PDA

Pogledaj cijelu verziju : Megane II



Tompa
23-10-2002, 16:45
Sigurno ste svi vidjeli novog Megana, pa me zanima da li vam se svidja i kako ocjenjujete njegov "napredni" dizajn.
BTW, sve koje ljude koje sam do sada pitao rekli su mi isto: Svidja im se sve osim zadnjeg dijela auta. I ja se slazem s tim, a vi?
http://www.vlan.d2g.com/dinamo/meganeIIside.jpg
http://www.vlan.d2g.com/dinamo/meganeIIback.jpg

Girrari
23-10-2002, 18:09
Meni se baš sviđa sve osim prednjeg dijela. On je prekonzervativan (uvjetno rečeno) da bi parirao avangardnom stražnjem dijelu.
Kao da je riječ o dva automobila.

OS-300
23-10-2002, 18:17
Dizajn je O.K.,neke stvari su preuzete iz nove Lagune,sigurnost za 5.Jedino je sada auto puno teži od prethodnog Megane-a pa je shodno tome trebalo izkorigirati ponudu motora da ubrzanja donekle budu jednaka!Jedina utjeha je u tome što se planira ugrađivati 2l benzinski turbo motor za one koji vole brzine.Vidio sam i slike mogućeg modela CC koji bi bio konkurent 307 CC i mogu vam reći da nisu loše! :)

KAM&
23-10-2002, 18:33
Ma iz profila je nakaradan drugo još može proč ali profil je katastrofa.Koda su uzeli dva različita auta prepilili i spojili.

Dom-Dom
23-10-2002, 19:12
Znam da se o ukusima ne raspravlja , ali meni je ovaj Megane ODVRATAN.Uopće neznam koji je quratz tim Renaultovim dizajnerima.Jedino mi je Laguna lijep auto, ali ovo drugo spasi me Bože.Pa čak ni Japanci ne naprave takvog akrapa od auta.Ajde prednji dio još nekak , ali zadnji, izgleda ko nekad AMI 8.

OS-300
23-10-2002, 19:43
To su sve isto govorili i za 147-cu kada se pojavila a vidi sada,svima se sviđa!Vrijeme će pokazati...,nije mi se sviđao ni Vel Satis na slikama,a kada sam ga vidio na cesti,promijenio sam mišljenje.

Calibra Zender
23-10-2002, 19:45
Ako u jednom danu vidim novog Meganea i Primeru s 4 ili ne daj bože 5 vrata...bolje da ne pomišljam...to bi mi bio skroz usran dan. :(

OS-300
23-10-2002, 19:49
Poslat ću ti slike od tunirane Primere i Vel Satisa pa ćeš možda promijeniti mišljenje! :))

Calibra Zender
23-10-2002, 20:04
Joooj, ako mi u istom danu osim one dvojice "ljepotana" na oči padne i Vel Satis onda mi je dan stvarno u banani. :(

Dom-Dom
23-10-2002, 20:06
Pa uspoređivati 147 i novog Meganea, pa to je neusporedivo.147 je pojam ljepote modernog auta.Stari Megane je bio lijep auto.Primera , bez komentara, neznaš koji je prednji a koji stražnji kraj.Japanska klasika.Vrhunska mehanika , ali dizajn????

SB
23-10-2002, 20:14
Dom-Dom dobro napisa,bas izgleda ko nekada Ami 8... :)) :)) :))

OS-300
23-10-2002, 20:21
Bolje ti je da gledaš pice po Osijeku... :)) Javi se na moj mail da ugovorimo neku kavicu...

eh
23-10-2002, 20:22
TAKO SE NEKAD I RENO 18 I CITROEN BX SVETLILI POD REFLEKTORIMA I OKRETALI NA ZLATNOM POSTOLJU, RULJA SLINILA A POGLEDAJTE IH DANAS, TRULA SMEĆA NA CESTI KAO I SVAKI FRANCUSKI AUTO, IZ ISKUSTVA VAM GOVORIM.

