PDA

Pogledaj cijelu verziju : Clio Sport...



Calibra Zender
18-10-2002, 22:32
Hej studentski emigrante...daj malo potroši tipkovnicu s dojmovima i vožnjama, lovačkim pričama... Gledam malo te jurilice pa bi htio čuti iz prve ruke. Ležanje, upravljivost, mjenjač, potrošnja, unutrašnjost...daj malo raspali. Ipak je ovo tvoj domaći teren! :)

doc
18-10-2002, 22:35
A šta da ti kazem... Malo mu mjenjac zapinje, i nekako motor gubi sagu na 5000 okretaja. Iznutra je ok, ali sjedala su premekana za takav auto. A i zadnji kraj poskakuje u ostrim zavojima. :)) :)) :))

calbira, daj upali ICQ

Hondo
19-10-2002, 01:48
... i na jakim kočenjima s većih brzina ti treba cijela cesta da ga uspiješ ukrotiti jer zadnji kraj ide svakak samo ne ravno.

sepra
19-10-2002, 15:02
Kaj i Clio ima otraga torzionku kao 206?

Hondo
21-10-2002, 21:12
Kad neće nitko, onda ću ja. Da otraga ima torzionku sa nekakvim stabilizatorom, a napred McPherson.
Ovjes zapravo i nije loš za serijski auto, al je problem sasvim promašeni balans, a što se pogotovo vidi na kočenju.

CLIO SPORT
23-10-2002, 10:20
evo evo...bijah malo zauzet....

ma kakve su to gluposti da straznji kraj poskakuje ili bjezi u zavojima!?

auto je prefenomenalan u zavojima...jedino ga malo kocnice jebu....po lezanju se malo koji auto moze usporediti!!! a tko ne vjeruje....neka napuni novcanik pa nek se javi!! :)) :)) :)) :))

sala mala.......moram ici...neki drugi put cu malo opsirnije

Hondo
23-10-2002, 13:15
Ovo što ću napisati nadam se da nitko neće shvatiti osobno jer mi uopče nije namjera ikoga vrijeđati ili omalovažavati. Iznosim svoja iskustva koja sam imao sa dotičnim autom. Punih 10 mjeseci bio sam ne previše ponosan vlasnik tog prometala, a zašto više nisam prosudite sami.
Clio Sport RS model 2001., prvi model sa klasičnim leptirom na usisu i gas sajlom (dakle bez elektronike). Auto stvarno ide ko metak i protiv toga nitko ne može reći ni riječi. Vuče linearno od 1000 o/min pa do crvenog područja na obrtomjeru, a vmax je po brzinomjeru bila preko 220. A sad negativne strane. Kroz bočni otvor ventilacije na strani vozača nije puhao zrak, a nakon otvaranja armature utvrđeno je da je u tvornici zaboravljen komad plastičnog crijeva koji vodi zrak do otvora. Podni tapecirung je na vozačkoj strani bio prekratak za kojih 5 cm, pa se je lijepo vidio lim s unutrašnje strane praga. U bunker je kod svake kiše utjecala voda i tepih je non-stop bio mokar. Nakon prijeđenih 10.000 km iz mjenjača su se počeli čuti blago rečeno uznemirujući zvukovi, a za koje su u servisu rekli da to tak mora biti jer je to sportski mjenjač. 5. vrata su sa lijeve strane 'grizla' po štoku od čega se je lak na tom mjestu potpuno pohabao odn vidio se je lim. Jedan od šarafa sa kojim su prednji (plastični) blatobrani zašarafljeni na muldu, bio je pretegnut pa je blatobran na tom mjestu 'šprungirao'. Od svega navedenoga u garantnom roku otklonjena je samo ventilacija i zamjenjen je blatobran, a sa ostalim biserima sam prodao auto jer više nisam imao živaca tjerati pravdu. Za mene auto je zadnje smeče i nitko me ne može više uvjeriti da Renault radi dobre aute Ako si to dopuštaju u top modelu Clia, kako izgledaju osnovne verzije?
Sve navedeno možete provjeriti u auto kući Culak u Vrbovcu gdje je auto kupljen i 'servisiran'.

Hondo
23-10-2002, 13:25
Što se tiče upravljanja i ležanja već sam rekao da nije loše za serijsko podešavanje, ali kod brze vožnje ne valja. Pri kočenju sa recimo 150 km/h zadnji kraj postane jako nemiran, pa to već graniči sa opasnom situacijom. Imate pune ruke posla da bi smirili auto i zadržali ga na putanji. Drugi auti to mogu puno bolje, ali ko nije probao, ne može znati. Inače ja nisam imao nikakve zamjerke na kočnice koje su po meni sasvim na razini auta pa čak se i ABS ne uključuje prerano.
Auto je brz, ali problem je što se naočigled raspada.
Imah - probah - prodah.
Zaključak: poluproizvod.

Dom-Dom
23-10-2002, 13:36
Isto kao i P-206 S 16 , poluproizvod, prava riječ!Samo sam ja mislio da je Renault bolji , ali vidim da nije.

Yokosuka/
23-10-2002, 18:39
..clio 16V (107ks) 99g., do 40000 km riknule sve četiri bobine (1 komad cca 500 kn sa poslom), na 43000 km zadnji desni lager na kotaču počel dosta zujati, lagano me car počel živcirati...

Buki
23-10-2002, 19:11
Baš me zanima jel bi to isto rekao za SLK 2000g, poluproizvod!! ××××ga naletio si baš na tog kojem niš ne štima. Takve stvari se događaju i navedenoj mečki gore ali moš ga jebat ako si naletio na tog jednog. Inače susjed ima clio sport 3 godine i jedino kaj se desilo da se maglenka rosila. ;)

OS-300
23-10-2002, 19:57
Tako je Buki,nedaj da nam pljuju po Cliju Sport! :)

Hondo
23-10-2002, 20:51
Buki, nećeš vjerovati, ali 80% problema koje sam ja naveo ima i čovjek koji je kupio auto kada i ja s time što on još ima volje i živaca da se sa time pati. Mislim da se u ovom slučaju ne radi o baš jednom lošem primjerku na koji sam baš ja naletio.

