PDA

Pogledaj cijelu verziju : Japanski Ferarri



m3
24-10-2002, 09:45
Zanima me sto vam je najbolje od japanskih ferarrija tj. auta kao sto su Honda NSX, Toyota Supra, Nissan Skyline, Mitsubisni 3000 (3200) gt, Mazda RX7, Nissan 300 zx twin turbo ili neki treci? :smile10: :smile10: :smile10:

Ja osobno nebi mogao odlucit, nego bi isao en ten tini.. :))

m3
24-10-2002, 09:56
I jos nesto..gledao sam jucer neke filmice s japanskim autima i na jednom filmu NSX dobije f355 na ubrzanju..stvarno impresivno..mozda za koju godinu Ferarrije pocnu zvat talijanski NSX-ovi! :)) sala

Black Knight_
24-10-2002, 09:58
rx-7 mi je najdrazi model makar nije najjaci al je definitvno najposebniji.

skyline je jeeeeben isto

Yokosuka/
24-10-2002, 10:01
..kada bi mogao birati od ovih ponuđenih bila bi to TOYOTA SUPRA...

seyzmo
24-10-2002, 10:06
rx-7 mi je defintivno najljepsi.

Skyline i Supra su (ako se mene pita) nenad××××vi - jeli neko vidio MAXpower preradu supre (825 konja?) straaaaava

Dom-Dom
24-10-2002, 10:08
Gledao sam neki film , mislim da se zove " Mladi i divlji" tak nekak , gdje se igrači nateravaju u nekim bijesnim japanezerima.Imaju turbo , nitro i ostale zvizdarije...Pa takve verzije mislim da glatko obriju Ferrarija.

Black Knight_
24-10-2002, 11:11
je, al cini mi se da skyline ima AWD i AWS tako da je zapravo nenad××××v u svakom pogledu. ima i skylineova sa 900 i vise konja. sjecam se jednom filmica kad skyline pere R1 cini mi se

avus
24-10-2002, 12:01
Meni je poseban Subaru SVX, ok, nije tako jak ali ima 6 cilindarski boxer, pogon na sve kotače...vrlo lep zvuk....

TRANS AM
24-10-2002, 12:04
Prerade spomenutih pila idu čak i do 1000ks. Bolesno, opako bolesno. No, vratimo se na temu i serijske japanske zvijeri.

Nissan ZX 300 twin - svojevremeno jedan od najljepših GT automobila. Kokpit neugledan za automobil tog tipa. Jako brz, no žedere ga stabilnost. Dva motora i dvije karoserijske izvedbe (kraća za europu i japan, te dulja za američko tržište). Na žalost više nije u proizvodnji.

Mitsubishi 3000GT VR4 - ne toliko lijep poput ZX 300, ali u svakom slučaju bolje posložen automobil, zanimljivih tehničkih rješenja poput upravljiva sva 4 kotača. 3 motora, dva pogona, jedan redizajn. Proizvodnja na zalasku. Ždere ga početna cijena koja je znatno veća od 300 ZX i

Toyota Supra do 1992. (koju najčeće možemo sresti na našim cestama) proizvodila se s 3,0L motorom sa i bez turba. '93 dolazi MKIV s turbom i twin turbom. Stari model ima previsoko težište i loše pogođen omjer. Na novom modelu ti nedostaci su minimalizirani. Twin je jako, jako brz.

Mazda RX-7 stražnji pogon i mali wankelov motor jako su zgodna kombinacija, no da je bar malo manje žedan. Izgleda da RX-8 donosi revoluciju s wankelovim motorom. Dizajn je diskutabilan i stvar ukusa. RX-7 proizvodila se u dvije generacije. Prva kockasta gotovo da je i zaboravljena. II. generaciju upravo nasljeđuje spomenuta osmica. Nekako mi od spomenute četvorke najmanje budi emocija.

Nissan Skyline GT-R - navodno mračna pila, pogotovo R34. U japanu najpopularniji od svega pobrojanog. Nažalost, do sada nisam uspio niti sjest u jednog, a kamo li isprobat mogućnosti. (Šmrc)

Honda NSX - još jedan s liste želja. Jedan motor V6 3,2L, središnje smješten, dva mjenjača, stražnji pogon. Navodno najbolje posložen GT automobil, strašno nisko težište, priločno jak motor, relativno mala težina auta, centralno smješten motor, daju nenadhebivo ležanje. Eminentni auto-novinari smatraju da je osječaj vožnje u NSX-ici najbliži osječaju vožnje u F1. (ako je za Skyline-om bilo šmrc, zbog neispunjene želje za NSX-om je šmrc, šmrc, šmrc)

Black Knight_
24-10-2002, 12:26
rx-7 ima 3 generacije, postao sam slike posljednje na temu "Nema te alfe". Motor u najnovijoj nije nista vise zedan od prosjeka s tom konjazom. A osjecaj kad te potegne wankel navodno je nesto sasvim drukcije. Posljednja generacija rx-7 je meni prelijepa. Naravno NSX i skyline je ××××ni, i 3000 GT. Odakle ti da 300zx nije bio TT prije '93?

Black Knight_
24-10-2002, 12:34
Nadalje o ljepoti wankela :)


The R26B four rotor engine


The R26B four rotor engine was developed for Mazda's racing program in 1990.
It was an all new design derived from the 13J engine (specifically the 13J-MM), but with few interchangeable parts.

The major differences from the 13J are:
* Three spark plugs per rotor-The additional one at the top is called a "late trailing".
* The variable length intake trumpets were multi-step in the 1990 R26B, continuously variable in the 1991 version (for maximum possible torque at any RPM).
* The rotor housings and side housings were hot-ceramic coated

The LeMan's specification engine produces 700bhp@9000rpm, 607Nm/448ftlb@6500rpm, and engine capacity is 654cc x 4 rotors=2616cc
The Mazda LeMans 787B racer powered by this engine won LeMans in 1991, the making both the first Japanese manufacturer and the first non-piston engine to win.

Acceleration of the 787B is impressive, as it weighs 800kg, giving it a power to weight ratio of 1.2kg/bhp (2.6lb/bhp).
As a comparison consider the following: Ferrari F40 2.6kg/bhp (5.7lb/bhp), Porsche 911 turbo 4.5kg/bhp (9.9lb/bhp)
This will allow a 0-100m (328ft) sprint in ~2.5 seconds, and a 1/4 mile with a terminal speed of 250km/h (155mph) - somewhere around 9 seconds!
(actually maybe about 10 or 11, as the car is not set up for drag racing)

Unfortunately the rotary was banned from European racing by FISA in 1992.


Imajte na umu da je ovo N/A motor

Yokosuka/
24-10-2002, 12:43
..TRANS AM upravo tu supru iz 93g. bi uzeo (twin turbo sa onim krilom na zadnjoj haubi), taj auto mi ima super sližen kokpit...

TRANS AM_odlog
24-10-2002, 12:54
thx, črni kad čovjek brza i ide u širinu, uvijek ponešto previdi.

Ispravak netočnog navoda: Mazda RX-7 proizvodila se u 3 (tri) generacije. Prva je izašla '79., a posljednja je lansirana '93. Wankel (za kojega se by the way do nedavno nisi mogao ni sjetiti kako se točno zove - vidi topic: Najopakije pile koje ste vozili) je hebeno opak i njegov način rada i ponašanje spada u jednu drugu priču. Definitivno je poseban. Ipak žedan too much.

Za ZX-a si nešto pobrkao.

Black Knight_
24-10-2002, 13:12
da, nes sam pobrkao, lol, jucer sam se razbio zvjerski

znao sam ja osnove wankel motora i mozda malo vise davno prije nego sto sam dosao na ovaj forum :P

seyzmo
24-10-2002, 16:07
imam hrpu filmica sa PREDIVNIM skylineima i ostalim japanskim zvjerima (imam i ovaj sa r1,ali moram potraziti).
Kazem, hrpa driftova, burnouta, brza voznja po stazi, po gradu, dvoboji, mraaaaaaaaaak stvari

If somebody's interested......

_Stevo
24-10-2002, 16:11
seyzmo I am. al ja ti imam obicnu vezu, odnosno spajam se prek skole besplatno prek wirelessa tak da sam prakticki cijeli dan na netu i ne placam nis. pa ak ti se da slat...

Calibra Zender
24-10-2002, 16:27
"Mitsubishi 3000 GT
Nekonvencionalni Mitsubishi bez pravog uspjeha
Kad je napravljen 3000 GT, od njega su u Mitsubishiju očekivali da pomete konkurenciju. Nažalost on to nije uspio zbog par više nego očitih razloga.

Mitsubishi 3000 GT je nastao u kasnim osamdesetima kada je opsesija za tehnologijom bila na svom vrhuncu. Ovaj je automobil bio pretrpan nepotrebnim tehnološkim stvarčicama i inovacijama očito u pokušaju da zadivi nešto sofisticiranije kupce.
Mitsubishi potječe iz vremena kada su nastali Nissan 300 ZX, Mazda RX-7, Lexus LS 400, Nissan Infinity Q 45 i Honda NSX. Međutim, ti automobili su napravljeni za europskog kupca željnog užitka u vožnji, dok se za GT-a tako nešto ne može reći.
Mora se priznati da je Mitsubishi 3000 GT brz automobil te da se može pohvaliti izvrsnim držanjem ceste, ali je bio užasno jednoličan za voziti. S ovim autom se možete voziti 200 km/h i pritom imati osjećaj da idete tek 120 km/h. Problem kod ovog vozila je zapravo taj da on vozi umjesto vas. Uz sve to, Mitsubishi je pretežak, i to ponajviše zbog svih onih sitnih tehničkih detalja i sitnica koje mu zapravo nisu potrebne. To definitivno nije automobil u koji se možete zaljubiti. Čak mu ni dizajn neće popraviti ukupan dojam. GT je očito napravljen za američko tržište, izgleda veliko i nekako jeftino.
Unutrašnjost automobila je također dosadna kao i vožnja. Sve djeluje sivo, plastično, tmurno i depresivno kao i automobilova osobnost.
Što se tiče specifikacija, na papiru će one možda izgledati i zadivljujuće, ali praksa vam neće uzburkati emocije.
Ali, dobro. Mitsubishi je naučio lekciju. Lancer Evo VII opremljen je svom mogućom tehnologijom pa ipak posjeduje ono što bi automobil ovog ranga trebao posjedovati. Potpuni užitak vožnje."

