PDA

Pogledaj cijelu verziju : Uvoz rabljenih



Puntolino_
24-11-2002, 18:00
Zanima me da li još vrijedi da se auti stariji od 5god. ne mogu uvesti.
Čuo sam da se poslje nove godine ukida homologacija - točno netočno?
Calibra isto tako sam čuo da ti imaš podatke kolko košta carina na rabljene, imaš katalog? Jel možeš pogledati za audi A6(linija ko 100) 2.5tdi, '96 ili 97' 110ks, winter oprema. Molim te ako možeš daj mi reci jel se može uvesti i kolko treba dat za carinu i porez, starci od cura namjeravaju uvesti(ima 120t km). Hvala unaprijed

Calibra Zender
24-11-2002, 18:41
Imam katalog koji je vrijedio do kraja lipnja pa su i davanja nešto veća nego bi trebala biti. Novi katalog vrijedi do kraja prosinca, a da li bude onda izašao novi ili bude kaj s plaćanjem davanja prema računu to ne znam.

Trans_am, imaš ti kakve novosti?

Inače, nema pravila za uvoz prema starosti auta nego samo prema homologaciji. Prije je bila granica 7 godina, a sad je homologacija. Ali se sad desilo to da ima i automobila mlađih od 7 godina koji ne prolaze homologaciju. Recimo niti jednu Calibra ne možeš uvesti. Ali zato ima i dosta starijih koje uvezeš bez frke. Recimo Golfa iz 1994. (ovisno o motoru) možeš još uvijek uvesti.

A6 iz '96., 85kw, kataloška vrijednost ti je 74950 Kuna, a za godinu mlađi 82940 Kuna. Dakle davanja za mlađi su 23500 Kuna, a za skuplji cca 26000 Kuna.
To su ti sve izračunate vrijednosti prema starom katalogu pa prema tome možeš računati samo s manjim davanjima. Otprilike bi sad za '97. trebalo dati onaj manji iznos. To ovisi od auta do auta i koliko mu je smanjena vrijednost s novim katalogom.

Puntolino_
24-11-2002, 22:52
Jezuš fakat puno!
A jel znaš kaj za ukidanje homologacije ili je to samo rekla-kazala?
Hvala!

Calibra Zender
24-11-2002, 23:30
Za sad samo rekla-kazala. Ali varijanta je da će ostati taj katalog, ali u kombinaciniji s računom da se izbjegnu muljaže s lažiranim računima koje su prije prolazile.

Trans_am, gdje si? Ti bi ovdje trebao nešto više znati.

Puntolino_
25-11-2002, 00:27
E pazi calibra, taj auto njezin stari ima već dugo gore i sad bi ga uvezo. Jel ima kakvu mogučnost bez davanja pošto je to tak i tak njegov auto?

Calibra Zender
25-11-2002, 20:21
Povratnici imaju povlašten uvoz za neke stvari (namještaj i slično), ali na automobile moraju platiti sve kao i bilo tko drugi.