PDA

Pogledaj cijelu verziju : servis raspinjača



silver
04-11-2002, 12:17
Imam problema sa rspinjačem na SUZUKI VITARI. Molim Vas da mi pomognete pronaći neki servis koji se bavi s raspinjačima.

silver22
04-11-2002, 13:11
Ljudi moji dali ima neko suzuki vitaru.Molim savjet ili neko iskustvo s rasplinjačem kod SV.

mc
04-11-2002, 13:31
Tata-mata za rasplinjace ti je servis u Zgb. Savsaka 100 - sjevero-zapadna strana krizanja Savske i Ljubljanske u dvoristu, vl. Stefano Androsic. Izgleda neugledno ("dida" radi valjda vec 50 god), ali rade odlicno s rasplinjacima.

silver22
04-11-2002, 13:43
Hvala MC. Jesi siguran da ce uspjet savladat japansko cudo od raspinjaca koji se zove MIKUNI? U svakom slucaju hvala. Probat cu ih kontaktirat. :)

dkw:
06-11-2002, 02:04
taj Stefano samo to radi već 10000 godina. Vjerojatno je još Gottleibu Daimleru poštelavo...

mc
06-11-2002, 12:12
Bas tako dkw: :))
Pitaj Boga jel' dida jos ziv?
Inace, malo je cudan. Kad sam bio kod njega bas je zavrsavao jedan rasplinjac i slagao alat na neku policu. Pokusao sam mu se obratiti ali me nije htio ni pogledati dok nije zavrsio sto je radio. Nisam znao da li da odem ili da cekam...

guba
11-12-2002, 09:12
Imam Renault 5, Campus. Čim se temperatura spusti ispod 5 stupnjeva C ne mogu ga upaliti. Da ne govorim kada temperatura padne ispod ništice. Star je 13 godina i takav je od prvog dana. Redovno sam išao na servise, ovlaštene, ali nikad to nisu mogli ili znali riješiti. Sada ga palim sa start sprejem. Interesira me neki stručnjak koji se bavi rasplinjačima da probam kod njega to riješiti.

ŠULE
11-12-2002, 19:34
Ima tamo u podsusedu jedan koji je meni slagao četvorku a zove se Sporiš. 100 metara od onog Opela mislim Dojkić,prije teniske dvorane. Bio sam prezadovoljan čovjekom.

guba
12-12-2002, 09:00
Šuli hvala. Probat ću tamo. Inače sam bio i dva puta kod čuvenog Stefana ali iza toga je uvijek isto bilo, auto drugi dan nije palio.

guba
12-12-2002, 09:02
Šuli hvala. Probat ću tamo.

citra
17-12-2002, 15:25
dečki meni se čini da danas više nema onih starih majstora kaj su si dali truda i ovakve stvari rješavali. Ovi novi mehaničari to malo kuže, niš im nije jasno kad se kod auta nekaj dogodi. Mislim da će to biti teško rješivo.

tidala
18-12-2002, 22:53
Pozdrav svima!
Vidim da imate problema sa rasplinjačima. Opišite ih malo detaljnije možda mogu pomoći.
Za više informacija otipkajte moj nick na Googl-u.

guba
19-12-2002, 09:07
Već sam dosta toga opisao ali evo još. Renault 5 campus. Kad se temperatura spusti ispod 5 stupnjeva C više ujutro neće upaliti iz prve nego ga moram pumpati (gas) kojiput 10 puta, kojiput čak 15 puta. Svi se tome čude da mi se ne presauga. Što temperatura ide bliže nuli ili pada ispod nule to je gore. Kada je temperatura ispod 6-7 stupnjeva ispod nule, a ako ne upotri××××m start sprej, pumpam negdje oko 50 puta. To ide ovako; prvo pumpam 20 puta i probam upaliti ali se on ponaša kao da nema benzina u rasplinjaču, druga tura opet 10 puta i tako dok on na kraju ne upali. Naravno da mi je kod velikih zima problem sa akumulatorom jer nikad ne znaš dokle će izdržati. To sve isto vrijedi i kada je novi akumulator. Nakon svakog pumpanja i pokušaja paljenja on malo proradi i valjda kad potroši gorivo koje je došlo ugasi se i opet teško pali. Nakon sve te gnjavaže na kraju kad primi onda upali kao da sam najjače stisnuo gas i kao da namjerno turiram što jače mogu. Inače motor bez tog problema radi kao urica, kako se ono kaže. To mi se događa od prvog dana. U nijednom servisu to nikada nisu mogli ili znali riješiti. Od Novog Mjesta do Baotića i rekao sam kod čuvenog Stefana u Savskoj. Naprosto mi nije jasno da nitko to još nije odgonetnuo. Koga god sam pitao sa Renaultom nitko nije imao taj problem. Čistili su mi rasplinjač, mijenjali pumpu za gorivo, filter za gorivo, govorili probaj čok gore, dole, navečer, ujutro itd. Na kraju ispadne da neznam upaliti auto iako mi je ovaj treći a prva dva su bili ko puške. Sada me više interesira da li uopće postoji moguće rješenje tog problema. Inače sam se na sve to naviknuo. Šta ću.

