PDA

Pogledaj cijelu verziju : alfa 147 gta-----zvijerka u kućnim šlapicama



alfomrzac
17-11-2002, 21:54
pa kako je to smeće od auta,u usporedbi sa golfom r32 na primjer.probajte vi alfoljubci vozit malo brže po kiši pa ćete onda osjetit moć prednjeg pogona u kombinaciji sa 250 ks!!!!!!jebali vas talijani,samo ferrari valja,ostalo treba zapalit

Dom-Dom
17-11-2002, 21:59
Stari odi si pimpeka nategni u WC , pa ti bude bolje i obavezno si uzmi katalog Golfa 2 ili 3 tak da bolje svršiš.

VR6
17-11-2002, 22:08
"zvijerka u kućnim šlapicama"

:)

sepra
18-11-2002, 00:21
Ili ukoliko volite klasični horror predlažem "Strava u garaži Golfova 7"
Jezivo!

DKW_
18-11-2002, 00:29
Evo još jednog pacijenta...

Gdje li se samo rađaju?!? Mora da postoji neka planeta gdje se razmnožavaju (onako, ispadaju kao iz neke velike, ljigave matice otprilike kao u "Alienu" pa onda nekako dolete do zemlje, puni iracionalne, jalne mržnje...

Vozio sam, ljigerman, 193 konja na prednjoj osovini tri godine po svim uvjetima i nisam osjetio nikakve tegobe. Vjerojatno ti imaš probavne tegobe pa pizdiš po Forumu...

Alfa 147 1.6 - 105KS
18-11-2002, 23:24
DKW, ne ulazi mi u profesiju, ipak sam tu kompetentniji da odlucujem tko je pacijent a tko ne :)) , ali odlicno si procijenio, pa cu te nadopuniti da se tu radi o nasljednoj bolesti koja iskljucivo pogadja koluticavce, a zove se zavist ili ljubomora ! :o

Black Knight_
19-11-2002, 10:12
golf r32 je jednako smece po kisi zbog prevelike teznje understeeru. golf je jednostavno gnoj od auta u svakom pogledu pa makar zabili 8x8 i 500 konja.

seyzmo
19-11-2002, 10:47
nikoga ne vrijedjam, nikoga ne hvalim (kao i uvijek), ali R32 nije bas TAKVO ××××××. Usao sam u njega sa podsmjehom, ali moram priznati da nije bas TOLIKO ××××××.

Na mokrom kreisu (krugu, jel...ako znate sto je to) ima skoro odlicnih 59 km/h. Schwenk zavoje je vise-manje ok prolazio, untersteuer do jaja, to je istina...

sve u svemu, to je jos uvijek SAMO GOLF, ali moram priznati da nije bas takvo ××××××.

Ero_
19-11-2002, 11:00
ej seyzmo, jeli ti zivis u njemackoj, pa mores testirati sva ta auto?

Black Knight_
19-11-2002, 11:01
ne razumijem korist od 4x4 na autu koji stalno ide u understeer i zadnji kotaci te guraju van iz zavoja. sta mu to treba da moze ic uzbrdo po snijegu il sta? da se mozes bolje slupat u zavoju?

Mazdohist
19-11-2002, 13:30
hehe...alfomrzac, dobro si raspalio neke.
Ako se salis, uspio si sa nakanom.
Ako se ne salis, a sto da ti kazem nego......da si kreten.

seyzmo
19-11-2002, 14:52
Ne, ne zivim u Njemackoj.
Ja sam polu-Austrijanac i zato dosta zivim tamo, ali zbog prirode posla (koji radim u HR) imam priliku upoznati i/ili voziti skoro svaki novi model automobila koji dolazi na trziste, posjetiti tvornice, utrke....

VR6
19-11-2002, 17:23
Black Knight_ do sad si znao biti objektivan.
Mislis da bi isti automobil bez 4x4 imao bolje performanse??
I kad bi, opet je prednost 4x4 jel se mozes normalno voziti po kisi, snijegu, dok ces sa prednjim pogonom i ogromnom snagom ipak teze to izvoditi nego sa 4x4, 4x4 bi trebao imati i bolji start s manje proklizavanja...

I seyzmo, mogao bi objasniti ove pojmove koje koristis tipa "Schwenk zavoje".

seyzmo
19-11-2002, 17:31
Sorry, meni je to lakse reci tako, predugo mi treba da se sjetim kako se to kaze na "nasem" jeziku.

schwenk zavoj ti je...hm... zavoj pod nagibom, i JAKO se cesto koristi pri testiranju automobila.

pasko
19-11-2002, 18:57
pusi ××××× seljacino
golf i ostala njemacka auta su kurcina
samo italijani znaju napravit dobar auto
alfa Zakon

INTCP
19-11-2002, 19:03
VR6 a to onda znači da je golf bez 4x4 totalno u kurcu auto. :))

I šta ti podrazumijevaš pod normalna vožnja po kiši. Sa svakim autom se po kiši može vozit bezopasno normalno ako su gume dobre.