307
23-10-2002, 20:24
Znam da se o ukusima ne raspravlja ali nemate blage veze sa dizajnom.
Ovo što radi Renault sa svojim modelima je konačno nešto svježe i moderno u auto dizajnu. Garantiram da će Megane II postići veliki uspjeh. I kako možete uopće uspoređivati 147-icu i Megane II. Pa Alfa je čista klasika (pomalo dosadan ako se mene pita) dok je Megane II za sve ostale aute te klase miljama neprijed u dizajnerskom smislu.
Vidjet ćete Megane II će totalno pomrsiti račune sadašnjim vladarima klase !
:smile07:

SB
23-10-2002, 20:26
Alfa dosadna??? :smile10: :smile10: :smile10:

psy307 / TS
23-10-2002, 21:06
Dizajn je u svakom slucaju "svemirski", auto kojeg ili volis ili mrzis!
Osobno mi se ne svida, previse je... unutrasnjost mi je stvarno koma, ono slika sto sam vidio izgleda uzasno jeftino i neskladno, ali eto auto nije los i u svakom slucaju ce biti ok vidati ih na cesti, razbiti ce monotoniju ;)
Post Scriptum: ja ga osobnu nebi zelio imati ali daleko od toga da ce mi unistiti dan ako ga vidim na cesti, ljudi, daj malo oladite, nije BAS tako stravican :) :)

Cannon
23-10-2002, 21:24
Dizajn mu je "napredan", "avangardan", "svemirski" itd.... kažu oni kojima se sviđa, pa zanemare one plastične daske sprijeda, straga, bočno, a možda je i pokoja na krovu, a kako im to nije dovoljno onda se okrenu napadati alfu kojoj ta kornjača nije ni do koljena, a bogami niti će ikada i biti. To mi prije liči kao auto za pokemone ili `digi`mone.

mytbyte
23-10-2002, 22:15
Girrari je rekao ono što ja mislim, unutrašnjost izgleda OK, al mali mi je na novu KU Rio (hehehe), treba vidjeti materijale...
al opet ću braniti Primeru: petovratna je fakat neskladna i pomalo monstruozna ali četverovratna i karavan su lijepi...sorry, Calibra,...
i dajte te linkove za tuniranu Primeru...
Vel Satis pati od iste boljke kao i Megane 2: prednji kraj ne prati stražnji u dizajnu, niti iznutra nije avangardan kako to nagovješćuje vanjština, ali Avantime je odlično usklađen...ne znam kako to nitko nije primijetio... :))

OS-300
23-10-2002, 22:45
link::URL=http://www.elia-ag.de/index2.html:Elia-tuning:/URL:

Calibra Zender
24-10-2002, 00:09
307, kaj si ti nedavno na glavu pao? 147 izgleda dosadno? Dosadan je ostatak kompaktne klase! Jedino kaj još liči na auto je 147. Ostalo su monovolumenizirane kutije. Nije da me to smeta jer mi se 307 čak i sviđa, ali ti si ga stvarno lupio.
I to ako je nekaj osvježenje u dizajnu (po tebi i moderno mada meni nije jasno odakle tebi termin moderno; znači ove jeseni nosi se Megane II. Rekla bi zločesta djeca istočno od Jajca: Kako se kod vas nosi? Ma nosi se u pizdu materinu! A kako se kod vas fura? Na točkove brate! :)) , Krokodil Dandi spika) ne znači da je to osvježenje ujedno i lijepo!

OS-300, čujemo se skoro. Fali mi jedan ispit do četvrte pa mi je trenutno jedina razbibriga forum. Za ostalo nemam vremena. Čujemo se!

Black Knight_
24-10-2002, 00:35
Ovaj auto je vrhunac uzasa i samo francuzi mogu tako nesto odvratno slozit. Onaj C3 je isto uzas ali bar u neku ruku izgleda slatkasto pa bi ga pickice mogle kupovat ali ovo stvarno ni na sta ne lici osim na izdrkotinu nekakvog francuskog misju dizajnera ×××××a bez partnera na viagri u tajicama.

