PDA

Pogledaj cijelu verziju : Stedljivo ili brzo???



mao
08-11-2002, 13:02
Trazim pomoc!!!
Nissan primera 2.0 16V 130ks 10l/100km stara 6-7 godina ILI
Nova Ibiza 1.4 16v 100ks 6.9l/100km ILI
Yaris 1.0 VVT-i 68ks 5.6l/100km.
Svi auti su tu negdje sa cijenom, s time da je primera SUPER očuvana.
Help help!!!??? :smile11:

Brock
08-11-2002, 14:08
Gle, vjerujem ti da je Primera super sačuvana, ali star auto je stari auto. Postoji jedna nauka koja se zove Tehnologija materijala, a jedan od glavnih dijelova te nauke govori o starenju tj. zamoru materijala od kojuh je sastavljen neki proizvod, a u tvom slučaju to znači - auto. Može on bit super i 100% ispravan, al' neće dugo. Moja definitivna preporuka je novi auto i to 206, Clio, Yaris ili Ibiza. Pa nije baš da biraš nešto u rangu nove Tavrije ili Lade, pa da ti bude bed na cesti iako voziš novi auto.

Puntolino_
08-11-2002, 15:17
Pa sve zavisi kakav ti auto treba. Razmisli da li ti treba mali gradski auto ili malo veći i sportskiji obiteljski auto koji je star 6-7god.
Sve prema potrebama i mogućnostima!

ozujsko
08-11-2002, 17:15
cuj, ako ti nije bed malo veca potrosnja, uzmi primeru, ipak nije to jako star auto, 1995, pa nije to nista, jos ako je super sacuvana i odrzavana, nema problema, japanac je to...

a u zivotu ce ti bar jednom trebati prostora, kojeg u malim autima neces imati, pa ces im pred bogom cijelu obitelj nabrojat...

a to je ipak i 130 ks...

moja odluka je primera, sad ti dalje odluci kako zelis... sretno..
:)

Kimi
08-11-2002, 19:12
brock nemogu a da ti ne odgovorim. O cemu ti pricas čovjeće. Primera je auto više klase od tamo nekog poluproizvoda p206 clio i sl, čovjeće ti misliš da novi auto ima kvalitetnije materijale od 5,6 godina auta više klase. Ajde provjeri to malo bolje, ovo je stvarno blesav forum kada naiđeš na takve izjave i onda pojedinac kupi "novo auto" i misli kako je boga uhvatio za muda a sve oko njega su stare kante. Eh.

mao
09-11-2002, 10:35
Stvar je u tome da je ta primera za mene vrlo privlacan auto vec duze vrijeme, ali znas sto je kad svi oko tebe pocnu: "Novi auto je novi auto"... garancija... 3 godine si na miru... itd...
Poceo sam ici po autosalonima i sve sam vise siguran da cu spalit na mozak! :smile10:

mao
09-11-2002, 10:39
Brock! Znam sto je zamor materijala jer sam gradjevinar i racunam s tim svojstvima. Istina gradjevina i autoindustrija nisu bas ista podrucja. Pa zar je moguce da se japanac nakon 6-7 godina pocne raspadati? :smile11:

Kimi
09-11-2002, 10:39
i novi ti može zadati ××××××, vjeruj. Kupit ćeš novi poluproizvod bez opreme i šta bit će nov prvi dan i do prvog servisa. Kupuj auto sa full opremom dvije klase iznad pa što ako ima i 100.000 km pa trajat će sigurno 5,6 godina star primera od nove male kante.

mao
09-11-2002, 10:44
primera je full opremljena i kupujem je od frenda koji ju je vozio ko bebu! A i to sto kazes s kvarovima na novima! Svi se vracaju u servis s nekim kvarovima. Jedino mi ti japanci dobro izgledaju!

DKW odl
09-11-2002, 11:51
Koja je to linija?

Pred-predzadnja?

daj pukni neku sliku da vidimo..

Akoje ona (prva linija)koja izgleda ko Vectra A, ta je fuj.

Ima ona prva od predzadnje linije, ta je fora, naročito 2.0 sa spojlerima...