Black Knight_
19-11-2002, 19:53
INTCP, pa i jesam objektivan i sad. Jesam lijepo napiso "koji ce mu to ×××××, da ide uzbrdo po snijegu" ili nesto slicno.

golf r32 je "sportski" auto ili barem bi trebao biti, a ako imas sportski auto onda bi on trebao moc uletit u zavoj kak spada a golfu r32 4x4 ne pomaze kolko bi trebao jer jednostavno cijeli taj auto je jedan understeerani gnoj koji ni u kojoj obradi ne moze biti pravi sportski auto.

To sto njemu 4x4 pomaze da moze krenut po snijegu uzbrdo naravno stoji ali svi znamo da je taj 4x4 na taj auto stavljen radi "sportiva" a ne radi "terenskih" mogucnosti.

Ono sto zelim reci je da mu taj 4x4 ne pomaze da brze prodje zavoj na kisi nego cak odmaze a to nije ono sto se ocekuje od sportskog 4x4 auta.

Black Knight_
19-11-2002, 19:54
odgovor sam piso VR6 a ne INTCPu, mala zabuna, lol

VR6
19-11-2002, 21:14
INTCP teze ces krenuti sa 250 KS na samo jednoj osovini, kod GTA elektronika i po suhom jedva regulise proklizavanje, a ne jos na mokroj cesti.

Black Knight_ "nego cak odmaze"
Kako?? Usporedi s obicnim prednjim pogonom.

Nisam vozio R32, ali ako on pravi understeer i uz 4x4, vjerovatno to radi kasnije nego bez 4x4. 4Motion je vrlo brz, i ne vjerujem da se ukljucuje tek u sredini zavoja kako je to neko interpretirao ovdje, AKO se stvarno ukljucuje tek na pola, onda to moze odmagati. I 147 GTA ima vjerovatno slican problem samo je ona prednji pogon i tezak motor, a jer VW ima 4x4 to se kod njega ne ocekuje toliko, pa sad mozda to naglasavaju. Ja bi ionako vjerovatno prije 147 GTA i R32 uzeo Focus RS...

XPdrajver
20-11-2002, 14:37
meni treba stići alfa 147gta.ja sam ju naručio u italiji.uzo sam crvenu boju i full opremu.auto mi je zvjer.×××׊ NJEMCE.ONI SU PRETVRDI,×××××× OD AUTA.PUNI PLASTIKA,NOVI SMRDE PO GOVNIMA.MOŽDA PLASTIKU MJEŠAJU S GNOJIVOM PA ZATO........ :smile09:

quattro
20-11-2002, 14:51
Ej xpdrajver - pa ti si običan KRETEN. Onaj ko če kupiti GTA ili R32 ima više pameti i smisla za vedenje i nije mu do tega, da ×××× po netu. Gnoj si ti i svi ostali, koji pišejo samo da provocirajo - pa kaj se sploh čudim, saj itak je to balkan.... :))

Black Knight_
20-11-2002, 14:58
VR6, znaci kad auto uleti u understeer prednji kotaci su mu smotani prema unutra i proklizuju a auto je okrenut prema van tj. ide ravno. Posto prednji proklizuju zadnji se pale, nije bitno kad jer u svakom trenutku je tebi auto okrenut prema van. I naravno, zadnji kotaci okrenuti prema van ga guraju van(i to mnogo efektivnije nego prednji) i tako prednji nastavljaju klizat a zadnji te ubrzavaju prema van. Da nema 4x4 bar ga zadnji pogon ne bi guro van.

INTCP
20-11-2002, 15:01
Ma daj vr6 ne belji gluposti. Jesi ti vozio gta. Tako savršen ovjes joj pomaže da pojma nemaš koliko. 147 ima ovjes i skraćenu platformu od 156. 156 2.5 V6 ima približno težak motor kao gta. Samo što je na gta izbušen na 3.2. Taj motor je iz aluminija. 156 V6 drži u zavoju odlično i nije neka velika razlika u odnosu na 2.0 Vozio sam se u njoj. I nemoj srat. Prema tome i 147 ima približno ležanje jer ima motor slične težine što u kombinaciji s platformom i ovjesom od 156 koji je dodatno prepravljen daje jednako dobro i još bolje ležanje nego na 156. A 156 ima vjerovatno najbolje ležanje u klasi. Prema tome prestani muljarit da ima problema sa teškim nosom. Možda ima problema sa 250 ks u uskim zavojim ali to sigurno nije zbog teškog nosa. Osim toga da li ti znaš koliko je bolje djelovanje dvostrukih poprečnih ramena naprijed u odnosu na jednostruka kakva ima golf. Da li si ti svjestan koja je to razlika i koliko dugo nos auta koji naprijed ima takav ovjes ostaje neutralan. Osim toga ne seri da je teško krenut. Normalno da je teško krenut ako opičiš po gasu. U norm. vožnji taj auto može bit pitom. Pa šta postoji pravilo da se ne smije šaltat izpod 5 000 okretaja. Ili ti možda još nisi naučio kretat.

