PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fiat Stilo debelo podcijenjeni auto



Zoran Štajduhar Zoff
23-11-2002, 15:19
Sigurno će za par godina biti moguće kupiti Stila za upola cijene.
Moj savjet je kupujte!!!!!!!!!

Radi se o izvrsnom automobilu,prostranom,udobnom,sjajno dizajnirane unutrašnjosti sa skupim detaljima.
Dizajn?Svakako da je zadnji kraj pomalo japansko konfekcijski i neprimječiv.Ali zato prednja maska je svakako zanimljivo riješena.
Fiat Stilo je izvrstan auto nemojmo ga samo tako prekrižite.Uostalom prvo ga upoznajmo.

SB
23-11-2002, 15:35
Jel ovo reklama? ;)

DKW_
23-11-2002, 21:16
Stilo je podbacio, prema službenim podacima Fiata, prodaje se 60% od očekivanog. Istina je da ima neviđeno mnogo opreme i da je kvaliteta puno bolja od Brava/Brave, ali fali mu "ono nešto".... a ja ću probat dokučit:

1. Nema dovoljno atraktiva dizajn kao Alfe, pa da ljudi kupuju zbog toga

2. Nema dovoljnu kvalitetu kao japanci, pa da ga zbog toga kupuju

3. Nema dovoljno povoljne cijene, pa da konkurira cijenom, recimo Focusima

4. Nema hrabrost kao C3 (recimo) ili 307 pa da ga baš zbog toga kupe

5. Nema tradiciju kao Golf, pa da ga kupuju konzervativci

6. Nema suvremene benzinske agregate (jtd-i su zakon), jer 1.6 ne ide zmesta, a troši i buči, a 1.8 je trom odozdola i troši uredno trinajsticu

Zaključak: Stilo je sav nekako NEDOVOLJAN...

Žao mi je zbog svega toga, ali stvari tako stoje... a onih 8000 radnika se već otpušta.... :(

doc
23-11-2002, 21:24
1.6 ne ide smesta? naravno da moram stati u obranu kad ja imam isti motor!Ali rijetko koji konkuretn sa 1.6 motorom ima bolje perofrmanse. 11.0 s do 100 je sasvim solidno od 1.6 motora i 100 ks. Meni moj bravo trosi oko 7.5 litara, a 1.8 bi mogao oko 8.5 litara.

Po meni, problem Stila je što teško da može pridobit nekog vlasnika Golfa, pegueota 306, ili nekog kompaktnog japnaca. A vlasnika Bravo/brava je premalo. Golf V ce imat odlicno prodaju cim se pojavi je miljoni vlasnika golfa IV su vec skupili pare i samo cekaju kad ce se pojaviti. Ja, ako cu biti zadovoljan s Bravom mozdu cu kupiti neki polovni Stilo, ali 1.8 ili 2.4, ili mozda jtd 115

doc
23-11-2002, 21:26
ti si DKW malo zbunjen s tom potrosnjom... Uvijek neke enormne cifre kakve ja u praksi niti blizu ne uspjevam postici.

Dom-Dom
23-11-2002, 21:34
Stilo je vjerojatno kvalitetan auto, ali mu je linija koma.Od napred još OK , ali odostraga je koma.Bravo je bio puno ljepši auto.I još je težak ko slon , a motorini preslabi, pa čak ni Abarth nije bogzna kaj.

doc
23-11-2002, 21:37
U abarth su trebali stavit 2.o turbo sa 220 ks iz coupea. Ovaj motor 2.4 pase kappi i thesis, ali ne i Stilu. Bolji je bio onaj iz brava hgt 2.0 155 ks.
Ne znam gdje im je pamet u Fiatu. Zasto nisu ugradili taj 2.0, isto tako i Punto jedini u klasi nema 1.4 i 1.6 motor. Cista glupot.

Dom-Dom
23-11-2002, 21:39
Da slažem se ,opće sam zaboravil na taj motorin (220 KS).A Coupe je bio premija za Stilo.

DKW_
23-11-2002, 21:44
Doc, 12,7 po bordkompjuteru... koliko je on pokazao, toliko sam ja sad napisao.

Tajna je u tome što se ne vozim ko bakica..... 1.8 jednostavno ne vuče odozdola, pa ga motaš navrtit, a s tom kilažom je to jednostavno ubitačna kombinacija... Pa ne izmišljam, zaboga....

