PDA

Pogledaj cijelu verziju : Audi, BMW ili Mercedes... koji odabrati ?



Alfa 147 1.6 - 105KS
22-11-2002, 19:37
Dragi forumisti, zapocinjem novu temu, na srecu mnogih "alfomrzaca", temu o odabiru "ljepotana" izmedju ova tri renomirana proizvodjaca automobila, pa u pomoci odabira, zelim i vase misljenje tj. komentare :

1. Audi A6 2,5 TDI Quatro

2. BMW 525d

3. Mercedes E220 CDI

cuore sportivo
22-11-2002, 19:41
prvo audi,mecku,a onda bmw,kad bi morao birat bas

M1
22-11-2002, 19:46
Vozio sam se u sva tri auta,doduse sa malo drukcijim motorima(bmw 530d,a6 2,5 tdi 180 tiptronic,e 200 i e 200 kompressor(stara serija)).BMW ima daleko daleko najbolje podvozje,mjenjac i sjedala.NAjgora je mala ponuda prostora,mali prtljaznik.Audi ima full jak motor,ali ga tiptronic dobro ubija.Ovjes i opcenito ponasanje nisu tako dobri ko u BMW-a,ali su materijali i ponuda prostora u vrhu.Mercedes ima otprilike sve osrednje,ni motor,ni mjenjac ni materijali nisu nista nevideno u toj klasi.Moj izbor bi bio ili 530d(525d),ili a6 2,5 tdi quattro sa rucnim mjenjacem.Novog okana nisam jos okusio,pa nemam puno toga reci

Dom-Dom
22-11-2002, 20:23
Pa kud baš dizelaši? Dobro ako več moram biti osuđen na smrt i voziti švabu onda samo BMW i to od motora 3.0 (benzinci,×××× vas dizel) nadalje.Audi i Mercedes nemaju nikakve mjenjače i to su auti za penzionere.

hej
22-11-2002, 20:57
ČEKAJ MALO GOVORIMO O 525 TD KOJI JE KADA SE POJAVIO TOLIKO POPLJUVAN JER NIJE NI COMMON RAIL NEGO STARI AGREGAT IZ STARE PETICE POTROŠNJA OD 10 NADALJE, PA TO JE SMEĆE, ZAŠTO SI TO STAVIO U USPOREDBU....???? i TO SA CDI, O MAJKE MILE....!!!

Calibra Zender
22-11-2002, 21:28
E270CDI ili 530D! Ne možeš fulati! :)

Alfa 147 1.6 - 105KS
22-11-2002, 21:51
Calibra Z., imam i opciju 530d, imaju je na stanju, jedino cekam procijenu svoje A6, pa cemo vidjeti. U ponedjeljak imam i probnu voznju, ali ipak "tatusko" ce ga voziti pa ce on dati i konacnu misao.

hej, nisam napisao 525TD, nego 525d (nema Bosch pumpu, nego direktno ubrizgavanje)

ipi
22-11-2002, 22:10
audi je sigurno najeftiniji, ima odlicne performanse,dobru serisku opremu,odlican dizajn ,odlicnu zavrsnu obradu, i pogon na sva cetri.bmw ima odlicno vjesanje, mijenjac, udoban je, takodje odlican motor.ukoliko se radi o novoj e klasi, ne znam puno o njoj ali mislim da je najkvalitetniji , najmoderniji najlepsi i ima najvise opreme. znaci zakljucak je da bmw ne dolazi u obzir jer ubrzo izlazi novi model tako da ce automatski taj auto izgubiti na cijeni.bmw i mercedes su sigurno kvalitetniji auti od a6 ali sve ostalo ide njemu na ruku, glavni adut mu je cijena, prostranost, odlican motor i mislim da je 4 x 4 bolji izbor od zadnje vuce, takodje taj model je nedavno restilizovan tako da su mu ispravljene sve postojece greske.mercedes je bolji od audija ali je puno skuplji i tek je izasao.moj izbor je a6 najvise zbog pogona i cijene a ukoliko imas visak novca i volis zadnju vucu kupi e klasu jer je kvalitetnija.

Calibra Zender
22-11-2002, 22:23
Ne da mi se previše pametovati, ali ipak je po meni okan trenutno najbolji auto u klasi i da ja biram uopće ne bi bilo dileme. I pošto uzimaš dizelaša (mada doktoru benzin ne bi trebao biti problem ;) ) onda uzmi 270 CDI!
A petica je već jako dugo na tržištu i vjerojatno će uskoro izaći i nasljednik pa mi je malo bezveze iskrcati toliku lovu za model koji je na zalazu. Mada je meni taj auto nekak draži.
Skoči do Škoje na probnu vožnju i samo odaberi boju i opremu! :)

Ali već kad pametujem onda ću primjetiti da taj Mercedes košta preko 50000 Eura i 5000 Eura je skuplji od 530D i čak 12000 od A6 Quattro.
Petica ima najbolje performanse; ubrzanje 8 sekundi i max v 225 km/h, A6 10.2s i 214 km/h, okan 9.5s i 215 km/h.

