PDA

Pogledaj cijelu verziju : Strah da će Veliki Zli GM/Opel pojesti Alfu



DKW
30-10-2002, 00:05
Skužio sam na svakom dvadesetom postu da se alfisti gnušaju General Motorsa koji će, poput zle maćehe, počet ugrađivati smrdljive, slabe, maltene gnjile Opelove motore, ovjese, te da će zla maćeha GM ubiti sve što je vrijedilo u Alfama, itd, itd...

Prvo, preuzimanja, "takeoveri" su normalna stvar od šezdesetih godina i hvala bogu da su se neki tako spasili, a ne riknuli kao Iso, Monteverdi ili Jensen.

Drugo, Lamborghini je u VW vlasništvu, pa neka mi netko kaže po čemu je on manjne Lamborghini od Lamborghinija iz 1960.?

Treće, evo još primjera: Aston Martin: Ford, Bentley: VW, Rolls Royce: BMW, Jaguar: Ford. I sad su ti auti manje to što jesu zato što su im gazde ove velike firme, a ne par plemića sa lulama i odijelima od Burberryja?

Četvrto: Alfe ionako dijele još od 1987. mnogo djelova sa Fiatima. Jako me zabole ako će Alfa 157 imat blok od GM-a. Klipovi i košuljice, ××××te, koja mudrost. Jaguar X-Type je napol Mondeo, ali ja bi ga rado vozio i bolio bi me K** ako ima ista ramena i rezervoar goriva kao Mondeo

Peto: Uopće, takav način razmišljanja da će netko (zamisli, i još k tome GM, koji je vlasnik Opela) obeščastiti Alfu je naivno i daj bog da Alfa, kao i Fiat dobije spasonosnu injekciju kapitala, pa da pravi stručnjnaci (a ne oni idioti koji su radili Lancie K; Ly i The) počnu radit aute.

Šesto: Znate li tko je vlasnik Lotusa?

Malezijski Proton.

Dr.Nele
30-10-2002, 00:16
Slazem se u potpunosti! :smile06:

Fresh
30-10-2002, 08:43
Čovjek je sve rekao, :)

Negacijska ekipa
30-10-2002, 09:26
Ne slazem se, mislim DKW je dobar cojek al se ne slazem jer Alfa je djubre i treba pustiti da rikne :))
Fiat fuuuuuj ;)

KING
30-10-2002, 10:35
dkw, lamb neće imati golfov sdi, ali će opel imati alfin jtd kada opel nezna dizela napraviti a alfa će pak imati opelov, neznam ni sam što valja na opelu.

Girrari
30-10-2002, 12:07
Živi bili, pa vidjeli. Zasad se ne zabrinjavam.

Black Knight_
30-10-2002, 12:43
Opel ne zna radit dizela a alfa zna?
To sto je opel napravio speedstera dizel koji trosi 2.5 litara i ide 250km/h tebi ocito nista ne znaci. Moram ti reci da si konj.

Sta nije vlasnik lotusa GM/Opel? Zasto je lotus toliko stvari radio za GM i Opel onda?

Koko
30-10-2002, 13:00
Ajme cuda!
Konceptni autombil koji trosi 2,5 litara. Nisi ni svjestan sto si sada rekao. I po cemu to on trosi 2,5 litara. Po opelovim podatcima. Da li ga je itko vozio... Naravno nije! OPEL zadnjih 20 godina nije napravio dvooljno dobar dizel motor, te su u DI i Common Rail tehnici kasnili "sto godina" u odnosu na konkurenciju. Lako je tebi pričati kada voziš benzinca i to turbo. Sjedni malo u Opel Omegu DTI sa 100 KS ili 2.5 šestakom. Kladim se da će te svaki pješak oderati u prvih 10 metara, samo ako malo ubrz hod. I ta ideja da se u auto od skoro dvije tone stavi 100 KS. Da su imali drugi pošteni motor onda bi njega stavili. Još jedan primjer. Koji je dizelski šestak sada u Omegi? BMW-ov! Zašto Opel u svojoj paleti prodaje samo 21% dizela, a europski prosjek je 39%?
Što se Alfe tice, nije da je previše volim, no JTD motori su zaista fenomenalni. Posebno petak.

opelko
30-10-2002, 13:05
2.5 td sestak u omegi sa 130 ks nije opelova masina vec od bmw-a. i ne znam bas da ga pjesak moze oderati... jao kretena

opelko
30-10-2002, 13:06
i ne ugraduje se vise u opele nego se ugraduje 2.0 dti.

Black Knight_
30-10-2002, 13:20
...

kakve veze ima sto je konceptni? ocito da ga znaju napravit.

Koko
30-10-2002, 13:21
Pročitaj malo post pa ćeš vidjeti da dobro znam čija je to mašina, retardirko... I pogledaj malo Opelov cjenik na njihovom siteu ili procitaj test na vidiautu pa ces vidjeti da se u Omegu ne ugraduje samo 2.0, već imaju novi BMW-ov šestak.

Black Knight_
30-10-2002, 13:36
I uostalom boli me ××××× za dizele :)

Amer
30-10-2002, 13:50
Vlasnik Lotusa nije GM već Proton, Blacky. Lotus je prije izrađivao motore za Corvettu,mislim da je ZR-1 sa 411 konja, a neznam koliko je upetljan u stvaranje Opela Speedstera.

Girrari
30-10-2002, 14:15
Črni je popušio... hehehe :smile06: :smile06: :smile06:

Black Knight_
30-10-2002, 14:21
Nisam ja popusio jer sam samo pitao...

Znam da su radili pun ××××× stvari za GM/Opel.. Opel lotus omega, neke ×××××rije za corvettu, speedster.

Girrari
30-10-2002, 14:26
Črni nema pojma!!! :)) :smile06: :))

Dom-Dom
30-10-2002, 17:23
Molim da prvo uzmete u obzir da je ovo moje osobno mišljenje i da će vjerojatno od mene neki dobiti proljev.
Za mene će biti največa ovozemaljska tragedija ako Alfa padne pod GM/Opel.Takav jedan sportski auto da padne pod takvo smeče od Opela (Blacki već pali PC) to neću moći podnijeti , te izjavljujem ako se to dogodi više NIKADA neću kupiti novu Alfu niti talijana, pa makar vozio ovu 156 još 15 godina.Ili se bacam u japance , može nova Celica.A čitam da se Alfa htjela izdvojiti iz Fiata pa je ne puštaju , jer joj super ide pa bude dobra za prodaju.Sramota!!!A nove Delte nema ni u 5 godišnjem planu.Sramota br.2!!!!
Zaključak! Spasi me Bože GM/Opela da je u Alfi!

