PDA

Pogledaj cijelu verziju : THESIS ili E-KLASSA



DELTA S4
09-11-2002, 22:48
Sece kaze Lancia,mozak Mercedes,sta kupit?

Sudija
09-11-2002, 23:21
Razumijem kada kazes da srce hoce Lanciu,ali nerazumijem da ti mozak onda tako šteka.Moras biti svjestan da u Thesisu ima vrlo malo mjesta za nadoplate,manje-vise je sve serijski.

Krc
09-11-2002, 23:31
Dali je uopće moguče kupiti Lanciu kod nas?
Nisam vidio Thesis u nijednom cijenik u novinama?! :smile11:

Girrari
10-11-2002, 12:41
Ja bih uzeo Thesisa bez razmišljanja. Jedino kaj ga ×××× su preslabi motori.

Kod nas ih još nema, a da li će ih uopće biti, samo Bog zna.

Nije Mercedes loš; tvrditi to bi bila ludost, ali Lancai mi ljepše izgleda, a uz to je jeftinija i daje hrpetinu opreme. Interijer je vrhunac detaljizma; jednom sjedneš unutra i teška srca izlaziš van.

Dac
10-11-2002, 16:10
ja dajem glas za Thesis :))

DKW_
10-11-2002, 16:30
Vidim da je odmah u prvih par postova prevladala "talijanska" koalicija.

Sve je to lijepo, ali jednog dana kome će prodat Thesis? Poklonit će ga Caritasu? Više čak nije ni rat pa da ga pokloni kakvoj gardijskoj diviziji...

Tim prije što Merc E nije ni slučajno "deutsche šparhet" ružan...

DKW_
10-11-2002, 16:30
.... ispravak: gardijskoj brigadi...

a ukurac
10-11-2002, 16:51
ako će tako razmišljat onda tu nema ni dvojbe, najbolje uzet zlatne poluge, 24 karata ili tri golfa dizel pa ako je bitan gubitak, mada i golfa je danas sve teze uvaliti.

Calibra Zender
10-11-2002, 17:06
Prosto je nevjerojatno koliko ste u stanju sve posrati kad je s druge strana bilo koji talijan. Jednostavno je blesavo da u svakoj usporedbi bilo kompakta, bilo gradskog auta, bilo visoke klase, ma svugdje su talijani najbolji, najljepši, izazivaju najviše emocija, najbolje leže,...koja je to hrpa gluposti! I sad šlag na tortu: Thesis je bolja od okana. Ma super!

Srce kaže Thesis...
http://www.cardesignnews.com/events/geneva2001/featured/lancia-thesis/images/lancia-thesis02s.jpg
Koje srce? Koji Thesis? Auto je fakat ružan pa nije niti čudno da ga nema ni za lijek.

honda c
10-11-2002, 17:36
Calibra ti nisi normalan čovijek

Dom-Dom
10-11-2002, 17:37
Calibra kaj si danas na××××n?Dobro sutra je ponedjeljak svi moramo iči na posel.Smiri živac.

Calibra Zender
10-11-2002, 17:40
Ideeeš! Nije se dugo čekalo na vrijeđanje. Ma da ne bi i ukus morao s vama dijeliti? Auto mi je gadan i točka. Okan je prema njemu bog i batina.

Dom-Dom, malo jesam na××××n. Nemam pojma zbog čega. Idem se malo van prošetati. Bok!

Dom-Dom
10-11-2002, 17:56
Pa nije valjda ako sam rekao da si na××××n da sam te uvrijedio.Sorry!

Dom-Dom
10-11-2002, 17:59
Calibra sorry čini mi se da sam krivo shvatio neke stvari u svezi glede na××××nosti.To je bilo namjenjeno onom koji veli da nisi normalan.

alfist_zg
10-11-2002, 19:40
i sta sad akko je tebi Calibra to ruzan auto??
i sta ces sad jos napisati jos deset postova da je ruzan i da je govno.
to je tvoje misljenje, ali si malo naporan,znas?

slucajno se moram sloziti s tobom, meni se isto bas ne svidja, ali ako njih pet da glas za thesis, sta tebe onda boli kita ko kako prosuduje?

DKW, pa u 2002 godini smo, zasto ga nebi mogao nekome prodati kasnije, pa ne postoji vise samo jakusevac. Danas se auto , a pogotovo takve vrijednosti, kupi na lizing i za tri ili pet godina mijenja za drugi , kod zastupnika.

honda c
10-11-2002, 19:46
Dum dum umzmi malo vazelina i skoći do calibre samo ne zavlači se preduboko da se ne izgubiš putem.

Calibra moraš priznati mercedes je jadniji.

Callibra Zender
10-11-2002, 19:48
Ode Nino iz××××t na××××nost!
Koji luzer! :smile07:

Dom-Dom
10-11-2002, 19:48
Honda pa ni ja se baš ne slažem s njim, ali svejedno hvala na savjetu.

Girrari
10-11-2002, 19:53
Kenjate ljudi! U stanju ste izmisliti svađu na najbenignijoj temi.

Onda se javi vozač Alfe koji napada gubljenje na cijeni jedne Lancie.
Ili pak Calibra koji misli da njegov smisao za dizajn mora biti standard.

Bože Isuse...


Nitko nije napisao da je Lancia bolja, brža, kvalitetnija... Ja sam napisao ono što mislim; auto mi je osobno ljepši, ali nema neki jak motor kao što ima Mercedes. S druge strane da, auto strahovito gubi na cijeni, ali nemojte zaboraviti astronomske cijene Mercedesa u startu. I ono što je netko rekao, pa kod Thesisa gotovo da ne možeš ništa nadoplatiti; sve je manje-više u seriji.


Osim toga, možda čovjek želi imati ekskluzivu, na neki način. Definitivno je Merđo veći statusni simbol, ali za par godina ćeš na hrv. cestama moći nabrojati Thesise na prste jedne ruke, dok bu Meređe vozili i taksisti.

DKW odl
10-11-2002, 19:54
Kladim se u sve da će se Thesis pokazati kao promašeni automobil do jaja, kao što je to i Kappa, iznutra fenomenalan, ali ga nitko ne želi kupiti, a kao rabljeni se pojavljuje u rubrici "kućni ljubimci": "poklanjam Lanciju Kappu 2.0, 1995. u dobre ruke..."

