PDA

Pogledaj cijelu verziju : aktivni sub??!!??



nik7
04-11-2002, 22:27
interesira me je li ok to?

za prosjecnog korisnika koji želi malo basa iz gepeka, s obzirom da mi je to i prakticnije za odspojit kad mi treba mjesta u prtljazniku!
vidio sam u metrou clarion akt. sub za nekih soma kunica, a u tenhnomaxu magnatovu tubu za nekih 8ookn!
sto vi mislite jeli to ok tuče za prosjecnog i nezahtjevnog audiofila? :smile11:

sepra
05-11-2002, 00:08
Svakako, ukoliko stvarno nemaš prostora za ugurati neki manji sub, aktivac će zadovoljiti tvoje prohtjeve.

Fresh
05-11-2002, 08:20
Čekaj malo, preopoznao sam se u ''nik7''. Ali kad sam došao ugrađivat SUB kod Kenwood-a nitko mi nije spomenuo aktivni SUB. Nego sad lijepo vozikam kutiju veličine kofera u gepeku. I nju mogu odspojiti, ali dok je nutra poždere dosta prostora.

Objasni malo taj aktivni SUB, kolike su mu dimenzije i je li cijena koju si naveo sa pojačalom ili bez.

sepra
05-11-2002, 09:02
Svaki aktivni sub koji imalo vrijedi nije malen ali je praktičniji i "uredniji" jer kad ga izvadiš ostaju samo dvije žičice a kod kutije negdje mora biti i pojačalo koje je najčešće pored njega u gepeku. Većini ljudi koja za sebe voli reći da su auto hi-fi entuzijasti ne žele ni čuti za aktivni sub, što ja mislim da nije u redu jer on će sasvim OK zadovoljiti neke potrebe za praćenjem zvučnika i basom.

Fresh
05-11-2002, 09:38
Drugim rječima Sepra, kod aktivnog SUB ti ne treba pojačalo ili je ono ukomponirano u SUB?

Na koji način se ta tuba pričvrsti u gepeku i kolikih je cca dimenzija.

Nexx
05-11-2002, 11:18
Dečki, jel' tko ima taj aktivni Clarionov sub? Model je SRV202, 20 cm zvučnik, 120w muzičke, kompresiona kutija, dimenzije 26*26*47 cm. Kako to u stvarnosti zvuči? Mislim, vidio sam ga u Metrou, a tamo se ne može isprobati.

mentor odlog.
05-11-2002, 12:56
Mislim da aktivni sub nije dobro riješenje. Ukoliko ti treba gepek moraš odspojiti više kablova(napajanje, kablovi iz tunera). Ako je pojačalo odvojeno uglaviš ga negdje gdje ne smeta i imaš puno manje posla kod vađenja kutije. Da ne spominjem razliku u zvuku.

S16
05-11-2002, 13:54
Ako ima imalo audiofila u tebi, nećeš uze akt. sub. Za te novce možeš dobit klasično rješenje. U chipoteci kupi Monacor-ov sub od 25 ili 30 cm., za cca 200-300kn. Onda sam napravi kutiju (evo ti link) :URL=http://www.geocities.com/zvuk_u_autu:zvuk_u_autu:/URL:
, a nakon toga kupi neko 2/1 kanalno pojačalo (bilo koje, najjeftinije ili malo skuplje od toga) i u mono mostu spoji sub-kutiju. Kabele kupi bilo di.

mentor odlog.
05-11-2002, 14:46
Čak i da ti se neda radit kutija drugi će ti je odlično napravit za uvrh glave 300 kn(ja nisam našao skuplje).

nik7
05-11-2002, 19:57
nitko mi nije odgovorio zasto taj aktivni sub ne valja!
moze mi netko to malo detaljnije objasniti???

miro_
05-11-2002, 19:59
aktivni sub ima u sebi integrirano pojacalo

S16
05-11-2002, 20:01
Ne valja jer je integrirano rješenje (siti se samo neuspjelog pokušaja videa i televizije u jednom kučištu). Javlja se šum kod lošijih verzija, pojačalo nije najveće kvalitete.

