PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fiat Uno



Bavaria
24-11-2002, 14:46
Na forumu se često vode svakojake rasprave koje obično završe sa svađom,ja bih želio da ova bude izuzetak.
Za koji mjesec od svoga oca dobivam Fiat Uno 1.0 e.i. Base,to čudo ima 45 KS i nije ništa posebno,ali će biti moj prvi auto,a to se nezaboravlja.I kada se pročita ova rečenica poteći će lavine 'lijepih' komentar u stilu baci to u smeće i sl.,no ja zato ne krivim nikoga od gospode koja to napiše,već gospodu na Vidiautu,a većina od vas nema iskustva s tim prekrasnim autićem i samo će te prenositi nametnuto mišljenje ljudi koji se nisu udostojili staviti novu sliku,a plus toga napisali su i hrpu laži poput:tijesan,neudoban,spor...
Svatko tko ga je vozio ostao mu je u dobrome sijećanju jer se nije kvario,malo je trošio,jeftina su bila održavanja...
Pomoću ovoga želim odagnati nepravedne uvrede i zamoliti ljude na Vidiautu da se provozaju jednom u tom autiću,to usporede sa cijenom i onda donesu zaključke koji će biti,garantiram,drugačiji od sadašnjih,te po mogućnosti zamjene sliku!
Da bi ovo ličilo na temu za Forum molit ću da me podržite ili demantirate,ali samom sa argumentiranim činjenicama!
Dogodila se greška,pa ponavljam temu ista je kao i ona od 'vlasoic'

Dom-Dom
24-11-2002, 14:51
Bavaria kao prvo , ako voziš Fiat, mjenjaj ime.
Drugo, to je odličan mali auto, sa nepoderivim motorom(ako je samo malo održavan).I ja sam jedno vrijeme imao Uno 60S i bio je odličan.Mala potrošnja, jeftino održavanje a ide dobro.

INTCP
24-11-2002, 14:59
Super auto kad se sredi ukusno. pri tome mislim na prve verzije. Poljake s 5 vrata ne podnosim.

Puntolino_
24-11-2002, 15:04
Ko kaže da ga niko nije vozio i volio?
To je bio i moj prvi auto.
Imao sam staru liniju '89godište sa 1100ccm i 55ks. Bio je uvežen iz italije, imao neznam kolko km i bio razbijen, al je išo dosta dobro. Onda sam kupio novu liniju '93 godina, 1.0, 45ks legendarni fire. Vadio sam mu mast, naganjao tjerao, imo je 100000 km, smanjio sam kilometražu na 50000 i opet ga prodo sa 100000 i auto još ide.
Uno je fakat za mene ostao u ljepom sječanju zbog male potrošnje i jeftinih dijelova, zbog dosta dobrih performansi za samo 45 ks(vozio sam ga jednom po karlovačkoj 170km/h - na nizbrdici), a osto mi je u sječanju i kao prvi auto u kojem sam ševio!
Dobar izbor za stjecanje iskustva u vožnji

Isti post ko i na drugoj temi samo da utvrdiš gradivo.
A da, i promjeni ime ko što neko reće

alfist_zg
24-11-2002, 15:08
Ja sam jedno krace vrijeme vozio Uno sa 60 konja, koji je bio od moje tete. Gazio sam ga totalno , ali je isao super....nazalost , jednog dana se samo zapalio na semaforu. :(

ne kuzim zasto spominjes ove sa vidi auto??
Sta su testirali Uno?

ico
24-11-2002, 15:32
stari mi ima una 1.0 iz 97 iz poljske!
auto je super, za svojih 45konja ide vrlo dobro!
presao je sad blizu 100,000 km, i nikad se nije nista pokvarilo, samo se mijenja ulje i filteri!
inace ja imam punta, i na 9300km mi je otisla centrala ubrizgavanja (zamijenjeno pod garancijom)- neka elektronika
uno je super autic

Cezy
24-11-2002, 16:09
To i ja kazem,oni stari FIRE-i su bili mrak,a ovi novi sa elektronikom nisu tak dobri,niti idu tak dobro jel su prenisko metnuli maximalni okretni moment.Starog si mogo cak i bolje nabrijat,2 vergasercica,ovo ono i evo ti 100ks bez pol frke. :))

Moj 1,1 56ks ima 185000km(ak mu onaj krelac prije nije skidao kilometrazu) i nemam nikakvih problema ,TANKAJ I VOZI.

Calibra Zender
24-11-2002, 16:11
Radi čega ista tema pod dva naslova?

