PDA

Pogledaj cijelu verziju : kupnja auta na kredit ili na keš..... ?



lovaš
14-11-2002, 12:47
...namjeravam u kupovinu ali ... nema se love ! jedino rješenje je kredit pa me sad zanima:
isplatili se više uzeti nenamjenski kredit pa ga kupiti za keš u auto-kući (na 10000 eura - rata je 214 eura) ili...
ići u auto-kuću pa preko njih uzeti auto-kredit (na 10000 eura - rata je 212 eura)...
zapravo , nude li dileri kakav i koliki popust za gotovinu ?????
:smile08: :smile10: :smile11: :smile10: :smile08: :smile06:

mao
14-11-2002, 12:56
Dealerima ti je ista stvar kupio ti auto na kredit ili u kešu jer oni dobivaju svejedno cijeli iznos od banke! Nenamjenski krediti imaju nešto nepovoljniju kamatnu stopu (vidio si i sam), ali ti postaješ direktno vlasnik vozila i za par godina možeš prodat auto i otplatit kredit do kraja. Ako misliš da ćeš taj auto vozit više od 5 godina i ako misliš da ćeš imat love za otplaćivati ga, onda se stvarno isplati uzet kredit za auto ko dealera. :smile08:

ce tung
14-11-2002, 14:20
Ni u ludilu kupnja kod dilera. Najbolje je u toj varijenti dignuti nenamjensku kredu i kupiti auto prek oglasa jer se prolazi puno jeftinije a i kod dilera također nema nikakvog jamstva da na autu nisu skidani kolometri ili sl., a i niti jedan diler ne prodaje aute da zadovolji raju nego zato da zaradi pare.

Fresh
14-11-2002, 14:23
Ja se nebi upuštao u dugoročni kredit za auto, najviše 2, 3 godine.

Probao bi dati jedan dio love u gotovini 30-40 %, a ostatak na kredit.

DKW_
14-11-2002, 15:27
Istina. najgora je klaonica DUGOROČNI kredit, jer auto u jednom trenutku vrijedi manje od preostale svote kredita: Ne možeš ga se riješiti, kamata je nadugi period ××××na, sve skupa u K***cu.

Moj savjet je (a podimio sam vreće i vreće novaca na kantama, idiot)

1. kupiti auto starosti 2-4 godine
2. Smanjiti što više kreditirani dio
3. Makar i bila žestoka rata, smanjiti VRIJEME otplate kredita.

Upravo sam jučer platio 2.ratu leasinga od 36. Imam 200 kn u džepu, ali sam barem otplatio 2/36, što ljepše zvuči nego 2/60...

(još jednom: idiot...ja...) :(