tidala
19-12-2002, 21:53
guba bok!
Problem bi mogao biti dosta jednostavan.
Ako auto radi dobro kada se ugrije na radnu temperaturu, znači da je dovod goriva dobar. Da li ti je u redu eko-test? Ako jest, onda znači da je i paljenje i rasplinjač u redu.
Neznam o kom se motoru radi, napiši podatke motora, ili njegov serijski broj. Samo tako mogu znati o kojem se rasplinjaču radi i u čemu bi mogao biti problem.

guba
20-12-2002, 08:49
Tidali. Motor je, ako dobro kužim, 02-OTTO 4 takta. Inače zadnji put na eko testu nisam prošao. To je bilo u ožujku ali sam zaboravio kaj mi je čovjek rekao. Nisam baš previše obraćao pažnju na to jer sam znao da je eko test za nas bio samo formalnost. Ipak mi se čini da mi je bilo možda previše CO2. Nisam baš siguran. Danas sam ga pumpao prvo 30 puta pa je malo zakašljao, onda sam ponovio to još 18 puta pa je opet malo jače zakašljao i treća sreća nakon još 15 puta pumpanja. To je to. Hvala Ti što uopće obraćaš pažnju na tu gnjavažu.

guba
20-12-2002, 10:04
Još jednom Tidali. Zaboravio sam reći da je rasplinjač ZENIT, španjolski. Bio je original ugrađen.

tidala
20-12-2002, 10:42
guba bok !
Napiši podatke iz prometne:
- godina proizvodnje
- snaga u KW
- koliko ccm-a

guba
20-12-2002, 11:07
Tidala, godina proizvodnja 1990., kW 34 i ccm 1108.

tidala
20-12-2002, 11:48
odlično !
Večeras ću ti detaljno odgovotiti.
Pozdrav!

tidala
20-12-2002, 22:28
guba pozdrav!
Malo je kasno, ali nisam prije stigao.
Ako je vjerovati dokumentaciji ti imaš rasplinjač Zenith 32 IF2. Problem sa čokom na tim rasplinjačima mi je poznat(događa se i na R-4). Ovo nemožeš sam popraviti.Nazovi me. Broj nađi na www.cursor.net (traži tidala).

Kockica88
14-03-2003, 08:38
Bok ljudi.Ovo je vapaj već očajnog vlasnika BMW kockice. Kupio sam ga polovnog prije jedne godine od prvog vlasnika.

Pred zimu je poceo trositi previse (oko 13-14 po gradu) za motor od 75KS. Savjetovali su mi da slozim fergazer ali nitko to nezna radit!!
Na kraju su me iz BMW servisa poslali Stefanu Androsicu, on je to "slozio" tako da mi sad jos gore cuka u voznji,gasi se, drugi dan mi se i zgasio nasred ceste da ga nisam mogao upalit!
Toliko o slavnom majstoru Stefanu.
Bio sam kod njega opet i kaze da ne zna sto se desava. Nema on pojma a platio sam mu posteno da ga slozi.
Sad mi trosi i 18 litara po gradu! Zna li netko gdje bi mogao otkloniti kvar, ustimati to svjetsko cudo od auta????????

Grga
17-05-2003, 20:09
Več sam to rekao na drugom forumu,ali ću i ovdje ponoviti.Autoelektročar Željko Sporiš,Aleja seljačke bune 10,Podsused.tel: 3491-772,×××-577-6551.Reparirao mi je fergazer na BX starom 18 god.Nemam što reći,promijenio mi je neke dijelove u njemu,očistio od kamenca,jednostavno auto pali od prve ujutro i radi ko vurica.Koštalo me 560kn.Potrošnja je opet po starom, oko 6L na otvorenom.Preporućujem ga apsolutno svima i više nikad ne idem Stefanu u Savsku.Pozdrav. :))