Puntolino_
24-11-2002, 16:17
ico i ja sam imao problem sa puntom u garantnom roku. Žica koja ide iz kutije s osiguračima do ainspritz pumpe je izgubila kontakt i auto je samo krepo. Nije veliki kvar ali čovjeka veseli

Zoran Štajduhar Zoff
24-11-2002, 17:34
''Nije veliki kvar ali čovjeka veseli''http://www.vidi.hr/perlforum/gfx/smile11.gif

Puntolino daj objasni ovu rečenicu?

Puntolino_
24-11-2002, 17:38
Pa kaj tu imam za objašnjavati?
Znaš koji šok je to kad moraš gurati novi auto? Sva sreća nije bilo daleko od kuće, a bio je i mrak pa me niko nije vidio.
Sve u svemu ja sam zadovoljan sa svojim fiatima do sad bez obzira na kvarove. Ko misli da mu fiat neće odgovarati i samo će se kvariti nek ga ne kupuje. Ja sam sad 100% siguran u svog punta i mogo bi s njim ići bilo gdje bez straha da će me ostaviti na cesti

ico
25-11-2002, 07:27
puntolino!
mene puntac ipak nije ostavio na cesti, jer kad je riknula ta centrala ubrizgavanja auto se mogao voziti ali s nekih 30-40% snage!
kao da vozis auto sa 20ks
pa sam se dofurao do doma (oko 1,5km)
inace auto je prva liga, ide ko lud

Bavaria
25-11-2002, 10:34
Dva puta ista tema je zbog pogreške.Dogodi se i najboljima!
Nadimak neću mijenjati jer nije vezan uz BMW,već je to moje naj draže piće!
Trebam mi savjet:sada imam gume 130/80 13.Htio bih alu-felg 14 cola,koje gume da stavim da ostane isti ukupan promjer i tko pravi felge da odgovaraju na uno te koliko bi koštale

ico
25-11-2002, 19:38
stavi npr.
165/65/14 ili 175/60/14
mislim da za 45 ks je to max.

stvar ti je u promjeru rupa između vijaka, koliko znam fiat ti ima promjer 4x98mm, npr. WV ima 4x100, ford 4x108
dakle, trazis sve felge koje se proizvode tog promjera.
to se moras interesirat koje sve felge proizvode za fiat.
ako ces ici u sloveniju nemas frke.
imas npr. OZ 14cola raznih modela

Bavaria
27-11-2002, 15:23
Nisam ni mislio ići sa širom gumom od 165,ali će vjerojatno ići 155,no neznam koliki promjer gume da stavljan.Nemojte me savjetovati sa računanjem jer sam ja već računao ali nisam zadovoljan dobivenim.Zapravo bih htio neki savjet iz iskustva ako je moguće!
Nemislim ići u Slovenijuzanima me isključivo Hrvatska,tkoga ima na domaćem tržištu i kakve su cijene.

EasyRide
28-11-2002, 16:28
Imam yugo45. Mašina od 900cm3 je unutra (malo sređena). Razumijem Bavariu jer sam i ja jedan "klinac" koji ima "šire gume". Ali budući da ne volim (pre)široke, ali i računajući na razno razne bezvezne karakteristike auta s ovim ili onim gumama, mislim da je za te do1000kubika autiće najbolje guma do 155. Imam 155-70-13 na alu felgama. Ništa ekstra ali za normalnu iliti (malo) bržu vožnju čist dovoljno. Ima mi frend punto1, gume 185. Još su i malo šire zbog dimenzije felgi. Čovijek non-stop mora nešto mijenjati na ovjesu i inim dijelovima podvozja. A da ne kažem koliko je auto neudoban (spušten), najme veličina gume je, ako se ne varam, 14, a presjek 55. Strahota. Inače ne volim (pre)široke gume, nekako mi je veći gušt voziti auto s većim presjekom (preko 70) nego s niskim profilom (55,50...).

INTCP
28-11-2002, 18:56
Ja imam na miniju 1300 i 63 ks. Prije sam imao 145/70/12. Da, da 12 :)) I ne bih htio na 13 da ne bude opterećenje motoru, a 14 ni u ludilu. A sad imam jednu egzotičnu dimenziju. Pazite sad 165/60/12. Auto puno bolje leži ali je prije bio upravljiviji, barem po osjećaju na volanu. Jednu mrvicu tek toliko.

Dom-Dom
28-11-2002, 19:06
Ja sam na svom Miniju 1275 GT imao Pirelli P7 175/50/13.Koja je to šlapa bila , a auto je bio bolid doslovno.Bio je nabrijan na nekih blizu 80 KS.Imao je ferg,glavu kompletnu od Mini Metro Turbo,auspuh kompletni od Coopera sa race granom , original Recaro siceve.Htio sam staviti i turbo , ali jednostavno nije išlo, grana je bila preblizu šasiji i hebi ga....

--------------------
09-03-2003, 21:03
uNo Je ZaKoN :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)