PDA

Pogledaj cijelu verziju : Honda civic- nažalost odvratno



INTCP
20-11-2002, 18:34
http://www.rsportscars.com/foto/12/civicsiconcept03_03_800.jpg

Hondo_
20-11-2002, 18:56
I kaj je tu odvratno?
Jedina stvarno odvratna stvar na tom autu je to kaj iz odličnog sica nemaš preglednost na prednji kraj auta. Sve ostalo je za plus 5, a uostalom o ukusima se ne raspravlja.

KAM&
20-11-2002, 19:30
U ovakvom izdanju neizgleda uopče loše.

Japan Cars Ltd.
20-11-2002, 19:37
Ko kaže da je auto odvratan, mamicu mu...

594 krešo ah
20-11-2002, 19:47
auto nije odvratan, možda malo previsok za sportski auto. nije kao starije generacije civica koje su bile metar i žilet. meni se ne sviđa...

uffffff
20-11-2002, 20:17
stvarno je ružan, ovaj prednji kraj branik spojen sa farovima, felge su solidne ništa više.... :)) :)) :))

Mazdohist
20-11-2002, 20:49
Iako novi Civic izgleda puno "celavije" i pitomije od prijasnjih generacija, model Type-R je opaka zvijercina. Totalna razlika od ostalih Civica.http://hondacivictype-r.com/images/Exterior/exterior_pic_5.jpg

T-IE
20-11-2002, 21:23
Auto je odličan, ali onaj debil od J.C. ltd ga pili pa pili. :)) :smile09:

DKW_
20-11-2002, 21:25
e, da je samo niži barem 10 cm...

DKW_
20-11-2002, 21:34
Zamisli: mehanika od Honde, a dizajn od ovoga:
http://www.part.cz/images/auto-moto/nov08_fiat_stilo_1in.jpg

T-IE
20-11-2002, 21:36
Imam feeling da su dizajneri Stila se htjeli ulizat kupcima VW- vozila.

DKW_
20-11-2002, 22:13
Naravno da su to htjeli... i popušili...

Nitko ne želi auto koji izgleda njemački, a proizveden je u Italiji.

honda c
21-11-2002, 10:25
to su samo slike uživo stilo se može sakriti. unutrašnjost da ne spominjem.
kod Stila zadnja svijetla traže razbijanje

honda c
21-11-2002, 10:28
nisu mi jasne one rupice pored farova to jos nisam vidio uzivo

mytbyte
21-11-2002, 12:02
Evo, stvarno, trovrati Stilo ima super liniju, ali sprijeda...svaki put kad ide prema meni za××××× se da je Astra...unutrašnjost je i meni nažalost dosta odbojna (materijali, osjećaj itd), Bravo je bio bolji...

Black Knight_
21-11-2002, 12:50
Moram priznat da je civic type-r na prvi pogled bio razocaranje, ali sad mi se sve vise i vise svidja. Inace ta sasija je toliko posebna da ima opravdanje za izgled za razliku od meganea. Crni type-r izgleda stvarno dobro. I felga stvarno jest vrhunska, nisam vidio bolju serijsku felgu ni na jednom autu.

_Stevo
21-11-2002, 13:24
Na slikama mi je Civic bio jadan do jaja. No kad sam ga vidio u živo, priča je bila drukčija(istina govorim i type-r -u). No najviše me oduševio auto kad sam vidio šta radi. Onih 6.3 sec od 0 - 100 km/h su izgledale jaaaaaaaaako jaaaaako brzo(doduše bio sam lagano pijan kad sam to vidio, al sam izblejil oči). Auto je jeeeebeeen a mjenjač mu je, koliko god se meni ne sviđao, na ××××nom mjestu.

http://www.rsportscars.com/foto/11/civictyper01_08.jpg

Inače u Ivaniću ima jedna ovakva, full ista, samo kaj ima neke naljepnice od neke auto kuće na sebi...

Black Knight_
21-11-2002, 15:38
INTCP, dobro pogledaj taj auto, ovu zadnju sliku. Pa sad reci jel ima visoko teziste. Taj auto je slozen svjetski, a izgled je posljedica teznji da sloze savrsenu sasiju koja bi jos uvijek bila u klasi u koju civic spada. I izgleda ok, cak stovise izgleda super i prijeteci uzivo. Zvuk, kvaliteta, motor, ubrzanje, ultra kratka getriba, kocnice, sasija, unutrasnjost, lezanje, sve vrhunska tehnologija, nenadmasivo u klasi i sire. Sve sa 3 godine garancije. I cijena za te perfomanse i kvalitetu je toliko niska da jednostavno auto jednostavno nema konkurencije apsolutno nikakve cak i sa nasim "ljubim dupe europskoj zajednici" carinama.

Calibra Zender
21-11-2002, 15:59
Civic Type R je pravi dragulj među kompaktima i to sam uvijek tvrdio. Dizajn mi nije najbolji (mada je Type R daleko ljepši od običnog), ali mehanika je neprikosnovena! Atmosferski dvolitraš koji razvija 100 konja po litri dolazi iz tvornice s trogodišnjim jamstvom. Bravo Honda, tako se rade auti! :)

Interceptor
21-11-2002, 18:07
Daj bleki ne seri. Izgled mu je očajan jer se normalan civic pridvorio novom jadnom tredu monovolumenizacije srednje klase. Gdje su nestali civici prethodne tri generacije. To se traži a ne ovo obiteljsko govno. Pa jesi ti kad vidio civic pred tri gen. To je auto. Visine je ko tvoja calibra. E to se zove nisko težište. I spusti onda to na visinu novog civica pa da vidimo koji ima niže težište. U starom civicu se sjedi ko u bmw-u z3. A ovo govno jednostnavno nije dostojno naziva Honda Civic. Sve se ovo odnosi na dizajn. A dizajn je meni jednako važan kao i odlična mehanika za sportski auto. Zamislli samo kakve bi prodajne rezultate imao Subaru Impreza da ima dizajn kao 156. Ako nije oba dvoje dobro meni je taj auto neprobavljiv.

Od svih takvih auta samo je jedna kraljica koja je uvijek izgledala odlično i uvijek je imala najbolju mehaniku i karizmu. Niti jedan japan neće to nikada dostići. Fale ima karizma i dizajn.

Lancia Delta HF Integrale po mogućnosti Evo III.

Mislim da bi se u Civicu osjećao poput ptičjeg izmeta da to proleti pored tebe.

Black Knight_
21-11-2002, 18:33
INTCP, mozda ti nije palo na pamet da je monovolumenasta sasija cvrsca od normalnih i ima manji prevjes naprijed?

I daj vec jednom nadji nekog da ti malo da da provozas type-r

Black Knight_
21-11-2002, 18:34
Kolko sam cuo hf integrale je uzasno skup auto za imat za razliku od civica.

INTCP
21-11-2002, 18:36
Koliko sam ja čuo bit sportskog auta nikad nije bila praktičnost. I uvijek je od toga bilo važnije kakav je auto na sportskom polju. A to koliko je skuplji se isplati. Osim toga ako se pravilno odnosi prema njemu nije skup.

INTCP
21-11-2002, 18:41
Kakve veze ima što ima kraći prevjes. Oćeš reć da prevjes važniji od nižeg težišta. Pa i tvoja Calibra ima naprijed dug prevjes. I toyota celika ima dug prevjes. Pa što onda. Svi auto s prednjim pogonom imaju naprijed dug prevjes. Oni sa zadnjim nemaju. Zašto bi šasija bila tvrđa kod monovolumena. Što ti misliš da je to tako prosto. Osimt oga vidim kako monovolumeni prolaze na crash testovima. A Honda Civic nije ništa bolja od ostalih. Osim toga te gluposti o uvijanju šasije su naivne. Sad će netko primjetiti kako se suto uvija za neki stupanj. Ma daj molim te. Svi auto su danas čvrsti dovoljno i prije 15 g su bili. Tako da se to odmah anulira.

alfist_zg
21-11-2002, 20:46
Da ...steta za civic...iako Type R je nesto sasvim drugo od obicne civic...po meni fantastican auto.
Ali , po testu u autoklubu TypeR nema serijski klimu!?!?!?!?!???

mytbyte
21-11-2002, 20:49
INTCP,

daj malo čekiraj prije nego nešto tvrdiš...5-vratni civic je visok 1,495 m, 3-vratni 1,440 a Type-R 1425, dakle niži je od 3-vratne za 1,5 cm (spušten ovjes), od 5-vratne za čak 7 cm...to po meni nisu identične karoserije...zar auto mora imati haubu ko corvette da bi ga ti zvao sportskim, a ne monovolumenom?...Type-R tek što je ušao u BTCC (British Touring Car Championship), već je odnio nekoliko pobjeda s upravo takvom karoserijom...ali to ipak nije sportski auto, zar ne?

alfa099
21-11-2002, 20:50
Istina! Civic TypeR nema klimu u seriji...bio sam u kombinaciji za taj auto, ali srce je ipak odlučilo da vozim talijansko govneto sa značkom Alfa Romea...
Jel to bila životna pogreška?
Vrijeme će pokazati...ak se GTV prije ne raspadne...
...klima se doplaćuje!!!! :smile07:

mytbyte
21-11-2002, 20:58
Istina je da nema serijski klimu, i ne pada mi na pamet zašto je tako, ali...japanska uvrnutost...

Puma!
21-11-2002, 21:02
Bok ljudi! Ja razmisljam o kupnji MAZDE 6. Što mislite o njoj? :)

mytbyte
21-11-2002, 21:12
Može ovako?:

Drugo mjesto na izboru Europskog auta godine (prvo je ionako namješteno Meganeu II, pa nemre japanski auto više majci dobit europsku nagradu), i mnoge titule auta godine u mnogim europskim zemljama, Top Gear oduševljen (što nešto znači, ne daju oni olako dobre preporuke)...da ja kupujem uzeo bih SportCombi...

Calibra Zender
21-11-2002, 21:16
alfa×××, već sam gunđao oko toga kaj nisi uzeo Type R...znam da se sjećaš, ali ne mogu si pomoći da to ne ponovim. Meni fakat nije jasno kakva je to ljubav prema Alfi da uzmeš 7 godina novi/stari auto (od '95. se radi zadnja linija, jel tak?), a ne ovaj istinski dragulj s dalekog istoka koji je po mom skromnom mišljenju daleko sportskiji auto s daleko boljom mehanikom, ali nešto lošijeg ili možda samo malo manje upadljivog izgleda. Ako je to uopće moguće. :smile11:

Calibra Zender
21-11-2002, 21:17
Izgleda da prevjes na ovom autu i nije neki teški problem!
http://www.aestheticdesign.com/images/porsche-911.jpg
http://www.avtoborza.net/porsche-911.jpg

Pametni
21-11-2002, 21:18
Ali ne kupuješ, pa zato zašuti i ne brij bez veze! ;)
Tebi bi i trebao karavan, jer, kako si i sam napisao na jednoj od tema, malo si krupniji! ;) (CIA, snajko, CIA) ;)
Kupi si ti lijepo bicikl, neki brdski, super dizajna s letećim medvjedićima nacrtanima pa smršavi malo, brate, a ne da ljudima preporučuješ teretnjake! :))

Pametni
21-11-2002, 21:19
To je bilo za Mytbyta, a CZ je, kao i uvijek uletio u pravi trenutak! ;)

Hondo_
21-11-2002, 21:33
Sad će opet neki reći da se dižem iznad ostalih, ali ne mogu prožvakati gluposti koje ovdje pišete.
Type R nema klimu. Katastrofa.
Pa ljudi moji Type R je Hondin pokušaj da na osnovu velikoserijskog modela koji je istini za volju ružanh, tržištu ponudi istinski sportski auto. Kod takvih modela su bitne PERFORMANSE, a njih Type R ima odlične. Cijeli sistem klimatizacije teži minimalno 50 kg, a da ne spominjemo konstantno opterečenje radilice sa vrtnjom kompresora i kad ovaj ne radi. Kužite?
Isto tak je neki genije pitao pod drugim topicom vezanim za Type R da koliki je njegov prtljažnik. On bi ga kao uzeo, al mu ima premali prtljažnik. Jao gluposti!!!
Radi se o Type R modelu, a ne o običnom civilnom. Jel itko od vas vidio ili čak probao Integru Type R? Ako je, onda će me shvatiti.
Ko Type R kupuje zbog imagea, a ne zbog performansi, taj će si dokupiti još i klimu i navigaciju i ABS/ASC/ASR/BAS/... i ostalih trista čuda i povečati težinu auta za kojih 100 kg i onda će reči: ×××× Hondu ima 200 ks i nikud ne ide.
Po meni je isto tako vrhunac gluposti sav onaj krameraj u GTA. Auto koji je ionako težak zbog motora su još otežali sa onim navigacijama i ostalim glupostima.
Netko je rekao da Type R ima lijepe felge. Ne samo da su lijepe, nego su i stvarno lagane - u klasi Superleggere - dakle i tu se je pazilo, a vi onda razočarano da nema klime od 50 kg.

alfa099
21-11-2002, 21:34
Calibra, to ti je ko da si '92 kupovao auto i uzeo Calibru sa 115 KS a ne Swifta GTI koji je bio brži, startniji, bolje je kočio itd...možda usporedba nije najbolja ali meni nova CIVIC izgleda jako ružno, a unutra je tek pravi horor! Može ić najbolje na svijetu, isto kao i Impreza, ružnoća je očita!
Pitanje: jel bi radije se ljubio s najljepšom ženom na svijetu ili karao u dupe najružniju koja bi ti pušila do imendana?
To je prava usporedba! :))

Calibra Zender
21-11-2002, 21:35
Pametni, baš sam ti htio odbrusiti, ali sam provjerio mybytov post pa vidim da spominje neku kupovinu pa reko tvoj post ide njega. A i ja sam spustio s 96 na 88 kila pa mi bicikl više ne treba! :smile06: :))


alfa×××, i nije ti baš neki primjer s autima, ali kužim te kaj pričaš.
Inače, imendan ne slavim pa onda ne bi bilo kraja s ovom rugobom pa nek ju netko drugi guzi. :))

Ali vidi kakvo bi srce samo za tebe kucalo! ;)
http://www.streettuners.com/civic_r/civic_type_r_engine_1.jpg

mytbyte
21-11-2002, 21:37
Vido, Pametni,

Usprkos tvojoj armiji smajlića, nije mi jasno što si se zakačio za mene, kakve veze imaju bicikli i teretnjaci s bilo čime što sam napisao dosada?...da me nećeš početi nazivati i dahtati mi u slušalicu?