(ne da mi se sad po svojim "prašnjavim knjigama"-vidi temu "Venturi")

fićo
09-11-2002, 15:08
ćo novo je novo
vozio sam ja junaka 20 godina ali kad sam sjeo u novu tavriu preporodio sam se

Girrari
09-11-2002, 15:50
Dajte nemojte lupetat više s tim "poluproizvodima". Moj Punto ima dvije godine i nikakvih problema. Ništa se ne kvari, ništa ne raspada, o kakvom poluproizvodu mi onda pričamo?
Od opreme imam ono što mi treba; 2 erbega, servo, elek. prozore, podesiv volan i sic. Činjenica je također da i u današnjim malim autima možeš nadoplatiti svu silu opreme, pa tako za Punto još ima klima, parking senzori, navigacija... ma šta god zamisliš možeš nadoplatiti. Dakle, sve ovisi o budućoj namjeni auta, ostalo je hrpa dreka. A stvar sa garancijom nije za odbaciti. Pa čak i ako se auto kvari (što je rijeđe kod novih autiju, ma koja klasa bili; naravno ako govorimo o modelima koji su barem 2-3 godine na tržištu, pa imaju otklonjene tzv. dječije bolesti), barem ga popraviš za badava u prve 2-3 godine.


Nemojte sad shvatiti ovo kao odgovaranje od Primere. Druga je priča kada je auto od frenda, pa točno znaš kako je održavan, nego kada ga kupiš, more or less, na blef. Kao što rekoh sve ovisi o tome za što ćeš ga ubuduće koristiti.

Brock
11-11-2002, 10:28
Gle, ako se čovjek nemre odlučit' između različitih klasa auta, znači da mu prostor baš i ne igra neku ulogu u odabiru auta. Isto tako se ne slažem da su automobili niže klase "poluproizvodi" bez opreme. Clio ipak ima dosta opreme(4 jastuka, ABS, servo, el. paket,...) za cijenu od 10000 eura. Nisam ja mislio omalovažavati Primeru, meni se osobno auto sviđa, ali daj mi kaži kakav će taj auto biti za 5 godina? Onda će biti star 13 godina, zar ne? Mislim da će sa manjim autom starosti 5 godina biti manje problema, nego sa autom više klase starosti 13 godina. To je moje mišljenje koje ne moraš uvažiti. Ja sam do nedavno vozio auto više klase(93') od ovog koji sad vozim(97'), pa su mi neke stvari puno jasnije. Daj se samo raspitaj za potrošnju, održavanje, servise i registraciju za 7 godina staru Primeru sa 130 ks.

mc
11-11-2002, 11:00
Kada govorimo o relacijama rabljeno-novo, ipak je novo novo. Nek' je auto besprijekorno ispravan, ipak ce ti za cas doci na red veci radovi na redovitom odrzavanju. Pod tim mislim na remenje, amortizere, podvozje, gume, auspuh, akumulator i hrpu drugih stvari koje ce doci brzo na red za promjenu. Kod novog auta si ipak miran nekoliko godina s takvim stvarima. U svakom slucaju ovo vrijedi uzeti u obzir kod donosenja odluke i biti financijski spreman za takve stvari ukoliko se odlucis za rabljeni...

mentor odlog.
11-11-2002, 18:25
Evo jedan primjer. Kolega s posla je kupio lagunu staru nekoliko godina. Auto je stvarno uščuvan. Ali nakon par mjeseci morao je uložiti jako puno u nju. Promijenio je hrpu djelova a sve je to potrošni materijal. Kad je računao ukupan trošak održavanja u godinu dana ispalo ga je cca 12000 kn(bez goriva i registracije). Auto će mu sad dugo služiti ali 12000kn u godinu dana !!!! Ej!

me
11-11-2002, 20:15
nisi rekao koliko novaca i da li zelis veci auto ili manji.
ja sam definitivno za novi, a sad ovisi koliko imas love. ja bih uzeo yaris 1.3, ali jako su skupe.

Puntolino_
11-11-2002, 22:17
Vjerujte mi svaki dio na autu je potrošni materijal! Sve se može pokvariti

mike1
11-11-2002, 22:25
prije nego ti netko drugi da ideju, pitaj se sam kaj hoćeš od auta, kaj ti je važno i gdje si spreman napravit kompromis?
Tako ćeš sam naći najbolji odgovor.
;)

flower
11-11-2002, 23:01
Kupi auto prema svojim godinama i prema svom izgledu,prema svojim ocekivanjima,prema svojim nastojanjima.Ako ti je gust brze i sigurnije voziti,onda definitivno kupi nissan!Ako trebas prijevoz od tocke A do tocke B,a da se uz to ne sjecas kada si zadnji puta dosipao gorivo.....onda poslusaj sugestije za mali,novi auto....
Koliko para toliko muzike !
:))

fićo
12-11-2002, 22:56
ćo dobre ratkape i kromirana cijev na ustima auspuha i novi auto će izgledati kao bombon

ivo-san
14-11-2002, 17:12
Japanac prije svega. I sam sam ponosni vlasnik japanca starog 4 god. (subaru impreza wrx) s kojim sam prezadovoljan. Također se slažem sa činjenicom o poluproizvodima tipa ibiza itd. te pozdravljam ovom prigodom sve one s kojim dijelim mišljenje.
:smile07: