PDA

Pogledaj cijelu verziju : Toyota Celica



Calibra Zender
28-10-2002, 22:13
Kak se vama sviđa ova nova Celica?
http://www.japancars.agava.ru/photos/concept/toyota_celica.jpg
Kakav je to auto? Kakav je ovjes, mjenjač? Ima možda kakvih konkretnih iskustava?
Dva su aktualna motora; 1.8 sa 143 konja i ubrzanje od 8.7 i jači 1.8 T Sport sa 192 konja i odličnih 7.2 sekunde do stotke.
Jedino mi je dizajn malo čudan. Previše mi liči na Hyundai Coupea!

Dom-Dom
28-10-2002, 22:27
Da" dušebrižnici" ne budu rekli da mi Alfisti volimo samo Alfe ja mogu reči da mi je Celica prekrasan auto i za japance čudno moderan dizajn.A da ne pričam o kvaliteti.Ako GM kupi Fiat odnosno Alfu više neču voziti talijane nego se bacam na japance.Da u mom autu budu Opelovi dijelovi , pa rađe krepam....

psy TS
28-10-2002, 23:48
DAkle, mogu ti pomoci oko motora jace izvedbe posto se isti nalazi u mojoj Corolli TS. Motor je vrlo zanimljiv, snazan, pomalo ljen pri nizim okretajima ali pri visim doslovno vristi za jos gasa, okretaja i tako preko 8000 rpm. Vrlo dobro ubrzava a brutalan jesamo iznad 5000-6000 rpm. Vrlo je upotrebljiv pri svakodnevnoj voznji a kada se drzi u visokim okretajma onda dise punim vvtl-i plucima i pokazuje sportski karakter. Mislim da je odlican u Celici koja je stvarno sportski automobil, fenomenalnog dizajna. Kada sam kupovao Corollu proveo sam puno vremena u Celici (imali je u salonu), auto je predivan, iznutra i izvana, vrlo zanimljiv i stvarno...budi osjecaje.
Ako imas pitanja o motoru samo reci.
Ne znam da li u Celicu ide isti 6 brzinski mjenjac kao u moju Corollu ali eto: mjenjac je savrsenog hoda(kratak ali ne prekratak), vrlo je precizan i savrseno radi sa spomenutim motorom.

Ako imas kakvih pitanja...

P.S. Molim Vas da ne usporedujete ovaj ozbiljan i vrlo dobar automobil sa onom neskladnom hrpom lima od Hyundaija, stvarno se po nicemu ne mogu usporedivati. Hvala :)

Mitcko
29-10-2002, 00:24
Vozio sam Celicu vise puta i mogu reci da nije losa. Model koji sam vozio bio je 1.8 GT sa 140 konja. Nije pretjerano brz ali ima dobar start. Unutra je veoma lijepo opremljena u krivinama vrlo dobro drzi cestu. Po mom misljenju model koji je vrijedan paznje a dosta je skupa ,je Celica GTS model koja ima pojacani 1.8 motor koji se zove VVTlI nesto kao variable valve timing lift and inteligence , tu tehnologiju su razvili u saradnji sa yamahom, s kojim se dobiva po litru 100 konja pa tako GTS 1.8 ima 180 ponija uz manualni mjenjac sa 6 brzina. 40 konja vise od standardnog gt modela. Do 100 kilometara za 6.1 sekundi. Mogu jos dodati da je za sportski auto veoma stedljiva i trosi nesto oko 7 litara. Pocetna cijena GTS modela je oko 22 000 dolara u Americi.

R32
29-10-2002, 02:03
:URL=http://www.mobile.de/cgi-bin/search.pl?CountOff=106&DataNr=3&DisplayDetail=11111111113719271&DoSearch=1&FormCategory=0&FormColor=%2e%2e%2ebeliebig&FormDate=0&FormDurchmesser=0&FormEZ=1998%2d&FormKilometer=%2d&FormLand=%2e&FormMake=44&FormModel=celica&FormPLZ=&FormPower=%2d&FormPrice=%2d&FormSort=0&Page=0&SearchCat=bereich%3dpkw%26sprache%3d1&bereich=pkw&sprache=1&x=53&y=9:Malo je plivala, al je zato jeftina!!:/URL:

Calibra Zender
29-10-2002, 10:28
Mitcko, ima nekih nejasnoća u tvom postu. Celica dolazi s dva motora, ali onaj jači nema 180 nego 192 konja i ne ubrzava za 6.1 nego za 7.2 sekunde. Nešto si izgleda pobrkao. I ne bih se baš složio da slabiji model i nije nešto jer je ubrzanje od 8.7 dosta respektabilno. Dugo sam vozio Calibru s ubrzanjem od 8.5 i mogu reći da je to odlično ubrzanje i dovoljno za stvarno brzu vožnju. A i potrošnju si po meni malo nerealnu naveo. Tih 7 litara je nekakav minimum ostvariv na otvorenoj cesti.

psy TS, hvala za iskustvo iz prve ruke. Tvoja Corolla je nešto teža od Celice pa je to razlog slabijeg ubrzanja. Motor koji u Celici potegne za 7.2 kod tebe treba 1.2 sekunde više pa je valjda i osjećaj ljenosti motora dijelom rezultat i toga. Daj mi reci koliko ti auto troši u gradu, na otvorenoj cesti, kad ga pričepiš...?

