PDA

Pogledaj cijelu verziju : Auspuh za 318 iS - savjet gdje je povoljno



mike1
26-10-2002, 00:45
Savjet za bmw 318 iS (E 36 model) - ako netko zna povoljnu adresu, mislim po cijeni, u Slo ili Hrv za sportske auspuhe - Sebring, Remus (poznato mi je kod Autosipuh Sesvete) ili možda savjet za neku drugu firmu..U krajnjoj liniji, pitanje da li Sebring ili Remus? ili svejedno?

macko
26-10-2002, 11:57
To ×××××× nemoj kupovat jer će ti za 2 god. istrunut.

Bill
26-10-2002, 12:06
Prvo prodaj to smece pa onda kupi neki pravi sportski auto,a ne da sa tom bijedom bucis po gradu.Da imas barem 325 nebi nista rekao,ali ovako...

puntocorse
26-10-2002, 18:11
Niti remus niti sebring, već Supersprint! Inače za informaciju remus i sebring su jedna te ista firma!!!

seyzmo
26-10-2002, 19:13
remus i sebring nisu ista firma. ne u tom smislu.

A definitivno najkvalitetniji auspuh je SOLE. Ako imas para, to valja.

macko
27-10-2002, 12:20
A u kojem smislu jesu ista firma?

Puntocorse
27-10-2002, 20:02
Seyzmo, remus i sebring su ista firma u svakom smislu! Sole možeš staviti na auto, a to kaj ga nebudeš mogel registrirati na godinu jel nema homologaciju, to je zanemarivo!!

Girrari
27-10-2002, 23:08
Puntocorse, auto regaš bez beda u Remetincu, taman da ti izgleda ko bigfoot. Imam poznatog tamo, pa kad kupim veće felge, bežim tamo da me ovi drugi ne jebu.

SB
27-10-2002, 23:51
Girrari,jel nisi pisao da ces ipak staviti 14 cola na Punta kada kazes da ces staviti vece felge ili si ipak odlucio da ce biti 15 cola?
Kojeg god sam Punta II vidio sa 15 cola nijedan mi se nije svidio.Kada se stave prosireni pragovi kao sto imaju Sporting i HGT onda dobro izgleda,ali ovako izgleda pretjerano.Mislim da mu je najbolje 185/60/14.

bhc
28-10-2002, 11:44
znaci, ako se na suto stavi SOLE auspuh biti ce problema s registracijom??

Girrari
28-10-2002, 13:34
Ma ne, stavit ću 185/60 14' ili 185/55 14', ali fora je kaj su u promentoj navedene i dimenzije širine gume, pa mislim da bi čovjek mogao i s time imati problema. Meni piše 165; kada stavim 185 mogli bi me j.... na tehničkom. Zato idem u Remetinec.

Calibra Zender
28-10-2002, 14:52
Girrari, na tehničkom ti je tolerancija plus, minus 10% od brojke upisane u knjižici vozila.

SB
28-10-2002, 15:47
Bolje ti je staviti 60 nego 55 gumu (185/60/14) s obzirom na nase ceste.
Mislim da je za Punta to bolje i sa estetskog stanovista da nebi zjapila velika rupa od kraja gume do blatobrana.Bas i ja trenutno za svoga Punta gledam neke 14 cola alu felge.
Kakve su Alessio felge,jesu li kvalitetne?Gledao sam i Avon gume u 185/60/14 dimenziji i moram priznati da opako izgledaju.Jesu li kvalitetne te gume?

Girrari
28-10-2002, 18:10
THX Calibra, vidiš to nisam znao. :)

Mislim da će na kraju ići ipak 60 umjesto 55 jer Punto ionako ima dosta čvrst ovjes. Pričekat ćemo do proljeća, pa bumo vidli.

