PDA

Pogledaj cijelu verziju : Alfa 147 GTA vs Golf r32



GTI FOREVER
26-10-2002, 12:51
Posto su preformanse slicne, i priblizno su oba za istu kategoriju kupaca zanimaju me vasa misljenja i za sta bi ste prije dali novce??

Dom-Dom
26-10-2002, 13:00
147 GTA .Golf nema image , bezličan je.U stvari ja bi najrađe 156 GTA.

Calibra Zender
26-10-2002, 13:00
I rođeni folcvagenovac GTI FOREVER je iz strahopoštovanja Alfu stavio na prvo mjesto u imenu topica! :))

SB
26-10-2002, 13:05
Bez obzira na sadasnje VW modele tipa Pheaton i slicna ×××××× koja bi glumila Mercedese,VW se po meni nemoze mjeriti sa Alfom.VW su ipak narodna kola kao i FIAT i jednostavno im nije mjesto tamo gdje je mjesto Alfa Romeu.

VR6
26-10-2002, 16:48
Prije bi Alfu 147 GTA. Kada izadje Golf R32 sa 5 vrata, tada bi vjerovatno njega prije.

SB ne lupaj gluposti, VW je trenutno ispred Alfe, a sto ti to ne mozes prezaliti to je vec druga stvar.

Calibra Zender
26-10-2002, 16:53
:)) "VW je trenutno ispred Alfe" :))

GTI FOREVER
26-10-2002, 17:04
Calibra,
nisam ti ja nikakav "folcvagenovac", samo moje trenutne mogucnosti nisu takve da bih mogao nesto puno da biram a kad je covjek u takvoj situaciji ××××ga kupujes ono sto ti si u mogucnosti da izdrzavas i da koliko toliko zadovoljava neke tvoje kriterije.
Da nepostoji GTI nikad ali nikad ne bih vozio niti jedan drugi vw.
Iduci auto ce biti Honda ili Alfa.
Vidjet cemo.

Dom-Dom
26-10-2002, 17:37
VR6 mlati po forumu s izjavama , a GTI svaka čast pošten odgovor.Nije Alfa sve na svijetu i Honde su jako dobri auti.

Calibra Zender
26-10-2002, 18:03
GTI FOREVER, ma šalim se malo. ;) Kaj ćeš kad su želje jedno, a mogućnosti sasvim nešto drugo. Ako ti je lakše, nisi jedini s takvim problemom na forumu!

pih
26-10-2002, 21:50
preslaba je karoserija golfa za to, gta je kraljica klase, ostali su miljama daleko.

R32
26-10-2002, 21:53
Preslaba, koliko Golf ima zvjezdica u crash testu a koliko 147??

U crash testu je vrlo bitna cvrstoca karoserije.

vectra
26-10-2002, 22:09
Golf IV ima 4 zvjezdice na euroNCAP crash testu, a Alfa Romeo 147 jedva je dobila 3 zvjezdice, odite na stranice www.vidiauto.com i vidite u rubrici crash testovi na što liči karoserija Alfe Romea 147 nakon udara u zid, a i Alfa Romeo 156 da se napravi crash test s njom sigurno isto dobila jedva 3 zvjezdice, jer su talijani smeća od automobila, talijan napravi lijep dizajn, ali kvaliteta je nikakva, a njemci imaju i lijep dizajn i vrhunsku kvalitetu i čvrstoću. Puno je bolji Golf R32 od 147-ice GTA. Velika je prednost golfa što ima pogon 4x4, a alfa ima prednji pogon.

R32
26-10-2002, 22:15
O kvaliteti Alfe, zali se covjek:

Prije godinu dana uzeta je Alfa 156 2.0 selespeed i od kad je kupljena
doticna obozava radit bedastoce tj. gotovo svaki mjesec se seli do servisa.
Zahebava elektronika, selespeed konstatno ×××× (bio na servisu vec gro puta)
da bi konacno sad proradio kak spada nakon sto su u servisu (od Alfe) dobili
dopis da je potrebno promjeniti volan.