307
24-10-2002, 10:03
Meni je 147-ica auto bezličnog dizajna. Da nema onog V otvora na prednjoj masci skroz bi s mogla utopiti u sivilo klasike. A da ne pričamo da se u njoj komotno može smjestiti valjda samo netko tko je rasta napoleona. Djete će se malo stisnut na zadnjoj klupi, a u gepek taman stane jedan malo veća kozmetička torbica. Da i da ne zaboravim, ne daj bože da se dotični napoleon prilikom "sportske" vožnje (ipak je alfa namjenjena za jurcanje zar ne !?!) zaleti u nešto ili netko u njega jer name šanse da preživi pošto se ta famozna alfa već pri udaru od 60 kmh zgužva do neprepoznatljivosti (najgora u klasi). I to ti je onda moderan i kvalitetan kompakt. Čudi me da ih uopće ima po cesti s obzirom što dobiješ za te novce koje traže za taj poluproizvod.
Megane II je za 147 PO SVEMU miljama u budućnosti.
:smile09:

Dom-Dom
24-10-2002, 10:05
307 nemoj se ljutiti ali ga zbilja ×××ך.Daj si popi nešto za smirenje , jer su ti emocije uništile razum.

Girrari
24-10-2002, 10:19
Jest da 147-ica košta puno previše, ali poluproizvod svakako nije. Niti po izradi, niti op motorima, niti po opremi.

Black Knight_
24-10-2002, 10:42
Kako nije promasaj po izradi kad se zguzva pri udaru pri 60 km/h?

Dalibor
24-10-2002, 10:50
Vidim da netko treba braniti Renault:
-prvo ko je potegao pitanje R18? Imam ga 19 godina, radi kao urica, nikad problema, a od rđe (skoro) nigdje ni traga!
-Meganeu II možete reći da vam se nesviđa ali mu nemožete spočitati kvalitetu unutrašnjosti, vozne osobine, opremu, cijenu i motore (ko sumnja ima na mreži već desetak testova)
-koje plastične daske????!!!!! :smile11:

U svakom slučaju, rezultati prodaje će demantirati nevjerne! :))

Calibra Zender
24-10-2002, 11:04
307, kaj se tiče prostornosti si apsolutno u pravu. 147 je fakat mala. U biti možda nije ona toliko mala koliko je ostatak klase narasao i pretvorio se u neke mini monovolumene.
Ali dizajn (mada je to subjektivno) je ipak najbolji u klasi.
Jedino su benzinski motori malo preslabi za image kakav Alfa želi. Ili je auto pretežak. Uglavnom performanse nisu baš nešto. Možda dođu kakvi novi agregati (recimo 2.0 jts) pa se i tu kaj promijeni. Sramota je za Alfu da joj novi 1.9 jtd pere po performansama najjači 2.0 TS. Siuper rezultat za dizelski agregat, ali pod hitno tom autu treba dvolitraš koji ju bude potjerao za barem 8.5 do sto.

307
24-10-2002, 12:25
Već mi ide na živce da nešto što nije taljansko i nema "cuore sportivo" apriori ne valja i to treba odmah popljuvati da se nedaj bože ne bi kome svidjelo...
Ja znam da je dizajn stvar ukusa pojedinca ali ne može mi nitko tvrditi da je alfa bog bogova, a da ostalo ništa ne valja.

Girrari
24-10-2002, 12:35
Calibra ne brini, doći će i JTS u 147-icu. Tada će zaista imati dobru ponudu motora. Od 105 do 250 KS.

Črni ima pravo kaj se tiće crash testa, ali ×××× ga, ne može svatko biti savršen.

Girrari
24-10-2002, 12:37
Ma nitko ne pljuje po francuzima. Meni su osobno odmah iza talijana po nekakvom odabiru auta.
Zašto je netko uopće išao spominjati 147-icu nije mi jasno.

Dom-Dom
24-10-2002, 13:35
307 nitko nije rekao da ono što nije talijansko ne valja , nego si ti počeo pljuvati po talijanima ( ovo sa 147 ti nije trebalo, ali dobro svako ima svoje mišljenje).Slažem se sa Girrarijem i meni su francuski auti bili jako lijepi.Imao sam Clio 16V 93.god. i mogu reči samo pohvale za njega , dok za P-206 S16 koji je vozio moj rista samo minuse.Čini mi se da su se francuzi izgubili u dizajnu.