Pametni
21-11-2002, 21:39
Neću više, obećajem, ne ljuti se mutbut! ;)

alfa099
21-11-2002, 21:45
U Civicu se jednostavno ne bi osjećao onako kako se osjećam u GTV-jki! Položaj sjedenja je drugačije, nebo i zemlja...a ta dva auta stvarno nemaju ništa za usporedbu osim nekih brojki...Integra i GTV se mogu uspoređivati, ali Civic mi nije nešto, pa da ide i brzinom svjetlosti! I da leži ko lav pod palmom...

mytbyte
21-11-2002, 21:53
Čuj, Pa-si-ga-metni,

...ono mutbut si zadjeni mutu u but (tko zna dobro engleski, znat će što to znači), i baš zato ne shvaćam ozbiljno tvoju ispriku...ma odjebat ću ja polako ovaj forum, vidim, ovdje se dolaze iživljavati svakojakoliki, kao onaj q100...××××te, nekome sad smeta kaj sam preporučio sportcombi, koji je fakat lijep, a ovaj Vrlo Pametni ga zove teretnjakom...

Pametni
21-11-2002, 22:26
M-Y-T-B-Y-T-E, sorry! Pa kaj se ljutiš? Calibra VOZI Vectru karavan! Nije sve tako crno u životu!
Jebate, još moram i tješit uplakane! :smile06:

INTCP
22-11-2002, 01:52
Alfa ××× odlična usporedba koja stoji. Civic može bit najsavršeniji proizvod sportskog autas uz toj klasi kod kojeg se na sve pazilo, al je ružan u pičku materinu. Ima jedna u opatiji. Pa to je nakaza. A o unutrašnjosti da ne pričamo. Calibra, Alfa GTV je danas itekako aktualna samo što masa to ne kuži. Ajde ti meni nađi jedan element na tom autu koji je zastario. Istina da nije sportaš kao mx-5 ili Z3, ali osrtali takvi auti sudrekovi naspram GTV. Osim što ima bolje držanje (kad bi se stavili federi tvrdoće kao na Civicu i amortizeri) što nije samo zasluga boljeg ovjesa već i niskog težišta koje je ipak niže od civicovog. U auto se doslovno leži. Osimt oga neusporedivo je ljepši od tog japanskog dizajnerskog promašaja. Što je alfi ××× puno važnije od civicove tehnologije. Osim toga alfa o99 je kupovao jedan sportski coupe, a ne na××××nu nižu klasu. Dakle gtv je ipak nešto više makar imao slabiju mašinu, a civic je na××××nac. Zaštzo ti nisi umjesto 166 kupio neko na××××no malo "govno"? Zašto ne bi umjesto 156 kupio neku polovnjaču sličnu civicu?

mybyte, civic je visok u usporedbi sa starim civicima koju su bili ekstremi niskog auta u toj klasi kad se spuste. Pogotovo dvije gen. prije ove i prije predzadnje.

General Kong * * *
22-11-2002, 02:36
Dakle,bit sportskog kupea,je da dobro izgleda.Vazno je da je lijep onome tko ga kupuje?
Nije vazno kakve su mu performanse.
Nije vazna tehnika.
A opceniti lik koji kupuje auto,bilo koji ××××ni auto,kad se vec odlucio,ne treba svijetu opravdavati svoj izbor.
Uglavnom govori sam za sebe.
A zasto se 99 posto do bola dosadnog vredjanja i prepucavanja odnosi na sto se kome svidja.To je no fly zona.
Nitko me nece uvjeriti da je Type R bilo sto drugo od savrsenog sportskog auta.Probao.
Volio bih probat i 147GTA,pa malo usporedit dojmove.
INTCP nalazimo se u 11 mj 2002 godine.
Odmori od gedora spika,smijesan si i dosadan. ;)

Black Knight_
22-11-2002, 09:58
Hondo zbori istinu. Klimu su bas zbog tezine izbacili iz serijske verzije type-Ra. Ko je komentirao to za klimu neka se sakrije iza svog neznanja i zauvijek suti o sportskim autima. :)Koliko ja znam ni na ferrarije ne ugradjuju nista od dodatne opreme bas zbog toga.

Unutrasnjost je meni sasvim u redu a sjedala su fenomenalna i dovoljan razlog da ok unutrasnjost dignu na novi nivo. Civic type-r ima prednji pogon pa nema toliki prevjes.

I kako to mislis da je crvstoca sasije glupost? Pa zasto se ljudi toliko trude oko toga? Zasto se na tunirane aute stavljaju strutovi? Pa sta si ti poludio? Pa tebi je JEDINA bitna stavka na autu ovjes. Pa ti stvarno nisi normalan.
Na dugackim autima tipa kalibra prednji prevjes toliko ne smeta koliko na kratkima tipa golf.

I kako to mislis zasto je movolumenasta sasija cvrsca od obicne? Zar ti moram nacrtat? Pa nos je kao dio sasije na monovolumenu, auto je jedna cjelina a na obicnim hatchback autima izgleda ko nesto nakalemljeno na auto.

alfist_zg odlog.
22-11-2002, 10:48
Ja sam to komentirao za klimu Bleki.

Hondo, da hocu ultra laki sportski dragulj, onda bi trazio recimo Lotus Elise u kojem stvarno ne treba klima.
Ali Civic Type R nije takva vrsta auta...
Meni osobno klima ne znaci puno , ja sam to naveo zbog cijene.
I vozio sam se u Type R , ali Accord, znam kako ide.
Ono za Alfe i satelitsku navigaciju u njima se slazem s tobom.

alfist_zg odlog.
22-11-2002, 10:50
"Koliko ja znam ni na ferrarije ne ugradjuju nista od dodatne opreme bas zbog toga..."

oho, lagano idemo prema Vr6, i njegovoj orginalnoj izjavi o zvuku gofa i Ferraria. ma bravo.

alfist_zg odlog.
22-11-2002, 10:55
nemogu editirati, pa moram dodati.

Najsmjesnije je sto ja imam super misljenje o toj Hondi , ali sad kad ovo kazem ,onda ce Honda fanovi popizditi ...
ali ljudi moji kako mozete usporedivati hondu civic i Ferrari??pa nije to ista klasa sportasa.
Ferrari je supercar, a civic Type R je do savrsenstva doveden sportas kompakt.(joj mrzim te etikete iz autokluba/blica, ali nekad ih moram koristiti)

Black Knight_
22-11-2002, 11:02
koliko god da je to samo jedna verzija civica to je auto napravljen iskljucivo i samo za ganjanje i zato nema klimu. vec sam jednom rekao da su koristili sve moguce legure i materijale da bi auto bio sto laksi. tako npr kocnice mu teze samo 6 kila kolko znam. nije tu samo klima u pitanju. to je auto za ganjacinu i na njemu je sve podredjeno tome.

i kakve veze ima lotus s tim? civic type-r je novi auto i jos k tome jeftin a vjerovatno i daleko sigurniji od lotusa. stvarno poredjujes kruske i jabuke. civic type-r je auto za mlade i za ganjacinu. to je ono sto nam treba i honda je uvijek nudila najbolje aute toga tipa, od crxa pa nadalje. i jos moram dodati da je civic i ultra POUZDAN auto. INTCP tvoja govna o pouzdanosti mi vec idu na ×××××, pa zar nije pozeljno i za sportski auto da je pouzdan? ne mozes to samo tako odbacivati kao da je nekakva dodatna oprema il nesto.

Calibra Zender
22-11-2002, 11:05
INTCP, sve kaj si do sada zastupao si u vrlo kratkom roku posrao. Sve one spike o sportivu, ovjesima, mjenjačima, upravljivosti, brzini, tehnici...sve si to posrao radi u tvojm očima lošeg izgleda Type R-a! Ovo ti fakat nije trebalo.

Prema onome kaj zastupaš na forumu, a to su sportska vožnja, performanse, tehnička dotjeranost auta i to su kao sve bitne karakteristike i prednosti Alfe pred ostalima, sad kad se nađe auto koji u svim aspektima šiša Alfinog konkurenta onda sve to više uopće nije bitno jer je Alfa LJEPŠA! Pa kaj da ti čovjek na to odgovori?

I kaj hoćeš reći s tim da je GTV aktualna, ali da masa to ne vidi? Kakva je to glupost? Ono kaj masa prihvati da dobro izgleda je lijepo, a ne ono u čemu uživa šačica zaljubljenika! S time ne kažem da GTV ne izgleda dobro već da jednostavno nije prihvaćen od mase, a to kod nas potkrijepljuju i prodajni rezultati.

A kad spominješ "na××××nu nižu klasu" onda to rađe koristi u rečenici s Alfom 147 GTA i Golfom R32 koji nisu u stanju izvući snagu iz atmosferskog dvolitraša koja bi parirala Hondi i to još u kombinaciji s 3 godine tvorničke garancije. To su dosezi koje konkurencija može sanjati i zato da bi uopće imali konkurenta stavljaju u kompakte motore od preko 3 litre obujma ili pomoću turbaka vade toliko željenu snagu. A Hondi to jednostavno ne treba jer ima prave atmosferske dragulje!

I onda se kao posljedica toga javlja i očiti problem rasporeda težine po osovinama i čak 67% težine na prednjoj osovini i to je sad pravi sportski auto! Ali niti to nije argument jer je sad ovjes toliko dobar da je i sama pomisao na podupravljanje isključena! Pa čemu onda traženje ideala od 50-50 kad je samo ovjes bitan?

Nemoj zaboraviti da GTV leži na platformi te iste klase i nije klasu iznad kompaktne. Calibra je coupe na platfotmi srednje, a GTV kompaktne klase! A i u Civicu Type R ima daleko više sporta nego u GTV 2.0!

alfist_zg odlog.
22-11-2002, 11:08
Calibra, i na HRT 3 ima daleko vise sporta nego u Civic...pa necemo valjda jahati telkač...hihihi.

ah, Bleki, a sta cu ja onda tebi pricati o Lotusu...ajd uzivaj. :)

Calibra Zender
22-11-2002, 11:21
alfist_zg :))

Hondo_
22-11-2002, 11:27
I ova rasprava je kao i većina ovdje sasvim bespredmetna i infantilna, ali opet se moram javiti.
Alfist slažem se da je uspoređivati Ferrarija i Civica u najmanju ruku smiješno, ali isto tako tvoja usporedba Civica i Elisea je u istom rangu. Već je rečeno da je Civic sportska izvedba ne baš sportskog kompakta, ali koja je temeljito i kvalitetno izvedena na svim djelovima auta, a ne samo na par spojlera i većim kotačima. Dakle učinjeno je maksimalno sve što si tvornica može dopustiti da zadovolji opet hrpu ukusa i zahtjeva (auto se prodaje u cijelom svijetu i samim tim mora zadovoljiti zahtjeve i propise svih tržišta), a da pri tom zbog neke beskompromisnosti ne izgubi širok sloj kupaca jer moramo priznati da je to jurilica za mase. U isto vrijeme Lotus je sportski dvosjed težine 700-800 kg napravljen za uživanje u vožnji. Slažem se da je veći sportaš od Civica, ali mu je i filozofija nastanka bila da bude više auto za zabavu, a manje vozilo za svaki dan. I ne zaboravimo cijenu naravno.
Civic ovakav kakav je daleko je od savršenstva i od onog na što smo od Civica navikli, ali za ove novce pruža performanse i osječaj u vožnji koji, budimo iskreni, recimo ni jedana Alfa danas ne pruža. Nemorate me napadati zbog toga jer nemam namjeru odgovarati, a i razglabati mogu sa onima koji su vozili auto.

alfist_zg odlog.
22-11-2002, 13:39
Hondo, vidim da si fin, pa cu odgovoriti..
ona usporedba Elisea i civica je bila zato jer si se ti iščuđavao kako sam ja samo to mogao reći da fali klima u civicu Type R koji kosta ××××ga 26000 eura.
Rekao sam da u principu nije to nesto tako vazno (meni osobno), ali mi je bilo cudno vise zbog cijene opcenito nego zbog toga da li to treba biti u autu koji je kako ti kazes napravljen za jurcanje- jos uvijek je to normalniji auto nego neki Ferrari Enzo, u kojem recimo uopce je glupo postavljati pitanje klime..ovo je usporedba metode zbog koje sam to rekao a ne usporedba ferraria i honde, ok?