Najnovija ×××××rije je zaribavanje klipa po cetvrtom cilindru. Covjeku je
odjednom bez ikakvog povoda pocelo nekakvo lupkanje. Auto je (po ne zna ni
sam koji put) odveden u servis i uspostavljeno je da je ovaj put klip
zagrebal po cilindru iako je ulje u motoru na idealnoj razini. Na pitanje
zasto se to desilo odgovora nema tj. ne znaju. Jedino je decko koji je to
gledal rekao kako je ovo vec valjda 10-ta alfa 2.0 kojoj zaribava 4.
cilindar.

Da li bi mu to zastupnik ili Alfa ili ko vec trebao to popraviti o vlastitom
trosku ili bi on sam trebao podmiriti racun (koje ce najvjerojatnije biti
sky high) posto je garancija istekla? Posto je mehanicar koji je gledao
mashinu rekao kako se taj kvar javio vec na 10-tak istih Alfi znacilo bi da
je to evidentiran kvar kojeg bi oni trebali ukloniti o vlastitom trosku ili?

Covjeku je puna kapa svega te ce ih u slucaju nove ×××××rije u svezi ovog
ili sudski goniti ili ici s informacijama u medije. Spreman je cak i sam
iskesirati nofce potrebne za popravak ukoliko mu obecaju da ce nakon toga
sve biti u redu tj. da nece imati kvarova bar sljedecih 10mj. jer svaki par
mjeseci nekaj ode, a nitko ne zna zasto?

Kao slag na tortu, ponudili su mu da razmisli o nabavci GTA na sto je ovaj
dobio slom zivaca deruci se "nikad vishe alfa" iako priznaje da nema veceg
zadovoljstva od voznje doticnog Romea...

v
27-10-2002, 01:18
http://www.sexy-babes.tv/galleries2/kyladivehunter/pics/09.jpg

ThePowerOfDreams
27-10-2002, 09:37
Stari moj..ne da Alfa nije najbolja nego se jednostavno ne moze mjeriti s Hondom..niti po performansama niti po potrosnji ulja

adnoH
27-10-2002, 12:41
"Jedan čovjek se žalio na svoj auto firme Xxx, te je prema tome svaki proizvod firme Xxx ××××××"
"Auti firme Xxx se nikako ne mogu mjeriti s autima firme Yyy..."

Opet dječje rasprave tipa moj tata može istući tvoga. Bez ikakvih argumenata.

Calibra Zender
27-10-2002, 14:03
Raspored mase kod 147 GTA: 66% sprijeda i 34% straga. Izgleda da niti tu ne bi bila loša vreća, dvije cementa u haubi. :))
Kakvo je stanje kod R32?

Dom-Dom
27-10-2002, 14:36
R32 da li su te 4 zvjezdice pomogle onom nogometašu Popoviću? Nisu jer je sad 2 metra pod zemljom.Zato ljudi nemojte srati s tim zvjezdicama jer se vozač može ubiti i u autu od 5 zvjezdica.Vozač ako je pametan može voziti bilo koji auto.Power of dreams , Honde su zbilja dobri auti i ja ih jako cijenim ali nemoj srati po Alfama.Svaki auto se može uništiti.Honde su isto sportski auti kao i Alfe ,ali moraš priznati da baš japanci nisu doma sa dizajnom mada je mehanika vrhunska.I još kaj se tiće Selespeeda i ja sam čuo da se to kvari , ali jedna lasta ne čini prolječe , pa tako s jednim kvarom nemožeš generalizirati Alfe.Ja znam da se VW puno više kvari od Alfi ali to nitko neče priznati , jer narodu balkanskom švabo je švabo.

Calibra Zender
27-10-2002, 14:44
Dom-Dom, jedno je realnost, a sve ostalo su krajnosti. Jedno je voziti se recimo 150 ili čak 200 km/h i razbiti, a drugo je puknuti se sa nekih 60-tak km/h. Kad se ti pukneš ili izletiš sa 150, 200 km/h onda ti zvjezdice malo znače jer te nakon toga vrlo vjerojatno furaju s nogama naprijed. Ali je druga priča kad se ti razbiješ s nekom ipak normalnijom brzinom. E tu pri toj nekoj normalnijoj brzini je sad velika stvar dvije ili četiri zvjezdice. Nije ti svejedno da li češ polomiti noge i kuk, slomiti par rebara i glavu ili se samo malo natuči.