Calibra Zender
30-10-2002, 18:21
Dom-Dom, ne znam protiv čega se buniš. Dobro je DKW razradio temu i ovaj tvoj komentar je malo smiješan. Pa ne vodi GM šaka kretena i sigurno ne budu stavljali eco-tec motore u Alfu. Jedino kaj možda Opel pobere jtd agregate, a to isto nije loše pošto osim onog starog Isuzuovog i BMW-ovog nema niti jedan dobar dizel i to bi samo značilo povećanje prodaje.

A ovo kaj veliš da Fiat ne da Alfu radi dobre prodaje je isto glupost jer je Alfi prodaja pala i na domaćem i na njemačkom tržištu. A i Alfa dijeli motore, mjenjače i platforme s Fiatom i ne može se samo tako odvojiti.

Zanima me kaj bi vi sad tu brujali da je recimo Ferrari do danas bio samostalan i da ga Fiat (još jedna pretpostavka: da ima love) planira kupiti? Sad bi brujili da je to ××××××, propast marke, blablabla...a gle kakve aute rade pod Fiatovim vlasništvom.

alfist_zg
30-10-2002, 18:23
slazem se Dom-Dom, slazem se.


ali ja sam po prirodi u klasi "optimist", pa valjda nece doci do mrskog "takeovera"....mamicu im. :smile09:

DKW_
30-10-2002, 18:35
Do nekog takeovera će sigurno doći.

Dom-Dom, stvari gledaš previše crno-bijelo i isključivo. Htio sam baš reći u prvom postu da cijela priča neće tako crno završiti po Alfu, a bogami ni po Fiat.

Vozio sam novu Vectru i osim kobasičarskog dizajna-sve pet...
(auto drži cestu ko šmrkalj...)

Dom-Dom
30-10-2002, 19:07
Calibra protiv DKW -a nisam ništa pisao, čovjek je rekao svoje mišljenje i to je OK.
Ja sam rekao svoje mišljenje i uopće se ne brinem da neče biti protivnika mojeg stava.
DKW možda imaš pravo da gledam na ovo crno-bijelo, ali se bojim da bi ova kompa mogla neke stvari upropastiti.
Ja sam pisao da Alfi ide dobro, pa ide u odnosu na prijašnje godine .Možda je sad neki privremeni pad , ali globalu joj ide OK.

INTCP
30-10-2002, 19:15
Ma ljudi ja mislim da se ništa neće desit. Eventualno će alfe bit na istoj platformi kao opeli, ali platforma nije ovjes već platforma. Niti će motori bit opelovi i mjenjači itd. Ipak alfi prodaja stalno raste i sumnjam da će GM ići mjenjat nešto u vezi s alfom. Alfa ipak nije auto za mase i ne donosi neki jako značajni profit da bi trebalo tako enormno kresat troškove zajedničkim motorima itd. Bit će sve u redu. Vidite malo ko od vas zna da 156 i 147 imaju platformu fiat brave. I jel se to u nečemu osjeti. Ne prema tome i Vectrina platforma neće smetat. Makar bi bilo bolje da je alfina. Osim toga mislim da se se GM neće ić zajebavat s alfom kaop što je fiat radio pa se zajebao.

m3
30-10-2002, 19:18
Kad alfa djeli platformu s bravom onda je to ok al kad tt, golf i ostala banda dijele platformu onda je to ××××××. Decki, niste objektivni..

mentor odlog.
30-10-2002, 19:26
U potpunosti se slažem s onim što je Dom-Dom napisao. :(

Amer
30-10-2002, 19:29
Pročitao sam na internetu da čak i ako GM ne postane potpuni vlasnik Fiata da će nova serija A.R biti na istoj platformi kao i Vectra i Saab. Pisalo je da će nova 156 (2005.g.) biti napravljena na istoj platformi kao i Saab 9-5,a gta verzija će imati 4x4 pogon. Također bi A.R trebao 2005.g. ući u prodaju na američko tržište. O zamjeni za 166 nisam ništa našao osim da će također vjerojatno imati 4x4 pogon.Nešto od toga možete naći na stranici italiaspeed.com

doc
30-10-2002, 20:27
Ja mislim da do nikavog preuzimanja nece doci barem jos 5 godina. Fiat je simbol Italije, i nekad je bio najveci proizvodjac automobila u evropi, a ova kriza ce se kad tad rijesiti. Nije to neki Daweoo za kojeg sve boli ×××××. A i to ako bi Alfa dobila platoforme od Opela nista ne znaci. Sad ima Fiatove pa se nitko ne buni. U toj cijeloj prici jedino bi mogao Opel/GM profitirati. A zato i kupuju Fiat, ne kupuju ga iz solidarnosti.

Girrari
30-10-2002, 21:12
Joj ljudi kaj se opterećujete??? Kada i ako se nešto dogodi, moći ćemo raspravljati. Ako do spajanja dođe, rezultate ćemo vidjeti na prvim "zajedničkim" modelima. Onda bumo zaključili da li se nešto promjenilo i ako se promjenilo je li to na gore ili na bolje. A obje varijante su jednako moguće.
Nit je Alfa savršena da se ne da poboljšati, niti je GM/Opel toliko gnojav da ne može donjeti baš ništa dobrog.
Ferrari je pod FIAT-om, pa baš ne vidim kako to negativno utjeće na njega. Firme već desetljećima sudjeluju u zajedničkim projektima, a rezultat su sve brži, bolji i sigurniji auti. Ako ova korporacija i kupi FIAT vrlo je moguće da dođe do tzv. pozitivnog pomaka.
Ja se ne brinem.

Penso positivo!

alfist_zg
30-10-2002, 21:29
uh...svi smo u klasi "optimist". :)

Girrari, ajde spremaj se, a ja mislio da gledas tekmu hehe ;)

DKW
30-10-2002, 22:03
Eto, Dom-Dom, da nema zle maćehe...

:) :) :)

(inače, stavio sam H&R federe na 156 i 16" alu i to je sad zmaj! Standardni federi su toliko kilavi i rijetki (!) da je to bogu za plakat...)

Calibra Zender
30-10-2002, 23:29
Dom-Dom, ma ne kažem ja da ti pričaš nešto protiv DKW-a nego samo ponavljam njegove argumente da i ja isto ne drobim još jednom. S tvojim stavom se ne slažem, ali ga poštujem. :)

INTCP, od kad Alfi prodaja non stop raste? Ove godine bilježi pad na svim bitnijim tržištima. Koristi konkretne podatke, a ne one s osobne liste želja! Prošeći malo po statistici.
I odakle ti ideja da Alfa nije za mase? To je totalna glupost protiv koje sam se tisuću puta ovdje borio! To je auto za mase bio i bude! Nikakva ekskluziva. Samo je ekskluziva za odabrane, a Alfa je za mase isto kao i Opel, Peugeot, Renault,... Činjenica da se Alfa možda u postotku manje prodaje od konkurencije ne znači da auto nije za mase.

