PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gdje je nestao klasični šiber



Fresh
01-11-2002, 14:06
Evo čitam rekalmu za C3 sa panoramskim krovom. Ima ga i Peugoet, Renault, Mercedesi imaju staklene krovove.

Zanima me kolika se buka stvara kod tih panoramskih krovova kad ih se otvori na autoputu pri brzini od 130 km/h.

Ja sam na prijašnjem autu imao obični šiber, i nijedna klima takvu stvar ne može zamijeniti.
A sad ako pitaš prodavača za šiber ovaj ti odmah nudi stakleni krov, automatski moraš uzeti i klimu, jer ćeš se po ljeti skuhati unutra.

Znam da je nakndana ugradnja rizik, ali me zanima jel netko zna gdje bi se to moglo kvalitetno ugraditi.

ozujsko
01-11-2002, 16:36
ovako:

suncane krovove ti ugraduju u autostaklo centru. adresa ti je Savska 128, a evo ti i broj tel. 01/619-1721

garancija na takve proizvode ti je 5 godina kolko mi se cini, ali me nemoj drzati za rijec.

ako se odlucis - sretno...
pozdrav

rale
01-11-2002, 17:26
ja imam klimu i siber i valjda sam siber otvorio 3 put u zivotu i to samo na moru,kad brijem u kupacima po otoku....

u gradu kad cekam na semaforu a van 40C...jedino me klima spasava

ove fore s panoramskim krovovima docaravaju neki kabrioletski ugodaj valjda je zato to fora

kiko_-_-_-
01-11-2002, 20:01
fresh kako to misliš nema klime do šibera. Misliš da je šiber bolji ?? Ma šiber je ××××××, očito se nisi vozio u autu sa pravom klimom. Osim toga ako auto sa klimom idiotski je imati šiber, pa zašto ???

doc
01-11-2002, 20:29
Imao sam na Tipu šiber, u dvije godine sam ga otvorio 3 puta. ××××s to ××××××, samo ti sunce udara direktno u glavu, a pri vecim brzinama je auto bucniji. Nema do klime i sve zatvoreno, tisina u autu, puse fini hladni zrak.... A tek stakleni krov, to sad imamo na 106. Kad se preko toga auto zagrije, to je samo da se plastika ne pocne topiti.

Hondo_
02-11-2002, 00:15
... a tek kad počne prokišnjavati!

Fresh
02-11-2002, 13:21
Kad sam rekao da nema ni jedne klime koja može zamijeniti šiber, mislio sam na vožnju po otvorenoj cesti. Naravno da u gradskoj gužvi na 40 stupnjeva od šibera nema koristi.

Ali meni je na dužim putovanjima ugodnije bilo otvoriti šiber (nadignut ga prema gore), nego imati non stop upaljenu klimu. Možda zato jer imam ručnu klimu pa je ne mogu baš namjestiti kako bi mi najbolje odgovaralo, nego je non stop palim i gasim.

Samo hoću reći da u zadnje vrijeme nisam vidio ni jedan novi auto sa klasičnim šiberom.

A što se tiče prokišnjavanja, imao sam šiber na Bravi (otvarao sam ga non stop - tijekom ljeta je bio svaki dan otvoren), sad taj auto vozi buraz, da pokucam još ni jednom nije curila voda kroz njega. Auto je 97 godište.

DKW:)
02-11-2002, 13:27
Šiber je samo za idealne uvjete: 60 km/h, ne presunčano, ne prevruće, a klima stalno šljaka.

Kod klime je jedino ×××××rija što imaš non stop upalu grla, uha i svega živog...

Girrari
02-11-2002, 15:41
DKW, ove upale ti dolaze s godinama, a ne sa klimom. :))

Alfa 147 1.6 - 105KS
02-11-2002, 15:51
Nisi u pravu sto se toga tice. Hladni zrak iz klimatizacijskog uredjaja isusuje bronhalnu sluznicu kao i sluznicu nosa i paranazalnih sinusa. Takav suhi, hladni zrak nadrazuje sluznicu i potencira nadrazajni kasalj i druge simptome,slicne onima kao kod alergijskog rinosinuzitisa ili u tezem obliku alergijskog bronhitisa.

alfa099
02-11-2002, 16:10
Istina...isušuje i sluznicu vulve...zato kad fukaš u autu, ugasi klimu da se ne "nažuljaš"... ;)

Girrari
02-11-2002, 16:25
Kaj nitko ne kuži :)) ???

Kaj se jebanja tiće, nemam klimu. Kada ti se u 7. mj. magle stakla, onda znaš da je dobro! :) Osim toga, tu je i drug Vazeljin.