Izgleda da ekipa s vidiauto.com, rubrika Automobili, podrubrika Otpisani baš i ne cijeni taj auto previše.

Black Knight_
24-10-2002, 16:32
Al ga ××××, nijedan od tih automobila nije namijenjen europskom trzistu...

Meni je 3000 gt lijep...

Ali istina, nije nesto posebno i vjerovatno je najjadniji od auti koji spominjemo ovdje.

seyzmo
24-10-2002, 16:38
ma da mi se slati, samo toga ima ukupno 600-700 Mb, a svaki filmic cca. 1 Mb.
samo reci gdje i sto.

jooooooj sad bas gledam skyline vs. R1
skyline vs. 300 ZX
skyline vs. f50
skyline drift
skyline at 328 (kmh!)

i slicno. jooooooj trebam pola sata da sve pogledam

Black Knight_
24-10-2002, 16:40
Sto ne dodjete na miting ekipe s newsa?

seyzmo
24-10-2002, 16:43
pa u Zg mi je samo Corrado, kaj da dodjem tamo i da mi ×××× hrpa alfista. jok.

seyzmo
24-10-2002, 16:49
sorry, to je moj dojam, mozda sam u krivu.

_Stevo
24-10-2002, 17:48
seyzmo evo ti mail moj: klun@net.hr
a ak oces, il imas na cd-u to sve mozes poslat postom, to bi bilo cak jednostavnije al skuplje. reci kaj ti vise pase.

Black Knight_
24-10-2002, 18:05
Ovi sa njuza bas nisu neki alfisti. A ja tek nisam :)

VR6
24-10-2002, 18:45
Honda NSX...

Calibra Zender
24-10-2002, 21:34
Black, mi smo ovdje mala i (ne)složna obitelj i ne izlazimo s rivalima s drugih foruma! :))

seyzmo
25-10-2002, 08:35
:))

hajde, hajdem nisam bas tako mislio

Black Knight_
25-10-2002, 08:57
pa newsi nisu forum nego newsi :P


idemo u pub Garage, bit ce pijanka! :)

don't drink and drive!

seyzmo
25-10-2002, 17:18
don't drink and drive.....

a ti znas sto slijedi. :))

zasto si stao, zasto ?
hahah, ajde pa nije to strasno, pa ionako vec svi znamo pricu.

Ajmo vako. Ja se nalijem, ti se napusis i to obojica do granice da ne mozemo stajati.Ali doslovno. I onda odemo negdje... hm.. pa di nije bas puno ljudi oko nas. Recimo na zmaja, ili na Micevac ili kaj ja znam (nisam bas cesto u ZG pa ne znam takva mjesta) i probamo baciti dva-tri kruga. Pobjednik nije onaj koji bude prvi. Pobjednik je onaj koji se ne zbljuje po sicevima.

whaddya say? Svi su pozvani, naravno, treba nas neko i odvesti od birtije do staze ;) .

ThePowerOfDreams
27-10-2002, 10:12
svi ponudjeni auti su mrak ali kad bih bas morao birati,,ne bih puno razmisljao....NSX-R..auto opako izgleda..pretpostavljam da opako ide..gledao sam neke testove i citao misljenja ljudi koji su imali fantasticnu privilegiju voziti ga..uglavnom pohvale na sve strane..navodno da auto ima tako nisko teziste da lezi u zavoju bolje od ferrarija..a motor,,jos jedno hondino savrsenstvo..

Mazdohist
10-12-2002, 14:29
Eto, malo kopam po starim temama, pa se nemojte čuditi ako ih nekoliko vidite nakon dužeg vremena.

Koji je japanac najbliži Ferrariju, ako se netko uopće može usuditi uspoređivati ikojega japanca sa talijanskim najpoznatijim proizvodom.

Najbliža je svakako Honda NSX.
Imao sam priliku 10-tak minuta se voziti u njoj i to je jednostavno...neopisivo.
Ispod nje se nalazi ostatak žutog društva.
Mazda RX-7 - ljubimac američkih furija i jedan od najljepših jap. sportaša.
Toyota Supra - nevjerojatna pojava na cesti.
Nissan 300ZX - vječna ljepota.