Atif
28-10-2002, 18:16
Ja na Puntu imam Yokohamu 510 u dimenziji 185/55 14 na orginalnim felgama od Punta GT (moj je 55) i samo mogu reći da i sa vozačkog i sa vizualnog stajališta to je prava mjera za punto. Guma /60 zbog većeg opsega produljuje prijenos - znači ubija performanse, a u dimenziji 185 već izgleda ko balonka.

seyzmo
29-10-2002, 10:58
Ovo za SOLE je takva glupost, ne mogu vjerovati... Stvarno ovdje ima bisera.

Puntocorse.. reci ti meni, jesi li ti mozda bio u te dvije tvornice da mozes tako pricati ? Vidis, meni je to posao, i ja sam bio (istina vise turisticki), pa zato...

To ti je kao da kazes da su Skoda i bentley ista firma... ××××s ti to sto su oni u istom koncernu, nemaju KURCA zajednickog.

!metro!
29-10-2002, 12:26
ja namjeravam isto neki spuh si stavit na clia.... i mislim da ce biti SOLE....seyzmo, ti ga imas pa me zanima kakav zvuk ima? jesi zadovoljan? kolko je glasan?

Mike1
29-10-2002, 21:38
:smile10:
Da, zbilja, kako to prije nisam shvatio. Mislio sam da me vesele mojih 151 ks (s chip tuningom), ali si me sad stvarno ubio u pojam.. Možda mi možeš nabavit 325? Ili 323? Onda bi imao bar malo veća jaja nego sad,iako tebi ne bi sigurno bio ni blizu...što mogu.

mike1
29-10-2002, 21:40
pardon, gornja poruka je za Billa...

rocky
29-10-2002, 21:44
mike pitanje, koliko ti troši auto, dali se povećala potrošnja nakon čipa i koliko ?

INTCP
29-10-2002, 21:53
Jao ljudi pa vi ste svi izgleda nesposobnjakovići :smile06: Jeste ikad držali kluč u rukama. pA ŠTA VAM JE teško prešaltat lonce prije teh. ja ću sad u sloveniju da mi sklepa zadnji lonac i idem u sloveniju da mi tip sklepa kako vi kažete spulju za završetkom kakav imaju alfe 145, 155 i GTV, onaj ovalno- kvadratasti, samo malo veći i to po sredini, Čak mogu birat zvuk. više basa manje basa, više metalno, manje. Osim toga tip radi kvalitetno jer ga preporučaju ljudi što voze trke. Stavit će mi i filter. Sve to skupas filtrom 250 bivših DM :)) :)) :)) :)) :)) skidam katalizator (al ga čuvam za tehnički) i srednji lonac. E pa kad čujem tu cifru ×××× mi se za nekakve sole i remuse, jer tip kvalitetno radi.

Al to sve nije važno :)) , a ono što je važno je da neću proć tehnički :)) .

Ali ima i ali. :))

Hondo
29-10-2002, 22:24
INTCP baš me zanima kakav bude to auspuh i filter za 250 bivših maraka. Ako stavljaš direktni washable filter nekog normalnog proizvođača, cijena je 60-80 E, a kvalitetni lonci su uvijek bili oko 300 E.
Kao odlučim mijenjati lonac na autu i odluka padne na tzv. sportski ispušni lonac, onda mi je jedna od glavnih stavki koliko kvalitetno i od kojeg materijala je lonac izrađen. Materijal mora biti inox, ako ne 100% onda bar u što većem postotku u materijalu koji se koristi. Zašto?
Zato jer se svi mi najviše vozimo po gradu, a u takvoj vožnji, svi znamo, stvara se velika količina vode po auspuhu (kondenzirana vodena para iz ispušnih plinova) koja je smrt za ispušni sustav, jer se auspuh u tom režimu vožnje jednostavno ne stigne osušiti. Voda inoxu ne može ništa i zato je taj ispuh (teoretski) trajniji od auta, ali takav spuh i košta (300 E nadalje). Sva ova ostala čuda su ništ koristi jer im je max. vijek trajanja u ovakvim uvjetima 2 god. Pogledajte takve Remuse i Sebringe naprimjer.
Ako nemam za takav lonac, onda ću uvijek radije kupiti serijski Walker ili Bosal za kojih 500 kn i znam da će trajati isto 2 g, al na njega bar dobijem garanciju i neće me boljeti kad ga hrđa pojede i kad se prekuri.
Sumnjam da mi kvalitetu i trajnost može pružiti neki majstor iz garaže, a da tu ne spominjemo proračune za litražu i oblik ispuha da se nebi (loše) utjecalo na performanse.
Ne podcjenjujem nikoga, ali kod auspuha postoje i važnije stvari od količine basa i oblika završne cijevi. Razmišljajte malo i na taj način, jer u krajnjoj liniji sve to (prilično) košta.