Nexx
08-11-2002, 09:04
Dajte dečki, ni vrag da nitko nije imao ili čuo kako radi aktivni sub? Ma stvar je ovakva - imam elipse na polici, a fali mi basa. Poseban sub i pojačalo su oko 2000 kn, a aktivni sub (Clarion u Metrou) 1000kn. Tam se nemre isprobat tak da je to fakat u banani. Netko kaže da je preslab da prati(da se čuje i osjeti)elipse, u odnosu na ono što mi one već daju. Glupo mi je to kupit' bez slušanja, pa da se ispostavi da niš ne vrijedi. A ako je stvar OK, glupo mi je davat 1000 kuna više za istu stvar.

mentor odlog.
08-11-2002, 10:32
Magnatovo pojačalo(2 kanala), kutija i 25 cm zvučnik 1500 kn(novo u dućanu). Puno bolje nego aktivni sub za 1000 kn.

Fresh
08-11-2002, 10:37
Što se tiče cijena mogu ti reći iz osobnog iskustva.

Prije godinu dana sam u KR-electronic ugradio pojačalo ''Lanzar'' (300 W) i SUB ''Pyle'' za 1600 kn.

Najjeftinija varijanta je koštala cca 1300 kn.

skodlak
08-11-2002, 10:44
E ljudi nasao sam Clarion pojacalo 4 kanala sve zajedno 320wat, za 150 eura. Je li to dobra cijena?

Dr. Strangelove
08-11-2002, 10:59
...ljudi moram priznat da sam laik u vezi mjuze.. ali kak funkcionira taj sub bez skretnice... ne kužim kak pojačalo baca signal iz kazića i CD-a na sub... a da pritom ne razdjeljuje niske od visokih frekvencija...

Nexx
08-11-2002, 11:17
Gle, to ti je ovak'... Signal sa CD-a ili kazića dolazi na pojačalo na 2 načina - stereo chinch kablom (low power input- neki kazići ga nemaju) ili direkt sa zvučničkih izlaza (high power input - neka pojačala ga nemaju). Pojačalo i subwoofer mogu biti zasebne komponente ili u istom kučištu(aktivni sub). Na pojačalu postoji filter signala (linearni ili skokoviti) koji određuje širinu frekventnog pojasa koji se onda pojačava i šalje na sub. Kod odvojenih komponenti moraš pazit' da ti se poklapaju jačina izlazne snage pojačala i maksimalna dozvoljena ulazna snaga na subwooferu, a kod aktivnih sub-ova ti je već sve proračunato (veličina kutije u odnosu na tip zvučnika i odnos snage pojačalo-zvučnik). Jasnije?

Dr. Strangelove
08-11-2002, 12:51
.. daj mi još samo reci koja je razlika između filtera signala i skretnice?

Nexx
08-11-2002, 13:28
Ovak'...skretnica je elektronički uređaj na čiji ulaz dovedeš ulazni signal širokog frekvencijskog pojasa (npr. 20Hz - 20000Hz), te ga onda uz pomoć elektroničkih elemenata u skretnici (kondenzatori i zavojnice)dijeliš na npr. 3 dijela. Svaki od njih ima svoj frekvencijski pojas 1. 20Hz-200Hz (duboki tonovi - subwoofer), 2. 200Hz-5000Hz (srednji tonovi), 3. 5000Hz-20000Hz (visoki tonovi). Pa ti ispada da na skretnici imaš 1 ulaz i npr. 3 izlaza za 3 zvučnika. A filter ti je u biti jako slična stvar, samo što je na večini pojačala već ugrađen kao linearan element. Recimo da ti subwoofer izlaz sa skretnice daje signal od 20Hz do 200Hz, a ti želiš 20Hz do 80Hz. E, pa onda na filteru odrediš najvišu frekvenciju što želiš da ti ide u pojačalo tj. 80Hz. Ovo ti je jednostavno pojašnjenje stvari koja se da izvesti na više načina. Nadam se da sam ti pomogao.

Dr. Strangelove
08-11-2002, 15:22
..hvala Nexx.. u principu si mi sve objasnio.. mjuza u autu mi je uvijek bila malo maglovita... tek odnedavno sam se počeo malo više interesirat...

saxodizl
09-11-2002, 19:12
jeli imao tko od vas aktivni sub u autu i prica o vlastitim iskustvima?
jer me bas interesira jel tko vidio/cuo uzivo? kako vam se čini sub/akt :smile11:

Dac
10-11-2002, 16:24
ja zapravo ne razumijem prednosti aktivca... svejedno trebaš povlačiti sve kablove i nemaš mogućnost izbora komponenti - uzmeš ga i to je tak,ako ti nešto ne paše sve moraš mijenjati,nema nadogradnje, fleksibilnosti...
i ako ti zatreba prostora u prtljažniku imaš više posla oko žičoba. :smile08:

Nexx
11-11-2002, 08:59
Pa ako ne kužiš - probaj odvojeno kupit' pojačalo i sub, tako da pašu jedan sa drugim (snaga, impendancija,...), proračunati i napraviti kutiju za sub (kompresija, free air, bassreflex, bandpass, isobaric, solobaric,...) ugraditi sub u kutiju, montirati pojačalo,... Sve te stvari te ne diraju ako kupiš aktivni sub,osim povlačenja kablova za napajanje koje ionako moraš provuči. A cijena aktivnog sub-a je niža za najmanje 500kn. :)

turbo 2.0i
12-11-2002, 07:33
alpine pojacalo (1400 kuna) kutija od magnata; unutra 2 suba od 300 RMS( 1600 kuna) i da cujes kako ce ti udarati. :)) Barem se cuje kako treba

Nexx
12-11-2002, 16:34
To ti je zajedno 3000kn, za razliku od aktivnog koji je 1000kn. Mala razlika? Radije bi si za ostatak love uzeo alu felge ili ispuh otvoreni filter. Ipak, čovjek je pitao za poboljšanje zvučne slike u autu, a ne za pripremu auta za SPL natjecanje. :)

Nexx
12-11-2002, 16:39
Sorry, ispravak - ispuh i otvoreni filter.

mentor odlog.
12-11-2002, 18:34
Pa ja sam naveo da odvojeno pojačalo i kutiju (sve od magnata) možeš u dućanu dobiti za 1500 kn. Ako kutiju radiš sam i manje a puno je bolja stvar.

Dac
12-11-2002, 19:50
za turbakov prijedlog treba još puuuno više da bi to imalo smisla...
yo,Nexx, nisam ja to tak mislio da "ne vidim",tj. ne kužim... znam ja svu teoriju i praksu,ali ne vidim razloga zašto se ljudi odlučuju za to... meni je to slađe kad sam napravim i iskombiniram.... ali opet,sto ljudi... nekima to znači puno manje :smile07:

GTI FOREVER
12-11-2002, 20:17
Imam CD changer Kenwood kdc-c667 koji nije star ni 6 mjeseci a poceo je da preskace.Nosio sam ga u ovlasteni servis i tamo kazu da je otisla "laserska glava" sta god to znacilo.Zna li neko nesto vise o ovome jer mi ta njihova prica ne stoji.Zamjena ovoga gore spomenutog je 100 eura nakon cega oni nemogu dati garanciju da ce sve biti uredu!!!!!!!!!!!!Zna li neko sta bi jos moglo da bude uzrok?Kako sam mogu ocistiti citac?

Nexx
13-11-2002, 08:24
Gle, Dac - ma i ja se slažem da je originalnost u ovom sportu vrlo važna. Najbolje je kad sam nešto napraviš, nešto čime se možeš ponosit', nešto što nitko nema, a malo košta i čuje se prokleto dobro :)) . Ali, netko ima drugačije kriterije ili možda nema uvjeta za samostalno kemijanje po autu. Teško češ nešto sam napravit' ako moraš pilit' i ×××××rat' po autu popodne ispred zgrade na parkiralištu gdje te sa prozora gledaju zbunjeni susjedi i klinci koji su skužili da imaš nešto vrijedno u autu zbog čega bi se dalo pretrpit' 5 minuta straha, a njima bi baš dobro došlo nešto love. Ja bih bio najsretniji da imam garažu i brdo alata sa kojim si sam mogu sredit' neke stvarčice u autu i isprobati kako složiti muziku na nekoliko načina i za "malo" love ali nemam :( .

Dac
13-11-2002, 09:32
istina,Nexx,istina...

mc
13-11-2002, 12:22
GTI - znam da nije utjeha, ali i moj kompic je imao Kenwood changer koji je zacas poceo preskakati, da bi nakon nekog vremena crknuo totalno. U servisu su mu promijenili laser, platio ga je koliko bi kostalo 3/4 novog changera, a preskaknje je i dalje bila normalna pojava pri svakoj manjoj neravnini.
Ja ga na tvom mjestu ne bi popravljao...

sepra
13-11-2002, 13:44
Zgodno je to kaj sam ja na muziku u auto utukao ogromnu količinu novca i vremena da bi na kraju uglavnom slušao vijesti na normalnoj glasnoći.

Dac
13-11-2002, 13:57
Sepra :)) :)) :))
ja se ne mogu usporediti sa tvojim djelcem,ali mislim da koristim nešto više od 1/2 potencijala.
znači da je moja investicija isplativija od tvoje :smile06:

sepra
13-11-2002, 14:02
Moja nije isplativa nimalo, u biti meni je najbolje bilo vrijeme kombiniranja, planiranja, koji zvučnici, koji subovi, gdje, koliko, kako, kopanje po netu i slične spike. Kada sam sve spojio naglo me pustilo. :smile11:

Vipeer
13-11-2002, 14:54
Pojačalo za prednje zvučnike i visokotonce staviš ispod sjedala suvozača a pojačalo za sub ispod sjedala vozača.kupiš sub koji želiš,daš nekom da ti napravi kutiju,da ju lako možeš odspojiti i to je to.Tako imam ja!Kutija za sub uzima mi cijeli gepek al ju mogu bez beda otkačiti i ponovo stavit! :))

Fresh
13-11-2002, 15:06
Pojačala su ti ispod sica, na koju foru su ti učvršćene žice ako sic mičeš napred nazad i gdje onaj tko sjedi iza stavlja noge.

Ja sam pojačalo stavio uz zadnji blatobran u pretinac koji inače služi za prvu pomoć, lampice itd. a SUB skidam samo kad trebam spustit siceve.

Istina, imam karavan pa i sa SUBom imam dovoljno mjesta u prtljažniku.

Kad mi ga je tip ugrađivao bio je sav hepi jer se nije morao zavlačiti po autu.

Vipeer
13-11-2002, 15:33
Žice sam provukao ispod tepiha auta,izolirao ih, a pojačala su stavljena u kutije od prozirne tvrde plastike.Sve to lijepo izgleda, i nemogu se oštetiti!!!!Kužiš?? :smile08:

Nexx
13-11-2002, 15:41
Ma, nije problem spojit' i odspojit par kablova. Staviš si chinch konektore na signal kablove(tak da ne trebaš stalno šarafit buksne na subwooferu) i stvar je riješena. Mene muči jedna druga stvar - napajanje. Kablovi i osigurač su od 200 kn do xxxx kn (ovisno o snazi pojačala), onaj tko misli imati 2 ili više pojačala sa wooferima koji vuku puno snage treba i kondenzator, jači alternator, akumulator,... Dobro, ja ne mislim ići tako daleko, ali me muči provlačenje kablova od akumulatora u kabinu i uglavljivanje mase na karoseriju u blizini pojačala. Naime - kablovi i osigurači se mogu nabaviti u kompletu gdje je plus kabel oko 5 metara, a minus oko metar dužine. Napajanje je puno zajebana stvar. Ako se ne izvede dobro i kvalitetno (čitaj - mora ju napravit' stručna osoba za neku lovu - obično 100-200kn) može doći do neželjenih problema (loš zvuk ili požar). Tako da ispada da je napajanje i znatna financijska stavka u procesu stavljanja muzike u auto. Na ovoj stranici ima jedan fantastičan tekst koji jako dobro opisuje sve moguće za×××× vezane uz slaganje muzike. Onaj tko ozbiljno razmišlja o slaganju muzike u auto - to mu je obavezno štivo. :smile07:

sepra
13-11-2002, 16:19
To je apsolutna istina, ja imam kondenzator od 1F, dečki koji su sve ugrađivali su mi pričali da je prilično sjebano to ugrađivanje kondića. Ne smiješ spojiti prazan kondenzator i sl. Uglavnom žičarenje je mukotrpan posao i to im je odnijelo najviše vremena. Što se tiče kutije za sub moja je ugrađena i čini cjelinu s umjetnom podnicom u kojoj su pojačala, kondenzator i CD changer, tako i kad trebam mjesta nema pomoći. ××××ga sad si to još mogu dopustit.

Dac
13-11-2002, 19:19
zašto uzeti komplet?
u KR electronicu (il' kak se već piše) imaš na metre i kvadrature koje trebaš.
ja sam uzeo Kickerov 20 mm2 koji košta, ako se dobro sjećam, 27 kn/m. cijena nije tako ni loša. za perverznjake ima i srebrni po 60 kn :))
chinch kablova isto imaš u raznim duljinama raznih proizvođača... nekad davno kupio sam Phonocarov 5 m sa pozlaćenim chinchevima,dupla izolacija za nekih 120 kn... a u setovima uglavnom imaš 8 mm2 napajanje koje je iskreno malko jadna debljina. za 100-tinjak W sin o.k. ali dalje baš i nije (na 5 m dužine)

Nexx
14-11-2002, 08:01
Znači, 120 kn (chinch)kabel plus 4 metra plus žice po 27 kn i metar minusa (valjda isto 27kn), plus kučište osigurača i osigurač (oko 50 kn) i moraš se zajebavat' sa rezanjem žica i spajanjem osigurača ispada oko 300 kn (ak' nije perverzija). Sa druge strane imaš RCF-ov komplet(vjerujem da nije ××××××)za 250 kn. :)

Dac
14-11-2002, 09:43
uh,što je teško malo raditi s cvikcangama i skalpelom...
RCF je poznat po kvaliteti,ali ti ovisi o tome koje snage je/su pojačalo/la.
možeš naći na netu tablice u kojima su izračunate kvadrature kabla ovisno o duljini i snazi. ja imam oko 450W sinusa i za to ako se dobro sjećam predlažu min. 16 mm2. ja sam uzeo 20 za svaki slučaj :))

Nexx
14-11-2002, 14:04
Ideš... to sigurno fino zvuči. A, u koji auto si utrpao 450W sinusa?

Dac
15-11-2002, 07:44
U Themu.
nije to tako glasno da uši bole, više mi je važno da nema iskrivljenja kada se pojača da bude dovoljno. zato nije ništa spojeno na CD, nego sve na pojačala.
dalo bi se još poraditi na subu (premekan bas). nisam baš zadovoljan,ali s obzirom na financije tako će ostati još dulje vrijeme. jedino što mislim poraditi na novoj kutiji,pa ćemo vidjeti. ova je od debele iverice,a to nije to - kupit ću MDF-a pa malo piljugati :))
evo prednosti aktivca - ljudi koji ga kupe ne moraju ovo raditi. jedino bi preporučio svakome da ga prvo nekako isproba.na zapadu je to normalna stvar,ali kod nas očito nije :(
i nemojte šparati 50 kn na kupovini jeftinih kablova. ako kupite one jeftine, tanke chinch kablove za 20 kn imat ćete neugodno zujanje :smile08:
tanko napajanje ne daje pojačalu dovoljno struje pa bas nije ono što bi trebao biti. opet ××××××. za aktivce snage 100-150W sin je dovoljno 8 mm2 koji su najčešće u setovima ;)

Nexx
15-11-2002, 07:58
Pravo zboriš... :) . I ja bih volio čuti kako zvuči aktivni sub. Pa, ako tko ima dotičnu muzičku tvorevinu instaliranu u autu, vodim ga na cugu, samo da čujem kak' to zvuči. ××××ga, i ja se volim zezat' sa alatom i volio bih sam napravit' nekaj svoje, ali osim dobre volje - nemam ništa drugo potrebno za takav poslovni pothvat :)) .

RF
15-11-2002, 22:21
Kakva je to bassreflex kutija?

S16 odlog.
16-11-2002, 19:07
Kutija koja ima 1 ili više otvora na stranicama (kružnih rupa). Daje jači (glasniji) ali neprecizniji bas. Samo za one koji slušaju rap, techno itd...

RF
17-11-2002, 14:11
Jel ima netko iz istre da mi može napravit kutiju za sub alpine od 1500w??HITNO :smile11:

alfa099
17-11-2002, 14:27
Alpine sub od 1500W!?!? Jedna nula previše? ;)

mentor odlog.
18-11-2002, 09:19
Ha ha ha ...
Bitni su kilogrami a ne snaga.

Nexx
18-11-2002, 12:20
A, znate li da sub od 30 cm savršeno paše da ga se uvali u onu žutu plastičnu cijev od plinovoda? Samo se treba zatvoriti stražnja strana (dobar je mediapan od 20 mm kojeg treba zaljepiti sa silikonom i sa strane na svakih 10 cm staviti šaraf) i u nju ugraditi konektore i bass reflex rupu/difuzor. :))

RF
20-11-2002, 14:42
Budalo zar neznaš da postoji takav sub.To je nova generacija subova.malo se bolje informiraj pa onda pametuj o viškovima nula. :smile10:

2.0i turbak
21-11-2002, 08:47
Imas od alpine 38cm sube da vidis kako to roka!!!
Evo u moj auto ce ici tocno 3 pojacala,
oko 2 kondezatora(to ce trebati biti dosta)4 suba sve od magnata, imam mp3 radio kenwood z828mp,sada tip u Novom Marofu mi radi kutiju(kutija ce kostati oko 200 kuna)i oko 4 16 ili 20 :))

Nexx
21-11-2002, 09:19
A cijena će ti bit' prava sitnica, a? Koliko predviđaš pljunut' love za tu igrariju?

sepra
21-11-2002, 10:34
Ništa, to je posudio u videoteci.