INTCP
31-10-2002, 09:16
Za M3
Da li ti razlikuješ platformu od ovjesa. Ovi auti iz vag koncerna ne dijele samo platformu već i ovjes i mjenjače i motore. E to je jako loše.

Alfa s fiatom dijeli samo platformu, ali ne i ovjes, dakle ovjes je alfin i naprijed i otraga. A platforma je podnica sa osnovnim konturama šasije odnosno školjke koje se daju izmijeniti. Uglavnom kad se kaže das je na nekoj platformi razvijen neki auto ne znači da taj auto i ima ovjes od auta od kojega je platforma. Platforma je jedna baza za dljnji razvoj. Kao što sam rekao kad se kaže platforma ne misli se na ovjes već na podnicu.

Osim toga alfe 145 i 155 imaju uz platformu i fiatov ovjes, ali taj ovjes i dan danas je bolji od golfovog i tt- ovog ovjesa. Dali ti znaš da TT straga ima zavisan ovjes, a Fiat Tipo nezavisan. Da se tu radi o nekom boljem zavisnom ovjesu tipa De Dion ovo ne bi govorio. Ali budući da je taj ovjes na tt-u puka jednostavnost koja ne priliči sportskom autu mislim tj. siguran sam da je taj ovjes tipa bolji. I zato mi smeta što TT kao jedna nazovimo rasan sportski auto ima takav ovjes. Isti onakav kakav i golf i škoda.

ejjjjj
31-10-2002, 09:18
opel i fiat stavljaj u istu kantu alfa je nesto drugo, daj prestani hvaliti ono sto vozis, uvijek je izgleda najbolje ono sto ti imas. Opel, fiat,........alfa,bmw......

INTCP
31-10-2002, 09:20
Calibra alfa nikad nije bila auto za mase. Auto za mese je golf sdi. A nikako neka skupa alfa sa minimalno 120 ks. Osim toga alfa niti ne može biti auto za mase jer svojim izgledom ne paše širokoj publici. Najviše ljudi voli konzervativan i neupadljiv dizajn. I bla bla ne da mi se više

Dom-Dom
31-10-2002, 09:51
DKW hvala na utjesi.
I kaj sad veliš na auto , tvrdoča, držanje na cesti i koje gume si na kraju stavio, nakon kaj smo potrošili impulsa i impulsa na forumu.

Calibra Zender
31-10-2002, 10:54
INTCP, daj molim te prekini s tim glupostima da Alfa nije za mase. Ti čovječe ne razlikuješ neke banalne stvari. To kaj Alfa nema potražnju kao Golf ne dokazuje tezu da nije za mase. Auto je za mase, ali ga masa ne prihvaća kao Golfa. I onda se javljaju tipovi poput tebe s blesavim argumentima tipa tko traži mali prtljažnik, veću potršnju, bla,blabla... Stvarno mi nije jasno na koji način misliš dokazati da Alfa nije auto za mase. Enzo nije za mase i zato ih rade 349 komada i ni komad više.
Kaj je cijena argumenat da Alfa nije za mase? Pa E46 je daleko skuplji pa se u Njemačkoj bolje prodaje. Kako je onda E46 za mase, a veličanstvna i neprikosnovena 156-ica nije?

Onda si se polomio na rastu prodaje; od rasta prodaje Alfe niti "r" nego bilježi pad kao i cijeli koncern. I tu si zašutio.

Pa se buniš kako u VAG-u sve dijele, a kao Alfa ima sve svoje. A to kaj dijeli motore i mjenjače s Fiatom to nema veze.

Pa kaj tu prokletu Alfu dižeš u nebeske visine kad joj tamo nije mjesto?! Daj budi darem malo realan.

DKW
31-10-2002, 12:49
Za Zendera: Ovaj put si ti u pravu velikom većinom. Alfa bilježi lagani pad, što je normalno, jer se stišala prvobitna euforija oko 156 (morao si je 1998 i 1999 čekati 6 mjeseci), i prvobitna, puno manja euforija oko 147 (auto slabije ide od 156 jer je ipak gabarita kompaktnih, a skup).

Za DomDoma:

Potrošili smo mi impulsa na puno bedastije stvari, pa niš, koga××××. Vaši savjeti su pomogli 100% i na proljeće kad se opernatim, kupujem Goodyear F1. Za sada sam kupio nekakve rabljene Michel. Pilot Premacy koja nije loša, držat će do 3. mjeseca.

A sad malo o novom ovjesu:

H&R federe preporučam 100%. Auto je zakeljen za cestu, a nije izgubio ni trunku na udobnosti, što još uvijek ne mogu vjerovati. Upravo sam iznenađen kako se auto više ne ljulja (da vidite samo originalne federe-očaj-rijetko, kao od kemijske), drži cestu... fenomenalno.

Jedino treba bit oprezan (ali to je možda do guma) sa abgasom u zavoju. Hoće guzica pobjeć naglo, puno naglije i jače nego što sam to imao kod AR164. Možda je drukčija distribucija težine, ili taj Michelin nije bogzna kaj. Jednostavno treba ući u zavoj i onda od pola sa punim gasom, bez zadrške, i onda stvar juri kako treba. Felge su petokrake, ali mesnate, pa jako odgovaraju crvenoj 156. Budem slikao pa ako je tko zainteresiran (Zender je isto rekao da bi htio vidjet) poslat ću na mail, ili se možemo negdje nać na kavi da to vidite u živo. Auto sad taman ima 2 cm od kraja kotača do rupe od blatobrana i to je prava mjera.

Ispričavam se ostalima na svom monologu o svojoj pili, neću više, obećajem.

Black Knight_
31-10-2002, 14:31
Pa to se razumije, moras podijeliti svoju srecu s ekipom :) Samo tako :)

DKW odl
31-10-2002, 15:15
Black, vidio sam ti pilu nekidan u Maksimiru. Daj si sredi tu limariju da ne izgledaš ko HVOovac 1993...

Dom-Dom
31-10-2002, 15:26
DKW definitivno te hebu ove Michelinke.Kolko koštaju ,a koji drek od guma( Pilot Sport OK, nemojte napadati), jer sam imao Energy , Pilot HX i Pilot SX.Ajde baš mi je drago i pošalji sliku ili organizirajte neki meeting da se nađemo.