Alfa 147 1.6 - 105KS
02-11-2002, 16:28
Ma kakve vulve, valjda vagine; jedino ako volis povrsinski kar. Bolje da ljulja nego da zulja, zivio siberdah !! :)) :)) :))

ozujsko
02-11-2002, 16:29
ma klima je zakon samo ako se zna sa njom radit. ima slucajeva gdje si likovi namjeste da je razlika u temp. vani i unutra 20 stupnjeva. i kada dok izadu iz auta samo se sruse.

a ××××ga to im je skola... :))

Alfa 147 1.6 - 105KS
02-11-2002, 16:44
Decki, sto se dobrog fuka tice, nema do merdjana tipa 123 sa siberom. Mjesta ko' u ladji, a ako je i siber otvoren,mozes da uzivas u lepotama prirode i svezem vazduhu. Eh, mladosti... :)) ;)

Fresh
02-11-2002, 16:47
Sjajno, otvorim temu o šiberu za i protiv, a dobijem mišljenja o jebavanju i načinima podmazivanja.

:)) :))

ozujsko
02-11-2002, 16:50
i sta se zalis ???? :))

Alfa 147 1.6 - 105KS
02-11-2002, 16:53
××××ga prijatelju, mi u tzv. preseniliju brzo zaboravimo temu i prisjecamo se samo onog sto svakodnevno radimo tj. sustavno ponavljamo. ××××te sto nam je tesko !?
:)) :)) :))

Fresh
02-11-2002, 17:03
Pa da vam se pridružim. Odveo ja tako svoju tadašnju curu sada ženu na fu....
da isprobamo kako je to lijepo raditi u karavanu. Sve je bilo super, spustio ja stražnji sic razvalili se po gepeku, dok nije počelo ono glavno, a onda je i auto pokazao zube, počeo se njihat kao da smo u vodenom krevetu. Sreća za nas da tada još nije škripao, jer bi pomutili sreću svim prisutnima na parkiralištu.
Eh di su ti dani... :) :) :)

alfa099
02-11-2002, 17:46
Karo sam žensku u Lanci Delti sa šiberom...jedva je izvirila kroz šiber i stavila sisurine na krov...××××ni fuk!
Ali su na zmazanom autu ostali tragovi, ruke, nokti, sise!
...dobra stara vremena kad nisi morao ograđivat fukodrom da ti ga netko ne zauzme ko danas na Jarunu... :))

Alfa 147 1.6 - 105KS
02-11-2002, 19:30
ha,ha..., ××××ni siber. Sjecam se jednom sam karao stojecki,ljeto, vani vrucina,a ja izvirio glavu kroz siber van. Na ××××dromu komaraca, mali milion.Razbacao sam se ko' 5 dkg salame. mala se odusevila tehnikom. ;)
Mecka 123 , ciganski pravi auto, taj me je stvarno odgojio :smile07:

Calibra Zender
02-11-2002, 19:40
Alfa 147 1.6 105KS, jesi vidio u katakombama likove (bolje reći bolesnike) koji dolaze zuriti u aute? Ja se taman sparkam i ugasim auto i pogledam sa strane. I vidim lika kako stoji kraj auta i bulji. Mamu mu ××××× bolesnu! Kad me skužio da ga vidim samo je otrčao unutra u te hebene katakombe. Pa ga ti lovi po tim hodnicima bez kraja. Pali auto i odlazi. Nema druge. Više ne idem na ta isfurana mjesta.

p.s.daj malo skrati nick. ;)

DKW
02-11-2002, 19:48
Istina, Girarri, ima tu i zuba vremena...

Nevjerojatno kako se auti razlikuju u klimi i u tome kako utječu (štetno/ne štetno)-recimo Stilo sa automatskom klimom-fenomenalno! Hladi, a nikad ne naškodi -Novi Polo, Alfa 146-rezerviraj si Rebro... Audi A4-samo stisni 23C i ostalo je njegova briga...

Alfa 147 1.6 - 105KS
02-11-2002, 19:52
Dok je svijeta i vijeka biti ce egzibicionista i voajera.
Naravno, uvijek " znatizeljnici " vole priviriti u cin radnje pa malo podragati svog rizlaca. Redovna pojava, bila je kada ekipica dodje s autima i naravno, cirkulira s upaljenim dugim svjetlima. Sto sve bolesni um moze zamisliti, to ni u South Parku necemo vidjeti.
P.S.
Hebiga, takav mi je nick cijelo vrijeme pa mi ga je glupo mijenjati, ali mislim, nisam siguran, da sam jedini sa nickom "Alfa 147", pa vjerujem da se moze i tako skratiti. :smile11:
××××te, dogovaramo kavu 100 god. Kad uhvatis cajta javi se...

Girrari
02-11-2002, 22:48
Hehe, uh što volim ta duga svjetla. Frend i ja u Samaru, pa peri na fukodrom, četri žmigavca, duga svjetla, maglenke i deri pod ručnom.

Ko ih ××××, ak se ja mogu doma karat, mogu i oni.

DKW_
02-11-2002, 23:31
"Ak se mogu doma karat"...Pa zato se i karaju u autu u šipražju zato kaj im su doma starci, sestra ili barem baka...

Eto kamo ti ode tema o šiberu...