307
24-10-2002, 13:52
Kak su se Francuzi izgubili u dizajnu kad jedino Francuzi bilježe pozitivne prodajne rezultate već mjesecima. Kaj to znači da vi imate bolji ukus i više automobilističkog znanja od svih onih stotina tisuća ljudi koji se odluče za kupnju francuskog vozila. Danas talijani (ne samo fiat nego i alfa i lancia ...) puše na veliko, a puše od najviše zbog francuza. Jer Francuzi danas jednostavno rade bolje aute.
Ne mogu vjerovati da nekog činjenica da danas talijani ne diktiraju ni tempo ni smjernice atomobilističkog dizajna može toliko pogoditi. Pogledajte samo alfu 156 i 166. Ljudima se svidio dizajn 156-ice pa su onda 166-icu samo malo "napumpali" i to je to ?!?. To je dizajn ? Ma dajte molim vas prestanite braniti toliko taj profurani italo look, jer očito više ne pali.
Pregazilo ih vrijeme, jer su se ponašali bahato. Njima nitko nije ravan, eto ti sad, brojke nikad ne lažu.
:smile07:

Dom-Dom
24-10-2002, 14:06
307 , francuzi se kod nas kupuju zbog povoljnog odnosa uloženo-dobiveno , i to im nitko nemože osporiti.Alfa ima dosta veću cijenu i to je jedan od problema njezine prodaje.I još na kraju, čovječe pa nitko ne govori generalno ništa protiv francuza , samo je konstatacija večine da je novi Megane ružan.Ako hočeš shvati to , ako ne ne ×××× ga.

Black Knight_
24-10-2002, 14:18
Ma daj nemrem vjerovat sta ovaj 307 ××××. Pa po tebi je onda golf najljepsi auto svih vremena jer se prodaje tolko vec tolko dugo vremena.

Megane II je toliko ruglo da predstavlja uvredu automobilu kao takvom i cijeloj povijesti auto industrije(al ga ××××m) i sve te francuske izdrkotine od dizajna treba u staro zeljezo a njihove ljubitelje deportirat u bugarsku. Mars u ××××× materinu ako to imalo lici na auto. To govno je uvreda za ljudske oci i moras biti ozbiljno poremecen da bi vidio ikakvu ljepotu u nasumice razbacanim linijama i konturama toga automobila.

Francuzi se povode za onim cudno je lijepo, e pa iz××××m se ja po svima njima, i to onako da ne leti sperma nego da kapa po njima.

eh
24-10-2002, 14:49
BMW e36, dvije zvjedice iz sigurnosti, sigurno će i facelifting alfe 147 dobiti bar još jednu zvjezdicu, pa nije to hotel. Usprkos zvjezdicama laguna nije najprodavaniji auto u klasi, niti bila niti biće.

Dalibor
24-10-2002, 15:18
Za one koje pljuju -crni vitez- :idi u "kafanu" pa tamo pljuj na koga hoćeš koliko hoćeš, a nas ostale pusti da na miru raspravljamo.

Calibra Zender
24-10-2002, 15:55
307, ako je 166 samo napumpana 156 (djelomično se slažem jer su fakat jako slične) kaj je onda VW? I da samo VW?! Tu su i Seat, Škoda, Audi. Sve isti dizajn. Više, manje očaj živi. Bolje dva slična koja na nekaj liče nego 50 rugoba iz VW koncerna!

Guzo
24-10-2002, 15:56
Ovaj Black je baš neki napuhani frajerčićhttp://www.vidiauto.com/forum/gfx/smile01.gif

Black Knight_
24-10-2002, 15:59
Ma ne znam sta mi je danas, juce sam se razbio i danas imam inspiraciju za nerede na forumu. Mozda zato sto moram radit cijeli dan bezveze

Calibra Zender
24-10-2002, 16:03
Ajde Blacki, otvori dušu! Gdje i kako si se skršio? Koliki je ceh? Izgleda da si malo precijenio auto i sposobnosti! :smile06:

Black Knight_
24-10-2002, 16:05
Ma neeee, ne s autom nego u smislu pijancenja i bancenja

Calibra Zender
24-10-2002, 16:23
Moram priznati da samo čekam dan kad ćeš se oglasiti ovdje sav jadan i kad bude jedna Calibra manje na cesti. Ja sam se s Calibrom dosta brzo vozio i divljao, ali ti po svojim lovačkim pričama nemaš niti minute normalne vožnje. Nema teorije da se negdje ne spucaš. Pa makar i tuđom krivicom.