Ovaj put moram stati na stranu onih koji su za Merc, ne po onoj rodijačkoj "Merđo je Merđo", nego njemu u prilog ide hrpu toga: dizajn, kvaliteta (ej, NEMOGUĆE je da je jedna LANCIJA bolje sastavljena odMečke), image, "Vertverlust", itd, itd...

Thesis ima lice kao ona gadna bolest koja okoštava kosti lica - kao u onom filmu "Čovjek slon" :))

DKW_
10-11-2002, 19:56
Pa, diskutiramo, Girrari.

"Onda se javi vozač Alfe koji napada gubljenje na cijeni jedne Lancie"

Misliš da me nije boljelo što sam prodao Supericu koja je izgledala kao da ima 2 godine za 5000 eura? Ali za Alfe barem ima nekakve publike, a za velike Lancije? Naročito "Auto-Slon" Thesis...

alfist_zg
10-11-2002, 19:59
uf, onda sutra kupujem oglasnik , pa odmah na rubriku "kucni ljubimci"...mozda i meni neko pokloni jednu Kappu.

DKW:)
10-11-2002, 19:59
:)) :)) :))

... zapravo super naziv za auto-kuću...

Auto Slon vam poklanja popust od 1.111 eura!

alfist_zg
10-11-2002, 20:00
uf, ova tema je galopirajuca.... ;)

Dom-Dom
10-11-2002, 20:02
DKW a kad sam ja svoje dvije Delte prodao za litru i vodu i to nakon 4 mjeseca prodaje.Ma slažem se, kod nas se švabo proda za dva dana i to u groblje stanju.Talijane je najbolje ne prodavati , jer pušiš na cijeni.

alfa099
10-11-2002, 20:04
DKW, Lancia je već prije izbacila naziv "elefantino" kao oznaku za opremljenost svog modela Y!
Jebate, bili su u trendu, na čelo dizajnerskog tima došo im je čovjek-slon!
:smile07:

Girrari
10-11-2002, 20:09
Vjerujem da je boljelo, upravo je u tome problem. Nakon nje si opet kupio Alfu koji sigurno gubi na cijeni. Zašto??? Zašto recimo nisi kupio Golfa ili Audija? Zato jer si kupovao srcem. Htio si Alfu i đenja (rekao bi čika Valenčić). Zašto onda ne bi netko mogao imati isti princip kod Lancije. Osim toga, očito čovjek ima love kad mu je dilema između ta dva auta (jer Thesis se može kupiti, skoro isključivo, samo novi, a tada zasigurno nije jeftin; ista priča je i sa Mercedesom).

I ponavaljam, zaboravljate osnovnu cijenu Mercedesa koja je velika da boli samo pogled na nju. I kada takav auto izgubi 20% na vrijednosti, tada je to puno love iako gubitak u postotku nije velik.


Na kraju, Calibra nađi mi molim te gdje je netko eksplicitno napisao da je Thesis bolji od E-klase!? Nitko nije spominjao da je "najbolji, najljepši, izazivaju najviše emocija, najbolje leže,..."! Pazi NITKO!!! Svi su izrekli svoj osobni stav; samo ti sebi uzimaš za pravo da svoj proglasiš standardom.

alfist_zg
10-11-2002, 20:13
da da, alfa×××, elefantino blu je bio znak za standard ipsilonku,a bio je i elefantino rosso, za "ljutu" ipsilonku, malo o nabrijani motori i sportskiji opremljen.
super autić. :)

DKW_
10-11-2002, 20:16
Ma, sve pet. Samo pitam se dali je to bilo hipotetsko pitanje ili čovjek stvarno ima 40.000 eura u džepu pa gleda što bi kupio...

alfa099
10-11-2002, 20:18
...super autić al je "slon"...da ga ×××ך! Lancia je nekak u slonovskom filmu!
Još malo pa ćeš moć birat THESIS AFRICA s velikim retrovizorima ili THESIS ASIA sa sportskim retrovizorima...
...a unutra koža od slona...
...i gume su slonovskih dimenzija...
...a kamata na kredit ima slonovsku stopu... :))

Dom-Dom
10-11-2002, 20:19
Girrari meni se ne sviđa ni Lancia ni Mercedes.Za 40000€ se može nešto drugo kupiti.Neznam sad kaj.Thalia RS turbo.

Girrari
10-11-2002, 20:25
Meni se ta Lancia opako sviđa, ali obvezno u nekoj tamnijoj boji. Da kupujem auto te klase ne bih dvojio. A iznutra... san snova. Jedino su motori, najblaže rečeno, traljavi.

U toj klasi može se piknuti i 166-ica ako želimo ostati na "domaćem" terenu.

DKW_
10-11-2002, 20:25
O, evo nam i ×××, tako da je žabarska koalicija potpuna.

Bila je tu već tema o Lanciji i mislim da se nikak nemru naći...

Calibra Zender
10-11-2002, 20:27
Dom-Dom, ma nema uopće frke. Ne kužim čemu isprike.

Alfist_zg, kaj je tebi? Da i ti nisi malo na××××n? I nije 10 nego je samo 2 posta o ogavnosti Thesisa. Ovo je treći. :smile06:

DKW, opet se u potpunosti slažem s tobom! :)

Girrari, tvoj dojam je tvoj i to je OK. I ja dajem svoj dojam pa se jave svakakvi komentari jer se sa mnom ne slažu. I kaj sad? A ove spike o ekstravaganciji i ekskluzivi su mi smiješne. Zato i je takvo stanje kod Fiata kad im je u koncernu ogroman broj modela "ekskluzivan"! :))
Sebe ne dajem za standard nego sam samo zaključio da uvijek, ali uvijek i u svim temama (a ti si fakat po tome specifičan) se talijanski auto stavlja ispred konkurencije i uvijek za to postoje argumenti. A ono "brži, bolji, ljepši..." se odnosi na odnos italija-ostalo, a ne Thesis-Okan. Pročitaj opet post!