Ja bi volio da sve to nije tako, ali kad je....

Cezy
23-11-2002, 22:31
Neznam kaj vam se na dizajnu ne svida.Meni se cini napravljen bas ono da zadovolji svaciji ukus.Meni je zadnji kraj odlican mozda cak i najlijepsi dio tog auta,e da retrovizori su isto mrak dizajnirani.Sta se motora tice ja bi zel,1,2 FIRE 16v.Motor je tak jednostavno napravljen i prakticki nepoderiv(JA GA POZNAM IZ PUNTA DOBRO),a i ak nes ode dijelove nabavim jeftino.Znam da cete me sad popljuvat ali meni je 13sec od 0 do100kmh i spica od 172kmh cist dovoljno. :smile07:

DKW_
23-11-2002, 23:32
Trovratni je mrak... i leži po zavojima ko šmrklj....

Kod peterovratnog i je problem što su se htjeli svidjet svakome...

INTCP
24-11-2002, 06:00
Aha stilo leži ko šmrklj, a 156 leži očajnije od spuštenog stojadina. To znači da 156 leži loše u odnosu na stila pošto si ležanjem serijske 156 razočaran, a stilom oduševljen.

E pa stilo leži lošije od 156 i od 147. Osim što su alfe tvornički tvrđe podešene imaju bolju konstrukciju ovjesa i napred i otraga. Tako da ako po tebi nešto ne valja s ležanjem 156 onda ti ne valja anešto s autom.

Dom-Dom
24-11-2002, 11:28
INTCP a kaj ti radiš budan u nedjelju u 6 ujutro?????????? I onda još šaraš po forumu.............

INTCP
24-11-2002, 12:30
:)) :)) Došo sam iz van pa mi se ne da u krevet.

Stil
24-11-2002, 13:09
. Nema dovoljno atraktiva dizajn kao Alfe, pa da ljudi kupuju zbog toga
- glupost, Stilo dizajnom ne može konkurirati Alfi, ali može ružnim focusima, golfovima, 307-icama i ostalim ružnim japanskim štakorima!

2. Nema dovoljnu kvalitetu kao japanci, pa da ga zbog toga kupuju - do sada najveća glupost koju sam pročitao-japanci rade aute od metalnog kartona, i to me čak u mazdi6 iznenadilo-tanka vratašca i isto takva unutrašnjost!!!


3. Nema dovoljno povoljne cijene, pa da konkurira cijenom, recimo Focusima - cijena je O.K. , samo ako je fiat u pitanju, morao bi biti napola jeftiniji, jelda???


4. Nema hrabrost kao C3 (recimo) ili 307 pa da ga baš zbog toga kupe - da, imaš pravo, hrabro je načiniti tako nekvalitetne i kvarljive aute, a onda ih reklamirati i hvaliti na sva usta, a za 2 godine ionako će doći novi modeli, a ove kupce koji su se nasanjkali, ko ih ××××....

5. Nema tradiciju kao Golf, pa da ga kupuju konzervativci - tošno, fiat nema tradiciju, on je od jučer... kao uostalom i tvoja automobilistička praksa!

DKW_, molim te da ne pričaš gluposti!!! Stilo je svakako jedan od najboljih automobila u klasi, a pogotovo s naj JTD motorima (najbolji common rail motori na svijetu, ja sam ih bar dosta isprobao!)


6. Nema suvremene benzinske agregate??? (jtd-i su zakon), jer 1.6 ne ide zmesta, a troši i buči, a 1.8 je trom odozdola i troši uredno trinajsticu

Zaključak: Stilo je sav nekako NEDOVOLJAN - kao uostalom i TI!

VR6
24-11-2002, 14:08
Stil sta ti svasta napisa, ne pise mi se odgovor, ima i drugih ovdje...

Dom-Dom
24-11-2002, 14:20
Stil napiše suvremeni benzinski agregati JTD????????????????????????? :smile10:

INTCP
24-11-2002, 14:24
Slažem se sa stilom uglavnom

Bavaria
24-11-2002, 14:25
Evo napokon registriran!
Ma vidi ja imam FIAT-a i stoga mi je žao što se ne prodaje.Samo sam sjedio unutra i to me oduševljava,dizajn baš i ne.
Bože spasi FIAT jer se boim da nitko drugi neće!!!

alfist_zg
24-11-2002, 15:02
A sta kazete na Stilo karavan??

meni se svidja.
Stilo obicni i trovratni i peterovratni mi se ne svidja.