Samo zato sam to napisao tek usput, jer ako bolje pogledas u više navrata sam napisao kako je Type R super auto, i vozio sam se u njemu (nisam ga vozio , ok, ali sam osjetio kako ide i sta moze).
I eto, jos cu ti reci da je Alfa 147 GTA auto u kojem se sigurno moze iskusiti slicni feeling kao i u Type R , ako ne i bolji.Nadam se da ces se sloziti.
bok! :)

INTCP
22-11-2002, 14:24
Calibra, Niš ne shvaćaš. Osim tih sportskih komponenti meni je jednako važan izgled. Alfa ima sve sportske komponente iznadprosječne, makar type r ima bolji motor. To nisam osporio. A alfa ipak nije neko govno sa polukrutom osovinom i motorom tipa iz vectre gts ili još gore, nepreciznim mjenjačem. Sve to ima nadprosječno. Meni je to dovoljno. I uz to izgleda mi najljepše od svih. Izgleda toliko dobro da je najljepša u klasi i ima dobre komponente koje su bolje od golfa r 32, S3 i sličnog, ima bolji ovjes od civica. Možda ju ×××× teži motor i možda civic ima brži mjenjač al ne vjerujem. Isto tako civic ima nesumljivo sportskiji motor, ali je isto tako po dizajnu na dnu klase. I sam si rekao da kad pogledaš 147 i nakon toga civic da izgleda ko drek. I izgleda, izgleda očajno. S onim kratkim nosom i haubom u ravnini s vjetrobranom. A guzica baca na golfa. Pa meni je golf 3 sređen neusporedivo ljepši. Kad se zbroji alfim lošiji motor, ostale koimponente koje su jednakih prednosti i hodnin očajan dizajn koji je na dnu a alfa na vrhu. Alfa mi ispada bolja. I tih 2 litre i 200 ks mi ništa ne znači jer meni je tih 250 ks i 3.2 litre nadprosječno zadovoljavajuće. Ali ti opet ne shvaćaš. Kao meni bi civic trebao biti bolji jer se zalažem za sve to bla bla. Al šta će mi taj motor kad kad pogledam taj auto jednostavno mi nije jasno koja je to logika složiti tako ružan auto sa tako savršenom tehnikom. Šta je to neka nova formula uspjeha. Civici su do sada imali dobar dizajn. Ovo je očajni očaj. I nikakva tehnika ju neće spasit. I lancia Thema imala je od ferrarija motor pa mi je dizajn očajan i nikad ju ne bih imao. Zamisli da moram prat civica i ona očajna svijetla koja me odmah podsjećaju na kosooke. Ili kad moram prat alfu 147 i uživam u tome i ne mogu je se nagledat. Prednost civica j eu tome što se od tog kasneij možeš lako odvojit jer ne zrači nikakvom osobnošću. Dok će od alfe biti malo teže jer postaješ sentimentalno vezan uz takav auto. Al da da ti si proračunati ekonomist. Tebi su to gluposti. Al to sve nije važno. Nego da skratim. Ja tvrdim da alfa ipak nema toliko očajniji motor od civica da bi prevagnula činjenica da bi rađe uzeo civic jer ima 2.0 i 200 ks. Ali Civic ima toliko očajniji dizajn da bi rađe uzeo alfu. Koja je odmah iza civica. Biti drugi nije loše, a vi ××××te kao da je zadnja.

Black Knight_
22-11-2002, 14:27
Da mozda i dobijes slican filing, samo koliko kosta alfa 147 GTA? Koliku dobijes garanciju? I koliko ce biti pouzdana na duge staze? Potrosnja? I intcp molim te da ove zadnje dvije stavke ne od××××s u stilu "pa neko ko kupuje 147 GTA ne brine o potrosnji i pouzdanosti na duge staze".

Jedina prava prednost koji 147 GTA ima nad civicom je izgled a i to je subjektivno. Civic mi nije ruzan al nije ni lijep, ima nesto prijetece u njemu i to je ok. Ali u alfi 147 koja je ljepsa opet ima nesto sto kvari cijelu tu ljepotu. Mozda taj zadnji dio koji izgleda ko alien, ne znam, ali to je toliko jako da mi je u globalu izgled civica drazi ako kuzite sta mislim.

INTCP
22-11-2002, 14:29
A što sae tiče rasporeda težine cijela niža klasa i općenito auti s prednjim pogonom imaju takav raspored težine. Šta je alfa trebala napravit metnut 100 kila utega otraga. Ne možeš ništa napravit ako je motor naprijed i mjenjač. Baš si matematički glup. I osim toga taj podatak je neprovjeren. Pogotovo što ga je izustio VR6 koji nema blage o alfama.

INTCP
22-11-2002, 14:31
Bleki 147 ima 2 godine garancije uz neograničenu kilometražu. PA šta je to toliko lošije??

INTCP
22-11-2002, 14:36
Dakle evo vam. Pa to sam i uvijek tvrdio. Alfa je ljepša, civic ima bolji motor. Ostalo je na kolko tolko istoj razini. mjenjač, kočnice su vjerovatno bolje na civicu, alfa ima bolju upravljivost i ovjes možda. Ne znam točno šta ima novi civic. Znam da je stari imao otraga nezavisna ramena. I alfa je teška u odnosu na civic tj oprema ju ××××. Sve skupa razlike između mjenjača, kočnica, ovjesa nisu toliko presudne koliko razlika u motorima. Dakle civic je sportskiji auto. Alfa je druga ali je ljepša.

Black Knight_
22-11-2002, 14:44
Civic ima bolji motor, mjenjac ne da je mozda bolji nego je sigurno duplo bolji, bez obzira na ovjes bolje lezi, a dao bi se i okladit da bolje koci. I upravo zbog svega toga uspjeva parirat 147 GTA sa 50 konja manje.

Uz to bitno manje trosi, jeftiniji je, pouzdaniji i dobijes garanciju na 3 godine.

I ima ××××na sjedala :P

Civic nije toliko ruzan da bi se odbacile ocite prednosti auta.

Black Knight_
22-11-2002, 14:52
Evo ti ovjes type-ra, jos mu dodaj cvrstocu sasije koja vjerovatno barem 100% bolja od alfine.

Front : MacPherson Strut, antiroll bar
Rear : Double wishbone with
semi-trailing lower
control arm and lateral upper
control arm, anti-roll bar

Employs toe-control link strut suspension in the front and reactive-link double-wishbone suspension in the rear.


Weight Distribution F/R : 61/39


I unutrasnjost:

http://www.j-garage.com/1000/13001-02.jpg

Hondo_
22-11-2002, 15:01
Ma već sam rekao da se o ukusima ne raspravlja, pa je i ova spika oko izgleda nepotrebna. Novi Civic je blago rečeno - drugačiji. Ne tvrdim da je lijep, ali nije baš ni takav akrap kakvim ga prikazujete. Po meni se je sada utopio u bezličnom sivilu klase kojoj pripada. Nažalost.
Type R je po meni tvornički napravljen najbolje što se moglo od onoga sa čim su raspolagali. Već sam rekao da je veliko saranje tog auta to što se uopče ne vide granice prednjeg kraja i hauba. Položaj sjedenja je odličan, sicevi su odlični, mjenjač je fantastičan, feeling u vožnji je bez prigovora, a takvo je i ponašanje auta. Spomenuo sam Alfu jer ste većina Alfisti i sve uspoređujete s Alfama. Jest da 147 GTA ima jači motor u svakom pogledu, ali ima i puno teži motor od Civica. Vozio sam 156 GTA i već sam pisao da je auto mrak, ali ima problema s nosom u kratkim i brzim zavojima. Kako će se ponašati 147 GTA mogu samo naslućivati, ali mislim da može biti samo lošija zbog kraćeg i lakšeg zadnjeg kraja. Civic nema tih problema i zato sam spominjao onaj feeling za volanom. Činjenica je da su oba auta bombe na kotačima, a meni osobno 147 uopče ne izgleda neznam kak lijepo. Auto je simpa i poseban je, al da je prekrasan - i nije. 156 je ipak druga priča.

Calibra Zender
22-11-2002, 15:05
Civic Type R još OK izgleda kad ga usporedim sa serijskim koji je fakat teško ruglo. Ipak je Type R dosta agresivniji, a i unutrašnjost je ljepša, ako ništa drugo onda zbog ljepših i boljih sjedala i ovog ekrana kojeg obični nemaju. A i argument pod haubom isto ulazi u subjektivan dojam. Makar se motor ne vidi u podsvijesti znam o kakvoj je pili riječ i opraštam mu odmah tih par minusa!

Ali se slažem s tim da je 147 daleko ljepši i skladniji auto. Po meni najljepši auto u klasi. INTCP, odnos težine nije VR6 izmislio nego je to pročitao isto kao i ja u jednom od testova i odnos je 67-33!

Hondo_
22-11-2002, 15:07
INTCP ne mislim da je Alfa trebala staviti 100 kg utega otraga, nego jednostavno taj (pre)teški motor nisu trebali stavljati u tako mali auto. Jurilice u toj klasi trebale bi imati ili četverocilindrične atmosferce sportskih performansi (npr. Type R) ili četverocilindarske turbake (npr. Focus RS). Mislim da se je Alfa trebala naći u tome, a ovaj šestak (ma kako odličan bio) nikako nije trebao u 147. Mislim da im je to sasvim pogrešan korak.

Hondo_
22-11-2002, 15:10
Calibra Type R nema nikakav ekran, već se radi o plastičnoj ploči koja zaklanja mjesto za radio i nekakvu policu. :)

Calibra Zender
22-11-2002, 15:12
Slažem se s tobom Hondo_! I to u postpunosti. To je varijanta kao stari VR6 koji ima super preteški nos i motor kojem benzina nikad nije dosta. Samo kaj su mu ovjes, mjenjač i dizajn u teškom qurcu pa je još gora varijanta. A i motor je više za šlepanje, a ne za trke.
U kompakte trebaju ići lakši motori, a ne te grdosije koje su do prije 10 godina bile rijetke čak i u srednjoj klasi.
Izgleda da sam se zahebo s tim ekranom. Eh hebiga! :( Izgleda da sam ga zamijenio s ovim!
http://bilder.mobile.de/images/autos/516958/11111111113128370-28463-1034358766_2.bild

_Stevo
22-11-2002, 15:39
Ha niš, Naj××××nije bi bilo da vozimo Alfa Romeo Civic type-gta :)) Izgled od 147, a motor od Civica. Kaj je da je, al kombinacija bi bila ××××na....

mentor odlog.
22-11-2002, 15:50
Wrong !!! Bez obzira na visoku specifičnu snagu hondinih motora radije AR V6

INTCP
22-11-2002, 15:59
A jeste vi čuli za moć velikog motora. Ne mislim sad da treba stavit 4.0 sa 240 ks. Ovo u alfi ima zadovoljavajuću spec. snagu za današnje pojmove. Ovjers honda nema bolji. Pogotovo prednji. Običan McPherson.. Alfa ima double wishbone. Otraga ima isto mcPherson. A takav isti mcPherson bez nekih elemenata koje je alfa dodala imale su stare Delte pa i Integralka. Sad ćete reć da sam ja to izmislio. gluposti o 100 posto čvršćoj šasiji baci bleki u školjku. Pa za 100 posto se pojača focus običan kad se stavi roll bar za wrc. Civic je vjerovatno bolji u uskim zavojima. Mjenjač ne mora bit bolji. I švabe su rekle da je mjenjač savršenstvo u GTA. Kočnice ima bolje.

INTCP
22-11-2002, 16:06
Evo deltinog ovjesa http://www.carsfromitaly.com/lancia/popups/delta_susr.html

Black Knight_
22-11-2002, 16:08
Da, civic ima 6 brzinski mjenjac sa preciznim hodom daleko najkracim ne u klasi nego valjda od svih auti koji isli u serijsku proizvodnju smjestenim sto blize volanu radi sto brzih promjena brzina. Ne vidim uopce kako alfa moze uopce doc blizu tome.

Civic kad se sve zbroji(ne samo ovjes) se dosta bolje ponasa u zavojima.

INTCP ti jednostavno samo peres po tim ovjesima jer to je jedino sto je na alfi bolje... Istina, sve je na alfi pristojno i nadprosjecno definitivno, ali civic je tehnolosko cudo klase jos k tome i jeftino a alfa je samo solidna.

Intcp
22-11-2002, 16:10
Dobro a jesi ti vozio civic da znaš da ima toliko nenormalno brz mjenjač. Ili vjeruješ đuriću. Od kud tebi da alfa ima toliko lošiji mjenjač.

Black Knight_
22-11-2002, 16:18
ko je reko da je los? jednostavno nije ono sto je civicov.

buraz ju je przio i prenio dozivljaje.

a i pogledaj malo informacije na netu i u svakom clanku ce bit spomenut menjac i to u stilu "ultra rapid gear changes"
i pogledaj sliku malo

INTCP
22-11-2002, 16:26
A jel ti buraz pržio i 147 GTA. Selespeed po mogućnosti koji je za gta usavršen i više ne mjenja na sporije na gore kako neki tvrde za obična

Black Knight_
22-11-2002, 16:28
ne

INTCP
22-11-2002, 16:32
I kako onda znaš da je brži. Ili ako je brži da je baš toliko brži da se alfa ne može ni približit. Integra Type R ima ultra brz i kratak mjenjač. Pitaj boga da li i Civic ima takav.

Black Knight_
22-11-2002, 16:55
ima, samo klik klik klik.

INTCP
22-11-2002, 17:13
Ne znam možda si u pravu, ali i selespeed je klik klik. Klik klik može samo ručka radit važni su omjeri.

Black Knight_
22-11-2002, 17:21
Transmission
Gear Ratios
1 : 3.266:1
2 : 2.130:1
3 : 1.517:1
4 : 1.147:1
5 : 0.921:1
6 : 0.738:1
Final drive : 4.388:1
Differential : Torque-sensitive helical limited-slip

ne vidim kako bi 6 brzinska getriba mogla imat lose omjere.

KAM&
22-11-2002, 19:15
klik klik dobro.Samo bi se osvrnuo na izgled civica.I mene je gadno razočarao novi model ali šta je tu je.Type-r su složili fantastično i popravili izgled serijskog kolko se dalo i uopče neizgleda loše.No to je stvar ukusa.Meni su se čak počeli sviđati ti monovolumeni prikucani na pod,vidio sam u gradu mazdu premacy sa širokim gumama i prikucana za pod sa decentnim spojlerima i ××××no izgleda ima nešto u tome možda japanci otvaraju novu eru jurilica.

doc
22-11-2002, 20:23
Svaka cast tome Civicu, motor je ono šta ga izvalči iz prosječnosti kompaktih gti-a. Ali za uspredbu s Alfom mu fali mnogo toga. Za početak 50 konja. Civic gubi u performansama, dizajnu, unutrasnjosti, lošija sjedala, zvuku motora, snazi, ovjesu, upravljivosti. To su činjenice. Bolji je možda u kvaliteti, u završnoj obradi sigurno i prostraniji je. Ali ti plusevi se ne mogu suprotstaviti plusevima Alfe 147 GTA koja je danas najbrži i najbolji kompaktni auto. To bi trebalo biti svima jasno koji imaju barem malo objektivnosti. Konkurenta pravog još uvijek niti nema. Po performansama su najbliži golf r32 i audi s4, ali njih je uopce nepravedno uspredit s aflom jer su u odnosu na nju pravi penzioneri! Civic type R ima odlican motor, ali to nije dovoljno da se konkurira alfi. Focus, isto nije loš, ali samo je jedan kralj klase - A to je danas - ALFA ROMEO 147 GTA. Treba pricekati novi S3 pa ce onda biti pravedna usporedba. A do onda uživajmo u pogledu!http://www.italiaspeed.com/newmodels_147gta_102.jpg

Dom-Dom
22-11-2002, 20:25
Doc slažem se!To su riječi.

Black Knight_
22-11-2002, 20:49
Doc kakve ti gluposti pricas i ostanes ziv... I jos imas podrsku od dom-doma. Prava ste ekipa.

evo potrudio sam se pa sam nasao vremena na nurburgringu koja je neko na onoj temi o alfi 147 GTA postao

M3: 8.22 min
156 GTA: 8.51 min
Z3 coupe 3.0: 8.34 min
Z3 M coupe: 8.22 min
Civic Type-R: 8.47 min
Carisma GT Evo VI: 8.25 min
360 Modena: 8.09 min


Molim te pogledaj vrijeme Civic Type-R i 156 GTA(isti ××××× ko i 147 GTA).

Kako to civic type-r sa 50 konja manje i "slabijim" ovjesom i svime "slabijim" ide bolje od 156 GTA(a i 147 GTA ko bog)? KAKO TO???????????

:smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11:

Tako si me impresionirao svojim postom. Mislio da ljudska glupost ne seze toliko daleko.

Civic napro alfu i jos manje benzina potrosio!!!! Jadna alfa se zili sa puno vecom zapremninom, trosi ko last-v8 i jos slabije ide! hahahahahaahah jao bijede.

Sjedala su losija u civicu? Jesi ti uopce vidio sjedala u civicu? Meni su to najbolja sjedala sto sam ih ikad vidio u serijskom autu i rado bi si ih stavio u svoj auto. A nadalje mozemo pricat i o crvstoci civicovih sjedala koja pri bocnom sudaru isto cini svoje.

Zvuk? Zasigurno civic type-r lose zvuci na 7900 okretaja gdje mu je blokada. :smile08: :smile08: :smile08:

Boze moj daj se pokopaj vec jednom s tom alfom.

Black Knight_
22-11-2002, 20:53
JOJ, jos nisam komentar o upravljivosti komentirao. Alfa 147 sa svojim understeerom je zasigurno upravljivija od civic type-ra. toliko upravljivija da je sa 50 konja vise i boljim ubrzanjem napravila losije vrijeme. JAOOO. Sa svojim teskim nosom zasigurno je vrhunac klase po upravljivosti, understeer u svakom naglijem zavoju - buraz da te vidim u tom cudu.

i jesi li ti vozio type-r da mozes tvrdit da je manje upravljiv?

doc
22-11-2002, 20:57
Blacky, smirti malo s uvredama...
Nisam napisao da Civic type R ima losa sjedala. Iako za zadnju klubu mi se moglo reci da tesko da postoji lošija. Sjedala u GTA se nebi posramio niti Ferrari. Pogledaj na slikama ako ne znas kako izgledaju. A ta mjeranja po krugovima me bas previse ne intresiraju, pogotovo ne made in germany. Ne znam ko uopce tome vjeruje, ko i Adacu i auto blcu. Svako normalan vidi da su to ciste gluposti. A ti se toga držiš ko pijan plota. Naivan si dječače. Buraz ti ima neku razjebanu 145 s italije i sad mislils da imas pojma o Alfi. I Hondi motor radi odlično, ali Alfin V6 je u cijelom svijetu poznat po fenomenalnom zuvku, kojeg ti očito nisi nikad čuo. Čak i u tim tvoj švapskim testovima se Alfin zvuk diže u nebesa. Zašto se onda toga i ti ne držiš kad su ti švabi isparili mozak. Bolestan si ti blacky, dokazao si to bezbroj puta na forumu. Vrijeme da odeš, vrapče je tvoj dom. kad tad.

doc
22-11-2002, 21:01
nisam vozio type R. A jesi ti vozio type R i GTA ? ovo su sjedala iz 156 GTa, identicna su i u 147. http://www.automobilismo.it/edisport/automobilismo/Magazine.nsf/175e9c958a9c4625c12567b60062f771/c7cf2834476484d2c1256b4f004df63d/$FILE/12.jpg

Black Knight_
22-11-2002, 21:14
Oooo, evo naso sam i vremena na hockenheimu

Alfa 156 GTA: 1.23,6
Ford Focus ST 170: 1.25,0
Renault Clio 2.0 16 V Sport: 1.24,2
Seat Leon Cupra R: 1.23,4
Honda Civic Type R: 1.20,9 min

Oces jos?

Auto ima 50 konja manje a ide bolje, pa to je zalosno. Gdje sad tu taj mocni ovjes koji alfi pomaze da iznimno brzo prolazi zavoje? Alfa ima vise konja, bolje ubrzanje i vecu maks brzinu, pa koliko onda lose lezi u zavoju i koci da je civic pere? Ti ovjesi o kojima INTCP i ostali alfisti stalno ×××× su price za djecu, u praksi ju civic dere sa "slabijim" ovjesom.

Alfa i civic uopce nisu u istoj klasi jer alfa je 50% skuplja a civic joj odlicno parira. A po kvaliteti i premasuje.


A sjedala za type-r je radio recaro i savrseno ispunjavaju svoju funkciju i izgledaju sportski, bas kako treba.





http://www.rsportscars.com/foto/11/civictyper01_inter2.jpg

http://www.sportcompactcarweb.com/roadtests/0205scc_typer05_zoom.jpg

doc
22-11-2002, 21:22
eh, bas si ××××××. Imas DSF-ov track test gdje je peugeot 206 S16 bolji od bmw-a M5. Zamisli ti kolko tek onda ima 206 bolji ovjes od M5 ako je s tolko lošijim peroformasama brži? ajde mi to objasni ?

bas si se osramotio si ovim stolicama u civicu. Da se razujimo, sasvim su ok, ali u uspredbi s GTA djeluju fakat bijedno i jadno. Vidi se kud je višak love oitšao!

koja vremena
22-11-2002, 21:25
ljudi moji jebala vas vremena, gdje su bila TA VREMENA KADA JE BMW POPUŠIO CIJELU ××××NU SEZONU PRVENSTVA. Pa to je fakat krasno auto koji ima sekundu ili par stotinki bolje vreme na nekom svabskom krugu je automatski bolji, pa ajde izvadi iz honde te jadne sice pa mozda dobis jos koju sekundu, Honda je mali monovolumen, nova klasa.

ajme jada
22-11-2002, 21:27
meni sici iz gta lice na neki svemirski brod a ovi iz honde ko iz nekog otpada ko stari sici iz golfa sa novom tkaninom, a plastika na vratima je očaj na prvi i zadnji pogled. :)) :smile10: :smile10: :))

Calibra Zender
22-11-2002, 22:16
Ajde neka netko bude toliko dobar pa nek na piše cijenu 147 GTA kod nas jer je nema u cijeniku, a ne da mi se kopati stare novine i testove. Type R košta 26300 Eura.
Pa da to malo usporedimo i vidimo da li se tih par Alfinih desetinki i zvuk isplate!

doc
23-11-2002, 12:42
Da je razlika samo u zvuku i par desetinki, onda se sigurno nebi isplatilo dati nekih 5000, 6000 eura vise. Ali u ovom slucaju GTA vrijedi od Type R možda i više nego to cijena govori. Zvuk je samo sporedna stvar koja u Alfama dolazi "serijski". Ajde barem je novi zastupnik Honde snizio cijene na neku realnost. Prije je Type R kostala puno previse, isto ko 156 2.5 V6, a nije ni ista klasa.

Dom-Dom
23-11-2002, 13:49
Bleki smiri živac , ti si zapeo za tu Hondu .Ma OK Honda je super auto, ali daj se jedamput vozi u Alfi V6 pa nešto tvrdi , možda ti se onda otvore oči.Ma sve te dileme, pa Nurburgring , ma stari moj ×××× it baci to u smeče, Alfa je Alfa.

INTCP
23-11-2002, 14:35
Šta je bleki posrao te doc s tim testovima. Daj mu uzvrati ako možeš. Ja sam mislio da su u civicu neke školjke ko na rally autima, ali ovo izgleda očajno. Pa očigledno je ko ima više oslonca u borbi siceva. A za plastiku na vratima nemam komentara. ×××× mi se se za završnu obradu ako su materijali koma.

Calibra Zender
23-11-2002, 15:24
Type R košta kak sam već i napisao 26300 Eura. Jedina informacija koju sam našao za 147 GTA je očekivana cijena za od 32500 Eura! Otprilike toliko će koštati i Focus RS, a skuplji će biti jedino Golf R32 i S3.

Razlika od 6200 Eura je ogromna i po meni nije opravdana. Dizjan i zvuk jednostavno nisu dovoljni. A rezultate po krugu koliko god uzimali s rezervom, ako su točni, ipak nešto govore. Pogotovo jer švabe nemaju interesa pljuvati Talijane pokraj Japanaca. Da je riječ o razlici između Golfa i 147 onda bih još i sumnjao u objektivnost, ali u ovoj situaciji sumnji nema razloga.

147 GTA 6.3s, max v 246 km/h, potrošnja 18.1/8.6/12.1

Civic Type R 6.8s, max v 235 km/h, potrošnja 12.3/7.0/8.9

INTCP
23-11-2002, 15:56
Isto tako onda i te rezultete treba uzimati s rezervom jer na različitim stazama različiti auti imaju različita vremena. Tako na nurburgringu focus st 170 po švabama pere 156 gta dok sad na hockenheimu je obrnuto.

alfa099
23-11-2002, 17:23
Calibra, Tvoja tvrdnja da u TypeR-u ima više sporta od GTV-a ne stoji! Jel to govoriš iz iskustva? Nadam se da si vozio oba auta, jer inače gubiš već davno izgubljeni kredibilitet! Vozio sam oba auta, Govorim o Integri i GTV-u, jer Civic nije za usporedbu, i oba auta imaju sportske osobine...i te kakve! Top Gear od prije nekoliko godina donio je usporedni test Honde Prelude i GTV 2.0 TS, razlika u snazi je očita u korist Honde ali ju je Alfa nadjebala jer je puno sportskiji auto, piše Tiff Niedel, autoritet sportskog auto novinarstva u Engleskoj!
2. Pitanje cijene i usporedbe Civica i 147 u najjačim varijantama...kad u Hondu nakrcaš sve kaj u Alfi dobiješ serijski, cijena je puno veća od one koju si naveo...znam o čemu govorim jer sam bio potencijalni kupac Civica TypeR-a...
Ako imaš još kakvih pitanja, samo pitaj, rado ću ti odgovoriti IZ ISKUSTVA! ;)

INTCP
23-11-2002, 17:37
Osim toga od svih podatak na papiru najvažniji je dojam vozača tj. kako se on osjeća. Nećete valjda reć da je Zafira OPC sportskija od 147 1.6.

Calibra Zender
23-11-2002, 19:19
alfa×××, hehe jesi se malo nakostrešio? GTV jesam, ali Type R nažalost nisam imao prilike voziti, ali to ne znači da ne mogu ustvrditi da u njemu ima više sporta. Gotovo 2 sekunde bolje ubrzanje može biti izgubljeno samo s daleko lošijim ovjesom. A Type R ipak nije neki šugavi Golf SDi i super je podešen. Kaj svaki auto koji komentiram moram i probati. Vozio sam ih dosta da mogu i iz papira nekaj izvući. Ali budem rado pročitao tvoje mišljenje kao rezultat iskustva! ;)

Prelude i Civic Type R baš i nisu isti auti pa nije najspretinje vući takve paralele.

