PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zaledjivanje



Neznalica
25-10-2002, 04:47
Imam instalian Win98SE,128 Mb radne memorije, v.karticu e-GeForce2 MX400 ali cesto dodje do zaledjivanja. U zadnje vrijeme, ponekad mises mogu sarati po monitoru, ali nista drugo(npr. pokrenuti program, austaviti ga i sl.).Istina je da sam ceprkao po Windowsu, ali mi se to tagadja i nakon formatiranja diska i reinstaliranja Windowsa. Zanima me sto bi tomoglo biti i da li postoji rjesenej?Takodjer ukoliko se stavi CD-disk u pogon cuje se jako zujanje. Unaprijed hvala na podacima i savjetima.

FANCY
25-10-2002, 21:07
Jednostavno instaliraj si nove driwere sa NVidinih stranica, pogledaj kako ti je AGP podešen ,isključi Vsync u opcijama grafičke i za Direct 3D i za Open GL, Defragmentiraj Hrad ,pogledaj koji ti programi rade u pozadini , jer se može desit da ti nešto radi u pozadini i crpi ti resource itdd...
A CD-Rom jednostavno tako radi i to je to osim ako tako nije počeo da radi odnedavno, onda bi možda moglo biti nekih problemčića oko starosti istog ali mislim i to da je normalno i nema brige. Jer nije svaki CD medij isti koji ubaciš u svoj CD rom pa tako rad CD roma se ponekad promijeni.

Neznalica
30-10-2002, 05:03
Hvala. Uradio sam onako kako si mi rekao,iako u jednom momentu niam bio siguran za ono Vsync, ali za sada je sve u redu.
Jos jednom hvala, jer je bas dobro imati prijatelja koji hoce pomoci.