PDA

Pogledaj cijelu verziju : Moj auto. Za automobiliste...



EasyRide
01-11-2002, 14:42
ZAGONETKA: Yugo 45. Svakih cca 3 mj. auto se počne gušiti i crkavati. Tj. gasi se. Ako ga želim voziti mora povuč čok i tako ga "klat". Znam da je neki problem s fergićem. Ali ponekad kada mi se to desi, odvezem ga na parking (pod ćokom), ostavim ga da se malo "smiri" i ohladi, te nakon 30 - 45min kada ga opet upalim, auto ide OK. Naravno to ne vrijedi uvijek. Ponekad, obavezno mora u posjet mehaničaru. Dizna nije problem. Probao sam i sam malo srediti stvar tako što sam stavio drugi fergić. Ali stvar se ne riješi. Mislio sam da je stvar u pumpi za gorivo, ali mehaničr reče NE! Uglavnom, ako i pitam istog mehaničara ili bilo koga drugog ŠTA JE, svi šute ko zaliveni, kao da se radi o nekakvom TOP SECRET kvaru, koji samo mehaničari međusobno znaju. Ne znam šta bi to moglo biti. Možda plovak ili... Znam da treba malo naštelat fergić, tako kaže stiček mehaničar. Ali ako je tako to jednostavno, zašto ne žele (mehaničari) reći što je na stvari. Budući da vozim yuga, sam-svoj-majstor se postaje odmah drugog dana po kupnji, te bih volio naučiti šta to mog malog autića kara svaka 3 mjeseca. Zna li itko??? :smile11:
P.S. Suzdržite se od odgovora kao što su: prodaj srbina i kupi normalan auto... Morate znat, da svi ne živimo u istim financijskim prihodima.
P.S.2. ŠTO MISLITE O VOLVO Automobilima STARIJIM OD 20 GODINA. MISLIM POSEBNO NA ONE STARE DIZELAŽE KOJI SU SE UGRAĐIVALI U TE PREDIVNE AUTE PRIJE 20 GOD. Čujem da ti ne moraju na eko test (dizelaši stariji od 20god.), pa brijem da bi to za jednog 19godišnjaka bio idealan auto...

ozujsko
01-11-2002, 16:25
u svakom slucaju bolje nego yugo sto se tice sigurnosti i udobnosti.

posjeti mehanicaru ce ti biti ista stvar ko i sa yugom, samo sto su troskovi odrzavanja puno skuplji.

razmisli sto ces po zimi. ti auti su izvozeni, nitko nije kupio diesla da stedi kilometre i gorivo. znaci kompresija im je nikakva (to se sam tak kaze), znaci da ispod nule nemas sanse.

a ko zna mozda naides na kojeg dobrog, samo bez nekog prijatelja mehanicara ne kupuj. (osim ak se ne kuzis u aute, ondaje to druga stvar).

ak ce ti bit malo bolja financijska situacija potrazi volva 760 turbo intercooler. to je limuzina...
pozdrav