VR6
24-11-2002, 15:51
Iako i karavan nije nesto posebno, mislim da mi je najljepsi u toj izvedbi.

INTCP
24-11-2002, 15:53
Karavan je očajan. Onaj zadnji kraj ko marmelada. Punto 3v, stilo 3v, barchetta i coupe su jedini fiatovi auti koji su lijepi. Drugo je ili prosječno ili odvratno.

Cezy
24-11-2002, 16:01
VR6 katastrofo jedna,muljas tu nes kao nije ti nista posebno stilo karavan.Pitam se kakav ti je onda golf variant,sigurno svrsavas na njega.

Puntolino_
24-11-2002, 16:12
Stilo je dobar auto i vjerojatno najbolji i najkvalitetniji fiat do sad.
Greška je jedino kaj su htjeli uhvatiti kupce golfova i astri pa mu je dizajn pomalo ružan.
Vidimo da stilo do sad nije imao nikakvih problema i nisam još čuo nikoga da se žali, a vlasnici pežoa 307 se voze u ljepom autu, ali sa sto problema.

Calibra Zender
24-11-2002, 16:14
Alfist_zg, Stilo karavan je i duži i višlji od mog karavana. :smile10: Kompakt je debelo prerasao okvire klase.

INTCP
24-11-2002, 16:27
Interesantna je stzvar da tal. auti nikad nisu imali neke abnormalne greške. Osim ferrarija 456 gt koji se zapaljivao pritankanju. A njmci imaju sve neke opasne probleme. BMW-u otpadaju papučice, astre se zapaljuju, audiji se razletavaju na autobahnovima, mercedesi se prevrću... I stalno neki opozivi. Kočnice, abs islično. Talanske greške uglavnom se odnose na šlamperaj.

Stil
24-11-2002, 16:52
Samo još jedno pitanje, Zoff:
otkud tebi podatak da je stilo podcijenjen auto? Ja o njemu nisam baš čuo neke loše kritike, a ono što pišu neki časopisi su gluposti kao uostalom i većina njihovih priloga (posebno mislim na more gluposti u auto klubu i bildu)!???

Stil
24-11-2002, 16:57
Dom-Dom, nije ti jasan onaj moj odgovor? Ja sam to samo replicirao na svaku stavku DKW_a, i nisam ja ustvrdio da je JTD motor benzinski (prvo su navodi narečenog DKW_a, a iza toga moj sud!), već je moja tvrdnja da su JTD motori najbolji common-rail motori na svijetu-što znači najbolji moderni turbo dizelaši!

L
24-11-2002, 20:01
JTD najbolji comonrail na svijetu,na kojim si ti drogama covjece.A sta je sa Tdci,Hdi, a da ne spominjem BMWove commonrail motore.

Dom-Dom
24-11-2002, 20:15
L , Stil je u pravu i ne kenjaj.

Stil
24-11-2002, 20:18
L, očito su tebe drogirali francuzi i švabe, no mene nisu oduševili ni citroenovi ni renaultovi pokušaji commonrail motora! No, priznam da ima puno ljudi koji obožavaju francuske aute i njihovu tehnologiju, i ja im to ne zamjeram, ali me smeta što uplićeš droge i sl. zbog toga što ja cijenim iskonske common-rail motore od onih koji su ih izumili!

L
24-11-2002, 20:31
Znaci po tvojoj logici JTD je najbolji commonrail zato sto je prvi.Daj ti malo pogledaj performanse npr. fordovog Tdcia od 115k,pa onda laprdaj.