Trla baba lan...
27-10-2002, 14:57
Sve sami stručnjaci ocjenjuju aute a doma bacaju drkicu na Golfa od susjeda!

istina !
27-10-2002, 15:01
BRALE, BRAVO!!!!!

R32
27-10-2002, 18:06
Calibra, valjda si mislio u prtljazniku.

Dom-Dom nece ti ni padobran pomoci ako skocis sa zgrade visoke 20 metara.

Dom-Dom
27-10-2002, 18:38
Društvo to vam pokušam objasniti da dok voziš treba samo uključiti mozak i vidjeti gdje se može potegnuti , a gdje ne.

Calibra Zender
27-10-2002, 19:58
R32, u prtljažniku naravno. Lapsus calami. Ali ne vjerujem da je kod Golfa drugačija situacija. Jedino možda treba ubaciti vreću više. :))

Dom-Dom, čini mi se da malo banaliziraš stvari.

Dom-Dom
27-10-2002, 20:39
Calibra OK bolje da idem u Sabor tam nekaj pričati.Znaš nedjeljom mi je uvijek dosadno pa priznam da nekad i kenjam po forumu, ali ALFA JE ALFA.VOLIM JE!

VR6
27-10-2002, 22:50
Calibra, R32 ima pogon na sva 4, sto donosi dodatnu tezinu na straznji dio...

Maloprije u gradu, trkaju se Golf 2 GTI i Dodge Viper crveni, Viper je slajdrao jedno 30 m, Golf je imao zalet, pa je otisao ispred, e sad jeli Viper kasnije prestigao GTI-a nisam vidio jel su isli u suprotnom smijeru. Da je 4x4 toga nebi bilo, iako predpostavljam da je ovaj u Viperu namjerno slajdrao...

GTI FOREVER
28-10-2002, 07:14
Vr6,
koliko ja znam ti si iz Sarajeva,sinoc u gradu a i nikad dosad nije bio Viper.
Zato prestani da lazes ljude na ovome forumu i daj se uozbilji!!!!!

Calibra,
nema ljutnje.Samo sam pojasnio situaciju. :))

ajme
28-10-2002, 09:41
VR6 ubi se ja te molim !!! KONAČNO !!!

VR6
28-10-2002, 13:18
GTI FOREVER ne znam i iz kojeg si ti "sela" u okolini Sarajeva, ali ovaj Viper je bio tamo. Ako zelis, otidji na M. Dvor kod tramvajske stanice, smijer prema Barscarsiji, u srednjoj traci imaju tragovi guma, jucer su bili 30-ak metara, trebao bi ih vidjeti ako ih ova kisa nije isprala. Usput, posto si neinformisan, u Sarajevu ima i zuti Viper, vidjali su ga neki po dobrinji...

naravno da bi uzeo..
28-10-2002, 14:46
RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR32

GTI FOREVER
28-10-2002, 15:28
VR6 nekad mi stvarno nije jasno sta zelis da lazima postignes???

Svima je jasno ko govori istinu ovdje.

Na dobrinji sam stalno pa nema Vipera.

A i sama recenica "GTI i Viper se trkaju" je dovoljna.

Idi neka ti mama napravi cokolino i u krevet.Nisi ti jos ozbiljan jer cim izvlacis lazi da bi potkrijepio svoje tvrdnje znaci da si tvrdoglav i ogranicen, i da nisi bas bistar!

AVUS
28-10-2002, 15:34
Ja mislim da je bolji VW Golf R32! Kao kaze Vectra, vw ima pogon na sve kotace, a alfa samo ispreda, tako da vw bolje prenasa snago na cesto, posebno kada je slaba podlaga - kiša, sneg....a i čvrstiji je....

