PDA

Pogledaj cijelu verziju : Octavia da ili ne?



Cheers
07-11-2002, 22:15
Namjeravam kupit Octaviju 1,8T, ali prije same kupovine interesiraju me vaše sugestije...

dragstar
07-11-2002, 22:19
Kupi!Ako ne patis od imena, Skoda je definitivno najbolji izbor za tu lovu koliko kosta!A i ima provjerenu i masovnu tehniku og VW-a.(sada ce neki sigurno popljuvati VW) :)

ozujsko
07-11-2002, 22:26
1.8t pa sve je u redu sa autom, jedino taj znak bode u oci...

mislim i ne vise kolko je prije, samo sto uvijek postoji ono "ALI" taj znak... :smile10:

za te pare pravi auto inace... :))

VR6
07-11-2002, 22:38
Mislim da 1.8T ima i u 4x4 verziji. To bi preporucio...

mike1
07-11-2002, 23:11
chip tuning = recept zadovoljstva! I ja srednjoročno razmišljam o takvim mogućnostima... ;)

mike1
07-11-2002, 23:12
ispred treba biti (znak plusa)...

DKW_
07-11-2002, 23:50
Dobar izbor - puno konja i kvalitete, malo para.

Još ga malo nasviriš na 180 KS, pa da vidiš tuluma!

Sinphony
08-11-2002, 19:24
Šta ima nasviravat, uzme RS-icu pa će dobit cijeli orkestar.

Cheers
08-11-2002, 19:24
Hvala ljudi, definitivno uzimam octaviju, samo neznam koju boju.

super
08-11-2002, 19:32
uzmi trulu višnju taj je "najbolji " Toliko je tanak da cveta već nakon prve zime. PA KUDA BOGU ŠKODILAKA ??? I šta koji ××××× ima provjerenu mehaniku i to je to jelda. Ma ajte u××××× stari tdi motori ajde de, ali ××××te pa nezna vw napraviti benzinca, NEZNA. Šta na tom 1.8 t se zasniva čitavi sportski odjel škode a i seata i vw. Bježi od toga taj auto je gori od seata vidjet ćeš koliko će cjenu izgubit. Bolje da kupiš nešto drugo čim si se zaželio konja, MA ×××××u sveca ima tu hondi, bmw i ostalih pa makar godinu dvije staro. Što ćeš sa tim škodilakom ? Prati ponosne seljačine 1.9 tdi ???' Ma kupi šta hočeš i uživaj....al kuda škodilaka za ime svijeta vjeruj zažaličeš, vjeruj !

ozujsko
08-11-2002, 19:42
SUPER - sto uz svoj nik ne stavis nesto kao ××××××, pa da bude u kompletu = SUPER ××××××... :)

VR6
08-11-2002, 19:43
http://www.sunny.pl/images/270x180/octavia_combi4x4.jpg

http://www.axon-cz.com/img/vl6.jpg

http://www.car.dn.ua/f/4x4/art/i/skoda/img2805_2.jpg

ozujsko
08-11-2002, 19:56
rs-ica mi je sasvim oke auto

http://www.tiscali.co.uk/motoring/roadtests/images/ftoct1.jpg

ozujsko
08-11-2002, 19:57
http://www.tiscali.co.uk/motoring/roadtests/images/ftoct1.jpg

doc
08-11-2002, 21:02
pričekaj jos malo, uskoro ce se pojavit prve slike nove Octavie. Auto je po meni dosta skup, ipak se tu radi dosta lošoj kvaliteti, zastarjelog dizajna unutrasnjosti... A i taj motor je poprililčno žedan. Imam doma jedan test neke octavie 4x4. Zaključak je bio: 4x4 pogon u škodi predstavlja jedno manji prtljažnik i veću potrošnju.

super
08-11-2002, 21:45
ozujsko sta si se uzvjetopirio pa ne kupujes ti govno ja sam samo dao savjete, hi hi hi :smile06:

Cheers
08-11-2002, 22:25
Super o čemu ti pričaš? 1.8t kod VW-a predstavlja sredinu ponude, a od toga 1.8t 150ks ima jačih VW motora da mi se neda nabrajat. Za taj motor su rekli da je jedan od najboljih na svijetu. Octavia sa full opremom (ABS ASR ESP, 4 airbag, el. stakla, el. šiber, el. retrovozori, grijana sjedala, climatronic, putno računalo cd radio sa 8 zvučnika, daljinsko centralno...) na cestu će me koštat 147.000,00kn. Pa mi ti sad reci kojeg BMW-a ili Hondu mogu kupit za tu lovu i s toliko opreme? Polovno mi nemoj spominjat jer s tim ne želim nikakvog posla imat. žAko mi nađeš novog BMW-a 318 za 147.000kn odmah ću ga uzet i još ću ti dat 1000€ kao nagradu! Za octaviju kažeš da je govno, a vjerovatno se nikad nisi ni vozio u njoj, a kamoli da si ju vozio. :smile09:

čiko
09-11-2002, 09:49
slučajno ili nažalost sam imao octaviu, čudno kako nisam uoćio:

"Za taj motor su rekli da je jedan od najboljih na svijetu"

Imam samo jedno pitanje čovjek napiše mišljenje o auto koji je vozio (ja) a drugi koji kupuje ili ga ima on susjed bilo tko diže natrag u nebo....to "govno" PA kupi onda to "govno škodilak" sa najboljim motorom na svijetu.

pazi samo da ti ne padne na glavu.

:smile08: :smile08: :smile08: :smile06:

me
09-11-2002, 20:12
ovo stvarno nisam razumio.

Cheers
09-11-2002, 20:23
Ej Čiko, posloži sve daske u glavi pa onda napiši par JASNIH rečenica da te svi razumiju.

Goran1
10-11-2002, 01:19
Za te se novce ne moze uzeti veci i jaci auto s toliko opreme,a o kvaliteti tog motora dovoljno govori ugradnja u Audije :)

Cheers
11-11-2002, 19:09
Definitivno je best buy kupnja. Ako je možda i bilo kakvih dječjih bolesti to se vjerovatno odnosilo na modele s početka proizvodnje. Čitao sam u više novina ( engleskim i njemačkim) i svi preporučuju kao dobar odnos uloženog i dobivenog. Ukratko, mislim da je nisam zeznuo sa kupnjom.

DKW_
11-11-2002, 20:06
Još jedan podatak stavlja Octaviju u vrh "best buy" kategorije: njegov prtljažnik.
Veličine 530 litara u limuzinskoj izvedenici, može, ako se dobro stisnu, prošvercati u jednoj turi dvadesetak Kineza ili osamnaest Kurda, što nije zanemariva stavka u pojačavanju vašeg kućnog budžeta. Ako računamo da vam svaki Kurd/Kinez dade po 500 eura za ilegalan prelazak, to vam je oko...

Cheers
11-11-2002, 21:11
Pa normalno, 20-30 tura i otplatim auto.

3200 GT
11-11-2002, 21:26
Svaka čast!!!!!!!!!!!!
Ali da se mene pita taj auto nikada ne bi kupio, bar za sada. Iz jednog razloga što ŠKODA znači "šteta kupiti ovako debilan auto". Šala mala.
Da pređem u stvari na ono što mislim, auto je sigurno dobar za one koji to misle, ali zabadava koncern VW nema uz sebe i druge marke kao što su Audi i sl. U stvari dijelovi koji su ugrađeni u vozila marke Škoda nisu ni blizu kvalitete dijelova koji se ugrađuju u vozila Audi i sl., te naši ljudi na veliko griješe kada sve njihove marke vozila unutar koncerna VW poistovjećuju.
Moja preporuka, kupi si nešto drugo, jer ćeš i na samoj cijeni vozila jako brzo izgubiti, osim u slučaju ako ne namjeravaš taj automobil imati dok ide.
Ako se netko uvrijedio šalom nije mi to bila nikakova namjera i ispričavam se unaprijed, jer nemam namjeru nikoga vrijeđati samim tim što svatko ima pravo na svoj ukus.
:smile07: :smile07: :smile07: :smile07:

T-IE
11-11-2002, 23:02
Pa dobro si rekao da Audi i Škoda imaju istu kvalitetu. Koliko ja znam škoda još nikad nije seriju svojih proizvoda pozvala u servis na otklanjanje popravaka a VW i Audi jesu, a čitao sam u auto bildu usporedni test octavije combi i A4 avanta i zaključak je bio: ukoliko na patite od kompleksa marke škoda predstavlja definitivno bolju kupnju. Jedino u čemu zaostaje za Audijem je imidž i cijena, a s vremenom če se i imidž promijenit, a tada moćni Ferdinand Piech neće imat kome prodat A4 avanta... To ne znači da ja mislim da je Audi nekvalitetan a da je škoda iznad Audija, ali treba pustit predrasude, jer ako su to učinili Nijemci, Englezi i slična profinjena tržišta onda ne vidim razloga zašto ne bismo i mi Hrvati.