TRANS AM
24-10-2002, 07:42
Hondo,

suglašavam se s tvojim tvrdnjama.
Testirao sam jedno kraće vrijeme Clio Sport II. Rezime bi, sviđalo se to nekome ili ne, glasio: pomalo trom na nižim okretajima, dolaskom na 4000 o/m auto jednostavno poludi. Ubrzanja su fantastična, pod uvjetom da noga prilikom svakog šaltunga u višu bude zabijena do poda. Odlično držanje dugig i brzih zavoja. Na uskim, poglavito "S" zavojima, pod uvjetom da se vozi "na nož", dolazi do zanošenja i bacanja stražnjeg kraja, što može biti zabavno onome koji zna što radi, za one manje iskusne takve nervozne reakcije mogu biti pravo neugodno iskustvo. Kočnice bi definitivno, obzirom na silovita ubrzanja, trebale gristi puno žešće. Veliki problemi javljaju se prilikom naglih kočenja kada vozač Sportića ima težak zadatak, zadržati auto na putanji, jer reakcije zadnjeg kraja su toliko nepredvidive, da vozač spomenutog gotovo do samog zaustavljanja ne zna na kojoj strani ceste će se zaustaviti. Razlog tome leži u lošem odabiru stražnjeg ovjesa i maloj težini vozila. Završna obrada, bez obzira što se radi o top modelu, karakteristična je za automobile koji se svrstavaju u segment gradskih automobila. Za zahtjevniju klijentelu zasigurno nedovoljnja, da ne upotri××××m težu riječ kao što je loša. Zaključak: odličan, gotovo fantastičan motor, koji u kombinaciji sa malom masom vozila daje ubrzanja dostojna pravog GTI automobila kompaktne klase. Sve ostalo kao što su kočnice, ovjes i završna obrada slobodno se može strpati u klasu: prosjek! Moj dojam: zgodna igračka za mlađu klijentelu koja je (obavezno) prošla karting školu i koju ne smetaju nedostaci završne obrade.

Dr. Strangelove
24-10-2002, 07:51
... Hondo a kaj bi ti onda preporučio nekom koji kupuje novi auto... Japanca?... oni još jedino preostaju kolko tolko sigurni od takvih ×××××rija... sad si me totalno zbedirao... a Clio mi je bio tak mrak autić....buuuuu!!! kupit ću si motor! :smile06:

CLIO SPORT
24-10-2002, 08:08
HONDO: kakav si ti to Clio Sport imao ako si imao problem (vise se ne sjecam sto je bilo) sa PETIM vratima!?!?!?!?!?!?!?

da nije bio dci ili sl???

vozio sam i stari clio sport...istina je da je malo preostar za voziti...ovaj novi ima puno stabilniju guzicu!!

ocito ste svi fulali auto.....po vasim dojmovima vidim da vam ne odgovaraju male brutalne jurilice!!!

Nije istina da je trom ispod 4000 okretaja....to su gluposti......taj nikada nije vozio sporta!!!!!!!!

auto ima 200 nm na 5400 a cca 80% toga je vec na 2500 okretaja! za pretjecanja ili gradske trkice sa raznim calibrama i raznim gti-ma ili gsi-ma nije uopce potrebno vrtiti ga iznad 5000 okretaja!!!

a da ne spomenem potrosnju od 10 litara pri umjereno brzoj voznji i to po gradu!!!

na autu je jedini minus kocnice i to samo nakon torture od 15tak min.!!!

gledajte, nije da hvalim clia sport zato jer ga ja imam.....ja sam godinu dana isao na probne voznje i raspitivao se okolo za hrpu auta koji su svima nama poznati kao jurilice....i skoro pa sam ih sve vozio i na kraju odlucio (a i na temelju clia II 1.4 s kojim sam napravio 125000km u manje od 2 i pol godine i to u prosjeku na jacim okretajima bez ikakvih kvarova)!!!!

:))

TRANS AM
24-10-2002, 08:31
Gle Clijać, nej se odma' srditi.
Obzirom da si ipak ponosni vlasnik male jurilice mora se uzeti u obzir tvoja subjektivnost prilikom ocjene vrlina i mana. U toj priči, prilikom testiranja Clia RS II, pokušao sam u svojoj subjektivnosti biti što objektivniji. Sve navedene vrline, pa tako i mane, moj su doživljaj.

Hondo
24-10-2002, 08:36
Ma ono s vratima je bio moj lapsus. Naravno da sam mislio na 3. vrata, a što se tiče ubrzanja i performansi uopče, mislim da sam tu bio dosta jasan.
I taj stari model, koji sam (na žalost) imao, puno je žešći od ovog novog koji ima elektroniku umjesto gas sajle. Performanse su odlične, potrošnja također, pa i kočnice jer sam vozio i aute sa mnogo konja i lošijim kočnicama u toj klasi (Punto GT recimo).
Konačno evo, ima i drugih sa sličnim iskustvima. Prepuštam svakom da prosudi sam.
Pozdrav!

culak
26-10-2002, 07:45
Slucaj Culak mi je poznat.Auto je dugo stajao na njegovom parkingu.Radim u jednoj od koncesiji i da ti iskreno kazem zna se desit to sto ti je vec netko rekao,nisi imao srece dobio si seriski zaj.. auto jedan od sto. Desava se sta da kazem sa svakom markom automobila je tako.Nov pa ne valja..