PDA

Pogledaj cijelu verziju : škode, da li su to danas kvalitetni automobili?



škodlak_rajvosa
06-11-2002, 12:43
Zdravo raja.
Interesuje me vase misljenje o sadasnjim skodinim automobilima..
Ja imam feliciju, koju sam preradio, i sada ona posjeduje 92 KS i redovno na semaforu uzimam golfove 18, TDI, pa nekad i 16V
Mislim da su se ovaj put Cesi (uz pomoc Svaba naravno) malo vise potrudili i poceli raditi kvalitetna vozila. :))

Puntolino_
06-11-2002, 12:56
Pa škode su oduvjek bile kvalitetni auti, a od kad su ih kupili njemci još su i dobrog dizajna!
Stari moj svaki auto je dobar dok je novi ili dok je redovito održavan i normalno vožen. Meni se škode ne sviđaju a i ćuo sam puno prića o tome da nisu baš u potpunosti svi dijelovi od VW i još ako uzmuš u obzir da auto koji se radi za siromašna tržišta poput našeg nije jednako kvalitetno napravljen ko onaj za zapadnoeuropska tržišta...

škodlak
06-11-2002, 13:26
Svakako se slazem s tobom...
konkretno Felicia kad je tek kupis doima se kao pomalo penzionersko auto...ruzne ratkape...malo bezvezan izgled...ali vjeruj mi, da se ona srediti...
Uvijek sam govorio da su dobre felge 50% izgleda auta.
p.s. postoji li nacin da upload-am sliku sa diska, jer ovdje trazi URL?

M1
06-11-2002, 14:51
UVelikoj Britaniji skoda kao proizvodac po kvaliteti auta,zadovoljstva u kupaca i servisnoj mrezi je medu prvih pet,daleko ispred audija,mercedesa,bmw-a, i ostalih.Ispred su jedino jaguar,lexus(1,koliko mi se cini) i smart ako se ne varam.Po modelima skoda zauzima 7 i 8 mjesto(fabia i octavia) od ukupno 120.

307
06-11-2002, 15:21
Ma zaboli me za kvalitetu škodilaka. Čovječe kad sam kupovao auto prije par mjeseci Škoda Octavia mi je bila jedan od kandidata u prvom najširem krugu. Mater ti, kad sam ja sjeo u tu škodu, a ono kokpit podsjeća na neki sivi, tmurni socijalistički film... FUJ. Izašao sam van i više nikad neću kročiti u škodin salon. A i čitao sam nedavno u vezi aktivnih naslona za glavu da po tom pitanju svi auti iz VAG koncerna su na dnu ljestvice, tj. iza koreanaca i ostalih ××××××.

VR6
06-11-2002, 17:11
Kvaliteta je vjerovatno zadovoljavajuca, samo VW jos uvijek drzi monopol. Najaci motor u Octaviji TDI 4x4 ima 101 KS, to je oko 13.* do 100 km/h. Da joj stave onaj od 110 KS, ili 130 iz Passata, to bi bio odlicno prodavan automobil, ali VW nece to. Isto kao i SuperB, nema verzije sa 4x4...

Felicija, na Ilidzi sam vidjao jednu plavu sa alu-felgama, lijepo izgleda skroz...

mike1
06-11-2002, 20:03
po crash testu Euro-Ncap ima četiri zvjezdice Octavia, zlu ne trebalo...
Octavia RS (motor kao Audi TT 1.8T, slabija varijanta, 180 KS, turbo) bi mogla biti zanimljiva i relativno povoljna alternativa. Nisam vozio, doduše. Ima li tko s tim iskustva? :smile08:

me
06-11-2002, 20:24
paaaa, bas da je superb los....
fabije su na trkama do 1400 uvjerljivo najbrze.

M1
06-11-2002, 21:05
Superb je na usporednom testu pobijedio lagunu,mondea,passata,C5 i ostalu ekipu. :))

i
06-11-2002, 22:14
http://www.shawnsdomain.com/xxxgallery/nov/hardbody_teen/s_nicollet105.jpg

jelte
06-11-2002, 22:19
nema baš superba na cesti, a ni nove sedmice bmw, a ni lupo, pa ni bube, pa ni a2, što nevalja sa svim ti vrhunsko kvalitetnim švabama, da ih nije previše pomalo ??? Čitam stranu štampu, jedan od najvećih gubitnika na cijeni su škoda i seat, ovi u vw misle da ako stave tdi na 23 ovjes da je to super auto, e neće moći.....ove noći......

M1
06-11-2002, 22:37
Superba sam vec na cesti(u nas) vidio desetak,od tdi-ja do V6,a i sedmice ima dosta s obzirom na cijenu.Podi do Austrije i Njemacke pa ces ih vidjeti puno vise.Ipak smo mi premalo trziste za takve aute.

Straight six :))

DKW
06-11-2002, 22:49
Vozio sam RS vrlo kratko -par ulica. Vrlo lijepo iskustvo. Čupa ko mahnito... Ovjes je presložen kak treba, turbo šljaka savršeno...

Ali bi ja radije preporučio slijedeće: kupit turbo 150KS,pa ga nasvirat upravo na taj način na koji je RS složen.

Naime, razlika u cijeni T150 i RS je drastična...

mister-no
07-11-2002, 00:00
Skode su OK,zasada.Drugim rijecima,jos se nije pokazao kao "rabljeni" auto,mislim da trebamo pricekati jos koju god.,pa da vidimo da li lijep dizajn i extra agregati prate dobru kvalitetu.Osobno mislim da skode srednje i visoke klase ne mogu pratiti prvog konkurenta(po cijeni) passata !
Pozdrav svima ;)

mike1
07-11-2002, 00:25
mmda. No, u teoriji je bila ideja nasvirat RS-a još, pa dobit blizu ili preko - točno ne znam - 200 KS a ukupno ispod 25 k eura za, ipak, obiteljski auto solidno opremljen(meni bitno jer bi ženi mogel reć.. no vidiš kak ima puno mjesta u gepeku...) :)) :))

Puntolino_
07-11-2002, 12:57
Škode octavia i superb su izvana dosta dobre, jedino kaj kod octavie smeta je mali međuosovinski razmak pa ima malo premalo mjesta na zadnjoj klupi. I očajan je dizajn kokpita. Vurice izgledaju ko da su iz Zetora izvađene. Inaće bi rađe jedan superb nego pasata

Dr. Strangelove
07-11-2002, 14:51
... jučer sam promjenio termostat na Feliciji... ja se još čudim.. došla zima auto ne grije... pa koji k... i otišo do servisa i ode 300 kuna... ali sad se vozim ko u pećnici...

me
09-11-2002, 19:59
pa ne mozes od octavije ocekivati cuda u unutrasnjosti, a sto se tice kvalitete, dobro je prosla kao rabljeni - ali, sad ce mnogi reci - u auto blicu.