_Stevo
31-10-2002, 19:00
dkw mozes poslat meni pa cu je ja susnut na stranicu...
klun@net.hr
inace ko jos nije bio:) nek pogleda:
:URL=http://www.vuxa-stevo.tk:web stranica:/URL:

m3
31-10-2002, 19:56
INTCP, jesi ti vozio tt-a? Ja jesam i mogu ti rec da auto perfektno lezi. Ovjes tt 100% nije isti kao u golfa kao sto ni ovjes 156 nije isti ovjesu brava. Pogledaj recimo na onom track-testu motorvisiona, tt drzi negdje 5 mjesto a gta 20. I sta ces rec sad? NAbrajat ces teoriju i gluposti a taj po tebi jadan ovjes tt-a se u praksi pokazao boljim od ovjesa alfe GTA. Pa onda ispada da alfa ima govno od ovjesa a svi znamo da ipak nije govno. Prije nego sto nesto izneses provjeri to i u praksi a ne da gledas u tehnicke podatke i onda se pravis pametan i govoris tko ima kakav ovjes i kako se koji zove. Ako budes imao priliku provozaj malo TT-a pa ces se iznenadit kao sto sam se i ja iznenadio( u pozitivnom smislu).
pozdrav

Calibra Zender
31-10-2002, 20:51
DKW, naravno da me zanima kako ti sad auto izgleda. Šalji slike čim prije bilo kome samo da konačno osvane na netu. Pa već se "hvališ" 2, 3 dana, a fotki ni za lijek.

m3, sad će ti INTCP održati predavanja glede povezanosti ovjesa moje Calibre i Kadetta odnosno TT-a i i Golfa SDi i s glupostima probati dokazati da je to jedno te isto i da uopće ne valja. A to kaj auto nije nikad vozio...××××ga.

INTCP
31-10-2002, 21:25
Ma šta se vas dvojica pravite pametni. Jeste kad zaprljali uljem ruke. Jesi se ti kad m3 zavukao ispod golfa i ispod tt.-a Pa pogledao kakve ovjese imaju ti auti. Naravno da TT ima tvrđi ovjes sa tvrđim oprugama i amortizerima ali konstrukcija je ista- ZAVISAN OVJES STRAGA. A taj test je već sam rekao ×××××× i osim toga tu je 4x4. Ma znate zaboli mene ××××× za vas. NItko ovdje mene neće učiti o ovjesima nego sam ja tu da vas naučim. Evo vidite do kuda me dovodite. Zavucite se malo ispod auta i pogledajte malo konstrukcije, ali to je vama izgleda jako apstraktno. ××××te ko da nekoj ženi objašnjavam. Znaš M3 rado bi se s tobom okladio u tu tvrdnju da ovjes golfa i tt.-a nije jednak kao što na 156 i bravi nije jednak. Je na golfu i tt-u nije jednak možda u tvrdoći amortizera, opruga i selen blokova. Ali su ramena i tubularni mostovi jednaki doka na 156 i bravi je totalno druga konstrukcija. Nađi presjeke golfa i tt-a pa pogledaj ovjese illi još bolje nađi zasebno slike ovjesa. Svašta.

A za kadetta i calibru nisam siguran. Osim toga to su stare kante zar ne calibra i oko njih se ne treba zamarati.

Calibra Zender
31-10-2002, 21:29
INTCP, da ti odgovorim u tvom stilu: Calibra je avion prema onoj tvojoj pretpotopnoj 75-ici u raspadnom stanju!

INTCP
31-10-2002, 21:31
Calibra kakve to gluposti valajš o isitm motorima. Alfa koristi svoje motore. Recimo Fiat uopće nema 1.6 motor kao alfa. Fiatov 1.6 ima drugačiji provort i hod, glavu drugačiju itd. 2.0 fiat nema sa 4 cilindra. Već 2.0 sa 5 cilindara. Jedino 1.8 ima jednak provrt i hod. Znači blok je samo isti. 2.0 JTS nema nikakve veze s fiatom. O v6 motorima da ne govorimo. A za JTD me boli ×××××. Mjenjači su alfini i rijetko koji mjenjač je jednak u fiatu i alfi Jedino selespeed. Stilo ima recimo skroz drugačije omjere. Osim toga i osjećaj rukovanja ručkom je drugačiji.

INTCP
31-10-2002, 21:34
Samo da se pohvalim uvalio sam 75 nekom tipu za 3000 eura i tražim potencijalnu 3.0 sa 190 ks. Jednu sam već našao može se reć da je restaurirana. :))

VR6
31-10-2002, 21:53
INTCP - Sta je sa raspodjelom tezine izmjedju osovina, to nije bitno??


Ferrari Enzo ce biti izradjen u 399 primjereka, iako je prvobitno bila planirana izrada 349 komada, ali na zalbe kolekcionara koji su rekli da nece uspjeti nabaviti automobil, proizvest ce se 50 komada vise. Ali od ovoga broja vjerovatno nece ici nijedan primjerak vise. 80% Enzo modela je naruceno u crvenoj boji, 15% u zutoj, i nekoliko komada u crnoj boji.

Black Knight_
31-10-2002, 23:04
INTCP, vec smo usvojili da je ovjes GTA .... napredan.

Sad da ti ja par stvari kazem, znam da cu izazvat burne reakcije pogotovo s tvoje ovjesoljubive strane ali sto se mora mora se.

Ovjes kurca nije bitan pogotovo na tako zabijenim autima s nisko profilnim gumama.

Daj shvati da ta alfa GTA ne moze skoro nista brze uletit u zavoj od jednako teskog i velikog komada zeljeza na osovinama i istim kotacima.

Daleko bitnije stvari su tezina, odnos tezine naprijed/natrag, visine tezista/tezisnica, omjeri sirine/duzine/visine, medjuosovinski razmak, downforce/aerodinamika, pa i krutost sasije.

