PDA

Pogledaj cijelu verziju : KIA SORENTO 2.5 crdi EX/prestige



Lojzek
17-11-2002, 00:53
Kaparil sam Kiu jer sam se odlučil kupit terenac i već danima pokušavam sam sebe odvratiti od toga zbog same predrasude zvana KIA. Da bude stvar gora, ja sam totalni freak za Mercedes i prije par dana sam prodal S 320, Znam, sad bu te rekli koji idiot ali ×××× ga, INA živi od nas kaj tankamo prek 20 l.u gradu. Inače, pročačkal sam sve na internetu kaj se tiče te Kie i svi je opako hvale (čak i Ameri!).Po testovima je izvrsna, podvozje je delal Porsche, getriba je od Toyote, elektronika Bosch, mašina AV itd. Oprema do jaja i to za puno manje novaca od konkurencije. Testirali smo ga i pokazal se izvrstan, nije ispustil ni zvuka. S Genschera na Kiu, to je podvig, ×××× ga, problem mi je za sada samo u imenu KIa.
Zanima me mišljenje, bez vređaone!
P.S. Pozdrav DKW-u !!! :smile11:

Girrari
17-11-2002, 00:59
Ma koje pljuvanje. Mislim... nije Merc loš dapaće, ali ova KIA mi izgleda jako dobro. E sad kakva je po kvaliteti to ne bih znao. Želim ti sreću, pa javi kak si zadovoljan.

VR6
17-11-2002, 01:08
To mi je poslje BMW X5 vjerovatno najljepsi SUV. Kvaliteta je valjda ok, kao sto si rekao svi je hvale, vidim da si je i vozio, ja sam samo sjedio u njoj i fino djeluje...

Lojzek 1
17-11-2002, 01:20
Pa je, i meni se zato svidjela. Spušil sam cijeli toner dok sam sve živo isprintal u vezi Sorenta. Ne kužim se ja pretjerano u tehničke detalje ali mi je kolega (stručnjak - nije limar iz Garešnice ili sl.)kaj se time bavi objasnil dosta toga. Po performansama je bolji od hrpe konkurencije a dalje bumo vidjeli. Švabe su mu radile test i vadile mast i full nahvalile, pa sad ti budi pametan......
Ponavljam, imal sam 4 Mercedesa i iz prve ruke vam velim; nije Mečka ono što je bila, jeftinije ga je u stup napeljat nego elektroniku popravljati. Možda kosooki ipak iznenade.

Cezy
17-11-2002, 11:22
Auto je do jaja,sigurno najbolji omjer ulozeno dobiveno u toj klasi.Dobro izgleda,super oprema a nije skup.Jedino me ×××× kaj se zove KIA.

NO KIA
17-11-2002, 11:42
Istina, auto izgleda mrak! S obzirom na skuplje i neke ružnije terence. Sta ja znam, ime mu je nekako problem ali sve ima svoj dobar početak. Javi Lojzek kako ide pa da znamo iz prve ruke :smile06: :smile06: :smile06:

Calibra Zender
17-11-2002, 13:16
http://www.canadianautoreview.com/sorento-frontside2-800.JPG
http://www.autoreview.ru/new_site/year2002/n06/jeneva/800/kia-sorento-iterrior.jpg
http://www.canadianautoreview.com/sorento-sparewheel-800.JPG
http://www.canadianautoreview.com/sorento-rearsuspension-800.JPG
http://www.canadianautoreview.com/sorento-gauges-800.JPG
http://www.canadianautoreview.com/sorento-cargo-800.JPG

http://www.canadianautoreview.com/sorento-engine-800.JPG

Fresh
17-11-2002, 14:11
Meni je auto super, vidio sam je neki dan u gradu. Iako sam prošao hrpu stranica i pročitao tekstova o njoj ostao sam ugodno iznenađen kako to dobro izgleda.

A sad što se zove KIA. Gledaj, ako je uspjela preoteti Fordu sponzorstvo na ovogodišnjem Australian Openu, onda vjerovatno firma nešto vrijedi i ljudima to ime više ne zvuči tako apstraktno.

A ako je Porsche, AV, Bosch i ne znam koga si još spomenuo bio spreman ući u takav projekt valjda su imali računicu da će sve to proći i isplatiti se.

Puntolino_
17-11-2002, 14:36
Ljep je to auto. Svaka čask onome ko si može priuštiti, ako ničeg drugog onda radi robusnosti i osječaja sigurnosti na cesti.
Za mene taj i ostali takvi auti(M, X5...) nisu pravi terenci i nevidim nikakvu drugu korist od njega osim preseravanja i osječaja sigurnosti.
Pravi terenac je lada niva ili range rover i sl. Kakav je to terenac kad može imati samo prednji pogon(mazda tribute).
No ova kia mi se fakad sviđa i mislim da ju jedino guši činjenica da je kia, ali gledaj to sa vedrije strane - europski konkurenti nemaju 3 godine garancije i za trečinu je jeftinija od svih! Samo naprijed, pa tak i tak nebudeš nikad na travu išo s njom!

_Stevo
17-11-2002, 15:40
Auto je fakat lijep. Na slikama mi je izgledo tak tak, al kad sam ga videl uživo, tak sam se zderal(iznenađujuće onak) da je stari skoro u grabu skrenul(malo sam ga splašil :)) )
http://www.autonerve.com/images/KIA%20concept.jpg

http://www.rtl.nl/components/automotor/degoudenkoets/nieuws/Geneve2002/KiaSorento_258.jpg

Lojzek 2
18-11-2002, 00:20
LOGIRAL sam se ali uopće ne kužim kak ovaj drek funkcionira......
Evo informacija kaj sam prikupil u vezi KIE i firmi kaj su se uključile u razvoj ovog auta. Da citiram ono kaj sam skinul sa testova:
Front and rear independent suspension is tuned by PORSCHE, double wish-bone suspension with MacPHERSON struts up front and a five-link arrangement at the rear, gas-filled shock-absorbers, developed by German manufactured SACHS, ventilated disc brakes with anti-lock developed by BOSCH, carbon fiber limited slip differential by EATON, mašina 2.5 crdi turbodizelski agregat s common-rail tehnologijom koji razvija 103 kW/140 KS pri 3800 okretaja u minuti i sa sjajnim, gotovo bismo se usudili kazati ˝kamionskim˝ okretnim momentom od 320 Nm pri 2000 okretaja u minuti. Riječ je o agregatu talijanske tvornice VM koja se specijalizirala za proizvodnju dizelskih motora i koja je preuzela common-rail tehnologiju a prije su takvi motori ugrađivani u neke Alfe i Jeep cherookee. Selective four wheel drive system was developed by BORG-WARNER, side impact bars with side impact sensors developed by SIEMENS, driver and passenger airbags from industry leader AUTILIV (USA).......
:smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11:
E sad, stručnjaci da čujem vaš glas, ak su kosooki uključili ovu impozantnu ekipu da naprave SUV koji bu kvalitetom i cijenom razjebal konkurenciju, ima li šanse da bum se spalil na Jelačić placu???
Ceste su nam sama-jama pa mi treba terenac (da ne velim da sam kupil gradilište na bregu, pa kad zapadne snijeg...)imal sam 18˝Lorinser felge na Mečki i NIKAD VIŠE. To je kita, mislim, lepo zgleda, dobro je za po Njemačkoj ali tu na relacijama koje ja delam i našim grabama......užas, :smile09: :smile10:
Cijena auta koji sam kaparil sa metalik lakom do registracijom je 34890 E, a za tu lovu nemreš dobit niš s takvom opremom na SVIJETU. Dakle, to je najskuplja KIA Sorento EX sa prestige opremom (automatik)×××× ga, nakon 7 godina automatik Mečki zabioraviš na mijenjati brzine (BEZ ××××!!!)
Ak se auto pokaže good kad ga preuzmem za koji dan, svi koji ste me podržali imate litru i vodu (po user name-u !!!)ak ne bit će naslov u crnoj kronici: VLASNIK NOVE KIE PUCAO SI U GLAVU

Lojzek 3
18-11-2002, 00:25
SVE SAM NAVEL I ZABORAVIM NAJVAŽNIJU STVAR:
GETRIBA JE OD TOYOTE !!!!!!!
:) :) :) :) :)

lojzek1
18-11-2002, 00:45
××××m vam se u login ak sad ne radi......

PIPPY
18-11-2002, 01:06
S Mečke na KIU??????????????
Prva pomisao: Lik je u kurcu!!!!
Druga pomisao: previše jakih imena oko nekog korejskog ××××××.
Ok, prvi put sam vidio fotke auta, ove koje je stavio Calibra Zender i mogu ti reći da mi auto ××××no izgleda. ××××no!! Malo too much fura na Lexus RX 300 ali to je bolje nego Suzuki vitara, i ostala kockasta SUV ××××××.
Cijena? Prava sitnica. Privlačna - ko ima.
Kak mahati komadima sa KIA privjeskom na ključevima?

VR6
18-11-2002, 02:27
Mjenjac od Toyote, automatika ili manualac??
Auto je fin, ako nabavis slike kad ga kupis svog, postaj...
Prelazak sa Mercedesa i to S klase trebat ce vjerovatno malo privikavanja...

lojzek1
18-11-2002, 02:34
Nisam 100% ziher ali mislim oba dva, i manualac i automatik. Za automatik sam ziher!!
Da ti budem iskren, izguštal sam se mercedesa pa bi sad malo po travi i po kamenju. Bit će meca ponovo, ×××× ga i da jastoga jedeš svaki dan dopizdi - odeš u Rubelj na šiš

VR6
18-11-2002, 13:43
Bas sam maloprije vidio Sorenta, LX oprema cini mi se, neka plavo-zelena boja...

Koju si ti boju izabrao??

lojzek1
18-11-2002, 14:47
Srebrni, da se manje kuži prašina i blato

lojzek1
18-11-2002, 14:47
Srebrni, da se manje kuži prašina i blato

lojzek1
07-01-2003, 23:48
Evo, KIA već više od mjesec dana pokazuje izvrsne rezultate, a da budem iskren jedva sam čekal ovaj snježni nanos da isprobam ono sve kaj su hvalili u testovima. Kako to već ide da svaki cigo svoga konja hvali, moram reći da je auto bez pretjerivanja super. Jučer po noći i danas sam ga ganjal po snijegu i ide bez problema a kad upališ 4WD onda guta cestu.
Inače ostale stvari tipa ubrzanje, potrošnja, stabilnost, udobnost.....sve je mrak. Tko bi se nadal od KIE, ali kaj je tu je. Mašina je užasno tiha i jako mirno dela čak i kad ju ganjam. Svi me pitaju jel benzinac. Ono kaj me je začudilo je, koliko pažnje privlači sam auto po cesti, jer ih kod nas ima relativno malo a i dobro su složili design pa škvadra zuji.
Eto, to je moje malo kratko izlaganje i impresije o autu, pa ako ima još netko nekakve imformacije rado bi ih čul.

ocjena za sada: :) :) :) :) :)

Calibra Zender
08-01-2003, 00:12
Ne volim koreance, ali ne mogu reći da ova Kia izgleda loše. A vrijeme bude pokazalo da li valja.

Lojzek, bitno da si ti sretan! :)

JARAN
08-01-2003, 23:24
vozio si mečku i sad si prešo na KIU. Ne vidim logike ili muljaš. Di ćeš boljeg terenca od ML-a!! nije ni BMW loš ali merđo je merđo ma da je stotine tvornica radilo na Kiji.