PDA

Pogledaj cijelu verziju : Digitalci...cijene, modeli



Calibra Zender
25-10-2002, 13:41
Isprike zbog zlouporabe foruma, ali zanimaju me vaša iskustva s digitalnim fotoaparatima. Hitno trebam kupiti, a izbor je fakat ogroman. Kriteriji su slijedeći: minimum 3 megapixela, snimanje kratkih filmova sa zvukom, do nekih 500 Eura.
Konkretnije, zanima me Olympus C-40 ZOOM. U Mediamarktu je ljetos koštao 500 Eura. Kod nas najjeftinije kaj sam pronašao je oko 5500 Kuna. Daleko previše. Nažalost kupovina kod nas prelazi cijenovne okvire koje sam postavio.

Dajte komentare i na sve ostale marke i modele. Sve s čim ste se koristili.

Hvala!

howard
25-10-2002, 13:47
Ti si luđak Calibra, misliš da možeš zloupotrebljavati svaki forum i da si ovdje neka faca, jer bit će onako kako ti hoćeš. Sad bi da pričamo o fotićima, a prije dan dva, popljuvao si neku curu kaj je pitala za neki problem sa puntićem. Možda bi još i prošla da punto nije punto nego da je u pitanju corsa 1.0 12V jer je iz game "OPELA".

Buki
25-10-2002, 14:02
Ima howard pravo! Inače sad će za koja 2 tjedna info, pa skokni na velesajam biti će foto opreme a sigurno po povoljnim cijenama. ;)

Calibra Zender
25-10-2002, 14:12
howard, da nisi ti ta Maja s problemima pa se se sad osoklio ovdje malo kakiti? :)) Ajde furaj s ovog topica jer očito nemaš pojma o čemu je riječ. A ako imaš nekih znanja onda to i pokaži! Svoje pravo na komentar si potrošio!:))
Btw, nisam niti jednom rekao da se te cure ne smiju javljati sa svojim problemima ma kako banalni bili nego je fora u tome kaj se svako malo javljaju pa ispada glupo. I to mogu komentirati, a tebi ako ne paše slobodno možeš skočiti s balkona i prepustiti se slobodnm padu i ubrzanju od 9.81 m/s2! :))

Buki, Info je od 12.-16. i sigurno ću ići vidjeti bez obzira na kupovinu digitalnog fotića.

Znate koje adrese na netu sa cijenama? Slovenski ili austrijski siteovi.

M1
25-10-2002, 14:39
Ja imam Sonya sa 2 megapixela(DSC-p51 Cybershot).Sasvim dovoljno.Slike su odlicne.Kupio sam ga u Austriji za 290 eura(sa povratom poreza)Za druge modele ne znam.Jedina mana mu je nemogucnost snimanja zvuka.

Black Knight_
25-10-2002, 15:08
EEEE, pa svi idemo na info!!!!! mozemo s autima se zaletit unutra malo reda napravit!

_Stevo
25-10-2002, 15:39
ja iam sony dsc p-31. to mi stara za rodjendan kupila :smile07: . ima 8 mb memorija(stane najvise 46 slika), al cu ubost 128mb(stane oko 1400 slika). mozes snimat s njom. ja sam snimak kak se M_7 i ja ganjamo kroz grad, al nema zvuka. inace je super fotic.

Calibra Zender
25-10-2002, 15:39
Evo par zanimljivih modela: Olympus 3040 zoom, 4000 zoom, 2100 Ultra zoom, C730 ultra zoom; Sony cybershot DSC-P71, Cannon powershot S30, Fuji s602Z. Svi snimaju kratke filmove sa zvukom. Cijene su šarolike. Ima iskustava?

seyzmo
25-10-2002, 17:03
neno, vidi mail.

hmm svidja mi se sto je Blackie rekao.
Let's meet and make noise. :smile06:

M1
25-10-2002, 19:06
Uzmi Sonya od tih navedenih.3,2 mp je dovoljno,ima odlicnu sliku,makro objektiv.Nakratko sam ga imao,pa ne mogu nista reci,ali sudeci po mom sonyu,radi bolje slike po slabom osvjetljenju i od skupljih aparata,a po noci je puno bolji,od primjerice prijateljevog canona sa 4,0 megapixela i 11* zoomom.Uzmi Sonya,ja mislim da je i nesto jeftiniji od ostalih spomenutih :))

Calibra Zender
25-10-2002, 20:24
Jel zna tko za nekakav naš site koji se bavi tematikom digitalnih fotoaparata pa da tamo izvidim situaciju i prestanem vas više s time ovdje gnjaviti? Ne mislim samo na siteove prodavača jer njih ima kao u priči nego neki e-zine ili tome slično.