Calibra Zender
01-11-2002, 00:10
INTCP, još si jendom dokazao svu svoju bahatost i ignoranciju. Tvoja prokleta selektivnost i neobjektivnost pri diskutiranju je jadna do jaja. Alfa i Fiat ne dijele motore? Navedeš par novijih benzinaca i amen?! A kaj je s jtd motorima (koji tebe ne zanimaju; kao da ne postoje)? Kaj je sa motorima u starijim modelima? Pa Alfa se nije rodila 1997. izlaskom 156-ice. Koje ti gluposti valjaš to nije normalno. Pa pokrij se s ušima čovječe! Kaj je tebi? Kaj ti živiš u nekom svom svijetu u kojem kraljuje majka Alfa? Ti nisi normlan čovječe. Pa niti jedan argumenat nisi iznio. Slomljen si na svim poljima u koje si ušao na ovoj temi i vadiš se "uljem zamazanim rukama" i osjećajem rukovanja ručicom mjenjača. Onog istog mjenjača kojeg dijeli s Fiatom, a to tvoja bahatost ne može prihvatiti. Koji očaj čovječe. Sad ćeš ti nekome tko je vozio TT-a prodavati maglu jer si ti legao pod auto, a lik ga je kurio na cesti. Pa daj idi flaširaj zrak, stavi na njega Alfin znak i prodavaj krelcima.

m3
01-11-2002, 00:36
INTCP, samo se ti podvlaci pod aute i provjeravaj tko ima kakav ovjes ako te to cini sretnim-svaka ×××××× ima svoje veselje! Al ja sam ti vec rekao isad ti ponovo kazem-vozio sam tt-a i vjerovatno bolje znam od tebe kako taj auto lezi jer ti tim zavlacenjem pod aute nemozes znat kako auto lezi. A sto se tice Tracktesta, motorvisiona i opcenito njemaca recu vam jednu stvar! Vama alfistima kad nesto nije na volju (rezultati Tracktesta GTA, test rabljene AR 164 itd) onda su to gluposti, ×××××× i lazi a kad recimo bude test polovne kalibre onda je to istina i onda se nasladjujete ljudima koji te aute voze! Zalosno je to vase vidjenje samo jedne marke, vasa neobjektivnost i prezir prema drugima! Previse ste ufurani u te alfe! Alfisti, za pocetak provozajte Type-r pa cete zaboravit i alfu i talijane, a da o drugim autima i ne govorim. Vama bi voznja u type-r promjenila zivot! Probajte pa cete vidjet!

DKW_
01-11-2002, 00:51
Istina, malo objektivnosti ne bi škodilo....

Evo, ako nekog zanima, mogu nabrojat mane AR156, sve po redu...

INTCP
01-11-2002, 19:01
Kao da ste se svi odjednom pokretenizirali. Pogotovo Calibra. Calibra dali ti znaš da alfa više danas ima fiatove motore nego prije 97. U 145 su bili sve redom boxeri koji nemaju ama baš nikakve veze sa fiatom. Prije 145 bila je 33 - isto boxeri. 2.0 16V U 145 i Ostali novi 1.4, 1.6, 1.8 su Twin Spark motori identični onima što se ugrađuju u 156. 1.4 je samo smanjeni 1.6. Dakle to su Twin Spark motori. U alfi 155 bili su također Twin Spark. Iz početka 8V tj. prva generacija Twin Sparka koja potječe još od 2.0 T.S iz 75. A taj motor isto nema nikakve veze s fiatom već ima veze sa starom generacijom alfinih motora koji su razvijeni jako daleko prije nego što je fiat alfu preuzeo. Nakon tih t.s. u 155 dolaze novi T.s. Isti onakvi kakvi su u 156. Snage 120, 140 i 150 ks Dakle 1.6, 1.8 i 2,0. U 164 ugrađivao se stari Twin Spark iz 75-ice. A ostalo su V6 motori koji su čisti alfin proizvod iz 80 i neke. g. Fiat nema nikakve veze s tim motorima osim što ih je ukrao za Cromu i Kappu i Thesis. Jedini motor koji se može reći da nije alfim prije 97. je u 155 4x4, a to nije proizvod Fiata već Lancie. I isti takav nalazi se u Integralki.

Dakle da ti sistematiziram.
Redom motori koji su se ugrađivali u alfe nakon 1986 kad je fiat preuzeo alfu. Prije toga alfa nikad nije surađivala s fiatom na tom području.

33 - 1.3, 1.5, 1.7 I 1.7 16v - boxeri
145/146 - 1.3, 1.6, 1.7 16v - boxeri
- 1.4 16V, 1.6 16V, 1.8
16V, 2.0 16V - svi Twin Spark

147 - 1.6 16V, 2.0 16V - ISTO Twin Spark

75 - 1.6 IE, 1.8 IE, 2.0 Twin Spark,
1.8 Turbo, 3.0 V6 - stari motori
razvijeni prije fiata.

155 - 1.7, 1.8, 2.0 - Twin Spark bazi-
rani na 2.0 Twin Spark iz 75.
Nemaju veze s fiatom. Pokretani su
lancem za razliku od novih T.S.

- 1.6 16V, 1.8 16V, 2.0 16V - novi Twin Spark. Svi su razvijeni iz 2.0 Twin Spark koji nema ni8kakve veze s fiatom jer fiat uopće niti nema 2.0 motor sa 4 cilindra.

- 2.0 Turbo iz Lancie Delte Integrale

- 2.5 V6 - Fiat nakon rata nikad nije imao V6 motor.

156 - jednaki motori kao u 156 - 1.6, 1.8, 2.0. Male izmjene na njima koje noso oko 5 ks (1.8 i 2.0). I plastični pokrov.

- 2.5 V6 24v - baziran na V6 iz 155

- 2.0 JTS , BAZIRAN NA 2.0 T.S

164 - stari Twin Spark 2.0 i varijacije V6 motora

166 - novi twin spark 2.0 i varijacije V6.

GTV/Spider- 1.8 i 2.0 Twin Spark kao i u 156 tri V6 motora.

Što još hoćeš?

Ne znam dali znaš da motor u tvojoj 166 je jednak onome u 145 2.0 i 155 2.0.

INTCP
01-11-2002, 19:12
A ti M3 ne preuveličavaj. Dobro al i ja ću malo popustiti. Nisam ja mislio da TT ne dri ni kurca, ali smatram da ne drži dovoljno za takav auto. Naravno Quattro je sasvim zadovoljavajući. Ali čisto sumnjam da se jedna običan TT može mjeriti sa Z3, alfom Spider, mX5.
Ne ne može, al to ne znači da loše drži. Svi ti auti samo po sebi dobro drže gledaju ći nisko težište, odnos težine. Ali obvjes sam po sebi ne može se nazvati sportskim. Ja ne sumjnam dakle da TT drži loše. To su jako male razlike. Stvar je u tome da kad se opretjera tako jednostavan ovjes u kritičnim situacijama je puno teže kontrolirati i uoće iskorištavati zanošenja i proklizavanja u cilju bržeg prolaska zavojem. Ne možete reći da je ovjes tt-a zadnjai koji je zavisam jednako učinkovit kao multilink na alfi i BMW-u. Pa dajte malo logike.Dobro al TT ima 4x4 u većini slučajeva pa mu to dosta pomaže čak i da bude superiorniji.

A ti bleki ne misli da si otkrio toplu vodu. Naravno da svaki auto drži kad mu nakeljiš valjke i gumetine te ga spustiš. Nije uopće stvar u tome.

VR6
01-11-2002, 19:14
Odlicno INTCP, jos ako je sve to tacno...