Calibra Zender
28-10-2002, 15:40
GTI FOREVER :)) , izgleda da je VR6 pao u još jednu svoju laž.
Hej VR6 jel se sjećaš kad si ovdje pričao da si vlasnik Delte 16V, da ti je stari imao Allroad i slične gluposti? :))

VR6
28-10-2002, 18:57
GTI FOREVER mozda ga vidis kad se mrdnes iz svog sela...

Necu se vise ubjedjivati, niko me ne placa za to, otidji kod trkaca na M. Dvoru, tamo su petkom, subotom i nedjeljom iza 11:30, pa pitaj nek ti objasne stvarcice u vezi Vipera... Ako znas sta je uopste Viper, mozda ti mislis na vepra...


Calibra bas bi volio vidjeti gdje sam ja to napisao, opet sanjas forum...

Od sada ne obracam paznju sta vi pisete, puno je primitivaca oko nas, sad da se ubjedjujem s dvoicom, jock...

trojicom....
28-10-2002, 19:03
četvoricom, ma cijele horde su tu, briši ve er šestico dovraga i s tobom. :smile09: :smile09: :smile09:

Girrari
28-10-2002, 19:10
E ti si VR6 totalni bolesnik. Čak se i ja dobro sjećam kada si govorio da ti je stari imao Allroada, a da ti imaš Deltu HF.

Calibra Zender
28-10-2002, 20:52
Girrari legendo hvala kaj si ovo postao! Već sam htio ići raskopati cijeli forum samo da izvadim taj citat. :)

VR6, hebeno ti je to kad ljudi ovdje imaju fotografsko pamćenje pa ne prelaze preko ničega. U laži su kratke noge! :))

doc
28-10-2002, 21:23
Motorvison tracktest:
.
.
.
31. Alfa Romeo 147 2.0 TS -21,00
32. Renault Megane Ide -21,03
33. MG ZR -21,04
34. Volvo V70 T5 Autom. -21,05
34. BMW 323 Ci -21,05
36. Seat Leon 1,8 T -21,11
37. Mercedes CL 55 AMG -21,13
38. Mercedes C320 Avan. Aut. -21,23
39. Fiat Stilo Abarth 2,4 20V -21,28
39. VW Golf V5 4Motion -21,28
.
.
.
Ovo je dio rezultata tracktesta u kojem mnogi svabofili poput VR6 vide Boga. Golf R32 bi trebao biti bolji od Alfe 147 GTA jer raspolaze 4x4 pogonom. Kad sam ja govorio da su rezultati nerealni, VR6 i ostali ste tvrdili da je to kratka staza puna zavoja i nije tolko bitna snaga kolko je bitno drzanje ceste, upravljivost.... Golf V5 4motion ima cak i bolje ubrzanje i bolju elasticnost od 147 2.0 TS, a ima cak i "savrseni" 4x4 pogon. I kakav je rezultat na testu? Porazavajuci za golf. A taj 4x4 bi trebao donjeti pobjedu golfu r32 nad alfom 147 GTA. E pa sad, vidimo po rezultatima kolko koristi ima Golf od toga 4x4. Po ovom se da lako zakljuciti da Golf R32 nema sanse protiv 147 GTA. Niti uopce nema smisla usporedjivati. Golf R32 nije nista drugo, nego obicni golf s 18 clonim felgama s opet valjda 2 spojena motora... A to nije recept za dobar sportski auto.

Dom-Dom
28-10-2002, 22:01
Doc ma neke stvari nemreš ljudima objasniti.Mora proči još puno vode ispod Savskog mosta da balkanci shvate.Ali doči će i taj dan, samo polako......

VR6
28-10-2002, 22:05
Girrari ti si ovdje veci bolesnik, jel sanjas forum, to nadji, inace bez dokaza...

Doc, opet ti svoje, Golf V5 4Motion je vise limuzina nego trkac, a ovjes vjerovatno nije isti kao u R32...

isuse
28-10-2002, 22:10
Vr6 ko boga te molim: umukni
Nije trkač, nije ovo nije ono ,golf je bolji, vremena su bolja golf ima 4x4 DAJ OD×××× KRVAVU TI MAJKU ××××× !!!!! :smile09: :smile09: :smile09:

Girrari
29-10-2002, 00:51
Gade jedan lažljivi, kako te nije sram!!?? Zbog tebe sam prekopao cijelu temu "Lancia Delta HF integrale". Ali vrijedilo je!
Pa počnimo s biserima...