Black Knight_
24-10-2002, 16:28
Da, i ja to polagano shvacam... Ali bar da bude tudjom krivicom :/

Instalirat cu kameru u auto da mogu to podijelit sa svima vama :) Samo trebam nac vremena otic do frenda slozit neakav stalak

Cannon
24-10-2002, 21:05
Netko reče da je 147 za "napoleone", ali mene takve muke muče i u 166-ci. Glava mi pomalo zapinje za krov, a najviše me živcira kad na nogama imam stenfoot pa istovremeno pritisnem kočnicu i gas, ××××no je malo mjesta za prolaz noge do gasa. Zar su to stvarno morali tako napraviti, ali sve ostalo je alfa-san.

Hondo
24-10-2002, 21:11
Kad bi snimali nastavak 'Maratonaca' siguran sam da bi Topalovići kao pogrebno vozilo koristili Vel Satis ili novi Megane. Pa pogledajte taj zadnji kraj. Stvoren je samo za to. :) :) :)

hmh
24-10-2002, 21:16
cannon, u klasi a6 i mercedes E te serija 5 bmw nude manje mjesta unutra od 166 a izvana su veći.... :))

Dom-Dom
24-10-2002, 21:18
Cannon pa kolko tebe ima kad u 166 ti glava zapinje u krov?

Calibra Zender
24-10-2002, 21:51
Cannon, ne bih se baš složio. Kad se zavalim u onu direktorsku fotelju odmah do volana mjesta ima ko u priči (visok sam 190 cm) i za glavu i za noge. Iza je druga priča. Nije skučeno, ali nije niti previše prostrano koliko bi čovjek očekivao od auta tih imenzija.

Hondo, možda ponude lijes u dodatnoj opremi. :))

Fresh
25-10-2002, 09:19
A6 nudi manje mjesta nego 166. Možda si se ti vozio u A4 ali ne znaš brojeve čitati (šala). Ja sam visok 197 cm i u 166-ci mi je tijesno, s nogama obuhvaćam volan, za auto te klase sramota.

A što se tiče Megana II, na prvim slikama mi je bio ružan, mislio sam ako je izvana takav kakvu će tek glupost izmisliti unutra. Srećom ostavili su jednostavnu unutrašnjost.
I sad što više gledam auto više mi se sviđa.

Najavili su da će se proizvoditi sedan verzija i monovolumen, zamjena za Scenic, jel postoje gdje fotografije ta dva modela.

al SHIT ista
25-10-2002, 13:16
Mjenjam alfu 147 za daewoo tico.
Zašto?
Pa tico je prostraniji, aerodinamičniji, sigurniji, brži, kvalitetniji... Pravi auto, za razliku od poluproizvoda sa 147 boljki. :))

Dom-Dom
25-10-2002, 14:38
Ja ti dam Tico 2000 god. za Alfu 147.Samo reci gdje i kada?

wertz
25-10-2002, 15:42
Megane je ludilo auto,auto koje volis ili mrzis,koje ostavlja dojam bilo pozitivan ili negativan za razliku od mase bezlicnih proizvoda na koje uopce ne reagiram tj. oni me ostavljaju ravnodusnim.Vozite se u svojim opelima VW-ima i neznam sve cemu i ne pljuvajte okolo po onome sto ni ne razumijete.
Niste auto ni vidjeli ni iskusali,a napljuvali ste previse.

Black Knight_
25-10-2002, 15:48
Pa evo, vidio sam ga na slici, a avantime sam vidio uzivo par puta i oba su mi uzas.

I Vesna Pusic je politicarka koju ljudi ili vole ili mrze, A JA BI ODERO ZIVU I OBJESIO NA ORAH IZA KUCE.

307
26-10-2002, 19:35
Bleki s kojeg si se ti brda spustio?
:))

cuore sportivo
26-10-2002, 20:34
nije los autic,vozio sam ga na probnim voznjama u italiji,samo je ××××no mali bunker,cak mi djeluje manji nego sta ima neki clio i sl.,ali sve u svemu zadovoljavajuče

Cannon
27-10-2002, 23:01
Calibra, nije meni problem u fotelji nego mi je razmak između gasa i kočnice užasno malen, pogotovo ako imaš "jaču" cipelu/čizmu. Od glave do krova ne može mi ući dlan, 185 cm (glava prosječna, ovo sam morao dodati), sjedalo niže ne može biti.