INTCP
01-11-2002, 19:25
I calibra jedino se ti topiš u tvojim sranjima ne ja. Ako vidiš alfa nikad nije koristila fiatove motore osim JTD. A na JTD sam i ponosan što nije alfin proizvood. I nemoj sam reći da ××××m jer recimo na 2.0 Turbo u 155 nisam ponosan što nije alfin proizvod, a jaaako bi volio da jest. Jednostavno ne volim dizele. Mjenjači u alfama su rijetki isti onima u fiatu. Mjenjači u stilu imaju dugu 4. i 5. dok alfa ima savršeno proračunate omjere, a to si i ti rekao. Vozio sam i Bravo i Stilo (drugoga od fiata i nema što bi se dalo usporediti s alfama). Mjenjaču u fiatima su dosta neprecizniji nego oni u alfama. A u stilu 1.6 i 1.8 već sam rekao dugi - omJeri. Mjenjači za V6 motore su alfini, a fit niti nema V6 motor. Selespeed je u stilu isti kao i na 147 i 156. I JTD motori imaju jednake mjanječe kao Fiati JTD. Ono što može biti isto kod mjenjača su možda kućišta. Da li je tebi jasno da Fiat ima samo dva motor akoji su po kubikaži broju cilindara jednaki alfinim. 1.6 i 1.8. Od ta dva smao 1.8 ima na centimetar kubni jednak obujam kao alfin 1.8. Dok 1.6 ima skroz drugi promjer i hod. 2.4 u Stilu nema veze s alfom. A motore u Puntu možemo slobodno zenemariti. I to je to. E pa sad ti lijepo izbroji one motore gore pa pogledaj koliki je odnos fiatovih motora koji se mogu usporediti s alfinima. Dakle 2.

INTCP
01-11-2002, 19:27
Ne brini VR6 sve je to točno. Za svaki taj motor i model auta mogu ti napamet reć osnovne parametre i performanse. Oko toga se bavim, ako se to može tako reći oko 10 godina, ako ne i više. :))

m3
01-11-2002, 19:28
INTCP, ja sam samo bio rekao da tt odlicno lezi a to su skontali i u audiju pa nisu htjeli trosit pare na razvijanje novog ovjesa. Znaci zakljucak je da tt dobro lezi a to dal su oni mogli napravit bolji ovjes il ne ostaje njima na dusu!

P.S-moj m3 je imao dobar ovjes pa mu to nije bilo dovoljno prije 3 dana kad sam dao prijatelju da ga proba a on fino uletio u malo ostriji zavoj s 150 i izletio s ceste i napravio mi totalku na autu. Ja sad fino bez auta a on u bolnici. Pouka-nemojte nikad davat svoj auto!

INTCP
01-11-2002, 19:30
Osim toga calibra ako misliš da tznaš o alfi više od mene nađi mi ti neki motor za koji tvrdiš da je u 70% dijelova jednak fiatovome, osim JTD.

intcp
01-11-2002, 19:34
M3. Baš tako, ali ipak bi bilo bolje da ima MUltilink ili nešto tako jer meni recimo da kupujem taj auto ne bi bilo svejedno dal imam ovjes jednak na škodi i golfu. On leži dobro to je istina. I golf 4 sa pravim gumama i federima leži dobro, al svi se slažu pa i VR6 da nije bolje od 147, al kad ga voziš on leži dobro i pruža brze prolaske, ali kad voziš malo jednog pa drugog onda vidiš neku razliku.

INTCP
01-11-2002, 19:36
I još mi calibra navedi koji to mjenjač alfa koristi s skupa s fiatom. ??????

alo alo
01-11-2002, 19:48
calibra je legenda, izjavi glupost tipa topiš se u vlastitim sranjima i ostane živ, po hiljaduti put nema pravo samo izvrće, ajde zender izjavi koji to motor djeli alfa sa fiatom. Utopio se u svojim govnima :smile06:

doc
01-11-2002, 20:42
Audi TT ima ovjes u totalnom kurcu. Mnogi su poginuli zbog tog ovjesa. To su činjenice. I nakon toga su ga samo malo modificirali da bude sigurniji, ali i dalje je to ovjes u kurcu. Quattro pogon ga niti malo ne spasa. Auto jednostavno ima konstrukcijsku gresku i mislim da ovi u Audiu jedva cekaj jos koju godinu pa da ga prestanu proizvodit.

rale unlog
01-11-2002, 20:46
citam sad da ce u tt ubacit v6 3.2

doc
01-11-2002, 20:57
To su im zadnji trzaji, ko i ovaj golf r32.

VR6
01-11-2002, 21:14
Doc ti stalno navodis neke netacne gluposti...

Calibra Zender
01-11-2002, 22:27
INTCP, tvoja silna naklapanja i nabrajanja motora uopće ti ne daju za pravo niti potvrđuju argumente da Fiat i Alfa ne dijele motore. Ti si ipak jedini i najveći alfist koji priznaje samo benzinske agregate, a jtd ne postoji u glavama pravih alfista. A to kaj recimo preko polovice prodanih 156-ica ima ugrađen jtd agregat nema veze. Nije bitno kaj je polovica prodanih 156-ica pogonjeno motorima koji pogone i Fiate. Jer ti motori ne postoje pa se niti ne dijele. A kaj je s mjenjačima koji dolaze s jtd agregatima? Niti ti mjenjači ne postoje jer ne postoje niti motori pa onda nema veze kaj se i ti mjenjači dijele.

"TT ne drži dovoljno za taj auto."
Pa koji si ti ××××ni faktor da možeš izvaliti takvu glupost? Auto nisi nikad, ALI NIKAD vozio, ali po onome kaj je napisano na papiru, po podacima vezanim za ovjes ti ZNAŠ da auto ne ide onak kak bi trebao. Pa poklopi se ušima. Pojma nemaš! Pogledaj vremena po krugu pa malo razmisli prije nego gruneš ovakve bedastoće.

Ja se topim u sranjima? Slomljen si na temi prodaje Alfe, na temi Alfa nije za mase, na temi da Fiat i Alfa ne dijele motore i mjenjače. I opet selektivno biraš stvari koje ti odgovaraju i nabrajaš motore koje ne dijele pa je to dokaz da stvarno ne dijele nikakve motor i mjenjače. Idi nabavi knjigu iz logike i pronađi pojam "lllicitus procesus"; tipična greška preranog zaključivanja. Ne dijele ove motore pa ne dijele niti druge. E pa ××××× je tako moj INTCP.

Za kraj, ne mislim da znam više od tebe o Alfi niti mi je to cilj. Detalji glede svih motora i mjenjača koji su korišteni zadnjih 50 godina u Alfi i nisu bili s nikim dijeljeni su mi zadnja rupa na svirali. Ne interesira me to. Interesiraju me stvari koje te lome jer dokazuju povezanost Fiata i Alfe i dokazuju dijeljenje motora i mjenjača. Dokazuju ono dijeljenje koje se događa i kod VAG koncerna (obujam pojave nije bitna) po kojem non stop ×××ך.

Amer
01-11-2002, 23:19
Baš svejedno dali alfa dijeli svoje motore sa Fiatom ili ne. Ako ih kupi(Fiata) GM dijelit će ih i sa opelom i Saabom ako šefovi tak kažu. Ako je motor dobar zašto ga nebi dijelili. Dobro glupo je kada ga dijeli VW pheaton i Bentley gt, jer za auto koji košta oko 200 tisuća eura mogli bi ugrađivati bar originalni Bentley-ev motor (mislim da ga sami naprave,neki v12 7l ili tako nešto ne onaj v8 da nebude zabune). Audi TT nisam vozio pa niti neznam kako drži cestu, a pročitao sam kao da je imao prije problema pri višim brzinama na autocesti pa su mu dodali zadnje krilce i promijenili ovjes(za ovo zadnje nisam siguran). Calibra Zenderu se mi možda poznajemo? Ja ti vozim zeleni Stratus.Živimo u istom mjestu.

Calibra Zender
02-11-2002, 00:06
Kako da ne! Long time no see Ameru. Kako ide strojarstvo? Pozdravi Zadravca! :)

Amer
02-11-2002, 00:19
Ne baš dobro. Kolko sam skužio imaš alfu 166?! Pa otkad to? Kako ide zvjerka.

m3
02-11-2002, 01:33
Doc, i ja sam mislio da tt lose lezi i da je ×××××× dok ga nisam probao. Cinjenica je da su prvi modeli imali ozbiljnih problema ali su te greske u potpunosti ispravljene i auto me stvarno odusevio (suprotno mojim ocekivanjima). Vozio sam jaci model koji je jos imao i chip (260 ks) i pri 240-250 km/h je auto savrseno miran i stabilan. Inace nisam ljubitelj audija al taj me auto odusevio.

INTCP
02-11-2002, 01:49
Calibra pa koji je tebi ×××××. Pa rekao sam da alfa dijeli s fiatom JTD i mjenjače od JTD. To je istina. Ali to su samo JTD. Alfa ima još cijelu paletu motora. I mislim tada na benzinske. U toj cijeloj paleti samo su dva motora 1.6 i 1.8 koji se daju usporediti s alfinim 1.6 i 1.8. Drugoga fiat nema. Tu sam toi naveo sve motore koje alfa ima u zadnjih 15 godina, a ti opet ××××đš kao da sam nabrojao kao samo one koje ne dijeli.

Fiat ima 1.2 motore koji su konstrukcijski totalno različiti od 1.6 i 1.8. Niti alfa ima 1.2 motore. Ima i 1.6 koji već sam rekao ima drugi promjer i hod i obujam, a i usisna grana je namjestu gdje je alfi ispušna i obrnuto. 1.8 MOTOR IMA JEDNAK PROMJER I HOD KAO ALFA I OBUJAM. i PRIJENOSNI OMJERI SU JEDNAKI (PUNTO HGT) I TO JE JEDINI MOTOR KOJI IMA JEDNAK BLOK PO PAPIRU SA ALFOM. Fiatov 2.0 ima 5 cilindara, alfin 4. Fiatov 2.4 je također 5 cilindar - ualfi takvog nema. To su svi benzinci koji se u fiate ugrađuju, a ti i dalje tvrdŠ SVOJE. Pa i ako jesi u pravi onda je to samo za JTD i 1.8 (koji ima lafinu glavu i sigurno nisu jednaki klipovi kao u fiatovom 1.8 koji ima 15 ks manje). Osim toga sumnjam da je taj 1.8 fiatov jer je nastao iz alfinog 2.0. Točnije alfin 2.0 koji nikada nije niti u jednom fiatu bio je optički8 gledano jednak sa 1.8 kao i sam svim ostalim Twin Spark motorima. Ja ti navedem obrazloženo da alfa nikad nije koristila niti jedna fiatov benzinac a ti opet ×××ך dreke. Nisi fer.

INTCP
02-11-2002, 01:53
Dakle slažem se da dijeli mjenjače i JTD motore. Ali ostali benzinci su alfini. I svi su iste generacije. Svi četverocilindraši su jednake konstrukcije i izvedeni su iz 2.0 Twin Spark 16V prvi puta predstavljenom u 155. V6 motori svi su jednake konstrukcije s time da imaju varijacije na temu.

Calibra Zender
02-11-2002, 11:34
Amer, stari je kupio 166 2.0TS prije mesec, dva pa sam ja prodao Calibru i preuzeo karavana. Izgleda da i tebe nema doma kao ni mene pa ga ne viđaš često. Eh ×××××ti kvart nam je fakat velik pa se ne sretnemo! :))
Vidi slike na :URL=http://www.opel-calibra.tk:mom skromnom siteu:/URL:.

BTW, odustao sam od Stratusa. Sjećaš se kad sam bio tvog Stratusa gledao. Pustile me limuzine. Hoću neki coupe, ali trenutno nema šanse da mijenjam karavana. Uzeo bi Celicu TS, ali mi je previše za doplatiti.

Calibra Zender
02-11-2002, 11:48
INTCP, pa kaj ti motaš? Čim dijele jtd motore znači da dijele motore i amen. Ne moraju Alfa i Fiat dijeliti apsolutno sve motore da bi ti onda priznao da ipak dijele. Dosta je i jtd koji kod 156 čini preko 50% prodaje. Za benzince koje dijele napamet nemam pojma. Morao bih malo prokopati kaj se ugrađivalo, a to mi se ne da. Dosta mi je činjenica da se dijele jtd motori i mjenjači i teza da Alfa i Fiat dijele motore i mjenjače je dokazana. Kraj priče.
Drugo, prodaja je pala!
Treće, Alfa je auto za mase! :))

alo alo, hej papčino jesi se poklopio ušima preko glave?! :))

INTCP
02-11-2002, 14:32
Calibra JTD su dva motora od možda 15-20 motora koji su se ugrađivali zadnjih 15 g. Prodaja je pala jer je gazda u kurcu. Poveži malo ekonomistu. Alfa nije auto za mase.

Osim toga fiatovi motori su odlični.

