PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kakva je Croma?



Adolf
09-11-2002, 16:34
Citam malo po netu i vecinom svi hvale taj auto kako je robustan i izdrzljiv.
Neki isticu kako su prelazili i po 400 000 Km s njom pa me zanima ako netko ovdje ima iskustva s njom da nesto napise.http://www.parkers.co.uk/graphics/car_images/car_images300/C0622702.jpg

ozujsko
09-11-2002, 16:56
bili su to dobri auti, cak su i dieselasi bili dobri, znam lika koji ima cromu turbo i.e proso je vec 300.000 sa njom, iako je u raspadu laganom jos pali po zimi (neubicajno za talijana)...

ali danas ti je sve to zgazeno, nema vise postene crome, da oces, mozes nac uglanacanu neku tu i tam na sajmu, ali to moras znat da je il masina pregrijana ili nesto sasvim trece...

uglavnom ja ju nebi kupio... dalje ej tvoja odluka... :))

okac
09-11-2002, 17:29
vrijeme ju je pregazilo. također, u slučaju sudara ovaj je automobil poguban jer su mu rezultati na crash testu bili katastrofalni. mislim da ti je ovo dovoljno za zaključak

SB
09-11-2002, 17:38
Manje vise svi automobili za danasnje poimanje sigurnosti imaju katastrofalne rezultate.

Girrari
09-11-2002, 17:47
Ovako, u mojoj obitelji taj auto je egzistirao od '87 do '93. U principu je bio jako zahvalan. Jeftilen servisi i djelovi, a dosta velika pouzdanost. U tih 6 godina nismo imali niti jednog ozbiljnog kvara; dapaće gotovo je grehota uopće spominjati kvarove kod tog auta jer se sve svodilo na tal. šlampave gluposti (gumice od retrovizora, tapecirunzi...). Svejedno bio sam jako razočaran tim autom, no to zapravo nije baš imalo veze sa samim autom koliko sa prethodnikom.
Naime prije nje imali smo Regatu. Top model, sa svom živom opremom. Nakon nje došla je Croma sa valjda najjadnijim paketom opreme i traljavim motorom. Kad dođeš iz auta s elek. podizačima u auto s kurblama sruši ti se svijet. :))

Koja je bila formula mog starog pri kupnji tog auta još mi danas nije jasno.


No da se ne odaljim od teme... bojim se da je danas, u 90% slučajeva, riječ o razguženim modelima koji predstavljaju rupu bez dna. Ako si kojim slučajem naletio na neku u super-stanju (provjereno) moj je savjet da je kupiš.

General Kong * * *
09-11-2002, 18:09
Je,je regata je bila u to vrijeme kul autic(mislim samo na zadnju liniju-kosa linija duz boka,izbocene kvake-100S ie,
sjajan motor)i naj××××nije rijesene komande za girjanje ikad-soft touch, mijenjanje boje toplo/ladno :))
jako zabavno i stvarno je auto onda u na trzistu Juge bio nenormalno dobro opremljen.
Jurio ko strela,i bar donekle bio pouzdan,bio je to jedan skroz kul fiat.
Koj su hteli s temprom nije mi jasno. :smile08:

strasna je croma
09-11-2002, 18:50
http://www.espeedup.com/pix/tuning/squalo-nero.jpg

rale unlog
10-11-2002, 04:42
nisam bas zaljubljen u fiate al znam da su se ove crome prodavale pred kraj karijere 96/97g po nekom ××××nom popustu sa puno opreme

2.0 klima,abs,.....

sad ih ima dost polovnih i jako su povoljne u usporedbi s konkurencijom

ja ju ne bi uzeo,al neko ko trazi npr polovnog tipa moze jako malo dodat i puno luksuzniji i opremljeniji auto

Dac
10-11-2002, 16:15
ja imam sestru themu i zadovoljan sam.
ako nije u brigama kupi

DKW_
10-11-2002, 16:26
Moj buraz i moj kum su imali 2.0 ie.

Malo konja za 2000 ccm, ali troši kao da ima 3000 ccm...

???????????
10-11-2002, 16:59
DKW koliko troši croma 2.0 ie a koliko bi trebala po tebi trošiti ??? Ti nešto ovdje uvijek ×××ך naročito sa onim potrošnjama od 27 litara što si naveo a nisi više ništa napisao kako si rekao da ćeš mjeriti, jel ti neznaš izračunati potrošnju, ili si spreman na jednu okladu (čisto ono u burek i pivo) da ću ja dokazati barem 50& manju potrošnju nego ju ti navodiš....
Croma 2.0ie ispod 7,8 litara ne razgovara, kombinirano relativno normalne voznje cca 9,10 litara a onaj koji skuri recimo 12 taj nemoze biti normalan. Za auto sa 115 ks i jako dobre perfomanse nije puno. Bmw e36 316i troši toliko. Sada ako ti kažeš da ta kroma cucla neznam 17, ili 25 onda nešto ne štima očito. Mislim 25 litara, pa ko normalan bi tankirao ????

INTCP
10-11-2002, 17:06
I kao fol taj 2.0 se ugrađivao u alfu 164. Gluposti. To je sigurno onaj remenom pogonjen.

DKW
10-11-2002, 20:09
Mada je glupo razgovarat s nekim tko se potpiše sa ????????, evo ovako: Obojica su rekli da auto ne ide z mesta, a da troši više nego što bi se od tako jadnih performansi očekivalo. Ove bajke o 9 litara su vjerojatno 90 na sat u petoj na autoputu, i to u vakuumu.

Što se tiče mog auta, mjerio sam: 11-13 litara po gradu vrlo "temperamentne" vožnje (da se izrazimo riječnikom hrvatskih auto revija). Poznato je da tko želi štedit benzin, ne kupuje Fiat i Alfu. Vozio sam i, recimo, Fiat Stilo 1.8 130 KS i on je dobacio do 12,5 litara. Bordkompjuter, isto gradska vožnja; a išao sam i na Plješivicu na Rallye gledat.

I ne kužim otkud ti ta spika da ja "stalno nešto ××××m o potrošnjji od 27 litara."

Za brze aute se zna: ako hoćeš jurit, plati benzu.

Zato i nisam uzeo 2.0 ili 2.5. Pitaj Dom-Doma koliko troši po gradu njegova 156 V6...

DKW add
10-11-2002, 20:12
Ne tvrdim da Croma troši 17 litara. Troši oko 13 litara, ali ne daje taj temperament za tu potrošnju...

alfist_zg
10-11-2002, 20:18
ali vidis, DKW, ni meni nije bas jasno to o potrosnji...cuo sam koliko i trosi 156ica od DOm-Dom, ali recimo moja Alfa 164 turbo, stara , sa pun ××××× kilometara i sa 200 konja, trosi oko 14 litara po gradu...nije neki reli , ali nije ni ono da u leru gmizes do semafora i da mijenjam na dve tisuce.

Calibra Zender
10-11-2002, 20:35
alfist_zg, turbaci su specifični po potrošnji i na njih se ne oslanjaj previše. Ako ga voziš bez da ti se uključuje turbo ili da se rijetko uključi onda je potrošnja dosta niska. Ali ako ga šarafiš onda popije da to nije normalno.
Astra turbo u gradu penzionerskom vožnjom troši 8, a sa non stop šarafljenjem gutne i preko 20 litara!

Croma=Krama
10-11-2002, 20:40
Croma je ZAKON! Puno za malo!

DKW_
10-11-2002, 20:42
Pa evo, alfist_zg, to ti je to. 14 litara. 1, 12, 14, Dom Dom do nekih 15, 16...

Radi se o tome da ti svi auti se mogu natjerat da troše manje, ali koji sam kua kupovao nešto što ima 10, 9, 8 sekundi do 100? Da štedim benzin? Pa moj mi je posao 20 stepenica od mojeg stana!

cuore sportivo
10-11-2002, 22:38
dok ne probas cromu 2.0 turbo neznas ti sta je potrosnja,nije dovoljna mala cisterna..,cak je manje trosila jaca alfa 156 2.5 ,ali vecimom crome se voze na plin

Mazdohist
13-11-2002, 14:36
Covjece, mani se starih talijana za svakodnevnu upotrebu. Meni je recimo Alfa 164 do jaja, ali sto kad znam da bi mi svako malo neki vrag otisao na njoj. Isto tako ti je i sa Cromom, nije skupa, velika je, nema ni tako lose masine, ali lim, kvaliteta izrade, potrosnja....jao, mani se ti toga.

3200 GT
14-11-2002, 16:48
Vidim da ponovno neki "pljuju" po autima.
Ja sam dobrih tri godine vozio Lanciu Themu 2.0 turbo 133 kw 12/1989.g., a i dan danas je u obitelji (ukupno 5 godina). Potrošnja joj je na otvorenoj cesti oko 9 litara, u gradu normalne vožnje oko 12-13 litara, a temperamentnom vožnjom sam imao potrošnju oko 15.6 litre, sve s upaljenom klimom. Da pokucam po drvu nije imala nikakove ozbiljnje kvarove tj. mijenjan je ispušni lonac (zbog starosti), pumpa benzina u rezervaru (zbog vode u benzinu), te uobičajni servisi.
Što se tiče potrošnje, naravno da je kod starijih modela auta ona čak puno više nego kod novijih, ali uspoređivajte ista godišta i vidjet ćete da nema baš neke velike razlike, jer današnji auti imaju puno više elektronike čime se potrošnja smanjuje.

3200 GT
14-11-2002, 16:53
Limarija je bolja od mnogih drugih vozila, jer jednostavno ista je pocinčana još dalekih 80-tih godina kada se počela proizvoditi.
Kvaliteta govori za sebe samim tim što odlaskom u Italiju istu nećete ili će te ju teško pronaći na auto otpadu, dok će te na cestama vidjeti još uvijek veliki broj istog automobila.

Hmanijak
14-11-2002, 17:32
Ne znam zasto se trudite utvrditi tacnu potrosnju. Jednaki auti znaju razlicito trositi, jer to uveliko zavisi od vozaca i njegovog stila voznje.
1.8, 2.0 i veci motori u gradu tesko da mogu popiti ispod 11/100km. Ako imas tesku nogu moze se ici i do 16-18 litara. Ako ti je do stednje, uzmi neki primjerak sa dizel motorom.
Sto se crome tice, nije los auto. Gledao sam neke koje su presle 250-300000, pa su u odlicnom stanju. Ako mozes provjeriti kako je auto vozen nije losa trgovina!

tako je
14-11-2002, 19:09
bravo za ova dva pametna, iskustva iz prve ruke gospodo a ne ovaj mazdohist za savjetom kloni se talijana, ma kloni se japanca, skupi dijelovi skupi servisi auti ninašta ne liče itd.... :))