PDA

Pogledaj cijelu verziju : SOROS:Srpska vlada ima jaci ekonomski tim od hrvatske vlade!

LUKA NETEKA
29-10-2002, 00:38
AMERIČKI MILIJARDER U ZAGREBAČKIM NOVINAMA

Soroš za balkansku
ekonomsku zajednicu

Zagreb, oktobra

Američki milijarder mađarskog porekla i osnivač fondacije "Otvoreno društvo", koja deluje u tranzicijskim zemljama Džordž Soroš (72) govorio je u intervjuu zagrebačkom "Globusu" o svom viđenju prilika u jugoistočnoj Evropi iznevši stavove koji baš ne nailaze na simpatije kod znatnijeg dela hrvatske političke javnosti. Tako na primer, Soroš smatra da su Slobodan Milošević i Franjo Tuđman podjednako odgovorni za sve ono zlo koje je proteklih godina snašlo narode na ovom prostoru. Uveren je, takođe, da je najbolji izlaz za napredak svih zemalja na ovom prostoru da obrazuju novu ekonomsku celinu od država prethodne Jugoslavije, te Bugarske i Albanije, o čemu kaže:

"Mislim da je put napred u stvaranju većeg zajedničkog ekonomskog prostora u jugoistočnoj Evropi, u kojem će učestvovati i sadašnje odvojene jedinice Bosne i Hercegovine. Dakle, umesto daljnjeg deljenja Bosne na tri etničke jedinice nama je potrebna velika celina, koja će imati pristup zajedničkom tržištu Evropske unije. U tom će kontekstu biti lakše prevladati političke razlike. Baš da bi se jednostavnije i mirnije prevazišli politički sukobi na ovim prostorima, ja se zalažem za jedinstvenu ekonomsku celinu".

U tu balkansku ekonomsku zajednicu Soroš, uz zemlje nastale iz prethodne Jugoslavije, uvršćuje i Bugarsku i Albaniju, za Hrvatsku kaže da bi "verovatno brže ušla u EU kao članica balkanske unije, nego da se samostalno kandiduje", pa zaključuje: "Ta bi celina, na kraju, postala deo Evropske unije".

Zanimljivo je i Sorošovo uverenje da će se "Srbija ekonomski oporavljati brže od Hrvatske". Srbija jeste trenutno politički nestabilna, konstatuje Soroš, ali napominje: "Pozitivno je to što srpska vlada ima vrlo snažan i kvalifikovan ekonomski tim, mnogo jači od hrvatske vlade. Reč je o mladim, stručnim ljudima, predanim svom poslu i odanim velikim, Srbiji preko potrebnim reformama. U Njujorku sam prisustvovao sastanku grupe međunarodnih investitora s predstavnicima srpske vlade. Srbi su ostavili vrlo dobar utisak".

:)

TITO
30-10-2002, 22:39
Luka, druže opet nasjedate na stare fore.
Reci mi molim te koliko si skupljao za PC?
Vlada?
Čija?
Druže Luka uzeću ti partijsku knjižicu.
Neću da se dijelite.
Smrt fašizmu !" :smile07:

PRAVI LUKA
30-10-2002, 23:07
A TI TITO POD CIZMU