Moram priznati da mi je auto vrlo interesantan pogotovo radi performansi, dizajn mi nešto teže leži. Fakat me malo previše podsjeća na Hyundai Coupea. Malo su mi čudne linije na Celici. Dugo već gledam neke potencijalne aute, aute koje bih htio imati, a da su opet cijenom donekle pristupačni. Jedno vrijeme su me držale udobne limuzine; kad sam vozio Calibru pa me s vremena na vrijema živcirao tvrd auto, ali sad kad vozim karavana koji je udoban, ali pliva u zavojima i bilo kakvo trkanje je isključeno vidim da to nije za mene. Bar ne sada s 22 godine. Onda sam kompromis udobnosti i odličnih performasni tražio u 156 koja to fakat daje i donekle je pristupačna. Sad se opet vraćam mislima na coupe i kad ću mijenjati auto sigurno ću razmisliti i o Celici.

Black Knight_
29-10-2002, 13:15
Celica je do jaja, ima jedna tamnosiva kod nas na poslu cesto, super zgleda. Sve 5 za celicu :)

Ja kad sam kupovo auto sam u obzir uzimao celicu turbo i calibru turbo. naso sam samo jednu celicu turbo u valjda 3-4 mjeseca u oglasniku. a ni calibri turbo bas nema u kolko tolko dobrom stanju.

Calibra Zender
29-10-2002, 15:07
Ma sve dalje mi se sve više sviđa ta nova Celica. Samo su još ipak malo preskupe. Pogotovo ove zanimljivije, TS sa 192 konja. I na dizajn se čovjek s vremenom privikne. A unutrašnjost mi je više nego odlična. A tek kad je pod haubom VVTL-i...ma ludilo. Nadam se da nakon karavana bude kakve povoljne prilike da uživam u prvom japancu u mom dvorištu. :)
http://www.toyotajdfbill.ch/images/celica.jpg
Ako ću je ikada voziti, ima da operem Alfu××× ko beba zvečku! :smile06:

adnoH
29-10-2002, 20:38
Mene samo zanima kako Corolla sa istim 192ps motorom ima 1.2 sekunde deklarirano sporije ubrzanje. Corolla bi morala biti barem 15% teža od Celice. Teško mi je povjerovati u to.

Pitanje za tipa s jakom Corollom...koliko je teška?

Mitcko
29-10-2002, 21:33
The GT-S's 1.8-liter double overhead cam (DOHC) VVTL-i engine makes that decision easy for you. It fires out 180 horsepower -- 100 horsepower per liter -- which will give you a most powerful start off the line. And your ride will be smooth to the finish thanks to the independent MacPherson strut front suspension and double-wishbone rear suspension. So, in a lot of ways, just choosing a Celica gives you a head start.

1.8-liter double overhead cam (DOHC) 16-valve 4-cylinder with VVT-i (GT) or VVTL-i (GT-S)
180 hp @7,600 rpm (GT-S)
6-speed manual transmission (GT-S)
Independent MacPherson strut front suspension with stabilizer bar
Double-wishbone rear suspension with stabilizer bar
Power-assisted with 10.8" ventilated front disc brakes (GT-S)
10.6" solid rear disc brakes (GT-S)

Evo, vidis da sam upravu. Celica GTS ima 180 konja. Mozda europska izvedba ima vise ali ja govorim za celicu namjenjenu americkom trzistu.
Sto se tice ubrzanja, u americkom magazinu Autoweek, sam gledao testove ubrzanja gdje se dobro pokazala celica gts sa onih 6.1 sekunde do 100 km.
(po njihovim mjerama 6.1 seconds on 60 miles) :) :) :) ;)

Mitcko
29-10-2002, 21:50
Jos sam zaboravio samo da kazem za potrosnju. Toyota celica ima jedan od najboljih omjera snage izvucene od tezine automobila. Treba napomenuti da
tezina celice je 2500 lbs. sto je nesto
oko 1100 kilograma.
Sto se tice potrosnje, rekao sam OKO 7 litara, pa eto nek je i 8. Time mislim na osnovni model gt.
Evo, web stranice sa tehnickim podacima celice :URL=http://www.toyota.com/html/shop/vehicles/celica/specs/celica_specs.html:web stranica:/URL:

INTCP
29-10-2002, 21:56
Strašan auto, nemam zamjerki. Jedino mi dizajn unutrašnjosti bi mogao i bolje, pogotovo ne paše sivilo i još neke sitnice.

alfa099
29-10-2002, 22:01
sanjaj Calibra, sanjaj! Kad buš ti vozio Celicu, meni će pred kućom biti Enzo! Vjeruj mi, ja sam bliže Ferrariju nego ti Toyoti, ma kako se ona zvala...
Pa ti peri... ;)