DKW_
24-11-2002, 21:13
Stil,

umjesto da uzvratim kiblu dreka koju si ničim izazvan bacio na mene, kao da svaki dan vlastoručno proizvedeš desetak Stila, reci mi jedno:

A zašto je onda prodaja Stila podbacila 40% od očekivanog? I zašto je Fiat (djelomično i zbog tog Sila koji se ne prodaje) u kurcu? Ali precizno, bez birtaškog lamentiranja.

alfist_zg
24-11-2002, 21:19
a cuj DKW...prije nego izbacujemo te brojke moramo i vidjeti sta su oni ocekivali...hehe...zvuci malo banalno, ali sta nije istina?
Jer mogu tako i ja ocekivati da do 2004 budem milijoner. :))

DKW_
24-11-2002, 21:24
Dobro, ajmo malo prizemnije onda:
Zašto ih nema na cestama?

doc
24-11-2002, 22:30
Zato jer troši 13 litara! :))

Girrari
24-11-2002, 22:43
Ne znam kako je vani, ali kod nas ih nema puno velikim dijelom zbog visoke cijene. Istina da tu cijenu u velikoj mjeri opravdava velika količina opreme, ali naš narod radije ide na kombinaciju, što manje opreme, samo da cijena bude manja.

Osim toga, tko će u Rvackoj kupiti skupog FIAT-a kad je tu Golf, kralj klase sa kurblama.

Vidite koliko na našim cestama ima ovih Punto S modela. Auto je užasno jeftin, ali ni od opreme nema ništa; ni turcelera čak!?

Stil citro
24-11-2002, 23:20
nema ništ ali je Punto s bio auto godine 1995 u Europi.
1997 najprodavaniji auto od svih modela na europskom kontinentu.
Jako,jako uspješan auto.

INTCP
25-11-2002, 02:33
Možda dođe stilo tipa fabia junior. :)) :)) Taj auto nema ni zadnji brisač.

ico
25-11-2002, 07:11
ima jako puno punta s na nasim cestama jer pametni ljudi nece kupit rabljenog golfa III, nego se odlucuju za NOVI, doduse siromasno opremljeni auto

dreyfus
25-11-2002, 09:39
Puntolino, ja se vozim u Peugeotu 307. Bez problema.

307
25-11-2002, 11:37
Kakve sam sve izjave ovdje pročitao pa to je da krepaš. Mamu mu hebem ako se auto ne prodaje onda nešto s njim ne valja. Svi vi koji tvrdite da se 307-ica kvari možete mi lagano popušiti jer sa mojom 307-icom je sve OK. Istina je da u vooj državi ima još puno ljudi koji su za ono "švabo je švabo", ali kako onda objašnjavate da se 307-ica u nekim mjesecima prodaje bolje i od golfa i od astre?
Pa daaaaa 307-icu su reklamirali na veliko (××××× ti mozag sjebani), a kaj stila nisu... Non stop su trubili o tom stilu kao i o svakom novom autu koji dođe na tržište zato mi nemojte srati kako je stilo u stvari jako kvalitetan auto samo smo mi sjeban narod pa to ne znamo prepoznati.
Znajte da smo mi jako malo tržište i toliko auta koliko mi kupimo u godini toliko neka veća tržišta pokupuju u mjesec dana pa i kraće. Stilo je jednostavno još jedan promašaj iz fiata i gotovo. Sjebali su stvar isto kao i sa bravo/brava i točka. Ja svoju 307-icu ne bih mjenjao za Stilo pa da mi plate i to masno.
Svi vi ××××te kako je Megane II ružan, a vidjet ćete koliko će se ljudi odlučiti za Megane II. Stilo kao takav danas u klasi u kojoj je nema ama baš nikakve šanse. Sad me nemojte krivo shvatiti ja nisam neki švabofil samo mrzim kad se pljuje po svemu što nije talijansko, ali kad se pojave novi golf i astra fiat može staviti ključ u bravu i ugasitit svijetla jer mu onda stvarno može samo bog pomoći.

Girrari
25-11-2002, 12:43
Slažem se s ovim da Stilo nema kaj tražit kad dođu Golf i Astra.
Ako se nije nametnuo na tržištu maratonaca poput Astre, Megana, Focusa... te sa samo dva modela iz približno istog godišta (307 i Civic), onda kada dođu Megane, Astra i Golf, fakat nema kaj tražiti.

