PDA

Pogledaj cijelu verziju : Venturi?



M1
05-11-2002, 21:59
Zna li ko proizvodi li Venturi vise automobile,na njihovoj stranici nema nista o trenutnim modelima,vec samo ona studija roadstera Fetish?Vidio sam u Francuskoj jednog,i to cabrioleta.Jako ljep autic :)

ozujsko
05-11-2002, 22:07
sad za proizvodnju ne znam, nema ih u javosti u zadnje vrijeme... a cuj mozda i kod se pojavi ovak nesto :http://weaky.free.fr/images/fiches/@coeur/Venturi_Fetish.jpg

DKW
05-11-2002, 23:19
A sada scena kao iz dječjih filmova:

Sjate se djeca oko starog, bradatog DKW-a, koji sjedi u malenoj, drvenoj, trošnoj kućici, vani fijuče vjetar, već miriše na snijeg, a stari DKW baš zaklapa jednu od svojih "prašnjavih knjiga", kako se to slikovito izrazio jedan od bistrije, ali zločestije djece...
Djeca se stjatila i pitaju starog DKW-a:
"DekaVe, šta je Venturi i otkud sad on?"
A DKW podigne jednu obrvu, pripali lulu, i pogleda u daljinu kroz one dugačke obrve:

"E, djeco, Venturi su vam osnovala skupina francuskih entuzijasta početkom osamdesetih kojima su francuske sportske firme kao Alpine ili Matra bile anemične i ne dovoljno brijačke. Firma se zapravo zove MVS: Manufacture de Voitures de Sport."

Kako su neka djeca već pozaspala, stari djeda DKW ubrza priču:

"Venturi 210, 260 i venturi Atlantique bili su modeli kroz osamdesete i devedesete, proizvedeni u vrlo malim serijama, bili su skupi, ali nisu loše izgledali... Venturi Fethish sa pariškog salona 2002 zadnjni je izdnak frme koja tavori tek toliko da bi par bogataša kupilo tu egzotiku..."

Vani je već počeo padati snijeg, a samo tri bistre glavice su ostale budne. "Hajde, djeco, na spavanje, upalite fenjere, vani je mrak"...

Lancer
06-11-2002, 00:15
..hahaha DKW...e prijatelju stvarno si me iznenadio..zbilja si simpatičan, šaljiv i fin pojedinac...malo mi je hladno pri srcu, što sam te onako napao, ali znaj da tebi i tvojoj familiji želim sve najbolje...eto ja neznam toliko kao ti...sjećam se samo jednog starog testa u Auto-Klubu gdje su Venturi Atlanthique (valjda sam ga dobro sročio ovako napamet)i Porshe 911 Carerra odmjeravali snage...mislim da se tekst zvao, nešto kao trkači za svaki dan, što se mislilo na praktičnost i upotrebljivost unatoč ekstremnim performansama....ispravi me ako griješim ali taj atlantik je koristio Renaultov turbo motor potpomognut turbinom i istiskivao negdje oko 270 i nešto konjina....pohvalili su mu kvalitetu i rekli da ga može voziti svaka kućanica.

DKW
06-11-2002, 00:23
Evo, ja sam isto za digitalnu lulu mira...

"Pleh književnost" - tako će se zvati "pravac automobilske književnosti koji je nastao na stranicama Vidi Foruma početkom 21. stoljeća" - kako će poučavati profesori književnosti u 22. stoljeću....

Venturi Atlantique... 1996. godište, napravljeno ih je samo 250... 60.000 funti je bila cijena, V6, 2975 ccm, 5.2 sekundi do 100, toliko znam ovako "s nogu"... Dobro izgleda, malo su pokupili od Lotusa Esprita (Giugiaro)

Lancer
06-11-2002, 00:25
..a sad ozbiljno:

Venturi S.A. smještena na adresi: Route du Bac du Pellerin 44220 Coueron, tek je dolaskom tajlandskog investitora Nakarina Benza stabilizirana i vraćena na pravi put, odnosno sigurni bankrot.

Paleta modela je još od 1996 zbog financijskih razloga ogranićena na dva modela: Atlantique 300 - Renault V6 twin turbo - 310 KS....i 400 GT isti motor 408 KS. Atlantique se nudi i sa ZF-ovom četverostupanjskom automatikom i V6 motorom u atmosferskoj inačici - 200 KS.

Njemački zasupnik tvrtke je Elia Hiltmannsdorf, a cijene su

Atlantique 300 - oko 80 000 Eura
automatic - oko 70 000 Eura
GT - oko 130 000 Eura

....×××× me olovo al se natipkah...

bullit
06-11-2002, 10:46
400-ka GT je bila guba,vec sam mislio da se necete sjetiti. Ona super plava boja, zadnji spojler a la F40 i preko 400ks...