PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jel ima entuzijasta za......napravit auto?



Mazdohist
19-11-2002, 11:06
Kazu svatko ima svoj san. (cisto sumnjam). Moj san je svakako proizvoditi vlastite automobile (maloserijske). Skromno, zar ne?
Nesto u stilu recimo ruskog a:level. U pocetku obrade vec postojecih modela, a onda (kada sjedne koja pinka) i izrada vlastitih makina. U Hrvatskoj (kazu face) nema svrhe imati auto-industriju jer bi se to isplatilo kada bi se godisnje prodalo barem 100000 tih nasih modela na nasem podrucju??!!!???!!!???
Sretni mi sa nasim "pametnim" gospodarstvenicima. Auto-industrija jedna je od najjacih grana razvijenih zemalja. Jedna Njemacka za svoju razvijenost, snagu i bogatstvo moze zahvaliti bas auto-industriji.
No dobro, ako se ne mozemo usporedjivati sa Svabima, uzmimo Cehe. Otvorili su vrata skroz Svabima, nisu bili "tvrdi" i kreteni da tako kazem i Skoda je za par godina pojacala citavo gospodarstvo Ceske. OK, ako se ne mozemo mjeriti sa Cesima (a mogli bi se), jer Skoda ipak vec postoji stoljece uzmimo recimo Poljake, Madjare, Slovence,... koliko oni pune proracun sa svojim Fiatima, Suzukijima, Audijima, Renaultima...
A mi kao zbilja jedan "auto narod" mozemo biti ponosni jer proizvodimo neke sitne dijelove za Citroen.
Cini mi se da cu prije ja otvoriti firmu koja ce obradjivati automobile nego Hrvatska otvori vrata pravim proizvodjacima.
Teska je situacija, nema se novaca za tako sto (×××× mi se kada cujem nase "face"). Zar nitko ne gleda malo vise prema naprijed?
Hocemo novac, a ne bi ga nesto ulozili pa da nam za par godina pocne stizati. Pametni smo,nego sto, najpametniji.
Kapitalisti, entuzijasti, zaljubljenici u automobile,...javite se. Ima se ideja.

Black Knight_
19-11-2002, 12:06
Ja imam par jako dobrih ideja za ovjes i druge stvari ali bi ih patentirao prvo :)

Girrari
19-11-2002, 12:44
Ja se javaljam za glasnogovornika...

_Stevo
19-11-2002, 12:51
Ja bum bil chras test lutka :))

ozujsko
19-11-2002, 13:43
ja bi se javio da testitam senzore za alkohol... :)) :))

HYDE
19-11-2002, 13:46
Ja ti bum vodil knjige i ostale financije
:) :) :) :) :)

Mazdohist
19-11-2002, 14:28
Dobri ste, dobri...ekipa se stvara.
Idemo dalje. :smile07:

Girrari
19-11-2002, 15:21
Uz glasnogovornika, vodit ću i pravne poslove...kroz koji godinu... :)

Dr. Strangelove
19-11-2002, 15:55
Ja bum.. ja bum.. ovaj.. hmmm... nekaj... :))

mytbyte
19-11-2002, 16:54
Ja...hmm...ja bi crtal karoserije i interijere prema vlastitoj mjeri...dost sam krupan, pa bi to vjerojatno bio neki monovolumen...hehehehe...s terenskim ovjesom, jer inače ima da postroj struže po asfaltu... :))

VR6
19-11-2002, 17:05
Mazdohist dok te "face" nemaju vlastitog interesa, oni i nece nista uraditi. I ovdje u BIH je slicno bilo sa McDonaldsom, drzava je cini mi se trazila da im daju 90% profita, na sta ovi naravno nisu pristali.

Ja bi ocjenjivao dizajn...

Brock
19-11-2002, 17:49
A ja ću uzet' malu sikiricu, par frendova i gajbu pivuše, pa prionut na izradu prednje konzole... :)) .

Lanser
19-11-2002, 20:36
..iako bi se iz zadnja tri slova mog nicka pomislilo da ××××m..ja to ne!

Ja bi recimo želio smišljati atraktivna imena i nazive shodno općoj namjeni, izgledu, te vrsti automobila koji bi se mislio napraviti a sve s ciljem što bolje prihvaćenosti na tržištu.

Imam i jako puno ideja za dizajn kako interijera tako i ekstrijera, te nekoliko istih za sam princip gradnje..no otom potom..da vidimo najprije kako se tema bude razvijala i ima li tendencije ka rađanju nečeg ozbiljnog...

Vaš sudrug u dobru i zlu...Lanser

Fresh
20-11-2002, 08:09
Ja ću izgradit stazu za testiranje izdžljivosti automobila (prekopirat ću Klaićevu ulicu).

alfist_zg odlog.
20-11-2002, 10:50
Nemoj samo dizajn VR6, nemoj...iako bi onda dobili et zvjezdica u autoblicu, bila bi to bezlicna konfekcija a la folcvagen-> tvoja linija vodilja koliko znam. ;)

Evo, Mazdohist, ja cu paziti na zvuk, da bude fini , jebacki i da "ledi krv u zilama". :) :) :)

alfist_zg odlog.
20-11-2002, 10:51
Nemoj samo dizajn VR6, nemoj...iako bi onda dobili pet zvjezdica u autoblicu, bila bi to bezlicna konfekcija a la folcvagen-> tvoja linija vodilja koliko znam. ;)

Evo, Mazdohist, ja cu paziti na zvuk, da bude fini , jebacki i da "ledi krv u zilama". :) :) :)

sepra
20-11-2002, 10:59
Ja bih s kolegicama i vanjskim suradnicama testirao funkcionalnost unutračnjosti.

Te bih specijalno testirao zadnji spojler po sistemu - Dvije velike s više luka i dvije pive.

ISS
20-11-2002, 12:03
VR6 TI BI OCJENIVAO DIZAJN SLIJEPČE NE VIDIŠ DALJE OD VW ILI AUDIJA DA JE NA KONTENJERU ZNAK VW TI BI OCJENIO DIZAJN USPJEŠAN, TI SI ZATUCAN, PRIMITIVAN

fićo
20-11-2002, 12:53
ćo ljudi ja ću isprobavat amortizere s dva komada na zadnjem sicu

DKW_
20-11-2002, 22:21
Ja ću bit test vozač tapecirunga..

Stavim svoje 2 kćeri u auto i dam im prvo sve žive grickalice-štapiće, čokoladu, sokove... i onda gledam kako reagira tapecirung. To je level 1.

Level 2 je riganje. Nakon što su to sve smazale, okrenem BI Bliznec-Sljeme-Šestine negdje 10 sek slabije od Šebalja, pa gledam kako se tapecirung ponaša...

Level 3 je "pod razno". Zlatni retriver od frenda, papagaj od drugog...

Puntolino_
20-11-2002, 22:35
Mogu ja bit zadužen za motore i pogon. Kupovali bi ispočetka motore od fiata ili alfe,a kasnije razvili svoj motor. Mogli bi radit recimo getribe prema željama kupca sa razl. omjerima za svakoga kupca, recimo ko hoće bolje ubrzanje, ima kraće brzine al onda gubi na krajnjoj brz. itd.
Kasnije kupimo onaj stol di se testiraju motori i sklapamo sami svoje...
Drim kam čru!