, ništa nego na INU, ne odmah iza cisterne, nego drugi dan, na pumpu gdje rade 0-24 i gdje je veliki promet. Također češće mijenjati naftni filter.

huki XM
28-11-2002, 14:39
St.Zagi sretno s xarom i mali savjet,servisiraj najkasnije svakih 15000 km ako nečeš svakih 10000 km obavezno mijenati sve filtere(ulje,zrak,nafta)i sve bu OK.
Navodno u riječkoj rafineriji laički rečeno nafta ide dvaputa na odsumporavanje.Sretno s CITROENOM. :)

aaa
24-08-2003, 22:41
ZOVKO NA zitnjaku ima austrisku naftu :smile20:

bbb
30-09-2003, 12:24
Molim, od kuda ta informacija da Zovko ima austrijsku naftu? :smile11:

ja
23-10-2003, 03:18
pozdrav! imam c5 2.2hdi i tankam ga isključivo na omv-u i do sada (1 godina) nije bilo nikakvih problema, osim kompjuterskih. sretno!