2.0i turbak
22-11-2002, 02:21
mislim pljuniti oko 20000kuna, ako ne i vise :))

Nexx
22-11-2002, 08:26
A, u koji auto, ak' se smije znat'? To je fakat puno love. Nadam se da ti auto ima jako dobar sustav zaštite. Ali, 200000 kn za Magnat!? Ja ne znam nikoga da si za toliko love slaže muziku od firme koja je u nižoj klasi. Ne ljuti se zbog klasifikacije Magnata u nižu klasu, ali tu spadaju i Sony, MacAudio, Kenwood, JVC,... Daj si za tu lovu radije složi nešto od RF-a ili Kicker-a (snaga)ili Focal-a (kvaliteta zvuka). Moj frend u autu ima dobar (ne vrhunski)head unit, prednji sistem (16' i visoki), u prtljažniku mono pojačalo, kondenzator i woofer. To sve košta ispod 15000 kn i sa time je u svojoj klasi (do 300W) prvak Hrvatske u sound quality-u.

Dac
22-11-2002, 08:34
ma Nexx,fulao si poantu: bitno je da se prozori na kućama tresu kad je cruising ;)

Dac
22-11-2002, 08:35
:smile08:

Dac
22-11-2002, 08:45
što je previše,previše je....
to gorenevedeno može biti za 2 namjene: kurčenje ili db drag.
za sve ostalo je previše,a glazba se ne sastoji samo od basa. gdje ti je ostatak ozvučenja? ostalo ide na taj Kenwood 4x(navodnih,recimo)50W ???

takvo nešto sam imao prilike čuti kod jednog frenda: Kicker sub 30 cm, Lanzar pojačalo na subu,i Lanzar prednji i zadnji compo na Kenwood (nebitno) CD-u. rezultat? kakofonija. Bas drma kvalitetno,samo fali ostatak spektra.
Uzalud vam trud svirači :smile06:

Nexx
22-11-2002, 09:10
:)) . Gle, čovjek kaže da planira 3 pojačala, 2 kond., 4 sub-a i četiri 16' ili 20'. Pretpostavljam da svako pojačalo tjera 2 sub-a i ima pripadajuči kondenzator, a da treće (četverokanalno) pojačalo tjera četiri 16' ili 20'. Ali mene zanima jedna druga stvar... kutija koja košta 200 kn, da izdrži pritisak koji stvaraju 4 sub-a!!!??? :)) :)) :))

S16 odlog.
24-11-2002, 12:35
Na jednoj stranici san čita da je tip stavija dva 30cm woofera (ne znan detalje) u jednu kutiju. Kad je pojača, isprid zadivljenih gledatelja, kutija je odletila u komadiće, a wooferi svirali u prazno. Kutija ti mora bit toliko čvrsta da izdrži napad slona ili pad s 20. kata.

Nexx
03-12-2002, 17:52
Pa, jedan moj prijatelj (profesionalno ugrađuje muziku) je slagao bandpass kutiju sa jednim RF wooferom od 30 cm u jednom finom autu (neću reć kojem - prepoznat će se) . Rezultat? 15 sekundi savršenog basa koji udara do bola, a nakon toga - PRASSSS!! Razletila se kutija :)) . Pa, kad profesionalci griješe u proračunima / izvedbi, gdje neće amateri...?

sepra
04-12-2002, 10:43
Priča je koštala ukupno sav rad, materijal i ugr. komponente 22500 kn.
A sad slušam vijesti.

:URL=http://www.kicker.com/HUShow.cfm?ID=8310:pežojac:/URL:

Nexx
04-12-2002, 11:56
Pa, barem ti i ružne vijesti dobro zvuče :)) .

Nexx
16-01-2003, 10:56
Bok ekipa! Što ima novoga na području audio tuninga? Planiraju li se kakvi radovi po autima za proljeće? Zna li itko za kakvo natjecanje u audio tuningu na području Zagreba u neko skorašnje vrijeme?