"Poruka poslana: 10.02.2002. 14:17:50

Sta fali sto auto ima turbo, nista negubi. Imas isto tamo Audi TT Turbo koji iz 1.8 litara izvlaci 180 ili 225 Ks. Kao i Audi S3. Turbo nije los, sto ga ne koristiti. Moja Lancia Delta HF 4WD ima 165 ks serijski, bez turba 115, motor 2.0. Sad i da izvlazi 150 bez turba, ako je konacni rezultat isti to nije bitno. Ne znam kome jest i zasto..."
Str. 2; tema Lancia Delta HF int.


"Poruka poslana: 21.03.2002. 22:09:38

Da Interceptor, ali neke se verzije zovu martini, koje idu u prodaju i skupe su. I moja je Lancia bila martini, imala je preko haube pisalo martini, i crvene crte preko krova imala... Ne znam sta mu sad to sluzi, ali vidim da su ove martini integrale po netu posebno jake, i skupe."
Str. 31; tema Lancia Delta HF int.


Kasnije je i nasrao kako je na svoju stavio spulju, pa više nema 165 KS već 180 KS.



Čak ga je i alfist_zg brzo prokužio...

"Poruka poslana: 13.03.2002. 21:13:58

VR6...pa sto jos tebi reci...pa , nema rijeci, ti si jednostavno tako zatucan a i cini mi se da puno lazes("tata je htio uzeti quattroporte ali ono ,nema dijelova i to.."da da ), ako si uopce realan sto mi se sve vise i vise cini da nisi, ili si neki jadnik sta nas tu sve (sa puno uspjeha,m0ra se priznati )"
Str. 24; tema Lancia Delta HF int.






Za Allroad još nisam našao, ali turdit ću se, pa makar morao pročitati sve teme od A do Ž!!!

VR6
29-10-2002, 01:03
Girrari bas si smjesan. Za Lanciu nisam nikada porekao da je imam, nekima sam i dao slike automobila da vide kako izgleda. Calibra je naveo da imam Deltu 16V, sto nije tacno. Za Allroad sigurno neces naci, jel to nisam pisao, to su tvoji snovi. Al i da to vidim... I da, moja Lancia ima serijski (po saobracajnoj) 122kW, sto je preracunato 166 KS, ali ima posebni auspuh, bez prigusivaca, siroka cijev, koja joj daje dodatne konje. Auspuh je citavom duzinom dakle vrlo sirok, nesto kao na rally automobilima. Potrazi po netu, vidjao sam i slike kompletnog toga auspuha sa svim specifikacijama.

GTI FOREVER
29-10-2002, 01:24
Vr6 odluci je li int ili obicna
jer si neku noc meni na chatu rekao da je int.!

Ovo je vise postalo smijesno.

Moj sine, da znas samo neke stvari zivot bi ti bio laksi.

Calibra Zender
29-10-2002, 10:28
Kako su samo u laži kratke noge! VR6 jel se sjećaš kako si ovdje pričao da si kroz punih 9 mjeseci svog vozačkog staža promijenio čak 4 auta?! Pa to je novi auto (svejedno da li je rabljeni) svaka dva mjeseca! A svega si se ti navozio. Daj nam malo to objasni.
I kaj je s onim da ti je stari vozio Passata 4x4 TDi 130 KS? Jel to samo vozio ili je i posjedovao?

Girrari
29-10-2002, 13:30
Ha ha i slike si davao :)) ???

Pa mogu ja pofotkat Mujkićevu Modenu i okolo slati slike "svoje" Modene.

Novi nick, Lažljivi mesarski feniks.


