PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jad od 156-ice



Mrki
22-11-2002, 10:01
Vani pada kisa, gledam ja kroz prozor, a na parkiralištu jedna srebrna 156-ica. Gledam ja nju i nekak mi izgleda jadna. Kiša pada po njoj, a ona nekek jadna bez ikakve opreme, sa ružnim ratkapama, tankim gumama i sva onak nikakva. Do tog trenutka mi je taj auto bil zakon, ali sad .... jad. Mislim da se Alfa sa tim modelom počela približila njemačkom načinu izrade auta. Daj nekakav image (kod Njemaca kakti kvaliteta, kod Talijana izgled i nekakav sportivo), a da bi to stvarno dobil moras posteno doplatiti.Ovu Alfu (tu vani) je vrijeme definitivno pregazilo.

alfist_zg odlog.
22-11-2002, 10:38
ma nijeeeee...
vidjeces kad zasja sunce. :)

ozujsko
22-11-2002, 10:44
vec je vrijeme za promjenu... :))

INTCP
22-11-2002, 11:57
Dobro koji ××××× ti oćeš majmune taj auto je u osnovnoj verziji kad se pojavio koštao 36 000 dem. Reci jkoji si bolji auto mogao naći za te novce.

Za te pare se dobije 1.6 16V motor sa 120 ks. centralno, ABS, FPS, električni prozori, retrovizori, aluminijska konzola, bijela podloga instrumenata, 1 airbag, podešavanje vozačkog sica po visini i lumbalnom dijelu, podašavanje volana po visini i dubini
10.5 sekundi do sto i 200km/h za 1.6?!?! Tko je to sve nudio za te novce - nitko. Stoga ne seri. Da imaš i takvu kako ti kažeš ogoljelu alfu bio sretan ko znaš već šta.

INTCP
22-11-2002, 12:10
Osim toga te radkape su predivne u usporedbi s konkurencijom. Ajde mi nađi ljepšu radkapu. Vidi se da je auto sređen do detalja. Reci mi koji proizvođač stavlja na ratkape pravi znak. Svi stavljaju neke jadne peđat znakove. Obično imaju što manje otvora koji su zaista jadnog izgleda i vidi se da je to radkapa. Bit radkape je da uljepšava kotač. A rijetki su auti kod kojih je to tako. Na većini auta bilo bi ljepše da se skine nakaradna radkapa i pofarba običnu felgu u srebrno. Bilo bi ljepše. A kad se iz daleka gleda lafinu radkapu. Pogotovo na novoj 156 i 147. Uopće se ne vidi da je to radkapa već više nalikuje pravoj felgi.

A to sve je bilo 97. Danas alfa 156 ima masu toga ui seriji.

Black Knight_
22-11-2002, 12:14
156ica kao nijedan auto dan danas u toj klasi i sire ne dolazi s aluminijskim felgama.

INTCP
22-11-2002, 12:41
Ma molim te od kud ti to. 1.6 i 1.8 u osnovnim verzijama ne dolaze. 2.0 već ima felge u seriji. Jel ima mazda 6 u osnovnim serijama felge. Nema, ima one ružne radkape. Pardon. odvratne radkape, zaista gadne. Neukus japanski. Jel dolazi BMW 316 i 318 sa felgama? Jel vectra u seriji dolazi s felgama? Koji osnovni model ili prva dva dolaze s felgama??? Prosvjetli me

Girrari
22-11-2002, 12:49
I ja na Puntu imam lijepe znakove na ratkapama; pa sad ti vidi! :))

MUDO
22-11-2002, 12:56
ŠTA SE UZBUĐUJEŠ INTCP PA VIDIŠ DA JE ×××××× VIDILA 155 PA SI MISLI DA JE IZAŠLA PRIJE PAR GODINA. :))

Mrle
22-11-2002, 13:23
Medo, ×××××× si ti. Ja sam samo rekel svoje mišljenje. Ti ako ne znaš raspoznavati aute kupi si neki katalog s sličicama pa štrebaj na pamet (ako ti to kapacitet moždanih vijuga dopušta), ako ne znaš čitati ili pisati, odi u školu (ako te prime).
INTCP: Ja sam samo rekel da su naružnili auto s ekonomičnošću, tj gubi na izgledu s godinama puno više nego neki s opremom. Tak to znaju napraviti švabi, gledaš auto na reklami super, vidiš ga kod nas na cesti jad da veći nemre biti.

Mrle
22-11-2002, 13:30
Sorry Mudo kaj sam zamjenil tvoje cijenjeno ime nazvaši te pogrdnim imenom Medo. Ljudi obično uz Medo vežu neku lijepu stvar, pa bi mogli i tebe takvim smatrati. Još jednom isprika.

DKW_
23-11-2002, 23:51
Evo slike s ratkapama pa nek genije objasni što je tu jadno:
http://www.gearwheelsmag.co.uk/images/features/alfa156.jpg

DKW2
23-11-2002, 23:58
...reče Mrki i sjedne u svojeg Jaje Kadetta godište 1987...

Mrle
25-11-2002, 12:38
DKW, ja nisam nist rekel za (a ni protiv) Alfu 156 s radkapama nego za tu određenu Alfu 156 s radkapama. Nije bila niti uništena, razbijena niti ništ, nego samo nikakva. Inače, kao što sam več naglasio meni je taj auto zakon, dok sam kupoval auto htel sam ga kupiti par godina starog, ali svi su mi preporučili da ne kupujem rabljenu Alfu. Pa čak i poznaik koji radi u alfinom salonu i koji ih stalno vozi. Veli da su super i izgled (opremljeni modeli) i držanje ceste i sve ok, ali kupi novu vozi par godina i prodaj. Ja tolko para nemam, a i da imam nikad nebi dal tolko novca kolko košta novi auto, jer za te novce uvijek mogu dobiti puno bolji auto više klase star 2 god. I inda sam nakon puno razmišljanja kupil "kadet jaje iz '87. g" i sad mi je super.

DKW_
25-11-2002, 19:10
Ma, glavno da si mi ti sretan, Mrki....