PDA

Pogledaj cijelu verziju : F I A T - hoće li pototnuti ili ipak neće



307
24-10-2002, 12:37
" Talijanski mediji izvijestili su da je Fiat Auto u prvih devet mjeseci imao gubitak od čak 1,1 milijardu eura, 300 milijuna eura više nego u prvoj polovini godine. Fiatov odbor direktora odbio je komentirati ta izvješća prije zajedničkog sastanka, koji se treba održati 31. listopada. Na tom sastanku, očekuje se, direktori bi trebali najaviti plan izdavanja nove emisije dionica u pokušaju da prikupe potrebnu gotovinu za uredno poslovanje. Fiat, koji trpi zbog pada prodaje, nedavno je najavio zatvaranje proizvodnih pogona i otpuštanje oko 8.100 radnika, što je izazvalo prosvjede u cijeloj zemlji i štrajkove. Sindikati su najavili novi jednodnevni štrajk Fiatovih metalskih radnika za 15. studenoga. Konzervativna vlada na čelu s premijerom Silvijem Berlusconijem još pokušava spasiti kompaniju, što se čini sve manje vjerojatnim. Po pisanju dnevnika La Repubblica, počasni predsjednik uprave Fiata, Gianni Agnelli ovoga je tjedna otputovao u Pariz u nastojanju da dobije novčanu pomoć od svojih francuskih partnera. Druga izvješća ukazuju na odlazak njegova brata Umberta, predsjednika uprave Fiatove holding kompanije IFIL i IFI, u Japan kako bi raspravio moguću prodaju Fiat Auta tamošnjem najvećem proizvođaču vozila, Toyoti. "

Fiatovci idu po pomoć u zamlju izlazećeg sunca, ali ako im to ne uspije... KATANA i HARAKIRI
Sjebali su stvar totalno sa Stilom. Da vas čujem Fiatoljupci ?!? :smile07:

DKW
24-10-2002, 13:26
Ljuta koma. Mislim da se neće ugasiti, ali će ih morati kupiti netko izvan Italije, budući da nema većeg od Fiata u Italiji...

Japanci ili GM. A kako vidim iz ovog članka, GM se ni ne spominje.

Problemi su kod Fiata puno dublji od tog nesretnog Stila. To je desetljećima bila familijarna tvrtka od te familije Agnelli i funkcionirala je na nekakvim talijanskim rodbinskim vezama, uglavnom - kao malo veći obrt (ja tebi, ti meni). Globalizacija i djeljenje platformi (toliko mrska stvar mnogima-tipa Renault/Volvo, Nissan/Renault itd) zaobišli su Fiat, tako da su troškovi veći od zarade. Pogledaj samo Stilo: Skoro da nema karoserijskog djela koji je isti na 3 vrata i 5 vratiju. To košta, a to si Fiat nije mogao priuštiti kad se Stilo pojavio, a kamo li sada... (Francuz ili Japanac bi barem stražnje lampe napravio iste...)

594 krešo ah
24-10-2002, 18:13
netko će ga kupiti, neće proći kao nsu, wartburg ili simca.što je uzrok loše prodaje fiata?

Cannon
24-10-2002, 21:16
Dok je čizme biti će i fiata. Slažem se da su sa stilom fulali želje njihovih kupaca jer su previše koketirali sa germaniše dizajnom, za razliku od francuza koji su sa 307 napravili pogodak u sridu. Što je ljepše, ljepše je, izgubili su jednog kupca kao što sam ja, prelazim francuzima na proljeće.

Calibra Zender
24-10-2002, 21:42
Jel tko obratio pažnju na dimenzije Stila karavana? To je čudo duže, šire i više od moje Vectre karavana. Kompakt karavan je prerasao u srednju klasu karavana. Po dimenzijama naravno.

LaNciA
27-10-2002, 14:41
Pa nemojte biti smijesni kao kad bi rekli da ce hrvatska zeljeznica ili bilo koja druga prestati voziti. :smile10:
Pa to nije fabrikica autica koja je pocela juce praviti auta.,nego je to sve jedna vrsta neke fore"mamac" za konkurenciju.
Zasto bi neki auto koncern pravio nove modele kao sto je Croma,Ulysse,Stilo,147GTA,Lancia Thesis,itd itd itd :smile11:
100% ce sad da bude glupih reakcija kao i uvijek. :)) :))

Puntolino_
27-10-2002, 22:55
Ja to vidim ovak: spojit će se s nekim - valjda s gm-om - i malo promijeniti naćin poslovanja i eto ga. Prevelika je to firma i kapital da bi sam tak propo. Ak nije propo Daewoo onda nebu ni fiat!
A ovo mi se ćini poznato - firma za jedan dolar - firma za jednu kunu, a vama? Kaj je moguće da su slavni mafijaši naučili nekaj od nas?