PDA

Pogledaj cijelu verziju : Je li vam ikad pauk digo auto???



Brum
18-11-2002, 07:28
Dakle, evo što mi se dogodilo u subotu. Parkirao sam auto na pločniku i kad sam se vratio, gle čuda, njega nema!!! Bio je slikan i jedina optužba je to što je bio parkiran na pločniku. Nisam zatvorio nikakav kolni ulaz niti pješački prolaz, nigdje nema znaka "zabranjeno parkiranje", nisam stajao na pruzi. Prema tome, 80% auta u zgb. bi trebalo odfurati paukom. Dok sam čekao frenda da dođe po mene da odemo u Strojarsku, pauk je došao ponovo i tada su "dečki" otišli na pijaču u birc ispred kojeg sam bio parkiran! Policajca na mjestu događaja uopće nije bilo. Smatram da je riječ o nepravdi. Da li da se žalim? Što ako onda moram platiti i sudske troškove, a nisam u pravu. Znam da ovdje na forumu ima Vas koji kužite stvari, pa dajte mi neki savjet. HVALA. :(

okac
18-11-2002, 08:43
i meni je na sličannačin pauk odvezao auto. Nevjerojatno kako pauk nikad ne diže luksuzne automobile koji se parkiraju u Teslinoj i na sličnim lokacijama u centrugrada. Ostave auto nasred ceste, policajci okrenu glavu i nikome niš. Meni su ga digli kod Kulušića jer sam navodno bio manje od 1 metra udaljen od zebre. A i to im je usput jer je strojarska preko puta.

vodoinstalater
18-11-2002, 08:52
Moš' se žaliti upravi vodovoda. Vjerojatno si ipak prekršio jedan od milion propisa kojima je regulirano ispravno parkiranje, pa ti je uzalud žaliti se. A i naše pravosuđe je tako brzo, efikasno i nadasve pravedno da bi na kraju završio u ludari. Najbolje ti je sve skupa zaboraviti i ne misliti na neugodan događaj.

alfist_zg odlog.
18-11-2002, 11:26
upravo tako. :smile09:

Dr. Strangelove
18-11-2002, 15:21
.. jel su još uvijek dvije kazne u jednoj? jedna na račun MUP-a tj. države a druga na račun Zagrebparkinga?

LagunasII
18-11-2002, 20:22
Meni ga je digao jednom u onoj uskoj ulici iza katastra u Vukovarskoj.
Nigdje nije bilo parkinga, ja sta ispod nekog drveta, malo onako i na travu. I za 15 minuta sto me nije bilo auto je vec bio odnijet.
Platio sam 300 kn za "USLUGU PREMJESTANJA VOZILA" i 100kn komunalcima zato sto sam gazio travnjak.

Inace, kaznu ne morate platiti. Dodjete po auto i jednostavno kazete da ne namjeravate platiti kaznu ili mozda jos bolje kazete da nemate novaca kod sebe. Auto vam MORAJU dati. Neka proslijede sudu kaznu. E, a kad dodje to do prekrsajnog onda otezite do zastare. A tu je jos i zalba i pun Q toga.
Naravno ako vam se sve to da. Meni se nije dalo.

Pametni
18-11-2002, 20:24
Pa nije moj auto muha da ga pauk diže. :smile06:

Pametni
18-11-2002, 20:27
Kaj ti LagunasII ×××ך?
To ti je ko kad je onaj političar Škrabalo pozivao ljude da ne plaćaju pretplatu HRT-u, ovi ga poslušali, pa poslije svi najebaše.
A Škrabalo je bio u Vijeću HRT-a.
To o zastari su gluposti, čekaj da ti rija dođe na vrata pa te pita za uplatnice, onda dijeli savjete!

Calibra Zender
18-11-2002, 21:13
Nemaš ti kaj muljat kad jednom dođe riješenja suda o naplati ili "ležarina" od par dana. I još te privedu o tvoj trošak.

Jedan i jedini puta su mi digli auto paukom. I te ne do kraja jer nisu stigli. Mislim, nisu ga odvezli. Baš sam došao kad su ga dizali pa su mi vratili auto nakon plaćenih 50% od ukupne kazne. Na licu mjesta naravno. Isto je bio parkiran na pločniku samo par minuta. Ali vragovi su bili prebrzi.

LagunasII
18-11-2002, 23:06
Prije novog Zakon o prekrsajima koji je izasao nedavno, zastara je u ovakvim slucajevima bila vrlo moguca i realna.
Sada je stvar malo drugacija, tj. produzeni su rokovi zastare. Mandatornu kaznu ne moras platiti. A mandatorna je i kazna koju ti odrapi policajac na licu mjesta. Jednostavno kazes da nemas novaca kraj sebe. Oni ti daju uplatnicu ti ulozis prigovor i stvar se razvuce.
Kazneni bodovi koji su bili predodredjeni uz kaznu se ne mogu pripisati dok sud ne rijesi po tvom prigovoru. Dakle bitno je da ne platis kaznu na licu mjesta jer placanjem se odrices zalbe. Ovo sto vam navodim je iz sudske prakse tj. konkretno iz predmeta gdje je na tužbu jednog gradana upravni sud poništio rješenje MUP-a o evidentiranju kaznenih bodova dok je postupak jos u tijeku, a postupak je u tijeku ako ulozis prigovor.
Naravno u konacnici, ako se postupak provede u roku najvjerovatnije gubis, pa te ceka placanje i sudskih troskova i kazne, ali tko ima muda i volje neka pokusa ovim putem.

Ista stvar je i sa paukom. Nemaju oni pravo tebi zadrzati auto. Ni po kojoj osnovi. Krivo sam se parkirao - oni su ga odnjeli u Strojarsku i to je USLUGA kako i sami to vec zovu, dakle ja tu USLUGU necu platiti! A oni nek me tuze. A onih 100kn za komunalac, e pa nek to salju na prekrsajni.

LagunasII
18-11-2002, 23:09
bzw kad smo vec kod pretplate HRT-u.
Za sve rezije ukljucujuci i HRT naplata potrazivanja zastarjeva u roku godine dana od dana istavljanja racuna. Ako u tom periodu ne uspiju naplatiti svoja potrazivanja, u eventualnoj parnici stavljas prigovor zastare i tuzba se ODBACUJE!