Cijene sam uzeo osnovne i bez ikakvih doplata i da ti iskreno velim baš me zanima da li će Civic dostići GTA kad bi ga nakrcao tom svom opremom. A ne dolazi niti Civic baš samo s volanom i papučicama.

INTCP, jesi vozio Zafiru OPC pa da možeš komentirati? :smile06:

INTCP
23-11-2002, 19:23
Calibra, a jesi ti vozuio type-R da možeš komentirati. :smile06: Moj odgovor ti je takav kakav si ti dao ×××. Ajde priznaj da GTV leži bolje od Calibre i da je općenito sportskiji u svemu osim max. brzine.

Calibra Zender
23-11-2002, 19:34
INTCP, pa ja sam tebi dao onakav odgovor jer je meni na isti način odgovorio Alfa×××. A ti sad opet vraćaš. :))
Naravno da ne mogu ništa s Calibrom 16V Alfi×××. Žalosno, ali istinito. Ali mi je Calibra daleko ljepša. :smile06:

INTCP
23-11-2002, 19:39
Hm baš čudno. Pošto alfa gtv ima 1350 najmanje. :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

INTCP
23-11-2002, 19:39
1350 KG.

alfa099
23-11-2002, 19:41
...i meni je Jenifer Lopez ljepša od Kylie Minogue...ma šta vi rekli o tome...
GTV je rasni sportaš, ja na žalost vozim najslabiju varijantu jer AC ne uvozi jače...a samostalan uvoz je ××××× nad kurčinama...×××× to...
Calibra, kad se jednom upoznamo i nađemo, dat ću ti test iz Top Geara pa buš pametniji za jedan usporedni test ;) ...inače nije se loše pretplatit na Top Gear, pametnije nego trošit lovu na domaća Auto ××××××... :))

doc
23-11-2002, 20:31
Naravno da dizajn i zvuk nisu dovoljni da opravdaju takvu razliku u cijeni. Ali na svu sreću to je samo mali dio razlike između ta sva auta. Jači motor, bolje peroformanse, više opreme, bolja upravljivost, unutrašnjost i slavna oznaka GTA vrijede i 6000 eura više od type R. Još ako je i type R stvarno skuplji kad ga se napuni opremom od GTA, onda je njegova cijena nerelano previsoka. M3 je od 156 GTA skuplji nenormalnih 30.000 eura. Zar jedna sekunda u ubrzanju vrijedi toliko više?
Calibra, kakvu si to GTV vozio ? ;)

Callibra Zender
23-11-2002, 20:36
ZAMIŠLJENU! Isto i kakvu je curu ××××! Imaginarnu! Na Playstationu! :))

doc
23-11-2002, 20:37
Ajde budalo idi lječi koplekse negdje drugdje....

DKW_
23-11-2002, 20:45
Ne znam za odnos GTV/GTA vs. Type-R, ali standardne verzije Alfi bolje drže zavoje od standardnih verzija Hondi.
Honda se ne može nikako sastati s ovjesom, naročito stražnjjim. Civicu dupe migolji ko crnkinji u rap-spotovima...

A zadnji Civic 1.6 ima 110 KS... ko 307...

INTCP
24-11-2002, 06:15
Alfa ××× kako i gdje si se pretplatio na top gear? I koliko te to dođe? I ostale pojedinosti.

P.S. Kylie je ljepša.

mytbyte
25-11-2002, 02:04
Ne znam zašto se tu toliko trudite profuravati 156-cu GTA kao sportski auto kada je svako testiranje na koje sam naišao završilo zaključkom da GTA ima "massive understeer", da je nos zbog masivnog motora pretežak i osim toga da je 250 KS previše snage za auto s prednjim pogonom, ovjes ne može to neutralizirati, uglavnom raočarenje u odnosu na očekivano...taj GTA jednostavno ne može izvući brzi krug, što ne znači da je u stvarnom životu nije gušt voziti, jednostavno nije TRKAĆI auto...istovremeno, Type-R je u SVAKOJ recenziji koju sam vidio okarakteriziran kao pravo serijsko trkaće vozilo, oslobođeno svih suvišnih opterećenja, s motorom koji zvuči i vuče kao malo koji, s najboljom i najčvršćim postrojem među konkurentima, odličnim mjenjačem---sva ta raspredanja o monovolumenskoj karoseriji praksa jednostavno poriče ...jedino je Focus RS brži od njega po krugu (više izvora) no on ima velikih problema sa stabilnošću u uskim zavojima...zar je tako teško priznati da je Type-R najbolji sportski auto kojeg si netko tko nije Kutle može priuštiti???

INTCP
25-11-2002, 02:08
Focus RS ima problema u uskim zavojima. A s čime to može imati. Još ima šperu. Toliko o tvojim izvorima. Od tog auta se i očekivao understeer, ali zato ima 1.75 okretaja od kraja do kraja i taj understeer je lagano kontrolirati. I puno lakše zbog dvostrukih ramena naprijed koja su najbolje riješenje za sportske aute što se tiče ovjesa.

Black Knight_
25-11-2002, 09:52
INTCP, skratit hod volana na autu je najmanji problem.

Kako ti to mislis kontrolirat understeer okretanjem volana? Daj mi objasni molim te jer sam cesto ulijeto s understeerom u zavoj i znam da nema tu bas dobrih rjesenja. Pa nije to oversteer. A 147 GTA sigurno ima jos i veci understeer od 156 GTA.

Htio bi samo komentirati da je civic type-r radio bitno bolja vremena na obadvije staze dok 156 GTA imao problema sa jednim cliom sport, i cuprom, bitno slabijim autima.

Dakle po vasem nijemci su nahvalili 156 GTA u svakom pogledu, ali su na track trestu lobirali za Civic Type-R, japanski auto iz cista mira? I to ne da su lobirali nego su bas isli napravit tako da 156 GTA ispadne uzasno los za svoje specifikacije. Pa te vase teorije urote su mi vec smijesne.

156 i 147 GTA su bolji samo na papiru. Neko je komentirao skakanje zadnjeg dijela civica pa bih rado upitao jel ga przio ili je to samo zakljucio iz toga sto nema 7 multilinkova iza?

I vjerovali ili ne, ja bi radije sjedala iz type-ra nego iz alfe. civic type-r je sportas, alfa je sminka.

Nemojte zaboravit da hrvatske carine ne idu japancima u korist ali civic jos uvijek dobrano parira alfi.

Hondo_
25-11-2002, 12:57
INTCP vidim da si mladi dečko koji 'izgara' za 'svoju stvar' i da si tehnički pismen, odn. da kužiš o čemu govoriš, ali čitajuči tvoje postove ovdje mislim da si ipak zaglibio. Kao prvo činjenica je da je Alfa oduvijek bila jedna od tehnički najnaprednijih europskih marki i to nitko ne može poreći. Druga strana medalje je to da je Alfa uvijek imala velikih problema sa kvalitetom i taj image je koliko toliko uspjela izgubiti tek sa pojavom 156-ice. Ja osobno volim i cijenim Alfu, ali stariji modeli su zbog toga na dosta lošem glasu. Ne mislim pri tom na raspadanje motora i sl. nego na probleme sa strujom i ostalim 'sitnicama' koje žderu živce.
Sve što ti pišeš o naprednim ovjesima i naprednim rješenjima u motorima koji su se u Alfe ugrađivali prije 30 i više godina stoji, ali zaboravljaš da sve to što na papiru izgleda super u praksi ne mora biti baš sjajno. Činjenica je isto tako da su Švabe po pitanju revolucionarnih rješenja u auto tehnici na začelju, ali grade aute na provjerenoj tehnologiji koja svakog ostavlja hladnim, ali su im zato auti na glasu kao pouzdani i trajni. Malo me već iritira to tvoje veličanje Alfi u svakom smislu, a realnost pokazuje drugo. S druge strane ja se mogu deklarirati kao Hondist i isto tako mogu zatrpavati forum sa Hondinom tehnikom koja ama baš po ničemu nije lošija ili slabija od Alfine. Honda proizvodi aute od šezdesetih godina prošlog stoljeća, a za auto tehniku je dala isto koliko i Alfa sa 50 godina više. Recimo Civic oduvjek ima neovisan ovijes sa paralelnim ramenima naprijed i uzdužnim otraga, šesnaest ventila, prvi su razvili sistem upravljanja ventilima (jačine otvaranja i vremena otvaranja) i pričalo se dugo u automobilskim krugovima da se taj sistem na taj način ne bi osudio proizvesti ni jedan drugi proizvođač, bili su svjetski prvaci u F1, itd. itd...
I nemojmo zaboraviti da je Fiat sad u komi velikim dijelom zbog Alfe koja je progutala novaca i novaca jer osamdesetih i početkom devedesetih jednostavno im nije išlo.
147 je zgodan autić sa kvalitetnom i naprednom mehanikom ali koja ne može protiv zakona fizike, a on kaže da tijelo veće mase ima veću tromost i inerciju. Nos tog auta je pretežak i to je činjenica protiv koje ne pomažu puno ni paralelna ramena ni direktan volan ni široke gume ni lijepi spojleri.
Vas druge koji ste jako pametni i diskutirate o sicevima i plastičnim oblogama pitam sljedeće: Koliko košta Civic i šta nudi zauzvrat? Kažete da je Alfa ljepša i da nudi bolje materijale. OK. Za koju ono cijenu?
Sicevi u Civicu su Recaro i zaslužuju čistu peticu isto kao i pozicija sjedenja i direktnost volana. Tu Alfa nije ništ bolja. Vizualnim tipovima je ionako bolje da si kupe BMW 316 i da na njega stave Gabrekove spojlere i barem 17 colne kotače. Type R je ionako prebrz za vas.
Brojke su jedno, a o ukusima se ionako ne raspravlja.
Malo sam ga odužio. Pozdrav!

mytbyte
25-11-2002, 13:22
Samo kontrola snage oduzimanjem gasa rješava understeer...upravo zato je loše imati veliki understeer jer se oduzimanjem gasa gubi brzina...a to je problem GTA-ice...ali što se tiče udobnosti sigurno tu šije Type-R...ali to su već kruške i jabuke...skoro kao da je uspoređujemo sa Lotus Elise...

Black Knight_
25-11-2002, 15:50
pa udobnija je sigurno jer je teza.

sicevi u type-r su cisti sportivo, jedino sto bi sportskije moglo ici unutra su sparco sicevi ali ti su preneudobni za normalan auto.

doc
25-11-2002, 16:28
imas pravo Hondo, brojke su jedno...
a to su
147 gta., 0-100 6.3 s i 246 km/h
civic T-r, 0-100 6.8 s i 235 km/h

A o understeru i proklizavanju prednjeg kraja zbog previse konja na prednjoj osovini se najbolje vidi u STC prvenstvu, gdje taj slavni civic Type R nije osvojio niti jedan jedini bod (neki možda niti ne znaju da je nastupao). A s druge strane ta samo šminkerska Alfa je pomela konkurenciju. To je pravi dokaz sportskih osobina. REZLUTATI na svijetski priznatim sportskim natjecanjima, a ne neka usrana novinarska mjerenja.

A sta se tiče Cvica, imam pred sobom usporedni test iz auto-moto trenda.
civic 1.6 protiv 147 1.6 (105)
Zaključak testa:
"MOŽDA SMO ZAISTA HONDU TREBALI USPOREDITI SA OPELOM"
mislim da to svakome dovoljno govori o sportskim osobinama danjseg civica.

A podnaslov ide ovako:
"usporedba dva sportska kompakra nije nam uspjela - Honda je u svom petovratnom izdanju orginalni obiteljski automobilm te je Alfa izgubila i posljednjeg dalekoistočnog konkurenta"

Civic više nije šta je bio, i vi ljubitelji Honde se morate pomiriti s time. Znam da je to žalosno, ali to je istina. Današnji Civic je dalko od sporta.

I taj usrani mjenjač... ma možete se tješit kolko god hocete da je super ergonomski isl... Ali to je pokopalo i ovako jadnu unutrasnjost auta koja je svijetlosnu godinu iza Alfine.

Black Knight_
25-11-2002, 16:34
nije stvar tolko u ergonomiji kolko u ultra kratkom hodu i brzom saltanju.


opel calibra je pomela alfe na touring car championshipu, znaci ja vozim najbolji auto!!! :)

doc
25-11-2002, 16:53
nisam bas pratio DTM prvnetsvo, ali se sjecam da je usred njemacke crvena Alfa 155 pomela njemacku konkurenciju i osvojila naslov prvaka!

KAM&
25-11-2002, 17:56
Doc ako ti je auto moto trend štivo iz kojeg vadiš zaključke onda je to stvarno žalosno.Dosta ×××××× koji je bolji kupi šta hoćeš i uživaj .Bilo bi stvarno žalosno da svi vozimo iste aute.Svako baca nekakve testove, štiva, ja čuo,ja gledo,moj prijatelj od tate je vido onog šta zna itd,sjedni u auto provozaj ga i onda donosi zaključke.

INTCP
25-11-2002, 18:42
Dajte molim vas pa ako je type-r sportskiji od alfe ne znači da je svaki civic sportskiji od svake 147. Šta muljarite. Običan civic je ruglo obiteljsko sa prosječnim motorima i ovjseom. Stoga malo manje ××××××, jasno.


