PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jedna calibra manje



Black Knight_
06-11-2002, 09:26
eto, desilo se veselje i meni. CZ evo docekao si.


Nesreca je bila strasno ××××× ali evo, da cujete.

Vozio sam se po klaicevoj(jednosmjerna ulica s 3 trake) u lijevoj traci negdje 100-110 i vidim negdje 150 metara ispred sebe auto, crvena civicica(predzadnja generacija), stoji na semaforu. Srednja traka skroz puna auti idu 20 u koloni. I upali se zeleno i auti ispred civicice pocnu kretat pa tako i ona, i ja mislio lagano cu prikocit, on ce lagano ubrzat i to je to. Kad ono tip stane iz cista mira, valjda je vidio parking mjesto il nesto. Ja sam jos uvijek mislio da cu stat bez problema, nagazim na kocnicu kad ono veselje. Opelov ABS u kombinaciji s grbama i sahtovima po klaicevoj mi uopce nisu dali da kocim. I tako, idem ja, auto kurca ne koci i vidim da cu zguzit tipa u civicici sa barem 60kmh i ne vjerujem da mi auto tak slabo koci. Dok sam kocio sam proucio u sta se mogu zabit da nikog ne s×××××(tamo su inace pored ceste naparkirani auti) i kad sam vidio da necu stat sam skrenuo lijevo i zabio se u one zidice oko drveca kaj drze zemlju od drveca. Visok je zidic negdje ko moj kotac. Da sam se zabio u civicu napravio havariju na svom autu i na civici. Otislo bi pol motora, farovi, hauba, sofer sajba da ne govorim sta bi ostalo od jadne civicice i koji bi whiplash imo tip u njoj itd... Tako da nije lose ispalo, sreca u nesreci, heh.

Suvozac je bubnuo glavom u ono sto se spusti protiv sunce ali mu nista nije bilo. Na zadnjem sjedalu mladji brat je malo raskrvario koljeno na prednjem sjedalu nekak ali uglavnom nista. Meni nije nista bilo, vezan sam bio.


Steta:

ovako odokativno po noci kolko sam vidio, sjebana lijeva vilica, felga, guma(to je zapravo ko da sam sve 4 podero jer moram kupovat sve 4), most, prednji branik i malo okolne limarije.

isus
06-11-2002, 09:54
nije to nista, ×××××× se događaju glavno da tebi nije nista, malo para će otići i vozi dalje. A mogao bi malo ulozit u kočnice, ha ??? Mislim da su vaznije od dizanja turbine na miljon bara.... ;)

Fresh
06-11-2002, 10:10
××××ga, sreća da tebi i drugima nije ništa, ali sad ćeš bar za ubuduće znati da se po oranici od Klaićeve ne vozi 100 km/h.

A to da si predvidio, ona će krenut ja ću malo prikočit i idemo dalje ti je vjerujem dobra škola, jer općenito to šta ti predvidiš da će netko napraviti je u 80 % slučajeva krivo (osobno iskustvo).

Isto tako, vidim da si imao vremena odlučiti, razbiti drugoga ili sebe, odlučio si kako jesi, ali moja je pretpostavka da bi manje oštetio auto da si se zabio u nju nego ovo šta si ti napravio (samo šta onda ide potezanje po sudu, odštete, nadoknade štete, možda i kazneni bodovi itd, itd.)

bullit
06-11-2002, 10:17
Sorry Blackie, rekao sam u par navrata da turbakusa koci katastrofalno lose. Za Opela bas nemam znore, ali budem pogledao kaj se da nabaviti od dijelova.

sepra
06-11-2002, 10:30
Ha, ništa stari lagano ga skrpaj i gas.

Girrari
06-11-2002, 10:30
×××× ga buraz, žao mi je kaj si si s×××× auto i to iskreno mi je žao, ali u pičku materinu, pa kud 100 na sat po Klaićevoj??? :smile11:
Pa tamo je škola čovječe!!! Škola ima dvoranu; u dvorani su navečer košarkaški treninzi za klince, pa koji ti je ×××××??? :smile09:

alfist_zg odlog.
06-11-2002, 10:39
dobro, nije to strasno...kad sam vidio naslov teme ,mislio sam da je neka totalka...ovo ce se srediti.

meni se isto nesto slicno jednom dogodilo kad sam"predvidjao" da ce kreten u peglici skrenuti jer nije bilo nikog a ja cu proci sa strane , ali on je valjda cekao i one aute iz dubrave da prodju ...al sam se zabio u njega...
:smile08:

alfist_zg odlog.
06-11-2002, 10:41
a di je neka snimka...obecao si da ces kameru postaviti...hehe, nista od toga, ha? ;)

Black Knight_
06-11-2002, 11:13
Ne znam ni sam koji mi ××××× bi da sam tako brzo iso. Neakvi debili su se tak vucarali ispred mene bez razloga da sam se nazivciro i kad sam vidio lijevu traku slobodnu sam uletio u nju i po plinu kad ono veselje. Govno od ABSa me sjebalo, bullit jel se moze ABS iskljucit nekako a da ABS senzori na kotacima jos uvijek rade jer mi to treba za 4x4?

most nije ostecen, prico sam s mekanicarom. vilica, amortizer, prednji lijevi krak limarije malo spigan prema van i naravno plastike i te ×××××rije. sto je najbolje riegerov donji dio prednjeg branika je nekim slucajem ostao skroz neostecen, samo je spao, nisam mogo vjerovat.

e da, policija nije dosla.


nikad vise po klaicevoj.. ne da se necu ganjat po klaicevoj nego idem na ××××nu ilicu, ×××× ja tu ulicu, ako ikad dobijem pun ××××× para na lotu sve cu dat samo da je preasfaltiraju.

bullit ozbiljno sam mislio kocioni sustav malo unaprijedit i vec sam kod mehanicara sve dogovorio sta cu napravit kad mi je lamela odapela pa me to skratilo za 3500 kuna...

auto je inace kod gabreka. cini mi se da cu uzet cijeli riegerov prednji branik jer ga gabrek ima na skladistu, nije los. to je onaj s onih catana calibri(ona crvena i bijela rieger calibra sa izvucenim zadnjim kotacima ko ferrari). cijeni ga 600dm s lakiranjem.

jako sam dobro proso s obzirom sto sam mogo napravit da sam civicicu zguzio.

RIMAD
06-11-2002, 11:25
Ti si stvarno ××××ni kreten kad po Klaićevoj voziš 100 ili110. Hočeš sjebat neko djete i imat ga cjeli život na duši?

Black Knight_
06-11-2002, 12:02
Ja sam iso tamo u skolu, heh...

stvarno sam konj

mike1
06-11-2002, 12:04
pridružujem se izrazima suosjećanja za pilu. No, to bi trebala ipak biti škola. Sa 100-110 po Klaićevoj, sa tvrdim sportskim ovjesom znači da si bio više u zraku nego na asfaltu. Teško da bi ti i u tim okolnostima Brembo bolje pomogao. Možda više serijski, ili mekši ovjes, no to nije bitno sada. I ja nastojim predviđati, ali najgoru varijantu. Znam, lako je pametovati sada, no ipak... juriti da- ali ne svugdje i po svaku cijenu... ;)

mc
06-11-2002, 12:31
Je*iga Bleki, zao mi je sto si se udesio ali si ipak prosao najbolje sto si mogao - dokle god se steta moze popraviti novcima, dobro je. Mislim da si savjesno i nesebicno postupio sto si "postedio" Civica bez obzira koliku stetu sebi napravio - svaka cast. Ruku na srce, sam si za*ebo stvar pa je i u redu da sam snosis posljedice.
A sto se Klaiceve tice, tamo se mogu organizirati offroad natjecanja - pa to je zivi uzas - ja u najgorem slucaju prolazim Klaicevu od Savske (ili Frankopanske) do Meduliceve uz obaveznu molitvu da svi kotaci ostanu na autu...

Black Knight_
06-11-2002, 12:41
ma ja sam presretan jer nisam nikog s××××, stvarno mrzim kad mene netko s×××× i to je jedino na sto sam mislio dok sam kocio.

TRANS AM_odlog
06-11-2002, 12:47
Bleki, za mehaniku imam pouzdanog tipa, radi u Will-u, a popodne privat sređuje aute. Ima svu opremu i kaj je najbitnije jako je korektan. Cijene su mu 50% niže nego kod Will-a.

Black Knight_
06-11-2002, 14:13
hvala na pomoci bullit i trans am.

auto je kod gabreka i nije u voznom stanju ocito. oni ce ga tamo popravit, cak ce i felgu popravit mada mi to nije jasno kako.

inace, trazim lijevu vilicu i amortizer ako ne zna neki auto otpad gdje toga ima za calibru turbo(brijem da je vilica ista ko i od 16v a amortizer tesko da je isti) zahvalit cu mu se sigurno picem :)

Black Knight_
06-11-2002, 14:15
ispravak:
ako ne zna -> ako netko zna

seyzmo
06-11-2002, 14:34
××××ga, pridruzujem se ekipi, zao mi je, nije to lako, gledat svoj auto tako razvaljen...

Klaiceva je stvarno koma, nabijem ih, kome mi placamo svake godine za cestarinu? :smile09:

Ako te je ABS s××××, jesi probo saltati nize ? mozda bi te izvuklo ...

Black Knight_
06-11-2002, 14:53
Nisam, to bi pomoglo definitvno, vjerovatno me ne bi spasilo ali auto mi je tak sjeban da moras drzat volan s dvije ruke kad naglo kocis, pogotovo po klaicevoj tako da mi to nije ni palo na pamet, sve sto sam gledo je gdje da udarim bolje. Bar cu sad sve to ispravit ako nista, vec me to ×××× neko vrijeme.

seyzmo
06-11-2002, 15:06
da...shit.

znam da je to mene spasilo puuuuuuuno puta, jer sam i ja mlad i lud, pa mi je bitnije bilo kupiti drugi supercharger i bregastu i cijeli intake i ispuh i pitaj boga sta nego koc. celjusti ili.. ne znam... stabilizator za amortizer. uzas.

kazem ti, puno puta me spasilo, ali mislim da ti to mora biti instinktivno, ne stignes misliti. Meni je to normalno nakon toliko schleuder-fahrtova i fala Bogu da o tome ne mislim. Kad je gusto (a i inace) DEFINTIVNO saltaj nize. Mislim da bi pomoglo, cak i na Klaicevoj.

u jebote
06-11-2002, 15:12
saltaj nize dodaj gas uuu aaa sto na sat .......... koja glupost pa nie ulazio u zavoj nego je trebao brzo stati da se ne zakuca..... saucesce Bleki

Black Knight_
06-11-2002, 15:15
bah, da sam spustio u nizu raspo bi mi se auto :)

Black Knight_
06-11-2002, 15:18
Nisi ga skuzio, mislio je da spustim u nizu i kocim motorom...

Bio sam u dosta visokim okretajima 100-110 u trecoj, to je negdje 4500-5000 okretaja, ali sam trebo spusti u nizu, al ×××× ga, volan se tolko treso da me bio strah pustit ga

SeatIbiza
06-11-2002, 15:25
Ljudi moji pa nedesavaju se udesu u slowmotionu pa da mozes razmisljati kaj da napravis. Bleki je po mojem misljenju izvuko najvise kaj je mogu u tom momentu, druga je stvar kaj bi bilo da je bilo....

seyzmo
06-11-2002, 15:26
da, kuzim..
××××ga, znam koji je to osjecaj. Istina, nisma ja slupao auto, nego su mi ga slupali, ali znam taj osjecaj. UZAS.

necu ti govoriti.."nije to nista, lako ces ti" i te spike, ali hm.... ako tako gledas, bar nije nikom nista ozbiljno, a i sad ces (ako bude para) popravit sve kako valja.

cuvaj se.

mentor odlog.
06-11-2002, 16:52
BK žao mi je. Sreća da nema ozbiljno ozljeđenih i veće materijalne štete na ostalim vozilima koja su se tamo zatekla. Sad si friziraj kočnice, a ne motor.

VR6
06-11-2002, 16:59
To se zove skola (ili iskustvo). Neces ubuduce... Bolje opet da je ispalo tako nego da si nekoga pokupio, ili da si imao neki duplo skuplji (noviji) automobil pa njega razbio i steta bi bila duplo veca vjerovatno. Niko povredjen ozbiljno, nije dolazila policija (i za ovo bi ti uzeli vjerovatno kojih 500 DM i vozacku mozda na 3 mjeseca). Meni se nesto slicno desilo nedavno, samo je mene zaebao pjesak... Za mjesec-dva voznje ces opet doci na svoje, samo ces vise paziti...

Sad ces shvatiti pravu svrhu onog sto Kreso govori, cesta nije pista... Nikad ne treba pretjerati, imam jedan dobar filmic na tu temu, ali nosi oko 3 mb, a na netu nemogu naci link koji radi da se on moze skinuti.

Black Knight_
06-11-2002, 17:34
Ma, tesko da cu se ja manje ganjati nakon ovoga. Jedino sto se necu vise ganjat po grbavim ulicama.

Malo ce bit zesce stednje par mjeseci :/

me
06-11-2002, 20:25
moja sucut

Black Knight_
06-11-2002, 21:38
hvala :)

mentore, stvarno sam mislio stavit kocnice, ali onda je lamela&company otisla i to me unazadilo za 3500kn koje bi spiskao na kocnice. vec sam sve bio dogovorio s mekanicarom ali eto...

DKW
06-11-2002, 21:50
××××ga, događa se...


Sad svi možemo srat:"ganjo si se"

Koliko puta se mi ostali ganjamo pa ništa. Ako Prođe Prođe...

S druge strane, može ti auto bi tparkiran, pa ti drvo padne na krov...

Black Knight_
06-11-2002, 22:03
ma nema tu isprike, ispo sam konj.

Girrari
06-11-2002, 23:40
Aj bar si priznao... :smile06:

Calibra Zender
06-11-2002, 23:42
Black, nije mi drago, ako si mislio da će mi biti. Samo sam bio komentirao da si tempirana bomba koja jednostavno mora puknuti. Ajde sva sreća da nije veće ×××××× i da nije netko na××××. I ako još izvučeš i pouku onda je to sve čak i OK. Pleh se složi, nije kraj svijeta.

Ali boli kad ispadneš konj i moraš gledati svoju grešku. Dođe ti da poludiš od jada. Ja sam imao jednu pizdriju do sada koju sam sam skrivio...prošao kroz stop (nemam pojma kud sam gledao) i R5 me puknuo u desna vrata...samo pleh je popušio, nikome ništa, ali dobra škola. Sreća da tip nije dokurio brzo i razvalio me kak spada. Imam stalno u novčaniku sliku auta i članak iz novina.


Trans Am, daj mi svoj broj mobitela pošalji na nino_cro@yahoo.com ili da ga nabavim preko Petre, ako ti se ne da slati. Reci kak ti paše.

rale unlog
07-11-2002, 03:22
black sorry


mada ajde,iz naslova sam mislio da je osla skroz,a vidim da se vec slaze

malo ces se zaduzit i....
"black is on the road again"

svakom se moze dogodit,nije nase da sudimo

GTI FOREVER
07-11-2002, 07:58
Black,
××××ga dogadja se svima ne samo tebi.A sve se moze napraviti tako da se malo stisnes i opet gas.

Dr. Strangelove
07-11-2002, 08:11
Bleki.. trebaš vidjet kak moja Felicia koči... ako vozim brže od 100... rukama se opirem o volan i nogu stišćem kolko mogu... to je jedan od razloga zašto sam krenuo u teretanu... da smanjim zaustavni put! :)) :))

Fresh
07-11-2002, 08:27
Bleki, rekao si da ćeš ubuduće izbjegavati Klaićevu, razumijem te. Kad su mene dva puta razbili na zelenom valu, rekao sam nikad više. Izbjegavao sam ga nekakvih 2 ili 3 mjeseca, a onda sam se polako i bojažljivo ponovo vratio.
Sad kad vozim po zelenom valu non stop mi pogled šara po retrovizorima da vidim šta se događa oko mene.

KAM&
07-11-2002, 18:09
××××ga dobro si još i napravio ,samo si sjebao svoj auto.Kažem samo, mada znam kak ti je bedaraaaaaa!!.Nego jednom sam bio u takvoj situaciji i uspio sam se izvuč ručnom,mada u klajčevoj nemoguče ak su bile druge dvije trake pune.Premalo prostora.

Black Knight_
07-11-2002, 18:32
Sto vise razmisljam o tome vise shvacam da je mehanizam ABSa toliko los ako cesta nije ravna tj. bilo koja cesta u hrvatskoj.

Skidam to cudo ako ikako mogu.

Jos mi nije jasno kako svi ti silni inzinjeri su toliko glupi da ne znaju slozit ABS kak spada.

rale unlog
08-11-2002, 03:31
pa nisu uzeli u obzir da postoji klaiceva :)

mozda je taj abs starije generacije,pa nije ni svaki abs isti

uglavnom kad citam o kocnicama kazu da ljudi bespotrebno dizu u nebo abs

abs je jako koristan ali je bolji auto bez abs-a s dobrim kocnicama nego sa abs-om i losim kocnicama(prepisano iz testa hyundai accenta s abs-om i zaustavnim putem 45m)

VR6
08-11-2002, 04:19
Pa ABS nije planiran za rupe. Terencima se ABS iskljucuje na brzinama ispod 10 km/h, bas zbog toga da nebi reagovao zbog kakve rupe. ABS je koristan u losim uslovima, kisa, snijeg, dok po suhom, automobil sa i bez ABS-a moze ostvarivati iste rezultate (isti zaustavni put).

CLIO SPORT
08-11-2002, 10:59
ja sam uvijek govorio da je ABS ××××××....ja da sam mogao birati dvanulceka bez ABSa uzeo bi ga ziher!!!!

ej, blacky....je ××××× da ces se voziti sporije....ja izletio 2 puta do sada i to po mokrom.....vec sutradan se vozio ko da nista nije bilo....po meni to su relativno nesigurni vozaci koji se jednom slupaju onda vrte taj film kada su za volanom....i taj ce se opet slupat!!! ×××× ga.....shit happens!!!

ja se u takvim slucajevima prisjetim sto je bilo prije 4,5 godina u indijskom oceanu; nasred oceana pala krava s neba na brod i potopila ga.....samo je jedan prezivio!!!! nakon par tjedana istrazivanja....avion je vozio desetak kravica iz australije i krivo izracunali teret i gorivo tako da su jednostavno jednu morali baciti zbog benge, i ta pala na ××××ing brod!!!!!!! To je bilo u vecernjem na zadnjoj strani!!!!!!

ako je nekome sudjeno....to je to!! kao sto je netko gore napisao....moze ti i drvo past na auto, crijep s krova ili grom pogodi pilu!!!! sve te saobracajke treba shvatiti kao...shit happens....samo da netko ne nastrada!!!!!! Sve je OK dok netko ne izgubi zivot ili ostane invalid!!!


:smile10: :smile10: :smile10:

Black Knight_
08-11-2002, 11:48
nisam ni reko da cu se sporije voziti, samo cu se sporije po klaicevoj i slicnim ulicama voziti, ako cu se uopce voziti.

rale unlog
11-11-2002, 06:37
kad ti je gotov auto?

Fresh
11-11-2002, 08:29
Šta si ti Clio kompjuter, pa odeš na ''HISTORY'' i sve šta se dogodilo obrišeš. Svaka čast.
Neki od nas su ipak ljudi pa možda nauče nešto iz te prošlosti i prisjete je se ponekad bila to ugodna ili neugodna iskustva.

CLIO SPORT
11-11-2002, 09:15
gle...nije da odem na history pa delete.......vec jednostavno nemam nikakve traume od toga, ne panicarim kad se ganjam i ne prolazi mi to kroz glavu!!! je da ta dva izlijetanja nisu nista strasno bila...prvo sa cca 80 kmh a drugo sa 60 kmh!! (znam da je smijesno, i meni je bilo kad sam izletio ali je ovo drugo bilo sa rent a carom, celave gume, kisa i to u zavoju gdje je bila nesreca par sati prije....bilo je ulja na cesti)!!!
nekada uopce ne razmisljam o tome kao o nekakvim nesrecama jer nisu ni blizu pravih saobracajki.......ali do prave se ja nadam da nece doci :( :( :( !!!

Seatibiza
11-11-2002, 15:10
Clio ti ili si najveci bedak kaj hoda po tom svijetu, ili si vozac kojeg nedajboze da sretnes na cesti ili ti je jedini auto koji si vozio bio Clio na baterije.... Ma daj molim te kakva je to osoba koja nema nikakvih strahova ili traumica od saobracajke ili neceg slicnog....... ××××ga patak pa meni se smrzne drek v riti kad mi auto zaplese ne mokrom ili ledu a kamoli poslje nekog sudarcica ili slicno, a imo sam ih, nazalost i uvijek ih se sjecam

quattro
11-11-2002, 15:43
Ne slazem se sa "clio sport" da je ABS ××××××. Kad je blato, pesek, snek ili previse dove abs je stvarno potreban, da ne blokirajo kolesa. Ali naravno nije u svaki situaciji idealan. Ako bi bio ××××××, nebi ga imali serijsko....no, kad je cesta suha, onda nije potreban oz. ako je situacija rizicna i vozacki pogoji dobri - suha cesta - oni bolji soferi imaju krači zavorni put bez abs-a......

GTI FOREVER
11-11-2002, 16:09
Ja prvi put cujem da je abs potreban na snijegu ili ledu!!!!!!!!!!Senzori abs-a ne prepoznaju led i snijeg tako da tockovi na ledu i snijegu BLOKIRAJU bez obzira na abs. :)) :))

Girrari
11-11-2002, 16:27
SeatIbiza, Clio sport zaista ima taj auto; u to sam se imao prilike osobno uvjeriti.

To je sve; u raspravu mi se ne da ulaziti...

Black Knight_
11-11-2002, 16:36
GTI nadam se da se salis.

nisam jos naso dijelove za auto... a i nemam bas para da ih kupim, barem ne nove.

ABS je napravljen za ljude koji kad im se zablokiraju kotaci jos jace stisnu kocnicu u panici nadajuci se da onda na neki nacin pocet bolje kocit auto. Sto je zalosno vecina vozaca spada u tu kategoriju, pa tako i ABS se ugradjuje na vecinu auta serijski. Isto tako, europske ceste su kudikamo bolje nego nase te na njima ABS funkcionira najcesce onako kako bi trebao. Da ne govorim da postoje razlike od ABSa do ABSa. Cetverokanalni ABS s ciklusom od recimo 10ms je sigurno xxx puta upotrebljivi od recimo ABS na mojoj kalibri koji odblokira sva cetiri kotaca na 200ms. Pa 200ms mogu i ja postic stiskanjem i pustanjem kocnice.

GTI FOREVER
12-11-2002, 19:37
Black,
ja koliko znam da abs je korisna stvar ali sam u par navrata citao da na snijegu i ledu jednostavno ne radi.Ja bih volio da se na ovo javi neko ko se bolje kuzi jer mozda i nisam u pravu.

Black Knight_
12-11-2002, 20:33
Pa napravljen je za snijeg, led i kisu.

Kako si zakljucio da ne valja za to?

VR6
12-11-2002, 21:11
Mislim da je napravljen prvenstveno da omoguci upravljanje pri kocenju, a naravno, ima jos stvari u kojima je dobar, medju njima i kocenje u losim uvjetima.

Po snijegu, ako je dublji snijeg, onda je bolje da tockovi zablokiraju i ukopaju se u snijeg, tako ce se prije stati (predpostavljam), ali ABS se pali i po snijegu, cak mislim i prije, jer tockovima manje treba da blokiraju. ABS blokirane tockove popusta, odnosno ne-koci/koci. Neki ABS sistemi rade to i do 30 puta u sekundi, mislim da je prosjek oko 20 puta u sekundi.

GTI FOREVER
12-11-2002, 21:40
Ja nisam nista zakljucivao samo sam citao da abs na snijegu ne pomaze i da uopce ne radi.Opet ponavljam da mozda to vazi za starije generacije abs_a.Nisam probao iz prve ruke.Tako da bih volio da neko malo ovo sve razjasni.

Calibra Zender
12-11-2002, 23:36
Na makadamu i snijegu ABS produžuje zasutavni put, ali se zadržava kontrola nad pravcem kretanja. Kotači ne blokiraju pa možeš barem donekle kontrolirati auto.
Na asfaltu skraćuje zasutavni put.

CLIO SPORT
13-11-2002, 00:11
sto se tice ABSa.....ja sam 2 puta proletio kroz krizanje sa audijem 100 2.6 iz 94...isao sam oko 80kmh i jedno 30,40m prije semafora zakocio malo jace (to je od staroga auto i vozim ga mozda jednom u dva mjeseca) i auto nis...jednostavno je isao dalje, on je kocio ali uzasno....to je bilo na semaforu di je izrovano (kratki valovi) jedno 20tak metara prije semafora......jednom mi se to dogodilo kod inine zgrade na semaforu i drugi put kod McDrivea na krugama!!!

a stari clio koji je imao straznje bubanj kocnice....bez ABSa...je kocio fenomenalno....a kod sporta mi se svidja to sto ABS malo zakasni.....ne ukljucuje se odmah kao kod recimo 206 S16.....neznam...to valjda ovisi od pojedinca do pojednica....zato bi bilo zgodno mozda kao dodatnu opremu imati mogucnost biranja recimo nekakvog prekidaca za ABS ON i OFF!!! to vec nude neki tuneri.....hm....

a sto se tice SEATIBIZE ili kako vec....stvarno mi te je zao!!! :smile06: :smile06: :smile06:
jednostavno imas ljude kojima se znoje dlanovi kad se ganjaju......a imas i one kojima se ne znoje dlanovi!!!! traume od nekakve nesrece kod nekih pale.....kod nekih ne....i nemoras se osjecati ko neki kreten ako te traume imaju jaci efekt kod tebe....a lijepo sam napisao gore da sam 2 puta samo izletio i to pri malim brzinama i da nista nije bilo nikome!!!!
zapravo ne kuzim sto si htio reci onim postom gore!?!? :smile11: :smile11: :smile11:

a u svojem kratkom dosadasnjem vozackom stazu napravio sam relativno dovoljnu kilometrazu (cca 160-180 000km u 4 godine) da sam se nasao vise puta u svim mogucim situacijama u prometu tako da ne znam sto bi me to moglo natjerat u nekakav strah osim ako vidim da je to 10000% ziher situacija da ce se nesto dogoditi (a takve jos nije bilo osim one od prije par tjedana ali nisam se bojao za zivot ili tako nesto jer bi se jednostavno malo udarili,izvrtili i stali....nego mi je bilo zao uopce ogrebat dvanulceka u tako glupoj situaciji) :smile09: :smile09: :smile09:

Seatibiza
13-11-2002, 09:35
prvi isprika CLIO SPORT-u jer sam shvatio da ipak vozis taj prekrasan autic..... Ja sam do sada imao tri sudara i uvijek kad mi se desi nekaj neplanirano to mi dođe pred oci i samo sam htio reci da ne kuzim kako ima ljudi koji nemaju nikakve dusevne posljedice od toga.... Sory CLIO jos jednom fakat sam te napao bez veze...:URL=http://:web stranica:/URL:

MilosPG
13-11-2002, 10:43
ABS se na kalibri jednostavno iskljuci tako sto se izvuce osigurac od ABSa. Osigurac se nalazi gdje i svi ostali od svjetala,podizaca,elektronike...
Na klasicnoj kalibri 2.0i imas i osigurac od ubrizgavanja goriva koji kad se izvuce daje efekat kao da auto ima kod kljuc a ti ga palis sa obicnim,auto se upali pa se posle pola sekunde ugasi. Mnogo je efikasnije protiv lopova izvuci taj osigurac ili napraviti tu prekidac nego stavljati prekidac za prekid cijelog dotoka struje jer lopov kada auto nedaje kontakt odmah zna stoje i trazi prekidac.

Black Knight_
13-11-2002, 10:52
ma znam ja za osigurace, ali nisam siguran da li cu time iskljucit i ABS senzore koji ujedno sluze i za 4x4 pogon kao detektori brzine okretanja kotaca. kad prednji proklizuju zadnji se pale itd.

quattro
13-11-2002, 11:02
ABS po snegu: Vozim subaru Legacy, koji ima abs - i vise puta se dogodilo, da me abs spazio, kad sam brebrzo dosao po snegu u ovinek...neznam, mozda so vise tipovi abs,ali u mojem slucaju pomogao, da su kola opet nekako zagrabila i da sam se izvukao.....

RIMAD
13-11-2002, 11:42
Calibra Zender je definitivno u pravu!Na snjegu i makadamu ABS produžava put koćenja,ali pomaže držanje pravca.Put kočenja je u tim uvjetima duži sa ABS-om jer kotač bez ABS-a kad blokira napravi pred sobom "klin" od snjega ili prašine koji gura pred sobom i tako dodatno usporava auto.Neki automobili /n.pr.Audi 100 Avant 2,3 136KS/ imaju serijski ugrađen prekidač za uključiti/isključiti ABS.

Calibra Zender
13-11-2002, 22:40
MilosPG, pa tko će više krasti Calibre? :))

rale unlog
15-11-2002, 02:08
ponukano nedavnom manjom prometnom nesrecom u kojoj je ostecena crna calibra i zbog koje ce B.K.(20)morati slijedecih par mjeseci gadno srezati budzet,gradsko je poglavarstvo,nakon 7 neprospavanih noci odlucilo:.....

vecernji,15.11......."POGLAVARSTVO
PREDLOŽILO PRORAČUN ZA IDUĆU GODINU 4,465 MILIJARDI KUNA
Dogodine obnova Klaićeve......"

ja sam ocekivao i neku javnu ispriku,al nista....

GTI FOREVER
15-11-2002, 07:19
××××ga nisam bio u pravu 100%, ali donekle da.
Audi c4 quatro ima prkidac za iskljucenje abs.Vjerojatno zato sto na snijegu ili ledu jednostavno postane preosjetljiv pa je bolje kociti bez njega.
BK sam kazes da bi ti bilo lakse stat da nisi ima abs.

KS
15-11-2002, 09:30
OVDJE IMA PREVIŠE NELOGIČNOSTI !!!

KAKVO UKOPAVANE U SNIJEG. PRETPOSTAVIMO MALO SITUACIJU. DA BI SE UKOPAVAO U SNIJEG MORA GA BITI VIŠE OD 5,10 CM, ZAMALO I POLA METRA. SADA MI RECITE KOLIKO SE VI VOZITE PO CESTI KADA JE NA NJOJ RECIMO 8 CM SNJEGA ??? 100 KM/H ???
NE NEGO SE VOZITE 40 NA SAT PA PRI KOČENJU BOLJE DA JE ABS UKLJUČEN DA IMATE KONTOROLU NAD VOZILOM INAĆE NEMA SNIJEGA NEMA NI UKOPAVANJA, ALI IMA BLOKIRANJA KOTAČA I TRAS U DRVO.
DRUGO , AKO JE VEĆ CESTA MALO PREKRIVENA SNIJEGOM, DOVOLJNO ZA PROKLIZAVANJE PAR CM., U KOJI SE VI SNIJEG UKOPAVATE KADA KOČITE BEZ ABS ???
NEMOJTE PRIČATI GLUPOSTI, ABS JE ZAKON I PO SUHOM I PO MOKROM, NAROČITO MOKROM SKLISKOM I SNIJEGU!!! UKOPAVANJE, MA DA...RECITE KOLIKO BI TO SNJEGA TREBALO BITI DA SE VI UKOPATE I KOJOM VI TO BRZINOM JURITE PO BIJELIM POLJIMA....

RIMAD
15-11-2002, 09:48
KS, ne lupaj gluposti jer nemaš pojma o čemu govoriš. Pročitaj malo stručnu literaturu.

Hmanijak
15-11-2002, 18:02
Mislim da imam dobar odgovor za sve.
ABS je dobra stvar, ali iskljucivo ukoliko su kocnice dobro dimenzionisane za odredjeni auto. Moze se desiti da su same kocnice slabe, da prerano blokiraju, a onda je (osobito na suvom) ABS pravi davez. Sto se tice voznje po klizavoj podlozi, ABS je ipak dora stvar. Sa njim ipak imate neku kontrolu, a bez njega lako zavrsite pored puta na krovu. Mislim da je stvar projektovanja glavna( diskovi, celjusti...)

VR6
16-11-2002, 02:59
Po zakonu proizvodjaci ne smiju stavljati u automobil prekidac za iskljucenje ABS-a.

Toga dakle nema...

Girrari
16-11-2002, 14:09
Nema, ali je nekad bilo.

alfa099
17-11-2002, 16:58
Blackie, vidio sam jednu Calibru sličnu tvojoj: isti spojleri, crna, zamračena, zadnji šank, ali druge felge - AMG. Jel znaš čija je? Tablica je među novijima!
I, da, dobra vijest za sve nas koji se vozimo Klaićevom: REKONSTRUKCIJA!
Vozio sam se s fendom prije 10-tak godina Klaićevom u Fiatu X1/9, on je imao cca130 kg. I vozio je 130km/h. Po noći. Auto je iskrio na sve strane! Strugao je Klaićevom ko da smo na tračnicama...
Ali NOVA KLAIĆEVA, to će biti gušt! Pogotovo po noći...i onda peri desno...

Black Knight_
17-11-2002, 18:12
Vidio sam ju jednom krajickom oka. Ne znam cija je, cuo sam da je rega AF, moja je AH. I cuo sam da ima 4 sarafa na felgi sto ce reci da nije turbo. :)

INTCP
17-11-2002, 19:38
Uaaaa jel ti sad lakše. Nema toga koji će te nadmašit. Još uvjek si glavni u kvartu. :smile06:

Cupra T
17-11-2002, 20:59
Vidio sam tu calibru vec par puta na Melesnici (malo nize od birca Philadelphia). Jako je slicna Blackievoj (samo nema zatamnjene sajbe).

Black Knight_
18-11-2002, 09:27
INTCP, e, bas tak! :)

alfa099
18-11-2002, 09:32
...meni se baš učinilo da ima zatamnjene šajbe...stalno se muva oko jaruna...mislim da nije turbo... ;)

Black Knight_
18-11-2002, 09:57
Ja isto, dok mi je auto bio u voznom stanju sam cesto bio na jarunu i jos cesce na malesnici.

Driver
18-11-2002, 13:08
Ha ja sam sa svojim mercedesom gotovo probio kadeta i unistio audi jaje. A meni nikad nista. Prva popravka oko 300 eura a druga oko 600eura. Ma od sada vozim samo mecedese i jeep ove, jer sam tako najsigurniji, a nijednom nisam bio kriv. :smile06:

Black Knight_
18-11-2002, 13:17
ja sam sletio s kadettom u potok koji je imao obale 5 metara visoke pa je samo boja na branicima popucala i auspuh :)