PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nesrece



VR6
14-11-2002, 04:35
Sta mislite dali bi prezivio da je bio vezan ili u nekom drugom (sigurnijem)
automobilu??

:URL=http://www.vecernji-list.hr/2002/11/14/Pages/zivot.html:Pogledajte:/URL:

_Stevo
14-11-2002, 09:44
Tu ga ne bi spasio ni Bog otac, a bome ni 4 zvjezdice. Al ne kužim kaj je moro radit da se tu uspio spičkat sa 155, pa nije to tak brzo :smile11:

sepra
14-11-2002, 10:52
Taj čovjek mi je bio jedan od najdražih prijatelja, izuzetna osoba. Molim vas samo se suzdržite neukusnih komentara, on zaista to nije zaslužio.

okac
14-11-2002, 11:41
tragedija, no u ovakvom slučaju nema spasa makar se vozili i u blindiranoj S klasi (sjetite se Lady Di)

Calibra Zender
14-11-2002, 12:46
Bilo je na vijestima. Auto nisam prepoznao. Jedino Eagle F1 gume.

Black Knight_
14-11-2002, 13:15
sepra moje saucesce

jel mozda znas kako se to dogodilo? kolko sam citao u novinama tamo je vec vise ljudi poginulo pa me zanima

sepra
14-11-2002, 13:23
Nemam pojma o nikakvim detaljima. Ja sam saznao tek jutros kad sam došao na posao i vidio Večernjak. Prvo sam gledao slike olupine i čukice na 155. Tek sam onda ovlaš pogledao tko je to i doslovno me presjeklo, a prije par dana smo se zajebavali na temu auta i slično. Čovjeku se rodio sin prije 3 tjedna, užas.

Girrari
14-11-2002, 13:28
Moje saučešće sused.

Dom-Dom
14-11-2002, 15:12
Sepra meni je isto žao.Što reči , osim strava.

Alfa 147 1.6 - 105KS
14-11-2002, 15:36
Prosla me jeza kada sam vidio foto. u Vecernjem listu, odmah se covjek poistovjecuje, isti auto, isto godina... Pitanje je sto je bilo i kako se sve to odigravalo. Sto reci, osim uzas i tragedija, ne ponovilo se.
Sepra, iskrena sucut zbog frenda !

DKW_
14-11-2002, 15:44
Isto i od mene, sućut. To smo mogli bit bilo tko od nas. Jer, tko zna: zec, komad ulja, istračao Trabant iz desne trake....

Glavu i pol...

Užas...čovjek se zamisli nad svojim sranjima prekoračenja brzine...

DKW_
14-11-2002, 15:48
Na 155 se ne preživljava ni u čemu ukoliko se zabiješ u stup (moglo bi se izračunat... to je vjerojatno kao da padneš sa 100-tog kata)... Sigurnost auta i vezanje pomaže samo ako sletiš na livadu, kotrljaš se i završiš u grmlju.
Ovako... no chance...

GTI FOREVER
14-11-2002, 15:49
Meni je jako zao sto si izgubio prijatelja. Moja sucut.

155km/h je oko 40 metara u sekundi tako da tu niti jedan pojas ne pomaze.
A nase ceste su ono uzas ljudi ginu na istom mjestu i niko nista ne radi.
a ti isti ljudi placaju drzavi porez od svake litre benzina a ista ta drzava ne da nije u stanju da napravi auto-puteve vec nije ni toliko u stanju da popravi kriticna mjesta NA KOJIMA LJUDI GUBE ZIVOTE!!!!!

3200 GT
14-11-2002, 15:52
Sepra
Moja najiskrenija sućut!
:( :( :( :(

Hmanijak
14-11-2002, 17:15
Sepra, ne znam te, ali zaista mi je zao zbog tvog prijatelja.

Slazem se sa vama kad kazete da mnogo ××××mo. U voznji naravno, ne shvatite me pogresno.Siguran sam da je svaki od nas tjerao svoj auto do kraja bar nekoliko puta, cisto da ga proba. Glupost. :smile11:

seyzmo
14-11-2002, 17:41
iskrena sucut

mytbyte
14-11-2002, 17:49
Moje saučešće, Sepra...

Ne znam, ljudi, samo se pitam da li bi sa 130 kmh (ograničenje) bilo manjih posljedica...

Nije ukusno o ovome pričat...ali, ×××× ga...155 kmh, vjerojatno je stvarno bilo manje jer brzinomjeri obično lažu, ali mi se 6000 o/m, čak i kod alfe, čini previsoko za 150 kmh...hmmm....

Hmanijak
14-11-2002, 17:55
Ne vjerujem da bi u situaciji u kojoj se nasao bolje prosao da je brzina bila 130. Ipak je udario u stub.
:smile11:

KAM&
14-11-2002, 18:08
Saućešće sepra, neznam sta bi ti drugo rekao. :(

Alfa 147 1.6 - 105KS
14-11-2002, 18:45
Ja isto kao mytbyt mislim da nesto ne stima s tim kilometar-satom (jaka stvar, covjeka vise nema), ako je vozio 150 km/h??, nema sanse da je natjero na 6000 o/min ili je vozio 150 km/h u nizoj brzini ?? ili je bio, ne znam, selespeed pa je mozda u posljednim trenucima svoje agonije smanjivao brzine?? ili se nesto tijekom udarca ispomjeralo???. Kazem ponovno, sve je to velika misterija cije razotkrivenje nece doprinijeti nikakovom rezultetu, Njega vise nema, a nama ostaje samo da na tudjim pogreskama ucimo. Ne zelim biti poucan, jer i ja kao i vecina Vas na forumu ponekad (citaj cesto) "divljam" s autom i na zalost ne mogu se kontrolirati. Jednostavno volim brzinu !!!

Alfa 147 1.6 - 105KS
14-11-2002, 18:51
Sepra, sorry sto pitam, ali jako me zanima, radi li se o 147-ici 2,0 selespeed s 18 colnim felgama ?

Pitam zato sto sam ja kupio orig. felge od tipa iz SB koji ima crvenu 147-icu, ZG tablica, i stavio je 18 colne felge, pa mi ovo sve izgleda kao velika slucajnost??

bullit
14-11-2002, 19:05
Sepra, saucesce i od mene.
Nijedan auto ga ne bi spasio u ovoj situaciji, to su gluposti. Inace, 155 km/h je 55 metara u sekundi a ne 40,i tu ni pojas nema apsolutno nikakvu ulogu,osim kod trkacih auta.

Dom-Dom
14-11-2002, 19:18
Ja kolko sam vidio felge su bile original Alfa Selespeed 16".

Girrari
14-11-2002, 19:45
Znam iz osobnog iskustva kako je grdo kada iz novina saznaš da ti je frend poginuo.
Strašno!

Mazdohist
14-11-2002, 19:46
Dakle, tri su mogucnosti ovoga stravicnoga udesa.
1. zaspo covjek
2. pio covjek (pa zaspo)
3. samoubojica covjek (ako je to, neka gori u paklu jer je sa sobom rasturio i 147-icu)

Crnog humora uvijek treba.
A sada ozbiljno, bez obzira na ovu nesrecu, nevjerojatno je koliko mladih ljudi gine u autima. A zasto? Zato jer nas ima kretena koji misle da su Bog i batina na cesti iako u glavnom tatin auto vozimo par mjeseci. Doma malo igraju Need4Speed, onda udju u neke auteke, gas vamo, gas namo i....eto crne kronike. Ja obozavam brzu voznju, ali prije toga dobru i sigurnu voznju. Vidio sam svakakve sudare, ali najgora je bila prije 2-3 godine na Jarunu. Nedjelja, ljeto, pun Jarun ljudi, raskrsce Horvacanske i Hrgovica, Fiat Panda sa deckom i curom oko 20 godina prolaze na zeleno i u drugoj sekundi Panda u dva komada leti zrakom jer ju je brzinom munje kroz crveno pokosila Calibra kojom je upravljao klinac od kojih 17-18 godina koji se preseravao pred svojom djevojcicom. Dakle, hoce li nekima ikada doci iz guzice do glave da koliko god oni mislili da su dobri vozaci, moraju paziti, znati da nisu najbolji na svijetu i da preserancija u puuuuuno slucajeva okrece na krov, zabija u zidove, aute, nadvoznjake, ubija vas, a i nas.

Fresh
14-11-2002, 19:53
Sepra pridružujem se izrazima sućuti.

Inače, kao što ste rekli, da je vozio bilo kakav auto nebi preživio takav udarac.

Tu je osnovna krivnja na onome tko se brine o cesti i što nije spriječio da taj stup stoji sam za sebe pored autoputa.