Najveći kaos na tržištu kompakta napravit će Megane. Po receptu Renaulta; puno opreme, široka ponuda motora, solidan kvaliteta, za malo love. Vidjeli ste što su napravili s Cliom.
Jedino kaj Megana može sjebat je njegov dizajn. Skužio sam da baš nije naišao na neko široko odobravanje masa. A često sam čuo i ovo: "Super, hrabar dizajn, svaka pohvala...bla, bla...", ali kada baš netko direktno pita da li bi kupio takav auto; odgovor je mahom NE.
I ja spadam u tu skupinu. Pohvala dizajnu, ali da bih ga kupio; ne hvala.

Francek
25-11-2002, 18:30
Da, baš je moderno pljuvati po svemu što se zove Fiat. Inače, Stilo je vrhunski auto u klasi, ali vaše predrasude su predrasude! Samo da mi je znati koliko vas je auto kupilo u dućanu???? (a ne hod nekakvih ××××vetarskih hendlera, dealera i pokvarenih preprodavača - "prvih" vlasnika" koji nisu nabijali kilometre nego ih skidali!)

DKW_
25-11-2002, 18:58
Konačno netko tko se slaže sa mojom teorijom (307) da se Stilo ne prodaje jer mu nešto fali! 307 se i dalje prodaje ko blesav jer je POGOĐEN! Normalno da ima kvarova i da zašteka (307, ovdje na forumu je bilo hrpu primjera, stoga nemoj se pravit da taj problem ne postoji), ali se prodaje!

Automobili su produkti široke potrošnje i njihov uspjeh U VELIKOJ VEĆINI se mjeri u broju prodanih primjeraka,bez obzira na ovo naše lamentiranje o "duši" i "tilu", ××××te, ko u dalmatinskim pjesmama sa Melodija Jadrana!

VR6
25-11-2002, 21:30
307 se prodaje jer je automobil lijep, 50% (mozda i vise) je izgled zasluzan za prodaju automobila. Nova Astra bi mogla biti prodavan model jel prema spy slikicama izgleda da ce biti nesto lijepo. Za Golfa 5 ne mogu govoriti, ima jedno 5 razlicitih slika kako bi trebao izgledati, pa nista dok se ne vidi konacan oblik.

DKW_
26-11-2002, 00:54
A evo i Francek se dignul iz groba (šala, šala, malo morbidna u 00:45...)

"Da, baš je moderno pljuvati po svemu što se zove Fiat"

Ma, nije moderno, dapače menii je žao što je Fiat imao krivu uperavu zadnjih 10 godina koja je zajebala dosta toga...

"Inače, Stilo je vrhunski auto u klasi, ali vaše predrasude su predrasude!"

...Kud sreće da o nama par ovisi sudbina Stila i Fiata u cjelini. Trovtratnni Stilo mi je najljepši u klasi nakon AR147, ali u onoj polovici klase sa 3 vrata. U kompaktnoj klasi sa 5 vrata nitko se nije uspio približiti 307.


"Samo da mi je znati koliko vas je auto kupilo u dućanu???? (a ne hod nekakvih ××××vetarskih hendlera, dealera i pokvarenih preprodavača - "prvih" vlasnika" koji nisu nabijali kilometre nego ih skidali!)"

Kakve to sad veze ima sa temom o Stilu? Evo, ja sam kupio upravo jedan takav auto-rabljeni, uvoz iz Italije i ide ko vurica. Da sam imao love za novi, kupio bi novi. Za 13.000 eura sam mogo ubost ili rabljeni auto srednje, ili novi C3/Polo i slično.... Stila nisam htio kupit jer imam familiju, pa bi trebao kupiti onaj sa 5 vrata, a taj mi je fuj. (A najvjerojatnije će gubit cijenu rapidno...)

Francek
26-11-2002, 18:21
DKW_, ma radi se samo o tome da svi koji govore o Tilu lošen ne voze nove aute i nisu ustvari imali ni prilike upoznati taj auto, jer on se još ne prodaje kao rabljeni - eto, zato ja kritiziram one koji kritiziraju auto koji niti nisu imali prilike voziti. Pošto ja jesam, mogu samo reći da sam oduševljen voznim karakteristikama toga auta, no o izgledu i dizajnu neću suditi - auto je za mene prosječna izgleda, no nisam od onih koji vole izgled 307 (meni je ispod prosjeka, skoro ružan), već od onih koji tvrde da je 147-ica kraljica klase - kako po svojstvima tako i po izgledu!Od nje je naravno bolja samo 156-ica, ali to je već klasa iznad...