Amer
02-11-2002, 14:51
Ne kužim intcp zašto Alfa nije auto za mase.Da li pod tim misliš da su Alfini auti rađeni za individualce tj. određeni tip ljudi ili nešto drugo. Pa zar nebi onda puno više koštali. Za mene auti koji nisu rađeni za mase su tipa aston martin, ferrari,ultima, tvr, audi rs i sl. Možda sam te krivo razumio. :smile11:

Calibra Zender
02-11-2002, 16:43
INTCP, ti si nevjerojatno dosadan i površan. Uzimaš samo stvari koje ti pašu i s kojima se slažeš, a ostale ne postoje.
JTD su samo 2 motora? Pa kaj si ti malo blesav? Pa SAMO ta 2 motora čine u 156-ici preko 50% prodaje! Pa znaš ti kaj to znači? Zato se ne razbacuju tako jednostavnim ocjenama i ne banaliziraj situaciju.

"Prodaja je pala jer je gazda u kurcu."
Pa kakve ti gluposti pišeš? Pa ovakvu bedastoću već dugo nisi provalio (valjda ti je dva posta trebalo za novu smijuriju :)) ). Očito pojma nemaš o tematici, o ekonomiji, ma o ničemu osim o provrtu i hodu motora. Daj malo proširi horizonte. Sorry, ali ispadaš fach idiot.

"Alfa nije auto za mase."
Pa koliko si samo puta izjavio tu nevjerojatnu glupost?! Nebrojeno! Pa gdje su ti argumenti? Pa nemaš ih čovječe. NEMAŠ! Daj mi sad opet tu napiši manji prtljažnik, veća potrošnja, veća cijena i da se opet nasmijem do suza.

Jednostavno mi nije jasno kako netko u tolikoj mjeri može pušiti cuore sportivo da ama baš ništa realno ne može sagledati. Pa meni su nove Alfe super, ali vidim i druge aute, vidim i mane kod Alfe.

DKW
02-11-2002, 18:34
Sad, ko me želi čitat, nek čita, a ko misli da se "DKW pravi pametan", nek ide na www.disney.com ili nešto slično.

1. Audi TT nije imao problema sa ovjesom, nego aerodinamikom. Imao je takozvani negativni downforce (mogli bi reći "upforce"), što znači da je sam automobil aerodinamički bio oblikovan poput krila. I umjesto da ga stišće na zemlju što je veća brzina (kao što je to sa dobro oblikovanim autima), njemu je pri velikim brzinama dizalo rep. Automobil je pritom postao vrlo lagan na stražnjem dijelu, i ljudi su se ubijali. Nema veze s ovjesom. Mnogi suvremeni automobili imaju zastarjeli ovjes, pa se ljudi ne ubijaju na autoputevima s njima.

2.Fiat i Alfa dijele motore samo djelomično i to je toliko nebitna stvar da ne znam otkud toliko energije da se dokaže to ili suprotno: 1.6 je uškopljeni 1.8, 1.8 je blok iz Fiata ali bulja Alfina, 2.0 je fiatov blok ali bulja opet Fiat, 2.5 je isti onaj alfin 3.0/2.5 iz 164/155, kakve to sad ima veze? Jel auti jure i vrte se? Da. Jel traju? Ne ko Hondini, ali traju dosta za te performanse...

3. Alfa je auto, kako je Blacky dobro rekao, "jeftilen sportivo". Dakle, nije ni za mase, ali nije ni za bogataše koji kupuju BMW Alpinu. To vam je auto za one koji za male pare žele imat malo talijanskog sportivo dizajna, brzine i zvuka. Ništa više, ni manje. Pritom je to kanta kao i sve ostale, sa svim svojim manama i prednostima.

Peace. :)

Calibra Zender
02-11-2002, 19:50
DKW, ma ne dira me TT uopće mada si u pravu to kaj pričaš. Samo sam parirao INTCP-u koji je "pun iskustva" srao po autu i donosio ocjene kako auto ne leži kako bi trebao. :smile11: Jer on to zna. Ma naravno! :)) A vozio ga je samo na Play stationu ili niti tamo.

Alfa i Fiat dijele puno toga i nije samo riječ o jtd motorima. I tu je opet INTCP gurao prste i pričao basne. Pa svatko normalan će dići glas protiv takvih gluposti.

A ovo treće kaj veliš uopće ne stoji. Barem ne za naše uvjete. Alfa danas uopće nije jeftilen sportivo. Čak niti rabljena. Auto je vraški skup. Pogotovo 147 i 156. Kaj se cijene tiče nema tu jeftilena niti u tragovima.

I naravno da je ALFA AUTO ZA MASE! Pa ××××te već sam sebi dosadan koliko to ponavljam i nastojim argumentirati.

DKW_
02-11-2002, 20:28
Vjeruj mi, jeftin je za to kaj daje....

(moraš probat moju za 13.000 eur, cijena Citroena C3 s klimom....)

dkw@net.hr

smiješno
02-11-2002, 21:34
kakav je to auto za mase GTA 250 ks, ili 3.0, za masu na plac, di je tu ××××ni opel, za koga boga miloga je on onda, za slobodne zidare mozda ???? :))

DKW_
02-11-2002, 21:39
Vidim da je padobranstvo, u sprezi s padavičarstvom opet uzelo maha...

padobransko društvo
02-11-2002, 21:49
prave su to mase koje kupuju minimalno 105 ks, a opel trotaktaš dizel, sa kolko ono 45 ks ???

Dom-Dom
02-11-2002, 21:50
Riknut ću od smijeha , od kud čupate sve te ideje? :)) :)) :))

INTCP
02-11-2002, 21:54
Ti si Zenderu malo glup. Ja sam rekao da dijeli JTD, ali ti si opet malo glup. Alfa i Fiat dijele puno toga. Baš tako. Da dijele ali benzinci su redom svi u 70 % dijelova alfini.

BTW DKW 2.0 je alfin motor sa alfinim blokom. Fiatov 2.0 ima 5 cilindara.

eureka
02-11-2002, 22:00
tako je zato jer ima dizel , zato je za mase. :))

Calibra Zender
02-11-2002, 22:41
INTCP, smanji doživljaje da ne bi i ti bio poslan laganini u ×××××! Ako sam te strgao na temi onda rađe ušuti! Inače se tvoja agonija nastavlja. Lomit ću te i dalje argumentima mada mi više uopće nije gušt. ××××te pa i rođeni alfisti te tjeraju na objektivnost.

DKW_
02-11-2002, 23:00
Dobro, pardon, 2.0 je Alfin.

(makar, kad bi bili picajzle, dijelili su blok motora 1995 ccm, 84X90 Croma/Alfa 164..., kasnije je Alfa 156 dobila novi 1970 ccm, 83X91, ali koje se godine desilo to razdvajanjne, to je već tlaka za pronalaziti- valjda na 155 ici 2.0 16V...)