PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hajmo Golfisti, kupite Fiat, nek i oni zive...!



Tony Soprano
25-10-2002, 09:59
Hajmo fino, pa da pomognemo do cudo tehnologije (Italijanske) tu najbolju marku svih vremena ozivimo...pa ljudi moji nije nam vise interesantno ako oni propadnu..ostadose samo VW vozila-koga cemo onda zajebavati. :))

Svako u skladu sa mogucnostima, evo nas cuveni stedisa Calibra Stender kupuje polovan hajfis-pardon Alfu...znaci iz groba Calibre u grobinu Alfu.

Sto no kazu "misli globalno djeluj lokalno" -Zivio Fiat i njegovi trabanti:Alfa, lanchia.........fuuuuuj. :)) ;)

Black Knight_
25-10-2002, 11:35
ROFL!!!!!

bad
25-10-2002, 14:18
jel samo šala, možda pošalica, ma nije, zloba je to, žao mi te prijatelju, zloba ti izvire iz svake pore a zlo se vraca zlim. Proglasavati godinu dvije stari auto grobljem čisti je idiotizam i za takvog je i ovih 10 sec što sam potrošio previše.

ah da, njemački genij -(ali) TALIJANSKA TEHNOLOGIJA! :)) :)) :))

KAM&
25-10-2002, 14:24
Tony Soprano nick bi ti trebao biti Sainfeld jer si prava šaljivđija.Ali razumijem te i moraš imat smisla za humor kad se voziš samo u švabama nije vam lako.Odzdrav i pazi se tony mafije oni ne praštaju tako lako ko mi na forumu.

kljaštritelj
25-10-2002, 17:29
Tony nesrećo. I ti si jedan od onih koji ne podnose da se drugi ljudi voze u boljim autima od tebe. Samo se tješi, to što se VW prodaje ne znači da je dobar. Eto sad si ti i black knight možete uzajamno ljubit guzice. A calibra zender je napravio dobro.

NIKAD VIŠE GOLFA
25-10-2002, 18:25
Ne želim pretjerivati,ali golf četvorka mi je usrao dio života-tipu kojem sam ga prodao podići ću spomenik.

me
25-10-2002, 19:05
"to sto se vw prodaje ne znaci da je dobar"??? imas pravo, ljudi su ×××××× i kupuju samo ono sto ce im se najbrze pokvariti.

VR6
25-10-2002, 19:21
Kada naprave pozeljan automobil, onda ce ga neko i kupiti, do tada...

Puntolino_
26-10-2002, 14:00
Fiat se sam za××××! Jednostavno rade tak dobre aute koji se ne kvare i traju godinama. I kome će onda prodavati aute ako traju zauvjek. Svako si jednom u životu kupi fiata i više mu netreba drugi auto. Zato VW i opel i sl. rade aute da traju kolko i garancija!

Calibra Zender
26-10-2002, 14:55
Puntolino_, i ti ga lupiš i ostaneš živ!

Sam Bocheti: "Trebamo prestati s davanjem popusta na vozila, a kvaliteta mora biti dignuta na mnogo višu razinu."

Da dodam, na visinu na koju ljubitelji Fiata nisu naučeni! :))

Puntolino_
26-10-2002, 18:04
Sorry Calibra zaboravil sam staviti smajlića. Ćuj nama ni iz đepa ni u đep bez obzira kak posluje fiat. Samo nebi htio da prođe ko rover ili još neki drugi englezi.
Fiat ima za svaki auto posebnu platformu i posebne dijelove a to košta jako puno. Zato svaki talijan ima dušu i posebnost, svoj šarm, dok su svi VW, seat, škoda, audi...napravljeni na svega 5 ili 6 podvozja, dijele hrpu istih dijelova tako da neznaš u kojem sijediš i svi su isti ali manje koštaju za proizvodnju.
Nedajmo Fiat opelu!!!!!

Calibra Zender
26-10-2002, 18:08
Eh taj smajlić...nema veze.
Pa i Fiat i Alfa dijele dosta toga. Od motora, mjenjača, platformi.

me
26-10-2002, 18:27
ne kuzim sto je tu lose ako vise modela koristi istu platformu i motore, da je racionalnije, je, ali da je to lose nisam znao.

Puntolino_
26-10-2002, 18:29
Pa ne dijele baš tolko ko njemci. Ćak i ako imaju isto podvozje onda je to totalno prilagođeno posebno za alfu npr. Imaju malo istih dijelova i ako ih imaju onda je to uglavnom potrošni materijal filteri i sl. Dok u VW koncernu je sve isto pa tako golfovu platformu dijele svi od octavie pa do TT-a - koma!

me
26-10-2002, 18:40
e pa ne mozes reci da je jedan tt s 225 ks quattro ista stvar kao golf sa 75. i opet ne kuzim, sto je tu lose

Puntolino_
26-10-2002, 18:43
me normalno da je racionalnije. I štednja na kvaliteti kod opela je isto racionalnija ali za njih a ne za kupca opela. Više auta na istom podvozju je racionalnije ali ne uvijek i dobro rješenje jer kad pogledaš octaviju ona unutra ima mjesta ko u golfu zbog istog međuosovinskog razmaka, ali ima veći prtljažnik radi većeg prevjesa odostraga. A i zar je zanimljivo što svi iz koncerna imaju npr. ista podizaće stakala ili otvore na ventilaciju? Možda je to dobro onima koji imaju lupa ili pola ali pitaj one koji voze audi kak se oni osjećaju da imaju dijelove iz puno manjeg i jeftinijeg auta.
Kad su japanci svi imali iste otvore i komande ventilacije, i slićne armatura onda je to bilo prestrašno i užasno dosadno ali kad to ima VW onda je to super i predobro???

Puntolino_
26-10-2002, 18:47
Zar ti TT sa svojom (ne)stabilnošću nije dovoljan dokaz?
Nije to loše samo razmišljaš onako kako bi Ferdinand i htio tj. kak razmišlja cijeli vw - vozimo svi iste aute, kaj bi svako vozio različiti!

me
26-10-2002, 18:52
uope se ne slazem s tobom. ako pogledas unutrasnjost jedne honde accord, ljepsa je ono iz pola. a u octaviji je sasvim dosta mjesta iza. slazem se da su malo bezlicni, ali to ne znaci da su zbog toga sto koriste iste djelove manje kvalitetni. bas se i ne bih pozalio na jednog a4, nema veze sto ima neke stvari iz skode (govorim na pamet). a sto se tice osobnosti, pa niti jedan auto nema dusu, a kupujes ga prema onome sto ocekujes od njega. tako nije ni alfa za svakoga, kao niti mercedas, a drugi opet kupuje hyundai jer zeli kvalitetu, bez obzira na bezlicnost. svaki auto se kupuje iz odredenih razloga koji nisu isti za sve

m3
27-10-2002, 16:02
Ljudi, sta svi ××××te protiv tt-a? auto uopce nije nestabilan nego su prvi modeli imali gresku na ovijesu koja je odnjela nekoliko zivota. Kasnije je to ispravljeno i takvih problema vise nema. Jeste culi za mozda koji slucaj takve nesrece otkako su ispravili gresku? Niste i onda nemoljte srat. Oni su priznali da su napravili ×××××× i ispravili su to. Jedino treba zalit obitelji poginulih. Imao sam ga priliku vozit i zakljucio sam da je TT s ispravljenom greskom odlican auto, odlicno drzi i prilicno dobro ide. Mozete srat po prvom modelu ali ovom poboljsanom ne jer niste vozili mi nemozete znat! Audi je napravio ×××××× al su ga posteno rijesili i to je to!

Bill
27-10-2002, 17:48
Ali nemogu ispraviti ×××××× od dizajna,auto je fakat ruzan.

Puntolino_
27-10-2002, 22:48
Čuj m3 - "mala tehnićka greška zbog koje je poginulo par ljudi?" - odi ti kod familije poginulog i reci: čujte dragi moji, vaš otac, brat, sin ili neko drugi je poginuo u autu za kojeg ste godinama štedjeli zbog male tehnićke greške. Ništa strašno, ispravit ćemo mi ti greškicu, doviđenja. Mislim da bi i ti uskoro završio u vječnim lovištima i radio društvo velikom manituu! Stigao bi te duh sa sjekirom, a ako ne on, onda barem sjekira!!! :)

VR6
27-10-2002, 22:59
Auto meni bas fino izgleda sa spojlercicem nazad, u crvenoj boji. TT je imao problema sa stabilnosti pri velikim brzinama, downforce nije bio najbolji, ali to je ispravljeno...

Ne znam zasto to mjesate sa djeljenjem platformi...

M3
28-10-2002, 20:43
Puntolino, ja sam rekao da je par ljudi poginulo zbog tehnicke greske. To se i bilo dogodilo i ne vidim razlog zasto bi ja isao govorit to tim obiteljima. Ako je tko kriv onda je to audi a ne ja, kontas? Takodjer sam naveo da je auto odlican s poboljsanjem i da mi je zao obitelji poginulih, pa lagano mozes odjebat u skokovima!

Puntolino_
30-10-2002, 11:28
Ćuj M3 nisam te mislio vrijeđati ko ti mene, oćito imaš pomanjkanje kulture i ne namjeravam se s nikim prepucavati na ovom forumu po onoj šemi hebem ja tebi sestru, ti meni staru itd...
Samo kažem da je TT na istoj platformi ko i golf i očito se to pokazalo loše jer je zbog toga poginulo par ljudi - da li je kriva aerodinamika ili ovjes - to me ne zanima. Znam samo da je ko poginuo u talijanskom autu zbog takve gluposti konstrukcije, to bi bilo užasno, ali audiju i VW-u se to tolerira!

Black Knight_
30-10-2002, 12:22
Sad moram i ja malo uletit. Puntolino, o cemu se ti svadjas? Covjek zeli reci da je auto dobar i stabilan. Nitko tu nista ne opravdava, daj se smiri.

m3
30-10-2002, 14:47
E upravo to, black. Ja kazem kako je tt ok auto jer sam ga vozio a puntolino odmah tvrdi da ja opravdavam audi. Zaboli me za audi, razumijes? Meni je tt ok i zato, puntolino, nemoj zivcirat i izvlacit se na neke fore o kulturi.

a3
30-10-2002, 15:19
i mene zaboli, jebala vas izvrnuta kada, ljudi ginu a ti idiote m3 to uzimaš zdravo za gotovo, baš si kreten

Calibra Zender
30-10-2002, 16:02
Ma nek je TT dobar koliko hoćeš, ali meni je odvratan. Neka malo nategnutija Buba. Katastrofa.

GTI FOREVER
30-10-2002, 16:16
A covjek u tt izgleda ko svabo u bunkeru za vrijeme drugog svijetskog.
Klaustrofobicno auto skroz.

m3
30-10-2002, 19:32
A3, otkako je uvedeno to poboljsanje nije poginio niti jedan covjek. A usput i ti lagano mozes odjebat u skokovima, abortusu!