PDA

Pogledaj cijelu verziju : kupnja polovnoga BMW-a,gubitak il dobitak?



nicky
28-10-2002, 18:36
ciljam na liniju E36,godina 92,93,94
motor 525i,ajmo reć m-oprema ili nešto slično mada nije nuđno
par takvih sam vidija kako se prodaju i njihova kvaliteta me nije baš oduševila,cijena je sasvim povoljna za jednu takvu pilu al kvaliteta je upitna jer ako je takovo auto vozeno više godina na način na koji se najvjerojatnije vozi onda mogu očekivati izimno loše očuvano auti
evo nemam više vremena pa ajd ako nije problem napišite par iskustva prijedloga i sličnoga...

Cannon
30-10-2002, 20:44
Pa takvog će kupiti neki turčin, bosanac na baušteli ili šiptar. Jesi siguran da te je "lijepo" vidjeti u takvoj pili? :smile08:

Dom-Dom
31-10-2002, 09:43
525 E36??????????????????????

ŽUTI
15-01-2003, 13:50
STARI SA BMW"OM,NA MOŽEŠ POGRJEŠIT UKOLIKO GA KUPUJEŠ OD NORMALNOG LIKA,STARIJEG POSLOVNOG GOSPODINA!TO SU MOTORI KOJI IDU,IDU PREKO 500 000KM,IMA JEDAN 524TD IZ 87GOD MOJ KOLEGA PROŠAO JE 390000 I VOZI BEZ PROBLEMA VEČ 2GOD.I IMA AUTOMATSKI MJENJAČ KOJI JE MEĐU NAJBOLJIMA IZA MERCEDESA TO JE MILINA ZA VOTITI!UPČE BEZVEZE PRIČATI,PA SNA SE DA JE BMW,AUTO IZ DRUGE PRIČE!525TDS IZ 94 GOD,TO JE ZADNJA SERIJA,DALEKO JEFTINIJA OD NOVE,A DOBRA SVI KVAROVI SU OTKLONJENI.ISTO SA TROJKMO GLEDAJ OD 94GOD NA DALJE RECIMO 95GOD 318TDS,ODLIČAN,SAMO NEMA U HRVATSKOJ SA AUTOMATIKOM TREBO BI GA UVESTI!JEL NAŠE SELJAČINE SE SAMO ZNAJU RUGATI TO JE ZA LJENE AMRIKANCE,A KD PROBA ONDA KAŽE:NISU ONO GLUPI:PA JA NA BRIJEGU NEMORAM RUČNU POVLAČIT AUTO STANE!DAM GAS ON KRENE,BAŠ JE FORA!40%NEPISMENIH.AUTOMATIKA JE PRAVA,STVAR I TO JE SAMO STVAR TKO,ŠTA VOLI OČEŠ ŠALTAT,JEBAT SA RUČICOM ILI VOZIT I DIRAT NEŠTO DRUGO DO SEBE... :smile06:

318 is
16-01-2003, 10:08
Ako misliš na BMW-a 525/E34?oni su se mnogo dobro pokazali,samo pazi od koga ga kupuješ.Najbolje bi bilo kad bi mogao da ga ti uvezeš(mislim na stranca),jer vožnja tamo i kod nas nije isto.Evo moj slučaj,ja sag ga uvezo i vozim ga već 5-god.I ono što kažu jednom BMW,uvek BMW==CAR DRUMOVA==

2fast4you
19-02-2003, 22:56
od bmw samo m3 ili m5 je auto ovo ostalo je veliko smece,zasto se tako puno prodaju ti auti za nikakve pare sigurno zato sto valjaju jesli se to netko zapitao :smile09:

pastuh
04-03-2003, 19:51
Lijepo je imati BMW, E-36 pogotovo, samo ak ti se nešto veće pokvari kao meni onda si na×××× i nemoj misliti da je BMW super kvaliteta. Kupi ga u Njemačkoj i to tamo gdje ti prodavač daje 2 godine garancije.

BRABUS
06-03-2003, 19:51
Mozda ce bosanac kupiti karatalicu,ali
ce hercegovac kupiti dobru mecku!!
Mercedes je jedan od najizdrzljivih automobila!!Bez uvrede.

jux
17-03-2003, 23:17
Stari, ti se očito kužiš u BMWje, pa te molim za savjet: poslovni čovjek srednjih god, prodaje 528iA kupljen i servisiran u Tomiću, 160.000km, sve osim navigacije, auto je garažiranm steptronic, bez ikakvih oštećenja. Ma, nešto predivno. Kaoi cijena: 21500€! Kaj veliš? P.S. Dopizdilo mi je šaltanjem probao sam ve jednom automatika i to je mila majka.... :o

duje
01-11-2003, 00:49
kupi si polovan kombajn, pa ces imat bar neke koristi i bit ces glavni u selu