Tek nakon njih dolaze Subaru SVX (predivan), Nissan 200SX, Toyota Celica, MR2,...

Black Knight_
10-12-2002, 14:54
Ne da se usudim usporediti nego tvrdim da je skyline GTR v-spec bolji od svakog ferrarija.
po filingu je definitvno nsx najbliza. cak mi se cini da ima i nize teziste od vecine ferrarija ako ne i svih.

GTI FOREVER
10-12-2002, 19:26
Pa Black i meni je Ferrari bezveze jer svaki playboy koji drzi do sebe ima bar jednoga u garazi da bi se vidjelo da on ima para a to auto za zivota ne vidi ni staze ni gasa kako treba.Tako da oni dodju kao neka vrsta auta koja zivi u zoo vrtovima za aute..A kazu da je kod Ferraria ime 30% cijene.A skyline i nsx su ipak i dostupniji i realno i sposobniji u trkacem smislu, skyline pogotovo.

_Stevo
10-12-2002, 20:02
E seyzmo sad sam malo čito postove na oovj temi i vidim da si napiso da imas filmiće(pun ××××× toga). Zapravo to znam od prije jer si mi poslo jedan. Aj ak imaš kakav popis ili linkove od sajtova di si to skido pošalji na klun@net.hr. Thnx

206RC
10-12-2002, 20:28
Što se nije NSX-ica predstavljala ko japanski ferrari? :smile11:

doc
10-12-2002, 21:02
Ferrari je klasa za sebe, drugi svijet. Najblizi konkurent mu je Lamborghini, Asotn Martin i Porsche, mada oni spadaju ipak u "drugu ligu". A japanci u tu skupinu ne mogu niti primirisati. Oni su pak eventulano "treća liga" sa tim "nikad cuo ni vidio" sportskim autima.

T-IE
10-12-2002, 21:07
E Doc da ne navijam za Ferrari i da mi nije toliko srcu prirasao sad bi te popljuvao u vezi ovog tvog izlaganja.

_Stevo
10-12-2002, 21:27
Doc daj si odi kupit WC-a papira. I to onog Paloma....
BTW upravo slušam Azru - poljubi me ravno u dupe :))

doc
10-12-2002, 21:32
stevo, daj napisi nesto normalno, ako imas sta, ako nemas bolje šuti.

Mozda je post nekoga previse zabolio, ali to su cinjenice koje su svakom jasne. Ferrari je jedno, a japanci niti svi zajedno nisu vrijedni ko felga od Enza.

T-IE
10-12-2002, 21:36
Pa možda japanci i nisu vrijedni felge od Enza, ali Lambo, Porsche, Aston Martin se mogu uspoređivat s Ferrarijem, kakva druga liga.

_Stevo
10-12-2002, 21:43
Doc ja sam napiso nešt pametno. A prije da je tebe zaboljelo... Neam ja ništ protiv Ferrarija, naprotiv sviđaju mi se ko i veličina talijana. Ali bome sviđaju mi se i Japanci koji su ipak, u novije vrijeme u tehnologiji među nenajdebivima... Honda, Toyota, Mazda,... pogledaj malo koje aute imaju, bolje rečeno koje ZVIJERI!
Nije sve u feelingu....

BTW sad slusam kurvine sinove od Azre... uh što žalim što nisam išo na Tribute to Azre :( Đoni budi dobar :))

doc
10-12-2002, 21:44
imate pod auti snova opise za novi 575 Maranello.
naslov:
Ferrari 575M Maranello
Najbolji sportski auto postao još bolji.

E tek Enzo...

Mogu se eventualno usporediti, ××××ga kad nemas sta drugo da usporedis. Sa Enzom se nema sta usporediti.

Evo mali podnaslov od teksta:
Titulu automobila s najboljim ležanjem nosi Ferrarijev model 550 Maranello. Nasljednik je predstavljen u Ženevi i nema dvojbe kako će ponovno opravdati slavno ime koje nosi u nazivu.

Evo malo i za Enzo:
Hommage slavnom Commendatoreu Ferrari je iskazao na najbolji mogući način. Sprint do 100 km/h traje samo 3.7 sekundi, do 200 km/h tek 9.5s, a najveća brzina premašuje 350 km/h. Bolje ne može….no samo do iduće evolucije cestovne Formule 1.

doc
10-12-2002, 21:47
stevo, ma sve su to dobri auti, kao sto si naveo, honda, toyota, mazda...

Ali gdje je tu konkurent barem najslabijem i najjeftinijem Ferrariu, F360 Modena?

NSX? rx7?, ne budi smješan...