VR6 je dosta puta pričao o tome kako dizajn prodaje auto. I s tim se slažem. Pogledaj samo 206 i prodaju u Europi. Ide ko blesav. A Thesis je dizajnerski promašena i većinu odbija pa ju ljudi ne kupuju.

DKW_
10-11-2002, 20:27
Taman kad mi istekne leasing za 156, 166 ici će toliko past cijena, da ću je moć ubost.

I onda opet prodat za rundu kod Rubelja...

(koji život...)

Dom-Dom
10-11-2002, 20:30
DKW budemo imali za dvije runde? :)) :))

Lancer
10-11-2002, 20:31
...eto da nemislite da umrijeh...


Thesis, bar meni, izgleda kao neka amerikanizirana krstarica, koju je dizajnirao neki gotski nostalgičar...iz vremena čarobnjaka...ne izgleda loše...asocira na nešto statusno, markantno..barem u živo (jel puuuno je automobila ružno na papiru, au živo i nisu lopi-drugi auto). Mislim da nije toliki promašaj, kao Ford Scorpio npr., ali da je novi Mercedes E bolji po svakom pitanju, pa i dizajnu jest. Totalno sportsko-fluidne linije, koje počinju ljepim duplim svjetlima, koja daju športski štih, a završava poklopcem prtljažnika koji je ujedno i fluidan, jednostavan, ali i totalno aerodinamički obrađen, te mu neprimjetan spojler daje dozu sportske elegancije.

Možda ××××m, ali možda i ne, možda bi ja neke dijelove na njemu drugačije dizajnirao, zamislio,ali tko sam ja da mu sudim. Mislim da su dizajneri napravili ono što su zamislili.

A što se tiće Thesisa, mislim da se mora uzeti u obzir da je Lanchia imala težak zadatak; napraviti zamjenu za Kappu koja je izvana bila preobična i demodirana (pogotovo čudni Coupe koji je izgledao kao neki maloserijski proizvod nekog ekscentričnog britanskog proizvođača automobila za bogate), dok je u unutrašnjosti bila izuzetno komforna i na oko kvalitetna i ugodna. Ponudili su provokativan dizajn "Vaauuu" izgleda, koji se jednostavno ne uklapa u shvaćanja našeg naroda. Tu ko nema puno para vozi nešto isplativo, ako ima para vozi BMW, Audi ili Mercedes, ovih ostalih ima toliko malo da se za njih ne isplati raditi auto koji ispada iz te sheme...jednostavno ako kupe kupa, ako ne ne...tako će kod nas biti i sa Thesisom..imati će ga trojca četvorica u cijelom Zagrebu i biti će face samo zbog toga...imat će ga najviše godinu i prodat..ako su pametni.

Eto sve sam ovo izmislio i pročitao babi naglas na uho. ××××te se!

Vaš Lancer

DKW_
10-11-2002, 20:31
Upravo tako: Da postoji interes za Thesis, već bi bilo prodano par komada.

Ajd nek mi neko kaže koliko je prodano Lybri? dvadeset? I onda ako je ne kupiš, onda si seljak, a ako je kupiš, onda je to ekskluziva, a ti si profinjeni engleski plemić? C´mon, give me a break...

DKW:)
10-11-2002, 20:35
U toime, sadaću ponoviti jednan od svojih "prizora" kojeg sam dao prije 2 dana u jednoj drugoj temi:

"I sad si zamisli lika:

oko 100 kg, metar i 85, ošišan na 2 mm, naslonio desnu nogu na prednju iskrenutu gumu BMW-a serije E34, malo hrđave na dnu zadnjeg blatobrana, švercana crna kožna jakna, čačka uho ključem od auta, te kroz čačkalicu prozbori:

Ma ja, ×××× ti to, al švabo je švabo!"

DELTA S4
10-11-2002, 21:58
Hvala decki zlatni ste,ali opet tesko mi se odluciti.Mislim Lancia mi je sad lijepsa ali ce prije zastariti nego Benz.Vozio sam oba dva i u oba dva auta se super osjecam.Nije mi toliko vazna pusiona na cjeni,a ni imid,netreba mi pila za lovit trebe nego za put.U svakom slucaju ako se odlucim za LANCIU onda ce biti bordocrvena sa 2,4 jtd motorom.A BENZ crni E270 cdi avantgarde.Hvala jos jednom.CIAO

doc
10-11-2002, 22:11
A kako prodat auto koji niti nemaš u salonu, niti u cijeniku, niti prodavači znaju kakve motore ili opremu ima, ili kolko bi koštao? E takva je situacija u fiatovim autosalonima kad pitas za Lybru ili Thesis. A tek reklame... Lybra se dosta solidno prodavala kad se pojavila, solidno za jednu takvu marku. Naravno, ne kod nas. Neki dan sam vidio Lanciu Phedru na cesti. Auto me odusevio, osim što je jako velik djeluje vrlo luksuzno. A i primjetio sam da dosta ljudi okrece glavu za njom. Jedva cekam da koja Thesis osvane na ulicama. Vjerujem da ce privuci mnogo vise paznje od novog okana. To je prava luksuzna limuzina koja se konačno i dimenzijama može ravnomjerno mjeriti s najboljima u klasi. A sad ko ce taj auto kupiti rabljeni? DKW, jesi ti pogledao kakve su te kappe iz oglasnika? To nije Kappa, to su gorblja dovucena s taljanskih otpada. Moj stari je kupovao kappu pa sam se i sam uvjerio u to. Lancia ima malo kupaca, ali ako je auto u redu onda ce se prodati. Ovdje u čakovcu ima 2 nove Lybre, obje kupljene kod nas. Znači ipak ima ljudi koji znaju za Lanciu.

Po najavam Thesis bi trebala dobit GM-ov 5.7 motor

cuore sportivo
10-11-2002, 22:12
sta se tice moga odabira,u pogledu dizajna mercedes mi je puno ljepši(a ujedno i jedan od prvih meca koje mi se toliko-koliko sviđaju),naravno mislim na zadnji model e klase,onaj prije užas,a sta se tice unutrasnjosti,mislim da lancia ni malo ne zaostaje,mozda i bolja,ali sveukupno na tvom mjestu uzeo bi svakako mercedesa,mislim da ce ovaj thesis biti jos jedan od nespijeha lancie u zadnje vrijeme,dizajner ih ×××× maksimalno,trebaju ga hitno nogirat,i naci nekoga normalnoga..

594 krešo ah
11-11-2002, 19:17
zašto kupiti tesis kad je mercedes kvalitetniji i sve ostalo je na strani mercedesa.ja sam za mercedes.

DKW_
11-11-2002, 19:41
Znate za onaj bećarac:

Jedva čekam poskupljenje mesa,
prodam ×××××, kupim mercedesa!

:)) :)) :))

(Op-sa-sa, evo ti ga na!)

me
11-11-2002, 20:07
thesis je ruzna i gotovo i nisu u pitanju ukusi nego nesto drugo.
kao sto sam vec rekao, sve je to marketing.
u svijetu su talijanu na glasu kao ljudi s ukusom i ako je talija nesto dizajnirao onda je to odmah in i to u bilo kojoj sferi. tako je to i sa autima.
talijani se znaju tako seljacki obuci, ali kad oni to obuku sve je ok, oni su trendseteri, ali da se netko od nas ili ne daj boze nijemac obuce tako bio bi najveca seljacina.
to je to, svuda se spominje talijanski dizajn, ali npr. njemacka kvaliteta. i sto nam to govori? da talijani mogu prodati nesto samo na temelju dizajna i to je ono glavno (a ako je jos i kvalitetno ok, ali to je manje vazno). a ljudi su sto? ovce. i stoga misle da je sve sto je talijansko stvarno i lijepo. e nije. zabluda. opet marketing. i ljudi ovce.
za mene u dizajnu nema neke razlike izmedu maybacha i thesis, ali svi ce dizajn thesisa dizati u nebo, a maybach je kao bez veze.
da se razumijemo meni je i jedan i drugi ruzan ( m. i t.), ali cinjenica je da ako je talijansko ne mora biti odmah, jer onaj tko tako misli (iskljucivo) onda je o...

jebiga
11-11-2002, 20:31
samo vidiš maybach će se prodavati jer je mercedes, a thesis koji je kao mala kopija neće jer je talijan. I nadalje maybach će s vremenom postati lijep kao što je lijepo sve što je njemačko i skupo ( A6 ruglo prokleto mi pada na pamet) a talijane ko ×××× i dizajn i kvaliteta i sve ostalo gubitak na cijeni. Onaj ko kupi thesis umjesto e klasse automatski ispada idiot koji nema pojima o autima. A da mi neko pokloni bilo kojeg nebi mi bilo nimalo žao stim da bi mercedes išao odmah na prodaju a thesis na vožnju. :))

Dom-Dom
11-11-2002, 20:35
DKW sa koje je to top-liste.To si našel neki CD u Mercedesu. :))

DKW_
11-11-2002, 20:38
Ne,Dom, to ti je iz emisije "Lijepom našom"... :)) :)) :))

VR6
11-11-2002, 21:03
Italijani nikako da shvate da kupcima nije bitan dizajn automobila, koliko ljepota.

S te strane, njemacki automobili su ljepsi...

DKW_
11-11-2002, 21:15
:)) :)) :)) :)) :))

And Now, VidiAutoForum Presents:

S H I T O F T H E W E E K !

"NIJE VAŽAN DIZAJN NEGO LJEPOTA"

Jer našem VR6 (smatrao sam te mnogo inteligentnijim) je dizajn jedno, a ljepota drugo!

A ČIME SE POSTIŽE LJEPOTA KOD AUTOMOBILA? PITANJE ZA 10 KUNA? A DA NIJE TO DIZAJN?

Ili si možda dizajneri misle: evo, dizajnirat ćemo auto, ali baš nam se danas rade ružni auti, da nam malo padne prodaja...

VR6
11-11-2002, 21:27
Znao sam da ce neko reagirati na to, bavio sam se jedno dvije godine pravim dizajnom, i dobro sam shvatio sta je dizajn zapravo. I kao sto sam napisao, ne mora obavezno biti lijepo, govorim cisto o dizajnu (recimo kao nauci) a ne o dizajnu kako to smatraju obicni ljudi. Ukratko receno, dizajn je napraviti nesto sto cudnije ili nikada prije vidjeno. Sto ima manje veze s ostalim stvarima na ovom svijetu, to je neka stvar dizajnerski bolja. Otidji na izlozbe neke, pa ces vidjeti kakvih stvari prave umjetnici raznorazne polukrugove i slicno, sto ostalima izgleda potpuno bezveze, i kad to onda vidi neko ko ne zna sta je zapravo dizajn, kaze vidi sto je ovo bezveze, ovako sam ja crtao sa 5 godina, a to je zapravo zbog toga sto ne shvata sustinu toga. Isto kao sto ljudi kao "marketing" shvataju reklamu, a on je dosta sira oblast od obicne reklame. Nadam se da si shvatio/shvatili sta sam zelio reci... I ne ocjenjuj koliko je neko inteligentan na osnovu jedne recenice, koju mozda i sam ne razumijes...

Dom-Dom
11-11-2002, 21:46
DKW blago tebi , meni se uopće neda daviti sa "protivnicima" ( da ih ne nazovem nakak drugačije kaj ima veze sa medicinom).
P.S. trebali bi staviti "Shit of the day" i " Shit of the month". :))

DKW_
11-11-2002, 21:57
Dobro, ako ćemo na akademskom nivou, onda može.

1. Automobil je predmet široke potrošnjje, a ne umjetničko djelo za galerije. Kada se stvara dizajn jednog automobila, jedna od glavnih zahtjeva koji se postavlja pred dizajnere, uz funkcionalnost i praktičnost, je DOPADLJIVOST, tojest, da se automobil, kao PREDMET ŠIROKE POTROŠNJE svidi ljudima.
Taj zahtjev je svakoga dana pred dizajnerima namještaja, kućanskih aparata i svega što se oko nas nalazi.

Najbisernija je rečenica bila (i bez brige da ja nisam nešto shvatio, imam dosta soli u glavi...) da su, recimo, talijanski auti "jaki u dizajnu" (!?!?) a njemački "lijepi"....

Postoji uspješan i neuspješan dizajn. Uspješan je onaj koji kod kupca pobudi određenu emociju SVIĐANJA, a neuspjeli je kada to izostane.

A od svega je bnajbedastije (to Ne ide VR6 nego većinu) što se misli da određeni proizvođači IMAJU uspješan dizajn, a da ga drugi NEMAJU.

Tvrdit to bi bila notorna glupost.

Evo opet te Alfe po 100-ti put: Dam se kladit, ali ću još provjerit direktno u AC komercu da se Alfa 166prodaje lošije nego pokojna 164, upravo stoga što su ti "talijanski geniji dizajna" fulali dizajn, s onim mišjim očima naprijed...

Thesis je tek u kurcu...

DKW_
11-11-2002, 21:59
Evo još jednom

SHIT OF THE WEEK

u originalnoj verziji, zbog velikog
interesa gledaoca ponavljamo:

"Italijani nikako da shvate da kupcima nije bitan dizajn automobila, koliko ljepota.

S te strane, njemacki automobili su ljepsi..."

VR
11-11-2002, 22:06
on je jednom izjavio šta če ti dizajn, sjediš unutra u kolima i nevidiš kako auto izvana izgleda pa nije ni bitan dizajn (njemu nije kada vozi golfa) :))

VR6
11-11-2002, 22:18
DKW_ upravo si u ovom drugom postu rekao sto i ja.

"Automobil je predmet široke potrošnjje, a ne umjetnicko djelo za galerije."
Italijani vise prave ovo drugo, dok njemci prave ovo prvo, odnosno ljep automobil. Recimo jedan primjer, Peugeot 206 (jedan od najljepih) nabroji nagrade za dizajn koje je osvoio?? Renault Megane, nebi rekao da je lijep kao 206, ali je njegov dizajner dobio nagradu, upravo na osnovu tog "dizajna".

Obicno kad inace govorim dizajn podrazumjevam ljepotu automobila, ali kao sto sam vec napisao, nemam se namjeru s nekim raspravljati o dizajnu, jel dobro znam sta je to i sta sam napisao...

Dom-Dom
11-11-2002, 22:19
DKW Shit of the week je toliko uman da bi to trebalo dati na saborsku raspravu.Svaka čast VR6 takvu misao zbilja treba izvaliti. :)

DKW_
11-11-2002, 23:46
VR6,opet ti po istome...

"Lijep" auto. Super termin. Daj se odluči što je lijep a što ne-lijep auto...

Lancia Thesis će bit lijepa samo nekolicini pomalo uvrnutih tipova, a nova E klasa puno većem broju ljudi.

Nagradno pitanje je:

Koji automobil ima USPJEŠAN DIZAJN?

tin...tin...tin... da pozovemo publiku?

Nisi još iskoristio jokera...

VR6
11-11-2002, 23:56
"Daj se odluči što je lijep a što ne-lijep auto..."

Vidim da ne razumijes...

Ti meni pricas o dizajnu, isto da ja Bullit-u pricam kako se radi chip tuning...

Girrari
11-11-2002, 23:58
Ja sam uvrnut tip, ×××× ga. :)


A i Maybach mi je krasan. Da imam 200 milja ojra kupio bih si ga i platio nekog vozača jer je taj auto definitivno napravljen da se u njemu bude vožen.

Niti su svi digići lijepi niti su svi švabe grdi. Kod švaba me ×××× to kaj su svi gotovo modeli nekog proizvođača isti; pardon, slični.

DKW_
12-11-2002, 00:06
Sav si se zapleo, VR6.

Još jednom pitanje, ali odgovaraj samo ako misliš bit precizan, a ne rečenicama tipa "ne želim razgovarati sa tobom jer ne razumiješ" prekrivati činjenicu da si se zapetljao, i to prilično nemušto:

Da li je JEDNA OD OSNOVNIH svrha dizajna da proizvede LJEPOTU, odnosno emociju SVIĐANJA kod publike?

a) DA
b) NE

Girrari
12-11-2002, 00:21
Osnovna svrha samog dizajna jest da privuče pažnju.

Svrha dizajna uporabnih predmeta jest da se "dopadne" kupcu svojom ljepotom i skladom.

DKW_
12-11-2002, 01:35
To sam i rekao.

VR6
12-11-2002, 01:43
Ja se nisam zapleo, i nevjerujem da bi mogao, jel ovo dobro poznajem.

Evo bas sam sada rovio malo po rijecniku i enciklopedijama, i nasao sam ovo:

"Dizajn obuhvaca tehnolosku i likovnu analizu projekta te oblikovanje pojedinog industrijskog proizvoda kako bi se ostvarila najveca moguca fizicka i psiholoska upotrebljivost proizvedenog artikla."

"Dizajner crtac, pronalazac, umjetnik koji se bavi oblikovanjem motiva za industrijske proizvode."

Nisam uspio naci Graficki dizajn, ali mislim da je i ovo dovoljno. Nigdje se ne spominje ljepota...

Pitanje: "Da li je JEDNA OD OSNOVNIH svrha dizajna da proizvede LJEPOTU, odnosno emociju SVIÐANJA kod publike?"

"Da li je JEDNA OD OSNOVNIH svrha dizajna da proizvede LJEPOTU"
Odgovor: Ne

Iako bi to trebalo biti tako, po nekom logickom zakljucivanju, to ipak nije tako (ljepota spada pod dizajn, ali nije glavna). Naveo sam primjer 206 i Megane-a, mislim da je to dovoljno. Dizajn obavezno ne mora biti nesto lijepo, nego cudno. Evo recimo Alfa 166, u skoro svakoj auto reviji, na testovima pise da je automobil "odlicno dizajniran" sto ne mora znaciti i da je lijep...

"odnosno emociju SVIÐANJA kod publike"
Da, ali pitanje koje publike, neki dizajnerski radovi, umjetnicki, se samo svidjaju dizajnerima i drugim umjetnicima, a ne obicnom narodu (covjeku), ali obadvije te grupe spadaju pod termin "publika".

Girrari: "Osnovna svrha samog dizajna jest da privuce pažnju."
Ovo je tacno, opet navodim i za ovo primjer Renault Megane-a, VelSatisa...