Alfa, Opel i Mercedes su se izmjenjivali ravnopravno u DTM-u, Bleki. Tako da nije samo Calibra bila prvak već i alfa i merc. Alfa je bila 2-3 puta prvak. Kao i Opel i Mercedes.

mytbyte
25-11-2002, 18:46
Doc, za boga miloga,

Auto-moto trend je jedna u svijetu vrlo cijenjena i nepristrana novina prepuna novinara-bivših trkača...njima treba vjerovati... ;) ...kakve veze imaju 147 i obični Civic sa GTA i Type-R...ma niti mjenjači nisu isti...

Honda se s novim Type-R vratila u BTCC i to s dvije pobjede i nekoliko mjesta na podiju, dok su se Alfe 156 pokazale zaista bijednima...ili se nisu kvalificirale ili su bile niže od 15.mjesta...na većini staza druga najbolja vremena po krugu pripadala su Civicu Type-R, prva su uglavnom pripala Vauxhallima Astra Coupe...tu i tamo je drugi bio BMW 3...jednom su oba Civica istodobno imala najbrži krug...ne znam u kojoj galaksiji ti živiš...

INTCP
25-11-2002, 18:56
A da malo gledaš ETTC. U tom Bttc-u niti nema alfe. Ali zato pere sve ostalo nadmoćno u ettc-u. Što je po meni relevantnije o bttc-a

mytbyte
25-11-2002, 19:06
I ne vidim ja tko je koga u STC-u pomeo...prošle sezone Accord je imao bar onoliko pobjeda koliko i Alfa...!!! Ove godine Civic je zamijenio Accord...pa da vidimo slijedeću sezonu :smile11:

INTCP
25-11-2002, 19:50
MA o čemu ti pričaš. Pa alfa 156 je zadnje dvije godine prvak. Oprala je BMW3. i čak je nosila utege, da bi joj se bmw približio. Idi na ovaj link pa se bolje informiraj. :URL=http://www.eurostc.com:ETTC:/URL:

DKW_
25-11-2002, 20:08
Etcc, European touring car:

1 Alfa Romeo 217 bodova

2 BMW 192 boda

3 Volvo 63 boda

itd.

DKW_
25-11-2002, 20:14
Puf...pant...dečki, čekajte me...
http://www.eurostc.com/press/pictures/03.magny-cours/low/GIOVAN27.jpg

:)) :)) :))

add
25-11-2002, 20:15
uh... kako ih ljuto ×××× understeer...

doc
25-11-2002, 20:18
mybyte, ti to dajes rezultate, onako od oka??? Znas ti sta je uopce STC? sta fali auto-moto trendu? cim netko ne forsira svabe, a relano pise o taljanima, ne valja???

doc
25-11-2002, 20:21
nije mi jasno zasto ste tako zadrti glede te Honde civic type r. Taj auto jednostavno nema sta trazit protiv 147 GTA. Fali mu puno toga za pravednu usporedbu. Ja shvacam da bi netko u svojoj garaži rađe imao type R., nego GTA. Ali nek se onda ne tješi da ima bolji auto jer nekakvi njemacki novinar na Nurbergringu navodno imao pola sekunde bolje vrijeme s type r u odnosu na gta.

Ma dajte
25-11-2002, 21:25
crknite, nije ta honda toliko loša, ali jerbo imaju taj vtec spakiran u kutiju monovolumena sa jadnim sicima, i auto je zakon, ma je bolji od golfa, astre focusa, ali je odmah iza alfe.... :))

hvala
25-11-2002, 21:27
dkw, super je slika, meni je to dovoljno, već je na desktopu !!!!!

Calibra Zender
25-11-2002, 21:38
Taj STC nije nikakvo mjerilo odnosa snaga već stoga što BMW nema svoju tvorničku momčad. Kraj priče.


Hondo, mudro zboriš. :)


Pola sekunde je jako mala razlika u ubrzanju, a 66% težine na prednjoj osovini i ukupno podosta veća masa su velike mane Alfe 147 koje ovjes ne može nadoknaditi. Može poboljšati situaciju, ali ne i neutralizirati u tolikoj mjeri da pere Civic Type R. A to potvrđuju i vremena po krugu koja vi možete sporiti koliko hoćete. Samo kaj vam ovaj puta tvrdnje o uroti protiv Talijana u korist Japanaca, a u režiji Njemaca baš i ne drže vodu!

Dizajn, zvuk i nešto više opreme ne vrijede cijenu veću za preko 6000 Eura. Pogotovo ne kad je s druge strane vrhunski japanski kompakt.

doc
25-11-2002, 21:58
opravdava li razliku u cijeni nije ni toliko bitno. Alfa 147 GTA danas je najsznažniji, najbrži i njaljepši kompaktni auto. To su činjenice koji nitko ne može osporiti. Samim time je naravno i cijena nešto veća od konkurencije.

Calibra, nije samo razlika u zvuku, dizajnu i opremi. Alfa ipak ima 50 KS jači motor koji ima bolje performanse. A i oprema je dosta bogatija. Ja mislim da GTA u potpunosti opravdava razliku u cijeni.

VR6
25-11-2002, 22:15
GTA je jedino najsnazniji kompakt, po ostalom konkurencija je jede.

Start do 100 km/h ima najbolji, najbrzi je R32 (247 km/h), po vremenima po krugu bi je vjerovatno pojeo Focus RS. A mislim da je 147 GTA skuplja od Subaru Impreze WRX koja ima 6.2 do 100 km/h i 4x4.

Girrari
25-11-2002, 22:56
A joj.
Dajte prvo neka netko objavi službenu cijenu Alfe GTA (po mogućnosti u Hr.), pa bumo se onda razgovarali koliko je skupa ili jeftina.

Osobno mi se novi Civic nimalo ne sviđa i u potpunosti odudara od svojih prethodnika. Ništa na dizajnu tog auta ne vuče na sport dok su prethodinci bili sportski dizajnirani. E sad, da li je bolja od GTA nemam pojma niti me boli dupe za to. Da GTA ima 7.3 do 100 i 190 maximale svejedno bih je radije kupio jer je dizajnerski 500 koraka ispred Civica. Nemojte sada uletavati sa tim da je dizajn stvar osobnog izbora jer je u ovom slučaju stvar čista kao šajbe na mom Puntu.

I kakve su to gluposti da nema klimu kako bi bila brža tj. imala bolje performanse??? To drži vodu kod autiju poput Enza ili McL F1, ali kod Civica je to čista glupost. Dajte onda nakrcajte opreme koliko ima Alfa, pa bumo vidjeli koliko je zapravo njeno ubrzanje.


Kaj vas toliko ×××× cijena te Alfe? To što svaki BMW-ov model košta više od konkurentske Alfe (osim GTA-330), to je u redu, ali nedo Bog da Alfa slučajno bude skuplja od Civica.



U konačnici, mala digresija. Calibra, kažeš da je pola sekunde slabije ubrzanje užasno malo, a kada sam ja govorio da M3 ima ××××in' sekundu bolje ubrzanje od GTA sa skoro 100 KS više i stražnjim pogonom; tada je to bila full velika razlika.

Hondo_
25-11-2002, 23:57
Girarri ti si mi OK čovjek ovdje na forumu, ali daj se skuliraj.
Ovdje govorimo o klimi na 2.0 l motoru koji daje 200 ks i nije mu nimalo lako. Enzo i McLaren imaju kubika i konja koji sigurno ne bi osjetili klimu, a nemaju je više radi imagea nego radi stvarnih ušteda.

Girrari
26-11-2002, 00:27
Pa da, ali to su auti koji su stvoreni za postizanje performansi na granici ostvarivog i ako netko ima takav auta tada uz njega ima barem još 10 autiju, dok su auti poput GTA i Type-R ipak namjenjeni, more of less, svakodnevnoj vožnji.
Nemati klimu na takvom autu za te novce mi je bedasto.


BTW nisam mislio na to koliko klima oduzima konja (ako se hoćeš španat, isključi klimu) već više na težinu sam instalacije.



Inaće i ti se doimaš OK. Pišeš pametno, ali opet sa dozom subjektivnost spram Honde koju preferiraš. To je sasvim u redu i to cijenim. Shvati isto da su i moji postovi malo alfistički orjentirani. ;)

mytbyte
26-11-2002, 08:52
Doc,

3 Alfe 156 natječu se u Production klasi BTCC-a...imale su par prvih mjesta u klasi kada se Civici nisu kvalificirali zbog izlijetanja, inače kada uspiju završiti kvalifikacije uglavnom su iza Civica...

Jako dobro znaš kakva su Touring car natjecanja, od DTM-a, preko ETCC-a do BTCC-a...pobjeda u prvenstvu nije pravi pokazatelj jer borba za pozicije na stazi dovodi jako često do izlijetanja i odustajanja pa onaj tko vodi trku često ne svojom krivnjom gubi podij i bodove...važniji za usporedbu su pokazatelji vremena po krugu i klasifikacija po utrci od ukupne pobjede u prvenstvu ako želimo uspoređivati dotična vozila...

Osim toga, mislim da GTA Alfe i Type-R Civici koje možeš kupiti u salonima ne podliježu istim usporedbama kao trkaće verzije...

Black Knight_
26-11-2002, 09:55
Nisam ni rekao da su obicni civici nove generacije nesto sportski, izgledaju ko govna za ic u ducan, ali type-r je nesto skroz drugo.

Black Knight_
26-11-2002, 10:46
Meni je potpuno logicno da nisu stavili klimu serijski na type-r. Mozes si ju nadoplatit i to je to. To sto je GTA "nakrcana" opremom nije nikakav izgovor. Boli me ××××× za opremu, radje bi da auto ima 0.3 sekunde manje do sto. I ne razumijem koliko ona to opreme ima? 300 kila? Pa moja kalibra ima 4x4, veci je auto, ima i klimu pa ima 1380 kila. Sta su to u alfu stavljali kao dodatnu opremu? Utege?

Girrari, razlika izmedju 5.8s i 6.3s do 100km/h je veca nego izmedju 6.3 i 6.8. Nadam se da shvacas zasto.

Jos bi komentirao da je vjerovatno civicov 6.8s u praksi lakse za postici nego alfinih 6.3s. Ti ces mozda jednom u 10 pokusaja dobit 6.3 sa alfom. Sa civicom ces vjerovatno jednom u 6 pokusaja dobit 6.8. A recimo s kalibrom turbo u dobrom stanju ces jednom u 3 pokusaja dobit dobit 6.5. Naravno da ce nakon 100km/h alfa povuc najbolje jer ima viska snage.

Alfinu snagu stvarno treba strucnjacki prenijet na cestu, civicovu malo manje a kalibrinu jos manje, kalibru samo peres po gasu i boli te ××××× za proklizavanje jer ga nema. Sve su to sitnice koje vas ne zanimaju jer alfa ima 6.3 na papiru ali u praksi bi se lijepo pomucili sa civicom type-r na recimo 200 metara.

Jos bi dodao da ne razumijem averziju prema 2.0 turbo motorima. To su trebali stavit u alfu GTA. Laksi je, manje trosi, ima overboost kad ga trebas i lako se chiptunira. 3.2 litreni motor je ocito pretezak za tu alfinu konstrukciju a jos je alfa tako slozila platformu da pola tog teskog motora visi preko prednje osovine. To su greske koje umanjuju vrijednost tog auta kao dobro slozene pile. Jednostavno nije dobro slozena. Ko da uopce nisu pazili na raspored i omjer tezine niti na prijenos snage na cestu. Samo su slozili taj ovjes i kao sad je to dobar auto.

mudo
26-11-2002, 10:51
bleky, jedno pitanje, kažeš alfinu snagu je teško prenjeti da cestu, koliko po tebi bi trebala imati 147 gta sa obzirom na težinu i ks, ubrzanje do 100 ??? Ti sada već počinješ izvrtati činjenice koje stoje na papiru, to je ko da ja kažem nećeš doći do dubrovnika sa jednim tankom u 50%slučajeva, radi gužve, kiše, umora. Gluposti.

Calibra Zender
26-11-2002, 11:03
Girrari, krivo si shvatio tih pola sekunde ili sam ja neprecizno napisao...svejedno. Mislim da je ta razlika u ubrzanju (tih pola sekunde) premala da bi GTA samo tako prala Type R-a na krugu jer joj ovjes ne može u potpunosti eliminirati podupravljanje. A i ukupnu težinu koja je dosta veća kod GTA. Na to sam mislio, a ne da je skidanje ubrzanja od pola sekunde ili sekundu na tom nivou lagano.

Black Knight_
26-11-2002, 11:11
Mudo, ono sto sam ja rekao jest da je u praksi tesko postici tih 6.3, teze nego 6.8 sa civicom a jos teze nego 6.5 s kalibrom turbo.

mytbyte
26-11-2002, 12:33
Nordschleife:

8,47 = 141 km/h 2002 Honda Civic Type-R, Horst von Saurma, Sport Auto 2002.

8,51 = 141 km/h 2002 Alfa Romeo 156 GTA 250 ps, Horst von Saurma, Sport Auto 2002.

Dakle, isti je vozač sa Type-R postigao bolje vrijeme od 156 GTA na Nordschleife....