A kaj veliš na jednog S type-a? Recimo 2.5 V6 za 46000 Eura, 8.6s, 228 km/h. To bi dobro pristajalo jednom doktoru!

Škoda TDI
22-11-2002, 23:25
Buržuju jedan buržujski šetaj ××××× majmunski!!1 :smile09: :smile09: :smile09:

M1
23-11-2002, 00:00
Glavno je rec da ni sa jednim ne mozes pogrijesiti.Ako si covjek koji voli uzitak u voznji,uzmi bmw peticu.To ne govorim prvenstveno jer volim bmw-e.Taj auto bi svjesno kupio znajuci da ce iduci dan doci nasljednik.Imao sam srecu i puno puta sam se vozio u 530d,to je cisti bonbon od auta,motor radi kao benzinac,na punom gasu imas onaj zvuk ko iz benziskih bmw sesterocilindrasa.Drugo,ovjes je zaista genijalan.Ovaj u kojem se vozim ima 17" gume,dosta niskoprofilne,ali ne gubi nista od udobnosti,dapace,udobniji je od audija koji takoder ima 17" gume(doticni primjerak u kojem sam se vozio),koji nema ni priblizno tako krut i precizan ovjes i volan.Istina,kad dode novi model,past ce mu cijena,ali kad bolje pogledas takve aute ne kupujes svaki dan,ako kupis i najnoviju e klasu,za 4-5 godina to ce vrlo vjerovatno biti stari model.Audi a6 bi preporucio kao najsvestranijeg,quattro je uvijek dobro imati,tu nema govora,mercedes je ako se zelis gospodski voziti i sigurno je trenutno najbolje sto ta klasa nudi.Na kraju sto reci osim citirati moju prof. iz zemljopisa iz osnovne koje se jos sjecam
:"Sinko,izbor je tvoj" :)) :))

Alfa 147 1.6 - 105KS
23-11-2002, 00:56
A6 - nova linija izlazi, ako im je za vjerovati za dvije god.
BMW - serije 5, nova linija biti ce u prodaji krajem slijedece god. i to u ponudi samo benzinski motori, a dizelski motori jos godinu kasnije.

Medonja_
23-11-2002, 01:28
Ako bih baš morao, onda Mercedes. Audi je izgubio svaki smisao kad su postali direkt konkurencija cijenom Mercedesu i BMWu - ti auti su imali puno više smisla dok su imali cijenu "nemam za Merđu al zato imadem više nego za golfa". A BMW dizel mi je fakat debilna opcija. Plus ako uzmem Mečku uvijek se mogu dodatno zaposliti kao taksist :))

T-IE
23-11-2002, 01:35
Audi, Mečka je preskupa a BMW-ova petica je stara 6-7 godina i mislim da druge god. izlazi novi nasljednik po uzoru na sedmicu.

INTCP
23-11-2002, 15:46
Audi definitivno. Pošto je ovo TDI važna je elstičnost puno više od ubrzanja do 100 km/h. Taj auto se ne kupuje zbog jurnjave stoga bi uzeo tiptronic. 4x4 dobro dođe. I obavezno bi uzeo Avant jer je puno skladniji. Materijali u unutrašnjosti su vrhunski i općenito je dizajn po meni bolji. Osim toga to je V6, zvuči malo egzotičnije. BMW mi je ružan, a mercedes je već dosadan sa svojim linijama. Iako bmw ima neupitno savršeniju tehniku audi mi je bolji. Da se radi o nižoj klasi bez razmišljanja bi uzeo trojku. A da baš oću auto s tehnikom uzeo bi 166 3.0 koja i sa svojom visokom potrošnjom dođe isplativija u odnosu na ove skupe štedljivce.

M1
23-11-2002, 16:56
Audija niposto ne bi smio uzeti sa tiptronicom,vec sa multitronicom,ali on ne ide sa quattrom i jacim modelom,a tiptronic je mnogo losiji od konkurentskih automatika.Ako imas mogucnost,probaj voziti sva tri navedena auta,pa sam procijeni.

INTCP
23-11-2002, 17:05
Jel ima audo 6-gang manual. Možda je to bolja opcija. Ali uz 4x4. Ustvari još je bolji allroad.

Alfa 147 1.6 - 105KS
23-11-2002, 17:11
BMW nisam jos vozio pa ne mogu ni ocjeniti feeling, dok recimo Audi A6 imam, ok autic, sve funkcionira, osim sto sam imao stalno nekakve kvarove, npr. neke vece : regulator protoka zraka (5-6 puta u tri godine), nedavno, tako bar kazu u ovlastenom servisu, bregasta osovina (na 150000 km), sada trosi i ulja, svjetla slaba, kugle,... Covjek bi pomislio sto ovi rade s autom, a autic redovno na servise i debelo se placa, sve na ××××ni termin...
Zato sam dosta skeptican sto se tice A6 2,5 TDI Quatro multitronic - sve lijepo zvuci, ali tko se jednom opece piri i na hladno. Mecku E klase, najnoviju, nemam mogucnosti voziti, jer kako kazu, nemamo, a narudzba bi mogla biti isporucena u 4 mj. slijedece god.