Znalac
28-11-2003, 12:27
Onaj tko je ikada imao BMW znat ce o cemu cu sada napisati par rijeci:
Dakle, nije dovoljno napraviti krug oko kvarta da bi se moglo dozivjeti beemera. Za pravu spoznaju potrebno ga je imati, odrzavati, voziti, pretjecati, hvatati poglede i najskolovanijih komada koje shvacaju da je to najsexy auto (konkuriraju mu stari Jaguari, ali to je proca za sebe).
BMW "trica", serija e E36 (proizvodio se od jeseni 1990. do ljeta 1998.) danas se najvise isplati kupiti. Za pametne sportske vozace koji zive u Zagrebu preporucio bih 318is (140 ks), a sa ljde sa sela sve od 320i nadalje. Treba znati da 325 i, kao i jaci od njega zbog konstrukcijske omaske (treba priznati da se i to dogadja u BMW-u) cupaju strasnju osovinu is karoserije. Normalnom vozacu to se nikada nece dogoditi, a frustriranim balavcima koji startaju kao sumanuti - hoce. Motori sa sest cilindara krasno zvuce, ali tu je njihovim prednostima kraj. Sest cilindara je 50% vise od cetri, a to nosi 50% vece troskove odrzavanja (vise ulja, vise svjecica, vise ventila, vise goriva...). Sjetite se samo da cekajuci na semaforima provedete velik broj sati, a tada 6 cilindara trosi 50% vise od 4. Lik u Golfu "jedinici" diesel tada se s pravom osmjehuje dok se vi pitata sto vam je u ziovotu trebalo 170 konja. Dalje o motorima sa 6 cilindara: Istina da "sestak" radi na manje okretaja i da teoretski dulje traje, ali u praksi je to sasvim druga prica. Vjerujte, znam.
Dakle, dogovirili smo se. Model 318is je optimalan. Pronadjite u Njemackoj (www.mobile.de) 318is coupe ili limuzinu proizveden 1997. godine s M-paketom, autom. klimom, PDC-om, polukoznim sportskim sicevima, originalnim cd changerom, borcomputerom i drugim drangulijama i duuugo necete trebati bolji auto. Savjetujem da u Njemackoj odmah kupite i kugle od modela M3, koje pashu i traju puno dulje od serijskih. Mijenjajte ulje svakih 10 soma kilometara, a s uljem i filtere ulja i goriva. Svjecice (NGK) svakih 20 somova. Pazite na remenje, ne stedite na gumama, ne stavljate vece kotace od 205-55-16, ne stavljate KN filterm ne petljaj po elektronici, ne diraj auspuh. Stavi samo kromirani nastavak. Mijenjanje bilo cega vrijedjanje je inzinjera i rapidno smanjenje vijeka trajanja. Vjerujte, znam sto pisem. Primjerice, Sebringov lonac na 318is daje OK zvuk, ali remeti rad Luftmenge - mesera, auto vise trosi, dobiva cudnu rupu pri ubrzavanjima, a pandurima si omiljena meta. Slicno je i s razvijanim KN i Supersprint filterima koji su cista glupost. Cista.
Po mnogima, a i moje skromno misljenje je takvo, E36 je prekarsan, vrlo pouzdan, solidno izradjen auto. Sto se tice modela 310tds, ne bih ga preporucio ljudima koji se "vole povest". Nije to najsporiji auto na svijetu, ali strasno je to kad u prekrasnom autu morate trpjeti diktat tempa nekog autobusa jer nemate "schuss". Model 325tds je ok, ali ne zanostite se utopijom da taj auto malo trosi. Trosi i naftu i ulje, no ide bolje od benzinca 320i.
Osobno, imao sam ga, a danas vozim novu liniju E46 i po mnogocemu je stara trica bolja. Cak i ljepsa, iako ce me trendseteri demantirati.

Savjet: Na BMW ne stavljate spojkere, naljepnice, rubove, deflektore itd. Sto god stavis na njega - nagrdio si ga. U obzir dolazi samo originalna oprema.
Sto se dijelova tice - nesto treba kupovati u "Tomicu", nesto u Sloveniji, a nesto i neoriginala. Disk plocice su Textar i neka razlike u kvaliteti onih sa BMW zigom od onih bez njega. Kod amortizera je malo drugacije, no uzasna cijena originala argument je za kupovinu SACS-a ili Bogea u Sloveniji.
Filteri, kablovi, akumulator, uvjetno lambda sonda, Boschove dize - sve treba kupovati neoriginal. Pitajte u M-promu u Dubravi.
Svjecice, remenje, kuplung, kocioni cilindar, kugle, tepisi unutrasnjosti, rucice mjenjaca, prekidaci, farovi... original !!!
Straznji lonac treba kupiti kopiju originala, po mogucnosti od rostrfaja, ali s istom geometrijom. Tu jako pazi !!!

pablo
28-11-2003, 13:59
znalac, svaka čast, konačno netko normalan.
ovdje, inače, sve vrvi s nekim dečkićima iskompleksiranim koji misle da su popili svu pamet svijeta ako su pregledali slike u dva auto časopisa.

llill
29-02-2004, 22:28
bravo znalče, vrlo argumentirani odgovor... e, sad, da li bi ti (ili bilo tko) mogao odgovoriti kolika je prosjecna potrosnja kod 318i??? u fazi sam razmišljanja o kupnji istog, a budući da prijeđem oko 30 tisuća godišnje, malo me strah visoke potrošnje. jedni mi kažu da troši oko 10 litara i više, a drugi pak (koji ga imaju) tvrde da im troši oko 7 litara. ne znam kome vjerovati. molim neki objektivan odgovor???

HONDA
16-09-2004, 14:09
Japanci rulez!! said enoguh.

frodo
02-10-2004, 17:19
:smile18: ne kupiti bmw vec toyotu ili mazdu