VR6
11-11-2002, 23:16
3200 GT nisi dao alternativu??

3200 GT
12-11-2002, 20:13
Alternativa????????
VR 6, iskreno da bi ti odgovorio morao bi bolje pogledati cjenike, ali pogledavši na brzinu cjenik na ovim stranicama zamjetio sam da se za iste novce (18.800-23.800 eura - toliko koštaju razne vrste Octavie 1.8 t) može kupiti i druga vozila sličnih karakteristika npr. Opel Astra/Coupe, Golf GTI, Toyota Corolla 1.8, Alfa 156 2.0 i Audi A3 1.8 t (nadam se da sam dobro napisao, jer sam vozila pisao po sjećanju).
Istina, Octavia je osim Alfe (tu su negdje) po veličini najveće vozilo, ali po kvaliteti sigurno nije najbolja, dok su im karakteristike slične. Zbog prodaje, poslije nekoliko godina vožnje, bi bilo najbolje da kupi Golfa ili Audia.
Moje mišljenje je da bi možda trebao razmisliti i o kupovini 1-2 godine starog vozila, koje može biti kvalitetnije i bolje, osobito ako ne misli voziti taj auto tok ide. Osobito iz razloga što će mu cijena jako pasti i sigurno će ga teško prodati, jer uobičajni ljudi pri kupnji gledaju na potrošnju, registraciju i dr.
Da ja danas kupujem vozilo sličnih karakteristika vjerojatno bi kupio Toyotu, ali tko zna za što bi se tada odlučio. Možda bi kupio i neki drugi automobil, sve ovisi o tome za što bi kupovao automobil, da li iz gušta ili zato što bi mi za nešto bio potreban.
Kao što već rekoh svatko ima svoj ukus i nitko zbog toga ne bi smio pljuvati po istom.
:smile07: :smile07: :smile07: :smile07:

M1
12-11-2002, 20:21
Prije nego sto kupis octaviu,razmisli o tome da pricekas novi model koji vjerojatno dolazi iduce godine.Za sada se zna da ce meduosovinski razmak biti povecan na 2,62(Audi A4 ima 2,65 cm) cm,sa multilink osovinom .Usto,doci ce novi 2,0 turbo motori(FSI),kao i pumpe duse dizeli,ali ce vjerovatno poskupiti.Za sadasnju octaviu sve najbolje.U britaniji je 8 model po kvaliteti,a skoda je kao proizvodac 3,dok je zadnja alfa na 33.mjestu

ozujsko
12-11-2002, 20:31
jel zna tko podatke na kojem je alfa mjestu u njemackoj, a na kojem u italiji po kvaliteti ????? :smile11:

Cheers
12-11-2002, 23:21
3200gt poštujem tvoje mišljenje da daješ prednost Audiju, Golfu gti, alfi 156, toyoti corolli, astri coupe, ali octavija sa full opremom i 150ks košta 147000kn, a audi a3 160000kn, gti 168000kn, alfa 160000kn, astra 160000kn, toyote sa 150ks nema...
Dakle, octavija je jeftinija nekih 15000-20000kn. A što se tiče kvalitete, možda Toyota i Audi jesu kvalitetniji, ali alfa, golf, opel nebi rekao. A i svi osim alfe su za klasu manji od Škode. Pitao sam 20-ak vlasnika octavija dali su imali probleme sa autom i niti jedan nije imao ni najmanjih problema (jednom je pregorila žarulja). Pogledaj u oglasnik i vidjet ćeš da su jako rijetke polovne octavije, a ako ih i ima drže pristojnu cijenu. I nemoj mi molim te pričat da je bolja investicija polovni auto nego novi. Da uzmeš i samo godinu dana star auto nikad nećeš znat što je u tih godinu dana prijašnji vlasnik radio s autom. Ustvari saznat ćeš, ali će bit kasno. Prvi primjer je moj susjed. Kupio je novog golfa 4 i svaki put kad bi obuo lakirane cipele nije stiskao kvačilo do kraja da nebi oštetio cipelice (a getribu ko ××××). Prodao je auto nakon godinu i pol i sad kad nakon godinu, dvije novom vlasniku ode getriba onda će se čudit u čemu je problem.

DKW_
12-11-2002, 23:24
Lakirane cipelice.... koja priča!!!!

