PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nema logike ?



Cezy
14-11-2002, 19:28
Mislim mozda sam glup,ali tu autoindustriu stvarno ne kuzim.Ono svaka nova pila koja dode na trziste,je jaca i brza od svog prethodnika,i mali gradski automobili danas idu dve glave.A cemu to sve kad je ogranicenje 130kmh,u nekim zapadnim zemljama cak i manje.Zasto renault clio treba 170ks,a fakt je da se samo 15% ljudi zna dobro voziti.Tu ja nevidim spasa onda,ginut ce se i u buducnosti,mozda cak i vise nego sad. :smile11:

VR6
14-11-2002, 19:48
Proizvodjaci pokusavaju da zadovolje potrebe i zelje kupaca...

Sta bi ti prije uzeo (za istu cijenu) automobil s slabijim ili jacim motorom??

Cezy
14-11-2002, 20:05
Pa sa slabijim,manje trosi, jeftinije osiguranje,a 130 ide svaki.Tak da ono bolje mi je ulozit u nesto ili otic na more ili na skijanje nego ulozit u auto.Mislim da se razumijemo,ja aute obozavam, ali to je najveca prevara na svijetu.

VR6
14-11-2002, 20:15
"Tak da ono bolje mi je ulozit u nesto ili otic na more ili na skijanje nego ulozit u auto."

Spomenuo sam - za istu cijenu...

Evo recimo jedan banalan primjer, sta bi prije uzeo Imprezu 2.0 (125KS) ili Imprezu WRX (218KS)...

Ja znam sta bi vecina uzela, ono po cemu je Impreza i poznata...

Mazdohist
14-11-2002, 20:48
Slabija, jaca masina - ista cijena.
Sto uzeti? Zna se, oni sto 70 voze po lijevoj strani autoceste uzimaju slabije pa idu na more, skijanje (makar im se snijeg otopi dok stignu na odrediste. Oni drugi (ja medju njima), za istu cijenu uzimaju jace, prvi su na svakom semaforu i, istina Bog, tu i tamo svrate u koji potok, pa i ne stignu na more ili skijanje.

VR7
14-11-2002, 20:48
I ti si VR6 poznat po svom dugogodišnjem auto-iskustvu, dizajnerskom radu i poznavanju tajni brdskih vožnji.
Daj ne seri bosančino!

VR6
14-11-2002, 20:53
Eto ti cezy odgovora zasto jace, zasto brze, jer ljudi to zele...

Cezy
14-11-2002, 21:08
Rodjo,to je istina,ali do kad tako,za 30 godina svi cemo trebat licencu za F1 da si uopce auto mozemo voziti.Primjer m5 ima 400hp,slijedeci ce imati preko 500 v10 motor(MISLIM),sta mislis koliko ce imati 2020.Dotako sam se clia vec danas,pa da ne mijenjam,njemu 40ks nije dovoljno za lijepu ,dinamicnu voznju,ali 170ks je previse.Auto je mislim ludnica, super ide,super lezi,super koci,i to te jednostavno tera da ga przis dok ne ostanes bez nogu ili cak zivota.Meni to sa 18 godina ne treba,a za kupce koji to traze neznam.Bit ce da su svi vrhunski spaneri za volanom pa im snage nikad dosta.

ico
14-11-2002, 21:38
cezy!
osnovni clio ima 6o konja, a rijetki sretnici mogu kupiti 2.0 170ks
za clio sport mozes kupiti dva clia
tako i za punto hgt dva punta od 60ks!
sto se tice snage motora po meni treba uvesti ogranicenje
npr. 18-19 god auto do 60ks
19-21 god do 80ks
21-23 god do 100ks
23-25 do 130
i nakon 25 god, nakon 7 god voznje mozes voziti pilu od 150ks i vise
a ako nakon 7 god voznji i s 25 god nisi dosao pameti nikad ni neces!

Puntolino_
14-11-2002, 22:02
Ni ja ne vidim logike u supersnažnim autima. Čemu to?
Za po gradu je dosta i malo konja, a onima koji voze po autocesti stalno, dovoljno je i dvjestotinjak konja.
Više od toga smatram nepotrebno za cestu. To su već auti koji imaju recimo sporske motore a znamo da cesta nije pista.
Prije nego me počnete napadati razmislite malo, kupili ste imprezu sa 300tinjak konja zato jer ste očarani njom u wrc-u. I da li ćete vi ikad s njom ići na stazu ili nedaj bože voziti reli? Naravno ali na gradskim ulicama i onda ××××××. Svaka čast onima koji se znaju voziti ali mislim da je ogromna snaga samo čista šminka jer ionako nemaš di iskoristiti tu snagu, a o rezervi snage mi nemojte pričati jer je to prevelika rezerva.
Napadi...

bullit
14-11-2002, 23:20
Puntolino,necu te napasti, samo cu reci da se ne slazem s tobom.

Prvo, sto jaci auto, to veci gust u voznji. I najjaci auto ide samo onoliko kolko ga stisnes. Ako nemas kocnicu u glavi, i 60 ks je dovoljno da se ubijes i to da te nitko ne prepozna.

Druga stvar je aktivna sigurnost. Zamisli samo ides na more s familijom, i negdje oko Severina zapnes iza slepera. Cijela kolona gmize za njim 25 km/h, a ti(hipotetski) bogec, u nekom obiteljskom karavanu, npr. Focus 1.4, sa klimom da ne buce vruce, zenom i dvoje djece otraga, i puno prtljage ides u preticanje... koliko ti ceste i vremena treba na krivoj strani da obavis to preticanje (ako uopce i moze doci do njega uz zdravi razum)?
E, sad uzmi M5 sa 400 ks, ili ajde, Imprezu WRX da ne pretjerujem bas, pa reci koliko ima rizika u preticanju stim autom?

Da ne govorim o pogonu, kocnicama i svemu ostalom, koje uz normalnu voznju, pomicu granice sigurne voznje na sasvim druge razine.

Ok, mozda ja nisam objektivan i trazim odauta neke stvari koje nisu neophodne svakome , ali sto je auto brzi,to je i sigurniji, tu uopce nema dvojbe.

Puntolino_
14-11-2002, 23:30
Bullit ti si izveo formulu:

Brzina = sigurnost

Nebi se baš složio.
I auto od 150 konja može dobro povući i preteći kamion puno brže od moje sa 60ks. Možda ne tolko brzo ko 500ks no dovoljno. A i nije važno kolko konja imaš, važno je poznavati auto i znati kaj možeš napraviti s njim i da li imaš dosta mjesta za preticanje itd. E a tu dolazi do izražaja tko vozi a ne kaj vozi!
Auti od nekih 200tinjak konja imaju mjesto jedino ili kao kolekcionarski primjerci ili kao trkači modeli.
Ako razmisliš malo koji su nedostaci prejakih auta vidječeš da nisam tolko u krivom kak izgleda. Reći ću samo neke: Prevelika cijena( za mene enormna), velika potrošnja=veće zagađivanje od manjih motora,skuplje održavanje,

Girrari
14-11-2002, 23:38
Htio sam nešto napisati, ali me Bullit preduhitrio.

Da radim auto po svom čefu, imao bi 5.0 do 100, suluda međuubrzanja i 170 maximale. Ona mi uopće nije bitna koliko ubrzanje i međuubrzanje. Hoću da, ako počnem preticati, to učinim u najkraćem mogučem roku.

bullit
14-11-2002, 23:51
Nisam rekao brzina=sigurnost, ja sam rekao da sto je neki auto brzi, to je i sigurniji.

Kod 100 km/h u vec navedenim M5 ili WRX si sigurno sigurniji i pod manjim stresom nego u Puntu ili Focusu 1.4
Sigurno ce ti auti puno bolje reagirati na nepredvidjene situacije, nagla kocenja (kraci zaustavni put) bolje lezanje u iznenadnim promjenama smjera(ne kao A-klasa,recimo) i sl.

Ono sto kazes 150 ks je cisto dosta nije istina. Nekome je dosta i 50, nekome ni 250 nije, to je individualno.

A sto se tice preskupih odrzavanja i sl., pa nitko ne tjera ljude da kupuju takve aute. Moja registracija kosta za malu kanticu kao da je neki pravi auto, ali gusti su gusti, i dok si voljan tankati i placati za to, to je moje pravo i gust.

A da li se vozim brzo ili ne (opet ovisi sto je nekome brzo), ovisi o raspolozenju, uvjetima i mojoj procjeni da li su meni bitni faktori za takvu voznju na mjestu.

Ako si peh, guma ti moze puknuti i na 120 u Puntu, ili ti neki biser naleti iza nepreglednog zavoja po tvojoj strani (Herjavec slucaj), pa se mozes slikati.

Puntolino_
14-11-2002, 23:53
Jesi onda razmišljao o promjeni getribe odnosno prijenosnih omjera? Znam da je to moguče no dal je izvedivo na nekom autu? Recimo da imaš auto kom je max 200 i ubrzanje do 100, 10s. Recimo da ima 5 brzina i skratiš ih na 150 max brzine i 5s ubrzanja

Puntolino_
14-11-2002, 23:56
Ma znam bullit svašta se može dogoditi. A i ko nebi htio imati jači auto i brži. No sve u skladu s mogučnostima i potrebama. Ja se mogu dosta agresivno voziti i sa 60ks, no u zadnje vrijeme ne tolko jer mi je dosta ×××××× s policijom

ipi
15-11-2002, 00:04
moje misljenje je da su za nase puteve najpodesniji auti koji imaju ubrzanje oko 10 sec do 100 ili oko 100-130 ks.slabija auta od toga ne valjaju jer ne mozes krenuti u sigurno preticanje sa njima(JOS NA NASIM BRDIMA)a jaca auta od toga ti nisu potrebna jer ih nemas gdje vozit a i mnogo trose. slazete li se samnom?

Puntolino_
15-11-2002, 00:07
Za naše "putove"(dobro si reko) je najbolje kupit terenac, recimo pajero ili land kruzera i lagano kružiš!
I ak se ko zaleti u tebe samo upališ brisače na farovima, a i rupčage te ne brinu jer imaš ogromne mesnate kotače a ne 13 ili 14 cola

Cezy
15-11-2002, 00:32
Ma moze se sigurno preticat i sa 60 ks,ne tako ko sa 150ks,ali opet bez ikakve frke.Zalijepis se na frajera,iz pete u cetvrtu,vollgas,izvuces se iz zavjetrine u lijevi trak,za sekundu ga prodes i napred ga iskocis.Jednostavnije nemre biti,a iz druge strane meni je bas to najveci gust,kad moram auto vozit na limitu da bi mogao nekog odrat,sa pravom pilom to nije fora.

CLIO SPORT
15-11-2002, 00:43
ne znam zasto odrzavanje mora biti skuplje kod jacih modela....ja sam bio na servisu prije par dana kod starkelja i platio sam 660kuna za dvanulcheka!!! a toliko kosta i za clio 1.2!

a potrosnja??? ja mislim da je potrosnja od max 9 na otvorenoj cesti i max 11 po gradu za 2.0 motor i 172 konja stvarno nije puno!! pa toliko je trosio moj stari clio sa 1.4 i 74 konja!!!

girrari....slazem se s tobom....ali bi ja tu max brzinu pomaknuo na 200!!! :)) :))

sto se tice sigurnosti, jaci modeli su puno cvrsci kako bi podnijeli tu snagu......imaju i vise sigurnosne opreme.....aktivna sigurnost je na daaaaaleko vecoj razini nego kod slabijih!!!! eto toliko... :smile10: :smile10: :smile10: (××××n mi je ovaj smajlich!!) :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

Fresh
15-11-2002, 08:56
Kud si bullit uzeo Focusa za primjer.
Što nisi uzeo Golfa kad se već svugdje pljuje po njemu. :))

Sjećam se kad je stari kupovao Golfa I '79 auto je imao 50 KS i bio je bog na cesti.

Ja danas vozim Focus karavan sa 100 KS i dobro si rekao, sa punim autom i četvero ljudi unutra ni ta snaga nije dovoljna za sigurna pretjecanja, pogotovo ako je uspon.

Kad sam solo unutra onda je OK.

Kod kupovine sljedećeg auta gledat ću da ima min. 120 KS, i sa povećim okretnim momentom (to će sigurno biti nekakav dizelaš sa turbakom, ubrizgavanjima i tko zna čime)

KS
15-11-2002, 09:30
OVDJE SE BULLIT POKAZAO NAJPAMENTIJI.

SVI VI PRIČATE JOJ MAMA MENI JE 60 KS DOVOLJNO SVI VI SANJATE AUTE VEĆE JAČE BRŽE I SVI VI AKO NISTE PRIMJETILI SLJEDEĆI AUTO VAM IMA VIŠE KS NEGO PRETHODNI, NPR. 100 KS I ONDA OPET PRIČA MENI JE TO DOVOLJNO MENI VIŠE NETREBA, VEĆA POTROŠNJA SKUPLJI SERVISI.
NA OVAJ NAČIN RAZMIŠLJANJA NIKAD NITKO OD VAS NEĆE IMATI NEKU PILU 300,400 KS ILI VIŠE, OSIM MOŽDA BULLITA.
VOZI NEKO VRIJEME AUTO OD CCA 200 KS, UPOČETKU TO JE ZVIJER, LETI I LEPI ZA SIC. NAROČITO AKO SI ISKOČIO IZ KAKVE "PILE OD 100 KS" ZA KOJU SI NARAVNO TVRDIO DA JE DOVOLJNO. NAKON PAR MJESECI SPREMAN SI TVRDITI DA JE I TIH 200 KS TA TAK, DOBRO NIJE MRTAV ALI NIJE NI SVEMOGUĆ. JEDNOSTAVNO SE NAVIKNEŠ NA TU SNAGU I NIJE TI JASNO KAKO SE DRUGI UOPĆE VOZE SA BIJESNIH 60 KS KOJE IM JE DOVOLJNO DA SE UBIJU. OPET KO VOZI 200 KS SIGURAN SAM DA GLEDA I NEKU MALO JAČU ZVIJER, RIJETKO KO PRELAZI SA KONJA NA MAGARCA. NISTE PROBALI, PROBAJTE, ODNOSNO KADA BUDETE IMALI I VOZILI PAR MJESECI ZNAT ČETE, UOSTALOM KOME RADE NOVI M5 SA 500 KS, I TO ĆE NETKO VOZITI, NAJVJEROJATNIJE ČOVJEK KOJI JE DO NJEGA VOZIO NEKIH 300,400 KS A NE CLIO OD 60. TO BI BIO PRAVI SKOK, RAVNO U SMRT.

Fresh
15-11-2002, 09:56
Svima onima koji imaju viška konja i ne znaju kako ih iskoristit jedan prijedlog.

Sjednite u neki kombi ili kamion sa malo konja a puno tereta.

Pa ga lijepo gazite, vadite mu mast, trerajte ga u crveno on će ići 70 km/h i uživajte.

Pa kad lijepo odete na turu prema moru i kad vas pitaju kako je bilo na putu. Recite lijep je krajolik i vidio sam puno više nego kad putujem sa pilom od 300 KS i vidim samo središnju crtu i izbezumljene vozače kojima ulečem u škare.

bullit
15-11-2002, 11:00
Sorry Fresh, uzeo sam Focusa 1.4 za primjer jer sam dosta radio sa Autom 2000 i znam koliko ljudi mi se zalilo da na njega. Kupili novi auto, a onda uslijedilo ogromno razocaranje kad su prvi put krenuli na put. Nista osobno protiv Focusa.
Ista je stvar i sa Golfom, Astrom i ostalima kad ljudi jedva skucaju za novi auto (bitno je da bude samo sto veci za tu lovu), i onda uzmu 1.4 motor...ajoj.

Black Knight_
15-11-2002, 11:59
Ma vi se uopce ne znate vozit. U gradu ti nije dosta ni 500 konja! Treba ti za prestrojavanje, ulijetanje, stizanje semafora itd. Daj se sjedi sa mnom u auto pa ces vidjet zasto ti treba 500 konja po gradu. Meni nije dosta 205, ni blizu.

A treba ti i da ides 300 na autoputu. Sta mislis da ja idem 130 na autoputu? Boze sacuvaj. Ne zaboravi da u nekim zemljama nema ogranicenja na autoputu. A mogu ti i reci da moj auto vjerovatno trosi isto na 130 ko i neka corsa 1.0.

Imamo tu jos i cin preticanja, tu opet nikad dosta konja, sto brze mozes pretec to bolje a i sigurnije. Zato kljusine sa SDI golfovima stalno ulijecu u skarice jer razlika kad tip stisne gas i kad ne stisne gas je samo u boji dima koji izlazi iz auspuha.

Zatim imas i mogucnost da odes negdje na poligon/stazu s autom i izdivljas se kak spada.

I na kraju me mozes pitat "cemu zurba?", a ja cu ti rec da ja poludim, dobijem cir na guzici i izrastu mi pristevi na celu kad se moram vozit iza neke prdonje ili plavuse u corsi 1.0 koja ne da postiva propise nego ide jos sporije nego sto treba a i ne moze ic brze. Poludim kad stojim iza neakvog sugavog dizela na semaforu koji ima tvornicki 19 sekundi do sto kad stisne full gas do blokade a kad normalno vozi mu treba pola minute do sto.

Ja moram biti najbrzi auto na cesti. Zasto? Kao prvo onda ne moram gledat iza. Drugo: kad se vozis sporo onda provodis dugo vremena pored drugih auti/vozaca i sanse da te netko pogodi su puno vece. Nema sanse da se ja vozim blizu nekog auta vise nego sto trebam. Odma ga ostavim pa nek se on zabije u nekog drugog. Trece: voznja je meni vrhunska zabava i vjerovatno bi bila i tebi da znas vozit.

Eto ti logika.

Koji ××××× uopce tu na forum dolaze ljudi kojima je auto samo nesto sto im premjesti guzicu od tocke A do tocke B za sto manje novaca i kojima je voznja nuzno zlo u tom procesu.

Fresh
15-11-2002, 12:54
Bleki šta se dešava kad naiđeš na istog kao što si ti.

Smao se nadam da nisi od onih koji se ljudima voze na zadnjem braniku, jer ako jesi a zapneš iza mene onda znaj da ću pustit gas i polagano se kotrljat po cesti dok me ili prestigneš ili se malo udaljiš.

××××na stvar gledat tipa u retrovizor kako pizdi a ti lagano usporavaš.

mytbyte
15-11-2002, 13:00
Vidim ja da nitko nije shvatio poantu teme...
Normalno da je 60 KS premalo za ozbiljniju, ugodnu i sigurnu vožnju ali je 500 KS i preformasne koje se mogu iz njih izvući zaista previše. Zašto? Prvo, niti jedna cesta nije trkaća staza...trkaće staze su posebno dizajnirane, kao i trkaći bolidi da u slučaju gubitka kontrole ne bude teškog ×××××× (a ipak se i tu ×××××× događaju, a kamoli neće na našim cestama)...na trkaćoj stazi ima i drugih automobila ali vozačima se uglavnom ×××× hoće li nekoga dovesti u opasnost (oni se utrkuju i sve je podređeno tome, ne plaćaju oni štetu)...ceste imaju rinzole, stotinu mogućnosti da iskoči pješak, pas itd...500 KS ne može i NE SMIJE biti iskorišteno čak i ako se vozilo u stanju nositi sa silama koje pri tome na njega utječu...
Drugo, 200 KS je sasvim dovoljno za snažan start sa semafora, i dovoljno da se s lakoćom ide 130 kmh prema ograničenju na autocesti na niskim okretajima, dakle bez puno buke, naprezanja i stalnog osjećaja opasnosti...ono što rade određeni njemački proizvođači graniči s neodgovornošću: 300 KS, 400 KS u serijskom autu...neka posebni odjeli rade ograničene serije takvih vozila, ali da svaka šuša može kupiti takve aute bez dodatnih osiguranja ili tečajeva vožnje je apsolutno neodgovorno...to su sportska vozila...zašto vozači formule 1 trebiraju na stazama i neki počinju od kartinga?...pa ne sjedi neki vlasnik momčadi na križanju i čeka kad će netko dojuriti sa 250 kmh i proklizati kroz zavoj, pa ako se ne spička onda je dobar za tim...lijepo je voziti preko 300 KS inikome ne treba osporavati to pravo, al izvolte, gospodo, prvo na trkaću stazu s tim autom, kod instruktora, pa kad savladate osjećaj i granice takvog vozila onda odklipsajte do murje da vam izda dozvolu za posjedovanje "ubojitog oružja"...tako ja mislim...valjda nisam preekstreman? :))

Cezy
15-11-2002, 13:26
Pa i meni je voznja vrhunski uzitak,iako neznam voziti kao sto ti tvrdis,odnosno fali mi iskustva jel je stempel u mojoj vozackoj jos uvijek svijez.Naravno i ja se cesto drapam,kad sam u autu sam naravno, i neki put pozelim imat 20-30 ks vise,ali neki put sam i sa svoih 56ks najbrzi na cesti.Da se razmemo imao bi i ja rado pilu sa 205ks ko ti,ali da je i imam vozio bi se isto ko i sad.Zivim u austriji a to ti je policiska zemlja,za svaki ××××× te kaznjavaju,cak te i rulja anonimno prijavljuje kad vide da ti je parkschein isteko,i nije im cilj da te kroz radarske kontrole uspore nego samo da ti novce uzmu.Kad sad to sve zbrojis onda vidis da ti brza pila netreba.Meni je zelja imat gtv6 i jednog dana cu je imat makar mi to zadnje bilo,ali puno brze nego sad se vozit necu,osim sto cu puno vise love izdavat na osiguranje,odrzavanje i bengu.

CLIO SPORT
15-11-2002, 13:42
definitivno podrzavam KS i slazem se s njim......

mybyte, KS ti je odgovorio za koga se rade te bijesne pile....i ne treba ti nikakva skola ako ti je svaki slijedeci auto jaci za cca 50-100 konja!!! ja se ne sjecam da je u crnoj kronici bilo jacih pila....obicno se razbija ekipa u autima do cca 150konja (to govorim u globalu)....i znam da je na cesti kod nas mozda 2 % auta iznad 150konja....ali opet....stvarno malo pila strada!!!! dijelom i zbog vece aktivne sigurnosti!!!

slazem se i s BLACKom u 98% njegovog posta!!! black, nemoj pokusat pratiti neki crveni dvanulchek zg rege (pazi....koliko ja znam ima samo 2 crvena phase II Clia Sport u zg....moj je onaj brzi :)) :)) :)) ) jer.........eto.....vidjet ces!!!! :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: (SHALA MALA) jesi popravio pilu??? :smile11:

Black Knight_
15-11-2002, 13:44
Ako imas mozga sigurniji si u autu od 500 konja nego u autu od 100. S autom od 500 konja mozes izvest sto pozelis a imas i kocnice 10 puta bolje a i sve ostalo na autu.

I jos jednom kazem, nikad dosta konja u gradu. Zamislite situaciju: vasa traka je stala jer neki konj se ide parkirat sa strane i sad ti stojis i moras cekat da ti prodju auti u traci pored tebe da bi se mogo prestrojit. Ako imas 500 konja samo uletis i po plinu i nikom neces zasmetat. Da ne govorim da vec recimo sa 200 konja mozes bez puno problema stic prvi semafor kad uletis na zeleni val. Sa 60 konja ne mozes. A to puno znaci jer ako stignes prvi semafor dalje mozes vozit 70-80. Ako ne stignes na semafor prvo moras cekat zeleno, a kad ga docekas onda si na pocetku vala i moras vozit 40 jer su semafori sinhronizirani na 40. Sa vise konja mozes brze prec raskrizje. Kad skreces lijevo na raskrizju bez problema mozes otic lijevo ispred auta koji iz suprotnog smjera ide ravno pa cak i ako on bas ne zeli da te pusti moze ti se napusit kurca jer ti imas 4s do sto a on 15s.

KS
15-11-2002, 13:52
PA DI BOGU SE NALAZE SAMO OVI SILNI PAMTNJAKOVIĆI SA SVOJIM "MAŠINAMA 1.4 " POPUT FRESHA I MyTbyta ?????

Ti fresh, ti si sugurno neki frustrirani krele što nemaš brži auto usporavaš cijeli promet i onda kada ti se zalijepi neka pila onda još više usporiš jer znaš da ovome iza dižeš živce, i što da ti ja kažem, ma goni se smrade mutavi jalni.

Mytbate, DALI SI IKADA POSJEDOVAO AUTO OD 200 KS ili više u tvom vlasništvu bar par mjeseci Nisi ? Pa daj onada krepaj u svojoj pouzdanonoj korolici. Ma ti češ mamlaze bmw stručnjacima govoriti koliko ks da stave u aute jer tebi je 100 dovoljno a 500 je samo za staze. Ma s kojim si ti pravom to uzimaš, šta si ti testni vozač u ferarriju da to procjenjuješ. Nisi vozio, možda si probao na 15 minuta ma da ti se ugodi, pa to što ti pričaš je idiotarija. I da stvarno sa 200 ks baš zato služi da na semaforu snažno krene u do jaja snažno, da ti srce otkaže.

Bleki ti si moj idol, tako je pobogu ni 500 ks nije dovoljno, neću vidjeti nikoga ni ispred ni iza sebe i poruka onom idiotu sa prve strane ma krele ti koji sa slabijim autom se "usudiš i možeš " preteći jači i brži i to kada si u zavjetrini, ma budalo što ako u toku preticanja naiđeš na budalu poput mene kada ti opićim po gasu, znaš gdje ostaješ ? u lijevoj traci krele u škarama!!!! Samo o tome dali me svrbi desna noga ovisi o tome dali ćeš preživjeti ili ne ? Ali dok se ti meni nađeš ispred, ma miči se sporohodno prometalo, kao što bleki kaže vozač 60 ks koje je put od točke A do točke B nužno zlo, smetala.

CLIO SPORT
15-11-2002, 14:04
KS, bleky......pa nemojte biti tako ostri.....ja se u potpunosti slazem s vama jer se tako i vozim......ali ne mogu svi priustiti 200 i vise konja......a s druge strane....ima i umjetnickih dusa pa se tako i voze....sta ces...ja se vise ne zivciram na takve....je da padne koja psovka ali nista strasno....navikao sam na takve koji usporavaju promet......mislim da bi bilo dosadno bez njih!!! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: (placam cugu onome ko je izmislio ovaj smajlich....stvarno je pre××××n) :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: !!!

Fresh
15-11-2002, 14:08
Da točno KS - Konjska sirovino

vozim auto od 100 ks i htio bi više ali mogućnosti ne dozvoljavaju.

A kad tebe tri puta razbiju jer su ti se zaletili u stražnji dio auta, onda ću te pitati kako reagiraš kad se netko vozi na 20 cm od tebe.

A kad se jednom nađemo na cesti pa makar imao 1000 KS pod haubom sjebat ću te ko beba zvečku tehnikom vožnje a ne snagom motora.


Svaki kreten zna stisnut gas i držat volan.
Idi doma mami da ti promijeni pelene, jadan ukakio si se pa si nervozan.

Black Knight_
15-11-2002, 15:38
Fresh, zasto ti mislis da bi opro nekoga "tehnikom voznje" ko sve svoje novce daje samo da bi vozio auto od 205 konja i trosi 2000 kuna benzina mjesecno?

I zasto se uopce prijetis kad ne znas kako bilo ko od nas vozi? Ispadas glup.

Ja se ne volim napikavat ljudima, vidite da imam fobiju od auti blizu sebe i to jedan od razloga zasto brzo vozim, jer ocu pobjec od auti.

Bilo je i jedno pitanje gore sta ako se na cesti nadje jos neko ko mora bit najbrzi ko ja. Pa tu vrijedi par nacela koje ne krsim.

1. Ako je cesta gdje postoji mogucnost da bude policija onda se ili vozim iza njega ili ako fakat prebrzo ide onda ga pustim.
2. Ako procjenim da je tip napast na cesti i da ce sigurno napravit nesrecu u nastojanju da me stigne opet ga pustim. Ima ljudi koji ne znaju granicu.
3. Ako vozim nekog kom brza voznja nije ugodna opet ga pustim. Sta god vi mislili o tome brzina nije ni blizu svima afrodizijak :) .

Ako nijedno od tih nacela nije prekrseno onda cu se vjerovatno ganjat s tipom, naravno, ako uvjeti dopustaju da se vozim brze.

seyzmo
15-11-2002, 16:25
Ja se definitivno slazem sa Blackijem i bullitom.

Ako imas imalo soli u glavi onda ti niti 300 niti 500 konja nece biti previse. Mozes ti biti Gronholm ili McRae ili Schumacher ili Montoya ili bilo tko, ali ako u autood 60-ak konja izletis pred kamion, nece te NISTA spasiti. U jakom autu se mozes izvuci ako ga stisnes.

A, velika je istina, da se i u Corsi 1.0 i u M5 mozes jednako gadno ubit. Jedina je razlika u tome sto si u M5 mogao probati ubrzati (ili zakociti).

Ja se zadnja dva dana vozim u Phaetonu W12 sa 420 konja i OZBILJNO me je strah kretena oko sebe. Cesto mi je lakse opalit po gasu i maknut se od ostalih nego se vozikat 30-40-50-60-70-60-50... km/h i onda najebat jer se neki kreten zagledao u nesto i zaboravio stisnut kocnicu ili ne znam sta.

Dakle. tko god zna voziti i kontrolirati se, tko god ima bar malo soli u glavi, nikad nema prejak auto.

Mozda samo premalo para da ga tanka. ;)

Calibra Zender
15-11-2002, 18:26
Bullit je dobro razradio temu.

Meni su snaga i ubrzanje auta jako bitni. Slijedeći auto koji kupujem mora imati barem 8 i pol do stotke. A to da li mu je max v 200 ili 250 km/h to me uopće ne zanima. Hoću auto koji potegne bez frke, a ne da se znojim kad sam u lijevoj traci pored šlepera ili da mi za preticanje treba zalet. A i jači auti su daleko sigurniji. Kočnice na Celici TS i običnoj su nebo i zemlja, a razlika u ubrzanju samo sekunda i pola. A takvih je primjera jako puno.

Ali nije jaki auto za svakog. Ima degenerika koji se pretvaraju u kamikaze pa je bolje da niti nisu na cesti. Ne znaš da li je gore kad se ganja sa 60 ili 200 konja jer je jednostavno lud.

S druge strane se slažem s Mybyteom kad kaže da se pile od 300 i više konja trebaju preseliti na stazu. Bolje da se zguštaš i spališ gume na stazi nego da nekog kokneš zbog bedastoće. Ali ako imaš soli u glavi i znaš voziti auto od nekih 300 konja onda ga niti ne tjeraš do maksimuma na lokalnim cestama. OK je imati tu snagu pod papučicom, ali ju treba znati koristiti!

OS-300
15-11-2002, 18:44
Ljudi ima nas ovdje koji potpuno isto mislimo i koristimo zdravu logiku kod razmišljanja o ovom problemu.Već godinama vodim verbalni rat sa starijom populacijom vozača na ovu temu.I njima nikako ne ide u glavu da brži auto može značiti i sigurniji auto,naravno pod uvjetom da ga vozi iskusan vozač.Kriva je propaganda na TV-u (usmjerena na neodgovorne balavce) pogađa i nas koji svoje konjske snage odgovorno koristimo u što bržem pretjecanju dakle i sigurnijem pretjecanju.Koliko sam puta vidio neki Golf SDI i slične puževe kako uljeću u škare,jer im auto ne može brže povući.I kako je onda to njihov tzv. obiteljski auto sigurniji od nekog sa brdo konja.Najgore je pri tome da i policija provodi restriktivnu politiku baš na osnovi ove glupe i u najvećem dijelu pogrešne predrasude... :smile09:

alfist_zg
15-11-2002, 20:01
ma dajte...pa meni je dosta i 100 konja...ali na motoru hihihihihii :))

Fresh
15-11-2002, 22:11
Ispričavam se ovim putem KS i Blekiu na teškim riječima, ××××ga bio je težak dan frka na poslu i sve se izmješalo pa je tako ispalo.

Još jednom dečki sorry, a kad se sjetim da još i sutra moram ići radit, a ××××.

Neka mi netko posudi neku zvjer od 200 plus konja da se malo ispušem, žao mi je klat ovaj moj Focus.

DKW_
15-11-2002, 22:32
Evo i mene... :smile07:

KS & Black Knight, 200% se slažem sa vama. Samo toliko.

od 1992. nemam automobil koji ima manje od 125 KS.

VR6
15-11-2002, 23:01
Ova tema ima dvije strane, kod automobila je najbitniji vozac, s izuzetkom nepredvidjenih stvari, vjerovatno je gore ako pukne guma pri 40 ili 240 km/h, ali i to zavisi od toga gdje ce puci, ali sada necu o nepredvidjenim stvarima. Slazem se djelimicno s mytbyte i to onim dijelom da cesta nije pista, na cesti moze nesto iskociti, pijesak i slicno, ali opet koliko ce neki automobil ici brzo neovisno o snazi kontrolise vozac. Nemam nista protiv puno KS, bolje ubrzanje, veca sigurnost aktivna i pasivna sigurnost, ali sve to ima i negativnih strana. Mozda se Bleki nebi razbio da nije imao automobil sa 205 KS, nebi se uspjeo zaletiti tamo preko 100 km/h. U gradu mogu biti i sigurniji automobili sa vise KS, obicno oni s malo KS su skloni dokazivanju i hajcanju po gradu, oni koji imaju preko 150 KS osjecaju nadmoc, i ne moraju ni iskoristiti svu tu snagu. Nekad veca snaga moze dovesti do onoga, mogu ja proci imam jak automobil, i onda zeznuti stvar, dok sa slabijim nebi ni krenuo u preticanje jel znas da ne mozes to sigurno obaviti. Nekada kad se neko "vuce" ispred izvuce zivce pa onda se moze i s slabim automobilom poceti pretjecati gdje ne treba, a onda nastaje problem. Ali kao sto sam rekao u prvoj recenici, vecina zavisi od vozaca, koliko je on sposoban u voznji i koliko zna (moze) da se kontrolise, dobro procjeni situaciju...

Puntolino_
15-11-2002, 23:52
Dokazujete onu teoriju da je velik auto samo produžetak za mali pimpek

Calibra Zender
15-11-2002, 23:59
Puntolino_, e te spike kaj sad tu provaljuješ su mi najjadnije moguće! A ako baš hoćeš odgovor na istom nivou onda ću ti reći da se crnčuga s batinom od pola metra može fućkati kad pokušava proći pokraj šlepera na uzbrdici, a s druge strane se spušta Blacki s ubojitim pogledom u očima. Onda si nek taj svoj pimpek navuče preko očiju da barem u smrt ne gleda! :))

OS-300
16-11-2002, 00:05
Ovaj tvoj post samo potvrđuje tvoju fiksiranost prema istome spolu.Da ne ponavljam šta je sve napisano u temi o Girrari-u... :smile08:

DKW_
16-11-2002, 00:06
Puntolino, ta ti feministička teorija nije baš trebala...

Puntolino_
16-11-2002, 00:18
Opet ××××te o ×××××luku. Nisam topli i gnjušam se takvih, feministice mi se gade i trebalo bi ih spaliti ko vještice da gledamo pičkin dim.

No vratimo se na temu. Normalno da bi svatko htio jači, veči, brži i bolji auto, ali mogučnosti su nam jadne.
I opet ću reći da nema logike u (pre)jakim autima. Važan je vozač i njegovo znanje. Ja nikad ne uljećem u škarice jer znam procijeniti situaciju i ocijeniti da li mogu preteći ili nemogu.

A ti bleki ako dodaješ gas kad ti neko dolazi iz suprotnog smijera dok pretiće, onda stvarno nemaš niti malo kulture niti pameti. A i ovo da su uglavnom kamikaze sa slabim autima je glupost. Na cesti rijetko kad vidiš golfa sdija kak ti se zapikava na štozdemfer i pretiče te. Uglavnom su to čelavci u tzv. pilama. A i ×××× mi se živo oću na more doć 15min prije ili kasnije.

ipi
16-11-2002, 02:31
nemojte me pogresno shvatit, i ja bih rado u svojoj garazi vidio neku zvijer od 300 ks(najradije lancer evoVII)ali nemam toliko novca za gorivo,odrzavanje,osiguranje...vozio sam yvijeri sa 200-300 ks i stvarno je fantastican osjecaj,puno je sigurnije voziti takva auta ali treba imati nesto u glavi i pun dzep novaca i priustiti sebi to.

VR6
16-11-2002, 02:41
Novac vjerovatno jeste najvece ogranicenje, ali u ovoj temi on nije bio kljucan, pitanje je bilo kome treba jos vise snage...

Black Knight_
16-11-2002, 14:39
Uh, ja kocim kad neko iz suprotnog pretice, prestanite gluposti pricat.

NIKAD KONJA DOSTA VJERUJTE MI!!!

Meni nece bit dosta ni 500 konja ako ih jedan dan budem imo. I bogami cu ih iskoristavat stalno.
Da mi je dosta 205 konja ne bi stalno tjero auto u blokadu i vadio mu mast.


Ja sam pilot, ja nisam vozac!!!! Vozaci su stoka. Ja sam Izabrani!!!! I najbrzi! :) :) :)

rale unlog
16-11-2002, 16:13
evo i ja sam.......bok kolega!

Girrari
16-11-2002, 16:35
Rale :)) :)) :))