PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tko radi bolje aute Citroen ili Peugeot?



Rezerektor
16-11-2002, 11:06
Tko po vama radi kvalitetnije i konformnije aute.
Nedavno sam vidio tipa kako stoji i popravlja Xsaru na sred ceste a sam razmišljam o C3 pa me to zabrinulo.
S druge strane Peugeot auti su previše tvrdi za moj ukus(vozio sam se u 405,206,CC).Renaulti su previše isfurani,svaki drugi auto na cesti je Clio ,××××te Renault postaje kao volkswagen.Iako je Renaultov konfor besprijekoran.Sad vozim Fiata a zanimaju me francuzi.
http://nogomet.com/bbb/forum/images/smiles/glazba.gif

ko bi drugi
16-11-2002, 11:23
pa zna se - alfa

SB
16-11-2002, 13:49
Ovo je prilicno besmisleno pitanje.Pa i Peugeot i Citroen su ista PSA grupacija i koriste iste motore,mjenjace,podvozja i druge sklopove.Prednost bi dao jedino Peugeotu zbog dizajna.

ipi
16-11-2002, 16:47
jeste da im je dosta dijelova isto kao i da su im motori isti, ali to su dva svijeta citroen je mozda udobniji ali po dizajnu , zavrsnoj obradi , opstoj kvaliteti i kvaliteti materijala je puno losiji od peugeota.sto se tice C3 mislim da je lijep auto ali skup i da ima vrlo jeftinu plastiku,jeftiniji modeli imaju slabe performanse a oni sa jacim motorima velike cjene.sto se tice konkurentnog peugeota 206 mislim da je malo ofucan i da treba sacekati restyling koji ce doci ubrzo.veliki sam ljubitelj francuskih automobila ali mislim da je trenutno u toj klasi najbolji i najkvalitetniji vw polo(ali i najskupli), a ni nova fiesta nije losa. to je moje mislenje.

5555
16-11-2002, 17:04
citroen i peugeot su jedna te ita stvar po motorima djelovima unutrašnjosti,ovjesa itd.Ja bih osobno dao prednost citroenu koji već pokazuje bolje rezultate prodaje i veći izbor servisa koji su jako korektni

fićo
16-11-2002, 17:20
citroen je puno udobniji od peugota.
moja prva ljubav.

huki XM
16-11-2002, 17:47
Peugeotovi auti su ljepši gledajuči po klasama,citroeni su udobniji naravno oni sa hidropneumatskim ovjesom.C3 je ipak nešto novo lijepo oku meni ljepši od 206-ice. ;)

sepra
16-11-2002, 18:16
Ovo mi je prvi glas da dijele i potpuno iste motore, za sve ostalo sam znao ali za motore ne. Koliko ste sigurni?

5555
16-11-2002, 20:32
kako ne dijele,počevši od najmanjih benzinaca pa do dizelaša,to je jedan koncern kao i vw i audi.

rale unlog
17-11-2002, 01:47
ma dijele sve,koncern PSA,pa to su isti auti

a kaj mi je najcudnije renault uvijek ima isti motor iste zapremine i snage kao i PSA

valjda je takva "klima" u francuskoj

salim se,al mislim da oni imaju neke porezne skupine pa prilagodavaju motore na odredenu snagu

mytbyte
18-11-2002, 16:35
Citroeni su u pravilu malo šlampavije složeni, što je vjerojatno posljedica strateško-marketinške pozicije te marke unutar koncerna. Iz tog razloga mi nije jasno cjenovno pozicioniranje C3 koji bi tradicionalno trebao biti među najjeftinijim autima u klasi...jest da je dobro opremljen ali ipak... S druge strane, dosta je priča o teškim kvarovima novih Peugeota, dok za Citroene nisam tako nešto čuo...što čudi s obzirom na istovjetne motore i sklopove (osim podvozja sve drugo se dijeli između te dvije marke)...

Mazdohist
18-11-2002, 17:39
Posto su obje marke u PSA koncernu za pretpostaviti je da su po kvaliteti tu negdje iako ljudi prednost daju Renaultu. Udobnost je na strani Citroena (po mnogima najudobniji auti), a zavrsna kvaliteta na strani Renaulta.
Citroen se, cini se, vraca na staze stare slave kada su im auti bili neobicni i pravi ugodni sok u dizajnu.
Novi C3 i Pluriel najavili su novi val iz Citroena za kojima ce ici C4 i C6 ili kako ce se vec zvati nasljednik legendarnog XM-a. Vratili se iz zaborava Alfa, Mazda, Citroen...tko je sljedeci? Moja prosudba - Mitsubishi.

Girrari
18-11-2002, 17:48
Koji Renault??? :smile11:

Misliš valjda na Peugeot!?