_Stevo
10-12-2002, 21:52
Doc ne da mi se sad tražit nekakve podatke, performanse pizde materine(jer sam trenutačno prelijen za to :)) )...
Neznam ni na kaj mislis točno... Ali ipak Japanci su vrlo, vrlo blizu Ferrariju, ako neki ne i bolji.

LoL kak pišem novi post tak mi dođe nova pjesma... sad slušam Odlazak u noć, također od Azre...

206-os
10-12-2002, 22:10
Svaka cast i Ferarriju i Enzu ali jedan Mclaren f1 star preko 10 godina ima bolje performanse. Imam filmic na kompu gdje tip vozi Mclarena 375 i kaze da je to najbolji sportski auto ikad napravljen. Inace Mclaren ima ispod 3.5 do sto.

_Stevo
10-12-2002, 22:19
Čito sam negdi da su tipovi za 11 sekundi došli 0-100-0 km/h!!!!! Moja Astra ima 16 sekundi samo do 100.... :))
A tek polozaj sjedenja u McLarenu, u sredini...
Evo teksta sa vidiauta:
McLaren F1 LM
Najbolji cestovni automobil na svijetu?
Odgovor na to pitanje je potvrdan i to nije stvar osobnog ukusa. Jednostavne činjenice nas tjeraju na takav zaključak. Automobil jedinstvenih performansi i još posebnije povijesti, ali definitivno najbolji cestovni auto.

Činjenice o McLarenu F1 su odavno poznate. Poznato je i da su Gordon Murray i Ron Dennis 1988. godine odlučili napraviti najbolji cestovni automobil na svijetu, a samo četiri godine kasnije McLaren F1 premijerno je predstavljen. Zadatak je uspješno obavljen, a rezultat je prikazan u superlativima: 640 000 funti, ekstremno skup; 388 km/h, od 0-100 km/h za 3,2 sekunde, zapanjujuće brz. Bez kompromisa, to je McLaren F1.
Da bismo objasnili nastanak McLarena F1 LM, potrebno se vratiti u 1995. godinu i na najslavniju utrku svjetskog automobilizma. Te se godine u LeMansu svih sedam Murrayovih F1 GTR-a kvalificiralo za McLarenov debi na 24-satnoj utrci. Pretvorbu cestovnog F1 modela u trkaći GTR Dennis je nerado odobrio. Automobil je ustvari bio standardni F1 \"ogoljene\" unutrašnjosti, na stražnjem je kraju dobio krilo, modificiran je difuzor kao i bočni aerodinamični dodaci. Naravno, GTR je dobio i poseban roll-bar te potpuno novi set trkaćih instrumenata. Za razliku od cestovnog modela, GTR je bio 90 kg lakši, snaga mu je smanjena sa 627 na 600 KS, no zato je okretni moment osjetno povećan na 706 Nm umjesto 650, a proizvodio je toliko downforcea da je mogao juriti po stropu brzinom od 160 km/h.
Murray je bio nemiran glede njegovog izgleda. Bojao se kako bi modificirani cestovni automobil mogao izgledati glupo i nedorečeno. No njegova su se predviđanja pokazala bez osnove jer su GTR-i jednostavno otpuhnuli konkurenciju. Pet McLarena prošlo je ciljem osvojivši prvo, treće, četvrto, peto i 13. mjesto. Bio je to najveličanstveniji debi u povijesti LeMansa i začetak rađanja automobila kojeg gledate na ovom siteu. Samo je pet automobila proizvedeno - svaki u čast jednog GTR-a koji je završio utrku-i svi su obojani u papaja narančastu boju koju su nosili svi Bruce McLarenovi automobili od 1967. naovamo.
Ali F1 LM nije bio pokušaj da se napravi replika trkaćeg automobila. LM je u biti GTR ali bez njegovih trkaćih restrikcija, što znači da je 60 kg lakši od bolida koji su prohujali LeMansom, ubrzava bolje zahvaljujući izmijenjenom mjenjaču i proizvodi 80 konjskih snaga više. Iako njegova maksimalna brzina od 362 km/h nije ni sjena legendarnoj brojci od 388 km/h koju postiže serijski F1, njegov mu zapanjujući \"grip\" omogućuje silovite prolaske kroz zavoje i brutalno snažna ubrzanja. O demonstraciji LM-ove snage dovoljno govori činjenica kako je pri ubrzanju od 100 do 160 km/h u petoj brzini brži od standardnog F1 za cijelu sekundu (4,8 s nasuprot 5,8 s).
\"Kod LM-a je najteže dovesti svu tu snagu na cestu\" kaže Andy Wallace, čovjek koji je obavio većinu razvojnih test vožnji i koji je vozio trećeplasirani David Price Harrodsov GTR u LeMansu 1995. \"Standardni F1 je brži na ravnini ali manje je stabilan. Sa svim tim downforceom LM-om se možete zaletjeti preko izbočenog dijela ceste i zadržati ga pripijenog uz podlogu\".
Izuzetan downforce kojeg LM producira dobiven je zahvaljujući zadržavanju GTR-ovog \"ground effect floor\" donjeg postroja, kao i specijalno dizajniranog prednjeg kraja automobila s izuzetno nisko položenim krilcem. Krovnog otvora za zrak nema, a njegova je uloga prepuštena centralnom otvoru koji hladi kokpit i kočnice. LM-ovom iznimnom gripu pripomažu i specijalni 18 colni OZ aluminijski naplaci velike širine (10,8-kod prednjih naplataka) čime je osjetno proširen trag kotača. Karbonski kočioni diskovi ustupili su mjesto golemim 332 mm širokim čeličnim diskovima.
LM-ov 6.1 litreni BMW Motorsport V12 motor zadržao je LeMans trkaći pedigre, a uz manje je preinake d

T-IE
10-12-2002, 22:23
_Stevo, pa i nisi baš lijen ko što si napisao. :))

_Stevo
10-12-2002, 22:32
T-IE ma nisam moro tražit po netu, neg sam znal di je to bilo :)) A i dosadno mi je :)

Sad ću samo linkove davat, pa čitajte...da vam ne bi pejsto :))

:URL=http://www.vidiauto.com/04automobili/index.php?id=1381:TVR Tuscan:/URL:

Ovo bi ja najrađe :) Al nikad neću imat :(
:URL=http://www.vidiauto.com/04automobili/index.php?id=403:Lotus Esprit:/URL:
INTCP pročitaj si ovo...ipak ne rade talijani najbolje šasije i ovjese....

:URL=http://www.vidiauto.com/04automobili/index.php?id=1139:Honda NSX:/URL:
...nemože se mjerit sa Ferrarije...ovih 7.5 s je poražavajuće....

...imate još toga...

hehe :)) :)) :)) slušam Fa Fa Fa .... :)) :smile07:

_Stevo
10-12-2002, 22:33
BTW T-IE ono je pejstano :)

Club Italia
10-12-2002, 22:53
http://www.brzina.hr/image.php?image=news/FordGT40.jpg

ovo je bolje od japanskih i talijanskih ferarija!

_Stevo
10-12-2002, 22:55
Club Italia u potpunosti se slažem :)))))), al ja bi ipak Lotusa :))
Iako, i Capri bi mi dobro sjeo(od Fordova naravno)...ni Mustang ne bi bio loš(onaj stari:) )...

T-IE
10-12-2002, 23:12
_Stevo, a ovaj?

T-IE
10-12-2002, 23:13
http://www.rsportscars.com/foto/09/mustang_cobrar_smoke800.jpg

_Stevo
10-12-2002, 23:20
T-IE a nebi se žalil ni na tog, al mi se stari više sviđa...

Shelby Mustang:

http://students.washington.edu/crm2/Cars/Ford%20Shelby%20Mustang%20GT500%201967.jpg

http://students.washington.edu/crm2/Cars/Ford%20Mustang%20Shelby%20Cobra%20GT%20500%20KR%20 1968.jpg

Mach II:

http://students.washington.edu/crm2/Cars/Ford%20Mustang%20Mach%20III.jpg

...ne sviđa mi se....

http://students.washington.edu/crm2/Cars/Ford%20Mustang%20Shelby%20GT%20500%20Yellow.jpg

206RC
11-12-2002, 03:25
moram ovo dodat, nekako mi je zapelo za oko :)) http://a1259.g.akamai.net/f/1259/5586/1d/images.art.com/images/PRODUCTS/large/10072000/10072578.jpg

A što se tiče ferrari-a, nebi ga svrstao u automobile, već u božanstvo :)

VR6
11-12-2002, 04:40
Taj GT500 sa zadnje slike ce se proizvoditi u limitiranoj seriji.

Black Knight_
11-12-2002, 10:33
Ferrari - jak motor i lijep dizajn
Japanci - mnogo vise tehnologije i puno upotrebljiviji auti.

Japanci i ne rade aute u klasi ferrarija jer kao prvo im zakoni to ne dozvoljavju a kao drugo to su potpuno neupotrebljivi auti. Zbog toga se japanci i ferrariji uopce ne mogu usporedjivati.

Siguran sam da bi japanci i medju superautima napravili nered ali eto budite sretni da nisu.

Zato u onoj nizoj klasi super auti tj klasi upotrebljivih super auti japanci imaju sve favorite - evo, impreza, skyline i nenad××××vi su.

Ferrari je dugi dugi niz godina u vrhu super auti ali je rijetko kad bio na samom vrhu.

Ponavljam jos jednom da japanci imaju ogranicenje na 280 konja i usporedjivat njihova ubrzanja sa ubrzanjima ferrarija koji imaju po 100 konja vise je blesavo. Ali japanci definitvno rade najbrze aute sa 280 konja koji su usput i upotrebljivi.