I u krajnjoj liniji, kaj ×××ך!? Kada smo te Calibra i ja napali za Allroad i Lanciu odmah si kenjao da lažemo, a nisi niti u jednom postu napisao da imaš Deltu, a da za Allroad fantaziramo. Tak kada sam ni pejsto ove tvoje postove o Lanci, onda si se našao javljati da je ipak imaš!



Ja:
"E ti si VR6 totalni bolesnik. Čak se i ja dobro sjećam kada si govorio da ti je stari imao Allroada, a da ti imaš Deltu HF."

Ti:
"Girrari ti si ovdje veci bolesnik, jel sanjas forum, to nadji, inace bez dokaza..."

I na kraju: By VR6
"Poruka poslana: 10.02.2002. 14:17:50

Sta fali sto auto ima turbo, nista negubi. Imas isto tamo Audi TT Turbo koji iz 1.8 litara izvlaci 180 ili 225 Ks. Kao i Audi S3. Turbo nije los, sto ga ne koristiti. Moja Lancia Delta HF 4WD ima 165 ks serijski, bez turba 115, motor 2.0. Sad i da izvlazi 150 bez turba, ako je konacni rezultat isti to nije bitno. Ne znam kome jest i zasto..."
Str. 2; tema Lancia Delta HF int."



Ja nisam spominjao nikakvu 16v već integralku!

Calibra Zender
29-10-2002, 14:05
VR6, meni se čini da su se tvoje priče srušile kao kula od karata. Zarobljen u vlastitoj laži tražiš slamku spasa, a nje nema niti za lijek.
Trebao si biti iskren od početka i reći: "Eto ekipo ja još nemam vozačku jer imam 15, 16 godina, ali sam entuzijast i pratim sve kaj ima veze s autima i posebno volim VW." I sve bi bilo OK. Nitko te ne bi smatrao manje vrijednim. Ovako si ispao totalni papak bez kredibiliteta.

VR6
30-10-2002, 03:17
Primjecujem da od Allroada nema nista, neko tu laze, a ocito je i ko...

Moj komentar je bio upucen na Allroada, ali vidim da si se uhvatio Delte, pa bi i to pojasnio. Tvoj navod da imam "Deltu HF" i nije u potpunosti tacan. Jer ja posjedujem model: "Lancia Delta HF 4WD", a model "Lancia Delta HF" znaci bez 4WD se odnosi na odredjenu drugu Deltu, ne model kao moj. Ovo sto si ti napisao je isto kao da kazem, npr. "Fiat Punto je bio najprodavaniji automobil 96-e godine", neko bi mogao pomisliti da se radi o stanju u Europi, a ne o nekom odredjenom trzistu. Ponavljam zbog raznoraznih "skakavaca", ovo za Fiat Punto je samo primjer.

GTI FOREVER
30-10-2002, 07:24
VR6,
daj se dozovi, ako imas taj auto reci vrijeme i mjesto i ja cu doci!

U suprotnome suti i poklopi se!

Vidim da sve vise padas u svoje lazi, neznam sto ti to treba.

:smile11:

Girrari
30-10-2002, 12:24
Nemoj mi sad počet muljat, u stilu ja nisam tako shvatio, nisam vidio, bio si nepotpun... ×××׊!!!

Ako netko napiše da sam ja rekao kako imam Novi Punto SX, onda sigurno neću srati da moj zapravo nije baš samo to jer ima 5 vrata i sjedala podesiva po visini.

Allroada mi se sada ne da tražiti jer nemam vremena (za prelistat cijelu temu Lancia Delta HF int. mi je trebalo skoro 2 sata, a tko bu mi vratio 4 kn za to?), ali naći ću...

Girrari
30-10-2002, 12:32
I još nešto. Nije problem ako nešto izostavim već ako dodam nešto previše.

Da je netko napisao kako sam rekao da imam FIAT Punto Sporting, rekao bih mu da laže; no da je napisao da imam FIAT Punto, tada ne bi bilo problema jer ga zaista imam, to što je on još SX, nema veze.
Dakle, ako sam napisao kako si rekao da imaš Deltu HF, nisam ništa krivo rekao; to što je ona ujedno i 4WD, nema nikakve veze.