>OSIJEK<
25-10-2002, 20:36
Nije mi jasno zasto ljudi toliko pate od mega pixela,a opce je poznato da za kucnu upotrebu sve sto je preko 2.0 MP je bacanje novaca.Calibra,ako hoces printati neke jumbo plakate onda ti toplo preporucam 3.0 i vise MP jer tek tada dolazi do izrazaja kolicina MP.Ako ces pregledavati slike na monitoru ili ih raditi u formatu 9x13 ili 10x15 onda zaista nema potrebe da bacas novac.Ja konkretno imam Canon A40 koji je kostao 2700 Kn i za tu cijenu nudi 2.1 MP i snima cak kratke filmice sa zvukom. :)

>OSIJEK<
25-10-2002, 20:39
Zaboravio sam na link...neznam niti jedan hrvatski sa tom tematikom,ali ako ti engleski nije problem ovo ti je pravo mjesto za digitalce.

http://www.dpreview.com/

Calibra Zender
25-10-2002, 21:14
Than, pogledat ću kasnije. Našao sam :URL=http://www.photopixel.net:jedan domaći site:/URL: ! :)

Girrari
25-10-2002, 21:19
Moram pogledati koji je model moj Olympus, pa bum ti javil. Inaće sam s njim jako zadovoljan i fotić je fakat genijalan za kućnu i poluprofesionalnu uporabu, ali gledao sam mu cijene i skup je do bola. Ja sam svog dobio od Belupa, pa me to spasilo.
Javim ti.

Girrari
25-10-2002, 21:45
Ovako, model je C-200 zoom Camedia 2.1 megapixl. Iako nemam pojma kaj to sve znaći fotić je fakat dobar. Fotke printam kao šogora jer ima strašan printer, a još da nabavim fotopapir i lud sam!

Calibra Zender
25-10-2002, 21:54
Thanx Girrari za info, ali kupujem isključivo iznad 3 megapixela i s mogućnošću snimanja filmova sa zvukom. Ne kažem da tvoj ne valja, ali trebaju mi i druge funkcije.

doc
25-10-2002, 22:03
fotopapir je jako skup, i tinte su skupe. A kvaliteta ipak nece biti na razini razvijenih slika. Najbolje je odnjeti u neki foto centar karticu, ili cd sa slikama pa nek ti oni sloze. Sigurno ce biti jeftinije nego si doma printati.

englez
25-10-2002, 22:05
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????
Vozi tko Vauxhall Calibru??????????????????

Girrari
25-10-2002, 23:16
Doc, slike ispadaju fenomenalno, a fotopapir ću dobiti besplatno.

Badrov omogućuje da im pošalješ slike putem neta i onda samo dođeš po njih.


Calibra, mislim da ti to ne bu puno koristilo, a koštat će ko sv. Petra kajgana. Ovaj moj može sminati filmiće, samo još nisam otkrio da li ima mogućnost zvuka.

Calibra Zender
25-10-2002, 23:26
Girrari, pa jel ti kaj uopće plaćaš? ;) :smile06: ;)

Ma kad te ulovi manija s tim kupovinama nema kraja. Kao i kad kupuješ kompjuter pa misliš kaj mi je sad tu par sto Kuna za procesor, pa tu par sto Kuna za grafičku...pa tako u nedogled. Počeo sam s fotićima cca 500 Eura, a sad već slinim za duplo skupljim. A dobro kažeš, platit ću masno i nikad iskoristiti sve kaj pruža. Moram pronaći neki dobar kompromis.

Girrari
26-10-2002, 00:24
Sve Belupo financira. :))

Bill
28-10-2002, 00:07
Nije li ovo forum o autima?