Mazdohist
11-12-2002, 17:13
Honda NSX je nastala dok je Honda harala Formulom 1.
Ona predstavlja tehnologiju jedne Formule1 s početka 90-ih u civilnom autu. (slično kao i Ferrarijevi F modeli)
Kao što več prije napisoh, vozio sam se kratko vrijeme u njoj i to je nevjerojatan bolid.
Jedino taj japanac može stati uz bok Modeni.
575M i Enzo su ipak malo (pre)daleko.
http://conceptcarz.com/img/acura/acura_nsx_detroit02_60.jpg
http://conceptcarz.com/img/acura/acura_nsx_nyc_05.jpg
280KS, 5,3 sek, 275 km/h

Black Knight_
11-12-2002, 17:21
Samo sto se auto zove acura nsx :P

Hondo_
11-12-2002, 17:22
Eto da i Blacki konačno napiše nešto OK. Slažem se u potpunosti i drago mi je da ima (ponekad nekih) ljudi koji vide stvari realno, a ne iz dječje perspektive. Usporedbe Ferrarija i Japanskih sportaša su sasvim nerealne baš zbog Japanskih zakonskih ograničenja. Mislim da nitko ne može reći da je recimo NSX slab, loš ili spor auto. Honda si je sama ograničila radni obujam motora na 3.2l zbog zadovoljavanja ekoloških normi (opet oni!!!) jer smatraju da je to još kolko tolko OK obujam, a snaga od 280 ks je zakonski ograničena. Auto ima oko 5.5s do 100 i svi koji su ga vozili kažu da je to nešto posebno. Postoji i u NSX R verziji koja je opet priča za sebe. I ne zaboravimo da se proizvodi dvanaestu godinu tehnički skoro nepromijenjen. Koji auto tog obujma i te snage pruža sve kao ovaj? I po toj cijeni. Slažem se da je to ispod Ferrarijevih brojki, ali je isto tako dobar pokazatelj što bi mogli kad bi htjeli. Tu su i drugi Japanski proizvođači, ali nitko nije tako glup da ide raditi direktnu konkurenciju Ferrariju kad se zna da je Ferrari legenda i klasa za sebe. McLaren F1 je pak pokušaj da se stvori nešto posebno, što su manje više uspjeli, ali po kojoj cijeni i kako uspješno? Postoji hrpa egzotike koja je po performansama još bolja od Ferrarija, ali opet pitam po kojoj cijeni i sa kojim uspjehom. O upotrebljivosti da ne govorimo.
Zato mislim da su ovakve usporedbe sasvim nerealne i na nivou onog "moj je tata jači od tvojeg".

Mazdohist
11-12-2002, 20:40
1992 Yamaha je odlučila malo ući u svijet automobila i napravila ovo čudo.
V12, 450 KS, 3,3 sekunde su mu potrebne do stotke, preko 350 km/h.
Ime mu je Yamaha OX99-11
http://conceptcarz.com/img/yamaha/yam_o_x_01.jpg
http://conceptcarz.com/img/yamaha/yamaha_ox99-11_01.jpg
http://conceptcarz.com/img/yamaha/yamaha_ox99-11_03.jpg
http://conceptcarz.com/img/yamaha/yamaha_ox99-11_04.jpg
Ovaj ravnopravno može parirati i Enzu.

Black Knight_
11-12-2002, 21:06
Samo sto izgleda ko govno za razliku od enza.

mytbyte
11-12-2002, 21:07
Da, može mu konkurirati po odvratnosti... :))

Stvarno, kaj im to treba, kakav je to kokpit visine ko komanadni most broda...da se bolje vidi staza? :))

INTCP
12-12-2002, 03:05
jel ono za volanom Derek Bell??? Sve skupa odvratno. Izdvojio bi Hondu NSX i Mazdu RX-7 (uglavnom zbog Wankela).

Black Knight_
12-12-2002, 10:31
Izdvoji ti slobodno i skyline GTR v-spec jer taj je bolji od oba auta koja si spomenuo.

Dr. Strangelove
12-12-2002, 11:53
... e ovo ja zovem batmobilom... jednog dana ako bude para ubost ovak nešto.. to je prava egzotika u RH


http://www.carlone.ch/Neue%20Autos/Supra%20(Colorado%20Custom%20vorne%2019%20h.20zoll ).JPG
http://www.carlone.ch/Neue%20Autos/Supra%20(Colorado%20Custom%20vorne%2019%20h.20zoll )1.JPG

206RC
12-12-2002, 22:09
sviđa mi se ovo iznad... jako jako jako :)

GTI FOREVER
13-12-2002, 08:01
Ja koliko znam da je evo VII napravio najbrzi krug na nordschlife stazi,a vozilo se tom stazom svasta...........

Black Knight_
13-12-2002, 11:24
:URL=http://www.skylinegtr.co.uk/articles/1997/october1997.htm:web stranica:/URL:

GTI FOREVER
13-12-2002, 12:25
Black, ovaj test je iz '97 a ja mislim da je evoVII uradio krug ove godine.Ali link je dobar...