Girrari
02-11-2002, 23:38
Pa i meni je doma sestra i stara, ali zato imam predsoblje i sobu, pa Bog otac ne čuje...

No to nema veze. Ako se karaju u šipražju, sve OK. To me ne dira. Ali ×××× ga, meni su ove spike sa fukodromom čisti egzibicionizam. 100 autiju i svi se jebu... ××××in' koljektivna raspaljotka. Zato ih obožavam jebat u zdrav mozak... :)) :)) :))

Calibra Zender
02-11-2002, 23:48
U Varaždinu je najčešća destinacija ispod dravskog mosta. To je valjda ko kod vas Jarun. Ali meni je draže otići usred grada na poligon od auto škole koji uopće nije osvijetljen. Ali izgleda da sve više ljudi tamo ide jer je zadnji puta bilo 10-tak auta na jaaako malom prostoru. Ne da im se valjda izlazit iz grada, a ono je ko rođeno za ševu u autu.
A i manje ima bolesnika nego u Osijeku. Jednom sam lika vidio kako mi čuči pokraj auta pa kad sam ga skužio puko sam totalno. Navuko na brzinu hlače i trkom za njim. Ali frik je bio brži. Jao njemu da sam ga ulovio. Sve bi mu kosti polomio i za kraj bi ga u Dravu bacio. Drugi je bio u katakombama. Treći na ulazu u gradske bazene. Četvrti kod Bijele lađe. Osijek je prepun frikova..

Sarajevo
03-11-2002, 00:14
Pardon, izvinite vi svi...moooooj ××××× je najveći :))

što se šibera tiće mi Sarajevu kažemo ovako: Guslam ti ja guslam kad ono tap, pad kap za vrat-ispuha ćuna u sekundi ko dušica...(op.a. dušica=zraćnica).

P.S. stariji će sjetiti filma :smile06:

Alfa 147 1.6 - 105KS
03-11-2002, 02:08
Sarajevo, o cemu ti pricas, kakva kap-tap. Ili karas ili ne ! Drzi se ti Valtera, a nekih kapljica-tapkica!!

GTI FOREVER
03-11-2002, 07:56
Na morskome plavom zalu.... :)) :))

hopa,cupa
03-11-2002, 11:01
Stenderu stvarno mi te zao,uvijek ti se nesto dogodi(jedan amo,drugi tamo,treci cetvrti),kad ce prica da si nesto posevio??
:( :(

Calibra Zender
03-11-2002, 12:11
hopa,cupa, za tebe nemam lijepe riječi. Očito nisi dugo vidio uživo osobu suprotna spola pa si isfrustriran do bola. I onda se javljaš pod pun urac nickova (tipa jozzo) i ×××ך jer te zavist proždire. Jedni imaju, drugi nemaju. Jedni ševe, drugi ne. Meni je žao kaj ti spadaš u ove druge. Možda jednom i tebi osvane sunce. :))

hopa cupa
03-11-2002, 12:47
Stendericu ja suosjecam s tobom,a ti tako? :smile11:

Stendericu non-stop si na netu,to ti nije zdravo!!Nije tata kupio Calibru da ti visis po forumima.Provozaj kantu,pokusaj sto posevit,osjecat ces se bolje,a bit ce i nama bolje.
Cuvas metke Stendericu,za koga????
Trosi metke to ti je zdravije nego visit na netu i glupirat se u Calibri! :)) :)) :))

Calibra Zender
03-11-2002, 12:48
Ti dečko imaš očito nekih problema. Obrati se nekoj instituciji za pomoć. Ja ti ne mogu pomoći. A ako ti je zadovoljstvo ovako srati onda samo uživaj.

hopa cupa
03-11-2002, 13:08
Pa stendericu ti si ono bas non-stop na netu.
Vidim da si bio i sinoc,pa kad ti stignes sevit.Ja eto tu i tamo sto i ubodem.Da mi je Calibra posevio bi sve sto se mice.Dobro si rekao,netko ima netko nema,netko subotom sevi,a netko sevi na netu.
Trosi metke Stendericu,puknuli su te u glavu! :)) :))

Calibra Zender
03-11-2002, 13:31
Tako je hopa, cupa! Netko ševi subotom, ako bude sreće. Pa onda ševi jednom, dva puta mjesečno, a netko se ne zamara time i ševi redovito. I onda ga ne ×××× jel to subota ili ponedjeljak!
Ajd živio ti meni sto godina i nešto tu i tamo ubo! :))
Da sam znao da ti treba Calibra za ševu pa prodao bih ti je u pola cijene! Ma samo da i ti nešto ubodeš! :))

Alfa 147 1.6 - 105KS
03-11-2002, 13:31
Calibra Z., nemoj odgovarati na provokacije, jer to nikamo ne vodi.

Malo smo se zaje..vali na racun sibercica, ali mislim da je doslo vrijeme da okoncamo temu. Za ovake gluposti mozete chatati i na Iskonovoj stranici.