:)) :)) :))

Walt Disney Pictures presents:

"Pepeljuga u Golfu"

Cheers
12-11-2002, 23:32
Živa istina, mulac ima love ko blata i to je radio s autom. Mislim nije on divljao sa golfom niti je imao koji sudar u tih godinu i pol, auto je izgledao kao nov, ali šta ti vrijedi kad je getribu pošteno razjebao. Par puta sam se vozio s njim kad je imao lakirane cipelice i svaki put kad bi promijenio brzinu meni bi se kosa digla na glavi.

_Stevo
12-11-2002, 23:51
Meni je ok Octavia karavan, još 4x4...
Nego pričate o novoj/redizajniranoj Octavii, pa dal ima neko nekakve slike il bar postoje neke naznake kak bi mogla izgledat? Nadam se da ce bit i verzije sa 4-ora vrata jer mi se ne sviđaju verzije sa 5-ora vrata(kod ni jednog proizvođača).

3200 GT
13-11-2002, 16:36
Cheers !!!!!!!!!!!!

Kada sam govorio VR 6 za alternative oko Octavie, govorio sam po cjeniku na ovim stranicama, a cijene modela 1.8 T se kreću od 18.864-23.842 eura, ovisno da li je model Elegance, RS ili L&K (slobodno provjeri), što sam i napisao u prvotnoj poruci koliko se sjećam. Ti si u startu na ovu temu pogriješio jer nisi u potpunosti precizirao automobil tj. po ovome se najvjerojatnije radi o Octavii 1.8 T Elegance koja košta 18.864 eura.

Što se klase-veličine automobila tiče u pravu si, ali sam i ja to sam u prvoj poruci spominjao.

Automobil star 1-2 godine je možda i mana, a možda i ne, sve ovisi o tome od koga ga kupuješ i u tome si u pravu, što i sam znam. Ali moje je mišljenje da bi vjerojatno kupio rađe toliko star auto nego nov u slučaju da ne namjeravam imati auto dok ide, jer jednostavno svaki auto gubi jako puno na vrijednosti prvih 2-3 godine. Osim toga ne zaboravi potrošnju, registraciju i dr. na što će kupac tvoga vozila gledati za 3-4 godine kada ćeš ga prodavati, jer tvoj izbor modela nije dizel verzija, a što uobičajni ljudi u Hrvatskoj kupuju.

Kvaliteta Octavie je možda i OK, i o tome ne želim raspravljati, ali VW koncern nema zabadava u svojoj ergeli marke Audi i dr., te sigurno ne ugrađuje isto kvalitetne dijelove u sve marke.

Također, nisi spominjao kako namjeravaš kupiti vozilo kredit ili keš, a i razlika u cijeni vozila od 14.000 kuna nije velika s obzirom na ukupnu cijenu toga vozila (147.000 kn kako navodiš).

U svakom slučaju odluka je tvoja, a moje je mišljenje takovo i ne moraš se odmah ljutiti, jer ako ne podnosiš druga mišljenja tada nisi ni trebao postavljati ovu temu.
:smile07: :smile07: :smile07: :smile07:

3200 GT
13-11-2002, 16:53
Osim toga, kada sam gledao cjenik na ovim stranicama uzimao sam u obzir i karakteristike vozila tj. njihova ubrzanja do 100 km/h, te sam tako došao do Toyote Corolle 1.8, koja istina ima više konja, ali isto ubrzanje kao Octavia - 8 s.

mytbyte
13-11-2002, 18:44
Problem sa Octaviom je što svi misle da je to Passat s niskom cijenom...istina jest ta da stoji na podvozju golfa, dakle klasa ispod, i svime što s tim ide...gepek je velik, van granica klase, ali i njegov prevjes, vozio sam se s frendom kada je naglo morao skrenuti...guzica je tako zaplutala da sam mislio da ćemo se sjebati namrtvo...ta karoserija nalazi se na neadekvatnom podvozju...
cijena je, kad se opremi kao konkurenti KOMPAKTNE klase (ne zavaravajmo se, nema veze to sa passatom, mondeom i sl.) otprilike ista, ali, zaboga, Octavia je star model i ne može se mjeriti s modelima izašlima u zadnjih dvije-tri godine...prostor u kabini osim na prednjim sjedalima je skučen...jedina je prednost da si možeš skinuti natpis OCTAVIA i staviti SUPERB i nitko neće skužiti...No dobro, kombi 4x4 je zanimljiviji...ni nije baš jeftin, niti taj 4x4, kako se pisalo, ne služi bog zna čemu osim većoj potrošnji...mislim da IMA boljih vozila od Octavie za njezinu cijenu, i mislim da treba uzeti u obzir sve detalje, a ne samo dužinu auta i osnovnu cijenu za koju se ta mjera može dobiti...

Cheers
13-11-2002, 22:17
Prvo, 3200 gt navedi mi jednu rečenicu koju sam ja napisao a iz koje se vidi da sam ja ljut na tebe. Da se ne slažem s tobom to je istina, ali da se ljutim to sigurno ne. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, kako ti, tako i ja. Ti bi rađe uzeo Audi, ok, i ja bi, ali kad bi imao puno više novaca nego što sad imam. Ali, složit ćeš se da je Audi ipak malo precijenjen.

Drugo, ja se sigurno ne zavaravam da se Octavija može usporedit sa Passatom. Octavija se može usporedit sa Golfom, Borom, Toledom kad dijele istu platformu.

I treće, što god da napisali za Octaviju gotovo je jer sam ju uplatio.
A ukoliko mi se i najmanji detalj ne bude dopao ili budem imao problema sa autom odmah ću to stavit na forum da svi znaju.

I četvrto, radi se o octaviji 1,8t elegance sa ABS-MSR-ESP, 4 airbag, climatronic, volan podesiv po dubini i visini, el. šiber, stakla retrovizori, grijana i podesiva sjedala, tempomat, cd radio sa 8 zvučnika, board comp...

M1
13-11-2002, 22:37
Taj audio sustav sa 8 zvucnika i CD-om je dosta los....citao sam mnogo o tome..ostalo je odlicno

Cheers
13-11-2002, 23:07
Pa moguće, ali to se da promijenit. Ja ionako volim sam složit muziku u autu.

Calibra Zender
13-11-2002, 23:15
mytbyte, mudro zboriš!

Cheers
13-11-2002, 23:55
Šteta što se nitko nije javio tko posjeduje dotični auto

3200 GT
14-11-2002, 15:47
Cheers !!!!!!!!
Želim ti sve najbolje s navedenim automobilom i da ćeš biti u potpunosti zadovoljan s njim, te da se nećeš u ni jednom malom detalju razočarati, jer ja nisam osoba koja bi se naslađivala tuđom patnjom ili sl. I biti će mi drago da čujem tvoje mišljenje o samom autu odnosno da čujem da su se tvoja očekivanja ispunila.
;)

Cheers
14-11-2002, 23:22
Hvala, ali moram čekat još 3 tjedna do isporuke.

mytbyte
15-11-2002, 10:43
Cheers, Cheers!!! :))

Neću reći da si se za××××, frend ima Octaviu 75 KS i puna usta lovačkih priča tipa da ju je gario 200 kmh...sletio je s njom u jarak dok je štelao radio, pa je morao mijenjati prdnje poluosovine, naplaćao se para...za moj ukus je spojka ××××no premekana, ali ne tvrdim da je tvoja 1.8T ista takva...vjerojatno su komponente (mjenjač, spojka) zbog dosta jačeg motora sasvim druge, ak imaš ESP onda sigurno nećeš imati problema sa onim zanošenjima etc. Sretno!

_Stevo
15-11-2002, 11:42
Cheers, želim ti da uživaš u svom novom Škodilaku(bez uvrede :) ).
El ima neko slike nove Octavie, neko je reko da sljedeće godine dolazi nova.

Cheers
15-11-2002, 11:50
Već sam u par navrata na ovom forumu čuo o nestabilnosti octavije. Pa me zanima dali su dotične osobe stvarno diživjele tu nestabilnost octavije ili su čuli od prijateljevog prijatelja da je nestabilna. Inače moja ima MSR i ESP pa valjda neće bit problema. Ja sam vidio slike nove octavije i uopće mi se ne dopada.

Popcorn
15-11-2002, 21:31
Ja sam imao prilike vidjet kako je jedna octavia napravila piruetu točno ispred mene. Lik me je išao stizat pred zavoj, i kad je uletio u zavoj, valjda je prejako stisao kočnicu i zarotirao se i sjebao auto i još mu je airbag slomio nosnu hrskavicu. Strašno.

Cheers
17-11-2002, 00:06
Pa nije auto kriv što lik nezna vozit.

Japan Cars Ltd.
17-11-2002, 22:03
Octavia da ili ne? NE definitivno, ali ne samo Octavia nego i Alfa, BMW, Renault, Opel. Kad ćete shvatit da su japanci najbolji.

T-IE
17-11-2002, 22:40
Slažem se, japanci su postali totalno nenad××××vi što se tiče izrade auti. :smile07: