PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jeste li kad ušli u fizički konflikt u prometu?



DKW
06-11-2002, 01:42
... jel kad bilo: "Ajde, izađi, majmune"..." ..."ma kome ti"

i slični "Balkanische spezialitäten"

600
06-11-2002, 01:45
Kae DKW nesanica ili neš drugo?

DKW odl
06-11-2002, 01:50
Ma ne, ona tema "pitanje za alfiste" me je ponukala... ali ima nas još manijaka trenutno : Hondo, Lancer, Zender se javio na kratko, sve se lagano pretvara u "Schwarzwald Klinik"...

600
06-11-2002, 01:52
Šta ćeš kad brojanje ovaca ne pali!

600
06-11-2002, 01:54
Ja se nisam nikad u prometu fizički obračunao, ali zato verbalnih obračuna nije nikad usfalilo. :))

VR6
06-11-2002, 01:56
Nek proba s ovom...

http://www25.brinkster.com/bhcool/kozica.gif

DKW_
06-11-2002, 02:00
Meni se to neda.... Rastao sam u relativno mirnom kvartu, pa nam argumenti šakama nisu bili predmetom "ulične škole"

Obično su najjadniji ti koji rješavaju probleme šakama... a mi cvikeraši uvijek na kraju dobacimo nešto dalje...
;) :)) ;)

dkw_
06-11-2002, 02:01
vr, ne radi ti ta tvoja slika...

VR6
06-11-2002, 02:04
A vidim, moras na properties pa u novom otvoriti...

dkw_
06-11-2002, 02:08
bilo je nekidan u jutarnjem da je frajer negdje natezo koze...

neviđeno...

alfist_zg odlog.
06-11-2002, 10:46
mali nocni razgovori hehe..

ne,nisam konfliktan tip i prezirem te agresivce, ali to u prometu mi je pogotovo nesto naj ali naj jadnije , potuci se zbog parkinga ili tako nesto...to mi se stvarno gadi.

takve stvari su najjasniji odraz onoga sto mi se najvise gadi u ovom drustvu.

fuj...(nema smajlica koji bljuje da ga stavim)

Girrari
06-11-2002, 11:09
Nikad nisam imao takvih iskustava; bilo je blizu, ali se granica nije prešla (naravno, nisam bio začetnik konflikta).


A najbolje iskustvo... prije cca. mj. dana pokupim tipa u Marei u gepek. Naravno, ja kriv. Ispričavam se tipu, nisam htio, sorry, ovo-ono; a kad ono tip meni, me nemoj se bedirat, desi se... I još mi pokazuje neko novo pojačalo kaj si je ugradio dok čekamo muriju, i cigarete mi je dao... ma milina!

594 krešo ah
06-11-2002, 11:16
nisam imao nikakvih prijetnji osim kad živčani pojedinci mašu rukama, trube ili psuju ako npr. nisam krenio u tisućinki sekunde nakon što se upalilo zeleno.

Puntolino_
06-11-2002, 12:49
Balkane balkane...

Prije ili kasnije ćemo se morati naučiti kulturi jer će nas na to natjerati europska zajednica, ako ćemo htjeti biti njezin član.

A do onda ko j... europu, ke mali oš batina a, oš kupit ciglu...

Fresh
06-11-2002, 13:27
Točno krešo, na žuto se treba krenut, kakvo čekanje zelenog. Najbolja mi je fora kad tipu potrubim da krene a onda vidim po njegovim pokretima
1. pogled u retrovizor da vidi tko trubi
2. pogled prema semaforu da skuži da je zeleno
3. gibanje cijelog tijela iz kojeg je vidljivo da stišće kuplung i ubacuje u brzinu
4. napokon kreće puževom brzinom...

Još nisam imao fizičkih okršaja, ali verbalnih i rukama i izrazima lica ima napretek.

skodlak
06-11-2002, 13:37
DKW, idi na properties i dobices ovaj url:

http://www25.brinkster.com/bhcool/kozica.gif

to ti je slika

skodlak_rajvosa
06-11-2002, 13:41
a sto se teme tice, ja ono cisto sarajevski opalim:
- dabogda ti zena kupila jastuk za invalidska kolica!!!!!!! ili:
- ××××× ti sve usta (da oproste mladji na izrazu)
i odem.
Najgori su taksisti, oni jednostavno nikog ne jebu ni 5 posto.
samo se uvali........ a ja onda legnem na sirenu....:) :smile09:

Black Knight_
06-11-2002, 15:33
iza mog sica stoji spremna bejzbol palica
:smile07:

mike1
06-11-2002, 16:04
e, nisam, ali nije da mi nije došlo na pamet svašta... ostaje na nivou sočnog rječnika. Naročito me vesele oni kreteni koji namjerno daju gas da te zajebu kad se hoćeš sa sporedne, priključne trake ubaciti. Normalno voziš, ubrzavaš da uloviš tempo s ostalima, daš žmigu i ušao bi, jer ima dovoljno mjesta, pod pretpostavkom da drugi, nadolazeći u traci ne ubrzava. No, naravno, on (ili ona) u ego-tripu (po onoj "e-baš-nećeš") tebe nema namjeru pustit (ili ne-daj-Bože da se makne u lijevu traku, pa ti oslobodi put) pa ubrzava, a ti koči, usporavaj, stvaraj kolonu iza sebe, stani, i ××××××. Tada poludim. Tad bi ga/ju puknuo. Naravno, to ne činim. Ostaje sve unutar akustike auta...

Black Knight_
06-11-2002, 16:22
E, tu je jedna od ljepota 205 konja - nikad ne dajem zmigavce i ne molim ekipu da me pusti osim ako je kolona nabijena i svi stoje

A kad sam u situaciji koju si ti opisao ja isto obicno ne pustim tipa da uleti ispred mene ako ce mi smetat, ako je kolona onda pustim tip, ali ako nije kolona onda ga ne pustim nego dam gas, ali imam dovoljno jak auto tako da moje "nepustanje" jako kratko traje i ja se potrudim da sto krace traje :)

Inace vec sam rekao da NIKAD nisam nikom niti potrubio niti dao do znanja ikako da su me njegovi glupi postupci nazivcirali. Svako grijesi, a ako je netko bahat nek uziva kolko moze, ja cu sigurno stic prije njega :)

mike1
06-11-2002, 16:51
BK, moji primjeri su situacije kada je gužva. Naravno, kad je prazno, onda ti niti ne smeta da se priključiš.
Ipak, čini mi se da tendiraš biti od onih čije ponašanje baš ne veseli ostala vozila. Juri ti koliko hoćeš i frči, ali nemoj da drugi, koji ne izazivaju i koji se naravno ne vuku kao trapavi gmazovi, trpe zbog toga, tj. da moraju naglo kočit, ušokirat se i sl.

Black Knight_
06-11-2002, 18:37
nitko zbog mene nije naglo zakocio jos, ali sokirali se vjerovatno jesu. ja se vozim brzo ali uvijek gledam da ne smetam ljudima. i uvijek gledam da oni ne moraju pazit na mene, ne volim kad moja ili necija sudbina ovisi o tome da li ce netko shvatit sta ja zelim ili ne.

zato kod prestrojavanja ja uvijek trazim rupu i lijepo uletim u nju dok se ovaj ni ne snadje, bez zmigavca bez icega, naravno, ako je rupa premala a ja se bas moram prestrojit onda lijepo pitam sa zmigavcem, ali stvarno rijetko, vise cak volim ostat u krivoj traci i otic krivim putem ili nesto.

preferiram da se i ljudi oko mene tako voze umjesto da stalno daju zmigavce. ti prolazis pored tipa i on da zmigavac i kak bi sad ja trebo znat jel on mene vidio i samo dao zmigavac jer misli skrenut poslije mene ili ce se jednostavno zabit u mene. treba mijenjat zakon :)

ozujsko
06-11-2002, 18:42
cika DKW drago mi je da te moja tema navela i nije ti dala da spavas... :)

hehe, nikad nisam imao nekih fizickih obracuna s nekim, osim sto svako malo u sebi ljudima nabrojim citavu porodicu, povezivajuci ih sa spolnih organima...
ako hocete mogu navesti tisuce psovki, ali za to treba novu temu otvoriti...

inace sam po prirodi prost, usto moj nick vam govori da cesto i pijem (naravno, ne dok vozim ko blek), ali pijan sam redovito... pusenje me toliko ne zanima...

samo bi htio cut jel ima tu clan zenskog spola da ubija muskarce psovkama ili sakama ??????? :)) :))

594 krešo ah
06-11-2002, 19:27
fresh, ti si meni sigurno trubio iza leđa jer nisam krenuo odmah na žuto.polako, kuda ti se žuri mogu ja i brže za koju stotinku ako ti to nešto znači, nemojmo biti nervozni i to je loše za sigurnost prometa.

Girrari
06-11-2002, 19:31
"preferiram da se i ljudi oko mene tako voze umjesto da stalno daju zmigavce. ti prolazis pored tipa i on da zmigavac i kak bi sad ja trebo znat jel on mene vidio i samo dao zmigavac jer misli skrenut poslije mene ili ce se jednostavno zabit u mene. treba mijenjat zakon"

Majke ti, pa ovo nije normalno... sad bi po Črnom i žmigavce trebalo zabranit. Dakle, zapamtite, žmigavci kod prestrojavanja su štetni i bolje ih je ne koristiti; zato jer kada ih koristite auti oko vas zapravo ne znaju kaj vi namjeravate... :smile08:

600
06-11-2002, 19:44
Ljudi dakle pajser u ruke i deri po žmigavcima dok sve žaruljice ne prasnu!

I da vas nisam vidio da žmigate!

:))

mike1
06-11-2002, 19:46
BK, "i uvijek gledam da oni ne moraju pazit na mene, ne volim kad moja ili necija sudbina ovisi o tome da li ce netko shvatit sta ja zelim ili ne."
ovo poštujem. to je i moj princip.
U načelu ne razmišljamo mnogo različito.

No, ono što napisah ponukano je i relativno nedavnim iskustvom kad sam gledao ×××××× tvrdoglave kak su se puknuli ispred mene. Bilo je to navečer, Držićeva, smjer jug, pa skretanje na "autoput" tj. Ljubljansku, smjer zapad. Ona traka za spajanje na Ljubljanskoj (slavonskoj) vozim i sustignem nekog fiata ispred, on kreće (bez žmige!) da hoće lijevo, u retrovizoru vidim više pari svjetala u obje trake, iza mene isto auto. Kreten (moram tako reći) ispred mene silom hoće skrenuti lijevo (naravno nema prednost),unatoč što je frajer u desnoj traci Slavonske bio na gasu i namjerno ga ne pušta. Na kraju taj kaj ga nije puštal je morao naglo kočit, jer ovaj ispred mene nije htio odustati, a nema gasa, nema ničeg da bi bezbolno prošao. Ja sam usporio jer vidim, nemam kud. Ovaj ispred mene je naglo kočio da se ne zabije u branik, gdje mu traka nestaje i na pola prelazi traku, a onaj kaj ga prvo nije htio pustit, pa ipak naglo počeo kočit (objektivno nije po mojoj procjeni bilo nužno-mogao je zaobić u lijevoj traci jer nije imao paralelno auto) dobio je po repu od trećeg, kaj je bil odmah iza njega i isto bio na gasu. Taj treći je zapravo najviše najebal jer ga je pokušao izbjeći, no okrznuo ga je u stražnji lijevi dio i lijepo si izderao desni bok. Odmah iza dolazi četvrti i kad shvaća kaj je (isto bio na gasu) koči naglo, no ne uspijeva stat i naguzi onog prvog (kaj je već dobil u lijevi dio stražnjeg branika).
Zapravo mi je sve bilo jako smiješno, desilo se u dvije-tri sekunde. Čisti dokaz kak se inaćenje i silovanje prednosti (po onoj "narodnoj" neš' ti mene..)može skupo naplatit. Doduše, ovaj jedan je prošao lišo. Ozlijeđen ipak na sreću nije nitko bio.

Fresh
07-11-2002, 08:42
Ne brini ''krešo'' ne trubim ja ljudima čim se upali žuto, pričekam ja i zeleno, ali ako i onda ne krene, malo ga podsjetim šta znači zeleno svjetlo na semaforu.

Naravno, popizdim kad vidim da tip razgovara na mobitel pa onda vozi u prvoj 50 m jer nema treću ruku da promijeni brzinu.

A najbolji primjeri kakao kažete silovanja pri ubacivanju su mi situacije na rotoru u Remetincu. Npr. tip uđe na unutrašnju traku i sad bi na sljedećem izlazu izašao van, ali gužva je i šta on radi:
- ne napravi još jedan krug pa se u njemu prestroji na vanjsku traku iz koje može izaći, nego zaustavi cijeli promet, maše rukama i nogama i na silu siječe dvije trake jer bi se gospodin/gospođa htjeli isključiti iz rotora.

CLIO SPORT
07-11-2002, 09:03
eto...do sada je bilo par sitnijih konflikata;

NPR. u king crossu ja vidim da kokosh izlazi i lijepo dam zmigavac, kokosh izadje na krivu stranu (umjesto u rikverc desno, ona izadje u rikverc lijevo sto je zabranjeni smjer) a majstor (cca 40g sa jos 3 ljudi) u Polo Classic udje prije mene a vidio je da lijepo cekam vec pol minute!? i ja lijepo izaso van i potpuno smireno lijepo zamolio tipa da spusti prozor i lijepo mu rekao da nisam bas siguran da ce naci auto u ovakvom stanju kad se vrati!!!! da bi kreten izaso van i poceo se derat da mi je zapamtio registraciju (na sto sam ja odgovorio da sam mu zapamtio mamu), uso u auto i lagano u koloni krenuo i kreten je poceo trcat zamnom (e to je bio smijeh)!!! a frend koji je bio samnom (inace luuuuuud tip) je htio nabit mene zato jer mu ja nisam dao da nabije tog tipa!!! prestrasno

a ja popizdim (sada vise ne jer sam se vec navikao) na vozace i kokoshi u C3!!!!!! pa to je milina voziti se iza njih, oni su kao nekakve slobodne duse,umjetnici,filozofi......a tako se i voze!!!

Black Knight_
07-11-2002, 09:47
Girrari nemoj se pravit pametan. Sta ti pomislis kad tip kojem si ti u mrtvom kutu da zmigavac u tvom smjeru? Ili kad prolazis u desnoj traci pored tipa u lijevoj malo brze i on taman prije nego sto ga trebas proc upali desni zmigavac? Nek priceka da ga prodjes pa nek onda da zmigavac.

Pravilno prestrojavanje mora biti izvedeno tako da nijedan auto zbog tebe ne smije prikocit. Znaci ako se pravilno prestrojavas auti iza tebe to uopce nece osjetit i tvoj zmigavac im nista ne znaci jer ti tako i tako ne smijes svojim prestrojavanjem i na koji nacin njima uzet prednost.
Ako stvarno nemas mjesta da se prestrojis tj. kolona je onda upalis zmigavac i to u biranom trenutnku i zmigavcem pitas da ti naprave mjesta tj. da te puste.

Ne vidim ni razlog zasto bi recimo kad si u traci iz koje mozes ici samo desno dao zmigavac za desno.

Jos jedna situacija kad treba dat zmigavac: Vozis se po glavnoj i mislis skrenut desno a u toj ulici desno auto ceka da izadje na glavnu, onda lijepo das zmigavac i usporis da covjek lijepo vidi da moze izac jer ti skreces desno.

Naravno, zmigavac trebas dati kad naocigled bezrazlozno usporavas da bi skrenuo u neku sporednu ako su iza tebe auti, pogotovo ako skreces lijevo, da im objasnis zasto kocis i da ih upozoris da te ne zaobilaze s te strane


Zmigavac bi trebo sluzit samo da njime nesto pitas ili da objasnis ljudima zasto usporavas.


Zmigavci kod prestrojavanja su cista glupost. Pravilno bi ti prvo trebo dat zmigavac i tek onda pocet gledat jel mozes se prestrojit. Prije nego sto se prestrojis moras se vozit sa zmigavcem par sekundi. To ionako nitko ne radi nego samo cimnu volanom i usput upale zmigavac. I zato sto se svi tako voze se ja uplasim kad netko "pravilno" daje zmigavac dok ja prolazim pored njega.

Girrari
07-11-2002, 12:52
Ja se na pravim pametan, ja jesam pametan! :))


E sad... kada prolazim pokraj nekog u susjednoj traci i taj pali žmigavac, molim Boga da me skužio. Isto toliko koliko molim Boga da me skužio bilo tko pokraj koga prolazim jer i netko tko nije upalio žmigavac, a takvih ima napretek, može se počet gurat jer me nije skužio. Dakle, to nema nikakve veze. Stoga, radije neka on upali žmigavac, pa da eventualno mogu pretpostaviti da me nije skužio i biti na oprezu, nego da mi se samo u jednom trenutku prehiti u moju traku bez upozorenja, a onda kud koji mili moji...

Iz svega navedenog da se zaključiti ne samo da ti je teorija, u najblažu ruku, na klimavim nogama već da ti prometna logika i kultura idu teže nago meni logaritamske jednađbe (a vjeruj da mi zaista ne idu).
Kada se prestrojavam uvijek dajem žmigavac osim ako na 500 metara nema auta oko mene. Ne dajem ga zato da bi se ovaj do mene usr'o već kako bi onom iza njega objasnio svoje namjere da se uguzim u rupu između njega i ovog do mene (kada taj prođe, naravno).



Ostalo kaj si rekao stoji s izuzetkom da kada iz sporedne skrećem desno u glavnu ne ××××× 0.5% one koji daju žmigavac da skreću desno u "moju" ulicu. Toliko mi se puta desilo da takvi jednostavno produže ravno, a žmigavac drže iz ni njima poznatog razloga. Nemoj krivo shvatiti da je zato ne dajem žmigavac kad negdje skrećem.

Fresh
07-11-2002, 13:06
Ima jedna situacija sa žmigavcem koja poždere i živce i oči. Zašto oči ?

Noć je. Stanem iza nekoga tko stoji na semaforu u traci za skretanje i njegov žmigavac radi i radi. Sigurno ste se našli u takvoj situaciji. Još pogotovo na automobilima koji imaju stražnja svjetla podignuta (punto, corsa, atos...)

Pa to je kao da mi netko sa reflektorom blenda u oči.

Kad se ja po noći zaustavim npr. na Vukovarskoj da skrećem u Držićevu prema sjeveru, držim upaljen žmigavac dok prvo vozilo ne stane iza mene, onda ga ugasim i ponovo upalim kad krenem.

Čak i ako stojim na uzbrdici npr. Miramarska rađe povučem ručnu nego da sa tri štop svjetla obasjavam vozača koji stoji iza mene.

Primjetio sam da Mercedesi imaju užasno jaka stražnja svjetla (žmigavce i stop lampe). Popizdim kad stojim iza njih u prije navedenim situacijama.

Black Knight_
07-11-2002, 17:08
Ja imam radikalne teorije. Ova sa zmigavcima vrijedi samo uz jos neke druge.

Zmigavce treba koristit kad zelis nekom nesto reci ili pitat. Sta meni zeli reci covjek koji da zmigavac dok ja prolazim pored njega u mrtvom kutu? "Zabit cu se u te!" - eto sta mi zeli rec.

Girrari
07-11-2002, 20:28
Ne želi ništa reći tebi već onom iza tebe.

I ponavljam bolje da on upali žmigavac, pa da se pripremim za eventualno ×××××× nego da mi samo sune na mene kao što bi to ti učinio.

Kao što rekoh teorija ti je u kurcu i bolje bi bilo da je nisi ni izlagao jer si samo dokazao da si isfrustrirani klinac koji isfurava naku idiotsku šprehu, a nema ni 10 somova pod guzicom! To si i pokazao kretenarijom na Klaićevoj cesti. Samo se nepodojeni balavac može toliko jurcati u skoro samom centru grada. Samo jedna riječ-budalo. A da si mi u tim svojim manevrima, ne do Bog, sestricu pokupio već bi istu večer pobro metak.

Calibra Zender
07-11-2002, 21:02
Black, ove tvoje teorije o korištenju žmigavaca su u najmanju ruku smiješne.