Ne znam da li netko prati stranu literaturu što se tiče opreme ceste ili je putovao vani pa je mogao uživo vidjeti zračne jastuke.
Dobro ste pročitali, zračni jastuci nisu samo oni u volanu, već ih civilizirani svijet stavlja na mjesta poput ovog.

Zašto ih nema i na našim cestama poznat je razlog - cijena.

A kolika je cijena ovog mladog tate ... ?

Girrari
14-11-2002, 19:54
Nije baš prikladno za humor, ma kakav god da bio.

Ako se nešto treba reći, onda je to da je čovjek bar života koštao sam sebe. Ako i je "divljao", to je učinio tamo i u doba kada nikome ne može naštetiti za razliku od pacijenata koji voze 110 po Klaićevoj navečer...

VR6
14-11-2002, 20:13
Zao mi je sepra, iako mislim da ti to nece nista pomoci. Vec je sve gotovo...

Sada o sigurnosti, Diana je bila u S klasi, i mozda bi prezivjela da je bila vezana, jel je suvozac (ili vozac) koji je sjedio naprijed ostao ziv (bar neko vrijeme, rekli su da je u kriticnom stanju, sta je bilo s njim, ne znam). Ali zaustavljanje u trenutku sa 160 km/h, nije bas jednostavno, treba te sile tijelo covjeka istrptiti. Alfa 147 se pri crash-testu od 60 km/h skoro raspada, sta ocekivati jos pri vecoj brzini. Ovom sta se desilo, niko ne zna, vjerovatno je zaspao, mozda ga je i selespeed zeznuo, nikad se ne zna, da je sam usaltao u nizu brzinu, selespeed je imao s tim problema, pa je bio opoziv, mozda neka nova greska, ali ne treba nagadjati, moglo bi se naci tu svasta.

Sada, neko divlja ovako i onako, "neki samo jednom grijese". Neki se poslje nesrece opamete, bar malo...

Calibra Zender
14-11-2002, 20:15
sepra, iskrena sućut i isprika kaj nije bila već u prvom postu.

sepra
14-11-2002, 21:51
Ljudi hvala vam svima.
Alfa je bila 2.0 SS, ZG table ali je kupljena u Osijeku ili SB, nisam siguran, felge 16 od prvog dana. Moram priznati koliko god u ovom trenutku nije vrijeme za moraliziranje, on je zaista taj auto vozio do krajnjih granica. Bio je odličan vozač ali očito sudbina ima unaprijed zacrtane planove.

mike1
14-11-2002, 22:19
pridruzujem se izrazima sucuti.

Mislim da je jako vazno inzistirati od nadležnih na točnom uzroku nesreće, a i smrti. Po onome što sam iz novina saznao, nesretnik je tko zna koliko dugo ležao pored razvaljenog auta. Čak se usuđujem špekulirati da kod ovakvih nevjerojatnih sudara (ovisno kojim krajem auta je pogodio stup) mu je možda veća šansa preživjeti bez pojasa, jer prolijeće šajbu i biva katapultiran iz auta. Najgore je zamisliti da je bio ranjen, ili u nesvijesti ali u krivom položaju, pa se ugušio, jer NITKO NIJE GLEDAO NITI STAO radi pomoći. Zar uistinu nitko od onih koji su se vozili prije onoga koji ga je pronašao nisu mogli vidjeti svježe tragove nesreće?? Sve do jutra? A nije da baš tamo auti uopće ne voze...
Teorija da je zaspao mi je malo vjerojatna (osim ako je imao sklonost pod jakim alkoholom brzo vozit, što je užasno..). Adrenalin te kod 160-170 ipak drži. Da je to 120-130 to bi već vjerovao (sudim iz vlastitog iskustva - kad sam umoran puno mi je teže sporije vozit, mogućnost greške je veća, nego brže..)Ima policajac s uviđaja pravo, njegova brzina bila je još veća, jer ga je trava i zemlja usporila nešto prije udara. Što je s tragovima guma? Kočenje? Zanošenje vozila?
Profi vještaci bi trebali ispitat auto. Ako je istina da je bilo kvarova SS u stilu samostalnog šaltanja, to je katastrofa. Da je to istina, obitelj bi mogla zahtijevat veliku odštetu, uz dobre odvjetnike. Znam da momka ništa ne može vratit. No, vi mlađi dečki, zamislite se, stvarno. Ne mislim pametovat jer sam i sam bio radio kojekakve gluposti s autima, no uz pravilo: zadrži samokontrolu i znaj granicu, ne ugrožavaj svoj niti tuđe živote!

pokoj mu vječni...

Puntolino_
14-11-2002, 23:15
Moja sučut sepra.

Strašna stvar kaj su našli instrumente čitave i to još na 150. Ako je auto sletio na krov ili nešto drugo, taj podatak nemora biti točan. Mogo se instrument stresti i kazaljka popeti na 155.
S druge strane, zašto ne, pa to je auto-put gdje se može voziti(a ne divljati po gradu) i brzine su visoke. "Može se voziti" je uvjetno rečeno jer znamo kakvo je ponašanje kod nas na svim cestama pa tako i autoputevima. To šleper pretiče šleper makar je razlika u brzini 5km/h i onda to preticanje traje pola sata, frajeri u jugićima se trkeljaju 90 po ljevoj traci jer jedamput u životu hoće i on biti faca, ne poštuje se ablendanje od iza...
Nedavno sam se vozio u audiju 6 iz požege po autoputu konst. brz cca 170 i došli smo do golfa koji je preticao kamion, usporili smo i pričekali da se makne u desnu traku jer smo mi bili itekako brži. On nakon preticanja nije promijenio traku nego je ostao u lijevoj. Zapiknuli smo mu se na guzicu i vidli tablice - BG - onda mi je sinulo u glavu da nas on ustvari zajebava(misli si ko vas ×××× ili slično). A situacija je još gora sa našim ljudima

jozoo
14-11-2002, 23:43
tek kad je udario brzina je bila 155, znaci da je vozio puno brže...

Puntolino_
15-11-2002, 00:01
Svi spominju da je na tom dijelu ceste u zadnjih god dana poginulo nekoliko ljudi a sve zato jer nisu bili vezani.
A dal je nekom palo na pilećji mozak da nešto nevalja s cestom???

600
15-11-2002, 00:08
sepra žao mi je najiskrenije zbog tvojeg prijatelja, moj je imao sličnu sudbinu no bio je suvozač :(

GTI FOREVER
15-11-2002, 08:11
Bulite,
55 metara u sec. je skoro 200km/h.
Racunaj da na 60km/h prelazis 16,5 metara u sekundi.

Ljudi covjek je udario u betonski stup znaci da je usporenje bilo trenutno.Tako da ne vjerujem da bi mu pojas ili bilo sta moglo pomoci.


VR6 da li se sjecas GTI kod grasa prije jedno dvije godine koji se zamotao oko stuba???

rale unlog
15-11-2002, 08:21
sepra :(


155kmh/2.8 = 43.4 mps

Fresh
15-11-2002, 09:31
Djeliš sa 3.6
155/3,6 je 43,05 m/s

mytbyte
15-11-2002, 10:04
Ne kužim zakaj tako olako govorite da vezivanje pojasa nema veze...auto jest sav smrskan i osobno ne mogu vjerovati da je voženo "samo" 150 kmh, no vjerojatno bi i pomogao...možda je od leta i udarca tijela u tlo ili neku drugu prepreku puko vrat, teško se ozlijedila glava ili sl...bez obzira nikad se ne zna, pri manjim brzinama pojas definitivno pomaže (sjećam se kad je neki Yaris sletio i udario kuću i prevrnuo se na krov, zapravo nikaj, karoserija i krov ulubljeni, ni blizu smrskani, vozač je preživio jer je bio vezan, suvozačica je izletjela iz auta i poginula)..kad si vezan za sic, tijelo je ipak učvršćeno za nešto, ne pretvrdo, pa je mogućnost lomova kičme i ozljeda glave dosta manja, u principu si jedno sa sjedalom...skoro je sigurno da ćeš ostati invalid bez ruku ili nogu ali ćeš biti živi invalid...nova spika kod nekih produkcijskih auta (mercedesi, a i dr.) je da je pojas integriran u sjedalo upravo zato da vozač i sjedalo bez obzira što se dešava ostatku auta budu kompaktna cjelina...
ja osobno ne pokrećem vozilo dok se svi ne vežu, a ako ih to akomodira, neka prošetaju, vele ljudi da je zdravije...

sranje
15-11-2002, 10:30
VR6 , s klassa je totalno nesigurna dijana kako kažeš je udarila sa daleko manjom brzinom pa poginula, pa koliko zvjezdica ima ta njemačka krama ??? Jednu sa tri kraka, Gti kako je taj govnić izgledao omotan oko stupa ???
Valjda ko zmija.

GTI FOREVER
15-11-2002, 10:43
kao tvoja sestra oko moga kurca!!!!

rale unlog
15-11-2002, 10:51
fresh,thnks

mnozi se kmh x 0.28=mps


ja osobno mislim da je isao brze od 155,to je vjerojatno brzina u trenutku udara

o okretaji....ko zna koji je bio polozaj gasa i u kojoj brzini,a i ne znam kak funkcionira SS,ali sigurno nije bilo 155 kmh i 6000rpm

vezanje je u svakom slucaju jako korisno

ja sam preljen,ali trebao bi se naviknu...

bullit
15-11-2002, 11:16
Sorry Fresh, znam da dijelis s 3.6, ne znam kak mi je ispalo 55 m/s.

Kaj se tice pojasa, ne kazem da nije koristan, ali samo pri manjim brzinama. Kad auto ovako izgleda, nema ni pojasa ni zracnih jastuka koji mogu pomoci.

Jedino ako auto ima full roll bar unutra, da se skoljka ne zdrobi, onda pojas ima ulogu u cuvanju od ozljeda kod velikih brzina, inace, nis od toga.

Black Knight_
15-11-2002, 12:18
Girrari, nije bilo navecer nego u 5 popodne :P

U klaicevoj svakih 6 metara imas jedan zidic ko i onaj u kojeg sam se ja zabio, dakle, zaustavit se mozes ko sto sam se i ja zaustavio.

Calibra Zender
15-11-2002, 18:04
155 km/h i 6000 rpm nemaju nikakvog smisla. Danas sam vadio mast karavanu i pri 200 km/h (autoput naravno) je ispod 6000 rpm. A na 155 km/h se vrti na oko 4000 rpm, možda malo manje. Ali i da se 130 vozio pri udarcu u ono betonsko čudo, spasa mu nema.

A kaj se tiče preračunavanja; 1 m/s odgovara 3.6 km/h! Dakle, 55 m/s je 198 km/h!

OS-300
15-11-2002, 18:26
Možda bi mu nova Laguna pomogla bar u nekoj mjeri,ali 147 je kao od papira.Sada nemojte reći da to nema veze,jer kao što sam i prije napisao u nekoj od prijašnjih tema,sudar sa 147 je teški zajeb(jedva 3 zvjezdice u ukupnom crash testu,a frontalni sudar mršave 2 zvjezdice)!!!Iz prve ruke znam kako je prošao jedan dečko sa 147 2,0. I nakon što se otvorio air bag, nastale su teške ozljede lica i tijela.Višestruki prijelom gornje čeljusti (Le Fort II) te trostruki prijelom donje čeljusti.Ne pričam gluposti,jer ga je moj brat krpao na Maksilofacijalnoj kirurgiji.Ni drugi dijelovi tijela nisu bolje prošli!Zato Alfisti pamet u glavu i ne precjenjujte mogućnosti svoga auta.To svakako vrijedi i za mog prijatelja Alfu 147 1,6 105 ks.... :(

Alfa 147 1.6 - 105KS
15-11-2002, 18:28
Mogu reci iz svog iskustva da pri brzini od 190-200 km/h kazaljka obrtomjera dolazi do oko 6000 o/min, naravno,mjenjač je u 5 stupnju prijenosa.
P.S:
Ne vidim smisao u Vasoj prepirci oko ?? m/s ili ??? km/h, mislim, ne vidim razliku u kretanju vozila, tako je svejedno koje od ove dvije jedinice koristite. :smile11:

OS-300
15-11-2002, 18:56
Alfa 147,ti za razliku od drugih bar imaš vezu na Maksilofacijalnoj kirurgiji pa se ne moraš bojati da ćeš nakaradno ispasti... :)) :)) :)) Šalim se naravno,Alfa je odgovoran vozač i fin gospon doktor,a prije svega jako voli svoj autić.Nekad više od svoje djevojke,ali ××××ga he,he :)) Usput sad se sjetih da skoro završismo u provaliji zbog onog crnca u HV kamionu,Uf,skoro nas je skupo koštao odlazak na Grobnik,a i propustili bi one legendarne špagete koje su tamo dijelili na bonove!!! :)) :)) :))

Alfa 147 1.6 - 105KS
15-11-2002, 19:03
... sve mi suze krenuse na oba oka kolko me pajdo ishvali. ××××ni niger u HV kamionceku,ha, ha,... , ××××na situacija, za dlaku, sinko, za dlaku smo se izvukli!

OS-300
15-11-2002, 19:10
Ma ne,tebe je uhvatila nostalgija za onim špagetama i gomilom glupih faca koji čekaju da provozaju 156-cu!!!Ali vrijedilo se provozati ona dva kruga po stazi,samo da si ga malo više zakurio bez obzira na one stare kante što su jurcale stazom :)) :)) :))

VR6
16-11-2002, 03:25
Za S klasu i brzinu udara ti gore pise, 160 km/h.

Automobilu s dobrim kocnicama s 200 km/h zaustavni put je oko 90 metara...

Nisam vidio tog GTI-a koji se omotao oko stuba...

sranje
16-11-2002, 10:28
vr6 ne shvačaš, 150 je bilo na kazaljki alfe kada je zablokirala, što misliš koliko je išla 200 ???? Što ostalo od onog mercedesa da je išao 200 svi tri mrtvi !!!!

INTCP
16-11-2002, 14:51
Roll bar. Tako tako bi ga stavio i u bilo koji auto da povećam torzionu čvrstoću i sigurnost naravno. A i ne mora izgledat baš kao u rally autima. Može to i elegantnije.

rale unlog
16-11-2002, 16:02
ne znam bas,al kolko se ja kuzim kod tih brzina udarac u zid..........

mislim da smrt ne nastupa od povrede da npr udaris glavom u nesto il da te zgnjegi dio auta.........

nego je deceleracija prejaka za tijelo,rasprsnu se organi u tijelu

tak su bar objasnili dijaninu smrt
sto znaci da ne bi pomogao ni pojas ni roll bar,nis.......

Calibra Zender
16-11-2002, 17:26
Ova rasprava oko toga da li je mogao preživjeti ili ne je toliko morbidna i ××××× da to nije normalno. Pa on se direktno zabio u betonski stup/zid ili kaj je već bilo s brzinom pri kojoj mu nema spasa. Pa dobro vam Bullit priča, nema tog pojasa koji će ti pomoći. Pa nije osobni auto siguran kao recimo formula ili rally izvedbe. To je takva udarčina da ti jednostavno spasa nema.

Dom-Dom
16-11-2002, 17:48
ja mislim da su ovi gore nepodojeni idioti kad i kako raspravljaju o ovakvoj tragediji.

XY
16-11-2002, 18:27
Mislite da ste neke face kad razbijate aute,sakatite i ubijate ljude.Da vozite RAZUMOM bili bi mnogi još živi.Tatini sinovi u jakim autima,ALKOHOL i BRZINA pa sva ta preseravanja pred publikom su dobitna kombinacija sa SMRT.Žao mi je svih ti ljudi ali siguran sam da su u večini slučaja posredno ili neposredno SAMI KRIVI,još je žalosnije kad imaju OBITELJ a voze do (krajnih granica).
Tražiti krivnju u cesti,greškama auta neče Vas spasiti,pitanje je vremena kad če o Vama pisati.Samo Vas RAZUM može spasit. :( :( :( :smile09:

Initiale
16-11-2002, 19:19
xy na tom djelu "auto-ceste" nesrece su vrlo ceste i to uglavnom izletanja. Kolnik je na tom djelu u ocajnom stanju,kolotrazi ili kak se vec to zove od kamiona su golemi i navodno bi trebali ograniciti brzinu na tom djelu na 60 km/h,a u tom slucaju to se nebi vodilo ko auto cesta i nebi mogli naplacivati cestarinu.Sjecam se da je na tom djelu pred kojih mjesec dana sletio makedonac s bmw trojkom i poginul,zatim neki svabo ak se ne varam,ali to nikog ne ××××.Uvijek je prevelika brzina uzrok nesrece a nikad derutno stanje kolnika.

alfa099
16-11-2002, 20:06
Vidio sam nemontirane snimke za HTV o toj nesreći...auto je išao puno brže od 155 km/h...To što su cajgeri tak zablokirali...druga priča! Takav šus je trebao biti pri najmanje 2 glave. A i Alfa147/105KS sam veli da sa 6500o/min se ide puno brže, jedino ak si u 3.brzini...
...gadno, bolje da ne vidite sirove materijale...××××in'rotten.com...

Frenki
17-11-2002, 14:52
Ljudi, prijatelj mi je rekel da prije nego su cageri zblokirali, bilo 70 metara kocenja!!!

Moje saucesce stari...

OS-300
17-11-2002, 16:23
http://www.leuke-dingen.com/YaBBImages/cry.gif