Naravno, ja nisam kompetentan da dajem sada neke definicije dizajna, ali mislim da je ona moja izjava, oko koje si ti digao frku, ispravna. Mislim da se dizajn i ljepota mogu razdvojiti, iako su ipak djelimicno povezani.

Ovako nekako to ide:
Dizajn - cudno, neobicno, zanimljivo...
Ljepota - lijepo, dopadljivo...

DKW_ duzan si mi 1 Euro (10 KN).

DKW_
12-11-2002, 02:14
Svaka čast na opsežnoj elaboraciji, a sada mi objasni ovu tvoju rečenicu:

"Automobil je predmet široke potrošnje, a ne umjetnicko djelo za galerije."
Italijani vise prave ovo drugo, dok njemci prave ovo prvo, odnosno lijep automobil."

Dizajn je uspješan ili nije uspješan. Ako se taj dizajn SVIĐA većem broju ljudi, onda je uspješan. ako ne, đenja.

Dakle, da se vratimo sa "studijske godine":

Mercedes E klase je lijep i skladan automobil i počet će ga kupovat ljudi koji nisu bili prije ljubitelji merca.

Lancia Thesis je skoro-pa-ružan automobil, naročito sprijeda, pa će njegovi kupci biti vrrrlo malobrojni...

Za Alfu 156 moralo se prve godine čekati 6 mjeseci za isporuku, a do danas je prodano oko 500.000 156-ica.

Da je Lybra nešto (znam da je iznutra fantastična, ali who cares) , prodavala bi se usprkos lošem marketingu. Ovako-đenja....

Da rezimiram, pa idem spat:

Dizajn jednog automobila je uspješan toliko koliko nađe onih kojima se sviđa, tojest koji ga smatraju "lijepim", i to na bilo koji način. (Zato sam u izboru automobila za kupiti prije dva mjeseca imao sasvim oprečne automobile: VW Polo, 307 i AR156...)

LaNciA
12-11-2002, 22:14
Savirate kurcu....

svako vozi ono sto mu se svidja ili bolje receno ono sto moze da plati.

P.S ni Merdzo nije ono sto je nekad biooo....

Mazdohist
18-11-2002, 19:51
Mercedes E-klasa sigurno je jedan od najboljih automobila ikada napravljenih, u to nema sumnje. "Merdjo je Merdjo" rekli bi stari nasi.
Vidim, ima ljudi koji ne kuze neke stvari. Dok se Svabi drze svoje "ne mijenjaj konja na pola puta" ili "zasto eksperimentirati kada ljudi ovo prihvacaju" (Cast BMW-u na novom hrabrom dizajnu), Talijani su uvijek bili ti koji su uvodili ljepotu u automobile. Jeli Thesis lijep ili ruzan? Meni osobno vise lijep, neobican svakako jer njegov prednji dio nije (hvala Bogu) nicija kopija (mozda neke Lancie od prije 30, 40, 50 godina), straznji dio opet originalan. U svakom slucaju, to je automobil koji privlaci vise paznje na cesti od E-klase koju oni manje upuceni samo tako zamijene za C-klasu.
Same Svabe Lanciu nazivaju talijanskim Mercedesom - opravdano.

M1
18-11-2002, 22:01
Mislim da ovdje za mene nema dvojbe.E klasa sigurno je trenutno najbolji auto te klase,sa najsirom paletom motora,najsuvremenijom tehnikom i sa jednim od najboljih imagea.Thesis izgleda drugacije od svih auta te klase,ali to nije razlog zbog kojeg bi je prije kupio nego e-klasa.E 270 CDI je puno bolji auto od Thesisa 2,4 JTD,ako po nicemu drugom onda po performansama.Ali je sigurno dosta i skuplji

VR6
19-11-2002, 18:01
DKW_ nema potrebe, sve vec pise u postovima prije...


Imate na AutoBild stranici usporedni test, Thesis-a i E-klase, pobjedio Mercedes.

:URL=http://www.autobild.de/test/neuwagen/artikel.php?artikel_id=3061&A_SESS=cd6ac60a07b6a594039a6a12215b6137:Lancia Thesis 2.4 gegen Mercedes E 240:/URL:

Vjerovatno ce biti u nekom sljedecem broju autoblica prevod...

Dom-Dom
19-11-2002, 18:48
A tko bi u Autobildu mogao pobijediti nego švabo.VR6 pa nemoj biti naivac!

Cezy
19-11-2002, 20:06
Ma to je glupost,u zivotu nisam procitao u njemacim novinama da je talijanski auto bolji od njemackog.
Sa druge strane to bodovanje nije realno,pogledajte kolko je Mercedes bodova dobio za prostor u unutrasnjosti,a kolko Lancia.Vijerujem da ima mozda manje mijesta,ali nije tolko manja da popljuga deset bodova.Sa druge strane popusila je na performansama/nosivosti zbog slabog motora.Procito sam clanak,i sami su priznali da je BENZ pobijednik sam na papiru,znaci ko i malo smisla za lijepe stvari ima,taj bu vozil Lanciu.

alfa099
19-11-2002, 20:11
Prije par godina bio je test 156 2.0 TS Sportwagon i BMW 320i Karavan. Pobjedio je BMW, s više bodova za DIZAJN, praktičnost, kvalitetu, ponašanje na cesti...ali samo sa par bodova prednosti...AUTO BILD...sveta njemačka krava automobilske industrije...

doc
19-11-2002, 21:36
alfa×××, nije to nista... Ja se sjecam testa alfe 156, volva s40, škode octavie i još ne znam koja 3 auta. Uglavnom Škoda Octavia je bila ispred Alfe 156 i Volva S40. A i dobar je bio test kad se pojavila 156, odmah su je usporedili s BMW 3 E36, i BMW rasturio s nekih 15 bodova prednosti. Onda se pojavio E46 i opet usporedba sa 156, ali ovaj put je BMW pobjedio samo za 5 bodova. Po tome bi se dalo zaključiti da je BMW E36 bolji auto od BMW e46. Tako nešto je moguće samo u svima nama "dragom" auto blicu

mytbyte
19-11-2002, 22:11
Thesis, E-klasa ili...

LEXUS ES

http://www.lexus.com/images/showroom/model/gallery/extphotos/es/ext_E3-517.jpg
http://www.lexus.com/images/showroom/model/gallery/intphotos/es/int_E3-507.jpg

...ili...

INFINITI M45

http://www.infiniti.com/m/cma/i/gal/gal_m45_med07.jpg
http://www.infiniti.com/m/cma/i/gal/gal_m45_med06.jpg

VR6
19-11-2002, 22:50
E klasa, gdje bi s tim "amerikancima" na servis...

mytbyte
19-11-2002, 22:58
U Austriju (barem Lexus)... :))

Da, šteta što smo i praktično osuđeni samo na izbor dvojca iz teme...

Girrari
19-11-2002, 23:18
Joooj ovaj Lexus ima bolesno lijep interijer.

DKW_
19-11-2002, 23:29
Imam primjerak Auto Bilda pred sobom. Prenosim samo egzaktne podatke:

Lancia je bučnija :

pri 50 km/h: 59 prema 56 db

pri 100 km/h: 66 prema 63 dB

pri 130: 70 prema 67 dB, dakle uvijek za 3 dB pri svim berzinama. Slučajno znam što je 3 dB plus minus...

Put kočenja je veći kod Lancie: hladne kočnice 39,2 metra prema 27,3 metra kod Mercedesa.
ugrijane kočnice: 40 metara prema 37,8 kod Mercedesa.

Oprema, performanse, mjere-sve to je vrlo slično kod jednog i drugog...

Bilo bi logično da Mercedes pobijedi, ali jako tijesno, recimo 430 prema 410 u korist Merca, ali je gesamt..bla bla 448 prema 394, što je nonsens. Na nekim stvarima su Lancii dali toliko manje bodova, da to bode u oči: Plazangebot vorn: 22/15 u korist MB... Plazangebot hinten je opet MB jači 16/13.
A gle ovo (inače mjera koja je jedna od osnova za udobnost-koliko ti je noge na sjedalu) Sjedala su kod Lancije u sjedaćoj površini DUŽA, i naprijed i nazad: 530/520 su prednja/stražnjja kod Lancie, a 510/490 kod Mercedesa.
Nikome dakle nije jasno kako Mercedes sa kraćim sjedalima ima bolji "plazangebot"?

Ima još zanimljivosti: Qualitat je i kod jednog i kod drugog 17.

Lancia ima u seriji stražnje airbagove, navigaciju i telefon, a Mercedes to ima uz nadoplatu.

Itd, itd...

Cezy
19-11-2002, 23:39
A sta njemacke seljacine znaju kaj je auto,daj pogledajte te ljude kak izgledaju,za njih ni nije nego MANTA,flip flop lakirana.Onda necudi da im je Zeitung pun gluposti,ono kvazi 911 gt3 je po njihovom bolji od Modene i takvi slicni biseri.

DKW_
19-11-2002, 23:55
Thesis bi bila hit da nema te nesretne "čovjek slon" njuške i čudnih stražnjih svjetala....

VR6
20-11-2002, 01:47
Da su prednja svijetla veca, bila bi ok...

"kako Mercedes sa kracim sjedalima ima bolji "plazangebot"?"

Sjedi ti na drvenu klupu - dugu, a sjedi na neku fino oblozenu stolicu - a kracu, pa ces shvatiti. Moguce je da je udobniji, dok mogucnost "stoji", a neko (ko je probao obadvoje) to ne demantuje, oni su upravu. Ne znam tacno sta znaci ovo "plazangebot" al predpostavljam na sta si se zalio...


cezy zar je nemoguce da 911 bude bolji od Modene, i zasto??

DKW_
20-11-2002, 21:13
Nisam neki profesor njemačkog, ali bi ,recimo "plazangebot" bila "ponuda prostora".. dakle, koliko negdje IMA MJESTA, a ne mekano/tvrdo...

Htio sam samo reći da je Mercedes svakako za pobjedu, ali ne sa toliko više bodova, ali su švabe nategnuli maksimalno da snize što više bodova Lancii... (Ne boj se, VR6, talijani su uglavnom uvijek imali bolja sjedala u autima od švaba...)

Cezy
20-11-2002, 23:19
Jaro,neradi se o tome dali je auto bolji ili nije.Nego ti novinarsli smradovi,pogotovo njemci dizu svoje aute u nebesa a po drugima pljuju.Nema te teorije da Golf 3 lezi bolje nego Tipo,ali ovi iz auto bilda misle suprotno.I problem je sad u tome sto se jako puno rulje nekuzi u aute (MI SMO POJEDINCI KOJI TO PRATIMO),i onda kad kupuju novu pilu i kad tak nesto vide u novinama,normalno da ce vjerovat onim krelcima,i kupit naravno vw ili bilo sta samo ne talijansko.To je jedan od razloga zasto nam je danas Fiat u kurcu.

Usput dajem glas za THESIS,one stopke su mi otrovne.

Cezy
20-11-2002, 23:21
Tipfehler sorry " NOVINARSKI"

VR6
21-11-2002, 00:08
Ti si napravio frku jel si pisao u smislu da je to duzina sjedista, presudno za udobnost...

DKW_ "Plazangebot vorn: 22/15 u korist MB... Plazangebot hinten je opet MB jaci 16/13."

Provjerio sam sta znaci "Platzangebot": plaz je mjesto, a angebot je ponuda. U ovom smislu znaci ponuda prostora...

"(Ne boj se, VR6, talijani su uglavnom uvijek imali bolja sjedala u autima od švaba...)"
Po cemu bolja, koji je kriterij??


cezy "Nema te teorije da Golf 3 lezi bolje nego Tipo"
Po cemu to nema teorije??

Hmanijak
21-11-2002, 00:43
Slusajte momci, cesto vozim MB E300td iz '99. Zaista je dobar auto. prostora ima sasvim dovoljno, ali je taj zadnji pogon zaista zajebana stvar. Ne znam kako stvari stoje kod novog modela, ali sa ovim sam zadovoljan. Sto se izbora tice, ipak MB. Nisam svabofil, ali mi ta Lancia nije nesto... :smile07:

Dac
21-11-2002, 08:16
a jeste se primili teme... iskreno gadi mi se čitati njemačke novine jer bi u njima i slijepac skužio da su pristrane. pa svaki Cigan svojeg konja hvali! zahvaljujući rodbini u D dobio sam više brojeva raznoraznih njihovih novina (uključujući i bolesno-perverzne VWSpeed u kojima se pozlaćuju šarafi,glave motora i ostalo na Golfovima I&II, gnjusno) i mogu vam reći da je to više-manje bezveze i beskorisno. Osim dobrih slika,naravno. Tekstovi i testovi su očajni pokušaji uzdizanja njemačke auto-industrije u nebesa. Npr. Seat Leon 1.8T pobijedi u testu Alfu 156 2.5 V6. ajde ljudi.... to sam slučajno zapamtio jer mi se ogadilo,ali ima još govana. Merđo je takav kakav je,ali nije nedodirljiv,a taj platzangebot je svinjarija. Treba se potruditi pa naći mjere na netu,negdje. Siguran sam da to nije istina,ali ni to nije jedina ocjena u kojoj je Thesis popušila samo zbog toga što nije švabo.

KING
21-11-2002, 09:28
u nekim novinama je prije nekoliko godina bilo objavljeno mjere u unutrašnjosti, razmak do rubova, od poda do stropa, dimenzije sica i sve ostalo. Alfa 164, (tada nije bilo još 166) bila je plasirana iznad mercedesa e klasse tada novog, uglavnom po svemu je ispred mercedesa bar što se tiće plazangeboten, veći i udobniji sicevi, više mjesta za ruke, više mjesta za noge itd. U toj klasi je pobjedila lancia kappa manje više radi prostora na stražnjoj klupi. Odmah iza nje su francuzi, najlošije su prošli švedi volvo i saab. Žalosno je za jedan takav mercedes koji izvana djeluje toliko glomazno završio na dnu te tablice. A za novi su i sami rekli kako prostora u unutrašnjosti nema ništa više od starog modela. Sada kada se sjetim koliki je thesis.....hmh, nekako nelogično, zar ne ?, mislim ovi njemački testovi. Inaće u visokoj klasi pobjedio je genscher, ali on tamo ni nema prave konkurencije. Bmw 7 a i ostali bmw su relativno skućeni. Naime kako objasniti da jedan tipo koji ni nije u klasi sa bmw serije 3 pobjeđuje na svim poljima prostranosti "bavarsku limuzinu" Nemojte se sada osjećati prozvanima, ja samo iznosim činjenice iz tih tablica gdje su svugdje talijani i naročito francuzi ispred svih. Dobar primjer mi je Audi A3 koji nudi daleko manje mjesta nego golf III ??!?!?.

Eto, toliko istina je da su svugdje u pitanju centimetri, ali ××××ga 5,6 centimetra ti je još jedan oslonac za lakat u sredini pa se voziš bogovski, zar ne ? ;) :) ;)

girl
21-11-2002, 11:15
Nije mi jasno kao neka osoboa uopće može da se dvoumi između Lancie i Mercedesa. Nemoguće da takav mozak postoji. Pa selekcija u ovom slučaju mora biti momentalna,osim ako, nedaj Bože, nisi sljep! Srce je uvije u pravu.
ODMAH KUPI LANCIU!!!!

I ja sam si je kupila, doduše samo Deltu, ali za početak je to dovoljno. Susjed u zgradi mi ima Lybru, pa slinim na parkingu i uvijek parkiram do nje.

Netko ranije je u odgovoru spomenuo leasing i mogućnost daljnje prodaje, što je vrlo lijepo sročio, pročitaj, tako da se ne trebaš brinuti.

I da naravno, dečko mi ima Kappu.

Prvi mi je auto bio Golf! Fuj, nikad više Švabo!

Da imam love kao ti već bi odavno vozila u Thesisu!

Kupi i uživaj! Život je kratak!
:) null

M1
21-11-2002, 14:08
I u Mercedesu se moze uzivati, i vise nego u LAnciji.Kao prvo,Lancijin izgled ce veoma brzo biti stara vijest,a uopce mi se i ne svida,pogotovo prednji i straznji kraj kopiran sa Cadilacca i ostalih amerikanaca.S mercedesom se fakat ne moze pogrijesiti.Miljama bolji image,bezvremeni izgled,elegancija,bolji motori,veca motorna ponuda,naprednija tehnika,puno bolje drzi cijenu.Ako cemo vec o prostoru,mercedes ga ima dovoljno,pa i previse,ako se na primjer pogleda BMW petica.

eh M1
21-11-2002, 14:10
tako možemo reći i za dizajn lade nije prelijep ali je dovoljno, ZAR TI ZAISTA MISLIŠ DA JEDAN MERĐO OD 100.000 DEM ZADOVOLJAVA AKO JE DOVOLJAN ??? To je 2 koliko se sječam iz škole.... :))

M1
21-11-2002, 19:46
E klasa je superioran auto u toj klasi,priznajem tom iako nikad nisam bas volio mercedese.Kad bih sam birao,izabrao bih BMW peticu.Ali bez sumnje trenutno je E-klasa najbolji auto u toj klasi.Zracni ovjes,elektrohidraulicne kocnice,tko to jos ima,uz to je i trenutno jedna od najjacih limuzina na svijetu(E 55 AMG).Ako ti to nije dovoljno,onda fakat ne znam sto jest.E klasa je odlican auto,ali i Lancia je,samo po mom misljenju nije dorasla mercedesu,pogotovo po imageu

M2
21-11-2002, 22:27
strašno si zatucan, nema do švabe, jelda??? Ma ima Honda, Subaru impreza, sra sra. Novi M5 će "ubiti" amg, koji kako čujem i nije neki tuner poput brabusa, carsllona, čemu izdizanje amg u nebeske visine ?? Da se razumijemo obožavam mercedes, ali košta previše a i M5 je bolji.

Calibra Zender
21-11-2002, 22:48
M2, bez obzira kaj mi je E39 daleko ljepši auto od starog okana i rađe bi vozio M5 nego starog E55 AMG baš se i ne slažem s tvojim provokatorskim odgovorom. Novi okan je trenutno sam vrh klase i E39 ipak treba dati nasljednika koji će mu parirati. Pa stara petica je ipak na tržištu od daleke 1995/96. i nije na kvalitativnom nivou novog okana.