PDA

Pogledaj cijelu verziju : ne mogu vjerovati da je megane2 auto godine



pasko
19-11-2002, 19:05
smeće nad smećima auto godine u europi
pa zar su ti suci slijepi
katastrofa za auto industriju ako
magane zasluzuje epitet auta godine

OS-300
19-11-2002, 19:27
Tko si sad ti ××××te? :smile11: :smile11: :smile11:

Dom-Dom
19-11-2002, 19:35
Pa ni ja nemogu to vjerovati za takav ružni auto, ali ×××× ga ako preko 60% sudaca tako glasa, onda je to tako ,makar mi nije jasno kud ide moderan dizajn.

Dalibor
19-11-2002, 20:00
Ma ko ste vi: objektivni promatraci?
Zar nije ljepota subjektivni opjam? Meni je megane 2 prelijepo auto i totalno zasluzuje ovaj naslov!
Takodjer bi podsjetio na ostale vrline ovog auta:5 zvjezdica na NCAP testu, kvalitet izrade, ponasanje, motori, cijena... :smile10: :))

Black Knight_
19-11-2002, 20:01
ma to je oduvijek bila francuska brija. pa pogledajte kakve modne nakaze se secu po njihovim modnim pistama. pret a porter. boze sacuvaj debila.

ti ljudi su jedna hrpa govana koja u svom nastojanju da budu "urbani" i "moderni" ce bez kritike prihvatit sve sto je avangardno, drukcije i sto je potpisao poznati dizajner/dizajnerska kuca bez obzira na to koliko je ruzno. sve gomila nadrogiranih ×××××cina na kokainu sto trpaju kurce u guzice cijeli dan i onda proglase nesto lijepim.

c3, c5, megane 2, avantime - bogovi ruznoce. ajde jos c3 se moze proglasit da je sladak ali ×××××u pa i herby je bio sladak pa nikad ne bi kupio bubu.

toliko mi se gade ti ljudi, ne mozete zamislit. kakvih samo retardiranih majmuna ima na ovoj planeti, toliko da su u vecini.

alfa099
19-11-2002, 20:06
Ja bih svoj glas dao za Megane 2! Prošli model bio mi je koma, ali ovaj novi je pun iznenađenja! U živo izgleda odlično!
BTW, Alfa 145 kad je izašla bila mi je ruglo, jer sam čekao nešto kao 33. 156 mi je bila čudna, nakazna, pa vidi ti sad... :o

Dalibor
19-11-2002, 20:16
Pa ja neshvaćam ovoga koji non stop pljuje po francuskim autima i to što mu se nesviđa dizajn???!!!
Pa pusti nas da uzivamo u njemu a ti pokusaj (naravno pokusaj ali neces ni pokusati jer nemas sta) probati naci koji objektivni razlog"!

594 krešo ah
19-11-2002, 20:18
pasko, sto ti je, najlakše je kritizirati druge. megan i nije ružan, neobičan da, možda i čudan ali i to se nekome sviđa npr. meni.renault je uvijek bio originalan, svemirski ali i upješan, ljudi su ih kupovali ne samo zbog dizajna ako se nekom sviđa.druga stvar su kriteriji po kojima se bira auto godine. najbolji ne znači i najkvalitetniji. onda bi mercedes bio svake godine izabran za auto godine.

VR6
19-11-2002, 21:03
To sam ja nedavno pisao Bleki, da dizajn ne mora obavezno biti lijep...

Meganea nisam vidjeo uzivo pa ne znam koliko je lijep, ruzan mi nije bar prema slikama, a ni posebno lijep.

doc
19-11-2002, 21:13
vr6, kazes da megane nisi vidio uzivo pa ne mozes sudit kako izgleda? A za Alfu 166 si srao da je ružna, a prvi put si je vidio pred 3,4 mjeseca. I golf r32 ti je predivan, a nisi ga vidio uživo. A 147 GTA ima ružne spojlere, a nisi ih vidio uživo.

DKW_
20-11-2002, 00:16
Bleki, You are my hero:

"sve gomila nadrogiranih ×××××cina na kokainu sto trpaju kurce u guzice cijeli dan i onda proglase nesto lijepim"

Već dugo se nisam ovako nasmijao ovakvoj opasci.... :)) :)) :)) :))

Ma svaki od tih zapadnih naroda koje mi često sluganski pušimo su mustre na svoj način. Evo Talijani: oni ništa pod milim bogom ne mogu pošteno SASTAVITI: uvijek neki ku** mora zijevati, škripati, uvijek je to: "koga××××, idemo doma..." Evo švabe: dovoljno je vidjet njihove "zabavne" emisije na satelitskoj TV, njihove "tjunirane" aute pa da vidiš sa kakvim ukusom oni stvaraju svoje produkte... Još dobro i izgledaju! (doduše dizajneri su im često ne-nijemci...) A mi, rvati, samo gutamo... samo imamo nesreću da smo neorganizirani, nesložni i sjebani pa automobilsku industriju nemamo mi, Albanci i Bugari....

DKW_
20-11-2002, 00:17
...a Megane sam vrlo kratko vidio uživo i nije loš...malo mu je ta guzica ×××××ska :)) :)) :))

ipi
20-11-2002, 00:22
meganII je zasluzio pobjedu !konkurencija mu je bila slaba, najsigurniji je auto u klasi, sjajni motori,odlicne performanse,olicna zavrsna obrada,kvalitetni marerijali,seriska oprema iznad prosjeka,povoljna cijena,sjajni dizel motori,avangardan dizajn,...mislim da na slikama nije bas lijep ali da ce uzivo izfledati puno ljepse. sigurno je trenutno najbolji i najmoderniji auto u klasi! to je moje misljenje !

VR6
20-11-2002, 00:57
Doc sta sad ovo pises, opet neke dezinformacije...

Alfu 166 kad sam vidio uzivo onda sam vidio koliko je zapravo ruzna.

Mislim da za R32 nisam napisao da je predivan.

147 GTA mi se takodjer ne svidja posebno.

Automobil obicno ako je na slikama lijep onda je i u stvarnosti, razlike znaju postojati, ali minimalne, jel ipak kad se nesto vidi u 3D izgleda drugacije.

Brock
20-11-2002, 08:21
Vjeruj, vjeruj,... Baš me zanima koji drugi novi auto možeš dobit' sa 8 zračnih jastuka, progresivni servo, putni komp., retrovizori i stakla na struju, 98 ks, bla-bla,...za 13300 eura. A sprema se i verzija sa 80 ks koja će biti ispod 13000 eura. Gledano očima normalnog Hrvata / kupca, ovaj auto stvarno zaslužuje naslov europskog auta godine, a sigurno je i best buy u nižoj srednjoj klasi u hrvata... :)

Fresh
20-11-2002, 08:57
Daleko od toga da je Megan II ružan auto. Trebalo mi je malo vremana da se naviknem na njega gledajući ga na slikama, a onda sam ga vidio i uživo (verziju s 5 vrata). Ostao sam neugodno iznenađen kako je mali auto, pogotovo stražnji kraj. Peogoet 307 pored njega izgleda kao autobus.

Isto tako čitajući test o njemu i sami novinari zaključuju da je na zadnjoj klupi tijesno i da za više osobe nema mjesta za glavu, a prtljažnik je i manji nego u Meganu I.

Svi nasljednici prijašnjih modela idu za tim da ponude još više mjesta za putnike, a Megane II ponudi neobičan dizajn na uštrb putničkog prostora.

Black Knight_
20-11-2002, 10:28
Ma sta vi ljudi pricate? "Nije ruzan, treba samo malo se naviknut."

Pa ×××××u mater, jedi govno svaki dan pa ces se naviknut i bit ce ti fino nakon nekog vremena.

Vidio sam megane II uzivo, dofuravali su ih na sleperu. Uzas koje korito od auta.

307
20-11-2002, 11:45
Ovaj bleki ko da je iz srednjeg vijeka došao. Tko kupi opela i to još calibru za mene nije normalan čovjek. Što se tiče Megana II, govorio sam ja de će bit prvi, a tek kad počne prodaja. Bit će ih više nego golfova na cesti, što je odlično (barem više neću morati svako malo gledat ××××××=golfa na cesti).
Ha ha ha. Kao talijani su najlijepši (dizajn ovo ono) a francuzi ih gaze gdje god dobiju priliku...
Baš mi je drago što je Megane II pojedio.

ISS
20-11-2002, 12:04
NE KUŽIM TE ŠVABOFILE I RENALTOVCE ŠTO GOD DA IZBACI ODLIČNO JE, OVAJ IMA DOBAR DIZAJN OVAJ JE NEOBIČAN OVAJ JE EKSTRAVAGANCIJA, MA OD××××TE, RUŽNO JE RUŽNO I NIŠTA NA OVOM SVIJETU TO NE MOŽE PROMJENITI, BLEKI KORITO JE SAMO JEDNO.

elia rs
20-11-2002, 12:06
Tako je, 307! U ovim postovima se vidi koliko je ovo drustvo i ova drzava primitivna! Cijela Europa ocijeni kako je megane auto godine a onda se ovdje nadje par kretena koji ××××. Pa daj, idite repu vadit, seljaci! Po vama je idealan auto nesto tipa calibre, 92 godina, 200000 km na satu, turbo motor u raspadu i onda smo glavni! Jos ako ima 4x4, dobar je i za njivu orat. Ne svidja vam se golf (klasika), ne svidja vam se 307 (prostranost) ne svidja vam se megane (svemirski dizajn) al kalibra je dobra! Vjerovatno za orat! A 147 ima super ovjes, znate, to super lezi a u Auto klubu profesionalci kazu da 307 ima najbolji ovjes u klasi. Onda svi kazu ma to je ××××××, 147 ga dere u zavoju. Pa jel vi znate sta je dobar ovjes? to vam je savrsen kompromis izmedju udobnosti i lezanja. Da je Peugeot htio napravit najsportskiji ovjes to bi i napravio al to im nije prioritet!

REALNO
20-11-2002, 12:07
ALFA JE POJAM I MJERILO ZA DIZAJN A PO KVALITETI JE DALEKO IZNAD OD TAMO NEKIH FRANCUZA NAROČITO PEUGEOTA ČIJI DIZAJN NE PRATI KVALITET, DAJTE ××××TE JUČER SE IZ PIZDE IZAŠLI AROGANTNI ×××××I.

Black Knight_
20-11-2002, 12:38
Calibra je bog, isus krist i duh sveti dizajna nasprem meganea 2 a 12 godina je star auto. 4x4 za njivu orat? Jesi li ti poludio. Da te ja malo provozam u toj kanti za njivu orat pa da vidis cemu sluzi 4x4? Konju jedan glupi nisi se vozio nikad brze od 130 i tih rekordnih 130 si na autoputu isprobo i onda usporio na 80. Ali calibra nije samo lijepa nego ima DALEKO DALEKO bolji koeficijent otpora zraka od bilo cega sto je ikad izaslo iz renaulta.

I zar nisi primjetio da se tocno uklapas u ono sto sam ja reko. "urban" wannabe. Proglasis nesto sto nije lijepo lijepim i onda zoves ljude koji nisu toliko glupi da sloze s tobom primitivcima. Kvazi intelektualci.

RUZNO JE RUZNO i nijedno govno bez ukusa koje samo gleda sto neki ×××××cina dizajner s dva kurca i pola kile vazelina u guzici narise u trenutku ekstaze nece to promijenit.

I vec mi je pun ××××× toga sto stalno povlacite moj auto. Ocito da vam je trn u oku.
Kupio sam ga jer za te pare nema ljepsi auto i s boljim perfomansama, ni blizu. Ja bar imam muda da ga kupim. Nisam pickica koja vozi govno od 60 konja i tu pametuje sta dobro a sta nije i meni ×××× kak mi se auto kvari. Nista ne znas ni o voznji ni o autima i napusi se kurca jer znam da volis.

:smile07: :smile07: :smile07:

mytbyte
20-11-2002, 13:18
Sve je ovo akademska rasprava, ajde da se svi, i oni pro i oni kontra, nađemo u nekom od Renaultovih salona 30.11. kada su dani "Otvorenih vrata". Da vidimo onda kaj je! Auto godine ne bira se isključivo zbog dizajna, pa ako zaključimo da je straga premalo mjesta, da su materijali prosječni, čak lošiji(a to su već ustvrdili sami Francuzi na recimo MotorsTV), da je gepek malen, da se ovjes i motori ne ponašaju kako treba (i za to postoje neke naznake)onda ćemo znati je li Megane 2 zaista zaslužio titulu auta godine ili prijevare godine...to kaj tradicionalno francuzi uvijek imaju više opreme od ostalih ništa ne vrijedi ak je sam auto "za×××××"!
I gdje to piše da je Megane osvojio 5 zvjezdica???? Na NCAP-ovom siteu sigurno ne jer rezultati još nisu objavljeni!!! Ako i jest osvojio to je vjerojatno još jedna namještaljka tipa one s Mercedesom: naime, Megane 2 ima zračne jastuke u sjedećoj površini sjedala pa je vjerojatno NCAP to iznašao kao razlog da mu da koji postotak više kojim je probio prag...
Da se razumijemo, meni je Megane II ok, dizajnerski ipak malo neskladan, kao i VelSatis, ali zato kažem da ga treba vidjeti uživo pa suditi...kao i ljudi, neki auti su fotogenični, neki nisu... :))

Black Knight_
20-11-2002, 13:48
Ja sam ga vidio i izgleda ko ga je picasso wannabe dizajniro.

da se razumijemo, oblik tog auta garantira nesportsku voznju tako da nema tu dalje rasprave, auto je ruzan i nesportski, dakle opravdanja za svoju ruznocu nema.

OS-300
20-11-2002, 14:33
Bleki,tvom lupetanju nikad kraja.Da li dizajn i visina vozila sprečavaju npr.Hondu civic type R ili Alfu 147 GTA da budu pile.I te jeftine fore oko najboljeg koeficijenta otpora su stvarno jadne.Bolje bi bilo da taj tvoj auto ima bolje kočnice nego tako "bitni" koeficijent otpora.Shvaćam i spiku da ti se auto jednostavno ne sviđa,ali sve ostalo iz tvojih usta je čisto iz××××vanje i nevažno trabunjanje.

Voltaire
20-11-2002, 14:46
Bio nekad q10...Sada je to Black Horse,pardon ,ono Knight znači vitez,a po nivou diskusije i tolerancije to svakako nije,bliži je jeftinom viskiju.To ždri×××× posra kompletnu naciju i njen doprinos modernom društvu i povijesti...Pa crno govedo malo udžbenika povijesti(općenito)i autoindustrije ne bi ti bilo naodmet.Idi,svršavaj u svojoj Calibri,ostavi se onoga o čemu nemaš pojma.

quattro
20-11-2002, 15:05
Ej BK, mislio sam da imas vise kulture ali nazalost vidim da se brzo i ti posluzis primitivizma, u smislu kako pricas - ja mislim da je bistvo foruma pricati, diskutirati i vidjeti, sta drugi misliju o stvari - a vi se samo napadate, izvini ali stvarno je to balkan, dje je najbolji oni, ko najbolje grdo govori - nije to neka mrznja do vas, jer sam ja iz slovenije, ali kada sam na italijanskim forumu, nikada ne dođe do avakih ispada.....Zao mi, kada vidim, da niste pripravljeni napraviti korak dalje.....

Black Knight_
20-11-2002, 15:17
Jednostavno sam ogorcen "modernim" dizajnom koji se temelji na tome da povuku par crta koje se sijeku pod cudnim kutem i onda to koriste kao osnovu za dizajn. Odrezu svjetla, karoseriju, prozore, sve prema tim crtama koje su apsolutno povucene bez ikakvog smisla picasso style. Pogledaj samo liniju megana, pa to je uzas.

Civic type-r je nizi, ima mnogo nize teziste i sasija mu je oblikovana monovolumenski ali se siri prema dolje za razliku od megana koji vise lici na kombi. civic type-r ima i kotace zabijene u same kuteve sasije i sasija kao da izlazi iz njih, da ne govorim o krutosti sasije. Ako ti ne vidis razliku izmedju civicove sasije i meganove onda stvarno nemam sta za razgovarat s tobom. Jedino se mozemo okladit da ce type-r izdrzat daleko brze prolaske kroz zavoje a megane ne da ih nece izdrzat nego ce se prevrnut.
honde inace imaju nisko teziste. ako ne znas zasto je bitno nisko teziste isto nemamo sta razgovarat. sad ces ti meni tvrdit da i multipla je dobra u zavoju.

_Stevo
20-11-2002, 15:25
"Odrezu svjetla, karoseriju, prozore, sve prema tim crtama koje su apsolutno povucene bez ikakvog smisla picasso style. Pogledaj samo liniju megana, pa to je uzas."

Nova moda, kubizam u autodizajnu
:))

bleki....
20-11-2002, 15:32
ti, ja i nama slični čemo uvijek odabrati i kupiti aute tipa calibra, honda alfa itd, sa 300 ks i gledaće nas ko debile, a frustrirani ×××××i i oni koji se srame ili nemaju muda, straha što će reći okolina i na kraju krajeva ××××na obitelj je tu, žena koja kucka po tikvi kupi focusa kupi megana kupi golfa, mislim da još možemo biti sretni.
Objektivno koliki postotak ljudi će kupiti coupe zvijer sa 300 ks makar deset godina stara a da ne ustupi pred onim "meni treba nešto praktično" a4 tdi, ili passat ili što već i onda je to zakon, renault je meni oduvijeki bio simbolj sirotinje, bijede, ružnoće i kanti na cesti, tko hoće neka se tješi da uživa u serijskoj opremi i 19 jastuka ali durilo u moju garažu ne ide !!! Pozdrav.

Mazdohist
20-11-2002, 15:52
Kako to Megane moze biti bolji od Mercedesa E-klase?
Ti izbori su u glavnom dosta ××××ckavi. Istina da je Megane u najprodavanijoj klasi u Europi ali to ne smije biti mjerilo izbora. Znaci sve sto je vece klase tesko ili gotovo nikako ne moze pobjediti. Cast 156-ici ali ona je zbilja rijedak primjer u novije doba.
Ma kvragu....trebala je Mazda6 pobijediti!!!

VR6
20-11-2002, 15:53
Fresh "Svi nasljednici prijasnjih modela idu za tim da ponude jos vise mjesta za putnike, a Megane II ponudi neobican dizajn na ustrb putnickog prostora."

Mozda su skuzili da ne treba vise, vecina kupuje sada automobile klase Clia, ako su u njima zadovoljni ponudom prostora, ne treba onda ni u Meganeu vise. Novi mi izgleda bas visok, pa mi je cudno ovo sto pricas da visi nemaju mjesta za glavu. Mnogi se zale i na Golfa da nazad ima malo prostora, a on ga stvarno ima dosta, po meni i ne treba vise za tu klasu.


307 "barem više necu morati svako malo gledat ××××××=golfa na cesti"

Ovo ti stvarno nije trebalo, ti ovdje Blekiju pricas da je dosao iz srednjeg vijeka, a vidi sta ti pises.


elia rs "U ovim postovima se vidi koliko je ovo drustvo i ova drzava primitivna! Cijela Europa ocijeni kako je megane auto godine a onda se ovdje nadje par kretena koji ××××."

Jeli Megane imao konkurenciju ove godine u klasi kompaktnih automobila?? Nabroji koju, takodjer i u nizoj klasi Clia, jeli imao konkurenicju?? Vecinom te dvije klase osvajaju titule, a on tu i nije imao neku "jaku" konkurenciju.


Black Knight_ "Jednostavno sam ogorcen "modernim" dizajnom koji se temelji na tome da povuku par crta koje se sijeku pod cudnim kutem i onda to koriste kao osnovu za dizajn."

Ogorcen ili ne, to je pravi dizajn, zato je Renaultov dizajner dobio nagradu. Ali mene napadaju kad kazem da dizajn obicno ne mora biti lijep, misleci na pravi dizajn, iako vecina (pa i ja nekada, jel se tako lakse shvata) govori jeli automobil dobro ili lose dizajniran na osnovu toga koliko je lijep. To bi ustvari bilo i logicno, ali ipak...

"civic type-r ima i kotace zabijene u same kuteve sasije i sasija kao da izlazi iz njih, da ne govorim o krutosti sasije. Ako ti ne vidis razliku izmedju civicove sasije i meganove onda stvarno nemam sta za razgovarat s tobom."

Poslao sam tamo na hr.rec.automobili.binaries slike novog Meganea Sport koji je negdje uslikan, pa pogledaj kako izgleda...

I tebi bi dobro doslo malo vise tolerancije i razumjevanja i tudjih, ne samo tvojih pogleda.

Black Knight_
20-11-2002, 16:12
Sta se ja imam slagat s ljudima oko ljepote auta? Meni je taj auto toliko ruzan da je mi je i dijana ljepsa, a dijana je dno dna. Ako je nekome lijep taj auto onda ili nema ukusa nego samo gleda sta je avangardno i "moderno" ili je lud pa mu se stvarno svidja. Ako je lud to je u redu ali vecina tih ljudi spadaju u prvu kategoriju.

Ali cinjenica stoji da je nepraktican dizajn. Ako oces bit drukciji od drugih kupi ruglo i pricaj ljudima kako je to zapravo lijepo i da oni to ne shvacaju jer su primitivni.

Mozemo se slozit oko jednog, dizajn megana 2 je ko vesna pusic, ili ga volis ili ga mrzis. Ja osobno mrzim oboje.

OS-300
20-11-2002, 16:34
Upravo tako VR6,novi Megane će imati i 2,0 u turbo verziji.Pa neka mi netko kaže da će taj auto biti nesportski ili da će se izvrnuti u prvom oštrom zavoju.Gluposti,gluposti,i još jednom gluposti.Mislite da bi si nakon tolike sportske tradicije Renault dozvolio takve gafove ili da bi ugradio tako snažan motor u auto sa nestabilnom karoserijom i ovjesom.Još jednom gluposti.Što se tiče mojih primjera sa Hondom i Alfom 147,njih sam naveo da ti pokažem da dizajn ne mora obavezno igrati presudnu ulogu u voznim osobinama auta.Tako bih i ja mogao po tvojoj bolesnoj logici proglasiti prijateljevu Alfu 147 smećem samo što na prvi pogled moj Megane coupe izgleda puno niže i aerodinamičnije kada je parkiran uz njegov auto.To je potpuno dječja logika i zavaravanje.A na ovog lika po nickom Bleki,nemam komentara... :smile08: :smile08: :smile08:

Black Knight_
20-11-2002, 16:53
i alfa 147 zasigurno pati od prekomjernog understeera

OS-300
20-11-2002, 17:27
Daj Bleki molim te... :smile08: :smile08: :smile08:

INTCP
20-11-2002, 17:35
bleki jesi ti blesav, alfa 147 ima najbolje držanje u klasi. I prije calibra sa samo prednjim pogonom ima underster nego 147. Jel ti znaš koja je uloga dvostrukih ramena. Pa uopravo da spriječe understeer. A alfa 147 ima to kao i 156. Pa i ti kažeš da imaju odličan ovjes. I onda kažeš da ima understeer. Pa kosiš sam sebe. Možda gta ima nešto slično understeeru, ali obične nemaju problema s tim. I vjerovatno su najbolje u ležanju na cesti. Ne lupetaj.

http://www.carsfromitaly.com/alfaromeo/popups/147susp_front.jpg Razmotri malo ovo i razmotri na drugim autima.

INTCP
20-11-2002, 17:36
http://www.carsfromitaly.com/alfaromeo/popups/147susp_rear.jpg
A ovo sprečava ovesteer

INTCP
20-11-2002, 17:41
E moj bleki nešto lupetaš o težištu. Pogledaj malo koliko ima mjesta u 156 i 147 između vrata iznutra i sica. Sicevi su zbijeni jedan uz drugi upravo zbog težišta.

Black Knight_
20-11-2002, 17:46
Kakve veze ima 4x4 s understeerom osim sto povecava tezinu zadnjeg dijela?

INTCP, vjerujem ja tebi u ovjes i sve, sigurno to nije izrazeno ko kod golfa ali postoji. 156 vjerovatno nema uopce, ali 147 od oka ima

Black Knight_
20-11-2002, 17:50
Nisam nista rekao za teziste 156ice.

A nisam nista ni rekao o understeeru 156ice. 147 je sigurno vise sklona understeeru nego 156. 156 vjerovatno jako dobro ide u zavoju. 147 slabije jer ima losiji raspored tezine. Ali zasigurno ide bolje od golfa.

Sta se odma vrijedjas. understeer je najvise funkcija loseg rasporeda tezine, ovjes je tu da to popravi donekle pa eto, alfa ima bar to kao rjesenje problema.

INTCP
20-11-2002, 17:54
Ma kako može 147 imat, kad 147 drži bolje od 156. 156 i 147 imaju cijelu mehaniku jednaku. Jednaku kužiš zajednički motori, mjenjači (doduše u nekim brzinama su omjeri drugačiji), ovjes, upravljački sistem, kočnice, i šasiju.

Osim toga prijatelj mi ima 147 i pržio sam je. A pržio sam i 156. Ja nisam neki toliki ekspert da bi baš primjetio razlike između 2 auta koji imaju jednake ovjese, šasiju, samo jedan nema guzicu. Ali po nekim pravilima 147 bi trebala bolje držat u oštrim zavojima zbog kraćeg međuosovinskog razmaka. Ovdje možemo vjerovat teoriji budući da se radi o tehnički identičnim autima. A i sam kažem da im je i ponašanje u vožnji jednako.

INTCP
20-11-2002, 17:56
Znači onda svaki auto te klase ima izraženiji understeer od 147. Budući da niti jedan nema dvostruka ramena naprijed.

INTCP
20-11-2002, 18:00
Osim toga kakve veze ima ako je lakša otraga. To više paše ovesteeru. A za to ima nezavisni mcpherson straga. A ta dvstruka ramena sprečavaju understeer ako bi došlo do njega. Kažem ti ja sam ih vozio baš u kratkim zavojim do granice jer je tu najlakše pi ne nekoj velikoj brzini uočit nedostatke. I 147 se odlično ponaša, a brzinski prosjeciu su kao i kod 156. Sama činjenica da neki auto te klase leži kao 156 je dovoljna da ga se proglasi kraljem ležanja u klasi jer je i 156 u vrhu svoje klase uz bmw.

OS-300
20-11-2002, 18:00
Znači i novi Megane je nestabilan "od oka",hvala što si otkrio pokriće za argumentaciju svojih tvrdnji.Još nisi odgovorio na onaj nonsens o Megane-u II kao potpuno nesportskom autu.Šta je onda tih 225 ks(iz 2,0 turbo)u njemu za obiteljski režim vožnje?I šta je sa podatkom o najvećem međuosovinskom razmaku u klasi.Da li je i zbog toga "nestabilan". :smile11: :smile11:

alfist_zg
20-11-2002, 18:04
slovenac, samo nas poštedi svojih lekcija o demokraciji i toleranciji...i svojih prosudbi tko je za šta spreman.

Ako ti je ovo balkanski forum , onda odsmučaj na neki europski, ok?

INTCP
20-11-2002, 18:05
OS-300, ne znam kakav je megane ali ne očekujem ništa spektakularno od tog auta na sportskom polju. Normalno da će taj najjači bit jurilica. Ali obični modeli su svi podešeni na udobnost i to ne samo da imaju mekane opruge već i konstrukcije ovjsa u francuza su uvijek bile prije udobne nego sportske (posebno otraga). Mjenjači su uvijek bili uglavnopm neprecizni i spori. A motori slabi za svoju kubikažu. Ima i izuzetaka naravno, ali oni samo potvrđuju pravilo.

INTCP
20-11-2002, 18:07
Taj najveći razmak niš ne znači. To ima smisla na ravnom i u dugim zavojima. Ali ta razlika je toliko mala koju bi alfa 147, focus ili civic nadoknadili i da je dva-tri puta veća zbog puno boljeg ovjesa.

OS-300
20-11-2002, 18:23
Ja nisam ni tvrdio da će se taj auto moći mjeriti sa gore navedenim autima,ali tvrdnja od BK da je totalno nesportski zbog njemu nepopularnog dizajna ne stoji.I tko kaže da će taj auto imati mekan ovjes kao i svi ostali modeli.Pa to bi bila ludost.Staviti na coupe sa toliko konja nesportski ovjes.Usput,vozio sam prijateljevu 147 i mogu reći da je to vjerojatno najbolji ovjes u klasi.Tako da ja protiv te Alfe nemam ništa,štoviše ja sam ga isforsirao da kupi taj auto umjesto Audi A3.I mislim da ga u konačnici nisam pogrešno savjetovao!!!

INTCP
20-11-2002, 18:26
Nisam ja ni rekao da će oni na najjači stavit mekan ovjes. Govorim za obične modele. Normalno da ne stoji tvrdnja da se po dizajnu gleda koliko je auto sportski.

OS-300
20-11-2002, 18:30
Znači obojica se slažemo da je BK glup! :)) :)) :))

INTCP
20-11-2002, 18:37
Pa ne znam malo mi je glup malo ne. Al jednom sam ga gadno nabauljao (ne znam da li je pročitao, nešto je kulturniji sad sa mnom). U svakom slučaju više se iskazao kao glup. Sorry bleki, al tako je. :))

Haki
20-11-2002, 19:23
Ah cini se da su ljudi danas totalno sljepi ne vide sto je lijepo a sto ruzno .Ali ipak je francuz, koji imaju posljednje vrijeme puno ljubitelja, medu njima sam i ja .Ipak megan je nekak cudan neobican i mislim da se treba naviknuti na taj dizajn isto kao i na avantime i velsatis .Kad se ljudi naviknu nece shvatiti da je to renault. Jer cega biti pun k.... na cestama.Isto koliko je clio . .. :) :)) :))

bzzzzzz
20-11-2002, 19:27
Bleki je uvrijeđen i ogorčen,nemože shvatiti što se događa i da je Megane auto godine i onda priča svašta,ponaša se nekulturno,tuđe stavove ismijava,blati,proglašava masu ljudi "ludim" ili bez "ukusa",pljuje okolo i misli da je on jedini sa ispravnim stavom i da su njegova gledišta ispravna.Sam sebi upada u usta.Proglašava jednog od najpriznatijih dizajnera "×××××om" i sličnim nekulturnim izrazima,a da nema pojma što govori i o kome govori.Cijelu naciju proglašava "×××××ima".Njegovi komentari su ispod svakog nivoa ljudske komunikacije.
Nesviđa ti se,gadi ti se uredu tvoj stav,ali može malo kulturnije????!!!!
Fino se ti smiri,uzivaj u autu koji se tebi sviđa i ne pljuj po onome što ti se ne sviđa ili možda ne razumiješ. :)

RENAULT FAN
20-11-2002, 20:12
Renaultov novi Mégane proglašen je Automobilom godine 2003. odlukom međunarodnog žirija koji se sastojao od 58 automobilskih novinara iz 22 europske zemlje. Mégane II je pobijedio između 30 predloženih automobila sakupivši ukupno 322 boda i to ispred Mazde6 (302 boda) i Citroëna C3 (214 bodova). Ovakvu odluku međunarodni je žiri obrazložio Méganeovim ODLIČNIM PODVOZJEM I UDOBNOŠĆU, VRHUNSKOM UPRAVLJIVOŠĆU, dobrim kočnicama te sofisticiranim sustavima pasivne sigurnosti. U Renaultu naglašavaju i to kako od novog Méganea očekuju da osvoji 5 zvjezdica na skorašnjem EuroNCAP testu.

Mégane II je predstavljen na pariškom salonu automobila u rujnu ove godine i do kraja će studenog doći u prodajna mjesta diljem cijele Europe. Prvi tržišni rezultati već su ohrabrujući, a od do sada prodanih primjeraka 70 posto čini izvedba s petorim vratima te 70 posto dieselski motori (40% 1.9 dCi sa 120 KS i 30% 1.5 dCi s 80 KS). Također se naglašava kako su kupci novih Méganea pretežno mlađi ljudi te kako je značajan dio njih do sada posjedovao automobil u toj klasi, no od nekog drugog proizvođača.

Osvajanje titule Automobila godine ne predstavlja novost za Renault. Taj je proizvođač dobio ovu laskavu titulu već četiri puta do sada uz R 16 1966., R 9 1982., Clio 1991. te Mégane Scénic 1997. godine.

Girrari
20-11-2002, 20:20
Joj Bože sačuvaj me ovolikih frustracija...

A koliko si ti Črni u stanju prosrati, pa to je za ne vjerovat. Kao ti imaš muda voziti seljački auto zato jer time dobivaš malo za puno..., a ona prozivaš one kaj su kupili auto zato kaj im je praktičan; pa jesi li ti toliko glup..., ma sori, retoričko pitanje... Kako ne razumiješ da si kupio auto iz računice... puno konja za malo para. Dakle, nisi ti ništa ispao faca jer si kupio pregršt konja već si ispao običan tip kojeg muče kompromisi kao i sve nas.
Za novi auto nisi imao para i to je činjenica; dobro možda za Tempa... Stoga ne prozivaj one koji su odlučili svoj novac investirati u novi auto umjsto da kupe poluraspadnutu (i kako ti kažeš) wannabe pilu.



E sad kaj se tiče Megana. Osobno mi nije nešto. Mislim... u redu auto kojeg nikada ne bih kupio, ali da je zaslužio biti auto godine; jest. Jer je pokazao svima da neke firme još imaju muda napraviti nešto drugačije.

Pametni
20-11-2002, 20:49
Švabe nemaju muda napravit nešto ekstravagantno? Pogleč si novu sedmicu! Pa Megane 2 je za sedmicu savršenstvo sklada linija!
A ostali švabe se drže one "ziher ist ziher"! ;)

elia rs
20-11-2002, 21:05
Bk, kakav si ti idiot! Pa to svijet nije vidio! Ti bi isao nekog provozat u svojoj kalibri i onda bi ta osoba trebala reci..uuu, kako je lud. Pa lud je kad se zabije u stupove pokraj ceste. Pa to vise nije ludilo nego glupoca. Vozit po nekoj jadnoj cesti 110 i zabit se u stupove pored..bas si imbecil! T nekog ides nazivat ×××××om a kupis auto da bi se mogao preseravat pred prijateljima jer te zenske ocito ne jebu ni 5%. Vjerojatno si kontas da ti je ××××× veci za 10 cm kad sjednes u svoju olupinu od 5000 eura. Ti si glupi iskompleksirani kreten kojem je jedini nacin dokazivanja kalibrica (to se dokazujes sam pred idiotima). Ti da si imalo pametan kupio bi si prvo neki manji auto koji je jeftiniji za odrzavat jer kao student nemas bas neki prihod a kasnije bi kupio pravi auto. Upravo zato sto si tolki moron, nikad neces imat posten auto. Svi se na ovom forumu slazu da si kreten i to stoji. Calibra ti je tolko dobra da ju jedan tipo i 2000 eura ladno mogu nadomjestit, jel? stvarno jadno!

Hondo_
20-11-2002, 21:46
Na stranu sad forumaška prepucavanja. Ja ne kužim nekaj drugo.
Novi Megane je proglašen za auto godine u EU na osnovi nekih karakteristika među kojima su i nešto kao najbolja završna obrada, najbolji motori, najbolja kvaliteta, itd.
Uzmite sad stari Megane i pogledajte koje od tih karakteristika on zadovoljava. Po testu rabljenog u Njemačkoj (i u Auto blicu nedavno bio 'test rabljenog') i u ostalim europskim zemljama - ne zadovoljava ni jednu (onu spomenutu karakteristiku).
I u Hrvatskoj je Megane čest auto pa možete i naše vozače pitati kako su zadovoljni i odgovori će biti u prosjeku isti kao i u ostatku Europe.
Pitam ja sad kako su Francuzi odjednom izlječili sve bolesti starog Meganea i odjednom ponudili novi model koji je u svemu naj?

DKW_
20-11-2002, 21:55
Morali su se trgnuti radi ××××ne konkurencije: Civic, 307, Corolla, buduća Astra, Golf5... nema zajebancije u toj kategoriji. Ili je sve 5, ili zgoriš, kao što se to desilo sa Stilom...

Black Knight_
20-11-2002, 22:18
TAKO JE! LJUTITE SE NA MENE!

INTCP, evo ovako:

potrebna svojstva sportskog automobila:
-sto nize teziste
-teziste sto blize sredini auta(po duzini)
-sto vise tezine automobila smjestit IZMEDJU osovina.
-kotaci sto dalje jedan od drugog, znaci u krajnje kuteve karoserije, tako da bi sto vise tezine bilo izmedju osovina.

alfa 147 po meni ima previse tezine ispred prednje osovine -> teznja understeeru. sad kolko tu ovjes pomaze necu ulazit u to, mozda ju i skroz izvlaci, neam pojma, ali sigurno bi auto lezao jos bolje da su bolje rasporedili tezinu/osovine. golf isto tako ima nosinu. pogledaj kolko je prednji kotac jednog bmwa ili civic type-Ra udaljen od krajnje prednje tocke i pogledaj alfu 147 i recimo golf.

ne vjerujem da 156 ima vecu teznju understeeru od 147.

razni ziriji proglasuju razna ××××××. zadnjih xx godina eto nas ziri uredno proglasuje djevojku koju, svi cemo se sloziti nadam se, nije najljepsa missicom hrvatske.

da se razumijemo, megane 2 mozda stvarno je najkvalitetniji po svemu, ali je ruzan i to je meni dosta da mi se zgadi. ziri je vjerovatno i zakljucio da je najkvalitetniji a na ljepotu/ruznocu samog auta su gledali liberalno i mozda cak dali extra plus zbog hrabrog dizajna.

Black Knight_
20-11-2002, 22:19
Hondo_, mozda stari megane i nije tako dobar, ali nova laguna je.

Black Knight_
20-11-2002, 22:28
elia, stvarno ne znam gdje da krenem. toliko si me osupnuo.

ja sam kupio auto srcem. ja stvarno uzivam u voznji i boli me ××××× za moje prijatelje. ne poznas me uopce a ××××s govna o meni. ti si kupi golf dvojku dizel i stedi pare. ja si kupim calibru pa uzivam. ja vrlo dobro znam koliko dodje moj auto i ne vjerujem da mozes napisat toliku glupost "tipo i 2000 eura". pa sta ima veze? tipicno za jednog primitivca da gleda na stvari na taj nacin. ja inace nisam nikakav lokalni klosar ni faca u kvartu niti se druzim s "kvartovcanima", kupio sam auto iz cistog gusta i mislim da to treba cijenit a ne kudit. ovo je automobilisticki forum a ne forum za ljude koje si kupe golf dojku dizel i taljigaju se u njemu. i ne znam kako si shvatio da imam mala primanja zato sto sam student?

INTCP
20-11-2002, 22:39
Ali kažem ti da 147 i 156 imaju jednaku šasiju jednak vezni lim naprijed. Kad skineš blatobran kostur je isti kao na 156. Možda je malo više branika na 147. Pa možda je svega 3 kile naprijed više nego na 156. Što je zanemarivo. Ako ćemo tako gledati civic je monovolumen. Pa sam po sebi ima visoko težište, što je puno gore od dužih prevjesa. To što je on spušten je druga stvar.

INTCP
20-11-2002, 22:41
Dakle nije to motor malo napred kod 147. Motor je na jednakoj poziciji kao i na 156 jer ne može drugačije ni da su htjeli jer je školjka jednaka i ne dopušta guranje motora ni napred ni nazad.

VR6
21-11-2002, 03:40
Za Megane Sport (RS) se jos ne zna koji ce imati motor, predpostavlja se V6 sa 255 KS, ili 2.0 Turbo sa oko 225 KS, s kojim ce doci jos ostaje da se vidi.


INTCP zasto stalno naglasavas da 147 ima najbolji ovjes u klasi, sta je sa Focusom?? Bas me interesuje jel ti primas sta, kad ces poceti nesto razumjevati. Dobio si toliko argumenata u korist Focusovog ovjesa na ovom forumu, od izjava raznih kompetentnijih ljudi, do vremena po krugu gdje je bolji od 147, i ti opet po svom?? Nisi dao nijedan argument gdje je 147 bila bolja od Focusa...

"Ma kako može 147 imat, kad 147 drži bolje od 156. 156 i 147 imaju cijelu mehaniku jednaku."

Sta mislis zasto je to Alfa 147 laksa od 156 samo par KG (35kg na primjeru 2.0 T.Spark - 147 2.0 T.Spark - 1325kg, 156 2.0 T.Spark - 1360kg) ako je sva mehanika ista, a 147 nema zadnjeg kraja?? Jesi li razmisljao o tome da su na 156 zbog toga sto je visa klasa koristeni kvalitetniji materijali, neki dijelovi od aluminijuma izradjeni, koji kod 147 nisu takvi?? Jeli bas sve potpuno isto?? Nebi rekao...

"Osim toga kakve veze ima ako je lakša otraga. To više paše ovesteeru."

Da, ali i tezi prednji dio pase understeeru... Koliko sam upoznat, Focus je jedan od automobila koji ima najmanje understeera u klasi. Focus ima nazad multilink, to nigdje nisi spomenuo??

"Sama cinjenica da neki auto te klase leži kao 156 je dovoljna da ga se proglasi kraljem ležanja u klasi jer je i 156 u vrhu svoje klase uz bmw."

Opet ti proglasavas kralja klase u lezanju, sta je sa Ford Mondeom, kojeg svi hvale, samo ti to ne vidis?? Jesi li nasao gdje na netu usporedbu 156-ice GTA (250 KS) i Ford Mondea ST220 (226 KS). Ja sam slucajno nasao jednu... Svi to pricaju da u novije vrijeme Ford radi najbolje ovjese u klasama.

Fresh
21-11-2002, 08:53
VR6 lijepo je slušati tvoje riječi hvale na račun Focusa i njegovog ovjesa, ali ću ti samo napomenut da sam ja na 30 000 km mijenjao zadnji amortizer i namještao zadnji stabilizator.

A što se tiče tvog stava da za auto klase Megan II i ne treba više mjesta nego što ga ima, jedno pitanje,

Za koga je taj auto napravljen, za ljude visine do 180 cm, a šta je sa onim višim, koju klasu auta bi mi trebali voziti?

Dalibor
21-11-2002, 09:06
Ej, Fresh, ti si sjedio u njemu pa znas koliko ima mjesta unutra??!!
I stari Megane nije uopće loše i nekvalitetno auto, to pričaju oni koji ga nemaju. MOj brat ga ima i nikad nije imao nikakvih problema sa njim! Nema cvrćaka, nema ništa loše na autu!
I ko kaze da renault pravi neprecizne mjenjace? Spore da, ali nema tu ni traga nepreciznosti, pa ljudi jeste li vi slijepi, otvorite bilo koji test pa cete procitati da su mjenjaci odlicni samo spori (nije ovo sportsko auto pa da mu treba brz mjenjac)!
I kako to renault ima motore koji imaju malu snagu u odnosu na kubikazu??!!
Uzmi cijenik pa provjeri.... :smile09:

Brock
21-11-2002, 09:10
Ja imam 185cm i vozim Twingo :)) . I mogu samo reć' da ima više mjesta od Astre (moj stari auto) i Octavie (službeni).

rale unlog
21-11-2002, 09:11
stvarno ovo da imaju malu snagu ne stoji

vec dost godina njihove masine imaju 1.4 98ks,1.6 107ks,...i to prije vecine ostalih evropskih proizvodaca

KiKoo
21-11-2002, 09:31
Fresh i ja čujem da focus ima problema sa tim ovjesom, a mondeo nije ništ posebno, nije ružan ko scorpio ali ko vectra A, autek ništa više

elia rs
21-11-2002, 11:35
Bk, ja tebe stvarno ne kontam. Kupio si kalibru na kredit, studiras i vjerovatno imas neki poslic sa strane a svi znamo da je kalibra ponor bez dna i da se fino plako raspada. To nije ljubav prema autu nego bolest. Jedan Girrari koji takodjer voli aute kao i ti i koji studira kolko sam skonto vozi punta koji trosi 6 litara i boli ga ××××× za sve. Dok studiras glupo je imati auto tipa kalibra turbo osim ako si teski bogatas al onda nebi imao tu kramu nego neki pravi auto. Uzivat u voznji mozes i u jednom malom auticu ako si pravi vozac. Ugledaj se na Girraria i takve, nebi ti bilo lose! Tek kad zavrsis s faksom i kad budes svoj covjek vozi takav auto a ne sad dok si s starcima.

Mazdohist
21-11-2002, 12:08
c-c-c-c-c
pa ima skromnih ljudi koji se mogu zadovoljiti vozeci u Punticu, Golfu II i ostalim, kako ih ljudi nazivaju, kramama i briga ih je ako ce netko (u glavnom zenskice pred faksom)reci "Gle ovoga u onoj staroj karampani", a ima i onih koji nisu toliko skromni sto se pokazivanja tice, pa jednostavno nekakva Calibra mora biti tu. Rukica vani, cvike na ocima, muzikica i "faca look". Takvih znam koliko hocete.
A i onih koji tjednom stede i puse tudje cigarete (Marlboro, po mogucnosti) kako bi mogli natankati te svoje "pile".
Sto cete, ima nas svakakvih.
Ja, ako vec ne bi imao novaca za novi auto, kupio bi neku "kramu", ali nikada Calibru jer je jednostavno preisfuran auto. Prije Corrado, iako je Calibra ljepsa.
Ja volim osobnost. Da mi je srediti starog Caprija ili Mantu. To je za mene kult.

Fresh
21-11-2002, 12:13
U novom Meganu nisam sjedio, u starom jesam jer sam s njim par puta putovao.

Sjedio sam na stražnoj klupi (visok sam 197 cm). Sjedio sam iza suvozača koji se pomaknuo prema naprijed tako da imam gdje noge staviti. Uspravno sjedenje u tom autu na stražnoj klupi nije moguće. U focusu je.

I sad umjesto da naprave više mjesta nego u starom Meganu oni su ili ostavili isto ili još i smanjili kao što su smanjili obujam prtljažnika.

Kad sjednem u novi Megan javit ću ti iskustva.

A što se tiče ovjesa na Focusu gospoda serviseri su mislili da je nepokvarljiv tako da je prošlo 2 mjeseca dok mi nisu otkrili kvar i zamijenili i popravili već navedeno.

Mazdohist
21-11-2002, 12:20
BTW, zasto Mazda6 nije pobijedila?
Samo mi nemojte sr... o nekoj bezlicnosti, kopijama, itd.

1. Svi strucnjaci hvale njen dizajn.
("Pravo osvjezenje u dizajnu" cesto se spominje)
2. Svi strucnjaci pisu kako ima odlicne motore
3. Svi strucnjaci hvale prostranost, udobnost i unutarnje uredjenje
("savrsena ergonomija" cesto se spominje)
4. Velika vecina hvale odlicne vozne osobine
5. Taj jedan model okrenuo je sasvim drugu stranicu u povijesti cijele Mazde.

Nemam nista protiv Meganea, ali.....pi... mu materina! Cim Renault napravi nesto novo u kompaktnoj klasi to mora i pobijediti.
Pih

Black Knight_
21-11-2002, 12:45
Ja radim full time a "studiram" kad stignem. Kad odbijem ratu za kredit ostane mi vise nego sto je prosjecna hrvatska placa.

Ovo za isfuranost calibre je istina ali ova calibra ja ipak dosta drukcija a isto tako ne postoji corrado koji bi se dao usporedit po perfomansama sa kalibrom turbo a to je najbitnija stavka.

zonta
21-11-2002, 12:56
Bleki, legenda si !!!!!!
Onaj post s prve strane je pogodio u sridu, a reakcije ti to samo potvrđuju

"ti ljudi su jedna hrpa govana koja u svom nastojanju da budu "urbani" i "moderni" ce bez kritike prihvatit sve sto je avangardno, drukcije i sto je potpisao poznati dizajner/dizajnerska kuca bez obzira na to koliko je ruzno. sve gomila nadrogiranih ×××××cina na kokainu sto trpaju kurce u guzice cijeli dan i onda proglase nesto lijepim"
:)) :)) :))

Brock
21-11-2002, 13:24
A, kaj je tu tak ××××no ružno, pa da masa ljudi pljuje po njemu!?

http://www.renault.co.uk/images/cars/showroom/gallery/wallpapers_meganep2/vn_mp2_wp_800_09.jpgnull


http://www.renault.co.uk/images/cars/showroom/gallery/wallpapers_meganep2/vn_mp2_wp_800_02.jpg

Girrari
21-11-2002, 13:34
Da se nešto razumijemo; osobno nemam ništa protiv auta od Črnog točnije protiv njegovog izbora. Iskreno mi je taj auto dosta šeljački "sređen", ali ako to dečka veseli, neka mu. Ako je svoju lovu odlučio investirat na takav način, njegov izbor.

Ono što mi ide na živce jest to što kenja i pljuje po svima koji su svoje novce odlučili investriati na drugačiji način.

Kupio sam ono što sam (gotovo) želio i zadovoljan sam s tim. U gradu sam ko riba u vodi jer praktičnijeg auta osim Smarta NEMA. Tek kada netko koristi ovaj ××××ni dualdrive u gradskoj gužvetini, shvati koliko je to korisno i koliko je to zapravo genijalan patent. Mogu sad neki reći, ha ko ti je kriv kad nisi dovoljno jak da smotaš normalni volan; glupost, fora je u tome kaj ovaj smotam duplo brže nego bilo tko neki drugi volan sa standardnim servom.

Ako mi je do jurcanja ili pak moram ići na neke dalje relacije uvijek mi je na raspolaganju Alfa.

Mazdohist
21-11-2002, 13:43
BK, Calibra je bila i ostala pojam lijepog i skroz aerodinamicnog automobila i danas kod nas zbilja mora biti super sredjena da bi bila zamijecena. Ako je tvoja takva, svaka cast.
Ali da "kutijasti" Corrado nije za baciti evo dokaza.http://bilder.mobile.de/images/autos/0/11111111114078755-10129-1035919545_2.bild
http://bilder.mobile.de/images/autos/0/11111111114489694-6289-1037288905_1.bild
http://bilder.mobile.de/images/autos/0/11111111114111855-2917-1036021269.bild

Mazdohist
21-11-2002, 14:09
Lijepa slika Brock, ali ove su mi ljepse.
http://a332.g.akamai.net/f/332/936/12h/www.edmunds.com/pictures/233951.jpg
http://a332.g.akamai.net/f/332/936/12h/www.edmunds.com/pictures/233775.jpg

Brock
21-11-2002, 14:23
www.renault.co.uk/images/cars/showroom/gallery/wallpapers_meganep2/vn_mp2_wp_800_09.jpg

Za mene je ovo sasvim dovoljno...

Brock
21-11-2002, 14:38
http://www.renault.co.uk/images/cars/showroom/gallery/wallpapers_meganep2/vn_mp2_wp_800_09.jpg

Sorry, neš' me j... kod postavljanja URL-a. Ako ni ovo ne uspije adresa je WWW.renault.co.uk. Ima sve što vole mladi renaultoljupci.

Brock
21-11-2002, 14:42
Fala k...! Dobro je! :)) Ove Mazde su mi fakat mrak, al' kaj mogu kad patim na aute sa trojim vratima i kosim stražnjim dijelom. U budućnosti ženica i djeca baš ne budu presretni :smile06:

Calibra Zender
21-11-2002, 15:14
Ovo isforsirano napadanje Blacka radi Calibre je toliko degutantno i odvratno da to nije normalno. Pa kaj vas boli qurac kaj on vozi? Na isti licemjeran način ste i meni prije srali, a većina vas nikada u životu nije vozila Calibru nego pljujete po njoj iz predrasuda i lošeg imagea. A taj loši image meni i Blacku ne znači apsolutno ništa. A brojke na papiru ne mogu pokazati gušt vožnje u 16V ili turbaku.

Na stranu seljačko uređivanje auta (koje to u drugim očima možda i nije) i način komunikacije koji mu je često u najmanju ruku upitan, ali ovo licemnjerje i ×××××vi napadi su stvarno jadni. Vama Blackova Calibra može biti odvratna, ali njemu novi Megane ne! Koje prokleto licemjerje!

Pa i meni Megane je toliko gadan da ga vidjeti ne mogu niti na slici i Black mi je sa svojim prvim postom doslovno pročitao misli! Tak odvratan auto može samo Renault izbaciti jer očito ne znaju pronaći uspješnu formulu izlaska na tržište pa se late nekih radiklanih zahvata. Prvo ona rugoba Vel Satis, koju bude kupilo ljudi za na prste jedne ruke izbrojati, a sad kao nastavljaju filozofiju tvrke i izdaju ovaj ispljuvak koji meni i svima ostalima treba otvoriti oči i izbaciti nas iz letargije klasike i ustaljenih navika! Pa zaboli me dupe za radikalizam u dizajnu i nove trendove. Kad pogledam konkurente tom Meganu vidim kak auti trebaju izgledati. Pogledam 147 i onda nakon nje Megane izgleda prokleto očajno.

Ajmo sad dobronamjernici odmah paljba po svima koji drugačije misle pa pošto vas na forumu koji podržavate tog Megana ima više onda budete i izvojevali kvazi pobjedu u ovoj raspravi. Ja se jedino nadam da tu šugu od novog Megana ne bude kupilo previše ljudi tako da ga ne moram gledati na cesti. Nek bude kao i s Vel Satisom-voze ga samo ovlašteni prodavači s reklamom na vratima jer je auto toliko odvratan da ga aposlutno nitko ne želi!

Black Knight_
21-11-2002, 15:15
Kao prvo, jedino sto sam ja pljuvao u pocetku je AUTOMOBIL zvan megane 2. Samo se rasprava uvijek razvije u smjeru "kaj ti ××××s, vozis govno od calibre i mislis da si faca".


corrado je lijep auto ali 205 plus konja i 4x4 je nesto sto ne mozes dobit u corradu. serijska calibra turbo mi je malo ljepsa od corrada.

evo moje opet ukratko:

http://www.vipdata.hr/BK/car2.jpe

http://www.vipdata.hr/BK/car4.jpg

Calibra Zender
21-11-2002, 15:17
I molio bih da mi netko objasni kriterije izbora europskog auta godine pa da vidim po čemu je taj Megane proglašen najboljim.

P.S. I bolje da svi redom operemo quattro-a radi onog ispada s 2. strane! Svaka čast Alfist_zg! Meni je promaklo to spuštanje s visine naprednog demokrate janeza i njegovo čitanje bukvice nama balkancima! :smile09:

Black Knight_
21-11-2002, 15:26
Svaka cast CZ!

Upravo tako, kad god ja nesto radikalno izvalim s cim se "intelektualci" ovog foruma ne slazu sljedecih 15 replika je "primitivcino, vozis staru kramu calibru i mislis da si primio boga za muda". Vec mi to toliko ide na ××××× da sam poceo vrijedjat nasiroko i napoprijeko.

Dalibor
21-11-2002, 15:33
Pazi vam logike??!!
Vi možete srati po svemu a ako netko "slučajno" nešto opali po vama i vašem kućnom ljubimcu onda su oni najveće seljčine a vi ste u pravu "jer nikako drugčije i nemožete biti"???!!!!
Ako imate bilo kakve argumente javite se a ako ne otvorite svoj sajt pa se tamo natječite ko će više ružnijih i prljavih riječi reći (naravno, ne o vašem kućnom ljubimcu)!!!

A calibra, pa jel ti čitaš postove, pa u par navrata fino, jasno, tiskanim slovima piše zašto je megane2 proglašen najboljim!

Pročitaj malo prije nego što nešto bubneš! :smile11: :smile10:

Calibra Zender
21-11-2002, 15:43
elia rs
"Ti da si imalo pametan kupio bi si prvo neki manji auto koji je jeftiniji za odrzavat jer kao student nemas bas neki prihod a kasnije bi kupio pravi auto."

Pa jesi ti normalan čovječe? Pa ti svoje stavove namećeš kao neke proklete postulate prema kojima se svi trebaju ponašati! Ovako glupi komentar još nisam pročitao na forumu! Jedino je možda ovaj komentar gluplji:

"Ti si glupi iskompleksirani kreten kojem je jedini nacin dokazivanja kalibrica"

A isti se nalazi u tvome postu! Svašta! Katastrofa!


Ili ovo:
"Dok studiras glupo je imati auto tipa kalibra turbo"
" Uzivat u voznji mozes i u jednom malom auticu ako si pravi vozac."

Ja fakat ne znam kaj da ti velim! :smile11:

Calibra Zender
21-11-2002, 15:47
Dalibor ili RENAULT FAN, vjerojatno jedan te isti lik...nema veze.

"ODLIČNIM PODVOZJEM I UDOBNOŠĆU, VRHUNSKOM UPRAVLJIVOŠĆU, dobrim kočnicama te sofisticiranim sustavima pasivne sigurnosti"

Kaj ti hoćeš reći da je po tim kriterijima Megane ispred Mazde 6, Okana ili Vectre? Ili se to gleda samo u okvirima svoje klase jer bi u suprotnom ovo bila jedna velika sprdnja. Ili kako je netko rekao: prijevara godine!

Black Knight_
21-11-2002, 15:51
Ja sam lijepo rekao da mozda i je najkvalitetniji i uopce necu ulazit u to. I lijepo sam objasnio da su vjerovatno sve na meganu ocijenili kao kvalitetno i onda su jos dali extra plus za "hrabar" dizajn umjesto da mu daju minus za odvratan dizajn.

Da zakljucimo, najvjerovatnije je izmedju mazde6 i megana prevagnuo taj "avangardan" dizajn koji je ocito upitan jer se nekima "svidja" a nekima je dno dna. Ja sam osobno razocaran tom presudom jer je ocito da su meganu dali nagradu upravo zbog "hrabrog" i "originalnog" dizajna.

Kako objasnjavas da je vec dosta zemalja pojedinacno proglasilo bas mazdu 6 autom godine?

Ukratko - nagradili su "hrabrost" renaultovih dizajnera.

Dalibor
21-11-2002, 15:55
Ja sam Dalibor a ne renault fan! I nastojim biti objektivan (kad već neki nisu)!
"ODLIČNIM PODVOZJEM I UDOBNOŠĆU, VRHUNSKOM UPRAVLJIVOŠĆU, dobrim kočnicama te sofisticiranim sustavima pasivne sigurnosti"

Baš tako, gleda se u okvirima svoje klase! Stvarno neznam šta si pod tim postom mislio!
Ja nisam rekao ni "A" o Calibri već meni smetaju ružne izjave o izgledu auta od onih kojih su ih vidjeli samo na trenutak ili nikako (mada to nije važno), već je važno da izgled spada u subjektivnu domenu!
Idite osnujte klub mrzitelja korita i ljubimaca gnoja, ali ako već smo svi (različiti) na ovom sajtu onda makar gledajte objektivne značajke auta! :smile10:

Dalibor
21-11-2002, 15:57
BK, kako možeš nešto zaključivati bez ikakvih činjenica: ja mislim, izgleda, zaključujem!!!
Ajde faco, malo objektivnosti i koji dokaz!!!!!! :)

Calibra Zender
21-11-2002, 16:10
Ako je riječ o kvaliteti koja odskače unutar klase onda je okan očito bez premca u višoj srednjoj klasi i titula njemu pripada.

S druge strane tu je Mazda koja za sada ubire samo pozitivnu kritiku; što za dizajn eksterijera, što za dizajn interijera, što za vozne osobine, kvalitetu izrade,... Ima puno više pluseva nego novi Megane.

I meni se čini da je nagrađen Renaultov radikalizam i ekstravagancija, a jedva čekam hard testove novog Megana pa kad počnu na vidjelo izlaziti dječje bolesti europskog auta godine!

Dalibor
21-11-2002, 16:15
Ma kojih više pluseva????
Molim te lijepo nađi nešto objektivno a ne to da napamet govoriš i prizivaš budućnost nadajući se da će se nešto dogodoti!!!!
A ni nemožeš uspoređivati auta različite klase ;-)

Black Knight_
21-11-2002, 16:22
Ja sam megane 2 vidio uzivo. Imao sam (ne)srecu gledat sleper pun meganeova 2 pored sebe na semaforu. A naravno da sam vidio i dosta slika. Ne znam sta bi jos trebao napravit da bi mogao s pravom reci da je ruzan.

I nije mi jasno koji mi to argumenti trebaju da bi zakljucio da je ruzan.

bzzzzz
21-11-2002, 17:15
Bleki ispljuvao si Francuze,nazvao ih ×××××ima,isto tako ×××××ima si nazvao dizajnere,vulgarni rječnik,odvratno i degutantno,ljude kojima se to sviđa napisao si da su bez ukusa ili ludi,samo si ti u pravu.Smiješan si Bleki,sad se braniš kao svi tebe napadaju.Tebi je Megane gadan i dizajner je zato ××××× i to nadrogirani,pa pročitaj što pišeš po forumu.Ne podržavam ni ove što pljuvaju po tebi.Nemojmo svoje frustracije razbacivati po netu.
CZ to da Renault nezna formulu za izać na tržište je smiješno,Renault je uvijek imao petlje i nije dosadan i bezličan,pogledaj prodajne rezultate Renaulta u svijetu.Renault nebi bio što jest da nema hrabrosti i da nevalja.
Pozdrav svima i puno više tolerancije i razumijevanja!

:smile07:

Interceptor
21-11-2002, 17:41
VR6 molim te lijepo čovječe. Vozio sam i 156 i 147 i Focusa. Osim toga malo se bolje razumijem u aute od tebe i za razliku od tebe vozio sam dosta alfi, a ti nisi niti jednu. Čak nisi vozio ni focusa, a ja sam ga doslovno pržio. Kakve veze ima šta ima multilink kad naprijed ima jednostrukas ramena. Alfin McPherson straga može konkurirat multilinku. Ali jednostruka ramena Focusa ne mogu konkurirat dvostrukim. Osim toga nemoj misliti da nikad nisam čitao usporedne testove focusa i alfe. Bilo ih je tu, ali ne mogu ti prenositi testove iz novina. I lijepo piše koji bolje drži.

Mondeo je govno u držanju naspram alfe. Taj auto je udobno podešet, da li ti to shvaćaš. Od kud tebi da sudiš kad ser nisi vozio ni u mondeu ni u alfi. Osim toga ja se nisam susreo da se mondeov ovjes izričito naglašava kao hiperizvrstan pod plusevima u testovima.Kao i za st 220 za koji se kaže da je više namijenjen krstarenju. To me jako razočaralo i osobno bih volio da nije tako, ali i Ford kaže da tako jest. Dakle, već sam rekao da sam vozio Focus i nije toliko bolji od alfe. Ne to, nego nije uopće bolji. Alfa se ponaša suverenije u zavoju kao da voziš klasu više, a i voziš u jhjednu ruku.

Osim toga nemoj me učiti o alfama kakve komade ima koja i od kojih materijala. Zašto je 147 toliko teška. E pa zato što je nakrcana opremom koju 156 nema. I sam znam da se većina dijelova adresira na 147/156, a ne posebno. Možeš mi govoriti o razlikama između vw, a ne o razlikama o alfi. A 147 i nije toliko jeftinija od 156 da bi stavljali čelične komade a ne aluminijske. 156 je skuplja samo 10 % od 147. I to sada kad su je nakrcali opremom. Prije su cijene bile jednake. I osim toga tko je uopće spominjao Focusa. Šta se hvataš za njega. S druge strane od kud sad tebi da 147 ima težak prednji kraj. Ima normalni balans kao auti te klasi. Ne možeš čuda radit ako auto ima prednji pogon.

Interceptor
21-11-2002, 17:45
Daj Dlibore nemoj me nasmijavat. Clio mima blagi užas od mjenjača. Čak i RS. Nwe možeš brzo u treću , nema šanse. Kao i svi francuzi uostalom. Pa šta misliš zašto novi megane ima mjenjač od nissana.

Interceptor
21-11-2002, 17:47
Ima par dobrih motora kao 1.6 sa 110 ks i 1.4 od 100. A i to je prosjek. U novije vrijeme ide na bolje, ali prije je bilo očajnih motora tipa 2.0 i 115 ks

Black Knight_
21-11-2002, 18:05
Ispljuvao sam ih, da, ali nisam nikog na forumu vrijedjao.

I rekao sam da ako su dovoljno ludi da im se to stvarno svidja, ukusi su razliciti i to je ok.

Izgubio sam svu toleranciju nakon xxxx replika na raznim threadovima u stilu "daj seljacino kupio si staru kramu calibru i mislis da si primio boga za muda".

A za francuze sam kao nesto krivo rekao? Pa najvece rugobe i spodobe ikada su izasle iz francuske auto industrije od dijane nadalje. Nemoj me tu jebat. Oni jesu nadrogirani dizajneri sto dizajniraju nekakve nakaradne haljine i bulimicne manekenke u njima hodaju po modnim pistama i to je sve kao "high class" zabava, moda, "umjetnost" itd. I onda imas gomilu kriticara ×××××cina koji za to kazu da je to super lijepo i prokomentiraju nesto u stilu "dizajner je uspio svojim haljinama istaci bit zene kao takve same po sebi a pomocu proljetnih tonova je savrseno docarao jesen i urbanu modu" ili takvo nekakvo ××××××.

Sve to proizlazi iz francuske. Sad reci da nije tako, ili jos bolje, reci da ti se sve te modne izdrkotine svidjaju. E, za mene je i megane jedna od tih francuskih modnih izdrkotina.

Interceptor
21-11-2002, 18:11
Aha bleki sad pljuješ po modnim dizajnerima tipa Gaultier. Ovo stvarno paše seljačkom imiđu. Sigurno ti je Nike i Lotto bog i batina. Možeš ti srat koliko hoćeš ali ×××××i su oduvijek bili najbolji modni dizajneri i frizeri i umjetnici uopće.

Black Knight_
21-11-2002, 18:12
I da, bzzzz, ne mogu vjerovat da toliko ozbiljno shvacas moje komentare. Vecina toga je zajebancija na racun francuza ali u svakoj zajebanciji ima i trunak istine.

I nemoj mi pricat kako su ti moji komentari degutantni. Ja nisam nekakva pickica koja ima potrebu da se pravi "intelekutalcem" na glupom online forumu i trubi ljudima kako njihovi maniri nisu na mjestu. Ja tako pricam s prijateljima i necu se suzdrzavat da tako na pricam i ovdje.

I sta ti to toliko smeta? Sta si mimoza? Jadno malo dijete je culo proste rijeci. Nemoj dolazit vise na forum onda ako ti toliko smeta.

I na kraju, da ja i nekolicina drugih toliko ne ××××mo ova bi tema davno propala kao i sve ostale skup s ovim forumom. Bar sam zacinio raspravu a to je i bio cilj mojih deguntantnih komentara. Da nema nas tu bi par ljudi napisalo postove u stilu "megane je stvarno lijepo auto" i to bi bilo to.

Black Knight_
21-11-2002, 18:20
Interceptor, ono sto se da kupit u ducanu od poznatih dizajnera je uglavnom u redu, ali izdrkotine koje hodaju po modnim pistama su stvarno govna.
Meni se svidja npr boss odjeca, stvarno je udobna i elegantna i uopce nije modno iz××××vanje, ali zato recimo odi u onaj guliver u importanne centru i naci ces kolekciju najodvratnijih cipela po ultra skupim cijenama. E TO JE TO! FUJ, GNOJ!

nike i lotto mi je nesto najodvratnije na svijetu kao i sva odjeca/obuca sportskih marki.

I eto, na kraju si priznao moju tezu da su to sve ×××××cine.

_Stevo
21-11-2002, 18:23
Bleki ubija me ovo... :))
Vidio si Meganee na prikoličaru i to najvjeroatnije Lagermax-ovom :))
Znači da razjasnimo:
Ovo je šleper:
http://www.mercedes-benz.co.jp/showroom/shoyo/actros/img/actros2.gif

A na ovom si ti vidio Meganee: :))
http://www.lagermax.at/autotransport/img/autotransp_grafik.jpg

_Stevo
21-11-2002, 18:24
Oprostite ljudi na ovom, al mi bilo dosadno...
Stvarno mi žao :)

Black Knight_
21-11-2002, 18:27
Ja sam covjek koji porice do boli sve izmisljene "vrijednosti" kao sto su moda, nogomet, vjera i sl. Mozda malo nihilisticko razmisljanje ali to je tako kod mene.

Black Knight_
21-11-2002, 18:28
lol stevo! istinu zboris!

INTCP
21-11-2002, 18:30
Da pa šta ako su ×××××čine. Ali izgleda ne razlikuješ ×××××čine od ×××××čića ili samo ×××××a. A ta roba na pistama uopće ni nije za nosit. A boss je kofekcija kao i calvin klein ili sačuvaj bože enrico coveri ili nedajmemajko kako se zove onaj glupi amer.. Nije važno.

Black Knight_
21-11-2002, 18:39
eto opet. ja ne razumijem zasto svaki put moras reci nesto kontra tek toliko da se ne slozis sa mnom.

daj mi molim te reci onda koje ti to marke kupujes?

kakva konfekcija, o cemu ti to pricas uopce? jel to nekakav pogrdan pojam? ne razumijem.

ja volim jednostavnost i eleganciju a tu je boss sigurno u vrhu.

Black Knight_
21-11-2002, 18:42
e da

-×××××cine su osobe koje naprasito trpaju kitu u guzicu kad god stignu i gdje god stignu. ponasanje im je naravno do boli ×××××sko.

-×××××cici vole kitu i ponasaju se ×××××kasto ko i ×××××cine ali vole vise dugotrajne veze s nekim drugim ×××××cicem. povremeno ih kakav ×××××cina siluje al nije da im bas to smeta.

-××××× je covjek koji voli musko.

eto, to ja tako zovem, lol

INTCP
21-11-2002, 18:48
Ajde reci šta nije konfekcija. Shavti kako hoćeš, meni je to sivilo. Elegancija je Armani i to cijenim. Makar ne volim eleganciju. Više volim Versace, Gaultiera, D&G, Dior, Roberto Cavalli i eventualno Gucci, Emporio i slično. Buntovnički stil visoke mode za kojega nemam para...

INTCP
21-11-2002, 18:57
Hhah da ima istine u tome. Ja recimo poznam dva. Jedan ×××××čina, jedan ×××××čić. ×××××čina liči na tiranosaura, a guzica mu baš kao na meganeu2. Visoki đonovi. George Michael look. Tanak glasić i bilderaj na nerazvijenoj koštanoj osnovi. Užas.

Dok za ovog drugog ne biš rekao da je ××××× dok ne progovoriš koju s njim i otkriješ mu malo feminiziranog ponašenja. Dapače, tip se po meni zakon oblači i fura mx-5.

Black Knight_
21-11-2002, 18:59
stvarno, taj mx-5 je zenskast auto, ne mogu se uopce zamislit u njemu.

"Buntovnički stil visoke mode" - e ovo vrijedi cut, samo se ti buni svojom modom buraz, lol. ne znam samo protiv cega. :smile06:

mytbyte
21-11-2002, 19:10
Digresija na vaše tako prekrasno natezanje:

Meni naime nije jasno kako je za auto godine proglašeno vozilo koje nitko zapravo nije stigao pošteno isprobati, koji se u mnogim europskim zemljama nije još niti počeo prodavati...i vidio sam Megane II danas uživio u metalik sivoj boji i mogu zaključiti da izgleda kao da je napravljen od flis-papira...i potvrđuje se moj stav da nije dizajniran "do jaja"...prednji dio i bočna linija klasični, stražnji naglašeno avangardan, kao cjelina ne hoda...jedno bez drugog plus...jedno s drugim minus...Avantime i novi Espace su sasvim druga priča, sve je "odmaknuto" i to je to, to je recept...
Baš me zanimaju novi Clio i Scenic...

ubrzanje
21-11-2002, 19:18
viku ihalabuku na ×××××e dižu samo prikriveni pravi ×××××i.

Usporenje
21-11-2002, 19:23
Black, da nemaš nekih ×××××činastih iskustava pa sad rigaš vatru na sve strane? I ono, kao, ×××××čić prikriva svoju sklonost nekakvom mačo Kalibrom!
Mislim da si ti slučaj u ona tri koja si nabrojao, a sad ćeš osut paljbu! I to je dokaz da te guza boli od "starijeg kolege" koji ti je učinio silu! :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Black Knight_
21-11-2002, 19:24
ti si neki psihijatar il sta?

Girrari
21-11-2002, 20:36
He he, otkrili smo ga, Črni je zapravo ×××××ko...


Razlikuj pojmove. Bulimija je sklonost prejedavanju i, u pravilu, povračanju pojedenog. Takve osobe ne moraju biti bolesno mršave. Ono što si ti vjerojatno mislio jest anoreksija...

Usporenje
21-11-2002, 20:39
Psihijatar i detektiv! ;)

ubrzanje
21-11-2002, 20:42
mačo kojem i kaj smeta. jadni mali črni bosanski ×××××. zamislite bosanca guzičara.

Usporenje
21-11-2002, 20:45
Bosanci si peru šupčinu nakon ×××××× pa im avaljda zato i dođe milo! Kad ×××× na čučavac, gledaju šupke jedni drugima i pale se, a onda se properu i puf! ;)

alfist_zg
21-11-2002, 21:05
:)) :)) :))

ove zadnje dve stranice su ludilo.
:)) :)) :))

Crni , nadam se da si gledao film "American Beauty" iliti "vrtlog života"...

Usporenje
21-11-2002, 21:09
Gledo je on kako drugi ×××× na čičavcu! I zabrijo je na Crying game! :smile06:

Skoda TDI
21-11-2002, 21:52
majmunčimo usporeni, šetaj ××××× majmune

elia rs
21-11-2002, 21:56
CZ, ti ides nekom pricat o licemjerju a blacka i njegovu kalibru nekad branis a nekad pljujes po njemu, ovisi o potrebi i kako tebi odgovara. Pa jel te nije sramota? Zasto ti nisi kupio kalibru turbo? Jer i sam znas da je to glupo i to si naveo par puta u prijasnjim postovima. Rekao si da je calibra turbo ponor bez kraja, kanta il tak nesto i ti sad meni ××××s kad ja tak nesto kazem. Pa daj prvo si smisli koje ti je misljenje i stav pa se onda javi. Kad su bila prepucavanja koja je bolja kalibra, tvoja il blackova, srao si protiv te kalibre i samog blacka a sad ga branis. Ti nemas pojma sta pricas. Idi se lijeci..

VR6
21-11-2002, 22:16
Fresh ne znam kakva je trajnost ovjesa, ali da je medju najboljim u klasi sto se voznih osobina tice, to jeste. Amortizer moze otici i prije, vjerovatno tvornicka greska, zaboravili nesto mozda dobro postaviti i tako...

Ne znam koliko je stari Megane imao prostora, pa ne znam jeli dosta ima u novom. Ali Golf 3 sa 5 vrata nazad ima dosta prostora i za ljude preko 180. Mnogi mjere koliko u automobilu ima prostora po tome koliko ima prostora koljenima do prednjih sjedista, a rijetko ko gleda prostor u visinu. Ja nazad kad sjednem u VW Passata (obicnog, Variant je ok) meni ako se ispravim na sjedistu vec glava dodiruje "plafon", sto mi se kod Golfa ne desava. U Lanciji Delti ovoj mojoj, isto malo prostora za glavu, da bi nekako stao nazad (visok sam negdje 186) moram prakticno leci, ili ne mogu ni stati. Mislim da na zadnjog klupi nebi izdrzao ni 50 km.


Black Knight_ "ne postoji corrado koji bi se dao usporedit po perfomansama sa kalibrom turbo"

VW Corrado VR6 ima skoro isti start do 100 km/h kao i Calibra Turbo, jedino mu fali 4x4.


Interceptor
Jel se u rally-u ocjenjuju osjecaji vozaca ili vremena??
Imas li ti sta konkretno??
Vremena kruga ili tako nesto??
Navedi opremu koju nema 156 a ima 147??

"Dakle, vec sam rekao da sam vozio Focus i nije toliko bolji od alfe."

Bar si nesto priznao...

Calibra Zender
21-11-2002, 22:37
elia rs, opet imaš neku čudnu inpiraciju! Makar se u većini slučajeva ne slažem s Blackom trudim se biti fin i ne srati na način na koji ste se vi spustili. A kad se s njim ne slažem onda to i argumentiram, ali ne terminologijom da "je glupi iskompleksirani kreten kojem je jedini nacin dokazivanja kalibrica".

A s istim čovjekom se možeš na nekim temama slagati, a na nekima ne i to nije licemjerno nego stvar mimoilaženja stavova koje treba nečim i potkrijepiti.
I kad kažem da je njegova Calibra bunar bez dna i nakon toga branim njegov stav da je Megane ogavan i ogradim se od vaši provociranja i vrijeđanja niti to NIJE licemjerno nego izražavanje stava. Moj stav je u ovom slučaju točan, a to i on zna jer je taj turbak skup ko vrag za održavanje. I kaj sad ne smijem reći da je Black po mom mišljenju u pravu kad veli da je Megane ružan i nakon toga mu parirati u temi dijalekata? To je licemjerno? Ti bi prije nego korsitiš neki termin mogao prolistati Klajića da znaš o čemu pričaš!

Isto je tako moj stav da je ta njegova Calibra ogavna i nakinčana ko božična jelka i da je Zenderov set spojlera koji sam ja imao puno decentniji i ljepši od Riegerovog. Ali je bitan način argumentiacije koji je kod tebe na čobanskom nivou, a ja mu s druge strane ne psujem niti mu pričam da je konj koji misli da je frajer s tim autom. A da ponekad i ja pretjeram s provokacijama i to je istina, ali se opet ne spuštam tak nisko ko svi vi koji ga ovako odvratno vrijeđate.

Ali ima tu i nešto kaj je Girrari prije spominjao. Ko se mača lača od mača i pogiba... A Black se latio mača u retorici i sad ga to košta. Samo je glupo to kaj ga idete vrijeđati, a ne parirate mu argumentima jer ili očito to niste sposobni ili mislite da je "pas mater" ipak najjači argument!

A Calibru nisam kupio nego naslijedio pa tvoja priča oko mog izbora pada u vodu!

elia rs
21-11-2002, 23:01
Krenimo kronoloski:

To sto je black rekao za megane osobno me previse ne dira jer mi taj auto nist ne znaci. On stalno ×××× protiv francuza a ovo je bila samo kap koje je prelila casu. Sam si sad naveo kako smatras da je njegova kalibra nacickana, ponor bez dna itd. I po tvojoj logici je ok kad ti to kazes a nije ok kad to netko drugi kaze. Kao sto je black srao protiv meganea i francuza opcenito ja sam njemu protiv njegove kalibre. Sve bi bilo ok da bk nije folirant i da ne stavlja slikice svog korita na net u nadi da ce ostali tvrdit..uuu kak je dobra..a onda pljuje po svemu francuskom i cijelu naciju naziva ×××××skom. Pa onda bi hrvate trebali zvat ustasama, seljacima, primitivcima, balkancima itd. I onda bi se mi normalno naljutili jer znamo da to vecina nas nije nego su to pojedinci koji su obiljezili proslost il sadasnjost.

Znaci tim tonom je poceo black a ja sam nastavio jer ovdje ne pale argumenti nego samo vracanje istom mjerom a to i ti najbolje znas(rasprava s BUllitom).

Zato mi nemoj tu pametovat i glumit nekog pametnjakovica jer si odavno na ovom forumu dokazao da to nisi.

Kladim se da si usao u moju i blackovu raspravu samo zato sto se spomenula kalibra. E vidis, kolko tebe vrijedja vrijedjanje kalibre tolko mene vrijedja vrijedjanje francuza. Ako si to skonto nas je razgovor zavrsen ako nisi takodjer je zavrsen jer mi se neda govorit neke stvari koje bi ti trebao znat a zapravo ih i znas samo neces priznat jer ti je kalibra slaba tocka kao sto su i meni francuzi.

Calibra Zender
21-11-2002, 23:09
elia rs, ma nije uopće stvar u vrijeđanju Calibre. Ne da me ne smeta, smeta me. Ali sam se pobunio na to kaj bilo kakvu radikalnu izjavu Black izvali (a hvala bogu ima toga dosta), svi mu odmah skačete za vrat s argumentima da je glup i da je kreten umjesto da ga operete argumentima i kraj priče. Pa ako on i na to opsuje onda je fakat jadan, ali mu ne dijeliš epitete po slobodnom nahođenju.

A moja rasprava s Bullitom je ipak drugačija i nije dobar primjer za ovo kaj se tu događa. Ovo kaj se tu događa se i meni prije događalo jer bilo kaj komentiraš, a iskačeš iz nekog opće prihvaćenog okvira, odmah ide drvlje i kamenje da si glup, da ti je auto za qurac i slično. Normalno da mi to digne tlak.

A Bullit očito ne zna komunicirati s ljudima koji s njim ne dijele mišljenje pa odma pere po argumentima ala ti si kmet, idiot, ××××××. I to iz početka izaziva reakciju i isti ton, ali kasnije vidiš da je to u qurcu pa odgovoraš normalno pa nek se grize s prostotama. I sve kaj ti zna onda reći je "dal svršavaš kad sjedneš u karavana" i slične nebuloze. Pa nek onda drugi sude.

Ramone
21-11-2002, 23:42
PROFESIONALCI iz Auto kluba kaze na prvoj strani elia rs
:)) :)) :)) :))

INTCP
22-11-2002, 01:13
VR6, nisam ja ništa priznao, već sam još nadodao da nije nimalo bolji. I osim toga bilo me dupe za ta mjerenja, ja sam vozio oba auta i oba drže dobro, ali mi je alfa nekako suverenija. Možda se mogu napravit jednaki brzinski prosjeci ali s alfom se pogrteške lakše i brže ispravljaju. A ti nisi ni jednog ni drugog vozio. Nikad nisi ni jednu alfu vozio. E pa kako onda znaš kako drži.

VR6
22-11-2002, 01:39
Moram li voziti F1 bolid Ferrari-a i Jaguar-a da znam da je Ferrari brzi??
147 jedino ima direktniji volan od Focusa.

INTCP
22-11-2002, 02:02
Daj molim te vr6. Ali ja sam vozio oba i kompetentniji sam od tebe da sudim o tome. Osim ovaj primjer ti je glup. Mogu ja reći i moram li voziti alfu 147 GTA i focusa 1.6 da bi znao da je GTA brža. Tolika je tvoja razlika u primjeru. Osim toga, hoćeš reć da aForm ima bolji mjenjač od alfe. Ovo me tjera na smjeh. Ili motore. O motori su mu zaista sportskih karakteristika nema šta.

INTCP
22-11-2002, 02:05
Osim otga brzina kod ta dva auta u prolascima zavojima je blizu i to nije vrijedno uspoređivati. Ono što je vrijedno je da je alfu puno lakše i opuštenije kontrolirati, a to je dokaz dobrog ovjesa. Samo što alfa u uskim zavojima bolje prolazi. Vjerovatno zbog dvostrukih ramena.

VR6
22-11-2002, 02:29
Bas me briga sta si ti vozio, rekao sam ti ne moram voziti obadva da po vremenima zakljucim koji je bolji, jer je to ono sto je najrelevantnije. U svim trkama je tako, pa samo kod tebe se to mjeri nekim drugim putem.

"Osim toga, hoceš rec da aForm ima bolji mjenjac od alfe."

Zar i ovo spada u ovjes?? Govorim o ovjesu, a ovo kako je ne znam, nisam ih vozio.

"Ili motore. O motori su mu zaista sportskih karakteristika nema šta."

Motori, tu bi se dalo raspravljati. Focus ST 170 iz 2.0 l izvlaci 173 KS, a 147 2.0 T.Spark ima samo 150 KS. Bas kao sto si napisao "Ovo me tjera na smjeh." Preko 20 KS razlike u korist Focusa, a Alfa ganja sportivo, jos da ga "uhvati". Znam ja sad bi se ti odmah hvatao dna motora, jel Alfa ima "kao" jak 1.6 motor...

"Ono što je vrijedno je da je alfu puno lakše i opuštenije kontrolirati, a to je dokaz dobrog ovjesa."

S onim se ide brze, a sa ovim lakse?? Lakse mozda samo zbog direktnog volana, ili se samo cini lakse. Peugeot 206 je jedan od najtezih u toj klasi za upravljanje (jak oversteer), ali brzine u zavojima su medju najboljim u klasi. To znaci da ima los ovjes?? Ako vremena po krugu (odredjenoj dionici) nisu relevantan pokazatelj stanja, sta onda jeste??

INTCP
22-11-2002, 03:14
TI vjeruješ samo nekim tracktestovima uglavnom njemačkim. 206 JE ×××××× i ima ×××××× ovjes pogotovo zadnji. Punto ga pere ko lud. Pežo zanaša guzicom ko blesav. To se da iskoristit, ali šta je previše je previše.

INTCP
22-11-2002, 03:15
Hvataš se za taj jedan motor. Koliko imaju ostali motori.

INTCP
22-11-2002, 03:17
I daj molim te provozaj malo neki jaču alfu. Već si dosadan sa svojim slijepim vjerovanjima svemu šta piše. Focus i Ford su oduvijek bili prosječni auti kao i vw. To što Focus drži puno bolje od escorta ne znači da je najbolji.

VR6
22-11-2002, 04:13
INTCP nazalost nemas argumenata. 206 je tebi "××××××", vjerovatno se tu podrazumjeva i rally verzija. Ali svi argumenti govore drugcije 206 WRC a i obicna 206-ica imaju odlicna vremena... Mislim da nema potrebe dalje raspravljati dok(ako) ne nabavis sta relevantno. Nisi mi dao odgovor sta je to relevantnije od vremena po krugu, jer vjerovatno nema nesto relevantnije. Iako se to ne podudara sa tvojim stavom, znas da je tako.

Motori, tu je tesko porediti Focus i Alfu, jer Alfa nema 1.4, i 1.8 motor u 147 dok ih Focus ima. 1.6 da se porede, bilo bi bezveze, jel taj kod Focusa nije namjenjen nekom "sportivu", razvija 100 KS za razliku od Alfinog 1.6 sa 120 KS, ali Focusov ima prosjecnu potrosnju manju za preko 1 litre, a start do 100 km/h slabiji za samo 0.3 s.

Fresh
22-11-2002, 08:46
Dečki lijepo je što ste našli uspoređivat Focusa i Alfu, (užitak za čitat), ali ipak mislim da usporedba i nemože biti relana pogotovo kad se radi o Focusu sa 100 KS.
INTCP ti si rekao da ga vozio, ja Alfu nisam pa neću uspoređivat. Ne čini li ti se da je Focus relativno visok auto, vjerovatno viši od Alfe i da i tu leži činjenica o preciznijim i boljim prolascima kroz zavoj.

Ipak je Focus s tim motorom namijenjen za obiteljsku namjenu i vožnju.

Black Knight_
22-11-2002, 09:07
elia, koliko godina ti imas da ti CZ mora to objasnjavat. Pa boze ako se covjek ne slozi sa mnom na jednoj temi sta bi me trebo pljuvat i na svakoj drugoj makar se mozda slaze sa mnom? Stvarno djetinjasto.

Ne vidim oko cega je tu rasprava. Megane 2 je ruzan, barem meni, a vidim da se dosta ljudi slaze. Moj auto nema NIKAKVE veze s tim. A cinjenica da je "hrabrost" dizajna prevagnula izmedju mazde 6 i meganea je vjerovatno vrlo istinita. To je razlog moje osuptnutosti pobjednikom. I nije cijela europa zakljucila da je megane 2 pobjednik nego strucni ziri. Da je cijela europa glasala preko interneta i telefona ajde dobro.

To sto ja nazivam francuze ×××××ima je normalna stvar. I uopce ne cijenim kad se neko pravi moralan tako da mi ukaze na to da sam cijelu naciju nazvao ×××××ima. Sta mislis da ja ne znam? Sta mislis da ja cijenim vase moralno uzdizanje? Znajte da meni narodnost apsolutno nista ne znaci. Ozenio bi francuskinju, srpkinju, janjevku, bilo sta ako mi se svidja. Zato me postedite moralne poduke i lagano od××××te. To sto ja generaliziram iz zajebancije da malo zacinim post stvarno vas ne bi trebalo toliko zivcirati, i razumijem vasu djetinjastu potrebu da se tu pokazete kao nekakvi moralni pozitivci tako da mene kudite.

rale unlog
22-11-2002, 09:19
e black,negdje si bio stavio svoj icq pa sam pogledao malo

evo sto pise pod additional details about the user:

otjerat cemo bradate zlotvore iz nase hrvatske!!!

Dalibor
22-11-2002, 09:22
Blackie, spustit cu se na tvoj nivo:
Ti si ×××××...
Tvoje auto je gnoj....
Opel je sinonim za loša auta....
A ti neznaš napisati tri čiste...

Black Knight_
22-11-2002, 09:31
kaj fakat to pise? hahaha, to je bila zajebancija u srednjoj, culi smo na televiziji jednom izraz "bradati zlotvori" za cetnike pa nam je to bilo ××××no smijesno

Black Knight_
22-11-2002, 09:33
Dalibore maloumni, prvo ti shvati da je u hrvatskom auto imenica muskog roda pa onda glumi kvaziintelektualca.

Dalibor
22-11-2002, 09:43
Blackie "velikoumni" jel ti kažeš moj Calibra ili moja Calibra?
Ooo, s kim ja imam posla???!!!

Dalibor
22-11-2002, 09:48
Uostalom, prvo svoje postove gramatički obradi pa onda pređi na druge...

Black Knight_
22-11-2002, 10:06
Kazem moja Calibra jer je Calibra imenica zenskog roda ili je barem tako usvojena. Stvarno jesi malouman.

Dalibor
22-11-2002, 10:10
Kažem ti, prvo svoje postove gramatički obradi onda drugom soli pamet.

Black Knight_
22-11-2002, 10:14
Super, necu.

alfist_zg odlog.
22-11-2002, 10:23
haha rale, kako si ga s××××...haha... :))

mengan
22-11-2002, 11:01
Oduvijek sam se borio rukama i nogama protiv "trpanja ljudi u kalupe", ali u zadnje vrijeme, čitajući postove BK-a i CZ-a, moja uvjerenja su se našla na teškoj kušnji.
Što je zajedničko ovoj dvojici:
1. brothers-in-cars - Calibra sa hrpom promotivnih materijala koji kod CZ-a viču, a kod BK-a urlaju: "Vidi me, tu sam, primijeti me!!!";
2. ograničeni pogledi na auto industriju - japanci su sterilna konfekcija, francuzi su teška ×××××ska avangarda, a švabo je švabo, uz kojega može proći i pokoji žabar. Vjerojatno tako misle o svemu - zna se kako što treba izgledati i dalje ni makac, kakvi noviteti i bakraći - to je za ×××××e.
3. opake (s velikim O) jezičine kada treba pljuvati po svemu što se ne uklapa u njihove balkan-mačo stereotipe;
4. glume žrtve i nevinašca kada im netko nešto kontrira - CZ ima specifičnost da kada mu god netko nešto kontrira, traži nekakve argumente (argument mu je najdraža riječ), on ih fol daje, a svi ga samo jadnog napadaju sa psovkama i uvredama;

I kako da čovjek ne bude licemjer i da ne stvara predrasude kada ovaj dvojac tako uvjerljivo dokazuje određene zakonitosti. Čak sam počeo napadno gledati po semaforima da vidim kako izgledaju vozači Calibre - mlađi muškarci koji svi redom glume frajere i misle da su uhvatili Boga za muda.

Sve u svemu, drago mi je da je pobjedu odnio auto kojega neće voziti zadrte i nazadne seljačine - za njih uvijek ostaje klasika.

Calibra Zender
22-11-2002, 11:04
"Opel je sinonim za loša auta....
A ti neznaš napisati tri čiste..."

I nakon ovakvih blesavih i gramatički krivo sročenih rečenica ti nalaziš hrabrosti srati nekome za pravopis! Da umrem od smijeha! :)) Dalibore, pravopis u ruke pa listaj! :))

Calibra Zender
22-11-2002, 11:18
mengan, prosto je nevjerojatno koliko si gluposti u stanju nadrobiti! Ali barem sam se dobro nasmijao, ako ništa drugo. :))

1.daješ neke kvalifikacije o autima koje se tiču čisto vizualnog dojma i ukusa, a nemaju vezes "vikom i urlanjem" koje ti spominješ. Optički tuning je kod nas jako slabo zastupljen radi loše financijske situacije i onda likovi pout tebe koji si ga očito ne mogu dozvoliti na nas gledaju kao na nekakve čudake koji žele biti zamijećeni. Auto sređujem za sebe, a da li ćeš ga ti ili netko drugi gledati to me čisto zaboli dupe! To radim za svoj gušt, a ne za bodove ocjenjivačkog suda! A tebi ostavljam jedino pravo da ti se ne sviđa, ali me tvoj komentar ne zabrinjava niti interesira.

2.Opet generalizacija koju jednostavno moram pobiti. Već sam mnogo puta rekao da mi nije bitna zemlja porijekla sve dok nije riječ o nekoj (u mojim očima) egzotici. I Japanci i Talijani i Njemci i... još mnogi rade izvrsne aute, ali u svakom žitu ima kukolja.
A noviteti se pojavljuju da pobude novu potrebu i da se realizira prodaja, a ne da se lovi neko dijanersko savršenstvo koje kao još nismo postigli. I to kaj je nekaj novo ne znači da je dobro i svima lijepo.

3.Stereotipe ne volim i rijetko svrstavam ljude u njih. A kad o napravim onda sam očito zabrazdio, ali svakome se desi pogreška. Stereotipe koristim više za karikiranje i sprdnju koja nema veze s ozbiljnom spikom.

4.U svakoj su raspravi argumenti i činjenice svetinja i njima dokazuješ svoj stav. A dosta ljudi korsiti terminologiju balkanske krčme i pljuvanjem po autu i osobi dokazuje svoj stav. A to je takva šuga da to nije normalno!

Dalibor
22-11-2002, 11:22
Ti Calibra stvarno brkaš lonćiće.
Pa tvoj pajdaš Blackie istjeruje gramatiku a ne ja!
Izvoli pročitaj postove kako treba prije nego što nešto lupiš!!!!

elia rs
22-11-2002, 11:27
Zanimljivi su ti vozaci kalibre. ×××× o drugim autima, drugim ljudima, drugim nacijama a kad se netko dotakne njih onda postaju nevinasca koja su se salila. E upravo zbog takvih Hrvatska nece nikad u Europu jer su takvi tolko primitivni da Hrvatska nece postat niti lider Balkana. CZ glumi nekog pametnjakovica a Bullit ga je tolko ponizio da je to smijesno. BK i CZ, jedan savjet! Osnujte klub BK&CZ pod sloganom vadimo repu jeftino! CZ, ××××s kad neko spominje blackovu kalibru a to sto si ti srao o Bullitovom r5, nikom nist. Pa sad ce cz rec pa on je prvo spomenio mog karavana, al ti si se spustio na tu razinu pa si mu srao o r5. E to ti je ista razina na kojoj smo mi i sad u ovoj raspravi jer drukcije na ovom forumu nije moguce.

CZ, idi prvo Bullitu operi zavjese i tepihe u kuci pa onda smijes doc na forum kao promatrac! :)) :))

Black Knight_
22-11-2002, 11:48
elia, CZ je bulittu srao za renault 5 iz drugih razloga. prvi od njih je zasto vozi auto koji nije chip tuniran ako je to vec toliko dobra stvar. a drugi, ako mu tako dobro ide s tim chip tuniranjem zasto onda vozi "staru kramu"(bez uvrede jer na kraju krajeva i ja vozim staru kramu).

Ja volim srat i kad mi se nesto ne svidja to toliko po××××m da po××××m i sve oko toga. Istina je da je izgled megana posljedica francuskog nacina zivota. Megane mi se ne svidja a ni francuski nacin zivota pa sam usput popljuvo oboje.

Vi s druge strane vrijedjate mene i CZa koji kao prvo nismo tema ovog threada a kao drugo vrijedjanjem nas jos uvijek ne postizete nista u obrani megana.

Onaj dio mojih postova koji objasnjava zasto i kako je megane pobjedio i zasto je to meni odvratno ste svi redom ignorirali i primili se pljuvanja mene i poslije CZa. Ajde se vi lijepo drzite teme pa recite nesto suvislo o meganu a ne calibri.

Dalibor
22-11-2002, 12:10
Blackie, molim te:
Megane je proglašen autom godine. Ako ti smatras da nije trebao molim konstruktivne argumente i cinjenice (sam si rekao u prijasnjem postu) koje ti daju za pravo!
Mi netrebamo dokazivati jer je vec proglasen najboljim! Mozemo se samo osvrnuti na tvoje argumente koje jos nikako u ovoj temi nisi dao (dakako osim ×××××i, gnoj i korito, ali to nisu argumenti).
Dakle izvoli, argumente molim!

INTCP
22-11-2002, 12:26
Fresh ne uspoređujemo mi tu konkretne primjere motora već podvozja. nisam primjećivao visinu jer me te stavke koliko ima prostora za glavu i noge ne zanimaju. Viskok sam 1,75 tako da mi niš ne smeta. Osim toga vozim minija i nakon toga ti je sve ostalo veliko :)) i prostrano. Možda je malo viši, ne znam, ali to su sitnice. Kad se pojavi netko visok kao 307 e to već nisu sitnice i to utječe na vozne karakteristike.


VR6, vjerovatno nema što relevantnije. Ali to što ti imaš su uglavnom njemački testovi. I ti stvarno misliš da su objektivni. Ne mislim da je 206 rally ×××××× već mislim da je 206 običan ×××××× , ženski auto nba kojem valja samo dizajn i upravljivost. Drugo je sve od reda koma. ovjes je mekan, a zadnji kraj previše nemiran. Već na malo oduzimanje gasa zabacuje. nije to loše ali zabacuje prerano i ne da da se brže prođe zavojem. Mjenjač je očajan. Spor i neprecizan te struže kad se brzo šalta. Ubrzanje za 1.4 sa 75 ks je očajno - skoro 14.5 sekundi. Puno 1.2 sa 80 ks ima 11.5. Kočnice su prosječne. Jedino je dobra upravljivost. Volan je direktan i nije premekan kao na recimo puntu. UWRC-u je i Hyuday što ne znač ida je serijsak izvedfba najbolja u klasi. Ta potezanja sa utrkama su tako jadna i naivna. WRC auto ima 4x4 . Kod takvog auta gube se prednosti i nbedostaci ovjesa. Normalno da je bolje da ima bolji ovijes, ali zanemarivo kao kod auta koiji ima pogon na 2 kotača. Peugeot misli riješiti problem zadnjeg ovjesa sa 206 faceliftom. Šta ti ne misliš da wrc auto to već ima riješeno. Mogu ja potezat paralele da alfa odere BMW na ettc-u i da je zato najbolja. A 147 ima ovjes od 156 pa je shodno tome i ona najbolja u klasi.

zonta
22-11-2002, 12:32
Samo bi dao par razjašnjenja oko gramatičkog roda imenice automobil, pošto vidim da se zakrvilo oko toga.
Izvorno je riječ automobil muškog roda (ovaj automobil), dok njegova skraćenica auto može u različitim dijelovima Hrvatske biti svrstavana u različite rodove. Tako naprimjer u Dalmaciji je to srednji rod (ovo auto), a postoji i kuriozitet ženskog roda u manjim sredinama (ova auta).
I za kraj bi tek naveo da ovo nije jedini takav slučaj pošto imamo i primjer riječi hladovina (ženski rod) i skraćenice hlad (muškog roda).

Toliko od mene, hvala na pažnji i do čitanja !

Black Knight_
22-11-2002, 12:54
Dalibore, vec sam prije napisao ono sto zelim da prokomentirate ali eto ponovit cu kad si toliko slijep.


Znaci, ja smatram da je megane pobjedio mazdu 6 samo zato jer su mu dali ekstra plus zbog "hrabrog" dizajna. To je prevagnulo

A mazda 6 odnosi pobjede u pojedinacnim zemljama, kako to objasnjavas?

MUDO
22-11-2002, 12:56
ZONTA ×××× TE BOG, OVAJ AUTO, ZAPAMTI OVAJ AUTO, GLE OVAJ AUTO, GLE ONAJ AUTO IDEMO U MOJ AUTO, NIKAKO "OVO AUTO" ZAMISLI OVO AUTO IDEMU U MOJE AUTO, MOJ AUTO GLE MOJ AUTO, KOJI TI JE ×××××,

ILI PO TVOME PUŠI OVO ××××× ZONTA. :smile09:

BINGO
22-11-2002, 12:58
MAZDA 6 JE..........ČISTI PLAGIJAT











:))

INTCP
22-11-2002, 13:01
Ovaj Ferrari sigurno očajno drži cestu. Pogledajte te prevjese, :))

Dalibor
22-11-2002, 13:02
Znači nemaš argumenata, samo smatraš?

Ja smatram da tamo gdje je Mazda 6 pobjedila bilo samo zbog "konzervativnog dizajna"!

Black Knight_
22-11-2002, 13:03
hlad nije skracenica od hladovina vec je hladovina "uvecanica" il sta vec od hlad. tako imas ovaj monitor - ova monitorcina itd.

barem se to meni tako cini. ako mi se bude dalo cu pitat majku.

INCTP
22-11-2002, 13:03
Uf zaboravio sam sliku, sad mi se ne da

Black Knight_
22-11-2002, 13:10
Ne razumijem zasto i kako bi uopce imao argumenata da tvrdim da je megane ruzan.

Nadalje, ne znam kako bi imao argumenata za i protiv meganea kad auto uopce nije krenuo u prodaju tj. o njemu se kurca ne zna osim onoga sto nam je renault dao kao specifikacije. Mazda 6 je barem neko vrijeme na trzistu pa se nesto zna. Uopce mi nije jasno kako funkcionira taj izbor za auto godine kad megane jos ne mozes vidjet na cesti a vec je auto godine. I za koju je to godinu uopce? 2002? Ako je tako ne razumijem kako auto koji se uopce ne prodaje cijelu tu godinu moze pobijedit.

Nesto je trulo u "drzavi" europi :P A to je izbor auta godine.

Black Knight_
22-11-2002, 13:18
ferrariji imaju prazan prostor naprijed za razliku od alfi i golfova.

Dalibor
22-11-2002, 13:19
Znači sva ona tvoja priča, prvo pljuvanje pa onda traženje argumenata je pala u vodu jer ti toga nemaš.

Calibra Zender
22-11-2002, 14:54
elia rs, ti takve nebulozne spike prodaješ da ti se iz posta u post ne mogu načuditi! Pa kakve to gluposti valjaš za ulazak u EU radi mene ili nekog drugog...? Pa jel ti razmisliš prije nego nekaj takvog lupiš? Uostalom kad već potežeš tu temu pa da ti odmah i odgovorim. I bolje da nismo niti blizu EU jer da uđemo sa Slovenijom propali bi u roku odmah prvenstveno jer smo gospodarski u teškom qurcu, nemamo proizvode s kojima možemo konkurirati (izuzev par tvrtki poput Plive), ulaskom u EU mijenjaju se pravila igre koja nas pokapaju (recimo u poljoprivredi; ne smiješ posaditi niti jedan čokot više od onog broja koji je bio u vrijeme ulaska u EU, a takvih ×××××rija ima koliko hoćeš). Jedino dobro kaj bi se otvorilo je sloboda na tržištu radne snage pa bi svi koji žele mogli trbuhom za kruhom jer ih više vizni režim ne kači. Ali dosta o tome...

A kaj se tiče Bullita i njegovog R5 GTT naravno da sam ga popljuvao i to KAO REKACIJA na njegova ×××××× po mom autu. Dakle izazvao je reakciju svojim nenormalnim komuniciranjem, provokacijama i vrijeđanjem. A i Black ti je dobro odgovorio na to pitanje. I fakat mi je čudno i naprosto ne mogu vjerovati da je GTT Bullitu jedini auto.
I žalosno je da Bullit ne priznaje činjenicu da chip tuning nije bez mana i da skraćuje vijek trajanja motora. A ne kaj sve svodi na odgovornost vozača i način vožnje.

Žalosno je to da se etiketiraju ljudi na forumu pa kaj god izjavili odmah se nađe par anoniusa koji ih popljuju jer se na nekoj od prošlih tema nisu složili. Nije mi jasna takva filozofija prvenstveno iz razloga jer ima tu i ljudi s kojim možeš pričati i diskutirati mada se u konkretnoj temi s njima apsolutno ne slažeš. Eto primjerice s Girrarijem, Alfistom_zg pa čak i s teškim radikalom INTCP-om. Ali uvijek ostaje šaćica vas koji morate srati i vrijeđati jer se jednostavno ne možete pomiriti s činjenicom da netko može drugačije misliti. A to je totalni jad i čemer!


VR6, a ti se mani paralela rally inačica i osobnih auta jer 206 koji se prodaje nema apsolutno nikakve veze s WRC! Takve usporedbe ne samo da su glupe nego su i smiješne!


Dalibor, kaj tebe u biti zanima? Da ti mi nabrojimo neke prednosti drugih auta u odnosu na Megana? Dizajn eksterijera i interijera Mazde 6, kvaliteta izrade i materijala, upravljivost, odnos uloženo dobiveno... pa kaj više hoćeš? U svemu tome je Mazda 6 kraljica majka prema po mom mišljenju rugobnom Meganu. A i dobro Black kaže, još ga niti istestirali nisu, a dodjelili su mu titulu. Zato je najbolje izbaciti novi model krajem godine, možda mjesec dana prije dodjele nagrade pa da niti nema vremena za neke testove nego na osnovu specifikacija i kvazi dizajna ubrati naslov. A i pitaj boga kakva politika i kakvi interesi iza toga stoje.

Black Knight_
22-11-2002, 15:05
Dalibore, ako pogledas sve moje postove na ovom threadu, a hvala bogu ih ima, vidjet ces da ja nikad nisam trazio nikakve argumente vec da prokomentirate to. Ti si onaj koji je poceo spominjat nekakve arugmente. Argumente ne mozes imati ni ti ni ja jer megane jos ne postoji na hrvastkim cestama i malo se o njemu zna.

Ja sam ga bar vidio uzivo pa mogu ustvrdit da izgleda ko govno i uzivo.

Stvarno si se malo zanio, raspravljas sam sa sobom i tumacis moje postove kako ti pase tj. skroz krivo.

A mazda 6 s druge strane je vec neko vrijeme na cestama i provjereno je dobar auto koliko se moze provjerit u tom roku.

Dalibor
22-11-2002, 15:29
A šta to ja imam prokomentirati: gnoj i korito?
Kažeš argumenata još nema? Pa reci to Calibri, u postu prije kaže da je megane lošiji u kvaliteti, uloženo/dobiveno itd. Pa dečki odlučite se, imate li argumenata ili ne?
Ovo mi sve liči na priču od jednog prijatelja koji se čudio kako jedan renault može dobiti 5 zvjezdica na NCAP testu? Kaže jednostavno, potplatili su komisiju...

Black Knight_
22-11-2002, 15:58
Prijatelj ti je konj jer laguna je prva pobrala 5 zvjezdica na NCAPu.

Nemas ti nista za prokomentirati, upravo tako.

doc
22-11-2002, 20:36
ja sam svoju prognozu pogodio. Megane 2 je zasluzeno osovjio titulu auta godine. I citroen C3 je lako mogao biti, ali on osim dizajna u svojoj klasi nije ponudio nista novog. Mazda 6 je super auto, ali sve sta je ona ponudila je vec vidjeno. Samo su sad japanci to ukomponirali. A to nije dovljno za titulu auta godine. Nadam se da ce megane imat odlican uspjeh kao i 307 i tako dodatno zagorcit zivot buducem golfu V

doc
22-11-2002, 20:39
intcp, 206 nije uopce mekan auto. Cak je zacudjujuce tvrd, zato mu zadnji kraj i poskakuje ko žaba. Fiat tipo je imao bolji ovjes od peugeota, bolje je držao cestu. to su moji dojmovi.

elia rs
23-11-2002, 16:21
Vi ste u kurcu. Neda mi se vise raspravljat jer vi ne znate vise sta pricate. CZ kaze da black ima argumente a sam black kaze da nema. Pa tko je sad tu lud. Vi se ocito ne slazete ni kad imate isto misljenje.

CZ, znaci po tvojim procjenama ce Slovenija propast jer je usla u EU. Zanimljiva teorija. Vidjet cemo kroz koju godinu kako ce ici Sloveniji a kako Hrvatskoj.

INTCP, 206 1.4 ima 13.2 a ne 14.5 sekundi do sto. Jedina mana auta je taj mjenjac koji nije napravljen za brzo mijenjanje brzina. Kazete da je Punto bolji auto. Ja bas i nebi rekao. Gledam na 23. strani novog Auto-kluba i u jednom tekstu pise proizveden 3000000 206 a u tekstu pored pise o losoj prodaji Fiata i o stecaju i otpustanju. TO dovoljno govori tko je tko u auto svijetu.

INTCP
23-11-2002, 16:34
ELIA boli me dupe za prodajuz. Meni su važne sportske karakteristike. Uz to puntu je potrošnja mizerna u usporedbi sa 206.

DOc naravo da tipo ima odličan ovjes. Pa alfa 145, 155 i fiat coupe imaju taj ovjes. I uvijek su ti auti što se tiče ležanja ocjenjivani visokim ocjenama.

206 je po mojim pojmovima mekan. Možda mi je punto sporting tvrd, a i je pa svejedno ne poskakuje i ne zanaša već klizi zavojem ko po tračnicama. A ako hoću se guštat sa zanašenjam samo malo oduzmem gas i malo ga ispravi. I to sve sa pirelli p 6000 gumama koje nisu namijenjene baš jurcanju. I onda mi vr6 tu soli pamet kako 206 ima odličan ovjes. Ma ima ×××××× ovjes. Nadam se da će riješiti mjenjač i ovjes jer je šteta da ima takve nepopravljive mane, s obzirom na izgled i upravljivost, koje ne možeš sam sredit, barem ne za male pare.

elia rs
23-11-2002, 16:41
Peugeot 206 ima dobar ovjes, problem je kod vecine 206-ica jedino sto ih seriski opremaju s michellin energy, a svi znamo kakve su to gume. Kad ih se promjeni, sirina poveca na 185, to postaje sasvim druga prica.

INTCP
23-11-2002, 17:02
I punto se oprema sa tim gumamam pa nema problema sa zadnjim krajem. 1.2 16V ima te gume pa drži bolje od njega

OS-300
23-11-2002, 17:49
INTCP,kada se već toliko razumiješ u francuske aute reci nekoliko riječi o starom Megane-u.Jedva čekam da čujem šta ćeš napisati. :smile11: Tko zna možda se u nečemu i složimo. :smile11:

INTCP
23-11-2002, 17:58
1. moraš znat da mene čisto zaboli koliko je auto pouzdan, udoban, prostran itd.

2. sve što napišem uglavnom gledam sa sportskog aspekta

3. stari megane je prosjek. Ima par dobrih motora 1.6 i 110 ks. 2.0 IDE isto tako. Ovjes mu je prosjek. Mjenjači nisu nešto i upravljuivost prosječna.

OS-300
23-11-2002, 18:20
Što se tiče motora si u pravu,1,6 16 v svi hvale.Pouzdan je,elastičan,dovoljno jak i što je najvažnije malo troši s obzirom na konkurenciju.I za mjenjač si pogodio!U mom coupe-u je bolji mjenjač nego u serijskom,ali ipak ponekad zapne kada se prebacuje iz više brzine u drugu brzinu.Ovjes je mogao biti i tvrđi,ali to nekad dobro dođe kada se ide do mora.....O.K. INTCP ipak ne pričaš gluposti,ovo je samo bilo za provjeru.... i primjer diskutiranja s objektivnih stajališta bez veličanja... :)

INTCP
23-11-2002, 18:21
:))

elia rs
23-11-2002, 18:27
Intcp, to je tvoje misljenje al ja nebi rekao. Vozio sam oba auta i nemogu se slozit s tobom. Punto se vise naginje i upravljac mu je malo neizravan pa ga u zavoju malo tesko kontrolirat. Kada se bas stvarno vozi ludjacki kod Peugeota ranije dolazi da zanosenja straznjeg kraja sto je meni zabavno al moze bit opasno za nekog tko nema iskustva u takvoj voznji.

INTCP
23-11-2002, 18:32
Može bit da se naginje pošto je punto malo viši. Po meni se puntom ležernije vozi kroz brže zavoje. A peugeot je jako nervozan. Istina peugeot ima bolji volan koji je na puntu mekši i manje osjećajniji (ne baš kao na stilu), ali ne i neprecizan.

Calibra Zender
23-11-2002, 19:26
elia rs, nemoj molim te uspoređivati ulazak Slovenije u EU sa eventualnim i dalekim ulaskom Hrvatske. I još daješ primjer da bi po mojoj logici Slovenija trebala propasti, a o Sloveniji niti slova nisam napisao. Prosto je žalosno takvo komuniciranje. Pričaš gluposti! Pročitaj opet moj post, a onda se pokrij ušima kad vidiš na kako glup način si odgovorio! Ne shvaćaš neke osnovne stvari i to je tvoj problem.

elia rs
24-11-2002, 13:05
Cz, krivo sam te shvatio. Rekao si da udjemo u EU s Slovenijom propali bi..Mislio sam da u to propadanje svrstavas i Sloveniju al sam krivo shvatio. Kad sam mislio na ulazak u EU, nisam rekao da zbog takvih kao ti, necemo uci u EU kad i Slovenija, nego da necemo uci nikad, kontas? Ocito ne, jer ti si odmah povukao neke paralele s Slovenijom i poceo pricat ×××××× koja svi znamo. Pa normalno da nebi mogli uci odmah sutra u EU, za to trebaju pripreme, a posto ima pun ××××× idiota i trulih ljudi u ovoj drzavi, ni te pripreme nisu moguce. Zanimljivo je to kod tebe sto ti kad nisi u pravu neke stvari povezujes s necim drugim o cem ti kao znas. Nisi mi odgovorio na pitanje kako to da ti pricas price o nekakvim blackovim argumentima a on sam kaze da ih nema?

206 fan
24-11-2002, 14:36
Opet zadnji kraj 206-ice(klap 100-ti put).Problem se javlja u graničnom podru...bla,bla...Ono što je nekome problem(a nebi trebao biti jer preferira sportske aute)drugom je užitak.S16 je bolji automobil od HGT,kao što je 306 S16 bio od 145-ice quadrifogglio.Kao što je već rečeno,da Peugeot hoće napraviti sportski ovjes,napravio bi ga,no stojim pri tvrdnji da su im ovjesi općenito savršen kompromis dobrog držanja ceste i udobnosti(mislim na obične serijske modele).Alfina je filozofija drukčija,rade u startu ISKLJUČIVO sportske ovjese.Ja bih obitelj ipak prije na duži put vozio Peugeotom(ili Renaultom),a ne FIAT-om ili Alfom.Dakle,(subjektivno mišljenje)206 je nešto bolji od Punta.Moram priznati da mi je nejasno kako čitatelji mogu glasovati ze "Auto godine"(iznuđeno, radi povećanja prodaje auto-časopisa i ev.dobitka nagrade))kad ih bar 90% nije niti vidjelo uživo,a kamoli vozilo aute u konkurenciji-opet vrlo subjektivna stvar,glasuje se prema naklonosti pojedinom proizvođaču.Renaultu čestitke,nadam se da je napravio svjetlosnu godinu u odnosu na prethodnu generaciju Meganea(tiče se čisto doživljaja vožnje,kvaliteta nije upitna).

INTCP
24-11-2002, 14:56
I hgt može zanašati ako hoćeš. ASli kad 2.0 zanese hgt prolazi. Dakle ti moraš ravnati 206, a ja s puntom prolazim. A ako baš hoću pustim gas i napravim šta se tebi javlja na 2.0. Osim toga mjenjač je u odnosu na fiatov ××××××. Neprecizan pogotovo za 3. čAk i na s16. Motor je limuzinski što nije primjereno takvom autu. 2.0 i 136 ks -??? Stoga je puntov 1.8 i 131 ks primjereniji malom autu. I općenito taj fiatov motor je poznat kako voli visoke okretaje. Jedino što 206 po meni ima bolje je osjećajniji volan. Ako je tebi važna i udobnost to je već drugi način gledanja. Ja gledam isključivo sa sportskog nivoa. I ne volim baš kompromise.

Calibra Zender
24-11-2002, 16:21
elia rs odnosni m3, ja sam se s Blackom složio u tome da je Megane odvratan i da nije zaslužio titulu auta godine. I za to sam naveo činjenice koje to potkrepljuju i ne mislim dokazivati Blackovo stajalište već samo svoje.
Sve kaj te zanima imaš u mojim prošlim postovima. Drago mi je da si priznao pogrešku i poklopio se ušima, a sad to fino opet ponovi nakon kaj prolistaš par stranica unazad i nađeš odgovore koje si već dobio, ali ih svejedno tražiš! :smile06:

A svaka buduća komunikacija s tobom pada u vodu jer mi se ne razgovara s nekim tko ima tisuću nickova i pitaj boga pod kojim se sve temama kamufliraš! :smile09:

206 fan
24-11-2002, 16:27
Sačekajmo onda 206 RS.Nemam informaciju da FIAT priprema nešto slično s Puntom,da li je živahni 1,8 zadnji motor u gammi?

INTCP
24-11-2002, 16:36
A 206 GTI sa 180 ks po performansam nije ništa posebno. Alfa 156 2.5 V6 ima 190 ks. Tj. samo 10 više od njega, a koliko je samo teža skoro 400 kg, ako ne i više. I ima ubrzanje 7.3, a Peugeot 7.5. To ti dovoljno govori o Peugeotovim mjenjačima.ž

Ili 406 Turbo koji po meni ima ktastrofalne performanse. 2.0 i Turbo motor sa 147 ks samo po sebi je katastrofalan rezultat i još k tome ubrzanje od jadnih 10 sekundi. Pa 156 1.6 ima 10,5. A 2.0 sa 155 ks 8.6s. :smile10: :smile10: :smile10:

OS-300
24-11-2002, 16:57
Evo mogući izgled CC-a???http://www.cyberstangs.com/cabriault/fototheek/megane2/coupecc.jpg

206 fan
24-11-2002, 17:01
Slažem se da je 147 ks za 2,0l turbaka vrlo loš rezultat,ali to je "prepotopni"motor koji se, btw,više ne ugrađuje u 406-ice(na našem tržištu se nije niti prodavao,možda se varam?)Da se razumijemo,skidam Alfi kapu od 156-ice naovamo,ali opet kažem da su to ISKONSKI sportski auti SUPERIORNIH SPORTSKIH ovjesa i motora,drugi proizvođači,uključujući i Peugeot tu-i-tamo zbog poboljšanja imagea plasiraju sportske modele.Obzirom da sam obiteljski čovjek koji si može priuštiti samo jedan(solidan)auto,radije bih izabrao...406-icu makar i 2,0 turbo ili Lagunu 2,0 IDE,nisu Alfe za obitelji od 4-5 članova.

INTCP
24-11-2002, 17:06
centimetri- centimetri. Nikad nisam previše obraćao pozornost na te stvari.

Dom-Dom
24-11-2002, 17:09
Ovaj CC predobro izgleda da bi bio Renault(novi).

INTCP
24-11-2002, 17:32
206 fan, vjerovatno si mislio u lybri, a ne u gammi. Kad se kaže limuzinski motor misli se na motor s puno kubika i malo konja takvi motori teže podnose visoke okretaje, ali su elastičniji što ne paše sportskim jurilicama, ali paše udobnim limuzinama bez sportskih pretenzija. Stoga, taj je motor u 206 trebao imati barem 10 ks više. Fiatov 1.8 sa 131 ks ima relativno puno konja za svoju veličinu izvrsno se vrti, ali svejedno paše i u limuzinu i daje joj sportsku notu. Da je to 2.o sa 130 ks već lybra ne bi imala niš sporta u sebi.

OS-300
24-11-2002, 17:55
INTCP,uzmi za primjer iskorištenost KS za Megane coupe i Alfu.Megane coupe I 110 ks(9,5 s do sto)....147 2,0 selespeed 150 KS (9,3 s do sto).Znači 40 KS više ....156 1,8 140 KS (9,4 s do sto) 30 KS više ...Pa baš nisam impresioniran sa Alfinim konjima,a i u praksi se baš nisu pokazali jer sam oba modela nekoliko puta oprao na cesti!!! :)) :)) :))

elia rs
24-11-2002, 18:56
Gledaj, cz na ovom forumu se ne mozes registrirati (NE ZNAM NI JA ZAST) tak da kad zastupam neku tezu nick mi je uvijek nesto sto propagira moj stav jer je ovdje ima puno ljudi koji mogu koristit tvoj nick ako nisi registriran. Kad se bude mogao imat registrirani nick, ja cu ga imat do tad ce ostat tako kako je a to sto su ti argumenti jednaki crnom ispod nokta, nije moj problem. Ukljucio si se u raspravu zbog jednog motiva a to je calibra pa zato suti i idi ocisti Bullitu kucu!

INTCP
24-11-2002, 19:09
1.147 2.0 ima takvo ubrzanje zbog namjerno sjebanih prijenosnih omjera, 156 2.0 ima ima 8.8. Mjenjače su mogli lako prešaltat i u 147 , al nisu jer bi razlika u odnosu na 1.6 bila prevelika.

3.156 ima 1250, 147 1230 kg koliko ima tvoj megane??

INTCP
24-11-2002, 19:14
Alfa 156 2.0 sa 155 ks imala je 8.6 do sto. Teža je od meganea nekih 200kg. A megane 2.0 sa 150 ks ima 8.6. Gdje si sad. Koliko bi tek imao da mu dodaš još 200 kg.

INTCP
24-11-2002, 19:23
mislim na 147 ne na 146. Laguna je teška pušiona u odnosu na 156. Osim toga sama činjenica da alfa nema u gami mala govna poput twinga i clia govori dovoljno za sebe reanault auto za mse bio i ostao.

206 fan
24-11-2002, 20:44
Gamma=paleta raspoloživih(ugradivih)motora,na to sam mislio.Slažem se i da je Laguna"pušiona"u odnosu na 156-icu što se tiče voznih osobina,općenito doživljaja vožnje VOZAČA.Kod suvozača je to obrnuto...

Calibra Zender
24-11-2002, 23:14
INTCP, joj nemoj samo opet početi prodavati spike da Alfa nije za mase! To je totalna smijurija! :))
Za koga je, ako nije za mase? Za šaćicu odabranih kao Bentley recimo?

OS-300
24-11-2002, 23:26
Hej INTCP,ja ne znam odakle ti vadiš te podatke koji su totalno krivi!Pravi je omjer:Megane coupe 2,0 136 KS(8,6 s do sto),1130 kg
156 2,0 155 ks(8,8 s do sto),1280 kg
Dakle,20 Ks više i 150 kg više!!!

Moj coupe je težak 1060 kg i opro je oba već spomenuta auta više puta!!! :smile07: :smile07:

A što se tiče Lagune,očigledno ni ti ni 206 niste vozili tom autu pa ne znate o čemu govorite.Nova Laguna je nasuprot onoj iza nje nebo i zemlja.Oba auta sam vozio jedno popodne naizmjence.Pa znam iz prve ruke!!! :))

sepra
24-11-2002, 23:26
Alfa je trenutačno masovniji auto kao rijetko koji drugi.

Girrari
24-11-2002, 23:30
Calibra i ja tako nekako volim djelit aute...

Auti za širi broj kupaca (Dakle, ne oni za uzak broj tipa Ferrari, Porsche..., boleštine poput Enza, Bentlyje... neću ni spominjati): Alfa, BMW, Audi...

Auti za mase: FIAT, Opel, Renault...


Mislim da ipak ima nekakve razlike u te dvije kategorije. Možda zato što prvima ponuda počinje sa cca. 15 000 E, dok je drugima start na upola manjem iznosu.

Calibra Zender
24-11-2002, 23:48
Girrari, meni se čini da je tvoj pogled rezultat isključivo subjektivnog dojma. Po meni ne postoji klasifikacija "za uski broj kupaca", "za široki broj kupaca". Ili je za masu ili nije. A Alfa je za masu. Prodajni rezultati ne određuju da li je auto za mase ili ne.
To kaj je E46 prodavaniji od 156 bi po takvoj logici značilo da je on za mase, a 156 nije. Jedino kaj stoji je to da je Alfa skupa. Možda i preskupa pa definitivno nije auto za sirotinju.

Girrari
25-11-2002, 00:10
Nikako nije subjektivno, a niti po prodaji.
Ako bi išao i jednom i drugom metodom tada bi FIAT bio u prvoj grupi (em mi je to jako draga marka em im je prodaja u blagom K).

To više gledam po nekakvom općem dojmu marke i po cijeni kako najjeftinijih modela, tako i po prosječnoj cijeni.

Dakle, sve marke žele prodati što više modela i u tome nema razlike. Pa čak i Ferrari nastoji prodati što više automobila i to je logično. Poanta je da i unutar tih nazovimo "masovnih marki" ima razlika.

FIAT-a može posjedovati bilo tko ko ima 7000 eura, dok je za postajanje vlasnikom Alfe potrebno 10 000 eura više.

Opela može posjedovati svako tko ima 8000 eura, dok za najjeftinijeg BMW-a treba izbrojati 14 000 eura više.


Zato na cestama ima puno više ovih jeftinijih (autiju za mase) nego skupljih ("autiju za širi broj kupaca", kako ja to zovem).
Razlike definitivno postoje, a auti poput Opela i FIAT-a puno su dostupniji, pa time postaju auti za mase, dok auti kao što su Alfa, Audi, BMW... to baš i nisu; ne u tom smislu riječi.

Calibra Zender
25-11-2002, 00:17
Samo kaj ti opet dijeliš aute po prodajnim rezultatima. Veliš Alfa i BMW su skupi pa nisu za mase. Jednostavno ih nema kod nas poput recimo Punta, Astre ili Clia. Gledaš u našim okvirima, a to ti baš i nije realno. E46 je bio najprodavanija limuzina srednje klase u Njemačkoj, najvećem tržištu automobil u Europi. Očito si ga tamo masa može priuštiti, a ovdje ne. Dostupnost automobila u našim okvirima po meni nije element za ocijenjivanje da li je auto za mase ili ne.

0070
25-11-2002, 00:25
skretanje s teme ali ne u potpunosti Renault megane je automobil godine zato što ima naj uvjerljiviji dizajn od svih kandidata povoljnu cijenu odlicnu opremu solidnu kvalitetu i koliko cujem da je to prvi automobil nize srednje klase sa pet zvjezica na euroNCAMP crash testu dakle sasvim zasluzeno i po mom ukusu :smile06:

Girrari
25-11-2002, 00:44
Calibra, znaš kaj; napisao sam ti cijeli post, sve krasno objašnjeno kako ja doživljavam stvari (ne na temelju prodaje već na temelju cijene i dostupnosti općenito), no kad sam stisnuo da pošalje zbrejko mi se komp tak da niš nije izašlo.
A tak sam fino sve obrazložio da sad više nemam inspiracije...

Pojednostavljeno, postoje auti za MASE i auti za mase. Mislim da kužiš. Kad buš u Zg, javi, pa ti objasnim na kavi.
Viš, čak se i rimuje. :))

INTCP
25-11-2002, 01:39
OS 300. govorim o meganeu IDE sa 150 ks.
147 je teška skoro ko 156. Pa daj malo usporedi težine. Alfa 156 koja ima 150 ks ima 8.8. U originalnoj verziji taj motor imao je 155 ks i 8.6 ubrzanje.

INTCP
25-11-2002, 01:45
Dakle sad usporedi malo težinu alfe 147 koja min ima 1230 klima, ovo ono. Dođe skoro 200 kg više od meganea. Što je jako jako puno. Da je unutra mjenjač iz 156 2.0. Imala bi 8.8 ili 8.7 kao i 156. Dakle to je za 0.2 sporije u odnosu na megane 2.0 IDE. Pa čak i da im 136 ks i to ubrzanje, alfa opet ima 200 kg viška i 15 ks je skroz nedovoljno da kompenzira tu težinu. Ista stvar je i sa 156 1.8 koja ima 1250 kg. Ima ubrzanje 9.4 i 140 ks. Tih 30 ks je izgleda dovoljno da budu po ubrzanju izjednačeni usprkos težini. Poveži malo i preračunaj.

INTCP
25-11-2002, 01:47
Isto tako mi nije jasno kako coupe 2.0 može imati toliko više kg od 1.6. Pa nije motor toliko teži iz tog razloga što je 2.0. Osim toga i alfa 2.0 koja ima masu opreme nekad je težila 1280, a 1.6 1250.???????

INTCP
25-11-2002, 01:49
Znam da je nova laguna bolja od stare. Ali ne znam po čemu to suvozač više uživa u laguni nego u alfi. Zato jer ne vidim ćukice. Nisam uopće mislio da je veći gušt s alfom samo zbog ljepših ćukica.

OS-300
25-11-2002, 02:15
Ne postoji IDE od 150 KS,ima 136-140 KS ovisno o izvoru.

Još nešto potrošnja:
2,0 IDE (6,0/7,5/10,2 l) najštedljivi 2,0 motor uopće
1,6 16v (5,6/6,9/9,3 l)


Pazi sad Alfe:
156 1,6 (6,4/8,2/11,4 l)
156 1,8 (6,4/8,5/12,1 l)
156 2,0 (6,6/8,7/12,3 l)
147 1,6 (6,4/8,2/11,2 l)
147 2,0 (7,0/8,9/12,1 l)

Pa eto vidiš piju Alfe ko smukovi!!! :))

A što se tiče turbodiesela pogledaj ove podatke:
Renault-ov 1,9 DCI (120 KS)
Renault-ov 2,2 DCI (150 KS)
Alfin 1,9 JTD (115 KS)
Alfin 2,4 JTD (140 KS)

Pa onda ... :)) :)) :))

Calibra Zender
25-11-2002, 20:26
OK Girrari. :)

zonta
25-11-2002, 22:21
U vezi auta za mase…………..
Alfa NIJE auto za masovno tržište, čisto iz razloga što se profilirala kao marka sportske orijentacije i samim time ograničila broj ljudi zainteresiranih za taj auto. Naravno da će uvijek biti onih koji će kupiti auto zbog izgleda, zato jer je hit ili je in imati Alfu, ali to ne mijenja puno na stvari.

Zenderu, studiraš ekonomiju, pa si valjda čuo za segmentaciju tržišta, diverzificiranje proizvoda, niche marketing. I to je Alfa- auto kreiran za sportski nastrojenu klijentelu. I naravno da u tom segmentu želi ostvariti što veću prodaju, ako može i 100% ukupne veličine tog tržišta, ali izvan njega Alfa skoro da ne postoji.
Pogledaj malo razvoj auto marketinga zadnjih godina- svaki se nastoji profilirati na nekom polju i staviti naglasak na nekakvu karakteristiku u kojoj bi oni bili najbolji i tako privući potencijalnu klijentelu kojoj je do toga stalo. Renault- avangardni dizajn, Alfa- sportski image, Volvo- sigurnost. Recimo meni puca k…..za sigurnost pa sigurno neću dati masu para za 15 zračnih u Volvu, ali ljudi kojima je do toga stalo kupuju taj Volvo.
Svaki auto se radi da zadovolji određeni krug ljudi, ne sve, jer onaj koji se nastoji svidjeti svima ne svidi se nikome….

:smile08:

Mazdohist
26-11-2002, 09:25
Ja bi uveo testove inteligencije za sve nove kupce Alfinih modela.
Tada bi tih automobila, istina, bilo manje...puno manje na nasim cestama jer kod nas, na zalost, u svakoj drugoj 156-ici vidis seljaka (urlik Thompsona i sl.) Ne bi prepoznali ni 155, 164, a kamoli Giuliettu, Sud, Montreal,.... Ode čar jedne legende.

Dalibor
26-11-2002, 09:32
Nije me bilo par dana tako da kasnim sa odgovorima...
Svim neljubiteljima i sumnjivcima starog Megane predlažem da kupe novi Auto klub gdje je test istog polovnog!
Ocjena čista 4!
A gdje se istovremeno uvodi sumnja u ADACov test jer njegovi rezultati su obrnuti od rezultata slične agencije u francuskoj...

Black Knight_
26-11-2002, 09:51
Alfa je jeftilen sportivo za mase.

Calibra Zender
26-11-2002, 11:03
zonta, po mojem mišljenju Alfa i nije baš toliko suzila svoje potencijalno tržište da bi prestala biti za mase. Prva stvar su dizel motori koji čine preko 50% prodaje 156-ice i očito negiraju teoriju cuore sportivo odnosno profiliranja kao isključivo sportske marke (mada grade image sportaša) i ciljanje na uzak broj sportski nastrojenih kupaca. A i BMW se profilira kao sportska marka pa opet u Njemačkoj E46 ima veću prodaju od 156, a auto je skuplji i po tvome bi prodaja trebala biti manja. To je stvar preferencija kupaca, a ne da li su auti za mase ili ne jer i jedna i druga firma su za mase.
I ako baš hoćeš, po meni je BMW marka sa više sporta od Alfe. Vjerujem da će se oni koji nisu alfistički nastrojeni s tim složiti unatoč slabijim modelima koje BMW nažalost ima odnosno imao je u ponudi.
Slažem se da se svaka marka pokušava diferencirati od druge i traži svoju poziciju kroz građenje određenog imagea. Ali to ne isključuje masivnost jer niti jedna od tih marki nije radikalna da bi iskakala iz okvira i bila ekskluziva poput recimo Lotusa koji definitivno nije za mase.

t.r.brazilac
26-11-2002, 11:19
Mazda 6 je pobjednik natjecanja za izbor auta godine,ali još uvijek se istražuje kako je glasovao češki žiri.Mazda 6 je češki auto godine.UČeškoj su oni birali taj auto a na europskom izboru Renault,koji je ušao u Češku zajedno sa Toyotom i Hyundaiem zaprijetio česima.Razlika u bodovima je bila 20 bodova u korist megana,a ne da je 60% novinara glasovalo za megane.Sve je to za×××××,ćut ćete ubrzo i službenu verziju svega toga,ja vam prenosim samo već dokazane informacije. :smile07: :smile07:

OS-300
26-11-2002, 12:21
Ovo je skinuto sa www.renault.com...

"Mégane II has been awarded the maximum 5-star rating from Euro NCAP, an independant consortium, and is now the safest car in its category. It is the first vehicle in the C segment to achieve such a high level of safety performance"

Dakle gospodo ipak 5 zvjezdica!! :smile07: :smile07: :smile07:

T.R.Brazilac
28-11-2002, 19:45
Gledaj malo slike automobila u crnoj kronici.5 zvjezdica je premalo i dakako uzaludno kod brzina oko 180-200 na sat kroz selo!A ako je već uzaludno i suvišno tih 5 zvjezdica onda je bolje uzeti lijep i puno sigurniji auto:Mazdu 6.Mazda je ipak izmislila i Familly box i 3H konstrukciju itd..A u Aktivnu sigurnost kod Mazde spada i klima uređaj.U Hrvatskoj će isto pobjediti Megan,i to zato što Hrvati misle da je Mazda 6 nedostupna.A što uopće narod koji vozi Punto,Clio,Megane i Polo uopće treba pitati za automobil.Hvala Irskoj,tamo Megana nema ni među prvih pet!!!!!Vidjeti ćete sprdačinu kad sve europske zemlje(kontinentalno i zemljopisno a ne politički EU) izaberu auto godine.U velikoj večini zemalja to će biti Mazda 6.Pa mi onda recite da je izbor za auto godine regularan.

Grga
29-11-2002, 11:29
Idiot koji vozi "180" kroz selo ne zaslužuje ni da živi, a kamoli da pobere nekog i ostane živ.Fakat ti je izjava pametna. :smile09:

Black Knight_
29-11-2002, 11:58
U ocijenu sigurnosti jednog automobila ulazi i zastita pjesaka pri naletu na njih.

Mazdohist
29-11-2002, 12:04
Eto, i ja napokon ugledah novog Meganea.
Ma daaaaaaaj...svaka čast za 5 zvijezdica, ali osim malo čudnijeg dizajna (samo straga) isti je to vrag kao i 307, Stilo, Corolla.
U tom kao najvažnijem izboru novi Megane je Mazdu6 dobio za samo 20 bodova, a 6-ica svako malo postane auto godine po izboru pojedinačnih zemalja.
Mazda6 ima sve. Opremu, sigurnost, prostranost, udobnost, upravljivost i odlične vozne osobine, odličan izgled u svim karoserijskim izvedbama, unutrašnjost toliko dobro napravljenu da su je svi novi japanci počeli imitirati (Accord, Avensis) i nevjerojatno (za druge proizvođače) prihvatljivu cijenu.

joe
30-11-2002, 17:42
MeganeII je mozda auto godine u Evropi,ali ne moze biti u Hrvatskoj jer ga jednostavno nema na nasim cestama za razliku od mazde 6, koja je tu vec pola godine,usput vozim alfa romeo. :smile07:

NI JA
30-11-2002, 23:12
KAKO JE TO BMW SPORTSKI KADA JE NAJPRODAVANIJI MODEL 316 A IMA I PUNO DIZEL, OSIM TOGA ALFA U TOJ KLASI VEĆ 12 GODINA NUDI PREKO 100 KS MINIMUM, A BMW ONAJ JAD 90 KOLIKO VEĆ. HOĆI REĆI OD TIH ZADNJIH 10 GODINA PUN ××××× ALFI IMA PO 120, 150 KS, A BMW ŠAKA JADA 316 105, 318, ONDA DIZLO, MA OČAJ ZA SPORTSKI ORJENTIRANU MARKU, NE VIDIM NI REZULTATE U SPORTU, ALFA ZAUZELA 1, FERARRI 1, NEMA MJESTA ZA LUZERE, SPORTSKI ORJENTIRANE. OSMI TOGA 60% KUPACA BMW IMA PREKO 50 GODINA, U NJEMAČKOJ, NAM VOLJENOJ KADA CEĆ GLEDAMO KOLIKO SE TAMO PRODA BMW-A

DKW_
01-12-2002, 02:08
Vidio sam ga neki dan malo bolje i nekako mi ta guzica djeluje degenerično... Ko oni patuljasti psi koji vuku guzice blizu poda da ih veći psi (valjda) ne naguze... :)) :))

Black Knight_
01-12-2002, 18:33
Majmune glupi, zato alfa ima najvise 250 konja a BMW pun ××××× vise. Daj od××××, toliko si glup da zato sto alfa svugdje lijepi "cuore sportivo" naljepnice brijes da je to sportski auto. Alfa je saka jada nasprem BMWa, jednog od rijetkih proizvodjaca koji su jos uvijek nisu u nekom ogromnom koncernu a dobro mu ide.

Boze moj debila

citrodva
01-12-2002, 21:59
ljepota je kazu relativna, al je zato stara opelova corsa s guzicom etalon ruznoce. osim mozda za crnog.

Mazga
07-12-2002, 20:39
MeganeII je izabran za auto godine jer su francuzi skupili najviše para za podmičivanje tih kretenskih ×××××čića novinarsko-sudačkih i sl. Naravno da je tu titulu u stvari osvojila Mazda6, ali se o tome ne priča tako glasno! Pa kad su francuzi napravili dobar auto??? Spaček im je još najbolji, a iza njega kvalitetom ga prati kraljica renault 4 "katrica"! Japanci su ipak zakon i drago mi je što je mazda6 ponijela titulu auta godine u svijetu!