PDA

Pogledaj cijelu verziju : TDI VW Motori



Zlatko
23-10-2002, 14:05
Molim misljenje za kvalitet i trajnost nove generacije VW TDI motora od 100, 130 i 150 KS, utjecaj ogromnih tlakova i kvalitete goriva na trajnost kao i neko poredjenje sa SDI i obicnim diesel motorima.

seyzmo
23-10-2002, 14:48
VW TDi... ha cuj., vise-manje OK.

Iako sve danas ima i dobru i losu stranu. Ne volim govoriti generalno, ali mislim da definitivno ima vise dobrih nego losih strana (iako je losih svaki dan sve vise, ili mi se to tako cini). Opcenito, PD motori nisu bas TAKO losi.

TDi - Turbo-Diesel
SDi - Saug-Diesel
tako da ne kuzim ono.. "obicni motori"

Trenutacno u auto svijetu ima par proizvoda koji se furaju na ovo TDi iako su ustvari samo hrpa zastarjelih ×××××× (opcenito, sve sto nije PD ili CRD, nema neku buducnost.... ispravite me ako grijesim)

DKW_
23-10-2002, 17:00
Konkretno, vozio sam:

A4 tdi 130 KS
Polo Tdi 100 KS
Polo tdi 75 KS
Seat Toledo 90 KS

Ostavili su svi dobar dojam: Skoro da nema turbo-rupe na niskim okretajima, dobro se zavrte, a štede diesel samo ako se voziš ko bakica...

Cannon
23-10-2002, 22:49
Znam za dva slučaja:
1. passat treba novi motor (koštaće ga cca 25.000 kn sve skupa)-kolega s posla
2. golf IV (star 4 godine) ima problema sa paljenjem zadnje dvije godine, uglavnom pali iz trećeg pokušaja dok ne izvergla pjesmicu - bratić (definitivno ga ×××× gorivo tako da je pun čađe)

Možda su ovo ekstremni slučajevi ali vlasnicima gornjih to ništa ne znači.

Cannon
23-10-2002, 22:54
Nasuprot njima dvojici SDI-ijevci se ne žale na svoje, pa sad ti vidi kako je kod ostalih u okolini.
(Gornji pasat je star oko 2.5-3 godine).