3200 GT
29-10-2002, 23:02
Moja preporuka Lastočić u Domaslovcu, između Strmca i Samobora. Radi sam lonce i po meni ima kvalitetne, niti je bio skup. Kod njega sam ugrađivao lonac za turbo motor s 133 KW i imao je garanciju 18 mjeseci, a od tada je prošlo četiri godine i još je dobar. Uostalom sam moraš odlučiti što želiš kupiti. :smile07: :smile07:

mike1
30-10-2002, 09:14
Rocky, auto mi troši manje nego prije, ca. 4-6%. U prijevodu to znači: prosjek gradske vožnje (ne predivlje, ali niti skroz nježno) oko 11 do najviše 12 litara - ne više, autoput relacija Njemačka -ZG, uz maksimalne putne brzine (kad možeš 210 km/h, uobičajeno oko 190 km/h po Njem., u Austriji nešto sporije..) 8,5 do 9 litara. RH otvorena cesta 7,5-8 litara. Ovi svi pokazatelji su s upaljenom klimom, non-stop. Auto sam tunirao u Njemačkoj, kod tunera specijaliziranog za BMW. Riječ je o novom softveru (čip ostaje originalni, ali s promjenjenim programom elektronike.) Prešao sam ca. 55 tisuća km s tuniranim autom (auto ima ukupno sada preko 100 tis km) i ide odlično - bolja reakcija na gas, bolji eko-test (istina! jer sam auto vozio i u Nj. tako da sam mora proci njihov, TUV test..). No, čuo sam isto tako za grozna iskustva s chip-tuningom, ima puno fušera, tak da treba jako paziti kome i kaj se povjerava...

bullit
30-10-2002, 09:24
Drago mi je cuti ovakva iskustva, a ne price "moj prijatelj je stavio tam negdje..." i sl.
Naravno da treba paziti gdje i sta se radi, ali rezultata ima. ;)

seyzmo
30-10-2002, 10:01
ajd KONACNO da neko kaze i nesto pozitivno za chipove. It was about ××××ing time.

mike1
30-10-2002, 22:47
možda nisam bio precizan.. Buka me sama po sebi ne zanima, već optimiranje performansi, budući da već imam chip dulje vremena. OD benignih tuninga, iz literature mi je poznato da chip, filter i auspuh daju potencijalno dobru kombinaciju. Stoga smatrah da možda ima netko iskustva s dobrim (i trajnijim) auspuhom. K tome, pročitao sam podosta mišljenja na temu K&N-a na forumu.

Bullit, da li još uvijek trguješ s time i gdje se može nabaviti u ZG? Vrag mi ne da mira da si još malo oplemenim vozilo :)

Hondoa
31-10-2002, 00:20
Bullit daj molim te pojasni odnos chip-tuninga i rezultata na eko-testu, odn. da li itko može garantirat da nakon reprogramiranja centraline rezultati eko-testa budu i dalje u granicama tolerancije (predviđene za pojedini model auta)?

Hondo_
02-11-2002, 00:17
Kaj na ovo nitko ne zna odgovor?