M1
23-11-2002, 17:49
Kad jednom probas BMW,vidjet ces da mu je ovjes i mjenjac superioran ostalima.Problem je taj novi model(usput,koji kasni jer je prvotno bio zamisljen kao 7-ica,pa ga trenutno mjenjaju) i dosta vise cijena u odnosu na audi.U kombinaciji sa quattrom se ne moze dobiti multitronic,vec samo tiptronic(a razlika je velika)

Alfa 147 1.6 - 105KS
23-11-2002, 18:08
M1, u pravu si, zgresil sam, tiptronic 5-speed. Vozio sam nedavno, probni A6 2,5 TDI tiptronic, ali nije bio quattro, i moram priznati, bio sam zadovoljan, lijepo prebacuje, dobro ubrzava, jedino, poprilicno vise trosi goriva u odnosu na ovaj koji imam A6 2,5 TDI 6-speed manual, 150 KS.

M1
23-11-2002, 18:11
JA sam se vozio u istom takvom,2,5 tdi sa tiptronicom,samo u verziji sa 180 konja i kad ga usporedim sa bmw-om,motor radi dosta grublje,a mjenjac ne prebacuje tako mekano i brzo kao bmw-ov.Svakako ako si u mogucnosti probaj voziti bmw.Kvaliteta u audija je vrhunska i tu fakat nema razlika medu ovim trojcem.

bullit
23-11-2002, 18:50
Najbolji za vozit je BMW, bez dileme, ali malo je "star".A kad se malo slozi, ide bolesno, za diesela.
Kaj god da uzmes, dodji na kratku "kuru", pa da se iznenadis vlastitim autom ;)

Calibra Zender
23-11-2002, 19:31
Alfa 147 1.6 105KS, pa kaj S Type nije niti u dalekim mislima? :smile11:

Alfa 147 1.6 - 105KS
23-11-2002, 20:15
Sto se mene tice, S type izgleda prekrasno i naravno da bi ga stavio u uzi izbor, ali ishod situacije "staro za novo" biti ce glavna smjernica odabira. Posao mog starog vezan je uz auto, i prelazi veliku kilometrazu, sto naravno povlaci paralelu dobar, siguran, snazan i brz auto (njegovi pojmovi) sa ne pretjeranom potrosnjom goriva. Iskreno, ovaj A6 koji imam, mogu reci da zadovoljava sve gore nabrojano, ali nazalost, kao da je od pocetka sjeban. Vidim i da se njemu najvise svidja A6 quattro, ali bezobrazluk u ovlastenoj auto kuci (ne zelim reklamirati) prelazi sve granice. Tako degradiranje naseg vozila od tzv. kvazi procjene 1/3 od cijene novog je krajnje ponizavajuce.

ipi
23-11-2002, 22:02
sto se tice mjeraca protoka vazduha ili protokomjera(luftera)on crkava najvise zbog zaprljanosti filtera za vazduh!prasina, losa nafta)i treba mijenjati filter za vazduh sto cesce, bar na svakih 15000km a ne na 45000 kako je propisano.to je mana svim volkswagenima i audijima najcesce na dizel motorima(ja sam takodje imao taj problem na a4).cuo sam od ljudi u audi servisu da je trenutno najkvalitetniji model u gami restilizovani a6 i da su mu ispravlene sve elektronske greske u odnosu na stari model.takodje treba sipati aditive za naftu(jedan od najboljih je wurth).

Alfa 147 1.6 - 105KS
25-11-2002, 19:39
Danas sam imao probnu voznju nove 525d i mogu reci samo to da sam ocekivao mnogo vise. Naravno, nemam zamjerke mjenjacu(5 speed manual), motoru(ubrzanje), drzanju ceste,pa i kako vecina Vas kaze, zastarjeloj liniji, ali isto tako ne mislim da je nista bolji od ove A6-ice koju imam, cak cu interijer kao i kontrolnu plocu kod Audia ocjeniti s vecom ocjenom. Narancasto osvjetljenje i izgled "cukice" izgleda mi, nazalost poprilicno jeftino, cak me asocira na mecku 123. Isto tako prtljaznik kod 525 je izrazito malen??? Kada uporedim novi A6 2,5TDI tiptronik 180ks koji sam vozio i BMW 525d, s obzirom na izneseno, plus quattro kod Audia, svi aduti idu u korist A6-ice.

M1
25-11-2002, 20:59
Onda uzmi A6 ako ti se vise svida,samo nikako ne uzimaj tiptronic,pogotovo ako uzmes quattro(tiptronic je serijski u verziji sa 180 ks i prednjim pogonom).Sto kazes o avantu,meni fakat lijepo izgleda,ovog ljeta sam vidio jednog,imao je 18" gume,izgledao je fakat prekrasno

Eto
25-11-2002, 21:13
istine, bmw NIJE bolji od A6, a A6 je malo bolji passat..... :)) a passat prema auto blicu je ukurcu !!!