Black Knight_
20-11-2002, 15:04
Zapravo je stvar u tom sto kad si u understeeru ne smijes davati gas, a koji ce ti ××××× onda 4x4? Cijela koncepcija prolaska zavoja sa 4x4 je unistena.

Vin Diesel
20-11-2002, 15:07
Nitko mi nebi rekao kaj je to understear? Baš te mulci.

Black Knight_
20-11-2002, 15:35
suprotno od oversteera :)

oversteer je kad ti auto ode na bok, understeer je suprotno, kad smotas prednje kotace da bi skrenuo a auto ti ide ravno - prednji kotaci ti smotani bocno klizu po zavoju <- najnepozeljnije ponasanje u zavoju

VR6
20-11-2002, 16:27
XPdrajver do sada sam mislio da si ok, ali i ti ocito spadas u grupu onih...

INTCP nisam vozio 147 GTA, ali raspored tezine i nije bas povoljan, 34% tezine je nazad, a ostatak naprijed. To mi ne izgleda bas kao odlican balans. Understeer-a ima, to ti je pisalo i u voznji u AutoKlubu, nemoj sada pricati revije ovo, ono, to nije bitno, on je napisao sta se desava u voznji, i to je vjerovatno tacno. I sam se mozes uvjeriti ako pogledas onaj filmic sto sam dao negdje test Alfe 147 GTA...


Black Knight_ "VR6, znaci kad auto uleti u understeer prednji kotaci su mu smotani prema unutra i proklizuju a auto je okrenut prema van tj. ide ravno."

Tako nesto, ne bas da ide ravno, ali ne skrece onoliko koliko se ocekuje od automobila, pa se treba smotati volan jos vise, i po potrebi pustiti gas, moze se proci i uz gas, ali tada se prosiruje putanja...

"Posto prednji proklizuju zadnji se pale, nije bitno kad jer u svakom trenutku je tebi auto okrenut prema van. I naravno, zadnji kotaci okrenuti prema van ga guraju van(i to mnogo efektivnije nego prednji) i tako prednji nastavljaju klizat a zadnji te ubrzavaju prema van."

Ovo sam ti vec napisao u prethodnom postu, pitanje je dali se tek tada pali zadnji pogon ili jos ranije, posto to ne znam, ne mogu dalje pricati, gledao sam na DSF-u voznjicu R32 i izgledao je solidno, vidjet cu ima li kakav track test R32... Obicno kod understeera se i treba pustiti gas, da se automobil vrati na zeljenu putanju, odnosno da prednji tockovi dobiju zadovoljavajuci grip.


Vin Diesel "Nitko mi nebi rekao kaj je to understear?"

understeer - auto bjezi preko nosa, grip gube prvo prednji tockovi, nos ne ide tamo gdje su gume okrenute nego klizi.

oversteer - kada te zadnji dio automobila zeli preteci, odnosno zanosi se straznji kraj.

INTCP
20-11-2002, 16:49
Možda ima understeer uspoređujuđi ga s nekim 4x4, ali za svoju snagu na samo prednje kotače ima mali understeer. Baš ta dvostruka poprečna ramena joj pomažu da duže ostane neutralna. Taj raspored težine je normalan za auto s prednjim pogonom.
Nema auta s prednjim pogonom KOJI ima 50-50. i 60-40 JE JAKO RIJETKO.

INTCP
20-11-2002, 16:51
I ako ima to nije jer kotači bježe van zbog teškog nosa nego zbog toga što kotači pri punom gasu kad su jako skrenuti proklizavaju i gube kontakt. To je taj način. Ali iamš ti auta koji imaju recimo prosječan ovjes i baš jako težak nos i zbog toga bježe van. To je druga priča.

Black Knight_
20-11-2002, 17:25
skyline gtr 57-43 :)

VR6, kakve veze ima kad se pali 4x4 na R32? cak i da ti je upaljen cijelo vrijeme kad ti auto ode u understeer zadnji kotaci te opet guraju van. rjesenje bi bilo da se NE pali za vrijeme understeera ali to je gotovo nemoguce isprogramirat. a auto ce ti otic u understeer bez obzira jel ti radi 4x4 stalno ili ne. i na kraju krajeva kakve koristi imas i da 4x4 radi cijelo vrijeme kad tako i tako do pola zavoja ne smijes stiskat gas(ako nisi u oversteeru) jer ces otic jos vise u understeer, a kad prodjes pola zavoja vec si debelo u understeeru s golfom i opet ne smijes stisnut gas vec molit boga da ce ti prednji kotaci napokon ulovit grip. zapravo jedino sto mozes napravit je lagano kocit i prebacit tezinu naprijed ne bi li nekako povecao pritisak i grip na prednjim kotacima.