:URL=http://www.bmwdeler.no/nordschleife.html:Nordschleife:/URL:

Black Knight_
26-11-2002, 12:47
Pa alfa 156 GTA ima problema sa focusom st170 i cuprom, gdje ce se mjerit sa civicom :P

Girrari
26-11-2002, 14:26
Ne znam zašto bi bilo teže postići 6.3 kod Alfe nego 6.8 kod Civica. To mi je totalna nebuloza i glupost.

Vjerujem da Alfa beži preko nosa, no tek kada mi nekoliko ljudi kaže da su je vozili i da je za ×××××, onda bumo se tak razgovarali, a do tada... Nitko nije vozio GTA, a možda samo par ljudi Type-R. Zasad mi ostaju samo specifikacije, a po njima je Alfa brža i ima bolje ubrzanje e basta.

INTCP
26-11-2002, 14:27
Bleki jesi ti kad vidio alfin motor i usporedio kako stoji. Stoji točno na osovini, a ne preko.

INTCP
26-11-2002, 14:36
Hhahahah. Evo vam vaša ××××na mjerenja na stazi. I koliko je alfa 75 ××××××.-

9,25 = 132 km/h Opel Calibra 4x4 Turbo 204 ps, Autobild

9,26 = 132 km/h Alfa Romeo 75 2.0 Twin Spark, Giacometti Marco April 2001.


Dakle alfa 75 sa 147 ks i zadnjim pogonom je gotovo jednaka po vremenu kao calibra sa 4x4 i 205 ks. A prosječna brzina je jednaka.

INTCP
26-11-2002, 14:39
Po ovim mjerenjima GTA je ispala odlična jer je brža od impreze i od starog m3.

ahhahahaha
26-11-2002, 15:20
evo vam ××××na mjerenja, hahahahaha, evo vam podaci sa staze, evo prolaznih vremena, crknite. :)) :)) :)) :)) :))

Black Knight_
26-11-2002, 15:40
civic type-r i alfu gta je vozio isti covjek koji ocito malo bolje vozi od debila koji je vozio imprezu i calibru.

:P

VR6
26-11-2002, 15:43
8,47 = 141 km/h 2002 Honda Civic Type-R, Horst von Saurma, Sport Auto 2002.
8,51 = 141 km/h 2002 Alfa Romeo 156 GTA 250 ps, Horst von Saurma, Sport Auto 2002.

Nemate se za sta uhvatiti, pa onda kao vremena nisu realna, itd... To sto je INTCP naveo nisu vozili isti vozaci, ali ova dva je vjerovatno vozio isti vozac, jel fino pise: Sport Auto 2002. A i nije samo na ovoj stazi Type-R ostvario izvrsno vrijeme, dakle...

VR6
26-11-2002, 15:46
Black bio si malo brzi...

Ovo je fino...
http://www.autoweek.nl/images/Articles/1203/volvo1.jpg

Black Knight_
26-11-2002, 16:38
Uf, ta felga bi dobro sjela na kalibru.

Pise ti vozac, Horst von nesto ispred imena casopisa...

Girrari
26-11-2002, 16:41
Kak ste dosadni s tim mjerenjima.

Pitam vas ponovo; jel' itko od vas vozio GTA u bilo kojoj verziji (osim alfe××× i Doca)???? Niste!? Onda kuš!
Jebali vas ti rezultati track testova i kojekakvih ××××××. Svaki magazin radi svoje testove i redovito imaju različite rezultate.

Alfa 147 GTA je ××××ni kompakt sa najboljim performansama u klasi i to su činjenice. Ne vidim razloga zašto uvijek nastojite posrati Alfu, pa vadite neke glupe rezultate i prolazna vremena. Sve novine su je nahvalile, pa i Auto bljic, ali neeee, sada odjednom ni Auto bljic VR6-ici nije mjerodavan. Jer nedo Bog da oni slučajno počnu hvalit' Alfu! Jedino se tu našla hrpa iskusnjara koji voze Golfa dizel na dvestopet gumama i Calibru u raspadu, pa pametuju o tome kakava je zapravo GTA.
Manite se Alfe, nitko vas ne tjera da je kupite i bolje ni nemojte jer bila bi to sramota za marku.


Od svega je Hondo isključen jer čovjek piše pametno i ne ×××× kao vas dvojica. Civic Type-R nema klimu i ima slabije performanse od 147 GTA, ali on bi je kupio i svaka mu čast na tome; to cijenim. A ne vas dvojica sa prosjekom od 19 godina kaj morate posrati sve kaj dođe iz Italije, a ako je slučajno iz Milana, peri deri gluposti velike...

Kaj je tebi VR6 jedini smisao života da tražiš ××××ne liste najpouzdanijih i prolazna vremena??? Daj odi van, na cugu s frendovima, prodrapaj se malo sa svojim metalnim ljubimcem, po×××× neku žensku i onda se vrati. Dok nisam imao ozbiljnu vezu (kak' glupo zvući) nisam znao da imam komp; stalno sam visio vani. Razmisli o tome.

bravo
26-11-2002, 16:52
girrari, samo OŠTRO SA STOKOM !!! :))

VR6
26-11-2002, 17:04
Black nisam siguran jel to vozac...

Girrari sta ti mislis da Doc moze ispitati GTA i dovest je do njenih granica?? Ovi vozaci sigurno mogu, a imaju i stazu za to. Svugdje u "normalnom svijetu" su vremena najmjerodavnija, i to za sportske automobile vremena po krugu, odredjenoj dionici. Pa znas li koji start do 100 km/h ima P206 WRC ili Subaru Impreza WRX. Pojma nemas, ali se zna da je Peugeot 206 WRC bar ovih zadnjih godina tu vladar (rally). Nahvalili 147 GTA u AutoBlicu Alfu, u kojem smislu?? Pa pise ti i u AutoKlubu da ima understeer, samo ti to ili ne citas, ili taj dio ne zelis da znas, a samo pohvale prihvatas. U Civicu Type-R se moze dobiti klima, samo nije serijska. A mislim da je razlika u cijeni GTA i Civic Type-R oko 5000 Eura.

Dom-Dom
26-11-2002, 17:55
Bravo Girrari , ti pišeš ono kaj ja mislim .Meni se neda s ovim "prof. doktorima" ubrzanja , kočenja i ostalim sranjima uopće natezati.Već sam jednom napisao , ljudi Alfa je govno, ××××××, troši ulje, trula je nakon godinu dana, ma uglavnom cazzo od auta, ma mi piace molto , i hvala Bogu kaj nas ima još pametnih koji volimo talijanske aute.Malo nas je , al smo pravi.

Hondo_
26-11-2002, 17:57
Sad mi je i malo neugodno zbog lijepih riječi koje piše Girarri. ;)
Ljudi dajte se skulirajte malo. Jel ko od vas vozio koji auto snage oko 200 ks i pokušao ga voziti 'do jaja'? Čisto sumnjam da je i zato mi je jako glupo čitati vaše postove o tome koji je auto bolji zbog razlike od par desetinki. Ne kažem da sam vozio do jaja, ali sam vozio. I mogu vam reći da je kod takve snage i brzine sasvim svejedno tih par desetinki. Dovoljno je za nijansu lošije prešaltati i već si u×××× mjerenje. Prema tome rasprava je bez veze.
Slažem se da je Civica nešto teže voziti jer samo u gornjem režimu (kao prava Honda) daje 110%, dok je dolje malo mirniji, a GTA ide linearno i medvjeđe snažno.
Kod odabira između ova dva auta mislim da će presuđivati prvo novac, a onda ukus. Type R pokušava biti beskompromisniji, dok GTA pluta na sredini između luksuznjaka i sportaša (raskošna oprema i luksuznija unutrašnjost) što zapravo za svakodnevnu upotrebu i nije loše. Honda u Type R-u nudi zadnju riječ tehnologije (i-VTEC) koja je upakirana u bezličnu karoseriju kompakta, a Alfa U GTA nudi motor koji vuče korjene tamo negdje u 60-im god. prošlog stoljeća (što nikako nije loše) upakiran pak u ljepuškastu karoseriju koja je puno atraktivnijeg izgleda. Honda je beskompromisnija i siromašnija - dakle jeftinija, a Alfa je luksuznija i uglađenija - dakle skuplja. Po performansama su tu negdje pa ko ima kakav ukus, taj će kupiti ono što mu je bliže ukusu. I dosta o tome.

Dom-Dom
26-11-2002, 18:14
Ajde fala ti Bože da ovdje neko nešto ovako pametno napiše.Pa ima pametnih ljudi , to me veseli.

Hondo_
26-11-2002, 18:15
Girarri kažeš da sam subjektivan prema Hondi. Pa vjerojatno malo i jesam jer mi je ovo što sad vozim treća i mogu reći da su to BILI stvarno nenad××××vi auti. Kažem bili jer ovo što sad rade je čisti kriminal. Em su po pitanju dizajna otišli sasvim u krivu stranu, em su Honde proizvedene u GB za Europsko tržište zapravo samo na pola Honde. Auto koji je dizajniran u Njemačkoj i u sebi ima 80% Europskih dijelova nije ono što je nekad bio pravi Japanac. Nikad nisam rekao da je novi Civic lijep i to niti neću reći zato jer auto jednostavno to nije. Istina je da je funkcionalan do jaja i prostran tako da se recimo opjevani 307 može sakriti, ali to jednostavno više nije Honda. Ako nemaš nešto od Type R-a ili S2000 ili (daj bože) NSX-a više ne možeš reći da imaš Hondu i juriš. Tužno, ali istinito. U isto vrijeme sviđa mi se ovo što se događa u Alfi u zadnje vrijeme i u kojem smjeru idu i nadam se da ih kriza u Fiatu neće omesti. Kad prestanem voziti Japance (Europske???), Alfa je prva na popisu.

mytbyte
26-11-2002, 18:43
Mehanika i motori su made in Japan, kod Honde je to najvažnije...a trovrati civic nije uopće loš, petovrati je dosta koma...

Hondo_
26-11-2002, 19:38
Mybite u krivu si. Jedini Civic (a zapravo i jedino Hondino vozilo koje dolazi iz GB) koje ima preko 50% dijelova iz Japana je Type R i zato na njega ide carina koja na ostale modele iz GB (EU) ne ide.

Frenki
26-11-2002, 20:45
Ljudi, molim vas, nek mi neko objasni kak ubacit sliku tu u ovaj okviric gdje pisemo tekst, ako tu sliku imamo na kompu i neznamo link s koga smo ju skinuli s neta???
Copy-paste ne radi, probal sam. mislil sam da to ide tak, al ide ×××××! neka druga je finta!
Ak ko zna, nek veli. placam pijacu!

VR6
26-11-2002, 20:48
Mora biti na netu, ne moze direktno ovdje s tvog racunara.

Ti Hondo konacno skuzio o cemu mi raspravljamo. Oni Alfu 147 GTA nazivaju najboljom u klasi u tom sportskom smislu, sto ona ocito nije, ako automobil slabiji 50KS uspije imati bolja vremena po krugu.

doc
26-11-2002, 21:09
"Manite se Alfe, nitko vas ne tjera da je kupite i bolje ni nemojte jer bila bi to sramota za marku. "
Svaka cast Girrari!

Vr6, jel ti vidis ista drugo osim tih mjerenja? Po tebi je to ko papi Biblija... Daj se malo urazumi. Ne razumijem zasto je tako tesko priznati da je Alfa 147 GTA najbolji kompakt u klasi. To su činjenice i kraj. Kad se sjedne o običnu Alfu 147 čovjek ima osjecaj da sjedi u autu klasu iznad. A svi ostali compacti su tu negdje. Sad Alfa jos ima i najjaci motor, i to nije dovoljno da bude najbolja. I da je prva po mjerenjima, opet bi ti Vr6 nasao neka mjerenja po kojima golf ima za 1 cm bolje kocnenje i opet Alfa nebi nist valjala. Kako me zvicira taj zadrti bosanski mentalitet od vr6 i BK.

i jos nesto: kakav omjer mase ima type R? 50:50 ?

doc
26-11-2002, 21:38
malo sam pogledao ta mjerenja na nekavom: nordschleife (ako se tako pise).

jedno pitanje za blaycka?
Kako to da prastara 75 sa zadnjim pogonom i samo 145 konja odlično parira tvojo Calibri koja ima za 3 sekunde bolje ubrzanje i 4x4 ? Kolko vidim samo 1 desetinka sekunde je Calibra brža?

i jedno za VR6?
vidim da obični Punto sa 60 KS (2000.) je brži od VW Golf GT TDi PD 115 ps? Ima duplo više konja od Punta, a ne može mu parirati? objasni to Vr6?

Nemojte sad samo pisati da mjeranja nisu tocna....
:)) :)) :))

INTCP
27-11-2002, 01:14
Ej doc nemoj tako alfa 75 2.0 ima 8.2 ubrzanje. to je negdje sekundu i pol manje.

Black Knight_
27-11-2002, 09:45
Doc, vec sam napisao, razliciti su vozaci vozili. Primjetit ces da su vremena razlicith vozaca/casopisa skroz razlicita.

Ocete da vam kazem sta me zivcira kod alfe GTA? Zivcira me sto na njoj nema apsolutno nista vrijedno spomena osim tog ovjesa koji je uostalomnapredan i na drugim alfama. Oko nicega se nisu potrudili osim oko ovjesa. Mislim da je to pateticno za jedan "sportski" auto koliko god da je jak motor unutra. Meni je zao zapravo jer 156 mi je lijep auto i volio da su napravili neku stvarno dobru verziju tog auta umjesto da su samo puknuli 3.2litreni motor unutra.