Mazdohist
14-12-2002, 15:55
Trenutno ne mogu doći do informacija od kuda je ova marka. Mislim da je japanac. (a možda i španjolac!?!)

Riječ je o modelu Jiotta Caspita.
Između 1989 i 1993 napravljeno ih je svega dva! Mora da mu je cijena bila (pre)paprena.
Ovaj iz ´89 imao je V12 i 450KS, a ovaj iz ´93 V10 sa 585KS! Jurili su preko 320.
http://conceptcarz.com/img/jiotta/jio_jiota_01.jpg
http://conceptcarz.com/img/jiotta/carskadsf_01.jpg
http://conceptcarz.com/img/jiotta/cas2.jpg

Black Knight_
14-12-2002, 16:38
××××no zgleda. Valjda je napravljen prije nego sto su uveli ogranicenje na 280 konja. Prednji kraj lici na prednji kraj od zonde.

Mazdohist
14-12-2002, 17:46
Mislim da je i ovo japanac.
Spyker C8
V8 450KS 4,6 do 100 300km/h
http://conceptcarz.com/img/spyker/spyker_c8lavioletteb_02.jpg

Ml
15-12-2002, 18:27
Nije japanac nego je nizozemac.

adnoH
17-12-2002, 17:29
Japansko ograničenje od 280ks je zbilja čudna stvar. No priča se da će ubuduće raditi aute jače od toga. Možda ne za japansko tržište, ali za EU i US sigurno.

Za sljedeći NSX na primjer ima nekoliko glasina samo za motor:

1. V8 od 4 litre - 2 spojena motora iz S2000 - ono što bi svi htjeli vidjeti, ali meni se to čini kao malo prevelika snaga (oko 500ks bi to bilo), ne bi to bio njihov stil
2. V8 od 3.5 litre za oko 400ks
- već vjerojatnije
3. V6 od 3.5 litre hibrid sa 400ks
- motor iz konceptnog Dualnote-a
- hibrid na trkaćoj stazi? ne vjerujem

Uglavnom, novi model će sigurno doći za koju godinu - dvije (tri).

Usput, NSX kratica znači New Sports eXotic. Jedini njihov model koji nije dobio pravo ime, već je ostao na prototip oznaci.

m343
17-12-2002, 23:49
Daleko je (serijski) EVO 7 od najbržeg kruga na starom Nürburgringu...........

xan22to
21-12-2002, 18:14
nissan skyline r34 kad se nabrije ima 785 konja i ide do 400 na sat.

Mazdohist
21-12-2002, 18:43
Nešto ovakvo
http://conceptcarz.com/img/nissan/chrisonr.jpg

Evo i "pitomijega" (450KS)
http://conceptcarz.com/img/nissan/greyr35.jpg

Mazdohist
31-12-2002, 12:44
Ali RX-7 je ipak zakon.
http://students.washington.edu/crm2/Cars/Mazda%20RX-7%20Marron.jpg

doc
03-01-2003, 22:54
Citajuci danasnji auto klub sjetio sam se ovog topica.

"Danas u auto klubu pise ovako:
Svi koji su barem jedno sjeli za upravljač Ferraria, brzo su shvatili kako slava propetog konjica nije samo plod marketinskih poteza ili kolektivne opsjednutosti. To najbolje dokazuje 757M Maranello F1, koji izgledom nije toliko agresivan kao ultrasportske jurlicie kalibra Porsche 911 turbo, Lamborghini Murcielago ili Aston Martin Vanqusih, ali IPAK PRUŽA DIMENZIJU VIŠE. To se osjeca vec u ....."

a na drugoj stranici ovog topica ja sam napisao sljedece-
"Ferrari je klasa za sebe, drugi svijet. Najblizi konkurent mu je Lamborghini, Asotn Martin i Porsche, mada oni spadaju ipak u "drugu ligu". "

I nakon toga me napala skupina "bolesnika" sa razno-raznim Nissanima, Subaru i ostalim bezlicnicima koju su po njima pravi sportasi dok je Ferrari samo sminka.
E, ××××××.

Mazdohist
04-01-2003, 15:29
Ma jasno je da nijedan japanac ....pa nikada, neće imati ono što Ferrari ima. Ferrari je več odavno legenda i po meni jedina konkurencija od starih dana i u buduće će mu biti SAMO Lamborghini.
Možda će biti bržih japanaca (sa nekim super turbo lauch controlom), pa i nekima ljepših (teško - Ferrari je Ferrari) ali nikada neće imati taj kuriozitet. Pa Ferrari je ipak jedno od najprepoznatljivijih i najpoštovanijih riječi na svijetu.
Ova tema je više o japanskim jurilicama, nego o pravoj usporedbi njih sa Ferrarijem.