Calibra Zender
29-10-2002, 22:49
Motor 1.8 16V DOHC VVT-i VVTL-i
Obujam 1794 ccm 1796 ccm
Snaga 143 / 6400 192 / 7800
Moment 105 / 4200 180 / 6800
Najveća brzina 205 km/h 225 km/h
Ubrzanje 8.7 s 7.2 s
Potrošnja 6.2 – 10.3 6.6 – 11.5
Rezervoar 55l 55l
Kočnice diskovi diskovi
Dimenzije guma 205x50 R16 205x50 R16
Masa praznog vozila 1100 kg 1140 kg
Max. masa vozila 1565 kg 1595 kg
Prtljažni prostor 365 l 365 l


copy/paste s www.toyota.hr

Sorry Mitcko, ali američki standardi i izvedbe nas ne tangiraju previše.

Alfa×××, ja sam se malo našalio s prošlim postom, a ti si se baš posrao. Apsolutno najneukusniji tvoj post u zadnje vrijeme. :( Čak ti niti onaj smajlić na kraju ne smanjuje težinu poante.
BTW, sretno s Enzom! Ili s bilo kojim Ferrarijem - ma kako se on zvao!

Mitcko
29-10-2002, 23:05
Pa dobro. Barem sad znamo kakve su razlike automobila u europi i americi. Inace sam primjetio da japanci a posebno toyota i honda, odlicno se prodaju u americi, a u evropi mislim da su manje popularni i stoga pokusavaju da sa kvalitetnim i jacim motorima pariraju evropskim a prije svega njemackim autima. Za primjer se moze uzeti i honda civic koja je odlcila da svoju izvedbu Civic type r sa 200 konja
nudi se samo u evropi dok najjaci model u americi predstavlja CIVIC SI sa 160 konja. Japanci su pametni i prateci uspjeh na americkom trzistu sada pokusavaju isto tako da se nametnu na europskom trzistu.

Calibra Zender
29-10-2002, 23:23
Pogledao sam malo na Toyotinoj stranici i eto težina Corolle:
1.8 VVTL-i 192 ks 1125-1210kg.
Ima ubrzanje kao što sam i napisao (8.4 sekunde), max v 225 km/h.

DKW
29-10-2002, 23:35
Super je onaj post od r32:

"Das Fahrzeug hat einen Wasserschaden"

Ma ja! vaseršaden! Da vidiš sad po dilerajima vaser-šaden farcojga, brate!
:)) :)) :))

Uključiš ventilaciju, a ono ispadne šaran!

psy307 / TS
29-10-2002, 23:35
Dakle, vjerojatno dobar dio te ljenosti je zasluga tezine te slabije aerodinamike ali cinjenica je da vvtl-i otvara ventile tek pri visim okretajima pa...
Svejedno, motor se jako dobro vrti i ima stvarno ljepo ubrzanje.
Corolla je teska 1210kg, po gradu, napomena Dubrovniku koji je prepun kreni stani voznje i sl. trosi 11-12 l, na otvorenoj 8, a kad ga stisnes popne se na nekih 14 ali to je stvarno drzanje oko 5500 navise :)
jos jednom slobodno odbijete litru dvije s obzirom da je Dubrovnik grad gdje trosim uvjerljivo najvise, sto god vozio :(
Americka verzija Celice sa tim motorom GTS stvarno ima 180ks, vozi se jedna po Dubrovniku sa americkim tablicama (kolega sa faksa), ne kuzim zasto mu manjka tih 12ks ali eto...

P.S. Calibra zaboravio se lift 1.8 vvtL-i :) :)

psy307 / TS
29-10-2002, 23:36
E da i 60 milja je oko 96 kmh pa ti je i tu mala razlika preracunima ubrzanja :)

Calibra Zender
29-10-2002, 23:44
psy307 / TS, istina. Ispravljeno! :)

OS-300
29-10-2002, 23:48
Calibra,vidio sam ti Vectricu...Jesi li ti birao rege?

Calibra Zender
29-10-2002, 23:54
Stari si je odabrao brojeve i slova. Isto kao i na Calibri prije.
I kakve su impresije? Jesmo se negdje mimoišli ili je bila negdje parkirana?

OS-300
30-10-2002, 00:16
Rege izgledaju O.K.,volim neparne brojeve!A,auto sam ti vidio pred zgradom,onako nabrzinu u prolazu.Pozdrav!

alfa099
31-10-2002, 20:27
Calibra, ja se DUBOKO ispričavam ako sam te uvrijedio mojim "prosranim postom".
Ali stvarno tražim nešto extra, pa možda padne i Ferri.
Još jednom, primi DUBOKE isprike... ;)

Calibra Zender
31-10-2002, 20:55
Pa nemaš se za kaj ispričavati. Ja sam samo komentirao tvoj post i ništa više. Javi kad padne kakav "propeti konjić"! Kak si i rekao: "Ako može Sandi onda...". ;)