MANGO banGO
27-11-2002, 10:58
BOGATI, ŠTA SE NISU POTRUDILI OKO TVOJE KALIBURE OSIM DIZAJNA. TURBO JE UKURCU, 4X4 JE UKURCU,LIMARIJAAAAAAAA JE UKURCU, ŠTA VRIJEDI OSIM DIZAJNA KOJI ZASTARJEVA ???? :))

INTCP
27-11-2002, 11:15
To je zista umjetnost stavit turbo na motor. To je velika nauka

mentor odlog.
27-11-2002, 12:38
Ja mislim da BK gnoji po svakom autu od kojeg nije moguće napraviti batmobile. Sad ×××× da nema veze jak motor, a kad se komentirala njegova njakara vadio se na konje. 200 konja je puno ali opel je opel. Bilo kakva Alfa je bolja od bilo kojeg opela. Baš zbog 3.2 motora nije pametno uspoređivati 147 GTA sa type-r. 147 sa 2.5 motorom bi bila bolji auto od honde.

Black Knight_
27-11-2002, 12:48
boze... u opelu su se bar potrudili pa stavili sve to u auto, alfa se nije ni tolko potrudila, samo su bubnuli ogromni motor unutra i to je to.

intcp stalno ××××s protiv turba, zahvaljujuci turbu calibra turbo i ima perfomanse kakve ima jer turbo ima mogucnost overboosta. znaci kad stisnes gas do daske imas vise od 205 konja. to je za mene prednost. alfa je isto trebala stavit nekakav turbo motor kad su vec nesposobni napravit jak mali/lagan motor bez turba.

mentore glup si.

Black Knight_
27-11-2002, 12:53
INTCP, nije velika nauka stavit turbo na motor, treba ga samo malo pojacat i to je to. PA KOJI ××××× ONDA NISU TO NAPRAVILI? Oces rec da je rjesenje sa 3.2 litrenim motorom bolje?

Nije nauka ni stavit 4x4 na auto, nije nauka ni rasporedit bolje tezinu. Isto kao sto nije nauka ni stavit bolji ovjes. Nista od toga nije nauka, sve je to alfa mogla napravit. Ali nije, i meni je zao zbog 156ice koje je najljepsi auto te klase uz bmw.

I sta bi sad ja trebao dizat 156 i 147 GTA u nebesa samo zato jer imaju 250 konja? A mogli su ih napravit puno bolje. Znas i sam da su mogli, i ne razumijem zasto ih toliko branis kad znas da su zajebali.

mytbyte
27-11-2002, 13:53
Hondo,

barem motore proizvode u Japanu???

INTCP
27-11-2002, 14:39
Pa i ja bi isto volio da je i u 156 i 147 gta 2.0 JTS Turbo recimo sa nekih 230 ks. To bi bilo dobro. Ali isto tako bi mi falile neke prednosti i gušti velikog motora, koji ipak ima dobru snagu za svoju kubikažu.

Black Knight_
27-11-2002, 15:13
Eto, i taj motor bi isao ko i ovaj od 250 s overboostom tj. imao bi ista ubrzanja vjerovatno. Lakse bi se tunirao na sigurnih barem 280 konja samo dizanjem tlaka u turbini. Nos bi bio laksi i to bi donekle rijesilo understeer. Auto bi bio laksi i opet bi zbog toga imao bolje perfomanse, i kocenje i ubrzanje i prolazak kroz zavoj. Manje bi i trosio.

Eto kolko se toga rijesi samo pravilnim izborom motora.

I zasto bi ja sad trebao rec da je to dobro slozen auto kad smo eto zakljucili da se dao i bitno bolje slozit za istu cijenu i trud. I jos da mu stave 4x4 i malo prednju osovinu naprijed pomaknu i to bi bio fenomenalan auto, i lijep i dobar na cesti i ja bi bio prvi koji bi ga nahvalio.

Ali to nije tako i zato mi se cini ko da je napravljen "na vrat na nos" tek tolko da i alfa izbaci svoj "M"/"AMG" auto.

I zalosno je sto je, cini se, alfa tim GTA verzijama a popunila i taj "super sportski" segment svoje ponude i ne misli neko vrijeme radit nesto novo u tom segmentu. Dakle mjesto koje je bilo rezervirano za nesto posebno je popunjeno poluproizvodom i to ce tako bit neko vrijeme.

Calibra Zender
27-11-2002, 15:35
GTA (156/147) je takav kakav je jer sve drugčije i bolje košta. To je neki omjer koji je očito tvornici isplativ, a i očekuje se solidna reakcija potencijalne klijentele. A razvoj novog turbaka, 4x4 ili bilo čega dodatnog u uvjetima u kojima se nalazi vlasnik i "kasica prasica" Alfe u ovom trenutku nije realno. Morat ćemo svi skupa pričekati bolje dane i GTA izvedbe koje budu sam vrh klase. Dan kad će se barem približiti M3 i dići se u kompaktnoj GTI klasi onoliko koliko se u klasi iznad digao M3.

Hondo_
27-11-2002, 15:40
Mybyte nisam ni za to siguran. Vjerojatno da je tako, a u GB se samo sklapaju. Jedino je Type R mehanika made in Japan. Dosta elektronike na kojoj piše Nippon-Denso je isto iz EU, moja centralina je Made in GB, amortizeri su Nissin-Showa ali Made in EU, ima dosta Lucasovih dijelova (nešto elektronike i kočnice) itd.
Zbog svega toga mi je jako smiješno kada genijalci ovdje na forumu počnu sa raspravama da Japanci kopiraju europske marke. Pa gotovo svi Japanski proizvođači imaju svoje tvornice u Europi koje proizvode aute za Europsko tržište. Ti auti su dizajnirani u Europi od strane Europskih dizajnera da bi zadovoljili ukus Europskog kupca. Problem je jedino što su uz dizajn, ti Europski Japanci prihvatili i Europsku kvalitetu.

mytbyte
27-11-2002, 16:21
Istina, Hondo, nikako da otkrijem tog cvrčka koji mi stalno zuji iza lijevog uha u novoj Corolli, made in U.K....e, kako bih ga rado zgromio! :smile09:

E, kada bi Alfe radili u Japanu (gdje su jaaako tražene!) :))

mentor odlog.
27-11-2002, 16:25
BK(batman) još ti puno žganci moraš pojesti. Zaletavaš se sa izjavama i sudiš o pameti puno iskusnijih vozača od sebe. Vozači tvrde jedno a ti znaš da nisu u pravu jer si tako zabrijao. I to sve nakon iskustva sa kadilakom 1.6 i calibrom. Svaka čast. Nisam primjetio da si vozio ikoju hondu. Kako onda znaš da je bolja ili uopće dobra.

INTCP
27-11-2002, 19:04
Bleki slažem se s tobom osim jednog, a to je da treba radit nekakve prepravke na šasiji i osovinama. Motor je na osovini. Taj prevjes napred nije zbog motora. Ustvari kad bi se uvalio 2.0 ostane još dosta prostora do veznog lima. A auto sa 2.0 motorom je savršeno izbalansiran. Znam to jer sam ga vozio. Ne 2.0 nego 1.6 i vozio sam 156 1.6 koja ima jednaku šasiju. I opet kažem da je razliku jaaako teško uočit. Tako da 147 sa rednim motorom skroz rješava problem understeera koji se može reć da je manji od normalnog. Jer bi neki drugi auto sa običnim mcphersonom otišao u understeer, ali alfa bi još ostala zbog dvostrukih ramena.
4X4 sam već rekao zašto ne ide na taj auto. Taj auto ima platformu od brave, ja sam gledao 156 od ispod i tu nema mjesta ni u ludilu tj. dalo bi se napravit, ali to bi bilo preskupo za alfu.

doc
27-11-2002, 20:04
Blackyu, a sta su sve trebali promjenit na GTA. Stvait napred ralice do poda i iza ogromni spojler na kojem možeš veš sušiti? To je tebi cool.... Nisam imao namjeru vrijeđat tvoj auto, ali daj reci iskreno: kad staneš na semaforu gdje su mali cigani, jel istina da prvo trče k tebi? Kad ces prodavat auto, preporučam ti dodjes ovdje do medjimurja, tu imaš jako puno cigana - potencijalnih kupaca tvoje kante. Da se razumijemo nemam ja ništa posebno protiv Calibre, ali ovo na šta tvoja liči je stvarno čista ciganija. Hvala ti Bože šta netko poput tebe nije sudjelovao u stvaranju 156 GTA, ti bi valjda i krila narpavio sastrane,

Jesi se ti upoce vozio u običnoj 156? jel ti uopce imas imalo pojma o Alfama ili se sve temelji na burazovoj 145? Jesi kad čuo kako radi Alfin V6? Jel ti uopće znaš kakav je osjecaj vozit auto bez turbo rupe sa preko 200 ks?

I konačno, jel netko zna kakav omjer mase ima civic type R?

INTCP
27-11-2002, 20:07
61/39

Calibra Zender
27-11-2002, 20:17
INTCP, odakle ti podaci? Sad si to izmislio pa nek si ljudi misle. Kaj ti hoćeš reći da je dvolitraš jednako težak kao i šestak iz 147-ice? Ma daj molim te! Navedi izvor pa možemo pričati!

V6
27-11-2002, 20:17
dobar post calibra :))
Gta je takva kakva je, i kao takva je dobra i naći će dovoljno kupaca.
Alfa trenutno vjerojatno može staviti i preko 300 ks, samo tko će danas kupiti alfu sa recimo 350 ks ? Nije to recimo bmw, čiju su snagu povećali za samo "22 ks" Sljedeća alfa gta vjerojatno će logički biti jača, ovo bi bio preveliki skok.
Nego, jeste vidjeli pego 607 sa 400 ks na prednjim kotačima, sada se već biseri u auto klubu slažu da ide do 250 na prednji pogon, kada se taj pego bude proizvodio par godina i kada izađe nešto sa preko 400 ks na prednji pogon onda će opet okrenut ploču, elem elektronika je napredovala, ovjesi su nove genracije, materijali sve bolji, stabilnost i upravljivost nadmašila fiziku, ma shiti, ide i 400 ks na prednje kotače :))

doc
27-11-2002, 20:26
Ako je istina šta kaže Intcp, za omjer mase na Civicu, onda i priče o ogormonom understeru u Alfi, u odnosu na Civic padaju u vodu. Isto kao i rezlutati mjerenja na stazama.

INTCP
27-11-2002, 20:27
Calibra ne želim ja ništa reć da je jednako težak, nije. Ja govorim da da jer u pitanju dvolitraš sa turbom ne bi bilo takvog understeera, tj. to joj uoće ne bi bila glavobolja. Isto tzako znam da je motor na osovini jer sam gledao par puta, a od četverocilindraša do veznog lima ima još dosta mjesta, tako da ne visi motor preko osovine kako bleki misli. V6 vjerovatno malo visi, ali 4-cilindraš stoji ravno na osovini. Stog, ne bi trebalo radit nikakve prepravke na šasiji kad bi unutra bio 2.0 turbo. Eto to sam mislio

INTCP
27-11-2002, 20:32
A podatke 61/39 je bleki naveo na početku 4. stranice ove teme. To je dobar rezultat. Alfa ima 67/33.

Nisi valjda toliko naivan da misliš da ima blizu 50/50. Pa to je nemoguće postić kod auta koji ima prednji pogon. Šta je tebi čovječe, pa neki bmw-i nemaju 50-50, a kamoli neki prednjepogonaš sa motorom i mjenjačem napred. Šta ima bit otraga. Nema šanse da zadnju osovinu opteretiš s toliko.

ŠULE
27-11-2002, 20:34
Sve u ××××× i ovaj forum ako 2.0 200 ks može biti odvratno.
Vlasnik Clia 16v.

Black Knight_
28-11-2002, 09:55
Doc, ti si stvarno seljacina. Jesam ja spomenuo ikakve spojlere? Koji ××××× ××××s? Rekao sam mi je 156 najljepsi uz bmw 3icu a promjene koje bi napravio su iskljucivo tehnicke. I ti opet potezes moj auto.

Ma nabijem te na ×××××.

Black Knight_
28-11-2002, 09:56
61/39 je dobar omjer. S tim da type-r ima prednju osovinu skroz naprijed koliko je to moguce sto isto ima utjecaja na understeer.

Skyline GTR ima 57/43. Ali na njega su stavili i skretanje sa sva 4 kotaca tako da nema sanse da odes u understeer.

doc
28-11-2002, 16:06
Type R ima prednju osovinu skroz naprijed ko i svaki pravi monovolumen! :))

Black Knight_
28-11-2002, 16:14
Da, BMW 3ice su nadaleko poznati monovolumeni. :smile08:

Hondo_
28-11-2002, 22:43
Stručnjaci moji, a da prije svega usporedite ukupne mase auta i tek onda ih rasporedite po osovinama, možda bi stvar bila i malo jasnija.

_Honda-Interceptor_
29-11-2002, 04:08
Ljudi ako ovaj auto niste vozili ili bar vidjeli u živo poštedite ostale bilo kakvih komentara. Auto je čista perfekcija. na usporednim testovima u Njemačkoj (Hockenheim) CIVIC TYPE R je radio nabolje prolaze poslije Porsche-a 911 turbo iako su u test bili uključeni auti tipa M3 , Alfe GTA , i t.d. Samo zato što današnji tržišni uvjeti traže promjene karoserije ne možete ga odmah svrstati u obiteljske automobile, jer auto je ubojica !!!! :)) :smile10: