PDA

Pogledaj cijelu verziju : pomoc molim



307xs 110ps
18-11-2002, 14:50
Namjeravam uzeti 307 icu xs oprema s 1.6 16v motorom zanimaju me imali ko iskustva s tim autom i da li se isplati stavljat cip i remuns i kn ili odmah uzet 2.0 motor od 136 ps . :smile11:

Black Knight_
18-11-2002, 14:56
S chipom i remusom ces tesko dobit 26 konja. Tesko ces dobit i blizu toga.

HYDE
18-11-2002, 14:57
Jako lijep auto, meni se jako sviđa, ali sam iz dosta krugova čuo da baš i nije neka kvaliteta. ako ima tko kakve informacije po tom pitanju iz prve ruke i mene zanima jer sam i ja razmišljal da taj zemem ženi.
:smile07: :smile07:

_Stevo
18-11-2002, 15:02
Nećeš dobit baš isto ko u 2.0 sa chipom i remusom. Filter i neki bolji ispuh (sebring recimo), chip,... mogo bi dobit 15-20 ks. Preporučam ti da odmah uzmeš 2.0.

6666
18-11-2002, 15:18
uzmi odmah 2,0 ako ti nije problem nadoplata,jer za 26 konja potrošit ćeš duplo više novaca a usto možeš stavit sve to na ovoga 2,0.Vidio sam jednog u Rijeci sivog troje vrata,auspuh,felge 17,spojleri,odličan auto

307 xs 110 ps
18-11-2002, 16:08
ima li tko ovaj od 110 ps -a taj mi je nakak pristupacniji dali je to dosta za toliko tezak auto ne trazim ubrzanja 7.5 i 230 km / h za normalnu voznju i tu itamo da ima malo zalihe za preticat :smile11:

_Stevo
18-11-2002, 16:28
Ak ti treba neki "normalni" auto, a ne zver za ganjanje onda će ti ovaj bit sasvim dovoljan. Ubrzanje do 100 mu je u prosjeku klase, i mislim da će ti kod preticanja bit sasvim dosta.

Black Knight_
18-11-2002, 19:12
Iznad 7 do 100 nemas sta trazit :)

Pamrtni
18-11-2002, 19:17
Uzmi 2.0 jer buš poslije plakao, jer ti govneto 1.6 ne bu išlo zmesta! ;)

elia rs
18-11-2002, 22:54
Peugeot 307 je odlican auto s jednom manom koja tebi moze a i nemora smetat a to je mjenjac. Taj mjenjac jednostavno ne trpi sportsko mjenjanje brzina. No ima nade jer je najavljeno da ce dobit novi mjenjac. Sto se tice motora, bolje uzmi 2.0 jer ce ti kasnije bit zao. Sto se tice kvalitete, na forumu je bilo dosta rasprava jer su pojedinci imali problema s svojim 307-ma. U cem je stvar? Stvar je u tom kad neki auto dodje na trziste ima neke djecije bolesti koje nisu ustanovljene na testiranjima prije pocetka prodaje pa prvi kupci znaju imat problema. To je kod nekih modela vise izrazenije kod nekih manje. Prvi vlasnici 307 su imali nesrecu da je to kod prvih 307-ica bio dost cest slucaj. Sad kad se 307 prodaje godinu dana ti nedostaci su otklonjeni i kvaliteta je odlicna. Ja osobno razmisljam izmedju 307 2.0, clia rs i 206 gti.

Hondo_
18-11-2002, 23:05
Je, je.
Kvaliteta tih francuskih kantica je stvarno 'odlična'.
Tak nekaj može reći samo čovjek koji nikad nije bio vlasnik nečega takvog i nema pojma kaj ga čeka.
Kupnja spomenutih nikako nije preporučljiva ljudima sa povišenim krvnim tlakom, srčanim bolesnicima, čirašima, šećerašima i svima kojima živciranje utječe na zdravlje.

DKW_
18-11-2002, 23:52
Ne želim kvariti veselje, ali o nekvaliteti 307 svakodnevno slušam (o) . Jučer mi je rekao frend KOJEM SAM JA PREPORUČIO 307 (star 3 mjeseca) da mu se gasio nakon paljenja kad su bili onih par hladnih dana...

Zamisli... gasi se kao da treba "čok" (ako se još itko sjeća što je to "čok" :))

DKW_
18-11-2002, 23:54
Još jednom napominjem:

1. sam sam ga mislio kupiti

2. preporučio sam ga frendu koji se dvoumio između par auta te klase.

3. dakle, nije zlonamjerno...

elia rs
19-11-2002, 11:50
Imam 206 1.4 dvije i pol godine. Nikad nikakav problem! Samo redovni servisi (svakih 30000 km). Auto je dosad presao 97000 i nijedan kvar nije imao! Takodjer imam dva prijatelja koji imaju 307 i takodjer nikakvih problema. Izgleda da zagreb tolko smrdi da se sam tamo kvare auti! :smile07: :smile07:

Girrari
19-11-2002, 12:00
Zagreb se piše VELIKIM početnim slovom. Ako ne iz poštovanja, tada barem zbog gramatike.


Kaj se Francuza tiće nemam nekih iskustava... jedino kaj znam da se na šogorovom Cliju raspada ručica mjenjača, a ima i još nekih (da zaokružimo) mediteranskih sindroma. Međutim, dosad ništa ozbiljno nije otišlo.

307xs110ps
19-11-2002, 12:36
mislim da cu se ipak odlucit za 110 ps pa kasnije kad bude vise love staviti remunsa , Kn i cip . Zna li tko koliko dođu te 3 stvarcice ? cujem da se dobije 15-20 ps-a :smile08: :smile08:

elia rs
19-11-2002, 21:25
E moj Girrari, znam ja dobro kako se pise zAGREB al jednostavno mi se gadi kad se sjetim prosle zime kad su zagrebackim ucenicima htjeli produzit praznike tjedan dana a ostalima ne zato sto se malim zagrebcanima moglo priustit skijanje a ostalima ne. Sad ce svi reci to je prijedlog vlade, ovo, ono al jednostavno mi se gadi njihova privilegiranost u odnos na druge, kao oni su bolji. Jos kad se sjetim vladavine HDZ-a i Croatie, potkupljenih utakmica, ter me na wc. Nije ovo politicki forum al eto da znate..
Pozdrav svima (i zagrebcanima)!

Girrari
19-11-2002, 23:44
Vladavina HDZ-a i Croatia najviše se gadila Zagrebčanima. A nemojmo zaboraviti ni to da upravo taj HDZ nije dozvolio da se konstituira legitimno izabrana gradska vlast oporbe (HSLS-a, mislim). Zamisli samo (ne znam otkud si) kako bi se Splićani osjećali da im nasilno promjene ime kluba u recimo Jug ili nešto još gluplje...

No ne bumo o poltitci...


Ovo za skijanje prvi put čujem, ali isto mi se ko klincu gadilo kada bi "ovima s mora" škola redovito završavala ranije kao zbog turizma i visokih temperatura, a svi znamo kako to izgleda kada se u Zagrebu zapeče asfalt...

sepra
20-11-2002, 10:28
Inače ovo gašenje auta dok je jako hladno ja sam riješio tako da sam izbacio ono smeće od Totala i ubacio Shell sintetiku ili polsinintetiku. Nema više gašenja ni cukanja, a prije mu je trebalo par minuta da uopće počne primat gas i ne gušit se

elia rs
20-11-2002, 11:42
Sepra, ti vozis s16?

elia rs
20-11-2002, 11:50
Girrari, nemojmo zaboravit da je Dinamo (Croatia) imala najvise uspjeha i u Europi i u domacem prvenstvu upravo za vrijeme HDZ-a, al ok necemo vise o tom. A ono sto se tice skijanja, htjeli su zagrebcanima ostavit tri tjedna a ostalima skratit tjedan dana zimskih praznika jer vecina malih zagrebcana ide na skijanje a ostali ne. Time su samo pokazali da sav novac ide u Zagreb kao sto je prije sve islo u Beograd. I sad reci da to nije jadno? Sva sreca da su svi osjecki srednjoskolci izasli na ulice i prosvjedovali a to je iskoristila oporba (HDZ) tako sto je kao podupirala ucenike a zapravo su ih svi podupirali osim pojedinih zagrebcana.

Girrari
20-11-2002, 21:01
Ma sve je to super; imali su uspjeha, ali to više nije bilo to. Svi Dinamovci su mrzili taj klub. Ali neću o tome jer me te navijačke spike ne jebu 0.5%!


Lova možda ide u Zgb, ali ja ne vidim po kojoj logici mi Zagrebčani imamo koristi od toga. Sva ta lova ide dalje u proračun, a onda... kud koji mili moji. Naravno da proračun Zagreba ima najviše love kada imamo i najviše stanovnika. A koliko ja znam, svi mi Zagrabčani plačamo i neki ××××ni dodatni porez zbog toga kaj živimo u metropoli. Kao, povlađeni smo sloj, pa to treba naplatit.
Kaj se skijanja tiče, za to me boli dupe. Mrzim zimu, ne znam skijat i ne idem na skijanje. Dok drugi skijaju ja uživam u ciklonalnoj buri od 40 čvorova, niskim cjenama zimske ponude (one pomidore iliti po naški paradajze kaj po ljeti plačate 20 kn/kg u zimi možete dobit za duplo manju cijenu) i neizmjernom guštu uvelike smanjenog broja čarteraša... ;)

Calibra Zender
20-11-2002, 23:42
Girrari, ne plaćate nikav izmišljen porez več plaćate prirez. To ti je "porez na porez" i prije je bilo zakonom određeno da ga može uvesti svaki grad koji ima odeređen broj stanovnika (mislim preko 40000, ali me nemoj držati za riječ) i po stopi koju samo odrede. Vaš je bio najveći dopušteni i ako se dobro sjećm to je bilo 16%.
Sad je to promijenjeno i svaki grad u Hrvatskoj može odrediti plaćanje prireza bez obzira na broj stanovnika. Koliku stopu sad plaćate pojma nemam.

Girrari
21-11-2002, 14:25
Kako kod da se zvao, bio je velik, a mislim da je još uvijek...

rale
22-11-2002, 01:12
znam da sam se ja prijavio u splitu i da bi u povratu poreza dobio 6000 kn godisnje na osnovu razlike prireza zg-st

mislim da je to bilo prevec(za ona vremena)

miro_
22-11-2002, 07:22
a sta je a sa svim onim tovarima i ostalima koji rade i zive u zagrebu a prijavljeni su tamo odakle su dosli i neplacaju zg porez??

rale unlog
22-11-2002, 08:40
to si naveo trecinu hrvatske sad

drzava se odnosi prema ljudima "macehinski"(koji izraz)pa se ne cudim nikome ko se trudi bilo kako "muljati"drzavu